ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ahmadpalan

عضو جدید
مشکل کاراموزی

مشکل کاراموزی

سلام . من هم همین مشکل رو دارم . از سیستم پاسخگویی سنجش سوال کردم در این مورد . پاسخ این بود : با سلام فعلا معدل واحدهای گذرانده را وارد نمایید./ با تشکر

ahmadpalan

عضو جدید
مشکل کاراموزی

مشکل کاراموزی

سلامدوستان راهنمایی کنیدمن نمره کاراموزی که تابستون برداشتم هنوز نیومدهچی کار کنم؟بدون حساب کنم معدلم رو یا خودم جمع کنم معدل بگیرم چون نمره رو میدونممیترسم موقع حساب کردن کم و زیاد بزنمممنونپاسخسلام . من هم همین مشکل رو دارم . از سیستم پاسخگویی سنجش سوال کردم در این مورد . پاسخ این بود : با سلام فعلا معدل واحدهای گذرانده را وارد نمایید./ با تشکر

nima9631

عضو جدید
كي بود كه قرار بود آزموناي نصير رو آپلود كنهههههههههه؟!

ما هم شدیدا منتظر ازمون های نصیر دوستان هستیم :)

سئوالات نصیر همون سئوالات سالهای پیش کنکورن
سئوال تالیفی خیلی کم دارن اونا هم با یه تغییر کوچیک مثلا توی اعداد همون سئوالای کنکورن
مثلا تو آزمون جمعه مکانیک سیالات 3 تاش از سئوالای عمران بود 2 تاش مال هوافضا مقاومت فکر کنم 4تاش واسه عمران بود بقیه درسا هم همینطور.تازه اینا مثلا بسیج هستن پا میشن سئوالای سالهای پیشو کپی میکنن .
پس خیلی منتظر آزمونهای نصیر نباشید که تکرار کنکورای پیشن. من امکانش نیست آپلود کنم ولی اگه شد آدرس سئوالا رو براتون میزارم.البته اگه کسی دیگه آپ نکنه.

hamid3688

عضو جدید
تو سايت فورشر فقط كافيه عضو بشين. عضويتشم راحت و رايگانشما با اين رتبه به احتمال بالاي 80 درصد قبول ميشين ولي نميدونم چه اصراريه ساخت و توليد تو پيام نور بخونيد!!!!!
باسلام دليلش شاغل بودن من هست وقتي 6صبح بزني بيرون و 6 بعد از ظهر برگردي خونه و گرفتاري هاي كاري و خستگي و مشكلات زندگي اجازه فكر كردن و درس خوندن به شما نده اون وقت قدر شانس قبولي كارشناسي ارشد پيام نور معناي خودشو پيدا مي كنه از كجا معلوم تو كنكور 92 بتونم دوباره اين رتبه رو كسب كنم در ضمن قابل توجه دوستان نتايج تكميل ظرفيت ارشد 91 در تاريخ 1 الي 7 اذر ماه از طريق سايت سنجش منتشر مي گردد به اميد موفقيت همه عزيزان

ma_mech

عضو جدید
دوست عزیز توی کنکور هم سوال مشابه سالهای پیش خیلی میدن اگه شما بتونی همون سوالها رو هم حل کنی صد در صد زیر 200 میشی! اینو کسی که پارسال رتبه 2 شده بود میگفت ! آزمونای نصیر هم سوالای انتقال حرارتش خیلی سخت بود باکس دینامیک هم واقعا سخت بود ولی جامدتاش سوالای مقاوتش درست میگین کپی سوالای عمران بود ولی انصافا سوالای سختشم داده بودن!

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
دوست عزیز توی کنکور هم سوال مشابه سالهای پیش خیلی میدن اگه شما بتونی همون سوالها رو هم حل کنی صد در صد زیر 200 میشی! اینو کسی که پارسال رتبه 2 شده بود میگفت ! آزمونای نصیر هم سوالای انتقال حرارتش خیلی سخت بود باکس دینامیک هم واقعا سخت بود ولی جامدتاش سوالای مقاوتش درست میگین کپی سوالای عمران بود ولی انصافا سوالای سختشم داده بودن!
توی این دو تا آزمون به نظرم آزمون نصیر استاندارد نبوده
سطح سختی سئوال ها خیلی بالا بوده
خوبی این کار می تونه این باشه که اگه امسال از این جور سئوال ها دادند زیاد وقت براشون نمی زاریم ولی دیگه توی آزمونهایی که تا حالا برگزار کرده سئوالهای مشکل بیش از حده

amir-mehrizi

عضو جدید
بچه ها سلام .خسته نباشید بر همگی;)بچه ها یه سوال مخصوصا از سال دومی ها.به نظرتون تا ته ماه آذر باید همه درس ها رو تموم کنیم.نظر شما چیه؟

karim-mech

کاربر بیش فعال
بچه ها سلام .خسته نباشید بر همگی;)بچه ها یه سوال مخصوصا از سال دومی ها.به نظرتون تا ته ماه آذر باید همه درس ها رو تموم کنیم.نظر شما چیه؟
دوست عزیز چیزی که مهمه اینه که باید تا روز کنکور مرور داشته باشی. اگه آذر تموم کنی ولی مروری نداشته باشی.مثه اینه که چیزی نخوندی. در ضمن فکر نکنم بشه تا آذر تموم کرد. البته سال پیش خودم آذر ماه تموم کرده بودم ولی عدم مرور باعث شد الان خدمت شما باشم.

ma_mech

عضو جدید
توی این دو تا آزمون به نظرم آزمون نصیر استاندارد نبوده
سطح سختی سئوال ها خیلی بالا بوده
خوبی این کار می تونه این باشه که اگه امسال از این جور سئوال ها دادند زیاد وقت براشون نمی زاریم ولی دیگه توی آزمونهایی که تا حالا برگزار کرده سئوالهای مشکل بیش از حده
حرف شما کاملا منطقی است قبول دارم آزموناش سخته و بعضی سوالاش غلطه متاسفانه! ولی خوب کنکور هم سوال غلط داره یکی از دوستان ما پارسال پارسه اکثر آزمونای پارسه رو زیر 10 میشد ولی کنکور شد 150 دلیلشم میگفت سر سوالای غلط و چرت کنکور خیلی وقت گذاشته بود و کلا بهم ریخته بود.نصیر بهتره که همه درسا رو سخت نده کنکور اینقدرا هم سخت نیست دیگه!
آزمونای پارسه خیلی خوبه و استاندارد تره به نظر سوالای آزمون اولش که زیاد سخت نبودن فکر کنم از این آزمون دوم سوالاش سختر بشه!

mostafanejabat

عضو جدید
[h=2]با سلام به همگی دوستان و با عرض خسته نباشید
یه خبر نسبتا خوب
اونایی که دنبال کتاب مقاومت دکتر نایی هستن با ید بگم همین امروز چاپ چدیدش اومده و میتونن برن از دفتر انتشارات یا به صورت اینترنتی اونو بگیرن
[/h]

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سوال از انتقال حرارت

سوال از انتقال حرارت

سلام دوستاني كه دستشون تو انتقال حرارته لطفا راهنمايي كنن:
ميخواستم بپرسم طول يك پره كه با انتقال حرارت كلي رابطه مستقيم داره چه تاثيري در راندمان پره داره
طبق رابطه ضريب تاثير پره انتقال حرارت با وجود پره بيشتر از بدون وجود اون هست از طرفي هرچه طول پره كمتر كارايي پره بيشتره( طبق متن كتاب پوران) آخرش طول بلند انتقال حرارت و راندمان رو كم ميكنه يا زياد؟
ممنون ازپاسختون:gol:

mahde1818

عضو جدید
ميخواستم بپرسم طول يك پره كه با انتقال حرارت كلي رابطه مستقيم داره چه تاثيري در راندمان پره داره
طبق رابطه ضريب تاثير پره انتقال حرارت با وجود پره بيشتر از بدون وجود اون هست از طرفي هرچه طول پره كمتر كارايي پره بيشتره( طبق متن كتاب پوران) آخرش طول بلند انتقال حرارت و راندمان رو كم ميكنه يا زياد؟
توجه داشته باشد اگر چه با کم شدن طول راندمان افزایش می یابد اما بهینه نمی شود اگه توی تست ها گفت کاهش طول چه تائثیری بر راندمان داره می گیم رادمان رو افزایش میده اما گفته بشه برای افزایش رادمان چه باید کرد نباید گزینه کاهش طول رو انتخاب کنیم

mahde1818

عضو جدید
ضمنا این حرف شما غلطه(ضريب تاثير پره انتقال حرارت با وجود پره بيشتر از بدون وجود اون هست) چون برخی مواقع بدون پره بهتر از با پره است! زمانی استفاده از پره توجیه داره که ضریب تاثیر بیشتر از 2 باشه

petroshimiuut

عضو جدید
ممنون ازپاسختون:gol:[/Q
سلام دوست عزیز در مورد جواب سوالتون هر جا طول کم بشه راندمان زیاد میشه ولی راندمان پره بر اساس طول بهینه نمیشه

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
توجه داشته باشد اگر چه با کم شدن طول راندمان افزایش می یابد اما بهینه نمی شود اگه توی تست ها گفت کاهش طول چه تائثیری بر راندمان داره می گیم رادمان رو افزایش میده اما گفته بشه برای افزایش رادمان چه باید کرد نباید گزینه کاهش طول رو انتخاب کنیم
خب درسته عواملي مثل افزايش ضريب جابجايي و هدايتي و نسبت محيط به مقطع مهم تر هست . يعني شما ميگيد عامل طول پره در انتقال حرارت بايد اولويت آخر باشه؟

Amin1992

عضو جدید
سلام به همه
بچه ها من یسری سوال داشتم کلیییی
اول اینکه این کارنامه هایی که میزارین برای ارشد از کجا باید بفهمم مثلا گرایش اول چیه که طرف رتبش فلان شده توش ؟ گرایش دوم چیه ؟؟؟؟؟
دوم اینکه زبان عمومی و تخصصی رو بالا زدن چقد میشه روش حساب کرد ؟ ینی تأثیرش ؟
سوم من ترم پنجم هستم الان و همینجوری ثبت نام کردم و کد نظام وظیفم رو هم دانشجوی سال آخر زدم ، مشکلی که نداره ؟؟
و سوال آخر و مهمم این که من یا7 یا8 ترمه کارشناسیم تموم میشه ، حالا با این داستان خدمت چیکار بایدکنم ؟ سال بعد این موقع من ترم هفتم ، بهمن ماهم کنکور ارشده ، حالا اگر خرداد ماه دو سال دیگه ترم هشتم تموم شه و فارغ التحصیل شم وکنکور قبول نشده باشم باید برم سربازی یا یه سال بعد از فارغ التحصیلی وقت دارم ینی یه کنکور دیگه ام میتونم بدم ؟

دمتون گرم.

karim-mech

کاربر بیش فعال
دقیقا سه ماه دیگه این موقع از جلسه امتحان اومدیم بیرون و میگیم :...

karim-mech

کاربر بیش فعال
دقیقا سه ماه دیگه این موقع از جلسه امتحان اومدیم بیرون و میگیم :...

Arman_awn

عضو
میگیم اه نامردا با این سوالای سختشون، کلی خونده بودیم ببین سوالا رو چجوری داده بودن....
معمولاً همیشه اینو میگیم سوال آسون باشه سخت باشه این واکنش اکثریت اوناییه که خونده بودن

eng.bozorgtabar

عضو جدید
سلام به همه
بچه ها من یسری سوال داشتم کلیییی
اول اینکه این کارنامه هایی که میزارین برای ارشد از کجا باید بفهمم مثلا گرایش اول چیه که طرف رتبش فلان شده توش ؟ گرایش دوم چیه ؟؟؟؟؟
دوم اینکه زبان عمومی و تخصصی رو بالا زدن چقد میشه روش حساب کرد ؟ ینی تأثیرش ؟
سوم من ترم پنجم هستم الان و همینجوری ثبت نام کردم و کد نظام وظیفم رو هم دانشجوی سال آخر زدم ، مشکلی که نداره ؟؟
و سوال آخر و مهمم این که من یا7 یا8 ترمه کارشناسیم تموم میشه ، حالا با این داستان خدمت چیکار بایدکنم ؟ سال بعد این موقع من ترم هفتم ، بهمن ماهم کنکور ارشده ، حالا اگر خرداد ماه دو سال دیگه ترم هشتم تموم شه و فارغ التحصیل شم وکنکور قبول نشده باشم باید برم سربازی یا یه سال بعد از فارغ التحصیلی وقت دارم ینی یه کنکور دیگه ام میتونم بدم ؟

دمتون گرم.

سلام به همه دوستان.
سلام مخصوص هم به شما ایمان جون به شما هم خوش آمد میگم.:) جواب سوالاتونو یکی یکی طبق ردیف خودتون می ریم جلو:
1) برای فهمیدن اینکه هر گرایش چیه شما باید به دفترچه شماره 1 آزمون کارشناسی ارشد مراجعه بفرمایید و تو کد 1267 (مجموعه مهندسی مکانیک) گرایش ها رو ببینید که دفترچه رو حتما دارید ولی من دوباره جهت اطمینان براتون می ذارم.
2) در مورد زبان هم تو همون دفترچه ضریب تاثیرش تو هر گرایش ذکر شده مثلا برای طراحی و تبدیل و ساخت ضریبش 1 و برای بیومکانیک ضریبش 3 هستش.چون یه امتحان برای همه گرایش ها برگزار میشه شما باید ببینید برای چه گرایشی می خواید سرمایه گذاری بکنید و به همون نسبت زمان از کنکورتون رو صرف هر درسی بکنید چون برای گرایش های مختلف ضرایب دروس متفاوت هست و معمولاً بچه هایی که رتبه بالایی دارن وقت زیادی برای زبان صرف نمی کنن.
3) شما الان آزمایشی شرکت کردید و فقط می خواید خودتون رو بسنجید پس فقط به تعیین رتبتون بسنده کنید و در صورت مجاز شدن انتخاب رشته نکنید چون ممکنه بعداً براتون دردسر ساز بشه.
4) شما اگه هشت ترمه استاندارد درستون تموم بشه طبق چیزی که من می دونم و برا خودم اتفاق افتاد تاریخ فارغ التحصیلی تون میشه 1393/04/31 (البته بعضی از دوستان هم میگن میشه تاریخ ثبت آخرین نمرتون) و شما از این تاریخ به مدت 6 ماه (بعضی از دوستان میگن شده 1 سال ولی من شک دارم اما 6 ماهش قطعیه که البته باید ببینید شرایط و قانون اون موقع چی میگه.) یعنی تا تاریخ 1393/10/30 مهلت دارید که خودتون رو جهت اعزام به خدمت معرفی کنید بسته به شرایط کشور ممکنه چند روز یا چند ماه بعد تاریخ اعزام شما باشه مثلاً من خودم دفترچه رو 1388/06/07 پست کردم تاریخ اعزامم شد 1388/12/01 ولی دوستم پارسال 1390/10/28 پست کرد تاریخ اعزامش افتاد 1390/12/01 یعنی یه ماه بعدش که اینا همه به نیاز نیروهای نظامی بستگی داره خیلی نمیشه روش فرمول فیت کرد. اگه شما میخواید علاوه بر کنکور 93 (بهمن 92) کنکور 94 (بهمن 93) رو هم شرکت کنید بهتره اواخر دیماه 93 دفترچه رو پست کنید که نزدیک ترین تارخ ممکنتون بشه اسفندماه که بعد از کنکور هستش.
اینم بگم شما الان ترم 5 هستید و می تونید با یکم تلاش رتبه برتر بشید و بدون کنکور برید کارشناسی ارشد پس از همین الان با یه تلاش مضاعف خودتون رو آماده کنید تا انشاءالله کارتون به اما و اگر نکشه.
موفق باشی

پیوست ها

• arshad92_1.pdf
    2 مگایابت · بازدیدها: 0

Amin1992

عضو جدید
سلام به همه دوستان.
سلام مخصوص هم به شما ایمان جون به شما هم خوش آمد میگم.:) جواب سوالاتونو یکی یکی طبق ردیف خودتون می ریم جلو:
1) برای فهمیدن اینکه هر گرایش چیه شما باید به دفترچه شماره 1 آزمون کارشناسی ارشد مراجعه بفرمایید و تو کد 1267 (مجموعه مهندسی مکانیک) گرایش ها رو ببینید که دفترچه رو حتما دارید ولی من دوباره جهت اطمینان براتون می ذارم.
2) در مورد زبان هم تو همون دفترچه ضریب تاثیرش تو هر گرایش ذکر شده مثلا برای طراحی و تبدیل و ساخت ضریبش 1 و برای بیومکانیک ضریبش 3 هستش.چون یه امتحان برای همه گرایش ها برگزار میشه شما باید ببینید برای چه گرایشی می خواید سرمایه گذاری بکنید و به همون نسبت زمان از کنکورتون رو صرف هر درسی بکنید چون برای گرایش های مختلف ضرایب دروس متفاوت هست و معمولاً بچه هایی که رتبه بالایی دارن وقت زیادی برای زبان صرف نمی کنن.
3) شما الان آزمایشی شرکت کردید و فقط می خواید خودتون رو بسنجید پس فقط به تعیین رتبتون بسنده کنید و در صورت مجاز شدن انتخاب رشته نکنید چون ممکنه بعداً براتون دردسر ساز بشه.
4) شما اگه هشت ترمه استاندارد درستون تموم بشه طبق چیزی که من می دونم و برا خودم اتفاق افتاد تاریخ فارغ التحصیلی تون میشه 1393/04/31 (البته بعضی از دوستان هم میگن میشه تاریخ ثبت آخرین نمرتون) و شما از این تاریخ به مدت 6 ماه (بعضی از دوستان میگن شده 1 سال ولی من شک دارم اما 6 ماهش قطعیه که البته باید ببینید شرایط و قانون اون موقع چی میگه.) یعنی تا تاریخ 1393/10/30 مهلت دارید که خودتون رو جهت اعزام به خدمت معرفی کنید بسته به شرایط کشور ممکنه چند روز یا چند ماه بعد تاریخ اعزام شما باشه مثلاً من خودم دفترچه رو 1388/06/07 پست کردم تاریخ اعزامم شد 1388/12/01 ولی دوستم پارسال 1390/10/28 پست کرد تاریخ اعزامش افتاد 1390/12/01 یعنی یه ماه بعدش که اینا همه به نیاز نیروهای نظامی بستگی داره خیلی نمیشه روش فرمول فیت کرد. اگه شما میخواید علاوه بر کنکور 93 (بهمن 92) کنکور 94 (بهمن 93) رو هم شرکت کنید بهتره اواخر دیماه 93 دفترچه رو پست کنید که نزدیک ترین تارخ ممکنتون بشه اسفندماه که بعد از کنکور هستش.
اینم بگم شما الان ترم 5 هستید و می تونید با یکم تلاش رتبه برتر بشید و بدون کنکور برید کارشناسی ارشد پس از همین الان با یه تلاش مضاعف خودتون رو آماده کنید تا انشاءالله کارتون به اما و اگر نکشه.
موفق باشی

خیلی ممنون از پاسخای کاملات.
پس با این حساب اگه من بخوام کنکور 94 ( ینی بهمن 93 ) رو بدم باید قبلش دفترچمو پست کنم ، حالا یه سوال وقتی من تاریخ اعزامم بیوفته مثلا برج 12، 93 ، باید برم سربازی از برج 12 تا تابستون سال بعدش که جوابا میاد ؟!! اگه مطمئن باشم قبول میشم چی بازم باید برم؟؟؟
نه بابا چجوری رتبه برتر بشم :D من الان معدل کلم 14 هستش و این 4 ترم اصلا درس نخوندم .... و شاگردهای اول دانشکده ما بالای 18 هستند همه و از دانشگاهم راضی نیستم ... شهید رجایی ، مهندسی (دبیری نه)

eng.bozorgtabar

عضو جدید
خیلی ممنون از پاسخای کاملات.
پس با این حساب اگه من بخوام کنکور 94 ( ینی بهمن 93 ) رو بدم باید قبلش دفترچمو پست کنم ، حالا یه سوال وقتی من تاریخ اعزامم بیوفته مثلا برج 12، 93 ، باید برم سربازی از برج 12 تا تابستون سال بعدش که جوابا میاد ؟!! اگه مطمئن باشم قبول میشم چی بازم باید برم؟؟؟
نه بابا چجوری رتبه برتر بشم :D من الان معدل کلم 14 هستش و این 4 ترم اصلا درس نخوندم .... و شاگردهای اول دانشکده ما بالای 18 هستند همه و از دانشگاهم راضی نیستم ... شهید رجایی ، مهندسی (دبیری نه)

سلام شما باید قبل از اتمام مهلت ارسال دفترچه خدمت، دفترچه خودتون رو پست کرده باشید(جمله خیلی قدیمی بود مال دهه 30 بود :D) یعنی مشخصاتتون رو از طریق دفاتر پلیس+10 تو سامانه سازمان وظیفه عمومی ثبت کرده باشید در غیر اینصورت ولو برای یه ساعت تاخیر هم 3 ماه اضافه خدمت تقدیم شما میشه که با این اوضاع عجیب قانون بخشش اضافه خدمت سنواتی میشه گفت بخشش ش غیر ممکنه نباشه خیلی سخته (من خود دوره خدمت سرباز قسمت کارگزینی بودم و کارم هم کار با همین بخش نامه ها و کارهای مربوط به این ها بود) که در صورت قبولی شما چون مشمول بودید از ثبت نام شما جلوگیری میشه که بایدخیلی دوندگی کنی تا با ثبت نام شما موافقت بشه کمیسیون و ...... . تازه بهترین حالت اینه که خدمت شما بیفته 1393/12/01 که بلا فاصله بعد از کنکور برید خدمت و تا اعلام نتایج از فرصتتون استفاده کنید و 7 ماه از خدمتتون رو انجام بدید . اگه قبول شدید که شما رو ترخیص می کنن و تشریف می بری دانشگاه اگه هم خدایی نکرده قبول نشید که خدمتتون رو انجام می دید و یه مرحله خیلی سخت از زندگیتون و می گذرونید. یه موقع هم به سرتون نزنه که دفترچه پست کنید اما خدمت نرید که سرباز فراری میشید و سرو کارتون به دادگاه نظامی و اضافه خدمت سنواتی و ممانعت از تحصیل و هزار تا بدبختی دیگه می کشه. حتی اگه مطمئن بودید که 100% که هیچی 100000000000000000% قبول میشید هیچ وقت این کار رو انجام ندید که بدجوری گیر میفتید. اصولاً کسی که دفترچه خدمت پست میکنه باید با تمام قصد خدمتش دفترچه پست کنه و دیگه سوسول بازی و از این جور کارا بر نمی داره چون تو دادگاه نظام با کسی شوخی ندارن حتی اگه طرف سردار مملکت باشه ما و شما که یه سرباز جزء بیش نیستیم. ببین چنذ بار دارم می گم هرگز این کار رو انجام نده بعد نگی کسی بهم نگفت ها!

karim-mech

کاربر بیش فعال
بنده یک اسفند اعزام هستم. یه مرد میخوام با من همسفر بشه. نبود؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا