استخدام شرکت ملی گاز ایران [ آزمون کتبی + مصاحبه علمی + مصاحبه عقیدتی + طب صنعتی ]

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان دعوا نکنید دنیا 2 روزه . من خودم حرف شما رو قبول دارم شاید اگه خودمم جای شما بودم سوالارو نمیگفتم - البته تو دبیرستان و اینا این مسائل واسم پیش اومده و به دیگران هم مطالب رو گفتم ولی خب اینجا موضوع استخدام و 30 سال کار کردن هست بالاخره هر کی دوست داره خودش استخدام بشه تا یکی دیگه . نمیدونم والا . ولی باور کنید اگه کسی دنبایش باشه خیلی راحت میتونه نمونه سوالارو گیر بیاره . به هر حال همه حق دارن شما یه طرف قضیه رو میبینی منم طرف دیگشو . هر دو مونم داریم درست میگیما من دنبال استخدام خودم هستم شما استخدام خودت . ایشالا که هممون قبول بشیم . تا قسمت چی باشه .
دلپیرو جان باور کن دیروز به خودم حتی میگفتم ایکاش این دلپیرو پارس جنوبی بود تا بعد از قبولیش اگه منم میشدم . یجا کار میکردیم :smile:

delpier0

کاربر بیش فعال
آقا جان این سوال شرکت نفت سال 87 بود که ازمن بدبخت سوال کرند با اینکه گفتم فلو باید افزایش یابد گفتند عدد رینولدز باید افزایش یابد ولی میدانیم که عدد رینولدز خودتابع سرعت و خود سرعت در فلوی عبوری تاثیرگذارهستش من در یک کتاب خواندم که عدد رینولدز وعدد پرانتل تاثیر گذار هستش نظر شماچه هستش .

اقا من هنوز نمیفهمم چجوری وقتی سرعت سیال زیاد بشه انتقال حرارت زیاد میشه ؟ !!! چون وقتی سرعت زیاد بشه زمان تماس کمتر میشه خووووووووو!

Yadavaran

عضو جدید
فکر کنم سیفتی ولو هنگام افزایش فشار به محیط باز میشه که یه فنر داره وقتی فشار برگشت دوباره میشینه ولی ریلیف ولو به محیط باز نمیشه و مثلا یه مسیری به یه تانک یا درین باز میکنه و معمولا هم واسه مایعات بکار میره
احسنت مهندس شیر ایمنی در مورد گازها وبخارات تحت عنوان Safety Valve هستش و در مورد مایعات Relief Valve هستش شیرهای ایمنی دارای یک مقدار مقرر Set point هستند که توسط شرکت سازنده باتوجه به فرایند طراهی تعیین می شود.

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا من هنوز نمیفهمم چجوری وقتی سرعت سیال زیاد بشه انتقال حرارت زیاد میشه ؟ !!! چون وقتی سرعت زیاد بشه زمان تماس کمتر میشه خووووووووو!
سرعت زیاد بشه رینولدز زیاد میشه و تو فرمول انتقال حرارت رینولدز ارتباط مستقیم داره ضمنا سرعت زیاد اغتشاش ایجاد میکنه تو جریان و گردابه ها باعث تسریع انتقال حرارت هم میشن

وحیدوحید

عضو جدید

جواب درست اینه که رینولدز باید بره بالا چون وقتی رینولدز بره بالا توربولنسی هم میره بالا پس میزان انتقال حرارت هم میره بالا.
احتمالا واسه همین هم جواب علی کنکوری رو قبول نکردن چون صرف بالا رفتن سرعت دلیل بر افزایش عدد رینولدز و مغشوش شدن جریان نمیشه

Yadavaran

عضو جدید
مصاحبه

مصاحبه

و الان در مورد واحد فرایند Utility می پردازیم که قلب یک سیتم فرایندی هستش .
واحد Utility کار تولید آب برق بخار را برعهده دارد
بخار توسط کوره بخار Boiler ها تولید میشود و خود بر دونوع است 1. بخار اشباعSaturation Steam .
2
.بخار فوق داغ Superheat

Yadavaran

عضو جدید
آقا جان در توربین ها از بخار فوق داغ استفاده میشود زیرا اثرات خوردگی آن کم است .
در واحد آب آب موردنیاز اعم از آب دیمن Demineral Water و آب آشامیدنی Potable Water تولید می شود انواع رزینهای تبادل یونی ION Exchane و رزین های اسمزمعکوس Reverse Osmosis استفاده میشود .

HAMED A

عضو جدید
زمان تماس کل کمتر میشه ولی در عوض زمان تماس سیال تازه (ّfresh) بیشتر میشه بعلاوه که اغتشاش هم بیشتر میشه

Yadavaran

عضو جدید
مصاحبه

مصاحبه

آقا جان فرایند اسمزمعکوس Reverse Osmosis بشدت در حال توسعه است ویک گسترش عظیمی از استفاده خانگی تا فرایندهای صنعتی رو در برمیگره انواع رزینهای اسمزمعکوس شامل رزینهای سلولزی ورزینهای آمیدی هستش این فرایند بازدهی بالایی داره بزرگترین واحدهای آب شیرین کن در خاورمیانه کشورهای متمول عربی رژیم اشغالگر قدس (شهر نفرین شده اشکلون درساحل مدیترانه . کالیفرنیای آمریکا) قرار دارد بزرگترین وپیشرفته ترین شرکت تولید کننده رزین های آن شرکت دو پوند آمریکا هستش در شرکت ما از رزینهای ساخت دوپونت استفاده میشود . متاسفانه در کشور ما ازاین فرایند کمتر استفاده گسترده شده والا پتانسیل بالای دارد چرا بزرگترین واحد آن باید در رژیم اشغالگر قدس استفاده شود جالب است این شهر اشکلون نزدیک غزه است خووو

آخرین ویرایش:

mohsenv21

عضو جدید

سلام دوست عزیز
فرض کن سرعت دو سیال صفر بشه، چه اتفاقی میوفته؟
خب معلومه، هر دو سیال بالاخره همدما میشن و میزان انتقال حرارت صفر میشه
هرچی سرعت جریان ها بیشتر باشه دمای سیال سرد پایین تر و دمای سیال گرم بالاتر میمونه و نرخ انتقال حرارت بیشتر میشه
راستی من یک سال پالایشگاه جم بودم، جای خوبیه، ایشالا قبول میشی
اگه از فرایندهای اونجا سوالی داری بپرس تا اگه بلد بودم جواب بدم

و الان در مورد واحد فرایند Utility می پردازیم که قلب یک سیتم فرایندی هستش .
واحد Utility کار تولید آب برق بخار را برعهده دارد
بخار توسط کوره بخار Boiler ها تولید میشود و خود بر دونوع است 1. بخار اشباعSaturation Steam .
2
.بخار فوق داغ Superheat

البته واحد UTILITY یه چیز دیگه هم تولید میکنه، هوای ابزار دقیق برای شیرهای کنترلی

Yadavaran

عضو جدید
سلام دوست عزیز
فرض کن سرعت دو سیال صفر بشه، چه اتفاقی میوفته؟
خب معلومه، هر دو سیال بالاخره همدما میشن و میزان انتقال حرارت صفر میشه
هرچی سرعت جریان ها بیشتر باشه دمای سیال سرد پایین تر و دمای سیال گرم بالاتر میمونه و نرخ انتقال حرارت بیشتر میشه
راستی من یک سال پالایشگاه جم بودم، جای خوبیه، ایشالا قبول میشی
اگه از فرایندهای اونجا سوالی داری بپرس تا اگه بلد بودم جواب بدم

البته واحد UTILITY یه چیز دیگه هم تولید میکنه، هوای ابزار دقیق برای شیرهای کنترلی
مهندس شما خیلی اطلاعات داری من می ترسم از تو راستی کدوم شرکت هستی خووو
هوای ابزا دقیق خوب اومدی

آخرین ویرایش:

Yadavaran

عضو جدید
مصاحبه

مصاحبه

این رزینهایی که اشاره کردم خیلی کاربرد گسترده ای دارند ودر فرایندهای جداسازی گازها هم بطور گسترده ای استفاده میشوند خووو

HAMED A

عضو جدید
مهندس شما خیلی خطرناکی اطلاعات وحشتناکی داری من می ترسم از تو راستی کدوم شرکت هستی خووو
هوای ابزا دقیق خوب اومدی
خوب البته اگه بخوای دقیق بشی هوای سرویس آب سرویس آب آتش نشانی(UHW) آب بویلر (BFW-Boiler feed water) آب کولینگ بخار LP-MP-HP برق 380 ولت و High voltage

Yadavaran

عضو جدید
خوب البته اگه بخوای دقیق بشی هوای سرویس آب سرویس آب آتش نشانی(UHW) آب بویلر (BFW-Boiler feed water) آب کولینگ بخار LP-MP-HP برق 380 ولت و High voltage
ما شالله خداخوش رحم کنه:( مهندس در مورد اسمز معکوس چقدر اطلاعات داری خوووووو.

delpier0

کاربر بیش فعال
دلپیرو جان باور کن دیروز به خودم حتی میگفتم ایکاش این دلپیرو پارس جنوبی بود تا بعد از قبولیش اگه منم میشدم . یجا کار میکردیم :smile:
من چاکرتم به خدا . ای کاش که میشد . هر چند من از همه دوستام بریدم ولی ...:smile:

mohsenv21

عضو جدید
مهندس شما خیلی خطرناکی اطلاعات وحشتناکی داری من می ترسم از تو راستی کدوم شرکت هستی خووو
هوای ابزا دقیق خوب اومدی

نه بابا اینجوریا هم که فکر میکنی نیست، یه اطلاعات ناقصی داشتیم که در تکمیل حرف شما عرض کردیم، من هم پارس جنوبی هستم، البته ارشد هستم و فکر نکنم رقیب شما باشم!!;)

آره کاملا درسته دوست عزیز، به همه اینایی که شما فرمودین میشه واحد پساب و فاضلاب هم اضافه کرد که خودش کلی داستان داره (البته منم داستانش رو نمی دونم!!:cool:) ولی کار اصلی واحد یوتیلیتی تولید آب، برق، بخار و هوای ابزار دقیقه، چونکه هر کدوم از اینا قطع بشه بقیه واحدهای پالایشگاه هم از کار میوفته:confused:

Yadavaran

عضو جدید
مصاحبه

مصاحبه

تعریف شیر Valve
شیر وسیله ای است جهت مهارجریان وفشار سیالت و وظیفه اصلی آن عبارت است از
1- قطع و وصل کامل جریان مایعات وگازها
2-تنظیم عبورمقدار موردنیاز مایعات وگازها
3-جلوگیری از بازگشت مایعات وگازهای عبورکرده.
4-تنظیم وکنترل مقدارو فشارمایعات
5-کنترل وایمن نگه داشتن دستگاههای تحت فشار.

delpier0

کاربر بیش فعال
آقا جان فرایند اسمزمعکوس Reverse Osmosis بشدت در حال توسعه است ویک گسترش عظیمی از استفاده خانگی تا فراینهای صنعتی رو در برمیگره انواع رزینهای اسمزمعکوس شامل رزینهای سلولزی ورزینهای آمیدی هستش این فرایند بازدهی بالایی داره بزرکترین واحدهای آب شیرین کن در خاورمیانه کشورهای متمول عربی رژیم اشغالگر قدس (شهر نفرین شده اشکلون درساحل مدیترانه . کالیفرنیای آمریکا) قرار دارد بزرکترین وپیشرفته ترین شرکت تولید کننده رزین های آن شرکت دو پوند آمریکا هستش در شرکت ما از رزینهای ساخت دوپونت استفاده میشود . متاسفانه در کشور ما ازاین فرایند کمتر استفاده گسترده شده والا پتانسیل بالای دارد چرا بزرکترین واحد آن باید در رژیم اشغالگر قدس استفاده شود جالب است این شهر اشکلون نزدیک غزه است خووووووووو

داداش زدی تو خط مسائل خاورمیانه که خوووووووووووووووووووو

Yadavaran

عضو جدید
داداش زدی تو خط مسائل خاورمیانه که خوووووووووووووووووووو
آقا جان شاید باورت نشه کفم برید وقتی خوندم تاسیسات بندر اشکلون بزرکترین تاسیسات آب شیرین کن دنیارو داره . از گول ارت هم میشه دیدش مهندس 300000 مترمکعب در روز تولیدش هست خوووو

آخرین ویرایش:

Yadavaran

عضو جدید
ان شالله بری ترکونی روشون کم کن خوووو مصاحبه هیچی نداره اینایی که توجلسه می آیند بالای 10 سال سابقه کار دارند سوالهایشون روتینه از لحاظ تئوری ضعیفند اینو به جد میگم تو آزمون نفت 90 تو زبان با هام کل انداختند فقط یکیشون تونست دوم بیار بقیه فقط نگاه میکردند توزبان انگلیس اون یکی هم که مخشون بود وسط کار تسمه برید به مولا قسم خوووووووووو

HAMED A

عضو جدید
ان شالله بری ترکونی روشون کم کن خوووو مصاحبه هیچی نداره اینایی که توجلسه می آیند بالای 10 سال سابقه کار دارند سوالهایشون روتینه از لحاظ تئوری ضعیفند اینو به جد میگم تو آزمون نفت 90 تو زبان با هام کل انداختند فقط یکیشون تونست دوم بیار بقیه فقط نگاه میکردند توزبان انگلیس اون یکی هم که مخشون بود وسط کار تسمه برید به مولا قسم خوووووووووو
خوب که گفتی منم زبانم بد نیست هم مدرک ایلتس دارم که زیاد خوب نیست (5.5) و هم تافل که بد نیست(580) به نظرت ببرم؟؟مقاله هامو چی اونارو هم ببرم؟؟؟

Yadavaran

عضو جدید
حواستون باشه توی جلسات مصاحبه ها کافی دستشون گزک بدی از همونا سوال میکنند مثلا میگند مهندس دو دانشگاه چی خوندی شما بر فرض میگی کنترل و یونیت ازهمونا سوال میکنند سعی کنید با حفظ اعتماد بنفستون که توسط روانشناس در طی آزمون مونیتور میشه از قسمتهایی که مسلط هستید مطرح کنید که اگر پرسدند روشون کم بشه خووووووووووو

Yadavaran

عضو جدید
خوب که گفتی منم زبانم بد نیست هم مدرک ایلتس دارم که زیاد خوب نیست (5.5) و هم تافل که بد نیست(580) به نظرت ببرم؟؟مقاله هامو چی اونارو هم ببرم؟؟؟
والا آن مصاحبه ایی که من تو گاز 87 دیدم 10 برابر سخت تر از شرکت نفت بود چون تهران هستش مقالات ببر اگه گفتند تالیف ترجمه چه داری بتونی یه پاتک خوبی بهشون بزنی خوووووو.

Yadavaran

عضو جدید
مسئول واحد آموزش گاز گلستان از برگزاري دوره هاي آموزشي نيروهاي جديدالاستخدام در مرکز آموزشي شرکت خبر داد
رجب پور درمصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی گاز گلستان در این زمینه گفت: با هماهنگی آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی گاز ایران ، دوره آموزش دروس عمومی، زبان و کامپیوتر برای 30 نفر از نیروهای جدید الاستخدام شرکت های تابعه گازاز ابتدای اردیبهشت سال جاری در محل مرکزآموزش گاز گلستان برگزار شد. وی افزود:با برنامه ریزیهای بعمل آمده دانش آموختگان در مجموع 9030 نفر ساعت دوره دروس عمومی و درحدود 4830 نفر ساعت آموزش دروس زبان و کامپیوتر را با حضور اساتید مجرب در این مرکز آموزش خواهند دید. مسئول واحد آموزش گاز گلستان تصریح کرد: دوره مذکور تا پایان خرداد ماه سال جاری ادامه خواهد داشت و در پایان نیز پس از برگزاری امتحانات ، برای فراگیرانی که دروس مربوطه را با موفقیت سپری کرده باشند کارنامه آموزشی بهمراه گواهینامه پایان دوره صادر واعطاء خواهد شد.

delpier0

کاربر بیش فعال

دوستان 1000 بار گفتم اعتماد به نفس منو خراب نکنید . من هیچکدوم اینارو ندارم فقط اعتماد به نفس داشتم که اونم شما دارید میگیرید .

Yadavaran

عضو جدید
دوستان 1000 بار گفتم اعتماد به نفس منو خراب نکنید . من هیچکدوم اینارو ندارم فقط اعتماد به نفس داشتم که اونم شما دارید میگیرید .
آقا جان شما رو نقاط قوتت کارکن چرا اعتماد بنفستو از دست بدی خو هرکسی نقاط قوتی داره مه نه

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها هر چی تو دستتونه و میتونین روش مانور بدین تو جلسه رو کنین..
مثلن اگه یه مقاله یا.. دارین وختی مثلا یه سوال ساده که ازتون میپرسن و بلدین ج بدین، موضوع رو ربط بدین به چیزی که مسلطین..
اونام تا یه چیز جدید میشونن زوم میکنن روش!
شما هم که تو حیطه استادین روش خوب مانور بدین و سعی کنین سوالا رو همین حیطه بمونه..
سعی نکنین اصلن کل بندازین و بهش بفهمونین اونا بلد نیستن..
چیزی که میدونین درسته با استدلال بیان کنین و واسه ارجاع هم به کتابی ربط بدین که رو مباحث مسلطین..و بگین تو کتاب فلان اینطوری هست..
و...

بالا