اجرای حکم قصاص قاتل دکتر سرابی/+18

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
فارس: حکم قصاص قاتل دکتر سرابی، سحرگاه امروز و حدود یکسال بعد از قتل در محل حنایت اجرا شد.

حکم قصاص سجاد.ک عامل قتل دکتر سرابی، صبح امروز در ملأعام و در محل وقوع جنایت با حضور مسئولان قضایی تهران، خبرنگاران و تعدادی از مردم برگزار شد.

این مراسم از قبل تا بعد از اجرای حکم دارای حواشی متعددی بود که در ذیل آن را می‌خوانید:

از حدود 2 ساعت قبل از اجرای حکم، خبرنگاران رسانه‌های مختلف در محل اجرای حکم حاضر شدند و در همین لحظات بود که رفته رفته از خیابان‌های اطراف مردم به محل اجرای حکم که بار داربست محصور شده بود، آمدند.

از ساعات ابتدایی بامداد امروز، نیروهای امنیتی، انتظامی و راهنمایی و رانندگی در محل حضور داشتند و جرثقیلی که قرار بود حکم به وسیله آن اجرا شود، از ساعت 4 در محل مستقر شد.

ساعت 4:47 دقیقه آمبولانس حمل جسد وارد محل اجرای حکم واقع در ابتدای خیابان جانبازان شرقی شد و در کنار جرثقیل متوقف شد.

سجاد در آخرین مصاحبه با یکی از خبرنگاران درباره این حادثه گفته بود که با کوشا متهم قتل در پل مدیریت در یک بند بوده است و از او خواسته بعد از اجرای حکم در آن دنیا جایی برایش رزرو کند.

سجاد با بیان اینکه اجرای حکم او نباید علنی باشد گفته بود به دیدن پدر و مادرش که در انتظار او هستند خواهد رفت.

ساعت 5:05 دقیقه است که طناب سورمه‌ای رنگ توسط مأموران ویژه روی جرثقیل بسته می‌شود.

تعدادی از مأموران ناجا هم برای امنیت بیشتر روی برخی پشت‌بام‌ها مستقر شده‌اند.

ساعت 5:24 دقیقه صدای اذان از مسجد‌النبی میدان نارمک به گوش می‌رسد و هفت دقیقه بعد،‌ با ورود خودروی پلیس، ‌2 مأمور بالای جرثقیل رفته و برای آخرین بار طناب را چک کرده و از ایمنی و استحکام آن مطمئن می‌شوند.

ساعت 5:45 دقیقه، هم‌همه ناگهانی مردم نشان‌دهنده ورود خودروی حامل متهم و خودروهای اسکورت وی است.

ساعت 5:48 دقیقه قاری مراسم پشت تریبون قرار گرفت و طبق معمول اجرای احکام این‌چنینی، آیه مربوط به قصاص ولکم فی القصاص حیاة یا أولی الألباب لعلکم تتقون را قرائت کرد.

ساعت 5:53 دقیقه سجاد به همراه مأمور پلیس از خودرو خارج شد و به محض باز شدن در، با تعداد زیاد خبرنگاران و عکاسان روبه‌رو شد.

سجاد در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره علت اقدام به قتل گفت: جای خالی مادرم را نتوانستم تحمل کنم و دکتر سرابی را کشتم. به نظرم دکتر دچار اشتباه شده بود.

سجاد با بیان اینکه اصلاً از اقدام خود پشیمان نیستم گفت: اسلحه را از شهرستان خودمان تهیه کردم،‌ آنجا اگر در خانه‌ای سلاح نباشد، آنجا را خانه نمی‌نامند.

سجاد در تمام زمانی که با خبرنگاران صحبت می‌کرد لبخندی بر لب داشت و این لبخند را تا آخرین لحظه بر لبانش داشت. او در جواب سوال یکی از خبرنگاران گفت: جوابت را در آن دنیا می‌دهم.

ساعت 5:56 دقیقه، سجاد در حالی که همچنان به تلخی می‌خندد، طناب دور گردنش می‌افتد و یک دقیقه بعد، حکم قرائت می‌شود.

ساعت 5:57 دقیقه، با کشیده شدن چهار پایه از زیر پای سجاد، حکم قصاص اجرا می‌شود و سجاد با همان لبخند، با دنیا وداع کرد.

دقایقی بعد از اجرای حکم بود که بارش باران آغاز شد و این بارش حدود 10 دقیقه ادامه یافت.

حدود 30 دقیقه از اجرای حکم گذشته بود که پزشک متخصص پزشکی قانونی، مرگ سجاد را تأیید کرد و بعد از آن بود که دستبند و پابند را از دست و پای سجاد باز کردند.

ساعت 6:30 دقیقه بود که بعد از قرار دادن جسد در کاور مخصوص و آمبولانس حمل جسد، آمبولانس از محل اجرای حکم خارج شد.

یکی از افرادی که در صحنه اجرای حکم حاضر بود، اجرای اینگونه احکام را بهترین راهکار برای عبرت گرفتن دیگران دانست.

یکی دیگر از شهروندان با بیان اینکه این منطقه محلی برای جولان دادن اراذل و اوباش شده است، با استقبال از اجرای این حکم، خواستار برخورد شدیدتر و علنی‌تر با اراذل و اوباش شد.

شهروند دیگری با بیان اینکه در یکسال گذشته 3 نفر از جمله دکتر سرابی و یک سرباز در منطقه نارمک به قتل رسیده‌اند،‌ خواستار اجرای احکام در ملأعام شد.

کم کم خورشید در حال طلوع کردن است و مردم در حال متفرق شدن که در این لحظه‌ با سوال همراه با تعجب عابران و خودروهای عبوری روبه‌رو می‌شوی که : اینجا چه اتفاقی افتاده است؟!​

لوتوسو

عضو جدید
اگه همین قصاصا هم نباشه،مردم تا بهشون بگی بالا چشت ابروئه ،خونتو حلال می کنن!!!!!!!!!!!

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
لبخندهاش خیلی عجیب بود من همینطوری خیره به لبخندهاش بودم:surprised:

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خاک بر سرش!!این ادما حتی لیاقت کشتنم ندارن!!

felor

عضو جدید
کثافت چندش... حالم از اون خنده کریه اش به هم خورد...

emajid16

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نظرات دوستان رو خوندم
همه ميگن حقشه
من در اين مورد حرفي نميزنم چون نمي دونم حقشه يا نيست
ولي با اعدام در ملاء عام موافق نيستم
چون اين اعدامها رو خيلي از بچه ها ميبينم و نه تنها براشون درسه عبرت نميشه قبحه اين كار هم شكسته ميشه
چون يه چيزه عادي ميشه
نه تنها براي بچه ها كه براي همه مردم به نظرم تاثيره خوبي نداره
در هر صورت من با اعدام در ملاء عام مخالفم

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نظرات دوستان رو خوندم
همه ميگن حقشه
من در اين مورد حرفي نميزنم چون نمي دونم حقشه يا نيست
ولي با اعدام در ملاء عام موافق نيستم
چون اين اعدامها رو خيلي از بچه ها ميبينم و نه تنها براشون درسه عبرت نميشه قبحه اين كار هم شكسته ميشه
چون يه چيزه عادي ميشه
نه تنها براي بچه ها كه براي همه مردم به نظرم تاثيره خوبي نداره
در هر صورت من با اعدام در ملاء عام مخالفم
ساعت 6 صبح بچه واس چی بیداره؟؟
اگه علنی نباشه که دیگه درس عبرتش کجاست؟؟

emajid16

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا بايد درسه عبرت گرفت؟
شما كه ميگي بچه اون وقت صبح نيست
من خودم يادمه دوستام كه سنشونم خيلي كم بود قبلا" قرار ميذاشتن واسه ديدن همين اعدامها
ولي من از شما ميپرسم كدوم خلافكارو ديدي بياد اين مراسمو واسه درسه عبرت ببينه
چرا ما هميشه فكره جلوگيري خلاف و به بدترين نحو ميكنيم
به نظره من اعدام در ملاء عام راهش نيست
به نظرم ساختن همين فرهنگ سرا ها و محلهاي تفريحات سالم بهترين كاره براي جلوگيري از خلاف
خودتونم توي متن خوندين تو شهرشون هركي اسلحه تو خونه نداشته باشه خونشون خونه به حساب نمياد
به نظرم بايد جلوي اين گونه فرهنگها گرفته بشه
فرهنگهايي كه خدارو شكر خيلياشون از بين رفته يا كمرنگ شده
مثه اين كه خيلي از جاها اگه يه نفر خلافكار نباشه بهش ميگن دست و پا چلفتي
مثه اينكه مثلا" خودمون تو يه ماشين نشسته باشين يه نفر قانونو رعايت ميكنه يه طوري نيگاش ميكنيم
مثه نگاه عاقل اندر سفيه
من ميگم شمايي كه نسله جون اين مملكتيد بايد حواستون جمع باشه
همه عيوب مربوط به دولت نيست
ما خودمونم گاهي مسئول اعمالمون باشيم
درست تربيت كردن فرزندان يكي از راههاشه
من كه خودم تا حالا نرفتم اين اعدام ها رو ببينم
به نظرم مردم نبايد به ديدن اين اعدامها برن
به نظر شما اونايي كه واميسن اعدام نيگا ميكنن خلافكارن و بايد درسه عبرت بگيرن
خب جاي خلافكارا كه معلومه اين اعدامو برن جلوي خلافكارا انجام بدن
بزارن همشونم ببينن
اونا بايد درسه عبرت بگيرن نه منو شما
اين كار بيشتر مردمو ميترسونه

emajid16

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته چون اين دوستمون گفت كنم ميگم مه كلا" با اعدام مخالفم
و با نظرشون موافقم

A M I N_BND

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا بايد درسه عبرت گرفت؟
من خودم يادمه دوستام كه سنشونم خيلي كم بود قبلا" قرار ميذاشتن واسه ديدن همين اعدامها
به نظرم ساختن همين فرهنگ سرا ها و محلهاي تفريحات سالم بهترين كاره براي جلوگيري از خلاف
خودتونم توي متن خوندين تو شهرشون هركي اسلحه تو خونه نداشته باشه خونشون خونه به حساب نمياد
مثه اينكه مثلا" خودمون تو يه ماشين نشسته باشين يه نفر قانونو رعايت ميكنه يه طوري نيگاش ميكنيم
مثه نگاه عاقل اندر سفيه
بزارن همشونم ببينن
موافقم.به شدت....

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا بايد درسه عبرت گرفت؟
مثه نگاه عاقل اندر سفيه
بزارن همشونم ببينن
ببین منم نمیگم که همه رو اعدام کنن ولی بعضی ها واقعا اعدام حقشونه!!
مگه هر کسی که ادم میکشه از همون اول خلافکاره؟؟
همه ما ها میتونیم یه روزی ادم بکشیم!!یه قاتل که شاخ و دم نداره!
داریم میبینیم یا نه میفهمیم که فلانی رو اعدام کردن و اخرش بازم خلاف میکنیم!!اگه که نبینیم و نفهمیم که دیگه چی میشه!!
اگه خودتو بزاری بجای خانواده مقتول میفهمی که حقش هست یا نیست!!میشه طرفو بخشید ولی به شرطی که لیاقت بخشش داشته باشه

felor

عضو جدید
زندان ابد..... به نظرم مناسب تره.
کسی که جووووووووووون یه آدمو میگیره حبس تا ابد؟؟؟؟!!
من بودم حکم میکردم ،زنده زنده از گوشت تنشون ببرن بندازن سگا بخورن:mad: تا کسی دیگه وجود نکنه، به هر دیلیلی آدم بکشه...