ازدواج

عدالتخواه

عضو جدید
باتوجه به سالروز ازدواج حضرت علی علیه السلام وحضرت زهرا سلام الله علیها نظر کاربران باشگاه مهندسان راجع به مسئله ازدواج چیه؟
باتوجه به شرایط اقتصادی امروز و مسئله بیکاری نظرتون رو بفرمایید.
 

عدالتخواه

عضو جدید
دوستان کسی نظری نداره؟
شرایط واسه ازدواج فراهم هست؟
نظرتون راجع به ازدواج اینترنتی چیه؟
آیا به نظرتون اختلاط دختروپسری درمحیط های مجازی آسیب زاست؟
فضای مجازی میتونه قفل ازدواجو بازکنه یاخودش عاملیه واسه تاخیرازدواج؟
 

کومولوس

عضو جدید
دوستان کسی نظری نداره؟

شرایط واسه ازدواج فراهم هست؟ خـیــر نــیــســـت !!!

نظرتون راجع به ازدواج اینترنتی چیه؟ هرچی خدا بخواد همون میشه ! - البته با گروه هایی با عنوان همسریابی و این مدلی ها یجورایی مخالفم!.

آیا به نظرتون اختلاط دختروپسری در محیط های مجازی آسیب زاست؟ نه و الته بـسـتگی به بلوغ فـکــری افراد هم داره ! که اونموقع میتونه مضر باشه یا نباشه، یعنی حتی مفید باشه ... و البته نمیشه انسان ها رو در زندانی خودساخته وارد کرد به این بهانه که منحرف نشن. این با اصل خلقت و آزادی در تضاده و انسانی که اینگونه رشد کنه، نمیتونه معیار کاملی برای خوب بودن باشه، چون خوب بودن واقعی وقتی مشخص میشه، که فرد در تعامل طبیعی با دنیا باشه و در طی مراحل رشد و نموش تجاربی -انشااالله ارزشمند- رو کسب کنه و صدالبته جامعه بستر آموزشی درستی (نه بر مبنای قوانین و سلایق عوضی!) براش تدارک ببینه تا خودش بتونه راه درست رو انتخاب کنه. بهرحال :
(
بدا به حال دل هایی که بیش از اندازه محفوظ بوده اند. هنگامی که سودا راه به دل باز می کند، آنکه عفیف تر است، بی دفاع تر است !!!
- جان شیفته، رومن رولان) ...


فضای مجازی میتونه قفل ازدواجو بازکنه یا خودش عاملیه واسه تاخیر ازدواج؟ میتونه باز کنه اما بازم میگم؛ بستگی به بلوغ فکری فرد، حس مسئولیت پذیری و درواقع آینده نگری و اینجور مسائل داره. و اینکه از فضاهای اطلاع رسانی عمومی به چه نحوی استفاده کنیم که آگاهیمون رشد کنه و نه از این ور بوم بیفتیم و نه از اون ور. پس فضای مجازی لازمه برای هرچیزی! ولــــــــــــی؛ بستر ازدواج بیشتر منوط به موضوعات اقتصادی جامعه هست که همگی داریم میبینیم چه وضعی پیش اومده و روز به روز قدرت اقتصادی و مسئله اشتغال جوونا پسرفت میکنه و درنتیجه ازدواج هم کمتر شده. پس موضوعاتی مهمتر و تاثیرگذارتر هم وجود داره!.

..تشکر....
 

عدالتخواه

عضو جدید
خب اینکه شرایط محیا نیست چرانیست؟چون سخت میگیریم یااینکه کلا سخت بگیریم ونگیریم شدنی نیست؟
خب ازدواج اینترنتی چه شرایطی داشته باشه مناسبه؟
اختلاط دختروپسری باعث نمیشه آدم روی یه نفرتمرکزنکنه؟
فضای مجازی ممکن نیست که افراد تامدتها خودشو قهرمان وبی نقص نشون بدن؟
ممنون که وقت گذاشتین بقیه هم اگه دلشون خواست نظربدن
 

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنظرم در حال حاضر خیلی کم افراد به طور جدی به ازدواج فکر میکنن، گرچه مسائل مالی هم بی تاثیر نیست اما به نظرم خیلی از افراد با توجه به افت مسائل ارزشی و اخلاقی جامعه متاسفانه دیگه زیاد به ازدواج دائم فکر نمیکنن !:(
 

Similar threads

بالا