ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aliasghar71

عضو جدید
ممنون که کمک کردید ولی من شهرستانی هستم و یزدی یه جورایی صنعتی اصفهان بهتر به به نظر میاد نظرتون چیه با این شرایط؟

moha.ghafari

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم بپرسم تبدیل دانشگاه چمران اهواز اساتیدش چطورن
کسی هست که اطلاع داشته باشه ؟

M313

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام به همه دوستانبا رتبه 1143 تبدیل و1317 طراحی میشه شبانه فردوسی آورد؟تهران و اصفهان و شیراز چطور؟اولویت اولم تبدیله بعد طراحیبهترین روزانه ها و شبانه ها با این رتبه ها کجا هستند؟ممنون:smile:

pooya_mech

عضو جدید
سرچ کردم فک کنم بو علی و ارومیه تو یه سطح باشن...واقعا نمی دونم...لطفا کمکم کنید؟؟؟؟

mehdimec

عضو جدید
دوستان کسی از مهندسی جوش و مهندسی میکرو الکترو مکانیک چیزی میدونه؟؟؟؟؟
دکترا تو ایران دارن؟؟؟
لطفا راهنماییم کنین.
ممنون.

arsalan_totti

عضو جدید
آقا با 640 تبدیل بنظرتون کجاها رو اولویت بذاریم؟عباسپور یا صنعتی بابل؟!
شبانه های تهران امیدی هست؟؟!

Amirhj

عضو جدید
آقا با 640 تبدیل بنظرتون کجاها رو اولویت بذاریم؟عباسپور یا صنعتی بابل؟!
شبانه های تهران امیدی هست؟؟!
اگه ساکن تهرانی به نظر من عباس پور بهتره الانم که اومده زیر نظر بهشتی که خوب وضعیتش از پارسال بهتر میشه
شبانه های تهران طراحی و تبدیل بعیده ولی خوب شانس کم دلیل خوبی برای نزدنش نیست

Amirhj

عضو جدید
سرچ کردم فک کنم بو علی و ارومیه تو یه سطح باشن...واقعا نمی دونم...لطفا کمکم کنید؟؟؟؟
بوعلی ترم قبل نصف بچه ها مشروط شدن و یک سری شونم قصد انصراف و انتقالی داشتن
اگه پایت خیلی قویه بو علی میتونی دووم بیار یمن خودم از این جور دانشگاه ها فراری ام
چون در کنار درس خوندن باید زندگی هم کرد

Amirhj

عضو جدید
سلام به همه دوستانبا رتبه 1143 تبدیل و1317 طراحی میشه شبانه فردوسی آورد؟تهران و اصفهان و شیراز چطور؟اولویت اولم تبدیله بعد طراحیبهترین روزانه ها و شبانه ها با این رتبه ها کجا هستند؟ممنون:smile:
با این رتبه برای گرایش تبدیل و طراحی روزانه غیر از تهران اصفهان مشهد شیراز و و تبریز شانس خوبی دارید
من نمیدونم مشهد تا چند بسته میشه روزانش ولی اگه نهایا تا هزار بسته شه شما با این رتبه قاعدتا باید شبانشو بیارید
الان کاشان تا 1400 روزانش بسته میشه شبانش تا 2000

بوعلی همدان و ارومیه دقیقا روی چه حسابی تو یک سطح هستن؟؟!!! :surprised:
بوعلی همدان در رنکینگ جز دانشگاه های درجه 2 محسوب میشه و ارومیه جز دانشگاه های درجه 3 هست.

اما فکر کنم دوستان اشاره کردن، سخت گیری دانشگاه بوعلی همدان از حد نرمال خارجه.

دوستانی که انتخاب رشته میکنن به چهار دانشگاه حواسشون باشه :

1- پلی تکنیک
2- صنعتی اصفهان
3- صنعتی شریف
4- بوعلی همدان

این چهار دانشگاه به ترتیب سخت گیر ترین دانشگاه های ایران هستن و شدیدا باید درس بخونین، پس فردا نرین زده بشین از درس !!
برای اطلاعات بیشتر میتونین این تاپیک رو هم ببینید :

انتخاب رشته ارشد مکانیک

reza2495

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید! انشالا ک همه نتایج زحماتتونو گرفته باشید . من ک گند زدم خودمم نفهمیدم چی شد! زبان 4.44 ریاضی 33.33 سیالات 25 جامدات 24.56
جامدات 1436 تبدیل 1503
بچه ها ب نظرتون کجاها قبول میشم؟ روزانه خود دانشگاه اصفهان اميد هست؟ شناختي از دانشگاه صنعتي اراك كسي داره؟ دانشگاه شيراز چي ؟ احتمال داره قبول شم؟ اگه راهنمایی کنید ممنون میشم! کارشناسی جامدات بودم اما دارم ب تغییر گرایش فکر میکنم برم تبدیل ! نظرتون چیه؟ بازار کارش بهتره ب نظرتون؟ ب بچه هاي ارشد طراحي كاربردي مهر طراحي تاسيسات را ميده نظام مهندسي؟

samhabibi66

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید! انشالا ک همه نتایج زحماتتونو گرفته باشید . من ک گند زدم خودمم نفهمیدم چی شد! زبان 4.44 ریاضی 33.33 سیالات 25 جامدات 24.56
جامدات 1436 تبدیل 1503
بچه ها ب نظرتون کجاها قبول میشم؟ روزانه خود دانشگاه اصفهان اميد هست؟ شناختي از دانشگاه صنعتي اراك كسي داره؟ دانشگاه شيراز چي ؟ احتمال داره قبول شم؟ اگه راهنمایی کنید ممنون میشم! کارشناسی جامدات بودم اما دارم ب تغییر گرایش فکر میکنم برم تبدیل ! نظرتون چیه؟ بازار کارش بهتره ب نظرتون؟ ب بچه هاي ارشد طراحي كاربردي مهر طراحي تاسيسات را ميده نظام مهندسي؟
نگران نظام مهندسی نباش معرفی به دانشگاه میدن یکی دو درس پاس میکنی طراحی هم بهت میدن. نظارت هم که رفته زیر نظر نظام عادلانه شده سیالات و جامدات نداره

M313

عضو جدید
سلام

سلام

لطفا مهندسینی که اطلاعات دارن نظر بدن:با رتبه 1143 تبدیل میشه شبانه فردوسی آورد؟شهید بهشتی تهران ، خوارزمی ، مالک اشتر و امام حسین چطورن؟(سطح علمی)

edram

عضو جدید
با سلام
دوستان بعد از 4 روز تحقیق کماکان بین تبدیل علم و صنعت و خواجه نصیر موندم. از دوستانی که از سیستم نمره دهی و اعتبار اساتید این دو دانشگاه مطلعند عاجزانه تقاضای کمک دارم.
با تشکر

engineer0529

عضو جدید
با سلام
دوستان بعد از 4 روز تحقیق کماکان بین تبدیل علم و صنعت و خواجه نصیر موندم. از دوستانی که از سیستم نمره دهی و اعتبار اساتید این دو دانشگاه مطلعند عاجزانه تقاضای کمک دارم.
با تشکر
من تو دانشگاهی بودم که استادامون از علم وصنعت می اومدن ..تو کارشناسی ارشد ودکترابه نظر میاد علم و صنعت تو نمره دادن بهتره.خواجه سخت گیره.البته این نظر منه.

edram

عضو جدید
با سلام
با تشکر
با تشکر از دوستان ولی نیاز به نظرات بیشتر دارم.

max2007

عضو جدید
آقا همدان جامدات و سیالات به یه اندازه سختگیرن؟
پس تا حالا شد
1- پلی تکنیک
2- صنعتی اصفهان
3- صنعتی شریف
4- شیراز
5-
تبریز
البته بنظر من 5 تای اول دانشگاه درجه یکن.حق دارن سخت بگیرن.کسی میره باید بدونه چه خبره اونجا طبیعتا....ولی همدان؟!!!!!!!!!!!!
6- بو علی همدان
:eek:

آخرین ویرایش:

engineer0529

عضو جدید
با تشکر از دوستان ولی نیاز به نظرات بیشتر دارم.
خواهش می کنم.اینی هم که می بینی می گم به خاطر اینه که گاهی اوقات که از معدلشون می گفتن می دیدی طرف دانشجوی دکترا بود بعد معدلش خیلی بالا بود19و18و.....
البته اگه به سایت دانشگاه ها مراجعه کنی می تونی دانشجویان ممتاز ومعدلاشون رو ببینی تایه حدودی دستت میاد.

sadegh1068

عضو جدید
با سلام
با تشکر
سلام.
آقا شما وضعیتت دقیقا مثه پارسال منه.
منم پارسال رتبه م مثه تو بود و دقیقا شک داشتم به اینکه بیام علم و صنعت یا برم خواجه.
من که آخر به این نتیجه رسیدم که علم و صنعت بهتره، البته دلایلی که من داشتم شاید برای شما قابل قبول نباشه ولی خب من که از انتخابم راضی ام.
اگه شهرستانی هستی یکی از مهمترین مشکلات میتونه خوابگاه باشه که خوب خوشبختانه علم و صنعت به شبانه های ارشد هم خوابگاه میده ( ینی سال های پیش که داده و به احتال زیاد سال بعد هم میده) که تا انجایی که من شنیدم خواجه اینطور نیست. وضع سلف و غذا هاش هم به نظرم من خوبه ( من حداقل توی 5 6 تا دانشگاه از جمله دانشگاه شریف امیر کبیر و صنعتی شاهرود(که دانشگاه لیسانسم بود) غذا خوردم و بهترینش علم و صنعت بوده) کلا از لحاظ رفاهی مشکلی نداره.
از لحاظ سخت گیری هم همه چیز به خود دانشجو مربوط میشه، اینجا بچه هایی داشتیم که 24 ساعته رو جزوه خوابیده بودن و معدل 18 19 آوردن و از طرفی مشروطی و معدل 14 15 هم کم نداشتیم!
از لحاظ استاد راهنما که خیلی هم مهم هستش باز به خود دانشجو مربوط میشه و دستت تو انتخابشون بازه، استاد های که آزمایشگاهی و صنعتی کار میکنن هستن، مثل دکتر نوری، و اساتید عددی کار و عشق مقاله هم داره، مثل دکتر حسینعلی پور و بازدیدی تهرانی و...، کاسایی که تو زمینه انرژی و بهینه سازی هم کار میکنن هم داره، مثل دکتر صنایع، که همش به انتخاب خودتون مربوط میشه!

اینایی که گفتم همشون طبیعتا مربوط به گرایش تبدیل انرژی میشد. در مورد گرایش طراحای کاربردی که اصلن علم و صنعت و خواجه نصیر قابل قیاس نیستن، فقط کافیه رزومه ی دکتر شکریه و دکتر آیت الهی رو ببینید همه چیز دستگیرتون میشه! (سر کلاس کامپوزیت دکتر شکریه کلی دانشجو از دانشگاه های تهران و شریف و امیر کبیر میاد میشینه!)

دیگه ما هرچی داشتیم گفتیم به شما دیگه خود دانی:smile:
امیدوارم تصمیمی که میگیره باعث بشه آینده ی خوبی برات رقم بخوره
موفق باشی

arsalan_totti

عضو جدید
سلام.من میخوام تبدیل خواجه رو زودتر از امیرکبیر بزنم بنظرتون اشتباه بزرگیه؟!آخه شنیدم امیرکبیر سختگیری اضافه دارن!
و اینکه شبانه تهران رو زودتر از هردوشون بزنم؟.خوابگاه میدن به شبانه ها؟!
هفته ای چند روزه کلاسا؟اگه یک روز باشه میتونم رفت و آمد کنم!

arsalan_totti

عضو جدید
کلا این ترتیب بنظرتون منطقیه؟!
تبدیل تهران
تبدیل خواجه
تبدیل امیرکبیر
یا اینکه شبانه تهران رو بعد از روزانه اش بزنم؟!
راستی علم و صنعت بهتره یا خواجه؟!از نظر امکانات و راحتی..

hamedelon

عضو جدید
سلام دوستان . من 27 ساله هستم سه سال پیش درسم تموم شد ولی نتونستم شغل درست وحسابی پیدا کنم. بعد از سه سال نشستم برای کنکور خوندم . در ضمن من دانشجوی تهران مرکز و گرایش طراحی جامدات بودم. امسال رتبه ام این شد :

در طراحی کاربردی:807 تبدیل :1017

با توجه به این وضع فکر نمیکنم بتونم دانشگاههای تهران قبول شم. خیلی امسال خوندم چون ارزوم بود بالاخره تو مدرکم شریف بیاد. برای پذیرش گرفتن خیلی راحت تره.
با این تفاسیر موندم چیکار کنم برای سال بعد بخونم یا نه؟ اصلا نمیدونم چه گرایشی خوبه . من دوست دارم در زمینه ساخت لوازم پزشکی یا امور فضایی کار کنم. نمیدونم اصلا کدوم دانشگاه بهتره ؟ ترجیحا دوست دارم تهران بمونم بالاخره یه کار پاره وقت هم میشه پیدا کرد. من توضیحات دوستمون parandme رو هم خوندم . من حقیقت اینه مکانیک رو الکی انتخاب کردم ولی حالا که به مقطع فوق رسیدم نمیخوام این اشتباه رو تکرار کنم. به خاطر همین مزاحم شما دوستان شدم. میخوام گرایشی ادامه بدم که هم پول توش باشه هم بتونم کمک به بشر بکنم. پیزوالکتریک که دوستمون گفتند جالبه یا نه؟ دوست دارم در زمینه زلزله بتونم کاری کنم مثلا از انرژی اون استفاده کنم. من علایقم رو میگم تا شما دوستان بگید من چه گرایشی برم بهتره. خواهش میکنم راهنمایی جامعی بکنید که کدوم دانشگاه های تهران در این دو گرایش بهترند. بعضی ها میگند شریف بده . واقعا اینطوره یا نه؟ من با چه اولویتی باید انتخاب کنم؟ راستی یه سوال دیگه من هر چند تا گرایش که بخوام میتونم انتخاب کنم یا فقط طراحی ؟کلا گیج شدم یه راهنمایی میخوام اصلا سا بعد بخونم یا نه و چه گرایشی بخونم؟ ممنون که پاسخ گو هستید.

آخرین ویرایش:

eebrahimif

عضو جدید
سلام.من میخوام تبدیل خواجه رو زودتر از امیرکبیر بزنم بنظرتون اشتباه بزرگیه؟!آخه شنیدم امیرکبیر سختگیری اضافه دارن!
و اینکه شبانه تهران رو زودتر از هردوشون بزنم؟.خوابگاه میدن به شبانه ها؟!
هفته ای چند روزه کلاسا؟اگه یک روز باشه میتونم رفت و آمد کنم!

اگر بخای برای دکترا بخونی بزرگترین اشتباه رو داری میکنی

arsalan_totti

عضو جدید
اگر بخای برای دکترا بخونی بزرگترین اشتباه رو داری میکنی

ینی شما میگی امیرکبیرو جلوتر از خواجه بزنم؟!از سختگیری های بیجای استاداش اطلاعی دارین؟!
دکترا که معلوم نیست.اگه یه کار خوب گیر بیاد که نمیرم سمتش اما کسی چه خبری داره از آینده!
شبانه تهرانو جلوتر از بقیه نزنم؟!

parandme

کاربر بیش فعال
سلام.
---
اینایی که گفتم همشون طبیعتا مربوط به گرایش تبدیل انرژی میشد. در مورد گرایش طراحای کاربردی که اصلن علم و صنعت و خواجه نصیر قابل قیاس نیستن، فقط کافیه رزومه ی دکتر شکریه و دکتر آیت الهی رو ببینید همه چیز دستگیرتون میشه! (سر کلاس کامپوزیت دکتر شکریه کلی دانشجو از دانشگاه های تهران و شریف و امیر کبیر میاد میشینه!)

دیگه ما هرچی داشتیم گفتیم به شما دیگه خود دانی:smile:
امیدوارم تصمیمی که میگیره باعث بشه آینده ی خوبی برات رقم بخوره
موفق باشی

این قسمت از حرفاتونو قبول ندارم البته دکتر ایت اللهی و شکریه قطعا بهترین ها تو ایران هستن
من چون چند ساله تقریبا با تمام دانشگاهای تهران (تو زمینه مکانیک جامدات و هوافضا) ارتباط دارم اینو میگم
شما قطعا طراحی کاربردی خواجه رو نمی شناسین
تو هرچی خواجه نصیر پایین تر از علم و صنعت باشه تو طراحی کاربردی و استاداش قطعا بالاتره
بهتره رزومه اساتیدی مثل دکتر غفاری- موسویان- شاهانی - خلیلی و... رو ببینین(البته معمولا به روز نیستن)

علم و صنعت کسی مثل غفاری و موسویان نداره

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا