ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

farzad1368

عضو جدید
سلام به همگی.یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین.سطح دانشگاه شهرکرد طراحی کاربردیش چطور؟آخه من موندم اول شبانه کاشانو بزنم یا روزانه شهرکرد.ممنون.دانشگاه یزد چطور؟رتبم 1700

scorched

عضو جدید
سلام. من از این سامانه استفاده کردم باورم نمیشد جاهایی که زده بودقبول بشم .درواقع کنکور امسال روهمینجوری داده بودم ولی وقتی از این سامانه استفاده کردم موندم چکارکنم.با رتبه ی 3100تبدیل:روزانه ی فردوسی مشهد،روزانه رجایی تهران،یزد،صنعتی بابل،سمنان وچند جای دیگه.مهندسی هسته ای دانشگاه شیراز ومهندسی انرژیهای تجدیدپذیر دانشگاهاصفهان وجند چای دیگه.من میخواستم برنامه ریزی کنم برا سال ذیگه چون هیچی نخونده بودمولی حالا موندم.نظرتون چیه؟؟این سامانه تاجه حد قابل اعتماده؟؟
رم افزار انتخاب رشته رايگان، امكاني جديد براي داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد ۱۳۹۳

۱۳۹۳/۰۲/۲۴ ۱۴:۰۲
نرم افزار انتخاب رشته رايگان
امكاني جديد براي داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد 1393
بدينوسيله به اطلاع داوطلبين عزيز آزمون كارشناسي ارشد 1393 ميرساند:
در راستاي خدمت رساني هرچه بيش تر و بهتر به داوطلبين آزمون كارشناسي ارشد، براي اولين بار امكاني فراهم شده است كه شما داوطلبين گرامي مي توانيد با ورود اطلاعات و درصد نمرات اكتسابي خود در آزمون، نتايج قبولي احتمالي خود را در مقايسه با تمامي داوطلبان شركت كننده در آزمون سراسري كارشناسي ارشد سال قبل مشاهده نماييد.

استفاده از اين امكان كاملاً رايگان بوده ولي تعداد دفعات استفاده از آن به منظور جلوگيري از سوء استفاده هاي احتمالي محدود مي باشد.

توجه: هر گونه استفاده ي غير قانوني يا غيرعرفي از اطلاعات اين نرم افزار توسط افراد حقيقي يا حقوقي ممنوع بوده و پيگرد قانوني دارد.

براي استفاده از اين تسهيلات و شرايط عضويت از تاريخ 93/2/24 به آدرس اينترنتي www.sanjeshserv.ir مراجعه فرماييد.

scorched

عضو جدید
سلام. من از این سامانه استفاده کردم باورم نمیشد جاهایی که زده بودقبول بشم .درواقع کنکور امسال روهمینجوری داده بودم ولی وقتی از این سامانه استفاده کردم موندم چکارکنم.با رتبه ی 3100تبدیل:روزانه ی فردوسی مشهد،روزانه رجایی تهران،یزد،صنعتی بابل،سمنان وچند جای دیگه.مهندسی هسته ای دانشگاه شیراز ومهندسی انرژیهای تجدیدپذیر دانشگاهاصفهان وجند چای دیگه.من میخواستم برنامه ریزی کنم برا سال ذیگه چون هیچی نخونده بودمولی حالا موندم.نظرتون چیه؟؟این سامانه تاجه حد قابل اعتماده؟؟

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز

با عرض معذرت، چرنده!!

Amirhj

عضو جدید
به نظر من نرم افزار ضعیفیه شاید ی دلیلش مرتب سازی برحسب تراز و مقایسه تراز شما باا تراز سال قبل باشه
مثلا با رتبه 1000 نوشته طراحی کاربردی شریف شبانه . دانشگاه تهران مگه میشه
به نظرم دیدم سوال ها و جواب مشاور بد نباشه چون مشاور بر عکس نرم افزار خطاش کمتره اگر به کارنامه های سال پیش دسترسی داشته باشه
شما خودتون هم میتونید سوالتونو اونجا بپرسید ولی با رتبه شما فک کنم شبانه درجه 3 رفت تبدیل یا کاربرد.
باز توصیه میکنم انتخاب رشته کنید انتخاب رشته معقول وخوب نه اینکه هر گرایش و هر جایی رو بزنید و مطالعه برای ارشد سال دگه هم بعد ماه رمضان در برنامه داشته باشید

Amirhj

عضو جدید
سلام به همگی.یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین.سطح دانشگاه شهرکرد طراحی کاربردیش چطور؟آخه من موندم اول شبانه کاشانو بزنم یا روزانه شهرکرد.ممنون.دانشگاه یزد چطور؟رتبم 1700
اگه نزدیک کاشانی کاشان دانشگاه خوبیه و درجه 2 حساب میشه و دانشگاه شهرکرد درجه 3 ولی خوب روزانه هست و حال و صفای روزانه ی چیز دیگست
من اگه کاشانی بودم کاشان میزدم ولی اگه واسه خطه شهر کردی شهرکرد میزدم شبانه کاشان تا 2200 میگیره الانم سیستم اورده که پایین تر از تبدیله و دیرتر پر میشه
به مردم کار نداشته باش چی میگن تو باید دو سال از بهترین لحظات عمرتو تو ی دانشگاه بگذرونی پس باید خودت تصمیم بگیری

scorched

عضو جدید
من خودم دوست دارم ارشد دانشگاه معتبر ادامه بدم به نظرتون رجایی واقعا احتمال قبولیش هست؟؟سطح دانشگاش چطوره؟؟
به نظر من نرم افزار ضعیفیه شاید ی دلیلش مرتب سازی برحسب تراز و مقایسه تراز شما باا تراز سال قبل باشه
مثلا با رتبه 1000 نوشته طراحی کاربردی شریف شبانه . دانشگاه تهران مگه میشه
به نظرم دیدم سوال ها و جواب مشاور بد نباشه چون مشاور بر عکس نرم افزار خطاش کمتره اگر به کارنامه های سال پیش دسترسی داشته باشه
شما خودتون هم میتونید سوالتونو اونجا بپرسید ولی با رتبه شما فک کنم شبانه درجه 3 رفت تبدیل یا کاربرد.
باز توصیه میکنم انتخاب رشته کنید انتخاب رشته معقول وخوب نه اینکه هر گرایش و هر جایی رو بزنید و مطالعه برای ارشد سال دگه هم بعد ماه رمضان در برنامه داشته باشید

farzad1368

عضو جدید
اگه نزدیک کاشانی کاشان دانشگاه خوبیه و درجه 2 حساب میشه و دانشگاه شهرکرد درجه 3 ولی خوب روزانه هست و حال و صفای روزانه ی چیز دیگست
من اگه کاشانی بودم کاشان میزدم ولی اگه واسه خطه شهر کردی شهرکرد میزدم شبانه کاشان تا 2200 میگیره الانم سیستم اورده که پایین تر از تبدیله و دیرتر پر میشه
به مردم کار نداشته باش چی میگن تو باید دو سال از بهترین لحظات عمرتو تو ی دانشگاه بگذرونی پس باید خودت تصمیم بگیری

نه من اصفهانم.شبانه چقدر در میاد؟

Amirhj

عضو جدید
من خودم دوست دارم ارشد دانشگاه معتبر ادامه بدم به نظرتون رجایی واقعا احتمال قبولیش هست؟؟سطح دانشگاش چطوره؟؟
دانشگاهش که مشکل نداره منتها من یادمه جلو این دانشگاه نوشته بود مخصوص فرهنگیان اگه اشتباه نکنم
تهران دانشگاه بد نداره خیالت راحت

scorched

عضو جدید
,واقعا ممنونم که وقت میذارین برا پاسخ دادن،تا امروز عصر اصلا به ارشد امسال فکرهم نمیکردم ولی از وقتی از این سامانهاستفاده کردم خیلی مشغول شدم،واقعا به نظرتون امیدی به دانشگاه رجایی هست؟با این رتبه؟بر فرض اینکه فرهنگیان نباشه.راستی درباره ی مهندسی هسته ای شیراز یا مهندسی انرزیهای تجدیدپذیر نطرتون چیه؟؟واقعا ممنون از راهنماییهاتون.خیلی لطف کردین.
دانشگاهش که مشکل نداره منتها من یادمه جلو این دانشگاه نوشته بود مخصوص فرهنگیان اگه اشتباه نکنم
تهران دانشگاه بد نداره خیالت راحت

Amirhj

عضو جدید
تو دفترچه نوشته ولی حدود لااقل ترمی 1600 اب میخوره تعهد خوابگاه هم اخر دفترچه نوشته اگه بدن ترمی 250 تومنه واسه دوره روزانه هست شبانه باید بیشتر باشه قیمت غذاشم همینطوره
البته وام خوبی میدن که پس از فارغ التحصیلی قسط بندیش میشه کرد البته اینه تحقیقات خودمه که از دوستان کردم و تحقیق صحتش با خود شماست
اصفهان تا شهر کرد چقد راهه.سعی کن اول روزانه های اصفهان و شهر های اطراف تا 2 تا شهر و بزنی بعد بیای شبانه شهر خودت بعد مختاری بین روزانه های دورتر و شبانه همجوار
سعی کن تعهد خوابگاه دانشگاه ها هم ببرسی کنی

Amirhj

عضو جدید
,واقعا ممنونم که وقت میذارین برا پاسخ دادن،تا امروز عصر اصلا به ارشد امسال فکرهم نمیکردم ولی از وقتی از این سامانهاستفاده کردم خیلی مشغول شدم،واقعا به نظرتون امیدی به دانشگاه رجایی هست؟با این رتبه؟بر فرض اینکه فرهنگیان نباشه.راستی درباره ی مهندسی هسته ای شیراز یا مهندسی انرزیهای تجدیدپذیر نطرتون چیه؟؟واقعا ممنون از راهنماییهاتون.خیلی لطف کردین.
کلا با رتبه شما تهران روزانه یا شبانش قبول شید کمه ولی تو 100تا انتخب وارد کردنش ضرر که نداره
من این گرایش ها رو نمیشناسم من خودم تو شناخت سیستم انرزی موندم
ولی درباره انرزی های تجدید پذیر واحد هایی که باید پاس کنن دیدم واحد های قشنگی بودن بیشتر مربوط به انزی های نو این جور چیزاست
علاقه داری بزن . اینم بگم که شاید نمیدونم شاید این گرایش ها دکترا نداشته باشه چون دوست من که مدیریت انرزی میخونه میگه این گرایش فعلا دکترا نداره . البته با رتبه شما نمیشه خیلی واسه این رشته ها جک و چونه زد بالاخره هزاران نفر حاضرن همینو برن مدرکو بگیرن سربازی نرن و یا دوباره واسه کنکور نخونن
من خودم شخصا از انرزی تجید پذیر بدم نیماد ولی هسته گمونم خوندنش تو ایران به کار نیاد واسه کا ر رفتن جاهی خاص میگیرن
علی حی حال شما بیشتر شبانه های جای دور رشته تبدیل و کاربردی و روزانه های همچین گرایشهایی که خودتون فرمودی شانس دارید البته از زدن روزانه هایی درجه 3 تبدیل و کاربرد نباید غافل شد بالاخره 100 تا انتخاب داری

آخرین ویرایش:

scorched

عضو جدید
فک کنم اشتباهی این جوابو برا من زدید(فک کنمبرا اقا فرزاد میخواستین بفرستین)
الان شما گزینه هایی که میشه بالاتر شبانه کاشان زد
کرمان .اراک شهرکرد یاسوج تبدیل و سیستم کاشان همه اینه روزا نه... شبانه های اصفهان میتونی قبل و بعد اینا بزنی .والان میشه شبانه کاشانو زد

scorched

عضو جدید

Amirhj

عضو جدید
الان شما گزینه هایی که میشه بالاتر شبانه کاشان زد
کرمان .اراک شهرکرد یاسوج تبدیل و سیستم کاشان همه اینه روزا نه... شبانه های اصفهان میتونی قبل و بعد اینا بزنی .والان میشه شبانه کاشانو زد

mostafa70

عضو جدید
مرسی مصطفی ...
من سال 87 یه ترم آزاد شاهرود میخوندم، الان دانشکده مکانیکش کجاست؟ در کل از تغییرات راضی بودی؟ فکر می کنم با 1500 تبدیل جای بهتری رو نیارم.
دانشکده مکانیکش توی پردیس جدید فناوری بالا کوهه!!!!!
از چه تغییراتی ؟!؟!؟!؟!

max2007

عضو جدید
دوستان یکی لطفا اینا رو الویت بندی کنه.ممنون.
محقق اردبیلی
یاسوج
بیرجند
صنعتی ارومیه
تحصیلات تکمیلی کرمان
صنعتی سهند تبریز
سبزوار
هرمزگان
بوشهر
شاهرود
شهرکرد

ehsan.h.z

عضو جدید
سلام
بچه ها با توجه به اضافه شدن ظرفیت شبانه دانشگاه تهران من با رتبه 300 میتونم طراحی کاربردی امیر کبیر بیارم؟

max2007

عضو جدید
کسی هس توضیح بده راجع به طراحی کاربردی و گرایشای جامدات و کنترل؟ممنون میشم بگین وضعیت سختی و دکترا و کار برا هر کدومو.

ehsan.h.z

عضو جدید
آقا اگه زدی تبدیل شیراز قید معدلو باید بزنی ولی چندتا از شناخته شده ترین استادای ایرانو داره

parandme

کاربر بیش فعال
دوستان بطور کلی تبدیل انرژی کدوم قویتره؟؟( لطفاً هم از لحاظ نمره دادن نظر بدید هم از لحاظ اعتبار اساتید)

1. خواجه نصیر
2. علم وصنعت
3. تربیت مدرس

با تشکر

سلام اگه از نظر سطح علمی مد نظر تون باشه

تبدیل انرژی : خواجه نصیر- علم و صنعت- تربیت مدرس
طراحی کاربردی زمینه مکانیک جامدات : علم و صنعت- خواجه نصیر- تربیت مدرس
طراحی کاربردی زمینه کنترل : خواجه نصیر- علم و صنعت- تربیت مدرس
ساخت و تولید یا شکل دهی : تربیت مدرس- علم و صنعت- خواجه نصیر

eebrahimif

عضو جدید
سلام اگه از نظر سطح علمی مد نظر تون باشه

تبدیل انرژی : خواجه نصیر- علم و صنعت- تربیت مدرس
طراحی کاربردی زمینه مکانیک جامدات : علم و صنعت- خواجه نصیر- تربیت مدرس
طراحی کاربردی زمینه کنترل : خواجه نصیر- علم و صنعت- تربیت مدرس
ساخت و تولید یا شکل دهی : تربیت مدرس- علم و صنعت- خواجه نصیر

البته بستگی داره بخای تو چه زمینه ای از تبدیل انرژی کار کنی- توی احتراق داشگاه تربیت مدرس توی ایران اوله- انجمن احتراق توی دانشگاه تربیت مدرسه و دکتر مظاهری و دکتر حیدری نژاد هم که اساتید برجسته ی احتراقی ایران هستند اونجا تدریس میکنن

mm.caffee

عضو جدید
سلام دوستان
به نظر شما با رتبه 845 طراحی و 960 تبدیل چمران اهواز روزانه قبول میشم چون من شاغلم فقط این دانشگاه رو میتونم برم برام فرقی هم نمکنه کدومشون
مرسی از راهنماییتون

من دانشجوی همینجا بودم لیسانس
آره میاری

parandme

کاربر بیش فعال
کسی هس توضیح بده راجع به طراحی کاربردی و گرایشای جامدات و کنترل؟ممنون میشم بگین وضعیت سختی و دکترا و کار برا هر کدومو.

سلام
طراحی کاربردی تو ارشد معمولا با توجه به زمینه های کاری به دو گرایش کلی تقسیم میشه که هر کدوم از این ها هم چند زمینه فعالیت داره
1- طراحی کاربردی گرایش جامدات که زمینه های فعالیت آن:
الف : مکانیک شکست و خستگی : تخمین عمر رشد ترک در قطعات مهندسی و مکانیزم های شکست قطعات از قبیل خزش- خستگی و... بررسی عوامل مختلف در عمر قطعات (این زمینه بسیار صنعتی و مطلوب صنایع مختلف است)
ب : کامپوزیت : طراحی و بهینه سازی قطعات کامپوزیتی و بررسی برخورد های سرعت بالا (نفوذ) و سرعت پایین در پوسته های کامپوزیتی، تحلیل کمانش پوسته ها و ورق ها ترک دار، بهینه سازی پاسخ ارتعاشی پوسته های کامپوزیتی با استفاده از الگوریتم ژنیتیک و...
ج: جامدات و مکانیک شکل دهی : با استفاده از اصول پلاستیسیته بایستی فرایند های شکل دهی رو بررسی نمایید مثلا فرض کنید ساخت کاپوت خودرو از ورق 5 میلی متری نیاز است برای این کار بایستی محاسباتی انجام گیرد که هنگام شکل دهی از پاره شدن ورق و پدیده های بعدی مانند ریلکسیشن ورق و... در نظر گرفته شود فرایند های شکل دهی مانند اکستروژن - کششی - پرس قالب - فورجینگ و... هست که بسیار گسترده است این زمینه با گرایش ساخت و تولید مشترک هست
د: مکانیک سازه های هوشمند و پیشرفته : این زمینه تقریبا جدید هست و به تحلیل سازه های هوشمند می پردازه مثلا سازه هایی وجود دارند که اگر حرارت دهید به شکل اولیه خودشون برمی گردند (آلیازهای حافظه دارد) و یا اگر ولتاژ بدهید تغییر شکل میدن و بالعکس(ییزوالکتریک ها) یا مواد با خواص تابعی (FGM)ها
و: ارتعاشات : ارتعاشات از دو جنبه قابل توجه هست یکی کنترل و دومی جامدات که در اینجا منظور دومی هستش معمولا ما ارتعاشات یک سازه را به دو دلیل بررسی می کنیم اول: دامنه ارتعاشات و جابجایی ها را با تغییر نیرو و مشخصات سیستم ، محدود و کنترل کنیم (که این زمینه مربوط به گرایش کنترل هست) دوم : تنش ها و تغییر شکل های حین ارتعاش یک سازه را برای بهینه سازی عمر و مشخصات عملکردی آن بررسی کنیم در حین ارتعاشات سازه تنش های دینامیکی در ان بوجود میاد که باعث شکست قطعات می شود برای این منظور بایستی برای طراحی سیستم های مکانیکی ارتعاشات ان بررسی شود آین زمینه کاری مربوط به مکانیک جامدات هست
ی: رفتار مکانیکی مواد : در این زمینه مدل هایی ریاضی جهت مدلسازی رفتار مواد مختلف تحت اثر نیرو یا گشناور ارائه می شود مانند موادی که رفتار ویسکو الاستیک(برخی از فوم ها و پلاستیک ها)- هاپیر الاستیک (لاستیک ها)- الاستو مر ها- رفتارهای مانند خزش - تغییر شکل های پلاستیک وابسته به نرخ کرنش و... رفتار مکانیکی مواد هوشمند مانند الیاژ های حافظه دار- پیزوها و ...

در کل در این گرایش از طراحی کاربردی بسیار صنعتی هستش و اگه علاقه مند به کارهای تجربی و تحلیل های المان محدود وانجام پروژه های صنعتی هستید این گرایش رو انتخاب کنید
در ادامه چند پروژه صنعتی در این زمینه ها رو برای آشنایی بهتر ذکر میکنم:

- تحلیل رفتارهای خزشی و تخمین عمر قطعات ثابت و دوار توربین های گازی بکار رفته در نیرو گاهها- موتورهای هواپیما یا بالگرد- نیروگاههای آبی و توربین های صنایع نفت و گاز
- بررسی رشد ترک و تخمین عمر مخازن تحت فشار، لوله های انتقال، قطعات مختلف هواپیما ، بالگرد ، خودرو و ...
- بهینه سازی پاسخ ارتعاشی پنل های ساندویچی بکار رفته در بدنه و بال وسایل هوایی و فضایی
- بررسی عوامل شکست و رفتار ارتعاشی وسایلی مانند جرثقیل های بزرگ ، سازه هایی مانند پل و ساختمان و ...
- بررسی رفتارهای مکانیکی موادی مانند لاستیک ها، پلاستیک ها، مواد اسفنجی متخلخل و...
- بررسی آسیب و نفوذ پرتابه ها در زره های مختلف مانند پوسته های کامپوزیتی ، پوسته های FML و مواد ساندویچی با هسته های مختلف جهت کاهش آسیب و نفوذ
- بررسی اثر تنش پسماند بر عمر قطعات مختلف مثلا قطعات صنعتی معمولا عملیات حرارتی و سخت کاری میشن که یه تنش در قطعه ماندگار میشه این تنش ها بر رشد ترک و شکست قطعه اثر گذار هست و برخی جاها اثر مثبتی داره و عمر قطعه رو زیاد میکنه

امیدوارم مفید بوده باشه

2- طراحی کاربردی گرایش کنترل و دینامیک:

دوستان دیگه که تو این زمینه کار کردن لطفا تکمل کنند

آخرین ویرایش:

M_Nirvana_m

عضو جدید
دوستان بطور کلی تبدیل انرژی کدوم قویتره؟؟( لطفاً هم از لحاظ نمره دادن نظر بدید هم از لحاظ اعتبار اساتید)

1. خواجه نصیر
2. علم وصنعت
3. تربیت مدرس

با تشکر

حاجی قبلا هم گفته بودم علم و صنعت تو سیالات زیاد تعریف نداره هر کدوم از استادا ی فاز خاصی دارن . اگه علم و صنعت اومدی مواظب باش :دی

ali-cr7

عضو جدید
سلام
طراحی کاربردی تو ارشد معمولا با توجه به زمینه های کاری به دو گرایش کلی تقسیم میشه که هر کدوم از این ها هم چند زمینه فعالیت داره

طراحی کاربردی شاخه جامدات از لحاظ بازار کار چطوره ؟ توی چه صنایعی بکار گرفته میشه ؟ من از تبدیل انرژی خوشم نمیاد ولی خب باید جنبه مالی رو هم در نظر داشت .

parandme

کاربر بیش فعال
طراحی کاربردی شاخه جامدات از لحاظ بازار کار چطوره ؟ توی چه صنایعی بکار گرفته میشه ؟ من از تبدیل انرژی خوشم نمیاد ولی خب باید جنبه مالی رو هم در نظر داشت .

با توجه به پست قبلی که توضیح دادم زمینه فعالیتش خیلی زیاده و بازار کارش از گرایش های دیگه بهتره چون فیلد صنعتی هست

اما از نظر مالی خوب نیست چون بایستی برای شرکت های دولتی و خصوصی کار کنی و سخته برا خودت کار کنی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا