ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ممد جووون

عضو جدید
اینم تمرینات منتخب فصل 3 کتاب دینامیک مریام که احتمال اومدنشون تو کنکور خیللی زیاده

فکر میکنم با همین دو تا فصل، فعلاً تا دو یا سه هفته ای سرگرم باشید
.
.
.

اینم واسه شما که اینقدر مشتاق مطالعه هستید

پیوست ها

• تمرینات منتخب ف&#1.pdf
    3.8 مگایابت · بازدیدها: 0

ممد جووون

عضو جدید
تمرینات منتخب فصل 4 دینامیک مریام

تمرینات منتخب فصل 4 دینامیک مریام

برید حالشو ببرید

ولی توروخدا زیاد نخونید!!!

پیوست ها

• تمرینات منتخب ف&#1.pdf
    2.9 مگایابت · بازدیدها: 0

ممد جووون

عضو جدید
تمرینات منتخب فصلهای 5 و 6 کتاب دینامیک مریام

تمرینات منتخب فصلهای 5 و 6 کتاب دینامیک مریام

بچه ها باکس دینامیک خیلی مهم و تاثیرگذاره، دستکم نگیرید

خوب خوب بخونید.
ترتیب خوندن کتب این باکس با رعایت پیشنیازی:

اول دینامیک، بعد دینامیک ماشین، بعد ارتعاشات و بعد کنترل

موفق باشید

(منبع: http://r-hosseini.ir/ )

پیوست ها

• تمرینات منتخب ف&#1.pdf
    4.2 مگایابت · بازدیدها: 0
  • تمرینات منتخب ف&#1.pdf
    3.9 مگایابت · بازدیدها: 0

Omidr.1370

عضو جدید
برای درس ارتعاشات کتاب پروفسور نیکخواه بهرامی که تازه انتشارات نصیر چاپ کرده به نظرم در کنار کتاب دکتر جباری خیلی مفید باشه. کنترل هم کتاب دکتر غفاری اگر از همین انتشارات چاپ شد حتما تهیه کنید.دینامیک ماشین حامدی با اینکه متنش یخورده روان نیست ولی از جنبه درسی کتاب خوبیه(عالی نیست ولی خوبه).
مکانیک سیالات بدون شک فقط کتاب دکتر صادقی (پارسه و نصیر. میگفتن برای نصیر دارن کتاب جدیدی مینویسن) انتقال و ترمو هم دکتر کوثری
موفق باشید
با تشکر از m.sarmast که همواره به بچه های ارشد93لطف دارن
فقط من یه چند تا سوال داشتم
این ارتعاشات نیکخواه مطمئن هستید که کنکوریه آخه گفته تئوری ارتعاشات بعد منتشر هم شده آخه نمیشه که یه موسسه دو تا کتاب کنکوری بده از یه درس با دو نویسنده یه کم غیر معقوله بعد این نیکخواه یه کتاب قرمز هم داشت که توش کلی اشتباه داشت به نظر شما ارزش اینکه به عنوان یه منبع کنکوری روش حساب کنیم داره؟
حالا شاید بشه به ارتعاشات اعتمادکرد چون هیچ وقت یه منبع کنکوری خوب نبوده و نیکخواه هم معروفه
ولی کنترل غفاری با توجه به اینکه حامدی از همون موسسه هم بوده و به گفته دوستان کتاب خیلی بدی هم نبوده اون چی یعنی از حامدی هم بهتره؟
کنترل غفاری یه کتاب مرجع هم داره مال انتشارات دانشگاه خواجه نصیر که اون کتاب بدی نبود اگر این جوری باشه که خیلی خوبه.
اگر درمورد این دو کتاب توضیح بیشتری بدید ممنون میشم این که این دو کتاب واقعا کنکوری هستند؟
بعد یه سوال دیگه ببخشید سوال آخره فرق سیالات پارسه با نصیر چیه؟کدوم درسش کاملتره؟

maryamaminiyan

عضو جدید
من این منابعو ندیدم و نمیتونم نظری بدم

ولی بخاطر حرف دوستان دینامیک ماشین راهیان را داشتم، نصیر را هم بعدش گرفتم و پشیمون شدم

اصلاً دینامیک ماشین نصیر که خیلی خلاصه گفته و درسنامه ناقصی داره!

و اصلاً هم روان نیست

احتمالاً شما کلاس کنکور نصیر رفتی و با اون کتابها خو گرفتی، ولی کسی که این کلاسها را نرفته چی؟!

برای درس ارتعاشات کتاب پروفسور نیکخواه بهرامی که تازه انتشارات نصیر چاپ کرده به نظرم در کنار کتاب دکتر جباری خیلی مفید باشه. کنترل هم کتاب دکتر غفاری اگر از همین انتشارات چاپ شد حتما تهیه کنید.دینامیک ماشین حامدی با اینکه متنش یخورده روان نیست ولی از جنبه درسی کتاب خوبیه(عالی نیست ولی خوبه).
مکانیک سیالات بدون شک فقط کتاب دکتر صادقی (پارسه و نصیر. میگفتن برای نصیر دارن کتاب جدیدی مینویسن) انتقال و ترمو هم دکتر کوثری
موفق باشید

mohandes_ali

عضو جدید
عزیزان بهتر نیس به جای اینکه بگیم این کتاب خوبه اون کتاب بده بشینیم بخونیم؟؟؟اینا همش نظر شخصیه .کلاس کنکورم واسه من ارزشی نداره واسه کنکور کلی هزینه کردم علوی اخرشم خیلی به دردم نخورد در واقع بیخود بود همش الانم همینه ادم خودش بهتر میدونه چکار کنه خوبه مشورت اما هرکی ی چیزی بگه که نمیشه .امیدوارم انقد که منبع مهمه برامون همون قدر هم بخونیم.از اول اسفند شروع میکنم به امید خدا شماها هم شروع کنید اهسته و پیوسته و با تمرکز بخونید

mohandes_ali

عضو جدید
نظر بدید

نظر بدید

من ترم 7 ساخت هستم.دینامیک و ترمو و کنترل اتومات این ترم دارم همزمان با ترم میخونم واسه کنکور اینارو.
مکانیک سیالات انتقال حرارت ارتعاشات و دینامیک ماشین نمیخوام بخونم همینطور ریاضی مهندسی چون اصن هیچی ازش حالیم نیس.
باکس جامدات ریاضی 1و2 و معادلات رو همراه با تخصصی ساخت میخونم
نظرتون چیه؟
:confused::confused::confused:

knife

عضو جدید
دینامیک خوبه که میخونی

ولی دینامیک ماشین ساده ترین درس این باکسه

حذفش نکنی بهتره

ارتعاشات هم سخترین درس این باکسه

من ترم 7 ساخت هستم.دینامیک و ترمو و کنترل اتومات این ترم دارم همزمان با ترم میخونم واسه کنکور اینارو.
مکانیک سیالات انتقال حرارت ارتعاشات و دینامیک ماشین نمیخوام بخونم همینطور ریاضی مهندسی چون اصن هیچی ازش حالیم نیس.
نظرتون چیه؟

mohandes_ali

عضو جدید
پس دینامیک ماشین هم میخونم حذفش کردم چون اصن نمیدونستم چی هس.مرسی داداشم

mohandes_ali

عضو جدید
تحلیل سوالات ریاضی کنکور ارشد92_وبسایت شخصی استاد اقاسی

تحلیل سوالات ریاضی کنکور ارشد92_وبسایت شخصی استاد اقاسی

كنكور رشته مهندسي مكانيك - كد 1267 در سال 92 در صبح چهارشنبه 18 بهمن ماه 1391 برگزار گرديد و مانندچند سال اخير شامل 20 سوال در دروس رياضي 1و2 و معادلات و رياضي مهندسي بود.
من در اولين بررسي سوالات (كه ممكن است همه جوانب را در نظر نگرفته باشم) موارد زير(در مورد دروس رياضي 1و2 و معادلات) به ذهنم رسيده است:
1) كنكورهاي مكانيك به جز در سال 91(سال قبل) داراي يك روند تقريبا مشخص بودند كه در سال جاري وضعيت كنكور مكانيك دوباره به همان روند برگشته ولي به طور نسبي ساده تر بوده است.
2) مانند روند اكثر سالهاي كنكور مكانيك چيدمان سوالات به ترتيب سوالات دروس رياضي و معادلات و سپس مهندسي بودند.
3) از سال 87 كه تعداد سوالات رياضي در مكانيك 20 تا شده است هر سال 10 سوال رياضي 1و2 و 5 سوال معادلات و 5 سوال مهندسي مطرح شده بود. در كنكور سال جاري 9 سوال رياضي 1و2 و 5 سوال معادلات و 6 سوال مهندسي داشتيم كه روند قبلي را برهم زده است.(سوال 44 اين كنكور با توجه به چيدمان سوالات و طرز سوال پرسيدن به نظر سوال رياضي مهندسي است اما در درس مهندسي هيچ روش خاصي براي حل اين سوال بيان نمي شود و عملا اين تست يك سوال رياضي عمومي است و من در شمردن سوالات آنرا به عنوان يك سوال از درس رياضي 1 در نظر گرفته ام)
4) از سال 86 تا 91 يعني 4 سال متوالي در مجموع 2 سوال از مبحث دنباله و سري مطرح شده بود اما در سال جاري و مشابه 87 اين مبحث 3 سوال يعني 15 درصد كل سوالات را در اين رشه به خود اختصاص داده است. بيشترين حجم سوالات كنكور امسال از اين فصل بودند كه غير منطقي است.
5) هر يك از مبحث مشتق توابع چند متغيره در درس رياضي و معادلات مرتبه اول و معادلات مرتبه n دو سوال در اين كنكور داشتند كه تقريبا مشابه سال قبل است.
6) بر خلاف دو سال اخير كنكور كه 2 سوال مستقيم از مشتق يك متغيره مطرح شده بود در سال جاري هيچ سوالي از اين مبحث نيامده است.
7) از كل فصل انتگرالها در رياضي 2 در مجموع يك سوال مطرح شده كه نسبت به كنكورهاي قبل مكانيك(كه ميانگين 3 سوال از اين دو فصل مطرح شده بود) تعداد سوالات كمتر شده بود. اما همان سوال هم تا حدي وقت گير و جز سوالات نسبتا سخت محسوب ميشود.(سوال 43)
8) از سال 86 به بعد هر سال حداقل يك سوال از فصل تبديل لاپلاس مطرح شده(سال گذشته 2 سوال) اما در سال جاري اين فصل سوالي نداشت كه غير منطقي است. بر خلاف گذشته كنكورهاي مكانيك از فصل دستگاه سوال مطرح شده بود كه يكي از روشهاي حل آن استفاده از تبديل لاپلاس بود.
9) مانند سال قبل و برخلاف روند سالهاي قبل كنكور مكانيك هيچ سوالي از قضيه گرين يا استوكس يا ديورژانس مطرح نشده است!!!
10) به وفور سوالات تكراي (يا با حل مشابه) نسبت به رشته هاي ديگر در كنكور مكانيك سال جاري(مانند روال سالهاي قبل اين رشته) ديده مي شود.(همان مطلبي كه بارها در كلاس گفته ام: اگر فقط به سوالات مطرح شده در رشته اي كه امتحان ميدهيد در سالهاي قبل توجه نماييد متضرر ميشويد.)
در مجموع توزيع سوالات تا حدودي غير عادلانه و غير منطقي است اما نسبت به كنكور سال قبل مكانيك سوالات منطقي تر هستند و به گذشته اين كنكور نزديكتر. در زمان 28 دقيقه(ميانگين دو دقيقه براي 14 سوال رياضي و معادلات يعني سوال 31 تا 44) حل 5 تا 8 سوال مناسب است ولي حل 14 سوال هم كار چندان سختي نيست.(سوالي خارج از نكات مطرح شده در كلاس يا كتاب وجود ندارد)
در ادامه بررسي سوالات را خواهيم داشت:

• توجه كنيد كه گزينه هايي كه به عنوان پاسخ انتخاب شده اندنظر شخصي من است و هنوز از طرف سازمان سنجش اين كار صورت نگرفته است.
  • امكان حل تشريحي سوالات بر روي سايت براي من وجود ندارد.
  • لطفا براي بحث در مورد كنكور، سوالات،كلاس، كتاب و كنكورهاي آزمايشي و درصدهايي كه در درس رياضي زده ايد و .... به اتاقمباحثه در صفحه اول سايت سر بزنيد.
  • لطفاً هر نوع اشكالي كه ملاحظه كرديد را از طريق قسمت نظرات به من اطلاع دهيد. من در سريعترين زمان ممكن(پس از دريافت سوالات) پاسخ سوالات را روي سايت قرار دادم و امكان هر نوع اشتباهي(خصوصا در تايپ شماره گزينه درست) از جانب من وجود دارد!!!!
  • ارجاعهايي كه به كتابها داده شده است بر اساس ويرايش سوم كتاب رياضي عمومي 1 و 2 وويرايش دوم معادلات ديفرانسيل(انتشارات: نگاه دانش- مولف: مسعود آقاسي) است.

Omidr.1370

عضو جدید
نظرتون چیه؟
خوبه ولی من اگر جای شما بودم به جای کنترل،دینامیک ماشین می خوندم چون کنترل در مقایسه بادینامیک ماشین حجمش زیاده

Omidr.1370

عضو جدید
وای ریاضی1و2 اقاسی چهار جلده که اونم 4جلد با جنم.بیچاره شدیم که
سعی کنید در برنامه ریزیتون ریاضیو توی بخش اولیه کارتون قرار بدید
جلد اول ریاضی1وجلد اول ریاضی2 که درسش هست رو دیگه نهایتا تا آخر آبان خونده بشه خوبه
از اوایل آذرتا آخرش هم برای جلدهای دوم که فقط تسته خوبه

frazmmand

عضو جدید

حالا بی شوخی از کی برای ارشد 93 استارت بزنیم خوبه؟

فرض کنید یکی دانشگاه آزاده و میخواد خفن بخونه واسه سراسری

از تابستون خوبه؟ یا دیره؟

اگه هدفتون سراسریه از همین الان بدون استرس با روزی 7 الی 8 ساعت شروع کنین.

mohandes_ali

عضو جدید
خوبه ولی من اگر جای شما بودم به جای کنترل،دینامیک ماشین می خوندم چون کنترل در مقایسه بادینامیک ماشین حجمش زیاده

مرسی من چون نداشتم این درسا رو این ترم برداشتم اصن نمیدونم چی هستن حجمش چقدره و اینا فکر کنم نظر شما منطقی باشه که به جای کنترل دینامیک بخونم

mohandes_ali

عضو جدید
جزوه تولید مخصوص دکتر عبدالله و جزوه قالب پرس دکتر ملایی رو از کجا میشه خرید یا گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
من این منابعو ندیدم و نمیتونم نظری بدم

ولی بخاطر حرف دوستان دینامیک ماشین راهیان را داشتم، نصیر را هم بعدش گرفتم و پشیمون شدم

اصلاً دینامیک ماشین نصیر که خیلی خلاصه گفته و درسنامه ناقصی داره!

و اصلاً هم روان نیست

احتمالاً شما کلاس کنکور نصیر رفتی و با اون کتابها خو گرفتی، ولی کسی که این کلاسها را نرفته چی؟!

خیر من کلاس نرفتم ولی به طور کلی دکتر حامدی بیان خیلی قوی نداره.ولی کتابشون رو که خوندم (فقط درجه آزادی و سینماتیک) 2 تست امسال رو زدم(که درست هم هست احتمالا).دینامیک ماشین با حل تمرین و تست جا میوفته هر درسنامه ای میخونید سعی کنید تست های کنکوری رو حل کنید.فقط اکتفا به درسنامه نکنید برای یادگیر درس شاید 50% مطالب توی تست ها نهفته است.

با تشکر از m.sarmast که همواره به بچه های ارشد93لطف دارن
فقط من یه چند تا سوال داشتم
این ارتعاشات نیکخواه مطمئن هستید که کنکوریه آخه گفته تئوری ارتعاشات بعد منتشر هم شده آخه نمیشه که یه موسسه دو تا کتاب کنکوری بده از یه درس با دو نویسنده یه کم غیر معقوله بعد این نیکخواه یه کتاب قرمز هم داشت که توش کلی اشتباه داشت به نظر شما ارزش اینکه به عنوان یه منبع کنکوری روش حساب کنیم داره؟
حالا شاید بشه به ارتعاشات اعتمادکرد چون هیچ وقت یه منبع کنکوری خوب نبوده و نیکخواه هم معروفه
ولی کنترل غفاری با توجه به اینکه حامدی از همون موسسه هم بوده و به گفته دوستان کتاب خیلی بدی هم نبوده اون چی یعنی از حامدی هم بهتره؟
کنترل غفاری یه کتاب مرجع هم داره مال انتشارات دانشگاه خواجه نصیر که اون کتاب بدی نبود اگر این جوری باشه که خیلی خوبه.
اگر درمورد این دو کتاب توضیح بیشتری بدید ممنون میشم این که این دو کتاب واقعا کنکوری هستند؟
بعد یه سوال دیگه ببخشید سوال آخره فرق سیالات پارسه با نصیر چیه؟کدوم درسش کاملتره؟

در مورد ارتعاشات دکتر نیکخواه به قول دکتر جباری چون ایشون نزدیک به نیم قرن تجربه توی ارتعاشات دارن یعنی ارتعاشات رو کاملا درک کردن و خودشون یه رفرنس به حساب میان.کتاب تئوری ارتعاشاتشون (فکر میکنم انتشارات دانشگاه تهران باشه) رو نگفتم کتاب جدیدی برای نصیر تالیف کردن که چون الان زمان لازم رو برای سال آینده دارین به نظرم تهیه کنید.
کتاب کنترل حامدی هم کتاب خوبی هست ولی عالی نیست و به پایه کنترلی شما هم بستگی داره که بدردتون میخوره یا نه.ولی سوالای کنترلی امسال یه جورایی آدم رو یاد دکتر غفاری مینداخت!! در حال حاضر برای کنترل مکانیک اختلاف نظر زیادی بین بچه ها هست چون 2 -3 سال اخیر تیپ سوالها تغییر کرده.دوست خودم با کلاس حامدی حتی 1 تست هم نزد امسال با اینکه خیلی حساب کرده بود روی روی کنترل.کلا روی باکس دینامیک و ارتعاشات باید خیلی با برنامه و اقتصادی درس بخونید چون واقعا باکس بد قلقیه.من خودم امسال کنترل و دینامیک رو تقریبا حذف کردم و فکر میکنم نتیجه اش رو هم گرفتم .
برای مکانیک سیالات کتاب پارسه ی دکتر صادقی شامل درس هست و کتاب نصیر ایشون شامل تست.کارش واقعا درسته دکتر صادقی.

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای ریاضی1و2 اقاسی چهار جلده که اونم 4جلد با جنم.بیچاره شدیم که

برای ریاضی عمومی جزوه ی کلاس آقاسی رو از انتشارات دانشکده برق خواجه نصیر تهیه کنید و بیس مطالعه رو از جزوه و تست رو از کتابهای ایشون قرار بدین.از این طریق هم زمان رو مدیریت بهتری میکنین هم اینکه مطالب اضافی رو مطالعه نمیکنید

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ریاضی مهندسی و طراحی اجزا و دینامیک بد قلق ترین درس ها هستند
مهندسی را حذف نکنید چون جدیدا خیلی مهم شده امسال 7 تا اومده

سیالات اگر پایه ضعیفی دارید فقط با کتابای پارسه میتونید موفق شید

راهیان ارشد کتاباش مزخرفه تنها درسی که بخرید دینامیک ماشین باشه چون پوران دینامیک ماشینش خیلی بده!

یه چیز دیگه هنر آزمون دادنه که باید استراتژی هاتون را برای کنکور تعیین کنید

اگر میخواید شروع کنید از ریاضی 1 و 2 شروع کنید بعدش دینامیک را با سوال های تشریحی بخونید چون اینا بدجوری وقت میگیره ریاضی 1 پایه بقیه درسا است خودش خیلی سوال نمیاد

6 ماه زمان میخواد کنکور مکانیک چون درسا زیاده
40 روزش هم واسه دوره و زدن کنکور 5 سال اخیر و جمع بندی میخواید

من 4 ماه و نیم خوندم درست نتونستم دوره کنم خراب شد کنکور متاسقانه امسال وقت هم کم آوردم سر امتحان:(

از هر زمان شروع میکنید دیگه اصلا ولش نکنید آهسته و پیوسته بخونید بین درسا بیشتر از 2 هفته هم فاصله نیفته 1 ماه ول کنی درسو کلا یادت میره!

rank1

عضو جدید
کتابا را از الان بخریم یا بذاریم نمایشگاه با قیمتای جدید و البته خیلی گرونتر؟!

rank1

عضو جدید
آقایون در مورد دروس تخصصی مکانیک من به این نتیجه رسیدم که:

باکس سیالات: پوران پژوهش

باکس دینامیک: راهیان ارشد

باکس جامدات به غیر از طراحی اجزا: پوران پژوهش

طراحی اجزا: راهیان ارشد

خوبه دیگه؟
همه دوستان موافقن؟
هرچه زودتر کتاب بگیریم بهتره یا نه وایسیم تا نمایشگاه؟

MJHasani

عضو جدید
موافقم، فقط فکر کنم در مورد خود درس مکانیک سیالات، راهیان ارشد یا پارسه بهتر باشن

استاتیک راهیانم خوبه

الان بخری ارزونتره، ولی از نمایشگاه بخری آپدیت تر!
;)

آقایون در مورد دروس تخصصی مکانیک من به این نتیجه رسیدم که:

باکس سیالات: پوران پژوهش

باکس دینامیک: راهیان ارشد

باکس جامدات به غیر از طراحی اجزا: پوران پژوهش

طراحی اجزا: راهیان ارشد

خوبه دیگه؟
همه دوستان موافقن؟
هرچه زودتر کتاب بگیریم بهتره یا نه وایسیم تا نمایشگاه؟

mohandes_ali

عضو جدید
به نظر من کتابایی که میخوای بخونی بگیر فعلا نمایشگاه حدودا اردیبهشت و خرداده

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا