آیا دوستی بین دختر و پسر درسته؟؟؟!

شما چقد ساده ای فک میکنین نگفتم!!!!هه هه هه هه هه هه هه
سه سال پیش بهشون گفتم!!!:biggrin:
الان خودت نمیدونی چی میخواهی از یک طرف میگی تنهایی واز یک طرف میگی دوست دارم با کسی باشم مشکلت چی الان میخواهی با کسی باشی

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان خودت نمیدونی چی میخواهی از یک طرف میگی تنهایی واز یک طرف میگی دوست دارم با کسی باشم مشکلت چی الان میخواهی با کسی باشی
میگم تنهام و با شرایط فعلی ازدواج یعنی حماقت و همش به ضرر پسرای بدبخت فلک زدست!!!و الان همونجور که دخترا بیشتر دوست دارن و جامعه میطلبه دوستی مد شده دوس دارم دوس دختر داشته باشم برخلاف اعتقاداتم و برخلاف میل باطنیم!!!ولی اگه دوس دخترم داشته باشم فقط و فقط یکی خواهد بود واگه اخلاقمون بهم بخوره به ازدواجم فکر خواهیم کرد.
وحید نتیجه میگیرم از حرفات همش تقصیر دختراست :)
در ضمن وحید جان کولر گازی نباشه چی میشه مگه؟
دو نفر مگه چقدر لباس قراره کثیف کنن که 3 ملیون بدن ماشین لباس شویی؟
مگر پدر مادر ما که عروسی کردن از اول همه اینارو داشتن؟نه سالی یکی دو قلمشو خریدن الان شده اینقدر
البته قبول دارم زمونه عوض شده ولی ما خودمونم داریم به خودمون سخت میگیرم و سنگ میندازیم جلو پای خودمون

داداش خوزستان نیومدی حتما میگی بدون کولر مگه چی میشه!!!؟؟؟؟
دمای 65 درجه با رطوبت 89% میدونی یعنی چی؟؟؟؟یعنی کولر دوتیکه فقط جواب میده!!!
داداش تو یه خونه ی 100متری سهتا کولر باید کار کنه از یه ماه دیگه تا آدم بتونه نفس بکشه!!!!بله....

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش خوزستان نیومدی حتما میگی بدون کولر مگه چی میشه!!!؟؟؟؟
دمای 65 درجه با رطوبت 89% میدونی یعنی چی؟؟؟؟یعنی کولر دوتیکه فقط جواب میده!!!
داداش تو یه خونه ی 100متری سهتا کولر باید کار کنه از یه ماه دیگه تا آدم بتونه نفس بکشه!!!!بله....
آها بله پس حق با شماست
پش شما میتونی اجاق گاز نخری :)

ساحل مهتابي

عضو جدید
شما درست میفرمایید
اما یادتون نره خدا به انسان قدرت تعقل داده - منظور happy atheist هم همین بود ...منظور از ایجاد روابط دوستی بر پایه عقله نه احساس...!!! اینجور روابط میتونه حتی باعث رشد و تعالی انسان هم بشه...توجه داشته باشید گفتم انسان نه جنسیت!!! که شامل مرد هم میشه

پرواز@

کاربر بیش فعال
بعدشم وقتی که ا دوستی این همه بدی بیاد
منظورت ا دوستی چیه اونوقت؟
تکلیف اون دخترای که الان تو لیست دوستاتن چیمیشه ؟
خوب دیگه...
مشکل تعریف دوستی نه خود دوستی
جنابعالی همه رو باهم قاطی فرمودین
مثلا احمدی نژاد با مادر چاوز الان دوسته...

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعدشم وقتی که ا دوستی این همه بدی بیاد
منظورت ا دوستی چیه اونوقت؟
تکلیف اون دخترای که الان تو لیست دوستاتن چیمیشه ؟
خوب دیگه...
مشکل تعریف دوستی نه خود دوستی
جنابعالی همه رو باهم قاطی فرمودین
مثلا احمدی نژاد با مادر چاوز الان دوسته...

عزیزم شما همه چیرو دارین با هم قاطی میکنین،نه من.

NYC

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرایط خراب شده دوست عزیز
با این تهاجم فرهنگی از طریق رسانه ها اعم از اینترنت و ماهواره و موبایلها و غیره در سنین کم افراد به این راه کشیده میشن و اگر مراقب خانواده نباشه شرایط میشه اینی که هست و قطعا بسیار بسیار بدتر از این هم خواهد شد

در مورد رسانه ها باید بگم از بس رسانه هایی که باید جلوی تهاجم فرهنگی رو بگیرن بی لیاقت و بی خلاقیت و بدون کارایی هستن که مسلماً هیچ امیدی بهشون نیست.

وقتی جامعه با آدمای مثه من اینجور رفتار میکنه یعنی من مشکل دارم!!!من عقب مونده ام!!!
همه بهم میگن سنتی هستی و مدرن نیستی و فکرت مثه پیرمرداست!!!!خب چیکار باید کرد!!!؟؟؟
دوس دارم واسه خودم عزیز باشم و بس!
تنهام و دارم از تنهایی میپوسم!!!
تا حالا شده 1ماه گوشیتون بدون اسمس باشه؟؟؟
تا حالا شده گوشیتونو با خودتون نبرین بیرون چون براتون مهم نباشه که گوشی همراتون باشه یا نه!!؟؟؟من الان اینجورم!!!
تواناییه ازدواج از همه ی پسرا گرفته شده!ازدواج یعنی حماقت!پس یه راه میمونه فقط!!!!
نمیدونم چی بگم واقعا!!

خوشبختانه من این دوره شما رو طی کردم و این طرز فکر در وجودم تثبیت شده. دیگه یه ذره هم شک ندارم به اینکه کارم و روشم درستِ.
تو یه تاپیک دیگه ام باهاتون هم کلام شدم. باورم نمیشه شما همون آقا وحید باشی. منم مثل دوستمون وقتی نظرتون رو خوندم واقعاً تعجب کردم و متاسف شدم.
در مورد تنهایتون باید بگم خب برای منم این قضیه پیش اومده. عزیز جان هرچیزی تاوانی و بهایی داره. تاوان داشتن یک همسر و زندگی ایده آل (از نظر من) هم اینه.

جا داره یکبار دیگه این آیات رو بیارم برای افرادی که بهش اعتقاد دارن :

زنان بدکار و ناپاک شایسته مردانى بدین وصفند و مردان زشتکار و ناپاک نیز شایسته زنانى بدین صفتند و (بالعکس) زنان پاکیزه نیکو لا یق مردانى چنین و مردان پاکیزه نیکو لایق زنانى همین گونه‏اند، و این پاکیزگان از سخنان بهتانى که ناپاکان درباره آنان گویند منزهند و بر ایشان آمرزش و رزق نیکوست.
سوره نور آیه 26

و همچنین

الزَّانِي لَا يَنكِحُ إلَّا زَانِيَةً أَوْ مُشْرِكَةً وَالزَّانِيَةُ لَا يَنكِحُهَا إِلَّا زَانٍ أَوْ مُشْرِكٌ وَحُرِّمَ ذَلِكَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ
مرد زناكار جز زن زناكار يا مشرك را به همسرى نگيرد و زن زناكار جز مرد زناكار يا مشرك را به زنى نگيرد و بر مؤمنان اين [امر] حرام گرديده است
سوره النور آیه 3

و همچنین عقل و منطق خودتون که نمیگه از هر دستی بدی از همون دست هم میگیری؟!
نمیگم این کار بده یا خوبه ها ولی هر کسی هرکاری انجام بده باید این انتظار رو داشته باشه که طرف مقابلش هم اون عمل رو انجام داده باشه.

تو این چندروزی چند تا تاپیک با عنوان "دوستی دختر و پسر باهم" دیدم که برای بچه ها سوال بود.

روی صحبتم با اون افرادیه که علاقه به این کار دارن :
آهای اونایی که دوست دارین با جنس مخالف دوست بشین این چیزیو که میگم در نظر بگیرین ،بعدش نظر بدین که درسته یا نه .االبته واسه همه میگم. هر کسی خواست نظرشو بذاره.
لطفا نظراتتونو بگین...

و اما در آخر باید بگم من هم طرز فکرم مثل شماست و عقیده دارم آدم باید برای همسرش بمونه. خیلی خوشحالم که از دید مذهبی به قضیه نگاه نکردی و بحث منطقی انجام دادی.
ولی میدونی مشکل من تو این زمینه چیه؟ اینکه دختر هایی که طرز فکر من رو داشته باشن یا دارن همه مذهبی هستن! در صورتی که من اصلاً آدم مذهبی نیستم.

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اره موافقم...چون ادم رو به شناخت بهتر از جنس مخالفش باز میکنه و احتمال اینکه در اینده ازدواج موفق تری رو انسا ن با توجه به تجربه ای که به دست اورده بیشتر میکنه...

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد رسانه ها باید بگم از بس رسانه هایی که باید جلوی تهاجم فرهنگی رو بگیرن بی لیاقت و بی خلاقیت و بدون کارایی هستن که مسلماً هیچ امیدی بهشون نیست.

خوشبختانه من این دوره شما رو طی کردم و این طرز فکر در وجودم تثبیت شده. دیگه یه ذره هم شک ندارم به اینکه کارم و روشم درستِ.
تو یه تاپیک دیگه ام باهاتون هم کلام شدم. باورم نمیشه شما همون آقا وحید باشی. منم مثل دوستمون وقتی نظرتون رو خوندم واقعاً تعجب کردم و متاسف شدم.
در مورد تنهایتون باید بگم خب برای منم این قضیه پیش اومده. عزیز جان هرچیزی تاوانی و بهایی داره. تاوان داشتن یک همسر و زندگی ایده آل (از نظر من) هم اینه.

جا داره یکبار دیگه این آیات رو بیارم برای افرادی که بهش اعتقاد دارن :

زنان بدکار و ناپاک شایسته مردانى بدین وصفند و مردان زشتکار و ناپاک نیز شایسته زنانى بدین صفتند و (بالعکس) زنان پاکیزه نیکو لا یق مردانى چنین و مردان پاکیزه نیکو لایق زنانى همین گونه‏اند، و این پاکیزگان از سخنان بهتانى که ناپاکان درباره آنان گویند منزهند و بر ایشان آمرزش و رزق نیکوست.
سوره نور آیه 26

و همچنین

الزَّانِي لَا يَنكِحُ إلَّا زَانِيَةً أَوْ مُشْرِكَةً وَالزَّانِيَةُ لَا يَنكِحُهَا إِلَّا زَانٍ أَوْ مُشْرِكٌ وَحُرِّمَ ذَلِكَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ
مرد زناكار جز زن زناكار يا مشرك را به همسرى نگيرد و زن زناكار جز مرد زناكار يا مشرك را به زنى نگيرد و بر مؤمنان اين [امر] حرام گرديده است
سوره النور آیه 3

و همچنین عقل و منطق خودتون که نمیگه از هر دستی بدی از همون دست هم میگیری؟!
نمیگم این کار بده یا خوبه ها ولی هر کسی هرکاری انجام بده باید این انتظار رو داشته باشه که طرف مقابلش هم اون عمل رو انجام داده باشه.

و اما در آخر باید بگم من هم طرز فکرم مثل شماست و عقیده دارم آدم باید برای همسرش بمونه. خیلی خوشحالم که از دید مذهبی به قضیه نگاه نکردی و بحث منطقی انجام دادی.
ولی میدونی مشکل من تو این زمینه چیه؟ اینکه دختر هایی که طرز فکر من رو داشته باشن یا دارن همه مذهبی هستن! در صورتی که من اصلاً آدم مذهبی نیستم.

قبلا همین آیه ی قرآن رو نوشتی و کلی دلم آروم شد!یادمه دوست من.الانم همینطور اروم شدم...
بخدا خودمم ازین حرفایی که میزنم حالم بهم میخوره ولی چه باید کرد؟؟؟
داشتن دوس دختری که آدم بخواد به ازدواج بعدشم با همون دختر فک کنه مشکلی داره؟
من نمیتونم الان ازدواج کنم و نمیتونم دخترارو بشناسم!
دوی دارم با یه نفر فقط یه نفر دوست باشم و اگه دیدم دختری بود که با معیارام یکی بود به ازدواج بعد از چند سال هم فک میکنم!!!
نمیدونم والا چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه!!شاید اشتباه باشه اصن!!!

*mahdie*

عضو جدید
وقتی جامعه با آدمای مثه من اینجور رفتار میکنه یعنی من مشکل دارم!!!من عقب مونده ام!!!
همه بهم میگن سنتی هستی و مدرن نیستی و فکرت مثه پیرمرداست!!!!خب چیکار باید کرد!!!؟؟؟

دوس دارم واسه خودم عزیز باشم و بس!
تنهام و دارم از تنهایی میپوسم!!!
تا حالا شده 1ماه گوشیتون بدون اسمس باشه؟؟؟
تا حالا شده گوشیتونو با خودتون نبرین بیرون چون براتون مهم نباشه که گوشی همراتون باشه یا نه!!؟؟؟من الان اینجورم!!!
تواناییه ازدواج از همه ی پسرا گرفته شده!ازدواج یعنی حماقت!پس یه راه میمونه فقط!!!!

نمیدونم چی بگم واقعا!!

دقیقاد عین من:(من هم به این نتیجه هایی که شما رسیدید رسیدم وقتی حتی خواهر خودتم چون از این روابط نداری متهمت میکنه به آدم به دوری دیگه از بقیه چه انتظاری میره:( میخوام همرنگ جماعت شم ولی حیف که بازم نمیتونم به خودم اجازه بدم آخه تکلیف چیه آخرم به قول بعضی دوستان با پسری قراره ازدواج کنی معلوم نیس با چن نفر بوده تازه بعد ازدواجم چشمش دنبال شهر فرنگیه که برخی خانوما تو کوچه و خیابون ساختن

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقاد عین من:(من هم به این نتیجه هایی که شما رسیدید رسیدم وقتی حتی خواهر خودتم چون از این روابط نداری متهمت میکنه به آدم به دوری دیگه از بقیه چه انتظاری میره:( میخوام همرنگ جماعت شم ولی حیف که بازم نمیتونم به خودم اجازه بدم آخه تکلیف چیه آخرم به قول بعضی دوستان با پسری قراره ازدواج کنی معلوم نیس با چن نفر بوده تازه بعد ازدواجم چشمش دنبال شهر فرنگیه که برخی خانوما تو کوچه و خیابون ساختن

خیلی لحظات بد و حس بدیه اینجور بودن!!!
آدم مگه چند بار قراره جوون باشه و زندگی کنه؟؟؟

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زين پس به جاي واژه بيگانه دوس پسر بگين لوس پسر

چرا؟؟؟؟
درسته خیلی لوس بازی میکنن پسرایی که دوس دختر دارن ولی خیلیاشونم لوس نیستن!!!
اصن یکی از دلایلی که من دوس دختر نداشتم چون حالم از طرز حرف زدنای پسرو دخترا باهم بهم میخوره!!!دلیلشم دختران!!!عجیجم و خجمل و نمیدونم ازین کوفت و زهرماریا!!!

چرا؟؟؟؟
درسته خیلی لوس بازی میکنن پسرایی که دوس دختر دارن ولی خیلیاشونم لوس نیستن!!!
اصن یکی از دلایلی که من دوس دختر نداشتم چون حالم از طرز حرف زدنای پسرو دخترا باهم بهم میخوره!!!دلیلشم دختران!!!عجیجم و خجمل و نمیدونم ازین کوفت و زهرماریا!!!

:biggrin:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اصن یه کارایی من میکردم دوران دانشجویی که اگه بگم همتون میترکین از خنده!!!
وقتی دوستام با دوس دخترشون صحبت میکردن میرفتم بدون اینکه متوجه بشن صداشونو ضبط میکردم!!!!
واااااااااااااااای بعد ازینکه تماسشون تموم میشد براشون پخشش میکردم!!!خودشون حالشون بهم میخورد!!!
تحدیدشون میکردم میگفتم واسه همه پخشش میکنم!!اوضایی بودا!!

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در صورتي كه هر دو طرف بدون اشتباهات و هوس با هم باشند و يه دوستي سالم رو داشته باشند مشكلي نيست ...خيلي وقتا دوستي از جنس مخالف ميتونه كمك بزرگي توي زندگي آدم باشه ولي متاسفانه توي ايران فقط جنبه منفي يك رابطه در نظر گرفته ميشه