ازدواج فامیلی اکیدا ممنوع (قسمت اول)

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
الف:از نظر عمل وراثت
ازدواج فامیلی به دو دلیل رد می شود
(دلیل دوم مهمتر می باشد)
1.شناخت نادرست اقوام;
فیلم بازی کردن اقوام جلوی همدیگر
و پنهان شدن باطن آنها
2.اختلالات روحی ،جسمی و روانی برای فرزندان آنها;
از بارز ترین اختلالات در فرزندان آنها عبارتند از:
عقب موندگی ذهنی،کند ذهنی،بیماری های قلبی و عروقی
بیماری هایی خونی مانند (تلاسمی،متابولیکیو...)
بیماری های هورمونی.مثل:هورمون رشد و هزاران بیماری هورمونی دیگر
نابینایی و ناشناوایی
و حدود 8000 اختلال دیگر...
اگر دو نفر ازدواج کنند که نسبت به هم غریبه باشند
درصد احتمال اختلالات برای فرزندان آنها 3.5% می باشد
و اگر از اقوام دور باشند
احتمال خطر 5% می باشد
و اگر از اقوام نزدیک باشند احتمال خطر حدود 20% می باشد
به زبان ساده:تو ازدواج فامیلی از هر پنج تا بچه به دنیا بیاد حداقل یکی از این پنج تا بلاشک دچار اختلالات نامبرد می باشد
ب:از نظر دین
پیامبر اکرم(ص) می فرمایند:

"لا تنكِحُوا القَرابَةَ القَريبَةَ فَاِنَّ الوَلَدَ يَخْلُقُ ضاويا"

با بستگان نزدیک ازدواج نکنید که فرزند ضعیف و لاغر به وجود می آید
(محجه البیضا ج3 ص 94)
منبع:سخنرانی هایی دکتر شاهین فرهنگ
ادامه دارد...

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
به همین خاطر که تلاشمو میکنم که بتونم این طرز فکرهایی بی ارزش رو عوض کنم...
همین یکی نیست هزار تا دیگه هست که فکرشو میکنی میگی اکثر کارهایی ما اشتباه...
چون نه خدا رو در نظر میگیریم
و نه منطق داریم
فقط کپی پیس از گذشته...

Savalancivil

کاربر بیش فعال
نمیشه گفت که کلا ازدواج فامیلی بده یا نه کلا خوبه
اونم بستگی به شرایط خاص خودش داره
من یه دوست دارم با دختر خالش ازدواج کرده ..... از بیشتر مشکلاتشونم خبر دارم اما میبینم عاشقونه باهم زندگی میکنن. اما خواهر همون دوستم با پسر یکی دیگه از خاله هاش ازدواج کرده بود که نساختن و طلاق گرفتن...... چه فامیل چه غریبه بهتره شناخت کامل از هم داشته باشن.....

major7

عضو جدید
من با ازدواج فامیلی مخالفم
راستی بچه هایی که حاصل ازدواج فامیلی هستن از خیلی لحاظ های پزشکی ممکنه دارای اشکال بشن (بیماری های مختلف بگیرن) اما ازدواج فامیلی باعث میشه فرزندان دارای دندون های مستحکم تر و مرتب تری بشن!!!
ینی با اون همه بدی که داره 1 نکته خوبم داره ، هاهاها حالا اگه خیلی به دندون بچه هاتون اهمیت میدین برین ازدواج فامیلی بنمائین
این هم اطلاعات عمومی بود و هم مزاح...

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با ازدواج فامیلی مخالفم
راستی بچه هایی که حاصل ازدواج فامیلی هستن از خیلی لحاظ های پزشکی ممکنه دارای اشکال بشن (بیماری های مختلف بگیرن) اما ازدواج فامیلی باعث میشه فرزندان دارای دندون های مستحکم تر و مرتب تری بشن!!!
ینی با اون همه بدی که داره 1 نکته خوبم داره ، هاهاها حالا اگه خیلی به دندون بچه هاتون اهمیت میدین برین ازدواج فامیلی بنمائین
این هم اطلاعات عمومی بود و هم مزاح...

هم استانی ممنون از نکنه ظریفتون ...
قسمت دومش میذارم وبلاگم حتما بخونی ...
البته هنوز ننوشتمش
ولی در آینده نه چندان نزدیک:biggrin: برات مینویسم

samira-71

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازدواج فامیلی خوب نیست چون کلا فامیل بازی و کینه و کدورت قدیم و هرآنچه دعوای بین کسی باشه وارد زندگی مشترک میشه .

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوستان از نظراتتون

وقت کردم قسمت دومش هم تو وبلاگم میذارم

چون قسمت دوم شبهاتش رو بر طرف میکنه

بازم ممنون
یا علی

حمید بهمنی

عضو جدید
2تا بدی ازدواج فامیلی
1)اینه که بچه شون اکثر بیماری های ارثی پدر و مادرو می گیره
2) تعداد فامیلا کمه عیدی کمتر میگیره نسبت به اونایی که غریبه ان :smile:
این رو.ا که به چشات هم نمیتونی اعتماد کنی ، به نطر من شناخت فامیلی بیشتر هستش
، این همه ازمایش رو برا چی گذاشتن؟

Moonlight3311

عضو جدید
ما تو خونواد مون ازدواج فامیلی داشتیم . اتفاقا توی ازدواج فامیلی طرفین میرن از بزرگ فامیل سوال می پرسن و تحقیق کافی نمی کنن در نتیجه خیلی راحت به حرفا بدون شناخت کامل اعتماد می کنن . خیلی کم پیش میاد ازدواج فامیلی خوب دربیاد

asad heidar

کاربر فعال
تا اونجایی که من تحقیق کردم از نظر ژنتیکی ازدواج های فامیلی فقط از نوع پسرعمو دخترعمو خطر بیشتر داره و بقیه ازدواج های فامیلی امن هستن، از طرفی با این پیشرفتهای صورت گرفته در علم ژنتیک دیگه کمتر پیش میاد که فرزندان ناقص متولد بشن. اما از نظر اجتماعی هم به نظر من ازدواج فامیلی بهتره هم شناخت طرفین و خانواه ها از هم زیاده و هم انتظارات از داماد کمتره!!!:D

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
تا اونجایی که من تحقیق کردم از نظر ژنتیکی ازدواج های فامیلی فقط از نوع پسرعمو دخترعمو خطر بیشتر داره و بقیه ازدواج های فامیلی امن هستن، از طرفی با این پیشرفتهای صورت گرفته در علم ژنتیک دیگه کمتر پیش میاد که فرزندان ناقص متولد بشن. اما از نظر اجتماعی هم به نظر من ازدواج فامیلی بهتره هم شناخت طرفین و خانواه ها از هم زیاده و هم انتظارات از داماد کمتره!!!:D
البته و پسرخاله با دخترخاله
یه وقتایی هم ازدواج فامیلی میزنه همه اون حرمت هارو خراب میکنه، البته اگه مشکل دار بشن طرفین

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
(دلیل دوم مهمتر می باشد)
1.شناخت نادرست اقوام;
و پنهان شدن باطن آنها
نابینایی و ناشناوایی
و اگر از اقوام دور باشند
احتمال خطر 5% می باشد
به زبان ساده:تو ازدواج فامیلی از هر پنج تا بچه به دنیا بیاد حداقل یکی از این پنج تا بلاشک دچار اختلالات نامبرد می باشد

(محجه البیضا ج3 ص 94)
ادامه دارد...
جالب بود تا حالا نشنیده بودم
ممنون

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم اشتباه می فرمایید ازدواج دختر خاله و پسر خاله از همه خطرش بیشتره و کمترین مشکل ازدواج دختر عمو و پسر عمو است

asad heidar

کاربر فعال
البته شاید حق با شما باشه و باقیه نسبت های فامیلی هم خطرناک و خطرناکتر باشن،اما هیچ کس به بخش دوم صحبتم دقت کرد که علم ژنتیک تو این زمینه پیشرفته ای زیادی کرده و دیگه کمتر انسان ناقصی به دنیا میاد!!؟؟

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته شاید حق با شما باشه و باقیه نسبت های فامیلی هم خطرناک و خطرناکتر باشن،اما هیچ کس به بخش دوم صحبتم دقت کرد که علم ژنتیک تو این زمینه پیشرفته ای زیادی کرده و دیگه کمتر انسان ناقصی به دنیا میاد!!؟؟
شما درست می فرمایید اما این پیشرفت خیلی از بیماریهای ژنتیکی هم نمی توانند مشخص کنند چون در کاریوتیپ بدست امده از نوزاد جایگاه خیلی از بیماریها مشخص نشده

asad heidar

کاربر فعال
این جمله که علم ژنتیک هنوز نتونسته تمام مشکلاتو پیش بینی و رفع کنه درست اما این مشکلات برای تمام ازدواج ها نیز حاکمه و مختص ازدواج های فامیلی نمیشه. من خودم به شخصه خیلی از ذوج هایی رو میشناسم که با هم نسبت فامیلی داشتن و بجه هایی سالم و کامل دارن و برعکس ذوج هایی که با هم هیچ نسبتی نداشتن و ...

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
علم ژنتیک که گفتین تو قسمت دوم این مطلب میذارم
تا کاملا براتون موضوع روشن بشه

غروب دیروز

عضو جدید
ازدواج فامیلی

ازدواج فامیلی

من شخصا ازدواج فامیلی رو دوست ندارم :D
نمیشه با قطعیت گفت که این نوع ازدواج خوبه یا بد، اما شناخت رابطه فامیلی با شناخت برای ازدواج خیلی فرق داره و چیزی که بیشتر به افراد ضربه میزنه همین عدم درک تفاوت هاست

اوژنی دزیره

عضو جدید
(دلیل دوم مهمتر می باشد)
1.شناخت نادرست اقوام;
و پنهان شدن باطن آنها
نابینایی و ناشناوایی
و اگر از اقوام دور باشند
احتمال خطر 5% می باشد

(محجه البیضا ج3 ص 94)
ادامه دارد...

منبعت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بابا بسه شرمتون بیاد از این جو و اظهار نظر تو زمینه هایی که تخصصی نداریم کی میخوایم یاد بگیریم درمورد چیزی حرف بزنیم و بحث و گفت و گو کنیم و نظر بدیم که سررشته ای داریم و تخصص داریم؟

2276417

کاربر فعال
عزیز شما خدا رو فراموش کردی، همچی دست خدا هست خیلی ازدواج فامیلی هست که بچه سالم بوده البته شما هم فرمودی 20 درصد اما خیلی از ازدواج های غیر فامیلی هم بوده که بچه سالم نبوده اینم در نظر بگیرین که انشا... همگی موفق باشید.

mohsen2310

عضو جدید
سلام حالا اگر در مورد مسائل ژنتیکی صحبت نکنیم، اگه طرف مورد نظرمون آدم خوبی باشه فرقی نمیکنه فامیل یا غیر فامیل باشه، پس به نظرم اگه نسبت به فامیلت که شناخت کامل داری و میدونی آدم خوب و نجیبی هست باهاش ازدواج کنی بهتره، تا اینکه بیای با یه غریبه ازدواج کنی که این روزا کمی ریسکه و خیلی سخته که تا قبل از زندگی بتوان در مورد شخصیت واقعی اطراف مطمئن شد.

رزمنده

عضو جدید
خوب اگه اینجوریه پس چرا خود حضرت علی با فرزند پسر عمویش ازدواج کردن و فرزندان اهل بیت با هم ازدواج کردند.مثل پسر یا دختر امام حسن که با دختر یا پسر امام حسین ازدواج کردند. دقیقا یادم نیست.
مخصوصا دخترعمو و پسر عمو خطرناکترین ازدواج فامیلی است.
حال انکه قدیمیا میگفتن عقد پسر عمو و دختر عمو تواسمونا بسته شده .....