ازدواج

tirmah

عضو جدید
من تو عمرم 1 بار باهاش صحبت نکردم حالا بهش چی بگم ببین دنبال بهونه نیستم اما ادمی نیستم که بخوام با اون درباره ازدواج صحبت کنم اصلا روم نمیشه
ا
اه شهاب اینجوری که نمی شه دختر خالته خوب با مامانت بگو می خوام باهاش صحبت کنم یا اصلا مامانت بگه
بابا از 1 جا شروع باید بشه :w00:

mohammad m

عضو جدید
عزيزان اگه به نتيجه قطعي رسيدين لطفا منم خبر كنين شديدا لاي منگنه قرار دارم

shahab60

عضو جدید
عزيزان اگه به نتيجه قطعي رسيدين لطفا منم خبر كنين شديدا لاي منگنه قرار دارم
سلام
دلم بحالت میسوزه اخه مومن الان نزدیک یه ماهه که همگی بسیج شدن هنوز به جایی نرسیدیم اینطوری نمیشه باید فکرو اندیشه تو به اشتراک بذاری شاید اگه خدا خواست
به جایی رسیدیم!!!;)

shahab60

عضو جدید
ا
اه شهاب اینجوری که نمی شه دختر خالته خوب با مامانت بگو می خوام باهاش صحبت کنم یا اصلا مامانت بگه
بابا از 1 جا شروع باید بشه :w00:
تیرماه جان بخدا قسم قصد توهین به کسیو ندارم فقط طرز فکرو سلیقه شخصیه امیدوارم کسیو ناراحت نکنم :
دختر خالم یه خورده بدحجابه من اصلا نمیتونم با این مو ضوع کنار بیام مثلا جلو من که نامحرمم با یه بلوز و شلوار میاد بطور کلی بگم محیط اونجا اینطوریه شاید شما بگید وقتی زن شما شد درست میشه اما من نمیخوام برا کسی قفس درست کنم بذار یکی مثل خودشو پیدا کنه تا از زندگیش لذت ببره نمیگم من ادم مومن وبا ایمانیم اما دنبال یه ادم مومن وبا ایمان میگردم چون ادم با ایمان به همسرش سخت نمیگیره وتو زندگیش خدارو در نظر داره اینا برامن خیلی مهمه.

mohammad m

عضو جدید
سلام
دلم بحالت میسوزه اخه مومن الان نزدیک یه ماهه که همگی بسیج شدن هنوز به جایی نرسیدیم اینطوری نمیشه باید فکرو اندیشه تو به اشتراک بذاری شاید اگه خدا خواست
به جایی رسیدیم!!!;)

داش شهاب خسته شدم از بس از ديگران نظر خواستم و اون پيشنهادات رو عملي كردم اين سري تصميم دارم صبر كنم هر وقت قطعي قطعي شد اون وقت عملي كنم بابا من كه .... نيستم هي رو من كاري امتحان كنن تا ببينن جواب ميده يا نه

tirmah

عضو جدید
خوب شهاب جان از همون اول بگو خلاص کن بهونه پدرو مادرو خواهر چرا می یاری
خوب 1 کلام بگو نمی خوام
همین
پس باید اعتصاب کنی
1 ماه که توی خانه تریپ قهر بگیری تمومه

من می دونم که هیچ کدوم از این حرف ها را به مادرت نزدی
چون مادرها عاشق اینند که پسرهاشون تریپ ایمان بردارند مخصوصا شهر شما
پس اگه همی این هایی که به من گفتید را به مامانتون بگید تمومه نگو گفتم که باور نمی کنم
اگرم نمی تونی تلفن منزل بده خودم می گم

shahab60

عضو جدید
واقعا از شما بابت این همه لطف ممنونم امیدوارم خوشیخت بشین الان که دارم مینویسم
اگه خدا قبول کنه روزه ام پس دروغ نمیگم باور کن بهش گفتم اما اون فقط سلیقه خودشو
درنظر میگیره...

nafiseh-m

عضو جدید
من تو عمرم 1 بار باهاش صحبت نکردم حالا بهش چی بگم ببین دنبال بهونه نیستم اما ادمی نیستم که بخوام با اون درباره ازدواج صحبت کنم اصلا روم نمیشه
شهاب جان به خاطر خجالت و رونشدن كاري نكن كه در آينده پشيمون بشي.اينكه فقط قضيه رو تو خودت نگه داري خردت ميكنه .پس راحت باهاش صحبت كن.

shahab60

عضو جدید
ببينم هنوز به نتيجه ي قطعي نرسيدين رسيدين ما رو هم خبر كنينا;)
اگه رسیدیم چشم
ببینم دنبال لقمه حاضر اماده میگردی !! اگه پیدا کردی بیزحمت منم خبر کن:D
یه خورده فکرتو بکار بیانداز کمی بنویس برامون
بلاخره شاید یه کمکی کردی:gol:

شهاب 65

عضو جدید
سلام تيرماه جان
شما كه ميگيد دخترها همشون خوبن ، پس لطف كن بگو چرا خيلي از دخترها پسرها را مجبور ميكنن زير مهريه سنگين و همچنين عروسي پر خرج و خريد آن چناني برن كه تا 10 سال بعد از ازدواج كمر راست نكنن؟
فقط بخاطر اينكه فلاني اين كار را كرده.
چشم و هم چشمي
الان تعداد دختر از پسرها بيشتره.پس در نتيجه شوهر كمه.پس اگه پسري رفت خواستگاري بي برو برگرد دختر خانم بايد بله با مهريه كم بگه تا سنش بالا نره و الا...

من به shahab پيشنهاد ميكنم فقط با فكر جلو بره تا بتونه در آينده موفق تر از اينكه هست باشه؟

mohammad m

عضو جدید
اگه رسیدیم چشم
ببینم دنبال لقمه حاضر اماده میگردی !! اگه پیدا کردی بیزحمت منم خبر کن:D
یه خورده فکرتو بکار بیانداز کمی بنویس برامون
بلاخره شاید یه کمکی کردی:gol:

نه باور كن حرف اينجاست ميگم من قبلا تلاشمو كردم حالا نوبت جوناست

nafiseh-m

عضو جدید
شهاب جان اين نصيحت از خواهر كوچكترت قبول كن :
با توجه به ايده هاي تو در مورد حجاب و مسائل عقيدتي كه خودت گفتي با دختر خالت تضاد داري ، بنابراين تكليف شما روشنه ،يعني تو نبايد ديگه به مهريه سنگين و... فكر كني .مي توني با يك بزرگتر فاميلت مشورت كني و بخواهي مامانتو راضي كنه .اگه با اين اختلاف عقيده پا تو اين مسير بذاري به مشكل برمي خوري .اگرم مي گن با دوست داشتن همه چيز درست مي شه و دختر اوني ميشه كه تو ميخواي اين درست نيست ،شايد تا 1 سال به خواسته تو رفتار كنه ولي ....

shahab60

عضو جدید
سلام تيرماه جان
شما كه ميگيد دخترها همشون خوبن ، پس لطف كن بگو چرا خيلي از دخترها پسرها را مجبور ميكنن زير مهريه سنگين و همچنين عروسي پر خرج و خريد آن چناني برن كه تا 10 سال بعد از ازدواج كمر راست نكنن؟
چشم و هم چشمي
الان تعداد دختر از پسرها بيشتره.پس در نتيجه شوهر كمه.پس اگه پسري رفت خواستگاري بي برو برگرد دختر خانم بايد بله با مهريه كم بگه تا سنش بالا نره و الا...

من به shahab پيشنهاد ميكنم فقط با فكر جلو بره تا بتونه در آينده موفق تر از اينكه هست باشه؟
شهاب65 عزیز ورودتو تبریک میگم
دوست عزیز نیومده داری تخته گاز میری موتور میسوزونیا!!!
شوخی کردم مطالبت قابل تامله ولی اگه میشه کمی مهربانانه تر بنویس:smile:

shahab60

عضو جدید
شهاب جان اين نصيحت از خواهر كوچكترت قبول كن :
با توجه به ايده هاي تو در مورد حجاب و مسائل عقيدتي كه خودت گفتي با دختر خالت تضاد داري ، بنابراين تكليف شما روشنه ،يعني تو نبايد ديگه به مهريه سنگين و... فكر كني .مي توني با يك بزرگتر فاميلت مشورت كني و بخواهي مامانتو راضي كنه .اگه با اين اختلاف عقيده پا تو اين مسير بذاري به مشكل برمي خوري .اگرم مي گن با دوست داشتن همه چيز درست مي شه و دختر اوني ميشه كه تو ميخواي اين درست نيست ،شايد تا 1 سال به خواسته تو رفتار كنه ولي ....
سلام
نظر من به نظر شما بسیار نزدیکه ولی شرمنده بزرگتر از مادرم کسی نیست تازه اگرم باشه
بعید میدونم قبول کنه ولی من محکم سر حرفم هستم ...

Atena-t67

عضو جدید
عزیز دلم بغیر از ادمای بی کار ادمای تنهام دنبال ازدواجند البته با اجازه شما:redface:

دوست عزیز این نکته رو هم در نظر داشته باشین که ازدواج تضمینی برای رهایی از تنهای آدمای تنها نیست. خیلیا هستن که ازدواج میکنن تا از تنهایی در بیان ولی با وجود ازدواج تنهاتر میشن.

tirmah

عضو جدید
سلام تيرماه جان
چشم و هم چشمي

سلام شهاب جان البته نه شهاب 60
خیلی تند رفتی این مهریه و خرجو این ها به اون خوبی که من بیان کردم ربط نداشت منظور از خوبی پاکی صداقت و...این چیز ها بود
اما جواب شما این های که فرمودید اولا دختر در80درصد کارهی نیست خانواده اللخصوص جنس شما یعنی پدر تعین کنند است پس همه را نخواهید سر دختر ها خراب کنید
ثانی امار را اشتباه به عرضتون رسونددن رشته من ریاضی و ترم پیش درسی به نام امار را گذرندیم امار سال 87 10درصد جمعیت پسر های بالا 20سال نسبت به دختر ها بیتر است
اما اگر منظورتون پسر خوبه خوب انکه بله خیلی امارش کمتر از دختر خوبه
فکر کنم جوابتون را گرفتید

mohammad m

عضو جدید
میام با چشم همچین میزنم تو مشتت که هیچ دکتری قبولت نکنه هااااا
خوب عزیز دلم از تجربه هات بنویس تا همه استفاده کنند:smile:

خوب باشه چرا ميزني بچه كه زدن نداره
خوب از كجا شروع كنيم يكي شروع كنه از تجربه هاش بگه تا منم بگم داوطلب نبود ؟

shahab60

عضو جدید
دوست عزیز این نکته رو هم در نظر داشته باشین که ازدواج تضمینی برای رهایی از تنهای آدمای تنها نیست. خیلیا هستن که ازدواج میکنن تا از تنهایی در بیان ولی با وجود ازدواج تنهاتر میشن.
خواهرم اگه اشتباه کنن تو انتخاب حرف شما صحیح است:gol:

shahab60

عضو جدید
خوب باشه چرا ميزني بچه كه زدن نداره
خوب از كجا شروع كنيم يكي شروع كنه از تجربه هاش بگه تا منم بگم داوطلب نبود ؟
برادر عزیزم شوخی کردم ما کوچیکتیم:
خوب اگه خواستگاری رفتی برامون تعریف کن که چی گذشت توقعات خودت چی بود اون چی میخواست.....

mohammad m

عضو جدید
برادر عزیزم شوخی کردم ما کوچیکتیم:
خوب اگه خواستگاری رفتی برامون تعریف کن که چی گذشت توقعات خودت چی بود اون چی میخواست.....

نه هنوز به اون مرحله نرسيده در واقع هنوز كسي رو پيدا نكردم يكي بود كه دختر خوبي بود با هم خوب بوديم دو سه هفته اي با هاش دوست بودم همين كه خواستم به خواستگاري برم خبر رسيد كه يارو متاهل هستش و من بيچاره خبر ندارم حالا از اين به من نگفته بود بگذريم خيلي خيلي دختر خوبي بود اگه زما ن به عقب برگرده حتما ميرم سراغش

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام تيرماه جان
چشم و هم چشمي

درجریان بحث های شمانیستم فقط مطلبی درپست شما نطرمو جلب کردکه قسمت اولش کاملا غلطه وفسمت بعدبش بدون تفکر زده شده
اولا که برادرمن کدوم منبع موثقی گفته تعداداقایون کمتره !؟؟طبق اماری که مرکزامارایران داده حداقل چندسال اخیر که من مطالعه کردم تعدادخانمها ازافایان کمتره تقریبا 105 پسردربرابر هر100 دختر!بهتره همیشه به شنیده های خود اعتمادنکنید وبدنبال سندیت حرف باشید
ثالثا برفرض محال اگرزمانی این اتقاق بیفته !ممکنه شما بفرمایید انسانها برای چی ازدواج میکنند ؟فقط برای اینکه اسم زن متاهل یا مردمتاهل رویدک بکشن یا ازدواج میکنند برا ی ارامش روحی ومعنوی وجنسی
این سخنان عیرعقلانی رو کی توسرشما پسرا کرده که دختربه هرکسی که خواستگاریش اومد باید جوا ب مثبت بده واصولاایا تا حالا شده حتی یک مورد تواطرافیان دختری به پسری که نپسندیده جواب مثبت داده باشه اونم ضرفا بخاطراینکه ازدواج کرده باشه
ازذواح چه اش دهن سوزیه که شما پسرا فکرمیکنید ما دخترا خیلی دنبالشیم
خود من شخصا هرپسری به خواستگاریم اومده جواب منفی گرفته !چرا جون معیارهایی که من ازهمسرایندم انتظاردارم نداشته ضمن اینکه کلا تمایلی به ازدواح هم ندارم

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه هنوز به اون مرحله نرسيده در واقع هنوز كسي رو پيدا نكردم يكي بود كه دختر خوبي بود با هم خوب بوديم دو سه هفته اي با هاش دوست بودم همين كه خواستم به خواستگاري برم خبر رسيد كه يارو متاهل هستش و من بيچاره خبر ندارم حالا از اين به من نگفته بود بگذريم خيلي خيلي دختر خوبي بود اگه زما ن به عقب برگرده حتما ميرم سراغش
ببخشید تومسائل خصوصی شما دخالت می کنم! ولی خوب بودن ادمها رو درچی می بینید؟
زنی که باوحود تاهل باشما دوست بوده وحتی به شما نگفته وبه شوهرش خیانت می کرده دروغ
خیانت
و......... اسمش خوبیه؟ عجبیه واقعا عجیبه

mohammad m

عضو جدید
ببخشید تومسائل خصوصی شما دخالت می کنم! ولی خوب بودن ادمها رو درچی می بینید؟
زنی که باوحود تاهل باشما دوست بوده وحتی به شما نگفته وبه شوهرش خیانت می کرده دروغ
خیانت
و......... اسمش خوبیه؟ عجبیه واقعا عجیبه

شما خيانتو تو چي ميبينين حتما سريع فكرتون رفت به مسائل جنسي قابل توجه تون من اون تو اون دو سه هفته اصلا به اون مسائل فكر نكرديم ما روزي حداقل 1ساعت با هم حرف ميزديم همهش تعريف خاطره صحبت از اخلاق خودمون و اين حرفا بود و يه موضوع ديگه اون جوري كه بعدا فهميدم شوهر اونم روزا ميرفت سركار و شبا دير وقت مي اومد بهمين خاطر چون روزها حوصلش سر مي رفت با من حرف ميزد

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما خيانتو تو چي ميبينين حتما سريع فكرتون رفت به مسائل جنسي قابل توجه تون من اون تو اون دو سه هفته اصلا به اون مسائل فكر نكرديم ما روزي حداقل 1ساعت با هم حرف ميزديم همهش تعريف خاطره صحبت از اخلاق خودمون و اين حرفا بود و يه موضوع ديگه اون جوري كه بعدا فهميدم شوهر اونم روزا ميرفت سركار و شبا دير وقت مي اومد بهمين خاطر چون روزها حوصلش سر مي رفت با من حرف ميزد
به هیچوجه!!!همین که زن متاهلی بدون اطلاع شوهرش با مردغریبه دوست بشه و ازشوهرداشتن صحبتی نکنه یعنی خیانت!
ببخشید ولی اگرمیخواید بدونید تاچه اندازه این کاردرسته یانه برای دقایقی فکرکنید ازدواج کردید وهمسرشما چنین کاری انجام میده اونوقت چه حسی پیدا می کنید وچه اسمی روی این کارمیگذارید

shahab60

عضو جدید
درجریان بحث های شمانیستم فقط مطلبی درپست شما نطرمو جلب کردکه قسمت اولش کاملا غلطه وفسمت بعدبش بدون تفکر زده شده
اولا که برادرمن کدوم منبع موثقی گفته تعداداقایون کمتره !؟؟طبق اماری که مرکزامارایران داده حداقل چندسال اخیر که من مطالعه کردم تعدادخانمها ازافایان کمتره تقریبا 105 پسردربرابر هر100 دختر!بهتره همیشه به شنیده های خود اعتمادنکنید وبدنبال سندیت حرف باشید
ثالثا برفرض محال اگرزمانی این اتقاق بیفته !ممکنه شما بفرمایید انسانها برای چی ازدواج میکنند ؟فقط برای اینکه اسم زن متاهل یا مردمتاهل رویدک بکشن یا ازدواج میکنند برا ی ارامش روحی ومعنوی وجنسی
این سخنان عیرعقلانی رو کی توسرشما پسرا کرده که دختربه هرکسی که خواستگاریش اومد باید جوا ب مثبت بده واصولاایا تا حالا شده حتی یک مورد تواطرافیان دختری به پسری که نپسندیده جواب مثبت داده باشه اونم ضرفا بخاطراینکه ازدواج کرده باشه
ازذواح چه اش دهن سوزیه که شما پسرا فکرمیکنید ما دخترا خیلی دنبالشیم
خود من شخصا هرپسری به خواستگاریم اومده جواب منفی گرفته !چرا جون معیارهایی که من ازهمسرایندم انتظاردارم نداشته ضمن اینکه کلا تمایلی به ازدواح هم ندارم
خانم ونوس سلام
حالا یکی یه اشتباهی کرد نباید همه اوار بشین تو سرش با ملایمت خیلی بهتره بعد میشه ازشما بعنوان یه اقا بپرسم معیاراتون چیه البته اگه خواستید جواب بدین..:gol: