آيا مايليد به عنوان يک دختر با مردي که قبلا زن صيغه اي داشته ازدواج کنيد؟

آيا مايليد به عنوان يک دختر با مردي که قبلا زن صيغه اي داشته ازدواج کنيد؟

• مجموع رای دهندگان
    135

kiana -m

عضو جدید
خب میبینم که برخی دوستان این کار رو شرعی و حلال و اسلامی و .... میدونند و بدون اشکال !

از این دوستان سئوال ساده ای دارم . بیائید برعکس این موضوع را بررسی کنیم .

یعنی اگر شما به خواستگاری خانمی بروید و او بگوید که بخاطر بالا رفتن سن ازدواج و نیاز جنسی قبلا صیغه اقائی بوده است ایا شما باز هم حاضرید با او ازدواج کنید ؟؟!! :surprised:
من می دونم جواب پسرا چیه؟
اونا این مسئله رو نمی پذیرند،چون تو ایران پسرا قبل از اردواج اجازه دارن رابطه داشته باشن ،و موقع ازدواج با یک دختر خانم دست نخورده ازدواج می کنند،
متاسفانه این عرف جامعه ایرانه،،،

salimipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه ما در نقطه ای که الان هستیم ما حصل اون چیزی هست که در گذشته انجام دادیم
پس به نظر شما گذشته سرنوشت ساز ترین فرد زندگیت به شما ارتباط پیدا نمی کنه؟
خوب اینم یه نوع نگاه به این قضیه است.مرسی;)
من این حرق قبول ندارم / میزان هرکس فعل اوست / خیلی ها بر اساس زمان و شرایط تغییر یکباره پیدا میکنن / انسان جایز الخطا و قابل رسیدن به حد اعلا و همچین امکان سقوط به مرحله پست تر هستن / اینکه یه نفر در گذشته کاری کرده دلیل نمیشه اینده هم اون کار بکنه / شرایط و زمان هر دوره انسان را متغیر میکنه مگیر بعضی از انسانهای که مرده متحرکن

kohla

عضو جدید
متشکرم..
بله اگه من واقعا عاشقش بشم هیچ مشکلی نیست.
در حال حاضر هم پسرهایی هم هستند که با زنان بزرگتر از خودشان وبیوه ازدواج میکنند
البته اگه عاشقش بشن.

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:gol::gol:
اخیرا در بین دوستانم و گاه افراد دیگه مورد هایی از این دست دیدم که خواستگاری که براشون اومده بود قبلا زن صیغه ای داشته اما در عین حال افراد موجهی بودند .پس موضوع اینه که شخصي به خواستگاريه شما بياد بطوريکه در حال حاضر مجرده اما طي صحبتهاي مربوطه از اونجا که به شما علاقه منده صادقانه به شما بگه که قبلا براي مدتي خانمي رو صيغه کرده تا صرفا صرفا به گناه نيفته و هم اينکه نياز اش براورده بشه.....
در حالی که طرف مقابل شرایط و موقعیت خوبی داره و حتی ممکنه احساس کنی به لحاظ عاطفی و احساسی این همون کسیه که تو میخوای. اما فکر کردن به گذشته طرف مقابل سد بزرگی میشه برای تو ......به نظر تو تصمیم درست چیه؟
خواهشا به سوالم خوب توجه کنید....
در ضمن این رو هم مد نظر باید داشت که ایشون می تونه قضیه رو اصلا نگه و پنهان نگهداره ولی بدلیل صداقتی که داره و برای اینکه بعدها مشکلی پیش نیاد حقیقت رو میگه....
البته نظرات مختلفی تو این زمینه وجود داره مثلا بعضیا بهشون مشاوره می دادند که: نه باید تو این زمینه برابری و عدالت باشه ، چون تو یه دختری و قبلا هیچ رابطه ای رو تجربه نکردی این بی انصافیه اما عده ای می گفتند به خاطر این موضوع بهت تبریک میگیم چون خیلی خوبه که همسرت قبلا همچین چیزی رو تجربه کرده و الان شناخت بهتری از خانم ها داره...
و کلا این بیچاره مونده بود چی کار کنه...عقل می گفت نه....احساس می گفت آره.

الان مهمه. گذشته گذشته.

و صداقت هم از جنبه های مثبت این قضیه اس

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب میبینم که برخی دوستان این کار رو شرعی و حلال و اسلامی و .... میدونند و بدون اشکال !

یعنی اگر شما به خواستگاری خانمی بروید و او بگوید که بخاطر بالا رفتن سن ازدواج و نیاز جنسی قبلا صیغه اقائی بوده است ایا شما باز هم حاضرید با او ازدواج کنید ؟؟!! :surprised:

به نکته ی بسیار زیبایی اشاره کردی دوست من
قابل توجه کسانی که غریزه جنسی رو فقط برای آقایون می دونن!
درستش همینه که به هرچیز که میخوایم نگاه کنیم از دوطرف بهش بپردازیم...

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا بیشتر مطالعه کنید و از پیش خود فتوا ندهید.
یعنی اسلام که ما میگیم دین کاملیه برای این مشکل جنسی راه حل نذاشته. نه عزیزم گذاشته
صیغه را عمر حرام کرد زمان پیامبر اکرم بوده. اگر هم الن صیغه رایج بود این قدر بی بند وباری نبود .
و جوونی که برای تحصیل دانشگاه میره نصف وقتشو برای پیدا کردن دوست دختر وارضای غریزه جنسیش
نمی پرداخت . در نتیجه با بودن صیغه اکثر وقتشو به تحقیق و مطالعه می پرداخت و الان کشور ما هم پیشرفته تر بود و
جامعه ایرانی رفاه بیشتری داشتند وبه نفع زنان نیز تمام میشد.
دوست عزیز ما هم با همین چیزی که شما میگین راه حل ! مشکل داریم..
اینکه پسری دنبال دوست دختر باشه چه فرقی داره با اینکه دنبال زن صیغه ای باشه؟
خواهش میکنم کمی فکر کنید ..
اگر شما روی این اسم بی بند و باری و فساد میذارین صیغه هم برچسب شرعی زدن به همین فساده!
اینکه لجن رو بهم نزنیم برای اینکه بوی گندش بلند نشه پاکیزگیه؟!

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
متشکرم..
بله اگه من واقعا عاشقش بشم هیچ مشکلی نیست.
در حال حاضر هم پسرهایی هم هستند که با زنان بزرگتر از خودشان وبیوه ازدواج میکنند
البته اگه عاشقش بشن.
بهر حال عشق چیزیه که باعث میشه ما چشممون رو روی خیلی چیزا ببندیم اما من با نظر این دوستمون مشکل دارم

من این حرق قبول ندارم / میزان هرکس فعل اوست / خیلی ها بر اساس زمان و شرایط تغییر یکباره پیدا میکنن / انسان جایز الخطا و قابل رسیدن به حد اعلا و همچین امکان سقوط به مرحله پست تر هستن / اینکه یه نفر در گذشته کاری کرده دلیل نمیشه اینده هم اون کار بکنه / شرایط و زمان هر دوره انسان را متغیر میکنه مگیر بعضی از انسانهای که مرده متحرکن
دوست عزیزم هرکسی بر مبنای افکار خودش نظری داره و نظر شما محترمه اما آیا شما دخترید؟
اگه آره بهتره به این فکر کنید که اگر شما در گذشته چنین اشتباهی کرده باشین به نظر اونم انسان جایزالخطاست و ایشون هم همین حرف رو درباره شما میزنه؟
و اگر هم پسرین بهتره به سوال جواب بدین که حاضرین با کسی که صیغه ی مردی بوده در گذشته ازدواج کنین؟

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل ما اینه که اونقدر روی ساختمان آفرینش مردان بهمون تاکید کردن که خودمون هم قبول کردیم هرکاری میکنن حقشونه و نیاز دارن!!!

pesare rastgoo

عضو جدید
خانوم جون همچین راجع به مردا صحبت میکنی که آدم یادش میره این محیط گند گرفته اجتماع مرهون زحمات خانوم ها هم هست!
افراط و تفریط بده! همین امثال شما اول میگن صیغه بده اخه کثیفه!اصلا نمی دونن صیغه چی هست!
حضرت علی مرد زن داری رو که صیغه کرده بود شلاق زد! شما فکر کردید صیغه یعنی بازی!ولی وقتی برید آمار سقط جنین تو مدرسه های راهنمایی خودمون رو نگاه کنید، شاید به عنوان یه انسان کمی ناراحت بشید . شاید بعد این همه سال ایمان بیارید به خدا! بابا به خدا اگه یه کم فکر کنید میفهمید! اولش همه دوستی هاشون پاکه! ولی آخرش خیلی وقتا خوش نیست.تو خودت خانومی که اینجوری نظر دادی!
اگه یه رابطه با یه دوست پسر داشتی بعد رابطه یه خورده زیاد شد بعد نتونستی جلو شهوت خودتو بگیری، بعد از دستت در رفت! خلاصه با این که صد تا قرص اورژانس ضد بارداری خورده بودی یه ماه بعد دیدی رنگ تست حاملگی میگه حامله شدی! اونموقع با یه بچه بدبخت میشینی یا به قتل بچت فکر میکنی(که در صورت انجام این کار از دایره انسانیت خارج شدی!)و یا به نگه داشتن اون(که در این صورت نه خودت و نه اون بچه بدبخت هیچ کدومتون آینده خوشی ندارید!)حالا اگه از روز اول تو و دوست پسرت با یه پایه صحیح دوست میشدین، الان اون بچه خانواده داشت و هیچ کسی هم تهدید به مرگش نمیکرد! اینا ساده است ولی شما نمیخواید قبول کنید!

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا سوال جالبیه ولی بهتره اینجوری اصلاح بشه
از بین دو مردی که یکیشون قبل از ازدواج با خانمی دوست بوده و مردی که قبل از ازدواج خانم صیغه ای داشته کدومو موجه تر میدونید؟؟؟
من نمیخوام صیغه رو توجیه کنم
ولی زیاد شنیده شده که در خواستگاری مادر پسر میگه پسرم پسر خوبیه منتها یه شیطنت هایی قبل از ازدواج داشته که ایشالا بعد ازدواج دیگه نخواهد داشت
ولی مادر دیگری میگه پسرم برای جلوگیری از گناه و دوست نشدن با کسی صیغه کرده
البته اگه من باشم در مورد خودم هیچکدومو نمی پسندم ولی دوست دارم نظر دوستانرو بدونم
:surprised::surprised::surprised: یعنی مادره میاد می گه پسرم زن صیغه ای داشته؟؟؟:eek:
.
.
خانوم جون همچین راجع به مردا صحبت میکنی که آدم یادش میره این محیط گند گرفته اجتماع مرهون زحمات خانوم ها هم هست!
افراط و تفریط بده! همین امثال شما اول میگن صیغه بده اخه کثیفه!اصلا نمی دونن صیغه چی هست!
حضرت علی مرد زن داری رو که صیغه کرده بود شلاق زد! شما فکر کردید صیغه یعنی بازی!ولی وقتی برید آمار سقط جنین تو مدرسه های راهنمایی خودمون رو نگاه کنید، شاید به عنوان یه انسان کمی ناراحت بشید . شاید بعد این همه سال ایمان بیارید به خدا! بابا به خدا اگه یه کم فکر کنید میفهمید! اولش همه دوستی هاشون پاکه! ولی آخرش خیلی وقتا خوش نیست.تو خودت خانومی که اینجوری نظر دادی!
اگه یه رابطه با یه دوست پسر داشتی بعد رابطه یه خورده زیاد شد بعد نتونستی جلو شهوت خودتو بگیری، بعد از دستت در رفت! خلاصه با این که صد تا قرص اورژانس ضد بارداری خورده بودی یه ماه بعد دیدی رنگ تست حاملگی میگه حامله شدی! اونموقع با یه بچه بدبخت میشینی یا به قتل بچت فکر میکنی(که در صورت انجام این کار از دایره انسانیت خارج شدی!)و یا به نگه داشتن اون(که در این صورت نه خودت و نه اون بچه بدبخت هیچ کدومتون آینده خوشی ندارید!)حالا اگه از روز اول تو و دوست پسرت با یه پایه صحیح دوست میشدین، الان اون بچه خانواده داشت و هیچ کسی هم تهدید به مرگش نمیکرد! اینا ساده است ولی شما نمیخواید قبول کنید!
اول اینکه دوست من اینجا اصلا بحث دوست پسر و دوست دختر نبود... صیغه بین یه مرد و یه زن بیوه هست که به طور معمول هم رابطه ی احساسی توش دخالتی نداره... صرفا جهت ارضای نیازه... و لازم به ذکره که یه دختر بدون اجازه ی پدرش نمی تونه صیغه داشته باشه...
و دوم اینکه وقتی رابطه ای صرفا برای ارضای نیازه فرق صیغه خوندن و نخوندنش چیه؟؟؟ اگه کسی قبول کنه افراد مجاز به داشتن ارتباط جنسی بدون ازدواج هستن قضیه حله چه با صیغه چه بدون صیغه...

pesare rastgoo

عضو جدید
عزیزم فرقش اینه که وقتی صیغه خوندی اگر بچه ای این وسط بود پدر و مادر داره و مادر بد بختش مجبور نیست جگر گوششو بکشه! شما اصلا خوندید چی نوشتم؟

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
این حرف شماست و من هم گفتم یه دختر نمی تونه صیغه داشته باشه که حالا بچه ش بخواد پدر داشته باشه یا نه... اصلا نمی تونه بدون اجازه ی پدر صیغه بشه.... . کدوم پدریه به دخترش و دوست پسرش بگه برین راحت باشین مشکلی نیست...!؟
با احترام

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
من باشم محاله قبول کنم ..
حالا طرف هرکی میخاد باشه..:razz:

pesare rastgoo

عضو جدید
این حرف شماست و من هم گفتم یه دختر نمی تونه صیغه داشته باشه که حالا بچه ش بخواد پدر داشته باشه یا نه... اصلا نمی تونه بدون اجازه ی پدر صیغه بشه.... . کدوم پدریه به دخترش و دوست پسرش بگه برین راحت باشین مشکلی نیست...!؟
با احترام
من البته نوشتم ولی دوباره مینویسم:وقتی رابطه بین یه دختر و پسر حالا کم سن یا با سن بیشتر شکل میگیره،یواش یواش پای شهوت میاد وسط! خیلیا این حرفو زدن که نمیاد ولی آمار سقط جنین چیز دیگه ای میگه! در ضمن : بله اگر دختر باکره و کم سن باشه تو صیغه اجازه پدر لازم داره! این موضوع در مورد دخترایی صدق میکنه که دوست پسر ندارن! خانوم جان ! اگه یه دختر که شرایط عقلیش کامل (یعنی بچه نیست) با پسرا دوست میشه و باهاشون میگرده و پدرش خبر نداره، دیگه اصلا به اجازه پدر احتیاج نداره!(از نظر شرعی )
این موضوع رو از روی رساله براتون مینویسم! رساله آیت الله بهجت(ایشون از سخت گیر ترین مراجع بودن زمان حیاتشون!)
:"دختری که به حد بلوغ رسیده و رشیده است یعنی مصلحت خود را تشخیص میدهد،اگر بخواهد شوهر کند،چنانچه باکره باشد،بنابر احتیاط باید از پدر یا جد پدری خود اجازه بگیرد،اگرچه اظهر استقلال است،و اگر پدر یا جد پدری غایب باشندو در ازدواج نکردن ضرر یا حرج یعنی مشقت شدیدی باشدخود دختر می تواند ازدواج نماید و همچنین اگر پدر یا جد پدری از ازدواج او با کسی که هم کفو اوست با وجود تمام مقدمات و شرایط ممانعت کنندو حال آنکه آنان تمایل به ازدواج دارند می توانند ازدواج نمایند."
در ضمن خود آیت الله خامنه ای دختر وپسری رو که با هم دوست بودن بدون اجازه پدر دختر صیغه کردن.خوب منطقی هم هست! حداقل اینجوری آسیبی که به دختر میخوره کمتره!
حتی اگه بگیم اجازه پدر رو لازم داره این دیگه از عقب افتادگی اون پدره که نمیفهمه داره با این کارش به دخترش چه آسیبی میزنه! که درک نمیکنه داره دخترش رو توی شرایطی میذاره که میتونه به قتل یه بچه بیگناه ختم بشه!
تازه دختر یا حتی زن میتونه توی شرط صیغه بگه که مرد حق *** کردن رو نداره و این حق از مرد صلب میشه مگه این که دختر خودش رضایت بده!
لطف کنین از خواب بلند شین! الان توی جامعه ما خیلی ازین رابطه ها داره به سقط جنین میکشه! دارم میگم دخترای مدرسه راهنمایی!
من دلم میسوزه که شما خانوما فکر میکنین صیغه یعنی آقایون 4 تا 4 تا ! ولی نمیگید خوب الان که صیغه نیست چی؟
خوب الن که بدتره! اون آقایونی که عوضی تشریف دارن خیلی راحت 40 تا 40 تا کارشون رو میکنن!تازه هیچ مسیولیتی هم ندارن!نه مهریه،نه نفقه،نه بچه به اونا ربطی نداره!
خوب اکه صیغه باشه چی؟ همین آقایون اگه ببینن هیچ خانومی حاضر نیست توی این شرایط(که واقعا به ضرر خانوما تموم میشه و حقوق انسانی بچه هم در نظر گرفته نمیشه!)
به دوستی تن بده،مجبور میشن به شان و حقوق خانمها احترام بذارن.
بد بختی جامعه ما یکی دو تا نیست!
اگه تو یه فیلم غربی بگن آزادی خوبه همه بدون فکر میگن عالیه! هیشکی از تبعاتش نمیپرسه!تازه اونا منظورشون از آزادی بی بند و باری و ریشه کن شدن کامل خانواده هستش!
ولی اگه مدل جامعه اسلامی که حد اکثر آزادی ممکن در کنار حفظ حقوق همگان و نگه داری بنیان خانواده رو داره بیان بشه، هر کی بدون فکر یه ایرادی میگیره !

ما هممون بدتر از هممون هم خودم، ایمانمون مشکل داره! اسمی ایمان داریم ولی رسمی به خدا ایمان نداریم! شاید اگه خودم پدر یه دختر بودم،به علت همین تعصبای غلط و خشونت های بی معنی،حقوق اساسی دخترم رو ندیده میگرفتم و مثل بعضیا با زور باهاش رفتار میکردم!

البته واقعا بدم میاد ازین رفتار! خوب شایدم اینجوری نبودم!

از بحث کردن با شما لذت میبرم،
با احترام

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماده 1043 قانون مدني اصلاحي سال 1370 مقرر مي دارد:
نكاح دختر باكره اگر چه به سن بلوغ رسيده باشد موقوف به اجازه پدر يا جد پدري اوست.
براساس اين ماده, دختري كه به سن بلوغ رسيده و قاعدتاً از تحت ولايت خارج است, از نظر نكاح نميتواند مستقلاً اقدام كند, در عين حالي كه ديگر تحت ولايت نيست و نظرش معتبر است و عقد نكاح بدون رضايت و اراده او واقع نمي شود, بايد اجازه و موافقت پدر يا جد پدري را نيز جهت انعقاد عقد نكاح تحصيل كند.
لزوم اجازه پدر يا جد پدري براي ازدواج دختر باكره در ماده 1043 قانون مدني قبل از اصلاحيه نيز مورد تاكيد قرار گرفته بود.
ماده 1043 سابق مقرر مي داشت:
نكاح دختري كه هنوز شوهر نكرده, اگر چه بيش از 18 سال تمام داشته باشد, متوقف به اجازه پدر يا جد پدري اوست...
يعني حتي اگر دختر, به سني رسيده باشد كه قانون آن را اماره رشد قرار داده و طفل با رسيدن به آن سن از تحت ولايت خارج مي شود, در عين حال در مورد نكاح مستقل نيست و بايد اجازه ولي را بگيرد. در اصلاحيه سال 1361 چون قانونگذار مبنا و ملاك را سن بلوغ قرار داده و سن 18 سال ديگر به عنوان اماره رشد شناخته نمي شد و ماده 1209 نيز خلاف حذف, عبارت سن 18 سال در ماده 1043 به سن بلوغ تبديل شد و صدر ماده مزبور به اين شكل درآمد:
نكاح دختري كه هنوز شوهر نكرده, اگر چه به سن بلوغ رسيده باشد, موقوف به اجازه پدر يا جد پدري اوست...
در اصلاحيه سال 1370 نيز همين حكم باقي ماند, فقط عبارت: دختري كه هنوز شوهر نكرده به : دختر باكره تبديل شد

pesare rastgoo

عضو جدید
منظورتون اینه که اگه مشکل قانونی حل بشه شما با ازدواج موقت مشکلی ندارین دیگه؟ خدا رو شکر! منم تا همین حد برام مهم بود که حکم خدا بهش توهین نشه و زیر پا نباشه! ازتون ممنونم!

pesare rastgoo

عضو جدید
ماده ۱۰۴۳ - نکاح دختری که هنوز شوهر نکرده اگرچه به سن بلوغ رسیده باشد موقوف به اجازه پدر یا جدپدری او است و هرگاه پدر یا جد پدری بدون علت موجه از دادن اجازه مضایقه کند دخترمی تواند با معرفی کامل مردی که می خواهد به او شوهرکند و شرایط نکاح و مهری که بین آنها قرار داده شده به دادگاه مدنی خاص مراجعه و به توسط دادگاه مزبور مراتب به پدر یا جد پدری اطلاع داده شود و بعد از ۱۵ روز از تاریخ اطلاع و عدم پاسخ موجه از طرف ولی دادگاه مزبور می تواند اجازه نکاح را صادر نماید . ( اصلاحی ۸/۱۰/۶۱

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز

همونطور که انتظار داشتم دوستانی که طرفدار صیغه هستند به این پست من جواب ندادند ! :surprised: http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/wink.gif

باز همین سئوال رو دارم بعلاوه سئوال دیگه ای !

دوستانی که صیغه را امری شرعی و حلال و سنت پیامبر و تشیع میدانند ایا حاضرند این سنت حسنه را در مورد زنان خانواده خود قبول کنند ؟؟

ایا حاضرند مثلا خواهر بیوه انان سالی دوبار صیغه مردانی بشود ؟؟ ایا اشکالی نمیبینند مادر بیوه انان هر چند ماه یکبار صیغه مردان شود ؟؟ ( البته از ذکر این مثالها عذرخواهی میکنم )

اگر جوابشان مثبت است که دیگر حرفی نداریم ولی اگر جوابشان منفیست پس چگونه است که امری حلال و شرعی را برای دیگران میخواهند ولی برای خودیها نمی پسندند ؟؟ ایا مرگ خوب است ولی برای همسایه ؟؟ ایا زنانی که قرار است صیغه مردان بشوند از سیاره مریخ اورده میشوند ؟؟!!

pesare rastgoo

عضو جدید
همونطور که انتظار داشتم دوستانی که طرفدار صیغه هستند به این پست من جواب ندادند ! :surprised: http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/wink.gif

باز همین سئوال رو دارم بعلاوه سئوال دیگه ای !

دوستانی که صیغه را امری شرعی و حلال و سنت پیامبر و تشیع میدانند ایا حاضرند این سنت حسنه را در مورد زنان خانواده خود قبول کنند ؟؟

ایا حاضرند مثلا خواهر بیوه انان سالی دوبار صیغه مردانی بشود ؟؟ ایا اشکالی نمیبینند مادر بیوه انان هر چند ماه یکبار صیغه مردان شود ؟؟ ( البته از ذکر این مثالها عذرخواهی میکنم )

اگر جوابشان مثبت است که دیگر حرفی نداریم ولی اگر جوابشان منفیست پس چگونه است که امری حلال و شرعی را برای دیگران میخواهند ولی برای خودیها نمی پسندند ؟؟ ایا مرگ خوب است ولی برای همسایه ؟؟ ایا زنانی که قرار است صیغه مردان بشوند از سیاره مریخ اورده میشوند ؟؟!!
دوست من ! زن حیوان نیست! ما هم صاحبش نیستیم! نه خواهر نه مادر حیوان نیستند!( البته از ذکر این مثالها عذرخواهی میکنم )
نه اختیار مادرت و نه اختیار خواهرت با شما نیست! یعنی حاضر باشی یا نباشی این موضوع جز حقوق اوناست!
در ضمن فرض کن خواهر یا دختر باکره شما میخواد برای آشنایی یه مدت بایه آقا پسری دوست بشه! دو تا گزینه داریم:
1)صیغه موقت با شرط عدم دخول(یعنی س.ک.س نباشه)
2)دوست باشین همدیگر رو بشناسین!
در عمل فرقش اینه: اگر در مورد دوم خواهر یا دختر شما از دستش در بره،بد بخت شدین!اما در مورد اول حد اقل بچه بابا داره!
در ضمن اگه یه آقا پسری بدونه که عوارض کارش مال خودشه؛یعنی بچش مال خودشه، خیلی فرق میکنه تا اینکه ببینه میتونه بدون ناراحتی سو استفاده کنه!
در مورد زن ها هم همین رفتارای آدمای عقده ای تعصبی باعث شده امروز تو جامعه ما اگه یه زن بخواد بعد از ازدواج اولش زندگی عادی خودشو داشته باشه واقعا با مشکل روبرو بشه!
از شما میپرسم:آیا آزادی برای همه چیزیه که ما باید از غرب وارد کنیم؟ اگه خودمون به احکام خدا تن بدیم چی میشه؟
اگه من یه روزی پدرم بمیره یا خواهر مطلقه داشته باشم به نظرم اونا یه حقوقی دارن که به من مربوط نمیشه واصلا حق دخالت در مسایل خصوصی اونا رو ندارم!

pesare rastgoo

عضو جدید
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]عملا مقلدان همه مراجع تقلید محترم ( به جز مقلدان حضرات آیات عظام سیستانی و صانعی ) می توانند بدون در نظر گرفتن اذن ولی اقدام به ازدواج دائم یا غیر دائم با دختر رشیده باکره نمایند .[/FONT]
منبع برای مطالعه بیشتر:

http://sonat-p.blogfa.com/post-4.aspx

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورتون اینه که اگه مشکل قانونی حل بشه شما با ازدواج موقت مشکلی ندارین دیگه؟ خدا رو شکر! منم تا همین حد برام مهم بود که حکم خدا بهش توهین نشه و زیر پا نباشه! ازتون ممنونم!
من یه پست دیگه بعد این پستم اضافه کرده بودم که نمی دونم چرا نیومده...
این بود:
.
اما تو یه مورد حرفاتون درسته اینکه بعضی مراجع ازدواج رو موقوف به اجازه ی ولی ندونستن...
و بعضی مراجع ازدواج دائم رو موقوف به اجازه می دونن و موقت رو نه و بعضی هم برعکس
.
اما قانون ایران ازدواج رو موقوف به اجازه ی ولی میدونه... حتی در صورتی که عقد ازدواج انجام شده باشه "ولی" می تونه با مراجعه به دادگاه تقاضای فسخ ازدواجو بکنه.... که در اون صورت اون ازدواج نامشروع محسوب می شه
و دختر هم اگر بخواد با کسی ازدواج کنه بدون اجازه ی پدر، باید از دادگاه اجازه بگیره....
منظورم اینه در هر حال تو نمی تونی رابطه ی عاشقانه و مخفیانه با کسی داشته باشی بر این مبنا که صیغه خوندی...
.
.
و اما نکته ی دیگه اینکه صیغه خوندن فقط چند تا جمله ست که زمان و مهر ازدواج موقتو معلوم می کنه و اینکه دو طرف راضی به این کار هستن که نیاز به حضور شخص سومی هم نداره... زمانش می تونه حتی دوساعت باشه یا چندین سال و مهر هم می تونه یک سکه ی 25 تومنی باشه یا خیلی بیشتر
حالا سوال من اینه... دختری که امروز یه بچه تو وجودش هست چطور می خواد اثبات کنه این بچه حاصل ازدواج موقته یا رابطه ی نامشروع... و این صیغه چطوری می تونه ازون و بچه ش برابر عرف و قانون محافظت کنه؟؟

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من ! زن حیوان نیست! ما هم صاحبش نیستیم! نه خواهر نه مادر حیوان نیستند!( البته از ذکر این مثالها عذرخواهی میکنم )
نه اختیار مادرت و نه اختیار خواهرت با شما نیست! یعنی حاضر باشی یا نباشی این موضوع جز حقوق اوناست!
در ضمن فرض کن خواهر یا دختر باکره شما میخواد برای آشنایی یه مدت بایه آقا پسری دوست بشه! دو تا گزینه داریم:
در عمل فرقش اینه: اگر در مورد دوم خواهر یا دختر شما از دستش در بره،بد بخت شدین!اما در مورد اول حد اقل بچه بابا داره!
در ضمن اگه یه آقا پسری بدونه که عوارض کارش مال خودشه؛یعنی بچش مال خودشه، خیلی فرق میکنه تا اینکه ببینه میتونه بدون ناراحتی سو استفاده کنه!
در مورد زن ها هم همین رفتارای آدمای عقده ای تعصبی باعث شده امروز تو جامعه ما اگه یه زن بخواد بعد از ازدواج اولش زندگی عادی خودشو داشته باشه واقعا با مشکل روبرو بشه!
از شما میپرسم:آیا آزادی برای همه چیزیه که ما باید از غرب وارد کنیم؟ اگه خودمون به احکام خدا تن بدیم چی میشه؟
اگه من یه روزی پدرم بمیره یا خواهر مطلقه داشته باشم به نظرم اونا یه حقوقی دارن که به من مربوط نمیشه واصلا حق دخالت در مسایل خصوصی اونا رو ندارم!
جالبه ... ندیده بودم مرد ایرانی رو که قبول کنه امور خصوصی زنان خانواده ش به اون ارتباطی نداره....
بهتون تبریک می گم بابت این;)

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز

بنده نگفتم اختیار اونا با شماست بلکه پرسیدم ایا راضی به این کار هستید یا خیر ؟؟

پس لطفا بجای پیچاندن موضوع بطور صریح به اون دو سئوال من جواب بدید .

در ضمن سئوال اول من که مستقیما مربوط بشما ( یعنی مربوط به هر مردی که میخاد با خانمی ازدواج کنه ) میشه . پس به اون هم صریحا جواب بدید .

بالا