آیا اشتغال و اقتصاد برای ازدواج انقدر که میگن مهمه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

rahino

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
با سلام و احترام.

یه سوال داشتم خدمتتون..اگه دوست داشتین جواب بدین:

ایا در آن مدت سه سال عقد به مشکل نخوردید؟

آخه سه سال واسه عقد زیاده. همسرتون تو این سه سال دانشجو بودن؟ جایی کار میکردن؟

سلام علیکم

شکر خدا به مشکل خاصی برنخوردیم

برا ما که 3 سال مثل برق گذشت و خیلی هم عالی بود
همسرم اون زمان تازه سربازی شون تمام شده بود و شدیدا جویای کار بودند
بنده بخاطر اخلاق خوب و دین مداری ایشون راضی به ازدواج شدمو اصلا موقع صحبت با ایشون حرفی از مسایل مادی نزدیم
شاید یه جورایی دل رو به دریا زدیم (برا اونایی که باور ندارن) اما توکل واقعا کار سازه
ضمنا ما قبل ازدواج با اینکه فامیل بودیم هیچ گونه رابطه ای با هم نداشتیم که بخوایم بگیم که بعلت دلدادگی چشم رو مسایل مادی بستیم
نه چون ایشون جوان پاک و سالمی بودند و ضمنا پشتکار خوبی هم داشتند بنده موافقت کردم

ضمنا سخن آقای Unknown_S

(بله البته شرط دیگش اینه که خانوم هم درک کنه و هی خرج تراشی الکی نکنه که مرد هرچی در میاره باد هوا بشه...)

رو که در جواب من داده بودند رو کاملا قبول دارم

یک آقای جوان با همت و تلاش میتونه زندگی خوبی روبسازه البته شرطش اینه که تنبل نباشه و توکلشم زیاد باشه +یک خانوم بساز که کاملا شرایط همسرش رو درک کنه

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش گلم دنبال استثنائات نگرد که بیچاره میشه ..منم دقیقا مثل تو فک میکردم...حالا از ما گفتن بود..من 5 سال از عمرمو فدای یه دختر کردم حالا هیچی به هیچی ...بیچاره شدم...داستان ها داره...
اگه فک میکنی من خوش زبون نیستم سخت در اشتباهی ...من از هر کی که فک کنی خوش زبون ترم...ولی حالا خاموش شدم و چون حساب کار حداقل تو این زمینه دستم آمده.
مواظب فکرت باش..یه تجدیدنظر اساسی بکن.
خیلی ضرر میکنی....
من که دیگه حالا حالاها عمرا برم به سمت ازدواج....تا زمانی که استقلال مالی ندارم غلط زیادی نمیکنم!
موفق باشی.
حواسم هست به قول بچه ها راست میگن : تا حداقل ها رو بدست نیاوردی، حق نداری ابراز علاقه کنی یا یک رابطه ای رو جدی شروع کنی
راست ـه

ولی ناموسن بدست اوردن حداقل ها توسط یک نفر سخته :D حالا اگر خانواده ها باشن یه چیزی بعد هم در آخر میگن پسر ـه نون باباشو میخوره، با پارتی باباش کار گیرش اومده، باباش نبود اون هیچی نبود
و و و ... :D

زندگی سخته ها :D فک میکردیم همه چی الکی پلکی میگذره
یادش بخیر من اولین بار اومدم دانشگاه فکر کردم مدرک میگیرم میرم ایران خودرو ماهی 3تومن (اون زمان،یعنی 10تومن الآن) در آمد خواهم داشت :D برو بابا بچه فسقلی نپخته مُنگل ـه نفهم! (اینا رو الآن به خودم میگم:D )

Asghar_

عضو جدید
سلام علیکم

شکر خدا به مشکل خاصی برنخوردیم

برا ما که 3 سال مثل برق گذشت و خیلی هم عالی بود
همسرم اون زمان تازه سربازی شون تمام شده بود و شدیدا جویای کار بودند
بنده بخاطر اخلاق خوب و دین مداری ایشون راضی به ازدواج شدمو اصلا موقع صحبت با ایشون حرفی از مسایل مادی نزدیم
شاید یه جورایی دل رو به دریا زدیم (برا اونایی که باور ندارن) اما توکل واقعا کار سازه
ضمنا ما قبل ازدواج با اینکه فامیل بودیم هیچ گونه رابطه ای با هم نداشتیم که بخوایم بگیم که بعلت دلدادگی چشم رو مسایل مادی بستیم
نه چون ایشون جوان پاک و سالمی بودند و ضمنا پشتکار خوبی هم داشتند بنده موافقت کردم

ضمنا سخن آقای Unknown_S

(بله البته شرط دیگش اینه که خانوم هم درک کنه و هی خرج تراشی الکی نکنه که مرد هرچی در میاره باد هوا بشه...)

رو که در جواب من داده بودند رو کاملا قبول دارم

یک آقای جوان با همت و تلاش میتونه زندگی خوبی روبسازه البته شرطش اینه که تنبل نباشه و توکلشم زیاد باشه +یک خانوم بساز که کاملا شرایط همسرش رو درک کنه

نکته موفقیت زندگی شما دو مورد زیر هست:

1. پسر سرباز نبود.
2. تلاش و پشکار و همکاری دو نفره و توکل به خدا.

پسرایی که سربازن و کار ندارن به نظرم تصمیم برای ازدواج براشون سخته...باید قضیه سربازی اول حل بشه

Asghar_

عضو جدید
حواسم هست به قول بچه ها راست میگن : تا حداقل ها رو بدست نیاوردی، حق نداری ابراز علاقه کنی یا یک رابطه ای رو جدی شروع کنی
راست ـه

ولی ناموسن بدست اوردن حداقل ها توسط یک نفر سخته :D حالا اگر خانواده ها باشن یه چیزی بعد هم در آخر میگن پسر ـه نون باباشو میخوره، با پارتی باباش کار گیرش اومده، باباش نبود اون هیچی نبود
و و و ... :D

زندگی سخته ها :D فک میکردیم همه چی الکی پلکی میگذره
یادش بخیر من اولین بار اومدم دانشگاه فکر کردم مدرک میگیرم میرم ایران خودرو ماهی 3تومن (اون زمان،یعنی 10تومن الآن) در آمد خواهم داشت :D برو بابا بچه فسقلی نپخته مُنگل ـه نفهم! (اینا رو الآن به خودم میگم:D )

به هر حال شرمنده اگه بد حرف زدم...

کلا این حرفای من تلخه ولی یه واقعیته...ازدواج خیلی خوبه ولی شرایط نباشه نمیشه.

انیشتن

عضو جدید
ازدواج فقط ازدواج سنتی.من به رابطه قبل ازدواج اعتقادندارم اگر پسر واقعا دخترو بخواد میاد خواسگاری همون اول .شناختن و رابطه دختر پسر قبل ازدواج برا شناخت همدیگه بدون اطلاع خانواده ها آخرش سردی و دودلی و تردید ایجادمیکنه پسری که اهل کار باشه با کارگری هم میره پول در میاره و به عشقش میرسه نداشتن شرایط همش بهانس چون پسرای فامیل آشنارو دیدم میگم کسی که اهل کار باشه همه کارمیکنه برا اینکه زندگیشو جم و جورکنه.الان پسرا برا فراراز ازدواج سرخودشونو با درس و دکترا گرم میکنن.واقعا زندگی دو روزه و جونیمون داره میره و عاقلانه فک کنیم بایس سختی بکشیم تو جوونی تا به خواسته هامون برسیم. ومثه بقیه ازدواج کنیم تو سن 20تا30سال.ازدواج تو سن پایین بهتراز سن بالاس.حواستون باشه.هیجانات و عواطف وحوصله ای که فرد در سن پایین داره در سن بالا کمرنگ تر میشه .

انیشتن

عضو جدید
والا شوهرخواهره من از 19 سالگی با خواهرم ازدواج کرد هیچی نداشت کارنداشت.سربازی نرفته بود ولی برا بدست آورن خواهرم تو لیسانسش کارکرد الان 13سال داره زندگی میکنه چرا چون خواهرمو دوست داشت از تک تک وقتش استفاده کرد برا پول بدست آوردن ساعت بیکاری بین دو درس تو دانشگاه میرفت تو آژانس مسافرکشی میکرد کاردانشجویی برمیداشت الان براخودش کسی شده پولدار شده از صفرشروع کرد تازه متولد62 هم هست.ولی ایمانش قوی بود همیشه میگه توکلم به خداس.حواستون باشه توکل داشتن خیلی چیزاروعوض میکنه برا بدست اوردن شرایط در عمل انجام شده بایس قرارگرفت.یادتون نره باکسی ازدواج کنیم هم کفوخودتون باشه ازجنس خودتون اختلاف زیادی ازنظر اعتقادی مالی نداشته باشه.بخدا اگر طرف آدم انسانیت داشته باشه حاضره آدم تو چادر زندگی کنه اما با عشق باشه.باکسی ازدواج کنین که پای همه چیتون وایسته نه که جابزنه

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام، به نظر من کار نه تنها در زندگی امروز برای مرد الزامی بلکه برای زن هم الزامی است. مرد و زن در زندگی امروز باید هر دو کار کنند و هزینه های زندگی مشترک را تامین کنند. اگر هر دو طرف زندگی پیش از ازدواج نیز اشتغال داشته باشند زندگی مشترک تا حدود زیادی از نظر آینده تامین شده خواهد بود.

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نکته موفقیت زندگی شما دو مورد زیر هست:

1. پسر سرباز نبود.
2. تلاش و پشکار و همکاری دو نفره و توکل به خدا.

پسرایی که سربازن و کار ندارن به نظرم تصمیم برای ازدواج براشون سخته...باید قضیه سربازی اول حل بشه

داداش من الان سربازه
درآمدش 160 هزارتومنه. اجاره خونه اش 350 هزار تومن
پس انداز آنچنانی هم نداره... حامی مالی هم نداره
ولی شکر خدا داره زندگیشون میگذره چون خانمش خیلی بسازه
با همه شرایطش کنار اومده
یه همچین زوج هایی رو به نظر من خدا خیلی کمکشون میکنه

برای شماهایی که میگید شرایط اقتصادی تون خوب نیست اگه یه دختر قانع و بساز بتونید پیدا کنید که البته خدایی توی این دوره زمونه خیلی کم شده! میتونید راحت زندگیتون رو شروع کنید
البته ریسکش بالاس
چون اگه خانمت نتونه کنار بیاد با شرایطت اول یه شکست مالی بزرگ میخوری و بعدش یه شکست روحی بزرگتر

Asghar_

عضو جدید
داداش من الان سربازه
درآمدش 160 هزارتومنه. اجاره خونه اش 350 هزار تومن
پس انداز آنچنانی هم نداره... حامی مالی هم نداره
ولی شکر خدا داره زندگیشون میگذره چون خانمش خیلی بسازه
با همه شرایطش کنار اومده
یه همچین زوج هایی رو به نظر من خدا خیلی کمکشون میکنه

برای شماهایی که میگید شرایط اقتصادی تون خوب نیست اگه یه دختر قانع و بساز بتونید پیدا کنید که البته خدایی توی این دوره زمونه خیلی کم شده! میتونید راحت زندگیتون رو شروع کنید
البته ریسکش بالاس
چون اگه خانمت نتونه کنار بیاد با شرایطت اول یه شکست مالی بزرگ میخوری و بعدش یه شکست روحی بزرگتر

خودت به خودت جواب دادی.

قبلا هم گفتم بازم میگم دنبال استثنائات نگردین...چون چیزی که واسه یه نفر اتفاق بیفته قرار نیست واسه شما اتفاق بیفته... چون شرایط ها فرق میکنه.

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
بسم الله

---------------------------------------------------

آیا اشتغال و اقتصاد برای ازدواج انقدر که میگن مهمه؟
.
آیا کار عاقلانه ای میکنید که از ازدواج اجتناب میکنید، بخاطر اینکه خونه ندارید،ماشین ندارید.
.
مرد عزت خودشو تو قدرت تامین کنندکی میدونه.
این یه اساس هستش تو مردا.
.
اما بعضی ها دیگه به افراط میرن و همه ی این تامین کنندگی رو تو بخش اقتصاد و اشتغال میبینن.
.
در حالی که یکی از نیاز های اساسی زن عاطفه میباشد.
.
طوری که اگه به یه خانوم بگید که یه مرد با اقتصاد کامل وعاطفه ناقص ، یک مرد با اقتصاد ناقص و عاطفه کامل.
زن میگه میتونم برای اقتصاد صبر کنم . اما برای عاطفه نه.
.
حالا کسانی که میگن ما میخواییم به اقتصاد کامل برسیم و آنگاه ازدواج کنیم آیا کار خوبی میکنن؟؟
.
تو جامعه ما و در این وضیت یک مرد دیگه خیلی سعی کنه میتونه تو سی سالگی اقتصاد و اشتغال خوبی داشته باشه.
.
برادرایی که میخواهید به امید اقتصاد کامل ازدواج کنید و خانومی که منتظر چننین فردی هستید.
.
تو سی سالگی یه سری تغیرات تو مرد ایجاد میشه:
شور ازدواج که از سنین هجده سالگی شروع میشه به شدت افت میکنه.
.
یه پسر تو سن پایین شور ازدواجش بالاست و وقتی سنش بالاتر بره ،این شور تبدیل به ساختار زندگی میشه.
.
اگه پسر با دختر تو سن پایین ازدواج کنن ، اون شور ازدواج وعاطفه رو دارن ومسیر زندگی تا به دست آوردن ساختار رو هم با طی میکنن و سختی های مسیر براشون دیده نمیشه. .
مسیر براشون لذت بخش میشه.
.
زندگی یعنی همین.. یعنی تو سختی ها با هم بودن.
زندگی مثل کوه نوردی میمونه که دونفره بهتره چرا؟
چون تو راه باعث میشن حوصله ی هیچ کدوم سر نره. باعث میشه اگه یکی از اونا امیدش رو از دست داد، اون یکی بهش امید بده.
زندگی یعنی با هم به قله رسیدن. به خدا لذتش به همینه.
.
زندگی یعنی با هم تلاش کنید تا خونه و ماشین بخرید.
.
خانوم هایی که دنبال مردهایی با اقتصاد کامل میگرید که سنش هم بالا رفته اینو بدونید که
نگاه این جور مردا تو زندگی و تو این سن مادی شده و رفته تو ساختار زندگی در حالی که شور و عاطفه او سال های قبل بود که از بین رفت.

.

.

قال الامام الصادق عليه السلام:من ترک التزويج مخافة الفقر فقد اساء الظن بالله-عز و جل-، ان الله- عز و جل – يقول: «ان يکونوا فقراء يغنهم الله من فضله.» .

هر کس از ترس فقر ازدواج نکند نسبت‏ به لطف خداوند بدگمان شده است. چرا که خداوند مى‏فرمايد: اگر آنان فقير باشند خداوند از فضل و کرم خود بى نيازشان میکند.

سلام بیتا جان
با مطالبی که نوشتی موافقم
ولی تاخیر در ازدواج خیلی از جوان های امروزی فقط مقوله ی اقتصاد نیست
متاسفانه مسئله ی اصلی اعتماد هست
اعتماد به اینکه فردمقابل درگذشته چطور زندگی کرده وآیا این گذشته در آینده تبعاتی داره یا نه

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بیتا جان
با مطالبی که نوشتی موافقم
ولی تاخیر در ازدواج خیلی از جوان های امروزی فقط مقوله ی اقتصاد نیست
متاسفانه مسئله ی اصلی اعتماد هست
اعتماد به اینکه فردمقابل درگذشته چطور زندگی کرده وآیا این گذشته در آینده تبعاتی داره یا نه

فقط بحث اعتماد و اقتصاد هم نیست، کلا همه چی درهم شده، چیه این جامعه خوبه؟ تو بگو، چیش خوبه؟

Asghar_

عضو جدید
سلام

من رویایی نیستم

از دوم راهنمایی هم کار کردم (هم کار هم درس)........... قله سختی هارو هم دیدم

خواستگار همه جورشم دارم(بجز کسی که واقعا اعتقاداتم رو با چادرم کامل بفهمه و قبول کنه)....

برادران و خواهران: من چشمم باز هستش ، تا الان هم کور زندگی نکردم... از همون بچگی با زندگی و آدمهاش و سختی هاش آشنام

من به اعتقادات و نظرات همه احترام قائلم ...... فقط یه چیزی رو میگم : ازدواج از نظر من(به فرموده امام علی(ع) و بانوی دو عالم :::: بهترین یار برای طاعت خدا::::: شریک زندگی برای من تنها کسی هستش که باور دارم تو اون دنیا هم با منه

هر دو مهمان این دنیا ...... پس برای این دنیا سخت نمیگیرم.....

............. لطفا در مورد حرفهای بالا توهین نکنید .............

و اگر حرفهام رو قبول ندارید ، هیچی نگید بهتره
.
.
.
.

ممنون از حضور تک تکتون

یا علی

با سلام و احترام

من نگفتم خواستگار ندارین، همین خودش یه نمونه تو جو بودنه! ربط این حرفتون رو متوجه نشدم!

ما هم اعتقاد داریم ولی نمیشه.

یاحق

delbaar

کاربر فعال
یه پسر تو سن پایین شور ازدواجش بالاست و وقتی سنش بالاتر بره ،این شور تبدیل به ساختار زندگی میشه.
.
اگه پسر با دختر تو سن پایین ازدواج کنن ، اون شور ازدواج وعاطفه رو دارن ومسیر زندگی تا به دست آوردن ساختار رو هم با طی میکنن و سختی های مسیر براشون دیده نمیشه. .
.
چون تو راه باعث میشن حوصله ی هیچ کدوم سر نره. باعث میشه اگه یکی از اونا امیدش رو از دست داد، اون یکی بهش امید بده.
.

اینا کاملا درست بودن
و یه چیز دیگه اینکه با بالا رفتن سن پسرا انتخاب کردن هم براشون سخت تر میشه سخت تر کسی رو انتخاب میکنن

t@hi

عضو جدید
.
.
.

اینا کاملا درست بودن
و یه چیز دیگه اینکه با بالا رفتن سن پسرا انتخاب کردن هم براشون سخت تر میشه سخت تر کسی رو انتخاب میکنن
بخدا اینجور گیر نمیاد
همه ارمانی فک میکنن بخصوص خانما

delbaar

کاربر فعال
بخدا اینجور گیر نمیاد
همه ارمانی فک میکنن بخصوص خانما

آرمانی اونجوریه که میخواد از لحاظ اقتضادی همه چی تامین بشه
اگه ی شرایط حداقلی وجود داشته باشه ( مثلا داشتن شغل)میشه شروع کرد وبقیه چیزا رو کم کم فراهم کرد

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.
.
.

اینا کاملا درست بودن

نتیجش شد تباه شدم 6 سال عمرم دلتون خوشه بخدا

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه ی شرایط حداقلی وجود داشته باشه ( مثلا داشتن شغل)میشه شروع کرد وبقیه چیزا رو کم کم فراهم کرد

آرمانی اونیه که شما فکر می کنی

با دوست دارم دوست دارم شکمت سیر بشه ،لباس تنت بشه ، اجاره خونه و ماشینت بشه

3peh

عضو جدید

مهم که هست،
اما میزان و کیفیتش برای شروع زندگی مشترک...
دنبال جواب مطلق نباشید. معلوم نیست، به پارامترهای زیادی بستگی داره. ویژگی های خودتون،طرف مقابل، خانواده ها و... و.... و....

خب همه ما مواردی دور و اطرافمون دیدیم. عاشق و معشوقی که با شرایط صفر قشنگ زندگی خودشونو جمع می کنند یا تا مرز طلاق میرن! یا طرف 35 سالشه هنوز ول داره می گرده یا افرادی که تو سن بالا ازدواج میکنند همه شرایط هم اکی بازم مشکل دارن! یا نه خیلی هم موفق اند

به شخصه شرایط شغلی و مالیم برای شروع زندگی نسبتا خوب بود که ازدواج کردم.
روحیات و عقاید خودتون را در نظر بگیرید

delbaar

کاربر فعال

من نگفتم با دوست دارم دوست دارم شکم سیر میشه...من گفتم تلاش کنه کار کنه یه حداقل هایی رو داشته باشه
شما مطمن باش اگه خانمی واقعا دوست داشته باشه حاضر میشه تو روزای سخت هم کنارتون باشه
اصلا شرایط شروع به کنار اومدیمو با همه چی شروع کردن اگه توی زندگی روزی رسید که مرد تمام سرمایشو از دست داد باید همه چی از بین بره!!!!!
نمیدونم داستان 6سال شما چی بوده ولی مواردی رو دیدم که چون همدیگه رو دوست داشتن یه مدت با هم ساختن تا اوضاع رو براه شده
همین الان یکی از دوستای خودم هست که چند ساله یکی از پسرای فامیلشون هست رو دوست داره والبته پسر هم خیلی دوستش داره تمام تلاششو داره میکنه که بتونه ی شرایظی که بابای دوستمو تعیین کرده رو فراهم کنه
و تا یه حدودی هم دیگه همه چی اوکی شده.
چیزی که خیلی مهمه یه درک متقابل هست که دو نفر نسبت به داشته باشن

masou2169

عضو جدید
سلام و درود دوستان انتخاب نوع تاپیک مناسب نیست بهتربود یه اسم دیگه براش میذاشتن شغل لازمه ی تامین حداقل هاست واسه ازدواج باید حداقل ها تامین باشن مگه اینکه طرف بنیه مالی داشته باشه یا در واقع بابا پول دار باشه....علاقه و احساس جنبه های دیگه ازدواج اند و نمیشه در ردیف شغل قرار بگیره و باهم مقایسه شن مثل اینه که شما بیاید و بگید واسه ماشین ترمز لازمه یا کلاچ؟سوال عجیبیه

masou2169

عضو جدید
ازدواج تو سن پائین این حسن رو داره که واسه طرفین خواسته ها شکل نگرفتن و طرفین با هم رشد میکنن وخواسته هاشون در امتداد همدیگه شکل میگیره و بدیش به اینه که هدف از ازدواج تو سن پائین بر اساس احساسات شکل گرفته نه منطق و عقلانیت دراین صورت زن وشوهر همدیگه رو دوست دارن چون به هم نیاز دارن اگه فهرق از نیاز علاقه وجود داشت میتونه زندگیه موفقی بشه که این مهم تو ازدواج های مدرن رخ میده نه سنتی و تو سن پائین

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نگفتم با دوست دارم دوست دارم شکم سیر میشه...من گفتم تلاش کنه کار کنه یه حداقل هایی رو داشته باشه
شما مطمن باش اگه خانمی واقعا دوست داشته باشه حاضر میشه تو روزای سخت هم کنارتون باشه
اصلا شرایط شروع به کنار اومدیمو با همه چی شروع کردن اگه توی زندگی روزی رسید که مرد تمام سرمایشو از دست داد باید همه چی از بین بره!!!!!
نمیدونم داستان 6سال شما چی بوده ولی مواردی رو دیدم که چون همدیگه رو دوست داشتن یه مدت با هم ساختن تا اوضاع رو براه شده
همین الان یکی از دوستای خودم هست که چند ساله یکی از پسرای فامیلشون هست رو دوست داره والبته پسر هم خیلی دوستش داره تمام تلاششو داره میکنه که بتونه ی شرایظی که بابای دوستمو تعیین کرده رو فراهم کنه

بازم شعار بازم حرف

چه تضمینی داره وقتی چند وقت از زندگی مشنرکشون گذشت نگه من اینو و انو می خوام؟ چرا بقیه اینو دارن ما نداریم؟
از هر 5 تا ازدواج 3 تاش طلاقه خانم چشماتو باز کن

یک سر به دادگاه ها بزن

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ازدواج تو سن پائین این حسن رو داره که واسه طرفین خواسته ها شکل نگرفتن و طرفین با هم رشد میکنن وخواسته هاشون در امتداد همدیگه شکل میگیره و بدیش به اینه که هدف از ازدواج تو سن پائین بر اساس احساسات شکل گرفته نه منطق و عقلانیت دراین صورت زن وشوهر همدیگه رو دوست دارن چون به هم نیاز دارن اگه فهرق از نیاز علاقه وجود داشت میتونه زندگیه موفقی بشه که این مهم تو ازدواج های مدرن رخ میده نه سنتی و تو سن پائین

و چون هدف زندگیشون نمی دونن چیه و تا بحال توی خونه پدر و مارد تو پر قو بزرگ شدن کافی زندگی کمی بهشون فشار وارد کنه بعد تازه داستان شروع میشه

EECi

مدیر بازنشسته

بازم شعار بازم حرف

چه تضمینی داره وقتی چند وقت از زندگی مشنرکشون گذشت نگه من اینو و انو می خوام؟ چرا بقیه اینو دارن ما نداریم؟

یک سر به دادگاه ها بزن
این قسمتی که نوشتید به ازای هر 5 ازدواج سه تا به طلاق منجر میشه درست نیست
طبق گفته سازمان ثبت و احوال بازای هر 4.4 ازدواج یک طلاق وجود داره
https://www.sabteahval.ir/Upload/Modules/Contents/asset99/e-t-sh93.pdf

.

.
.

اینا کاملا درست بودن
ازدواج دز سنین پایین اصلا موفق نبوده و نیست
به کل تصمیم برای ازدواج زیر بیست و سه سال اصلا کار درستی نیست و بیشترین امار طلاق هم برای این زوج ها ثبت شده

وقتی هنوز شخصیت دو طرف به بلوغ کافی نرسیده و نوسان داره ، ازدواج چه معنی داره جز گرفتار کردن یه شخص دیگه با مشکلات مشابه ؟

delbaar

کاربر فعال
این قسمتی که نوشتید به ازای هر 5 ازدواج سه تا به طلاق منجر میشه درست نیست
طبق گفته سازمان ثبت و احوال بازای هر 4.4 ازدواج یک طلاق وجود داره
https://www.sabteahval.ir/Upload/Modules/Contents/asset99/e-t-sh93.pdf

ازدواج دز سنین پایین اصلا موفق نبوده و نیست
به کل تصمیم برای ازدواج زیر بیست و سه سال اصلا کار درستی نیست و بیشترین امار طلاق هم برای این زوج ها ثبت شده

وقتی هنوز شخصیت دو طرف به بلوغ کافی نرسیده و نوسان داره ، ازدواج چه معنی داره جز گرفتار کردن یه شخص دیگه با مشکلات مشابه ؟

من نگفتم توسن خیلی پایین ازدواج باشه من سن بالایی که گفتم سن بالای 30و یا بالای 35 بود که بنظرم خوب نیست

تقویان

عضو جدید
شرایط حداقلی دقیقا" چیه؟؟؟

!!!!
حداقل ها دقیقا" چیه؟؟
سلام و درود دوستان انتخاب نوع تاپیک مناسب نیست بهتربود یه اسم دیگه براش میذاشتن شغل لازمه ی تامین حداقل هاست واسه ازدواج باید حداقل ها تامین باشن مگه اینکه طرف بنیه مالی داشته باشه یا در واقع بابا پول دار باشه....علاقه و احساس جنبه های دیگه ازدواج اند و نمیشه در ردیف شغل قرار بگیره و باهم مقایسه شن مثل اینه که شما بیاید و بگید واسه ماشین ترمز لازمه یا کلاچ؟سوال عجیبیه
؟؟؟؟؟؟؟
چ سوالی پرسیدیاااا خخخ
کجاش عجیبه؟؟
من نگفتم توسن خیلی پایین ازدواج باشه من سن بالایی که گفتم سن بالای 30و یا بالای 35 بود که بنظرم خوب نیست
اگه بالای 35 سال سن بالایی هست.چه سنی خوبه؟؟

delbaar

کاربر فعال

بازم شعار بازم حرف

یک سر به دادگاه ها بزن

نه شعار نیست اینکه دو نفر حرف هم رو بفهمن شعار نیست..خواسته هاشون مثه هم باشه..اینا شعار نیست
هیچ تضمینی نیست ..:)همیشه گفتن ازدواج هندونه در بسته اس.حتی اگه یه نفر رو خیلی هم بشناسی باز فرق میکنه با زیر یه سقف زندگی کردن.واسه همینم قبل انتخاب باید دقت کرد.
ولی اینکه هی آدم با خودش بگه چه تضمینی هست و بترسه از شروع هرکاری اینطوری نمیشه...خیلی بدبینانه نباید نگاه کرد

آخرین ویرایش:

delbaar

کاربر فعال
شرایط حداقلی دقیقا" چیه؟؟؟

!!!!

حداقل ها دقیقا" چیه؟؟

؟؟؟؟؟؟؟

کجاش عجیبه؟؟

اگه بالای 35 سال سن بالایی هست.چه سنی خوبه؟؟

همونجا گفته بودم مثلا داشتن یه شغل..چ میدونم یکم پس انداز یا حمایت پدر و مادرشون هم دختر هم پسر

سن بین 25تا28و29خوبه

وضعیت
موضوع بسته شده است.