از اسمت خوشت میاد ؟

fatima-t

عضو جدید
سلام
اینجا چه خبر همه پوز اسمشون رو می دن
من هم اسمم رو دوست دارم
اما چه کنیم که تلفظ لاتین فاطمه ست

lo30

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسمم محسن هستش از اسمم بدم نمیاد اما دوست داشتم اسمم ایرانی باشه تا عربی

payam.safarian

عضو جدید
منم اسمم رو دوست دارم
پیام
اخه کمتر میبینم که کسی همچین اسمی داشته باشه
بیشتر بخاطره خاص بودنشه که دوسش دارم

root

عضو جدید
مریم رو مسیحیا میگم ماریا و ماریا یعنی دریاها.............تو همین کتاب نوشته شده بود.......
تا اونجایی که من می دونم مریم یه اسم عبری هست به معنی خدمتگذار معبد...

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اینجا چه خبر همه پوز اسمشون رو می دن
من هم اسمم رو دوست دارم
اما چه کنیم که تلفظ لاتین فاطمه ست

یعنی ناراضی هستی از اسمت ؟ اگه میتونستی خودت اسمت رو انتخاب کنی چی انتخاب می ذاشتی ؟

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بلی . من اسممو دوست دارم .

انتخاب اسم خوب یکی از سه وظایف والدین نسبت به فرزندانه . اسم خوب یعنی معنی خوبی داشته باشه . اسمی نباشه که وقتی بچه بزرگ شد از اسمش احساس سرافکندگی کنه :D

شاید تاثیر کمی روی شخصیت داشته باشه . مثلا اگه اسمش اسم امامی باشه لزوما تحت تاثیر اسمش آدم خوبی نمیشه .

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
بلی . من اسممو دوست دارم .

انتخاب اسم خوب یکی از سه وظایف والدین نسبت به فرزندانه . اسم خوب یعنی معنی خوبی داشته باشه . اسمی نباشه که وقتی بچه بزرگ شد از اسمش احساس سرافکندگی کنه :D

شاید تاثیر کمی روی شخصیت داشته باشه . مثلا اگه اسمش اسم امامی باشه لزوما تحت تاثیر اسمش آدم خوبی نمیشه .

دقیقاً اسم فقط باید معنی زیبا داشته باشه و قشنگ باشه........

pouya86

عضو جدید
اسم یک فرد ایرانی باید فارسی باشه درود بر اسم فارسی .
اسمم رو دوست دارم چون فارسیه . به امید روزی که فرهنگ گذاشتن اسم فارسی توی ایران که کشوری فارسی زبان هست رایج شود .
متاسفانه ایرانی ها با نگاه کردن یک فیلم سریع تحت تاثیر قرار میگیرن و اسم بچه شون رو از شخصیت های فیلمهای خارجی انتخاب میکنند درصورتی که این همه اسمهای فارسی زیبا وجود دارد.

Sarp

مدیر بازنشسته
اسمم رو دوست دارم چون فارسیه . به امید روزی که فرهنگ گذاشتن اسم فارسی توی ایران که کشوری فارسی زبان هست رایج شود .
متاسفانه ایرانی ها با نگاه کردن یک فیلم سریع تحت تاثیر قرار میگیرن و اسم بچه شون رو از شخصیت های فیلمهای خارجی انتخاب میکنند درصورتی که این همه اسمهای فارسی زیبا وجود دارد.

سمیرا خانوم میدونی که من حساسیت دارم :D

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز

احتمالا شما خونه ی خودتون رو ایران می دونی چون یه شهر و یه محله که سهله، همسایه ی دیوار به دیوار آدم هم امکان داره فارس نباشه
-------------------

راجع به اسم خودم هم به 10 تا اسم صدام می کنن کدومو بگم

roma88

عضو جدید
حالا می گفتی اسم یه فارس باید فارسی باشه یه چیزی،کی گفته یک ایرانی لزوما یک فارس هست؟

Abteen

عضو جدید
آره،مگه میشه کسی از اسمش بدش بیاد؟؟ :que:

آبتین به معنای کسی است که به تعالیم زردشت عمل می‌کند و خوش کردار خوش گفتار خوش پندار است.;)

• Like
واکنش ها: Sarp

mahyam68

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اسمم رو خیلی دوست دارم.. و بیشتر بخاطر معنیش دوستش دارم.. زندگی....
همیشه هم از مادرم تشکر میکنم برای انتخاب اسمم..
فکر نمیکنم اسم زیاد رو رفتار آدم ها تأثیر بذاره..چون مثال نقض براش خیلی زیاده...

زر خانیم

عضو جدید
اسم یه ایرانی میتونه فارسی نباشه ولی خیلی قشنگ و با معنی باشه

• Like
واکنش ها: Sarp