ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

SoheilSmart

عضو جدید
دوستان یه سوال دیگه !
من خیلی وقته دنبال یه چند نمونه برنامه ریزی میگردم ببینم چجوری باید برنامه ریزی کرد برای خوندن دروس!
مثلا بهترین کار اینه که ریاضی و جامداتو تابستون تموم کرد ( برای بچه های ساخت )
اما چطوری؟ با چه درسهایی شروع کنیم ؟ هر روز چه درسهایی رو بخونیم ؟ هر هفته چندتا درس بخونیم؟
با توجه به حجم کتاب ها ...
از اساتید خواهش میکنم یه کم توضیح بدن برامون ... ممنونم

dash @li

کاربر بیش فعال
دوستان یه سوال دیگه !
من خیلی وقته دنبال یه چند نمونه برنامه ریزی میگردم ببینم چجوری باید برنامه ریزی کرد برای خوندن دروس!
مثلا بهترین کار اینه که ریاضی و جامداتو تابستون تموم کرد ( برای بچه های ساخت )
اما چطوری؟ با چه درسهایی شروع کنیم ؟ هر روز چه درسهایی رو بخونیم ؟ هر هفته چندتا درس بخونیم؟
با توجه به حجم کتاب ها ...
از اساتید خواهش میکنم یه کم توضیح بدن برامون ... ممنونم

سلام آقا سهیل منم ساخت و تولید امتحان میدم مشکلم الان همینه
به خصوص که پروژه ها رو هم دادیم و یکمی خیالمون راحت شده

دغدغه ام اینه کدوم درسا رو توی تابستون تموم کنم
روزی چند ساعت بخونم

با کدوم درس شروع کنم

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

روزی چند ساعت بخونم

با کدوم درس شروع کنم

ببینین دوستان،من کوچیکتر از این حرفام که بیام اینجا نظری بدم،چون رتبم امسال زیاد بالا نشد و برای کنکور هم خیلی کم خوندم....به اندازه کافی اینجا دوستانی هستن که از من خیلی بهترن....ولی خب دلم نیومد نظری ندم،چون فک کردم شاید از حرفام یه مقداری از بار استرستون کاسته بشه...
نظر من اینه که ابتدا از درسی شروع کنین که براتون سخت تره،این روش 2 فایده داره:
1.اگه بتونین این درسو طبق بازه زمانی که خودتون برنامه ریزی کردین یاد بگیرین،خیلی از بار استرستون کاسته میشه و با روحیه مضاعف به خوندن دروس دیگه ادامه میدید.
2.زودتر و به موقع میتونی تشخیص بدین که آیا از این درس میتونین نتیجه بگیرین یا نه!!!اگه جواب نه بود،رو درس دیگه ازون باکس سرمایه گذاری کنین و بیشتر بخونینش.
و اینم بدونین مهم بالا زدن باکس دروس هست نه یه درس خاص!!!!منظورم اینه که مثلا:بلد بودن زیاضی مهندسی خیلی خوبه ولی اگرم فهمیدی ازش نمیتونی نتیجه بگیری خب برو ریاضی عمومی و معادلات رو فول کن و کامل یاد بگیر.و مطمئن شو که ازش نتیجه میگیری.....
این روش خوندن حداقلش اینه که شما مطمئنی یه رتبه خوب میاری......و از همه مهتر اینکه تا روز کنکور با روحیه هستی و استرست و پریشانیتو به سمت صفر میل دادی!!!!!!من خودم روز کنکور با بچه ها میگفتیمو میخندیدیم،انگار نه اگار کنکور میخوایم بدیم!!!!!!
خلاصه در آخر بگم که شماها مهندسین آینده کشورمون هستین،پس علاوه بر برنامه ریزی درسی،برای آرامش داشتن هم برنامه ریزی کنین و راه های پیدا کردنشو یاد بگیرین.
باز دوستان هم نظر بدن تا بچه ها بهتر راهشونو پیدا کنن،اگرم اشتباه میگم،اشتباهمو بگین ناراحت نمیشم-یاعلی

Omidr.1370

عضو جدید

روزی چند ساعت بخونم

با کدوم درس شروع کنم
ضمن تایید صحبت های دوستمون من خیلی تجربه ام کمتر از اینه که در این مورد اظهار نظر بکنم ولی این رو مطمئنم که اگر از تابستون شروع میکنی باید دروسی که ضعیف تریم رو در اولویت قرار بدیم.

minaa70

عضو جدید

کتابایی که میگی خریدی به نظر منم کامله و نیاز به کلاس نداری
هم مقاومت نایی، هم طراحی حسینی و هم ترموی خداکرمی بهترین کتابها هستن

من که از کلاس خوشم نمیاد و فکر کنم همین کتابا کفایت کنه
چندتا از دوستام با همین کتابا دانشگاه شریف قبول شدن

همه چی بستگی به خودت داره!
سلام خیلی ممنون بابت راهنمایی،من وقتی خواستم این کتابارو بخرم خیلی پرس و جو کردم واسه اینه که دوستانی که میگن بده یه جوری میشم!:(
من می خوام امسال خیلی خوب بخونم و سراسری های تهران قبول شم چون قصدم ادامه تحصیل تا دکتری است:)
من آخه می ترسم تابسنون از دست بدم واسه اینه که می خوام برم کلاس،و چون کتابای این اساتیدو خریدم می خوام برم اونجا و مشاوره ام دارن،رتبه های تک رقمی هم مشاوره می دن.
اون روز که رفتم گفتن تخفیف گروهی هم داریم،می خوام ببینم کسی نمیاد با هم بریم تخفیف گروهی هم بخورییییییییم؟

H4D1

عضو جدید
درود بر راهیان کنکور!!!!
دوستان من دنبال یه مشاور درسی توپ میگردم
بتظرتون و با توجه به اطلاعات قبلی تون کجا بهتره؟
فقط میخام برام برنامه ریزی هفتگی کنه و پیگیری و بگه چیرو چقد و چجوری بخونم!!!!
بلدید؟

Gooner

عضو جدید
سلام به همه دوستان.
اگر خدا بخواد تا کنکور من هم اینجا کنارتون هستم

-=-=-=-=-=-=-=-=

1سئوال! پیشنهادتون برای زبان عمومی و تخصصی چه کتابهایی هست؟ (غیر از 504 )

Gooner

عضو جدید
مرسی.

و نظرتون راجبه گرامر و استفاده از کتابهایی موسسات (مثل گاج) و زبان تخصصی چی هست؟

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی.

و نظرتون راجبه گرامر و استفاده از کتابهایی موسسات (مثل گاج) و زبان تخصصی چی هست؟

زبان (متاسفانه) کم اهمیت ترین درس توی ارشد مکانیکه. به نظر من روی درس های دیگه مثل ریاضی زمان بذاری بهتره

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان از آنجایی که من سعی دارم زبانمو قوی کنم(عمومی و تخصصی)،دوستمون در چند پست قبل کتاب (Essential words for the toefl
(BARRON'S
معرفی کرد،منم رفتم از تو نت یه چیزایی رو دانلود کرد،یه چک بکنین ببینین همون هست؟؟ترجمه فارسی لغاتشم گذاشتم..
شاید به دردتون هم خورد....شاید حرفم اینجا جاش نبود،ولی شما به بزرگی خودتون ببخشید!!!!اگه این فایل نیست از کجا میشه گیرش آورد؟؟-یاعلی

دانلود

maxy

عضو جدید
بچه ها نظرتون رو در مورد منابعي كه انتخاب كردم رو اگر ميشه بديد

سيالات:راهيان
ترمو:پوران
انتقال:راهيان.پوران
استاتيك:پوران
مقاومت:پوران
طراحي اجزا:راهيان
ديناميك وارتعاشات:پوران
كنترل:برادراني

براي باكس رياضي هم اگر ميشه پيشنهاد بدين بم:smile:

براي كنترل چه رفرنسي رو پيشنهاد مي كنين

ممنون مي شم راهنمايي كنيد

Gooner

عضو جدید
مرسی امیر جان . به هرحال فایلت بدردمیخوره ولی فکر میکنم حجم این کتابی که دوستان میگن بیشتر ازین فایل باشه .

من هم با شناختی که از خودم دارم فکر میکنم بتونم درصد قابل قبولی از زبان بیارم و ضعفم در باکسهای دیگر رو پوشش بدم

برنامت برای زبان تخصصی چیه ؟ میخوای از کجا مطاله کنی؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی امیر جان . به هرحال فایلت بدردمیخوره ولی فکر میکنم حجم این کتابی که دوستان میگن بیشتر ازین فایل باشه .

من هم با شناختی که از خودم دارم فکر میکنم بتونم درصد قابل قبولی از زبان بیارم و ضعفم در باکسهای دیگر رو پوشش بدم

برنامت برای زبان تخصصی چیه ؟ میخوای از کجا مطاله کنی؟

سلام دوست عزیز،آره خودمم همینطور فک میکردم....
به نظرم دچار سوء تفاهم شدیم،من امتحان ارشدمو دادم منتظر جواب نهایی هستم،برای ارشد هم فقط یه تست رو زدم که درست بود!!!!!!
کلا میخوام زبانمو(مکالمه-عمومی-تخصصی) تقویت کنم.....به هر حال ما درخدمتیم و به کمک تک تک شما هم نیاز داریم،خیلی دوست دارم اینجا هر کی میتونه منو راهنمایی کنه که موثرترین راه برای تقویت زبان چه راهی هست؟با ذکر منابع؟؟البته بازم معذرت میخوام اینجا جاش نبود!!!به بزرگی خودتون ببخشید-یاعلی

Gooner

عضو جدید
آهاان :)

امیدوارم واسه دانشگاه مورد علاقت قبول بشی.

یه چیزیم بگم . من حدودا 3سال قبل حدود نصف فلش کارتهای 504رو خوندم که همونها توی تقویت زبان خیلی کمکم کرد و خیلی جاها به کارم اومده . هرکس که میخواد شروع به خود آموزی کنه 504 اولویت اولش باشه

H4D1

عضو جدید
درود بر راهیان کنکور!!!!
بلدید؟
کسی نمیدونه؟

minaa70

عضو جدید
درود بر راهیان کنکور!!!!
بلدید؟
سلام برین این لینک http://www.mechedep.com/CMS_UI/content.aspx?id=901
من امروز رفتم کلاساشو ثبت نام کردم،تخفیف گروهی ام داشت منتها من کسی رو پیدا نکردم برم....

Omidr.1370

عضو جدید
بچه ها نظرتون رو در مورد منابعي كه انتخاب كردم رو اگر ميشه بديد

سيالات:راهيان
ترمو:پوران
انتقال:راهيان.پوران
استاتيك:پوران
مقاومت:پوران
طراحي اجزا:راهيان
ديناميك وارتعاشات:پوران
كنترل:برادراني

براي باكس رياضي هم اگر ميشه پيشنهاد بدين بم:smile:

براي كنترل چه رفرنسي رو پيشنهاد مي كنين

ممنون مي شم راهنمايي كنيد
دوست عزیز خیلی در این مورد توضیح داده شده
ولی باز هم برید به این لینک و چند تا پست بعدش رو بخونید
البته ریاضی مهندسی کریمی نصیر از پارسه بهتره
موفق باشید

• Like
واکنش ها: maxy

Omidr.1370

عضو جدید
سلام دوست عزیز،آره خودمم همینطور فک میکردم....
به نظرم دچار سوء تفاهم شدیم،من امتحان ارشدمو دادم منتظر جواب نهایی هستم،برای ارشد هم فقط یه تست رو زدم که درست بود!!!!!!
کلا میخوام زبانمو(مکالمه-عمومی-تخصصی) تقویت کنم.....به هر حال ما درخدمتیم و به کمک تک تک شما هم نیاز داریم،خیلی دوست دارم اینجا هر کی میتونه منو راهنمایی کنه که موثرترین راه برای تقویت زبان چه راهی هست؟با ذکر منابع؟؟البته بازم معذرت میخوام اینجا جاش نبود!!!به بزرگی خودتون ببخشید-یاعلی
اگر در این مورد اطلاعاتی می خواهید به من پ.خ بدید

minaa70

عضو جدید
سلام
داداش چجوریاس ؟ توضیح میدی؟کسی نتیجه گرفته؟
ممنون
داداش؟؟؟؟؟من دخترماااا...
خیلی خوب بوووود،استاداش خیلی با تجربه ان و باسواد.
این استادا قبلن پارسه و جاهای دیگه بودن حالا اومدن تخصصی زدن تو خط مکانیک....

سحرخیز

عضو جدید
دوستان من ارتعاشات می خونم از رو جباری و حسینی تقریبا می تونم بگم اصلا دیدی ندارم
چی کار کنم به نظرتون ؟

SHELLBY

کاربر بیش فعال
سلام

بچه ها کتاب آمادگی ارشد برای دینامیک چیزی هست تو بازار؟؟
درس و توضیح خوب داشته باشه
ممنون میشم معرفی کنید

Omidr.1370

عضو جدید
دوستان من ارتعاشات می خونم از رو جباری و حسینی تقریبا می تونم بگم اصلا دیدی ندارم
چی کار کنم به نظرتون ؟
کتاب نصیر نوشته نیکخواه بهرامی هم هست که تازه امسال چاپ شده
راستش من خودم این کتاب رو ندیدم ولی نیکخواه از نظر سوابق علمی می تونم بگم که یکی از نوابغ مکانیک کشور هست.
اگر شما این کتاب رو دیدید نظرتون رو توی فروم بگید
لینک

سحرخیز

عضو جدید
کتاب نصیر نوشته نیکخواه بهرامی هم هست که تازه امسال چاپ شده
راستش من خودم این کتاب رو ندیدم ولی نیکخواه از نظر سوابق علمی می تونم بگم که یکی از نوابغ مکانیک کشور هست.
اگر شما این کتاب رو دیدید نظرتون رو توی فروم بگید
لینک

آقا امید اون رو هم من دیدم صد رحمت به جباری
البته نظر من

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی کار کنم به نظرتون ؟
ارتعاشات حسینی خوبه اما اگه خوشت نیومد دو تا کتاب هم نصیر داره برو سایتش فصل های اولشو دانلود کن ببین از کدوم خوشت میاد همونو بخر

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام آقا امین گل دوستان میگن انتشارات نصیر برای رشته برقه

کتاب مهندس کریمی و.... برای برقیا نوشته شده میگن نیاز نیست مکانیک ها همه قسمت ها شونو بخونند درسته آیا؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا