ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pooooooya

کاربر فعال
طبق کتاب شیگلی و دیگر جزوات کنکوری:
با افزایش عدد سامر فیلد
1)دبی روغن در گردش چه تغییری میکند؟
2)دبی روغن نشتی چه تغییری میکند؟
3)نسبت دبی نشتی به دبی روغن در گردش چه تغییری میکند؟
من خودم فکر میکنم هر سه کاهش می یابند

درسته هر سه کاهش میابند

student.product

عضو جدید
سلام بچه ها خدا قوت.سوالاتی که غلط هستند یا مثلا موسسه مدرسان برخلاف کلید سازمان سنجش جواب داده رو باید چکار کرد.مثلا اگه سازمان سنجش 2 سال یه سوالو تکرار کرده جوابش یکی بوده اما مدرسان جوابش 2 سال گزینه دیگه ای بوده  باید کدومشو انتخاب کرد.کلید نهایی رو ازکجا میشه گیر آورد اخه هر کتابی ساز خودشو زده.مرسی

student.product

عضو جدید
اعتراض

اعتراض

بعدشم جای تاسف داره که یه ازمون در این حد برای افراد مهم باشه و سوالاش انقد توشون بی دقتی بشه.واقعا من نمی دونم اینایی که این سوالارو طرح می کنن برا خوشون چه فکری کردن که یه سوالو 2 سال غلط میدن.حیف این عمر و حیف این وقت که باید صرف این بی دقتی ها بشه.

saeed_70_nagi

عضو جدید
بعدشم جای تاسف داره که یه ازمون در این حد برای افراد مهم باشه و سوالاش انقد توشون بی دقتی بشه.واقعا من نمی دونم اینایی که این سوالارو طرح می کنن برا خوشون چه فکری کردن که یه سوالو 2 سال غلط میدن.حیف این عمر و حیف این وقت که باید صرف این بی دقتی ها بشه.
این که عادیه چون کار همیشگی شونه ....

student.product

عضو جدید
جواب سوال بالایمو می تونید بدید؟ در مورد اینکه جواب های درست رو چطوری میشه پیدا کرد؟

saeed_70_nagi

عضو جدید
جواب سوال بالایمو می تونید بدید؟ در مورد اینکه جواب های درست رو چطوری میشه پیدا کرد؟
به نظر من که بایستی به جوابای سنجش اعتماد کرد چون اکثرا دیده شده که مولفان مدرسان شریف یا دیگر موسسات بنا به نظر شخصی خودشان اومدن و یه راه حلی از خودشان در وکردند که به درد خودشون می خوره !!!!!!
از من می شنوی همون پاسخ سنجش

Arman_awn

عضو
بچه ها اگر سوالای کنکور های سال های پیشو می خواید داشته باشید مال مکانیک با پاسخ تشریحی برید مال پارسه رو بخرید
رنگی با کیفیت عالی. حدود 800 صفحه س. از 81 تا 91. هم آزاد هم سراسری هم مهمای پارسه رو داره. قیمتشم 36 تومن اگه
پارسه ثبت نام کرده باشید 18 تومن. عالیه واقعاً. فقط یه چیزی هست اونم اینکه فقط سوالای ریاضی رو نداره. بقیه ی درسها رو
کامل به تفکیک فصل داره.

saman_me

عضو جدید
دوستان به نظرتون ارزش داره وقت بگذاريم روي جابجايي آزاد و جوشش و ميعان؟؟آخه خيلي خيلي كم ازشون سوال اومده

Arman_awn

عضو
دوستان به نظرتون ارزش داره وقت بگذاريم روي جابجايي آزاد و جوشش و ميعان؟؟آخه خيلي خيلي كم ازشون سوال اومده

به نظر من که نه. اصلاً ارزششو نداره. به جاش تشعشعو خوب بخونید. بعد این شیش هفت ماه خوندن به این نتیجه رسیدم که در مورد درس خوندن برای کنکور هم
باید از روش مرتبه ی بزرگی (!) استفاده کرد. مثلاً ارزش فصل احتراق یا مخلوط گازها در ترمو در مقابل قانون اول و دوم قابل صرف نظر کردنه. یا خیلی از فصلای درسای
دیگه که حتی با تسلط هم احتمالش زیاده نشه تستش رو زد و از طرفی ممکنه اصلاً هیچ تستی ازش نیاد.
البته مگه اینکه هدفتون زیر 50 باشه.

