اخراج يک زن از شرکت به جرم حجاب + عکس

iZass32

عضو جدید
کاربر ممتاز

بچه ها لطفا بعد از اینکه مطلب رو خوندید ی نظری هم بدید
;)

یک کارمند شرکتي، تنها به جرم استفاده از حجاب اسلامی در محل کار، از شغل خود اخراج شد.

به گزارش مشرق به نقل از حجاب نيوز، مسؤولان شرکتی که این زن آمریکایی در آن کار می‌کرده است، به وی گفته‌اند که حجاب با قوانین مربوط به پوشش و ظاهر در شرکت مزبور همخوانی ندارد، اما این در حالی است که این زن محجبه در انبار و دور از انظار مشغول به کار بوده است.

وی ماه‌ها کارمند شرکت "هالیستر" در ایالت کالیفرنیا بوده است. این شرکت به داشتن قوانین سخت‌گیرانه در پوشش کارکنان خود معروف است.
این زن محجبه که در فوریه ۲۰۱۰ ميلادي به خاطر عدم تمکین به تقاضای مسؤولان شرکت مزبور در خصوص کشف حجاب با وجود داشتن قرارداد اخراج شده است، اکنون پیگیر حقوق خود از طریق مراجع قانونی است.
شورای مسلمانان آمریکا نیز اکنون پیگیر این پرونده است و پیگیری‌های حقوقی از امروز آغاز خواهد شد.
آمریکا از بزرگ‌ترین مدعیان حقوق بشر است و شعار آزادی پوشش زنان از جمله شعارهای آمریکایی‌ها در حوزه مزبور به شمار می‌رود، با این حال همین شعار در خصوص زنان محجبه رعایت نمی‌شود.

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
نظری ندارم ..

گاهی سکوت خودش خیلی میتونه معنی داشته باشه

• Like
واکنش ها: ayja

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر:حرف زدن راحته کو عمل حقوق بشر فقط حرفی بیش نیست که بعضیا حتی معنیشم بلد نیستن فقط یه کتاب در موردش انشا مینویسن مثل اون انشاهایی که فقط میرفتیم میخوندیم نمیفهمیدیم چی بود اصلا موضوعش.
این که خیلی مورد خوبش هست بقیه ادما...

???zendegi

عضو جدید
مهم اینه که این خانم به اعتقاداتش پایبند هست.آفرین داره وباعث افتخار;)

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز

این شرکت به داشتن قوانین سخت‌گیرانه در پوشش کارکنان خود معروف است.
یه اشتباهی توی استخدام ایشون احتمالا رخ داده
با توجه به جمله ای که نقل قول گرفتم .

.

حکومت ها همیشه مدعی هستند
اونجا یه جور حقوق بشر پایمال میشه اینجا یه جور دیگه
حداقل خوبه که اونجا ماکزیمم بهای نگه داشتن اعتقاداتش از دست دادن شغلشه!!!!!!!!!!

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی من خودم کلی خانم با حجاب میشناسم که دارن تو آمریکا زندگی میکنند و کار می کنند. همشون هم گفتند که تا حالا براشون مشکلی پیش نیومده و برعکس کلی هم تعریف می کنند...
شاید این مورد که پیش اومده یکی از مورد استثنا باشه. مثل خیلی از موضوعات دیگر ....

این خبرگزاریها واقعا با چه اهدافی چنین خبرهایی اون هم با چه ذوق زدگی منتشر می کنند..
حالا انگار تو کشور خودشون مهد آزادیه..

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب این خانوم مغازه رو اشتباه رفته ! کلا این لوازم پوشاک Hollister نیازی به خانوم با حجاب نداره...

و حتما دختر هایی که اونجا کار می‌کنن باید ترکه‌ای باشن و بی‌ حجاب مثل اینکه یک زن مسلمون توی بار کار کنه با روسری و چادر !واگر نه‌ توی کشوری مثل آمریکا خیلی‌ بیشتر از کشور‌های دیگه شما آزادی همه جوره لباس بپوشی یا با هر لباسی کار کنی‌
این روز نامه‌ها هم فقط یک چیزی مینویسن ها

syronz

عضو جدید
holister.jpg
این صفحه ی اول سایت شرکت هالیستره! اینا مردا رو هم لخت میکنن. استخدام اون خانوم از اول هم اشتباه بوده.

stelina

عضو جدید
ولی من خودم کلی خانم با حجاب میشناسم که دارن تو آمریکا زندگی میکنند و کار می کنند. همشون هم گفتند که تا حالا براشون مشکلی پیش نیومده و برعکس کلی هم تعریف می کنند...
شاید این مورد که پیش اومده یکی از مورد استثنا باشه. مثل خیلی از موضوعات دیگر ....

این خبرگزاریها واقعا با چه اهدافی چنین خبرهایی اون هم با چه ذوق زدگی منتشر می کنند..
حالا انگار تو کشور خودشون مهد آزادیه..

حتما همین طوره

BaBak.Turk

اخراجی موقت
اين كه آمريكاست من فكر كردم ايرانو مي گي.....؟؟
من هم باشم بيرون مي كنم

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب این خانوم مغازه رو اشتباه رفته ! کلا این لوازم پوشاک Hollister نیازی به خانوم با حجاب نداره...

و حتما دختر هایی که اونجا کار می‌کنن باید ترکه‌ای باشن و بی‌ حجاب مثل اینکه یک زن مسلمون توی بار کار کنه با روسری و چادر !واگر نه‌ توی کشوری مثل آمریکا خیلی‌ بیشتر از کشور‌های دیگه شما آزادی همه جوره لباس بپوشی یا با هر لباسی کار کنی‌
این روز نامه‌ها هم فقط یک چیزی مینویسن ها

مرسی دوست عزیز
بعضی از آقایون یاد بگیرن قبل از متعصبانه حرف زدن کمی فکر کنن که اصلا ماجرا چی بوده...

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما تو فرانسه فکر کنم کلا با حجاب نمی شه سرکار رفت یا وارد کالج شد!(البته فکر کنم به روسری گیر بدن)

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز

بچه ها لطفا بعد از اینکه مطلب رو خوندید ی نظری هم بدید
;)

یک کارمند شرکتي، تنها به جرم استفاده از حجاب اسلامی در محل کار، از شغل خود اخراج شد.

به گزارش مشرق به نقل از حجاب نيوز، مسؤولان شرکتی که این زن آمریکایی در آن کار می‌کرده است، به وی گفته‌اند که حجاب با قوانین مربوط به پوشش و ظاهر در شرکت مزبور همخوانی ندارد، اما این در حالی است که این زن محجبه در انبار و دور از انظار مشغول به کار بوده است.

وی ماه‌ها کارمند شرکت "هالیستر" در ایالت کالیفرنیا بوده است. این شرکت به داشتن قوانین سخت‌گیرانه در پوشش کارکنان خود معروف است.
این زن محجبه که در فوریه ۲۰۱۰ ميلادي به خاطر عدم تمکین به تقاضای مسؤولان شرکت مزبور در خصوص کشف حجاب با وجود داشتن قرارداد اخراج شده است، اکنون پیگیر حقوق خود از طریق مراجع قانونی است.
شورای مسلمانان آمریکا نیز اکنون پیگیر این پرونده است و پیگیری‌های حقوقی از امروز آغاز خواهد شد.
آمریکا از بزرگ‌ترین مدعیان حقوق بشر است و شعار آزادی پوشش زنان از جمله شعارهای آمریکایی‌ها در حوزه مزبور به شمار می‌رود، با این حال همین شعار در خصوص زنان محجبه رعایت نمی‌شود.

به نظر شما اگه قوانین به این خانم حق نمی داد پوشش دلخواه خودشو داشته باشه خیلی ببخشید مرض داشت که از طریق مراجع قانونی پیگیر ماجرا بشه؟؟؟؟!!!!!
خواهشا کمی فکر کنید قبل اینکه یه چیزی بگید همینجوری...
بعدشم... همین که چیزی به اسم شورای مسلمانان آمریکا می تونه در چنین موردی دخالت کنه و از زیر مجموعه ی خودش دفاع کنه و اصلا چنین شورایی می تونه وجود داشته باشه اون هم در آمریکایی که ادعای دشمنی با اسلامش گوش فلکو پر کرده نشان دهنده وجود آزادی نیست؟؟ حالا گیریم برفرض آزادی حداقلی
.
.به قول یکی از دوستان جوری ذوق زده می شن انگار کشور خودشون مهد آزادیه!!!

.
.
خداییش هر زنی باحجاب خوشکل تر میشه...........
د آخه چرا یه چیزی می گین که آدم یه چیزی بگه؟؟؟ خو اگه خوشگلتر می شه که چرا با بیحجابی امنیت روانی برادران عزیز میاد پاییییییییین؟؟!!!