استخدام شرکت ملی گاز ایران [ آزمون کتبی + مصاحبه علمی + مصاحبه عقیدتی + طب صنعتی ]

Yadavaran

عضو جدید
مصاحبه

مصاحبه

آقاجان یک سوال کسی می تونه ارزش حراتی سوخت رو تعریف کن
2.فرق بین ارزش حرارتی خاص وناخالص چه است .
شرایط تشکیا هیدرات و اثرات آن راهای جلوگیری از تشکیل هیدرات چه هست Hydrate Inhibitor

Yadavaran

عضو جدید
وقتی یاد مصاحبه می افتم دچار استرس کاذب میشم این کتاب دکتر ساعتچی هم بیشتر منو میترسونه تو آزمون تست روانشناختی سعی کردم خودم صنعتی نشون بدم ولی می ترسم دستم تو مصاحبه روبشه آقا جان ما شهرستانی ها تاکی باید بریم طهران برای مصاحبه این پالایشگاه بیدبلند مگر چش است که نباید بریم اونجا خوووو اگر بخاطر پارتی بازی باشه که طهران بدتره :razz: این طهرانی ها حسابی از شرمندگیمون در می آیند نکنه ازنو مصاحیه 87 تکرار بشه

آخرین ویرایش:

وحیدوحید

عضو جدید
آقاجان منهم فکر کنم منظورشون این بوده راستی شما مصاحبه ات کی بوده من الان شروع کردم گزارش کارآموزی رو می خونم برای 7 هفتم 6 ششم ازاهواز به مقصد طهران میرم برای دانشگاه امیرکبیر کسی می دونه چه ایستگاه مترو نزدیکتره به دانشگاه

آقا جان از در غربی باید بری. یعنی از خیابون ولیعصر. بهتره که مترو ولیعصر (خط 4 میشه) پیاده بشی.

delpier0

کاربر بیش فعال
آقاجان من از آلان استرس مصاحبه دارم دیشب خواب میدیدم قطار اندیمشک تهران خراب شده تو ایستگاه دردود گیر کردم من باید ساعت 10 صبح تهران باشم قطاره 7 صبح می رسه طهران:(

داداش تو استرس داشته باشی من باید سکته کنم که !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

delpier0

کاربر بیش فعال
شرایط تشکیا هیدرات و اثرات آن راهای جلوگیری از تشکیل هیدرات چه هست Hydrate Inhibitor

ارزش حرارتی سوخت قدرت تولید حرارت و انرژی توسط سوخت هست که هر چی ارزش حرارتی بیشتر باشه بهتر هست و سوخت گرون تره .
خالص یعنی اینکه قاطی نداشته باشه توش یعنی مثلا هیدرو کربن های سنگین توش نباشه اگه اشتباه نکنم یا اب و نمک توش نباشه .
شرایط تشکیل هیدرات هم اینه که اگه اب باشه تو گاز یا سوخت باعث این موضوع میشه . حالا من اینجوری میدونستم شاید اشتب باشه

ha_mi

عضو جدید
داداش در غربی دیگه چیه ؟ مگه استادیوم ازادی هست !!!!!؟؟؟

اره دقیقا :biggrin: امیرکبیر خیلی بزرگه بخای از دره حافظ بیای ده دیقه فقط تو دانشکده پیاده روی داری! راحت از مترو ولیعصر بیاید نهایت 5 دیقه راهه، از مترو فردوسی بخاید بیاید که خوشگل 25-30 دیقه طول میکشه !

hadishs

عضو جدید

من قشمت هیدرات رو میدونم فقط!
شرایط تشکیل هیدرات عبارت است از وجود بخار آب، دمای پایین و فشار بالا
راههای جلوگیری هم عبارتند از:
1.با تزریق موادی مانند متانول و گلایکول دمای تشکیل هیدرات رو پایین بیاریم
2.با کاهش فشار در 2 طرف محل ایجاد هیدرات باعث بر هم زدن حالت تعادل بشیم که باعث تبخیر هیدرات میشه
3.درجه حرارت گاز رو میشه از درجه حرارت ایجاد هیدرات بالاتر برد. مثلا با گذاشتن هیتر در مراکز تقلیل فشار
4.به منظور پائين آوردن نقطه شبنم گاز آن را در سيستم هاي نم زدائي مورد فرآورش قرار مي دهند. [FONT=&quot]نقطه شبنم گاز بايد پايين تر از حداقل درجه حرارت گاز در مسير خط لوله انتقال و شبكه توزيع باشه[/FONT]

delpier0

کاربر بیش فعال
من قشمت هیدرات رو میدونم فقط!
شرایط تشکیل هیدرات عبارت است از وجود بخار آب، دمای پایین و فشار بالا
راههای جلوگیری هم عبارتند از:
1.با تزریق موادی مانند متانول و گلایکول دمای تشکیل هیدرات رو پایین بیاریم
2.با کاهش فشار در 2 طرف محل ایجاد هیدرات باعث بر هم زدن حالت تعادل بشیم که باعث تبخیر هیدرات میشه
3.درجه حرارت گاز رو میشه از درجه حرارت ایجاد هیدرات بالاتر برد. مثلا با گذاشتن هیتر در مراکز تقلیل فشار
4.به منظور پائين آوردن نقطه شبنم گاز آن را در سيستم هاي نم زدائي مورد فرآورش قرار مي دهند. نقطه شبنم گاز بايد پايين تر از حداقل درجه حرارت گاز در مسير خط لوله انتقال و شبكه توزيع باشه
پ
راه اصلیش فکر میکنم این باشه که کلا اب رو جدا کنیم از سوخت . میگن خشک کردن؟ یا جذب اب ؟؟

hadishs

عضو جدید
پ
راه اصلیش فکر میکنم این باشه که کلا اب رو جدا کنیم از سوخت . میگن خشک کردن؟ یا جذب اب ؟؟

فکر کنم هیچ وقت خشک خشک نمیشه! چون همیشه بعد از استخراج گاز، سریعا وارد سیستم شیرین سازی و نم زدایی میشه. اگه کاملا خشک میشد دیگه حرفی در مورد تشکیل هیدرات به میون نمیومد! البته فکر کنم!

Yadavaran

عضو جدید
ارزش حرارتی سوخت قدرت تولید حرارت و انرژی توسط سوخت هست که هر چی ارزش حرارتی بیشتر باشه بهتر هست و سوخت گرون تره .
خالص یعنی اینکه قاطی نداشته باشه توش یعنی مثلا هیدرو کربن های سنگین توش نباشه اگه اشتباه نکنم یا اب و نمک توش نباشه .
شرایط تشکیل هیدرات هم اینه که اگه اب باشه تو گاز یا سوخت باعث این موضوع میشه . حالا من اینجوری میدونستم شاید اشتب باشه
آقاجان ارزش حرارت خالص وناخالص براساس میزان حرات آزاد شده بر اساس واحد حرارت BTU برحسب فوت مکعب گاز سوخت شده در دستگاه کالیریمتر بر حسب فوت مکعب یا در دستگاه SI است و تفاوتش با ناخالص در گرمای ناشی از تبخبر آب است خووو

وحیدوحید

عضو جدید
داداش در غربی دیگه چیه ؟ مگه استادیوم ازادی هست !!!!!؟؟؟

نه در اون حد نیست:biggrin:
دانشگاه امیرکبیر خیلی نامیزونه یعنی درازه. کل دانشگاه یه خیابونه که دو طرفش پر از ساختمونه که هر کدوم از ساختمونا یه دانشکده ان. دانشکده نساجی آخر این خیابون میشه (اگه از در خیابون حافظ وارد بشی)
راستی اگه از در خیابون حافظ بخواین بیاین احتمال اینکه بذارن وارد بشین خیلی کمه. چون اونجا کارت دانشجویی چک میکنن.

Yadavaran

عضو جدید

شما تقریبی میگی باید وارد دیتیل موضوع بشی تا دهنشون بسته بشه خوووو ازکتاب های مرجع گاز هم سوال میکنند بهترین مرجع کتابهای کمپل (Campell) مادوکس (Madox) , (I.G.T ) هستش

وحیدوحید

عضو جدید
آقاجان ارزش حرارت خالص وناخالص براساس میزان حرات آزاد شده بر اساس واحد حرارت BTU برحسب فوت مکعب گاز سوخت شده در دستگاه کالیریمتر بر حسب فوت مکعب یا در دستگاه SI است و تفاوتش با ناخالص در گرمای ناشی از تبخبر آب است خووو

خدا رو شکر ما مصاحبه مون رو دادیم بعدش شما این بحث ها رو راه انداختین!
از من که هیچ کدوم از این سوالا رو نپرسیدن. هر چی پرسیدن سوالایی بود که توی کتابای دانشگاه بود و واسه کنکور ارشد خونده بودم
دل پیرو جان شما اگه سابقه کار نداری نگران نباش چون این سوالا رو اگه بخوان بپرسن از کسانی میپرسن که سابقه کار داشته باشن ;)

Yadavaran

عضو جدید
از من که هیچ کدوم از این سوالا رو نپرسیدن. هر چی پرسیدن سوالایی بود که توی کتابای دانشگاه بود و واسه کنکور ارشد خونده بودم
دل پیرو جان شما اگه سابقه کار نداری نگران نباش چون این سوالا رو اگه بخوان بپرسن از کسانی میپرسن که سابقه کار داشته باشن ;)
آقا جان این مال سال87 بودش والان من سابقه دارم اون موقع سابقه کار نداشتم خووو

وحیدوحید

عضو جدید

آقاجان از ما که نپرسیدن! احتمالا اون افرادی که این سوالا رو از شما پرسیدن یا خواستن شما رو رد کنن که این سوالا رو پرسیدن یا اینکه مشکل روانی داشتن! وگرنه آدمی که تا حالا توی صنعت نبوده چرا باید این چیزا رو بلد باشه؟

Yadavaran

عضو جدید

آقاجان هرجا کارآموزی داشتید کاملا از برش کنید من سال87 در برج گاز مصاحبه داشتم اونجا تا رسیدم بعد از معارفه ازمن درمورد محل کار اموزی و پروژه سوال کردند خدا خیرشون نده یارو درمومد گفت خب مهندس شما از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شدی پروژه رفتی کپی کردی (اونم پروژه ای که یک ترم منو بخاطرش از فارغ التحصیلی عقب انداخت خوووووو) بعد گفت خب نرفتی در یک آزماشگاه مجهز پروژه تو پیگیری کنی منم تو دلم بهش بد وبیرا گفتم خووو تازه درمورد تالیف وترجمه هم پرسید اخه کسی که میره تویک پالایشگاه در پیت 60 ساله کارکنه چه احتیاجی داره تالیف وترجمه داشته باشه ای :w00::crying::evil::wallbash::weirdsmiley::w13::w43:خددددددددددددددددددددددددددددددددددددااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

آخرین ویرایش:

delpier0

کاربر بیش فعال
شما تقریبی میگی باید وارد دیتیل موضوع بشی تا دهنشون بسته بشه خوووو ازکتاب های مرجع گاز هم سوال میکنند بهترین مرجع کتابهای کمپل (Campell) مادوکس (Madox) , (I.G.T ) هستش [/SIZE]

داداش من واقعا اینجوری بلدم دیگه وقتی هم نمونده که بخوام جزئیاتی بخونم تازه نشستم پای هایسس یکم یادم بیاد چیا داشته چی نداشته

delpier0

کاربر بیش فعال

نه والا سابقه ندارم . نمیدونم به والا چی بخونم نشستم یکم هایسس نگاه میکنم یکم هم ترمو و حرارت رو که قبلا خوندم دارم میخونم ببینم چی میشه

Yadavaran

عضو جدید
مصاحبه

مصاحبه

خداییش الان دیگه به اندازه 5 سال مصاحبه های الکی وتکراری دیگه خسته شدم 32 سالمه نه سرمایه دارم نه یک گواهی نامه پکستنی برم مسافر کشی که توی هر آزمون بخودم امید واهی میدم قبول بشم ولی بیفایده است الان ازاینکه باید سر سفره خانواده باشم خیلی خجالت میکشم هرکی منو میبینه بهم میگه علی کنکوری هنوز داری مصاحبه میدی توی شرکت خراب شده توسعه نیشکر درپیت که نمی تونه حقوق کارگراش به موقع بده (الان حقوق فرودین دادن ) اونم 50 درصد زیر ابم منو زدند از واحد کوره بخار یک مشت عقده ای اخراج شدم دیگه به این نتیجه رسیدم اگر امسال قبول نشم خدم خلاص کنم خوووووووووووووووووو:mad::wallbash::wallbash::twisted:

delpier0

کاربر بیش فعال
خداییش الان دیگه به اندازه 5 سال مصاحبه های الکی وتکراری دیگه خسته شدم 32 سالمه نه سرمایه دارم نه یک گواهی نامه پکستنی برم مسافر کشی که توی هر آزمون بخودم امید واهی میدم قبول بشم ولی بیفایده است الان ازاینکه باید سر سفره خانواده باشم خیلی خجالت میکشم هرکی منو میبینه بهم میگه علی کنکوری هنوز داری مصاحبه میدی توی شرکت خراب شده توسعه نیشکر درپیت که نمی تونه حقوق کارگراش به موقع بده (الان حقوق فرودین دادن ) اونم 50 درصد زیر ابم منو زدند از واحد کوره بخار یک مشت عقده ای اخراج شدم دیگه به این نتیجه رسیدم اگر امسال قبول نشم خدم خلاص کنم خوووووووووووووووووو:mad::wallbash::wallbash::twisted:

داداش بزن به کوه بیابون منم میام نزدیکات هر از گاهی به هم سر میزنیم . مشکلی نیست :redface:
داداش چند سال دیگه هم جنگ های بزرگی شروع میشه سر کار هم باشی تعطیل میشه همرو میفرستن جنگ . پ غصه نخور پ .

وحیدوحید

عضو جدید
نه والا سابقه ندارم . نمیدونم به والا چی بخونم نشستم یکم هایسس نگاه میکنم یکم هم ترمو و حرارت رو که قبلا خوندم دارم میخونم ببینم چی میشه

پروژه و کارآموزی خیلی مهمه!
حامد شاهده من وقتی پشت در منتظر مصاحبه بودم همچنان داشتم پروژه ام رو مرور میکردم

delpier0

کاربر بیش فعال
پروژه و کارآموزی خیلی مهمه!
حامد شاهده من وقتی پشت در منتظر مصاحبه بودم همچنان داشتم پروژه ام رو مرور میکردم

اخه شاید ادم پروژش چیزی باشه که اونی که داره مصاحبه میکنه راجبش چیزی ندونه . اون وقت چیجوری میخواد سوال کنه ؟

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش به خدا تمام این فرایند ها زیبا هستن فقط بذار ما استخدام بشیم بعد میام اینجا تا اونجا که میتونی از زیباییشون بگو
مردم از خنده خداییش :biggrin:
این اقای خووو مارو کچل کرده بخدا ! به هیچ صراطی مستقیم نیست ! من چند سال درس خوندم هنوز نفهمیدم کجای یه فرمول یا فرایند زیباست ! اگه دنبال زیبایی بودم میرفتم رشته معماری خووووو!

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش بزن به کوه بیابون منم میام نزدیکات هر از گاهی به هم سر میزنیم . مشکلی نیست :redface:
داداش چند سال دیگه هم جنگ های بزرگی شروع میشه سر کار هم باشی تعطیل میشه همرو میفرستن جنگ . پ غصه نخور پ .
الان نون تو جنگه ! هر کی شهید بشه بچه هاش بی آزمون وارد پالایشگاه میشن. برو سمت شهادت ولی قبلش زن و بچه درست کن چندتا ;)

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه شاید ادم پروژش چیزی باشه که اونی که داره مصاحبه میکنه راجبش چیزی ندونه . اون وقت چیجوری میخواد سوال کنه ؟

یکی پروزش نمیدونم چی چیه خون انسان بود ! ازش زیاد نپرسیده بودن راحت بود کلا :D مال من مبدل حرارتی بود دهنم سرویس شد چیزهایی پرسید که فقط شانسی جواب دادم نمیدونم درست بوده یا نه !

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا جان من مهندس شیمی گرایش پتروشیمی سابقه کار در چند کشور و قاره مختلف و پالایشگاه های جورواجور خووووو با مدرک زبان ایلتس نمره 1980000 و عاشق تمام فرایند های زیبای نفت و گاز خوووو به همتون میگم نترسین آقا جان ، همه گبول میشین خووو استرس نداشته باشین و بخدا توکل کنید خوووو.
مخصوصا شما علی آقا ، تا سه نشه بازی نشه خوووو پس اینبار گبولی آقا :D
اگه گبول نشی خودم انصراف میدم جام رو میدم به تو خوووو :wallbash:

delpier0

کاربر بیش فعال
اونوقت میشه مثل مال من
اما با این همه نزدیک 7 8دقیقه در موردش حرف زدم و ازم سوال پرسیدن

داداش به نظرت اگه زیاد راجب پروژه حرف بزنیم که دیگه وقتی نمونه بخواد ازش سوال کنه بهتر نیست یا سوال کمتر بپرسه . چون من زیاد راجب مسائل جانبی پروژم چیزی نمیدونم حتی خودشم درست نمیدونم :d:

delpier0

کاربر بیش فعال
آقا جان من مهندس شیمی گرایش پتروشیمی سابقه کار در چند کشور و قاره مختلف و پالایشگاه های جورواجور خووووو با مدرک زبان ایلتس نمره 1980000 و عاشق تمام فرایند های زیبای نفت و گاز خوووو به همتون میگم نترسین آقا جان ، همه گبول میشین خووو استرس نداشته باشین و بخدا توکل کنید خوووو.
مخصوصا شما علی آقا ، تا سه نشه بازی نشه خوووو پس اینبار گبولی آقا :D
اگه گبول نشی خودم انصراف میدم جام رو میدم به تو خوووو :wallbash:

علی جان تحویل بگیر . میبینی چجور اعتماد به نفس میدی به بچه ها .:)
علی به جان خودم تو شما فکر کردی بچه هایی که اینحا هستن همون کسایی هستن که مصاحبه میکنن واسه همین داری همه چیو رو میکنی که اینا قبولت کنن داداش . بخدا ما مصاحبه کننده نیستیم . من شخصا یه پا پتی هستم .

بالا