استعداد خودت رو محک بزن ! (متن بروز شده سوالات: پست 1)

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon14.gifسوالی از هندسه:
فرض کنید که O مرکز دایره محیطی مثلث ABC با زوایای حاده باشد. فرض کنید M محل تقاطع BC با AO و D نقطه تقاطع AB با CO باشد. اگر زوایای AMD , DMB و CBA برابر باشند.اندازه مشترک این زوایا را بدست آورید(زاویه الفا در شکل زیر):

سلام.به نظرمن بعداز1روزکامل تفکردرمورد این سوال به این نتیجه رسیدم که :
1-آلفاجواب ندارد.یا
2-اطلاعات سوال کافی نیست.یا
3-سوال سرکاری است.
اگرچیزدیگری به ذهنم رسید خبرمیدم.یاعلی

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon14.gifسوال هوش:
هر دو ایالت از یک کشور، با یکی از سه روش زیر به هم مربوط هستند: اتوبوس، قطار یا هواپیما. در این کشور از هر سه روش مسافرتی استفاده می شود؛ در ضمن، هیچ دو ایالتی با سه وسیله به هم مربوط نشده اند و همچنین، هیچ سه ایالتی را نمی توان پیدا کرد که وسیله ارتباطی بین هر دو تا از آنها یکسان باشد. این کشور حداکثر چند ایالت دارد؟
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جواب 12 ؟!
:surprised:
اگه درسته بگین راه حل رو بگم

فرض کنید که O مرکز دایره محیطی مثلث ABC با زوایای حاده باشد. فرض کنید M محل تقاطع BC با AO و D نقطه تقاطع AB با CO باشد. اگر زوایای AMD , DMB و CBA برابر باشند.اندازه مشترک این زوایا را بدست آورید

جواب 52.5 ؟!
بازم اگه درسته بگین تا ...

درود
سوال هندسه رو هرکاری کردم به یه معادله 2 مجهول رسیدم!!!
چیکارش کنم!
جواب ها درست نیستند، تمامی سوال ها جواب منحصر به فرد دارند. البته راه حل خوب هم در جای خودش ارزشمند هست. اگر کسی جواب سوالی رو نده بین جواب ها و راه حل های غلط، خلاقانه ترین راه حل ممکته مشمول تشویق قرار بگیره. مسیر حل از جواب لذت بخش تر هست

(هادی)

کاربر فعال تالار ریاضی ,
فرض کنید که O مرکز دایره محیطی مثلث ABC با زوایای حاده باشد. فرض کنید M محل تقاطع BC با AO و D نقطه تقاطع AB با CO باشد. اگر زوایای AMD , DMB و CBA برابر باشند.اندازه مشترک این زوایا را بدست آورید

سلام
واقعا سوال چالش برانگیزیه
به احتمال خیلی، میشه 50 درجه ... ولی مثل کیمیاگرها جوری اثبات کردم که تکرار پذیریش مشکله!
دنبال یه راه خشکل می گردم که بشه بفرستمش

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
واقعا سوال چالش برانگیزیه
به احتمال خیلی، میشه 50 درجه ... ولی مثل کیمیاگرها جوری اثبات کردم که تکرار پذیریش مشکله!
دنبال یه راه خشکل می گردم که بشه بفرستمش
منم شونصد تا راه حل رفتم هر دفه به یه جواب رسیدم!!!
موندم از کجا بدونم کدوم درسته!!!

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز

بله ... همین جا من کناره گیری می کنم ... رقابت خیلی سنگینه !!!

پیروزیتون رو بهتون تبریک میگم ...

کارمون در اومد!
ولی من همچنان ادعای پیروزی در آینده را دارم!
حالا تا فردا ببینیم چی میشه :biggrin:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرحله 41 و مسیرهای نامرئی!!
دیگه کار نکرد :redface:

منم رسیدم بهش
ظاهرا 40 مرحله بیشتر نداره!

بابا شما 40 مرحله بازی کردید ... دمتون گرم ... واقعا کارتون درسته ...آفرین به این پشت کار :D;)

یک نفر کامنت گذاشته بود که من همین الان مرحله ی 41 هستم ، خیلی کیف میده و از این حرفا.
از طرف من یک نفر بره بهش بگه دوست عزیز خالی نبند ، اگر به مرحله ی 41 رسیده بودی حتما این صحنه ای که ما و دوستان دیدیم رو میدیدی و حتما انقدر باعث تعجبت میشد که بیای توی کامنت بنویسی :biggrin:

من به 41 رسیدم ولی با امتیاز 9000 ، دیگه کلا خجالت کشیدم عکسشو بذارم :)
هیچی دیگه ، باعث خجالته ولی اعتراف به کم آوردن مینماییم!:redface:
دقت کردین سخت ترین مراحلش 17 - 27 - 37 بودند ؟ فکر کنم سازنده ی بازی به این مراحل لطف زیادی داشته!

P O U R I A

مدیر تالار
یک نفر کامنت گذاشته بود که من همین الان مرحله ی 41 هستم ، خیلی کیف میده و از این حرفا.
از طرف من یک نفر بره بهش بگه دوست عزیز خالی نبند ، اگر به مرحله ی 41 رسیده بودی حتما این صحنه ای که ما و دوستان دیدیم رو میدیدی و حتما انقدر باعث تعجبت میشد که بیای توی کامنت بنویسی :biggrin:

دقت کردین سخت ترین مراحلش 17 - 27 - 37 بودند ؟ فکر کنم سازنده ی بازی به این مراحل لطف زیادی داشته!

واقعا بعضی مراحلش سخت بود ... مخصوصا 27 .. اصلا نفهمیدم چجوری ردش کردم .!!:confused:

همین جا منم کنار میکشم ..:cry:

P O U R I A

مدیر تالار
مسابقه شماره 8 (مدت پاسخ گویی دو هفته)

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon14.gifسوال هوش:
هر دو ایالت از یک کشور، با یکی از سه روش زیر به هم مربوط هستند: اتوبوس، قطار یا هواپیما. در این کشور از هر سه روش مسافرتی استفاده می شود؛ در ضمن، هیچ دو ایالتی با سه وسیله به هم مربوط نشده اند و همچنین، هیچ سه ایالتی را نمی توان پیدا کرد که وسیله ارتباطی بین هر دو تا از آنها یکسان باشد. این کشور حداکثر چند ایالت دارد؟
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سلام ..

آقا فکر کنم میشه 6 ایالت ....

اول اینکه کل مسیر های ممکن میشه 6 مسیر : 1 و 2 و 3 و 12 و 13 و 23

حداقل ایالتی که میشه با این مسیر ها بدون تکرار، خیلی ساده به هم وصل کرد 4 تا هست ... بعد ایالت 5ام رو فرض کردم ... باید به همه ایالت های دیگه وصل می شد ... میشه 4 مسیر جدید .. برای هر مسیر 3 انتخاب داشتم و اونم به راحتی کشیدم ... بعد ایالت 6ام رو اضافه کردم ...باید 5 مسیر جدید اضافه می کردم .. برای هر مسیر تنها یک حالت وجود داشت ... پس بالاخره تونستم ایالت 6ام رو هم به بقیه بدون تکرار وصل کنم ... اما دیگه بیشتر از این نشد ...پس حداکثر 6 ایالت داریم ...:confused:

شرمنده که روش ریاضیی برای این سوال بلد نیستم ...

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز

واقعا بعضی مراحلش سخت بود ... مخصوصا 27 .. اصلا نفهمیدم چجوری ردش کردم .!!:confused:

همین جا منم کنار میکشم ..:cry:

ولی من کنار نکشیدم هنوز :D
دوباره دارم از اول میام :w22:
تا شاید رکوردمو بهبود بدم :razz:

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ..

آقا فکر کنم میشه 6 ایالت ....

اول اینکه کل مسیر های ممکن میشه 6 مسیر : 1 و 2 و 3 و 12 و 13 و 23

حداقل ایالتی که میشه با این مسیر ها بدون تکرار، خیلی ساده به هم وصل کرد 4 تا هست ... بعد ایالت 5ام رو فرض کردم ... باید به همه ایالت های دیگه وصل می شد ... میشه 4 مسیر جدید .. برای هر مسیر 3 انتخاب داشتم و اونم به راحتی کشیدم ... بعد ایالت 6ام رو اضافه کردم ...باید 5 مسیر جدید اضافه می کردم .. برای هر مسیر تنها یک حالت وجود داشت ... پس بالاخره تونستم ایالت 6ام رو هم به بقیه بدون تکرار وصل کنم ... اما دیگه بیشتر از این نشد ...پس حداکثر 6 ایالت داریم ...:confused:

شرمنده که روش ریاضیی برای این سوال بلد نیستم ...

من 4 ایالت بدست میارم
چون گفته هر دو ایالت به هم مربوط هستند یعنی به ازای هر دو ایالت دلخواهی که درنظر میگیریم یه مسیری وجود داره که این مسیر با یکی از روشهای غیر تکراری بهم وصل هست
وقتی ایالت 1و 2 با اتوبوس و هواپیما و ایالت 2و3 با اتوبوس و قطار بهم وصل باشه به طور اتوماتیک بین ایالت 1و3 وسیله مشترک اتوبوس خواهد بود که بهم وصل میشن
بهمین ترتیب اگه بقیه ایالتها رو هم حساب کنیم بیشتر از 4 ایالت بدست نمیاد

روش ریاضیشم به این صورته که چون از هر ایالتی به ایالت دیگه ای مسیری وجود داره پس گراف ما کامل خواهد بود و
یک گراف کامل از مرتبه n،دارای n راس و
یال است
ما الان تعداد یالهامون رو داریم یعنی 6 یال میخواهیم تعداد راسها رو بدست بیاریم که میشه: 4

میشه بگین شما چطوری ایالت 5 رو به بقیه وصل کردین؟! که تکرای نشده!

آخرین ویرایش:

P O U R I A

مدیر تالار
من 4 ایالت بدست میارم
چون گفته هر دو ایالت به هم مربوط هستند یعنی به ازای هر دو ایالت دلخواهی که درنظر میگیریم یه مسیری وجود داره که این مسیر با یکی از روشهای غیر تکراری بهم وصل هست
وقتی ایالت 1و 2 با اتوبوس و هواپیما و ایالت 2و3 با اتوبوس و قطار بهم وصل باشه به طور اتوماتیک بین ایالت 1و3 وسیله مشترک اتوبوس خواهد بود که بهم وصل میشن
بهمین ترتیب اگه بقیه ایالتها رو هم حساب کنیم بیشتر از 4 ایالت بدست نمیاد

روش ریاضیشم به این صورته که چون از هر ایالتی به ایالت دیگه ای مسیری وجود داره پس گراف ما کامل خواهد بود و
یک گراف کامل از مرتبه n،دارای n راس و
یال است
ما الان تعداد یالهامون رو داریم یعنی 6 یال میخواهیم تعداد راسها رو بدست بیاریم که میشه: 4

میشه بگین شما چطوری ایالت 5 رو به بقیه وصل کردین؟! که تکرای نشده!

سلام ..

شما خودتون 4 ایالتو روی کاغذ به هم وصل کنید بعد ایالت 5ام رو در نضر بگیرید و به همه ایالتا وصل کنید ... می بینید که برای راه ارتباطی به هر ایالت شما 3 انتخاب دارید ( 3 راه خود ایالت به ایالتای دیگه داره پس می مونه 3 راه دیگه ) پس خیلی راحت میشه ایالت 5ام رو هم وصل کرد ...

مثلا اگه ایالت 1 و 2 با قطار به هم وصل باشن ... می تونیم ایالت 3 و 4 رو هم با قطار به هم وصل کنیم و شرط مسئله نقض نشه !!

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ..

شما خودتون 4 ایالتو روی کاغذ به هم وصل کنید بعد ایالت 5ام رو در نضر بگیرید و به همه ایالتا وصل کنید ... می بینید که برای راه ارتباطی به هر ایالت شما 3 انتخاب دارید ( 3 راه خود ایالت به ایالتای دیگه داره پس می مونه 3 راه دیگه ) پس خیلی راحت میشه ایالت 5ام رو هم وصل کرد ...

مثلا اگه ایالت 1 و 2 با قطار به هم وصل باشن ... می تونیم ایالت 3 و 4 رو هم با قطار به هم وصل کنیم و شرط مسئله نقض نشه !!

اما این با عبارت:
هیچ سه ایالتی را نمی توان پیدا کرد که وسیله ارتباطی بین هر دو تا از آنها یکسان باشد
تناقض نداره؟!

:w20:

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
حالا عزمتو جزم نکرده این رکوردو زدی؟!:surprised:
چرا منو توی شرایط سخت قرار میدی آخه؟:razz:
وقت مسابقه تا کی هست:D
آخرین توانم همین بود.
آدم ها رو باید تو شرایط سخت سنجید:D
نمیدونم تا کی وقت داره ولی اگه با من باشه که میگم همین الآن وقت مسابقه تموم شده:D

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداقوت خسته نباشید میگم :D

وقت مسابقه دوهفته تعیین شده اما اگر پاسخ بقیه سوالات هم تا اخرهفته داده بشه آخرهمین هفته پایان این دورمسابقه خواهد بود:gol:

نههههههههههه تموم نکنید لوطفن!
من تازه رقبای قدرتمند پیدا کردم ! حالا تازه بازی کیف میده! :D
تا وقتی کسی یکی رکورد بالا نزده آدم نمیدونه تا کجا بره!
ولی وقتی یک سطحی بالایی میاد تازه آدم تلاش میکنه واسه رد شدن از این سطح نسبتا بالا.
من تازه الان مغزمو روشن کردم :)