saeed_70_nagi

عضو جدید
به نظر من که نه. اصلاً ارزششو نداره. به جاش تشعشعو خوب بخونید. بعد این شیش هفت ماه خوندن به این نتیجه رسیدم که در مورد درس خوندن برای کنکور هم
باید از روش مرتبه ی بزرگی (!) استفاده کرد. مثلاً ارزش فصل احتراق یا مخلوط گازها در ترمو در مقابل قانون اول و دوم قابل صرف نظر کردنه. یا خیلی از فصلای درسای
دیگه که حتی با تسلط هم احتمالش زیاده نشه تستش رو زد و از طرفی ممکنه اصلاً هیچ تستی ازش نیاد.
البته مگه اینکه هدفتون زیر 50 باشه.
اقا به نظر من فصل احتراق ترمو یه فصل مهمی هست که اکثر کنکور ها ازش سوال اومده
از اینرو به نظرم نمیشه ازش صرف نظر کرد !!
اینو از این جهت میگم که من پارسال دقیقا به خاطر نخوندن این فصل یه تست رو خیلی راحت از دست دادم

آخرین ویرایش:

saeed_70_nagi

عضو جدید
اینا که فصلای راحت انتقال هستن
در ضمن به خودت احتمال نده که امسال از این مبحث نیومده پس سال دیگه نیز از این مبحث نمیاد !!!!

karim-mech

کاربر بیش فعال
دوستان این شب رو به همگی تبریک میگم.
اکانت ای دی اس ال من هم امشب تموم میشه. دیگه نمیتونم بیام باشگاه. خوب درس بخونید. هوای همدیگرو هم داشته باشین. یا حق.

student.product

عضو جدید
بچه ها اگر سوالای کنکور های سال های پیشو می خواید داشته باشید مال مکانیک با پاسخ تشریحی برید مال پارسه رو بخریدرنگی با کیفیت عالی. حدود 800 صفحه س. از 81 تا 91. هم آزاد هم سراسری هم مهمای پارسه رو داره. قیمتشم 36 تومن اگه پارسه ثبت نام کرده باشید 18 تومن. عالیه واقعاً. فقط یه چیزی هست اونم اینکه فقط سوالای ریاضی رو نداره. بقیه ی درسها رو کامل به تفکیک فصل داره.
سلام .مهندس اگه امکانش هست منم یه نسخه از این کتابو می خوام اخه هرچی کتاب دارم جواباش غلط غلوطه یه پارسه هم داشتم دادم به کسی دیگه.امکان دست رسی یه موسسه پارسه رو ندارم.اگه امکانش بهم س بده تا یجوری کنار بیایم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

student.product

عضو جدید
از دوستان هرکس جواب سوالات ساخت 91 به صورت تشریحی داره بزاره اگه ماله پارسه باشه که عالی میشه این دوست عزیز که جوابی یه ما نداد.تشکر

Arman_awn

عضو
سلام .مهندس اگه امکانش هست منم یه نسخه از این کتابو می خوام اخه هرچی کتاب دارم جواباش غلط غلوطه یه پارسه هم داشتم دادم به کسی دیگه.امکان دست رسی یه موسسه پارسه رو ندارم.اگه امکانش بهم س بده تا یجوری کنار بیایم 09368550230

دوست عزیز نمیدونم ساختی هستید یا نه ولی این کتاب سوالای ساخت رو نداره. در ضمن ریاضی رو هم نداره. بقیه رو کلاً داره.
من خودم شهرستانم اینجا دسترسی ندارم. چون این کتابو باید از مراکز استان تهیه کرد منم به یکی از دوستام سپرده بودم برام
بگیره وگرنه حتماً براتون میگرفتم.
به هر مرکز استانی نزدیک هستید ازونجا می تونید تهیه کنید.

Arman_awn

عضو
حالا سخت بودنش که به کنار حیفشون میاد جا برای حلش بذارن! توی یک صفحه 10 تا تست گذاشتن خب کجا حل کنیم!
من شیش ماهه بکوب دارم ریاضی میخونم واقعاً هم خوب خوندم اما حریف این سوالای پارسه نمیشم حالا
یا بهره ی هوشی من مشکل داره یا سوالای پارسه

mahde1818

عضو جدید
من شیش ماهه بکوب دارم ریاضی میخونم واقعاً هم خوب خوندم اما حریف این سوالای پارسه نمیشم حالا
یا بهره ی هوشی من مشکل داره یا سوالای پارسه
اینه که می گم روی ریاضی خیلی وقت نزارید اگه یه نگاه به سوالای سال 91 بندازید می فهمید درجه سختی سوالات ریاضی بالاست طراحان پارسه که نمی توننند سوال هلو طرح کنند! باید شبیه سوالات سال 91 باشه!:warn:

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام دوستان اميدوارم تا اينجاي كار خوب پيش رفته باشيد.....
پست هاي دوستان رو خوندم عزيزاني كه تجربه بد ارشد 91 رو دارن اللخصوص بچه هاي ساخت و توليدي ميدونن كه هر ساله بروز اشتباهات در روند طرح سئوالات و يا اعلام غلط برخي از پاسخ ها در كليد اوليه، اتفاقي عادي و معمول واسه كنكور ارشد هست
پس حتما آمادگي اين رو داشته باشيد كه با سوالاتي گيج كننده و تا حدي بدون پاسخ مواجه بشيد ( بازم ميگم اللخصوص بچه هاي ساخت اگه سوالاي پارسال رو يه نگاه بندازن و با كليد اوليه مقايسه كرده باشن)
در ضمن پاسخ تشريحي سوالاي ساختا پارسال رو هيچ موسسه و ناشري فعلا جرات نكرده آماده كنه چون بعضي از تست هاش واقعا جاي تاسف داره و موسسه و ناشر حاضر نميشه اعتبار خودشو فداي جواب دادن به اون سوالات فاجعه بكنه
به هر حال اميدوارم امسال اين اتفاقات به حداقل خود برسه
موفق باشيد

student.product

عضو جدید
سلام .از بچه هایی که تو موسسه پارسه ثبت نام کرده این کتاب تخصصی ساخت و تولید برام تهیه کنه اخه باید حتما ثبت نام کرده باشی یه مرد پیدا بشه کتاب برام بخره دیگه هزینشم می دم

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سه سوال از ترموديناميك:

سه سوال از ترموديناميك:

دوستاني كه به بحث انتروپي مسلط هستن لطف كنن يه نگاه به اين سوالا بندازن واسه من يكم گيج كننده بودن:
1-اگر يك گاز واقعي از يك شير انبساط عايق عبور كند:
-آنتالپي و انتروپي ثابت
-دما و انتروپي زياد ولي انتالپي ثابت
-دماي آن گاهي زياد و گاهي كم ميشود و ممكن است تغيير نكند
-دما هميشه كم و انتروپي هميشه زياد ولي انتالپي ثابت
(توضيح: فرايند اختناق=آدياباتيك برگشت ناپذيرو هم انتالپي - كاهش فشار=كاهش دما)
2-يك گاز ايده آل با دماي T0 داخل لوله عايق جريان دارد.مخزن آدياباتيك و خالي و پس از باز شدن شير مخزن پر ميشود.دماي نهايي كدام است؟
-T0 بزرگتر از T1
-T0 كوچكتر از T1
-T0=T1
-هيچكدام
_توضيح: بنا بر قانون اول در شرايط آدياباتيك و بدون كار تغييرات انرژي دروني صفر است و تغييرات دما گازهاي ايده آل فقط تابع تغييرات انرژي دروني يا انتالپي )
3-در يك فرايند هم دما با كاهش فشاردر گاز ايده آل:
- انتالپي و انتروپي ثابت
- انتالپي ثابت ولي انتروپي زياد ميشود
- انتالپي زياد ولي انتروپي ثابت
-انتالپي ثابت ولي انتروپي كم مي شود
(توضيح: فرايند همدما(گاز ايده آل)=بدون تغييرات انرژي دروني و آنتالپي -

student.product

عضو جدید
سلام ایمان خان.من سوالات 91 بررسی کردم با توجه به بررسی سوالات بر اساس کتاب های تست که جواب دادن 9 تاش غلطه.امکانش هست کتاب پارسه که دوستان گفتن تازه چاپ شده برام تهیه کنی؟ فقط ماله پارسه رو ندارم

wwewwe

عضو جدید
خدا کنه امسال سوال غلط ندن
سوال غلط واقعا ادم رو اذیت میکنه
یک دفعه روحیه ادم رو خراب میکنه

SoheilSmart

عضو جدید
با سلام
امیدوارم که حال همگی خوب باشه و این روزهای آخر با انرژی و روحیه آماده بشین برای کنکور
چاکر آقا ایمان هم هستیم ... نیستی ایمان جان؟! افتخار دیدنتو به ما نمیدی دیگه ...

من سال دیگه کنکور دارم ... البته ترم 7 هستم ولی سال دیگه کنکور میدم
الان فکرم خیلی درگیره کنکوره ... چون کنکور برام خیلی مهمه
ولی واقعا گیج و هنگم!
نمیدونم باید کی شروع کنم ... با چه درسهایی شروع کنم ... از کجا ... چه کتابهایی بگیرم ... چه جزوه هایی بگیرم ... از کجا بگیرم ... چه درسهایی اهمیت داره ... چی نداره ... کدوم آموزشگاه برم؟ اصلا آموزشگاه برم یا خودم میتونم بخونم و صدها سوال دیگر !

امیدوارم که بتونم از کمک و راهنمایی های شما استفاده کنم

آرزوی موفقیت دارم برای همگی ...

بخصوص آقا ایمان ;):D

student.product

عضو جدید
سوالات 91 غلط زیاد داشتن.حالا دیگه کار از اینا گذشته .من قراره یکی از دوستام جواب تشریحی از مدرسان بگیره.اگه جواب تشریحی ماله پارسه رو دارید بزارید تا باهم یه نتیجه گیری کنیم اصلا جای ریسک نیست پارسه یه موسسه معتبره

Hadi_Only

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
برای طراحی اجزا دانشگاه چه کتابی بخونیم بهتره که بدرد ارشد هم می خوره ؟ مثلا اسپاتز خوبه ؟

ضمنا برای کنترل و دینامیک و ارتعاشات چه کتابهایی برای تست زدن خوب هستند ؟

با تشکر..

Arman_awn

عضو
با سلام
امیدوارم که حال همگی خوب باشه و این روزهای آخر با انرژی و روحیه آماده بشین برای کنکور
چاکر آقا ایمان هم هستیم ... نیستی ایمان جان؟! افتخار دیدنتو به ما نمیدی دیگه ...

من سال دیگه کنکور دارم ... البته ترم 7 هستم ولی سال دیگه کنکور میدم
الان فکرم خیلی درگیره کنکوره ... چون کنکور برام خیلی مهمه
ولی واقعا گیج و هنگم!
نمیدونم باید کی شروع کنم ... با چه درسهایی شروع کنم ... از کجا ... چه کتابهایی بگیرم ... چه جزوه هایی بگیرم ... از کجا بگیرم ... چه درسهایی اهمیت داره ... چی نداره ... کدوم آموزشگاه برم؟ اصلا آموزشگاه برم یا خودم میتونم بخونم و صدها سوال دیگر !

امیدوارم که بتونم از کمک و راهنمایی های شما استفاده کنم

آرزوی موفقیت دارم برای همگی ...

بخصوص آقا ایمان ;):D
دوست عزیز فک کنم دو ماه دیگه بیای اینجا دوستان خیلی خوب کمکت کنن الان انقد استرس دارن همه
که کسی وقت نمی کنه بیاد حداقل به صورت مفصل براتون بگه که وضع چطوریه در کل. خود من کلی تجارب
مفید دارم که چه قبول بشم چه نشم هم به درد خودم و هم به درد شما خواهد خورد. منم از ترم اول دانشگاه
در جستجوی منابع کتاب و بقیه ی مسائل ارشد بودم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا