ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shadowwalker

عضو جدید
خیلی خلاصه بخوام بگم این ترم 16 واحد دارم ، یک روز کامل سر کارم هفته ای 12 ساعت (3روز تو هفته) هم تدریس میکنم ، شب ها اگر خوابم نبره از 11 تا 4 میخونم . ریاضی ها فقط ریاضی 2 نخوندم هنوز . جامدات وضعم بد نیست با مرور و تست مسلط میشم. فقط یک شنبه ها منزل هستم ، که اگر جایی نگن بیا مشکل داریم ، 10 ساعت میخونم . سعی میکنم روزایی که درس میخونم اول ریاضی بخونم چون سخت تره و بعد هم جامدات . هر از گاهی هم لغت هایی از1100 حفظ میکنم. بقیه درسا رو هم هنوز وقت نکردم بخونم. با چیدمان برنامتون حال کردم. انشاالله که همه هر جایی میخوان قبول بشن
ایول.بابا اکتیو.ایشالا شریف هم قبول شی رزومه ات تکمیل شه.اون یک شنبه ها رو نمیشه یه کم بیشتر بخونی؟یه سؤال فنی:پس دینامیک و سیالات چی؟

shadowwalker

عضو جدید
من که از ساعت 9 صبح استارت درس رو میزنم.که اکثرا صبح ها ریاضی میخونم تا ظهر. بعدش میخونم تا ساعت 3 بعدظهر. یعنی روزی 5 ساعت ریاضی می خونم. اونم فقط جزوه
بعدش 1 ساعت زبان می خونم.
بعد تا ساعت 7 استراحت می کنم.
ساغت 7 هم یه درس سیالاتی میخونم تا ساعت 11 شب.
ساعت 11 هم تا هر وقت که بتونم یه درس جامداتی میخونم.
دینامیک و ارتعاشات رو هم گذاشتم ریاضیم تموم شه شروع کنم به خوندن.
تست های دروس تخصصی رو هم معمولا بعد از خوندن هر فصل یه نگاهی میندازم.
بهترین زمان برای درس خوندن. از ساعت 9 صبح تا 12 و از ساعت 7 شب تا 11 شب هست.;)
انشاء الله همه رتبه هامون زیر 1000 میشه
خیلی خوبه.از کی داری می خونی؟از اون3باکس همه ی درسا رو در هفته می خونی؟ یعنی هرروز درسات متفاوته؟روند مرورت به چه صورته؟

آخرین ویرایش:

karim-mech

کاربر بیش فعال
دوستان سلام. از دوسال پیش با تاپیک آشنا شدم. سال اول 2300 اوردم و شبانه طراحی کاربردی بیرجند قبول شدم.
شال دوم 625 اوردم و روزانه تبدیل تبریز قبول شدم.
اگه کمکی از دستم ساخته باشه خوشحال میشم راهنماییتون کنم.

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام
من دانشجو رشته مکاترونیکم و همون جور که می دونین برای این رشته ساخت و تولید هم ضریب دو داره ، می خواستم از دوستان ساختی بپرسم از اون جایی که من درسهای علم مواد ،هیدرولیک و پنوماتیک،طراحی قالب و سی ان سی رو پاس کردم و شنیدم که برای کنکور میشه تست های سی ان سی و طراحی قابل و علم مواد رو راحت زد چه جزوه هایی واسه خوندن کنکوری به معرفی می کنین ؟، ممنون از راهنماییتون ، موفق باشید
سلام.با توجه به زمان باقیمونده و اینکه شما هدفت ساخت و تولید نیست بهترین منبع کتاب دکتر رازفر انتشارات سپاهان هست(مجموعه دروس ساخت و تولید) البته این کتاب بسیار کامل و جامع هست و به همه دوستان داوطلب توصیه میشه
موفق باشید

babakv

عضو جدید
دوستان سلام. از دوسال پیش با تاپیک آشنا شدم. سال اول 2300 اوردم و شبانه طراحی کاربردی بیرجند قبول شدم.
شال دوم 625 اوردم و روزانه تبدیل تبریز قبول شدم.
اگه کمکی از دستم ساخته باشه خوشحال میشم راهنماییتون کنم.

سلام دوست عزیز
یک سوال واسه روزانه و شبانه فردوسی چه رتبه ای لازمه ؟
ممنون که اعلام آمادگی کردی:smile:

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید همگی
یه سوال:شما از تست زدن نمیترسید؟:cry:

r.mob

عضو جدید
خیلی خوبه.از کی داری می خونی؟از اون3باکس همه ی درسا رو در هفته می خونی؟ یعنی هرروز درسات متفاوته؟روند مرورت به چه صورته؟

سلام دوست عزیز.
من دیر شروع کردم به خوندن حدودا از اواسط مهر شروع کردم به خوندن. :(
سعی می کنم همه دروس رو بخونم. برنامه من اینجوریه که اول ریاضی رو می خونم. بعد میرم سراغ بقیه دروس.تا الان ریاضی ها و جامداتی ها رو نصفش رو خوندم. سیالاتی ها رو 30 % خودم. و دینامیک و ارتعاشات هم فقط یه خورده کنترل خوندم. برای مرور دروس هم مثلا من امروز اگه قرار باشه ریاضی 1 قسمت مشتق رو بخونم 1 ساعت دروس قبلی رو مرور می کنم بعد میرم سراغ مشتق.
تست ها رو هم معمولا بعد هر فصل یه نگاهی میندازم. از دیروز هم شروع کردم به خلاصه برداری.
سعی می کنم برنامه که گفتم رو همیشه رعایت کنم ولی خوب همیشه نمیشه طبق برنامه پیش رفت.:cool:
کسایی که کتاب مقاومت دکتر نائی رو دارن. فکر می کنم اگه فقط به سوالای تشریحی انتهای هر فصل مسلط باشن میتونن همه تستای مقاومت رو تو آزمون بزنن. نیازی دیگه به تست زدن نیست.
انشاء الله همه امسال رشته ای که میخوایم تو هر دانشگاهی که می خوایم قبول میشیم. ;)

r.mob

عضو جدید
سلام
خسته نباشید همگی
یه سوال:شما از تست زدن نمیترسید؟:cry:
سلام.
به نظر من اگه شما به عنوان درس تست بزنی دیگه ترسی نداره. یعنی تستی که میزنی فکر کن یکی از سوالات متن درس هست.اگه نتونی جواب بدی انگار یه نکته جدید از درس رو یاد گرفتی.
من خودم بعد هر فصل 10 تا تست میزنم اگه خودم بتونم جواب بدم که چه بهتر اگه نه ترس و نا امیدی به خودم راه نمیدم.

r.mob

عضو جدید
داداش مال امسال رو می تونی پیدا کنی واسموننننن دمت گرم:redface:

سلام دوست عزیز. فکر می کنم این برای همین امسال بود.
برای تخمین رتبه می تونی از سیستم مهستان هم استفاده کنی.درصدات رو میزنی و رتبه های گرایش های مختلف رو بهت میده.:smile:

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای تخمین رتبه می تونی از سیستم مهستان هم استفاده کنی.درصدات رو میزنی و رتبه های گرایش های مختلف رو بهت میده.:smile:

تو دفترچه نصير هم هست
كارنامه من هم اونجا هست
http://nasir.ir/Default.aspx?tabid=154

maxy

عضو جدید
یه مقایسه ای من انجام دادم و دیدم که کنکور 92 نسبت به کنکور 91 90 سختر بوده.همین دلیل باعث شده که درصدهای کنکور 92 پایینتر باشه. مثلا یکی از دوستای من با درصدهای ریاضی 1.67 سیالات 57 جامدات 27 دینامیک 10 رتبش شد 500.درصورتی که همین درصد ها در سال 91 90 رتبش روی 1200 تا 1400 بوده.نظرتون در این مورد مثل من هست؟ اگه بشه رتبه های قبولی امسال رو پیدا کرد خیلی کمک میکنه.پارسه هم که دیگه رتبه ای منتشر نکرده.یکی از دوستای من با 1290 روزانه یزد رو نیاورده بود.همین طور شبانه دانشگاه اصفهان رو.....

hsdanesh

عضو جدید
سلام دوستان اینم یه فایل اکسل که کل قبولی های پارسال رشته مکانیک رو با رتبه و تراز و درصد هایی که زدن و رشته و دانشگاهی که قبول شدن نشون داده.
http://uploadbaz.com/v45yq4gv7uu5

فایلی که آپلود کردید مربوط به قبول شدگان سال 90 هست.

maxy

عضو جدید
لیست رتبه و رشته های قبول شدگان پارسال رشته های مکانیک

مشاهده پیوست 180667
دوست من این رتبه ها مال سال 92 نیست.دوستم امسال دانشگاه صنعتی اصفهان قبول شد با رتبه 510 و آخرین نفر هم 520 بوده.شبانه هم نه امیر کبیر ونه هیچ کدوم از دانشگاه های تهران در گرایش تبدیل رو نیاورد..... با این حال دمت گرم

r.mob

عضو جدید
یه مقایسه ای من انجام دادم و دیدم که کنکور 92 نسبت به کنکور 91 90 سختر بوده.همین دلیل باعث شده که درصدهای کنکور 92 پایینتر باشه. مثلا یکی از دوستای من با درصدهای ریاضی 1.67 سیالات 57 جامدات 27 دینامیک 10 رتبش شد 500.درصورتی که همین درصد ها در سال 91 90 رتبش روی 1200 تا 1400 بوده.نظرتون در این مورد مثل من هست؟ اگه بشه رتبه های قبولی امسال رو پیدا کرد خیلی کمک میکنه.پارسه هم که دیگه رتبه ای منتشر نکرده.یکی از دوستای من با 1290 روزانه یزد رو نیاورده بود.همین طور شبانه دانشگاه اصفهان رو.....
به نظر من با توجه به اینکه سال به سال ظرفیت ها رو بالاتر می برند سال به سال قبول شدن راحت تر میشه.شما یه سر حتما به سیستم مهستان بزن کمک خوبی بهت می کنه.چون اون سیستم هم به روز هست هم تخمین هایی که میزنه تقریبا درست هست.

• Like
واکنش ها: maxy

r.mob

عضو جدید
فردا آزمون پارسه تو دانشگاه امیر کبیر هست.هرچقدر که آدم میخونه این درس تمومی نداره.:(

mojzar

عضو جدید
به نظر من با توجه به اینکه سال به سال ظرفیت ها رو بالاتر می برند سال به سال قبول شدن راحت تر میشه.شما یه سر حتما به سیستم مهستان بزن کمک خوبی بهت می کنه.چون اون سیستم هم به روز هست هم تخمین هایی که میزنه تقریبا درست هست.

برای افرادی که مدرسان شریف ثبت نام نکردن هم میشه از سیستم مهستان استفاده کرد از کجا ؟ متشکرم

r.mob

عضو جدید
سلام دوست عزیز. سیستم مهستان برای همه هست. میتونی تو سایتش ثبت نام کنی و از تخمین رتبش استفاده کنی.

r.mob

عضو جدید
حاجی من ثبت نام کردم
اما میگه حساب شما فعلا غیر فعال است با مدیریت سایت تماس بگیرید قضیه چیه

سلام . وقتی ثبت نام رو به طور کامل انجام بدی. کلمه عبور و نام کاربری و فکر میکنم یه لینک فعال سازی برات ایمیل میشه.که اگه اونا رو وارد کنی میتونی وارد سیستم مهستان بشی.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا