ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام . چند تا سوال داشتم . میخواستم از تجربه شما استفاده کنم
میخام شروع کنم برا ارشد بخونم . به نظر شما

کدوم از موسسه ها بهتره ؟؟ ( اسم شهرتون هم اگر میشه بگید )
از چه منابعی خودتون استفاده کردید و چقدر به نظرتون مفید بودن ؟؟؟ ( کتاب و یا جزوات موسسه )
امتحان کدوم موسسه رو شرکت کردید ؟؟
کلاس حضوری کدوم موسسه بهتره ؟؟
اگر شرکت کردید در موسسه ها قیمت تقریبی که دارن شامل هم جزوه و کتاب امتحان کلاس . چطور بوده ؟؟؟
کتاب هایی ازاد مثل خداکرمی ، چه درسی چ نویسنده ای خوبه ؟؟؟

سلام

لینکی که آقای سوادی برای کتابها گذاشتن خیلی خوبه
برای کلاس از نظر من هیچ کلاسی لازم نیست هیچ کلاسی مگر اینکه واقعا در یه کتاب ضعف 100دردصد داشته باشید که اون هم بازم با تکیه بر تلاش خودتون راحت به نتیجه می رسید
برای استاتیک و مقاومت من به شما قول میدم اگه روی کتاب نائی تسلط کامل داشته باشید خیلی راحت 80درصد سوالارو جواب میدید
برای معادلات علاوه بر گاج کتاب آقاسی هم فوق العاده اس
آزمون هم پارسه هم جواب تشریحی و معتبر تری داره هم جامعه آماری خیلی بالا
موفق باشید

S III RVAN

عضو جدید
سلام

لینکی که آقای سوادی برای کتابها گذاشتن خیلی خوبه
برای کلاس از نظر من هیچ کلاسی لازم نیست هیچ کلاسی مگر اینکه واقعا در یه کتاب ضعف 100دردصد داشته باشید که اون هم بازم با تکیه بر تلاش خودتون راحت به نتیجه می رسید
برای استاتیک و مقاومت من به شما قول میدم اگه روی کتاب نائی تسلط کامل داشته باشید خیلی راحت 80درصد سوالارو جواب میدید
برای معادلات علاوه بر گاج کتاب آقاسی هم فوق العاده اس
آزمون هم پارسه هم جواب تشریحی و معتبر تری داره هم جامعه آماری خیلی بالا
موفق باشید

برای آزمون تعجب میکنم میگی پارسه تا جایی که میدونم پارسه کلا 60 تا نمایندگی بیشتر نداره و جامعه اماری پایینی داره برای آزمون . کلاس تا جایی که میدونم مدرسان از همه مطرح تره و رتبه های برتر اونجا امتحان دادن البته هر کس نظر خودشو داره و به نظرمن نمایشگاه یه سری بزن از بزرگی و شلوغی غرفه میفهمی کدوم ناشر کتاباش بهتره و با استقبال بیشتری روبه رو میشه .

S III RVAN

عضو جدید

[h=1]اعلام نتایج آزمون ارشد در نیمه دوم اردیبهشت

[/h]

رییس سازمان سنجش از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 93 در نیمه دوم اردیبهشت ماه خبر داد.
دکتر ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه این آزمون با رقابت هزار داوطلب برگزار و در روزهای 23 تا 25 بهمن سال 92 برگزار شد، گفت: از این تعداد 52 درصد داوطلبان زن و 48 درصد مرد بودند که با توجه به شرکت برخی داوطلبان در دو کد رشته امتحانی به طور کلی حدود یک میلیون و 64 هزار کارت برای داوطلبان صادر شد.
وی درباره زمان اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 93، اظهار کرد: نتایج اولیه این آزمون به صورت کارنامه تنظیم و در نیمه دوم اردیبهشت ماه 93 از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی
www.sanjesh.org منتشر می‌شود.
رییس سازمان سنجش افزود: داوطلبان مجاز می‌توانند از هفته اول خردادماه با مطالعه دقیق دفترچه راهنما نسبت به انتخاب کدرشته‌محل‌های مورد علاقه خود اقدام و آن‌ها را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته الکترونیکی ثبت کنند.
خدایی درباره زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 93 نیز گفت: پس از انتخاب رشته داوطلبان و بررسی‌های انجام شده نتایج نهایی در شهریور ماه 93 اعلام خواهد شد.

ایسنا - اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد 93 در نیمه دوم اردیبهشت

mech.shima

کاربر ممتاز
برای آزمون تعجب میکنم میگی پارسه تا جایی که میدونم پارسه کلا 60 تا نمایندگی بیشتر نداره و جامعه اماری پایینی داره برای آزمون . کلاس تا جایی که میدونم مدرسان از همه مطرح تره و رتبه های برتر اونجا امتحان دادن البته هر کس نظر خودشو داره و به نظرمن نمایشگاه یه سری بزن از بزرگی و شلوغی غرفه میفهمی کدوم ناشر کتاباش بهتره و با استقبال بیشتری روبه رو میشه .

طبق نتیجه دوستان در سالهای قبل و نوع تست ها و پاسخ تشریحی و پرسوجو از دوستان با تجربه به این نتیجه رسیدم
نظر شمام محترمه کاملا

omid20110

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
دورو بر 650 هزارتومن فقط آزموناشن و 400 تومن هم بسته آموزشیش

omid20110

کاربر ممتاز
سلام به دوستان،ممنون از همگی،سوال و جوابهای مفیدی بودن.
فقط چندتا سوال دیگه:)
قضیه تاثیر معدل تو ارشد چیه؟ چطوریاست؟
واسه ارشد از کی شروع کنم به درس خوندن؟
آخه امسال میخوام ارشد بدم و تابستونم کار آموزی دارم!!!!
چطوری بخونم میتونم از یکی از دانشگاههای تهران قبول بشم؟

در مطلب زیر میتونین جواب اکثر سئوالاتتون رو بگیرین:

راهنمایی برای ارشد 94

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
در مطلب زیر میتونین جواب اکثر سئوالاتتون رو بگیرین:

راهنمایی برای ارشد 94

سلام . علیرضا جان . این تاپیکی که شما معرفی کردید . جواب سوالات امید نبود . میشه جواب سوالاتشو شما بدید .
اخه همین سوال اخرش سوال منم هست

omid20110

کاربر ممتاز
ممنون آقا علیرضا،من جاییکه گفتین رو نیگا کردم ولی جواب سوالامو نیافتم!!!!
اگه خودتون جوابشونو میدونید لطفا مارو راهنمایی کنید.

:)

1- معدل تاثیر 20 درصدی داره، مثلا کسی که معدلش 20 شده انگار یک درس رو 100 درصد زده و کسی که معدلش 16 شده یک درس رو 80 درصد.
معدل موثر شما در 5 ضرب میشه و مثل یک درس حساب میشه و یک پنجم نمره کلتون هست.

2- برای ارشد از تیرماه دیگه استارت رو بزنین.
بذارین جام جهانی هم تمام شد و دیگه مشغله شیطنت نباشه استارت رو بزنین.
تابستان هم روی مفهومی ها بیشتر کار کنین.
سیالات رو کلا تو تابستان بذارین کنار چون بیشتر حفظی و نکته ای هست.
به تقویت ریاضیات پایه و جامدات مثل استاتیک و مقاومت بپردازین و بقیه درسهارو همزمان با هم از پاییز پیش ببرین.

3- اگر پیوسته بخونین و مدام مرور کنین و چند ازمون ازمایشی هم شرکت کنید، قبولی در تهران سخت نیست.
مهم خود باوریه و البته نا امید نشدن وسط های درس خوندن.
چون حجم مطالب زیاده باید برنامه تون نه خیلی شل و ول باشه نه خیلی سخت که خسته بشین.

حالا تا آخر تابستان دوستان پرونده ریاضیات پایه و جامدات رو ببندن، پاییز اینا فقط مرور بشه پشت سر هم و سیالاتی ها و باکس دینامیک اونموقع مرور بشه که اگر قسمت بود، اونموقع برای برنامه نویسی جدید نظرم رو میگم.

r.mob

عضو جدید
سلام دوستان
بعد از 4 ماه باز هم یه سر به این تاپیک زدم. خبری نشد کی جواب ها میاد ؟
فکر کنم باید کم کم بریم برای ارشد 94 :D

• Like
واکنش ها: maxy

omid20110

کاربر ممتاز
ممنون آقا علیرضا،چند سوال دیگه هم راجب تاثیر معدل دارم که اگه بتونین جواب بدین خیلی ممنون میشم.
1.معدل کدوم ترم حساب میشه؟ یا بهتره بگم معدل کل تا ترم چند تو کنکور تاثیر داره؟
2.میگن هر دانشگاهی یه ضریب داره که تو معدل ضرب میشه؟ این قضیه صحت داره؟
3.میتونین ضرایب دانشگاه ها رو بگین؟

r.mob

عضو جدید
چه فایده یه سال دیگه باید بخونم

شمام به نتیجه امید ندارید؟

خبرشو اول از همه خودم گذاشتم اینجا!یادش بخیر!
الان دو ماه از خدمتم گذشته!!!:D

اون یه هفته باعث شد من 5درصد جامداتم اضاف بشه:)

به به دوستان قدیمی تاپیک .
من که فکر کنم با 15 ریاضی 15 جامدات 15 سیالات 20 ارتعاشات موندم برای سال بعد و ارشد 94 . البته دیگه اینبار میدونم چطور باید بخونم. سال اول دست گرمی بود . :D

mech.shima

کاربر ممتاز
به به دوستان قدیمی تاپیک .
من که فکر کنم با 15 ریاضی 15 جامدات 15 سیالات 20 ارتعاشات موندم برای سال بعد و ارشد 94 . البته دیگه اینبار میدونم چطور باید بخونم. سال اول دست گرمی بود . :D

سلام به نظرتون رتبه تون چند میاد حدودا؟

r.mob

عضو جدید
سلام به نظرتون رتبه تون چند میاد حدودا؟
سلام.
واقعا نمیدونم ولی یکی از دوستان میگفت حدود 2000 . بعد کنکور کلا از جو درس و کنکور اومدم بیرون خبری ندارم ار رتبه ها ولی اگه بشه لیست قبولی های 92 پارسه رو پیدا کنی خیلی میتونه کمکت کنه .
من قبولی های 90 و 91 رو 6 ماه پیش تو همین تاپیک گذاشته بودم.

m.r.devil

عضو جدید
چه فایده یه سال دیگه باید بخونم

شمام به نتیجه امید ندارید؟

والا چی بگم!

من که خیلی ناراضی بودم از کنکور!

از طرفی الان در حال خدمت هستم اگر امسال قبول نشم یا خودم تصمیم بگیرم که نرم تا خدمتم تموم بشه قطعا سال بعد هم کنکور نمیدم!

واسه ما پسر ها واقعا خدمت یه سد بزرگ هست که از همه چی ما رو عقب میندازه!:razz:

ولی به نظر ما چه شما(منظورم خانم مهندسا هست) چه سایر دوستانی که معضل خدمت رو ندارن از همین الان استارت بزنن مفهمومی بخونن واسه سال بعد!

ممنون آقا علیرضا،چند سوال دیگه هم راجب تاثیر معدل دارم که اگه بتونین جواب بدین خیلی ممنون میشم.
1.معدل کدوم ترم حساب میشه؟ یا بهتره بگم معدل کل تا ترم چند تو کنکور تاثیر داره؟
2.میگن هر دانشگاهی یه ضریب داره که تو معدل ضرب میشه؟ این قضیه صحت داره؟
3.میتونین ضرایب دانشگاه ها رو بگین؟

معدل کل شما تا آخرین شهریور منتهی به کنکور در نظر گرفته میشه.
مسلما آخرین شهریور یا باید ترم آخرتون باشه و معدل فارغ التحصیلی یا معدل کل قبل فارغ التحصیلی تا شهریور.

هر دانشگاهی یک ضریب داره، معمولا دانشگاه های آزاد ضریبشون 1 هست، دانشگاه های درجه 3 سراسری هم همینطور.

اما دانشگاه های درجه 2 ضریبش کمی از یک بیشتر و دانشگاه هایی مثل پلی تکنیک و شریف و تهران و صنعتی اصفهان بیشترین ضریب رو دارن.
ضریب هم جایی ثبت نیست، از هم دانشگاهی هاتون که سال قبل کنکور دادن باید بپرسین معدلشون در چند ضرب شده.

omid20110

کاربر ممتاز
ممنون.
بعضیا میگن که داشتن/نداشتن معدل خوب زیاد تاثیرگذار نیست رو رتبه مگر برای رتبه های زیر200!!! نظر شما چیه؟

ممنون.
بعضیا میگن که داشتن/نداشتن معدل خوب زیاد تاثیرگذار نیست رو رتبه مگر برای رتبه های زیر200!!! نظر شما چیه؟

عرض کردم که کسی معدلش 20 باشه انگار درسی رو 100 درصد و کسی معدلش 14 باشه انگار درسی رو 70 درصد زده.
و سپس 20 درصد نمره کل با این درس جمع میشه.

با توجه به اینکه عده کمی معدل خیلی بالا دارن، پس بین اکثر دانشجوها تفاوت چندانی نخواهد بود و هرچی رقابت تو درصد دروس فشرده تر باشه معدل تاثیر گذار تره ارتباطی هم به رتبه بالا و پایین نداره !!

porofesor

عضو جدید
عرض کردم که کسی معدلش 20 باشه انگار درسی رو 100 درصد و کسی معدلش 14 باشه انگار درسی رو 70 درصد زده.
و سپس 20 درصد نمره کل با این درس جمع میشه.

با توجه به اینکه عده کمی معدل خیلی بالا دارن، پس بین اکثر دانشجوها تفاوت چندانی نخواهد بود و هرچی رقابت تو درصد دروس فشرده تر باشه معدل تاثیر گذار تره ارتباطی هم به رتبه بالا و پایین نداره !!
جناب مهندس سلام ی سوالی داشتم این تاثیر معدل در کارنامه اولیه سنجش هست یا در نتایج نهایی که محل قبولی رو میزنه
بعلاوه شما منبع خوبی برای انتخاب واحد دارید که نشون بده با رتبه مثلا1000 کجاها میشه قبول شد
بابت راهنمایی های قبلیتون از شما کمل تشکر رو دارم لطفا پس از اعلام نتایج در سایت همجنان حضور داشته باشید

جناب مهندس سلام ی سوالی داشتم این تاثیر معدل در کارنامه اولیه سنجش هست یا در نتایج نهایی که محل قبولی رو میزنه
بعلاوه شما منبع خوبی برای انتخاب واحد دارید که نشون بده با رتبه مثلا1000 کجاها میشه قبول شد
بابت راهنمایی های قبلیتون از شما کمل تشکر رو دارم لطفا پس از اعلام نتایج در سایت همجنان حضور داشته باشید

سلام خواهش میکنم.
معدل همانطور که گفتم مثل یک درس حساب میشه و تاثیرش هم توی کارنامه اولیه و رتبه شما گذاشته میشه.
و سپس انتخاب رشته از رتبه 1 شروع میشه تا اخرین رتبه مجاز و هرچی زودتر خالی بود پر میشه و نفر بعدی توی لیست میاد.

کاملترین منبعی که برای انتخاب رشته ارشد دیدم، بدون اغراق لینک زیر هست مخصوصا اگر همه صفحاتش رو بخونین، رتبه های قبولی چندین سال رو میتونین ببینین :

انتخاب رشته ارشد مکانیک (کلیه گرایش ها)

edram

عضو جدید
با سلامخیلی از دوستان میگن برای ریاضی اقاسی باید خوند ولی فکر کنم هزینه کتابهاش خیلی سنگینه. البته خودم کتاب های معتقدی پارسه که برای سال 89 هست رو دارم.لطفا راهنمایی کنیدبا تشکر

با سلامخیلی از دوستان میگن برای ریاضی اقاسی باید خوند ولی فکر کنم هزینه کتابهاش خیلی سنگینه. البته خودم کتاب های معتقدی پارسه که برای سال 89 هست رو دارم.لطفا راهنمایی کنیدبا تشکر

برای مکانیک آقاسی مطالبش زیاده، بیشتر به درد MBA میخوره.
مخصوصا الان که ریاضی 1 و 2 رو کلا 8 سئوال کردن، کتاب های گاج قشنگ همه چیو کاور میکنه.

معادلات گاج و ریاضی مهندسی مدرسان شریف.
مخصوصا بخش معادلات با مشتقات جزئی معتقدی خیلی کم و ناقصه و مدرسان تو این قسمت خیلی مهم حرف نداره.

mersad20

کاربر فعال
دوستان ارشد ازاد زمانش كي هست ؟
به نظرتون بدرد ميخوره ؟
كسي از شهريه هاش خبري داره ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا