آيا با برخورد با بدحجابي موافقيد ؟(نظرسنجي)

آيا با برخورد با بدحجابي موافقيد ؟(نظرسنجي)

• مجموع رای دهندگان
    220

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تبصره "زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از 10 روز تا دوماه یا از 50 هزار تا پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم خواهند شد".

کسانیکه در انظار عمومی وضع پوشیدن لباس و آرایش آنان خلاف شرع و یا موجب ترویج فساد و یا هتک عفت عمومی باشد توقیف و خارج از نوبت در دادگاه صالح محاکمه و حسب مورد به یکی از مجازات های مذکور در ماده 2 محکوم می گردند".

جرم عدم رعایت حجاب شرعی از لحاظ حصول نتیجه مجرمانه یک جرم « مطلق » بوده و صرف تحقق رفتار مجرمانه و تشکیل عنصر مادی در آن ، مرتکب را مستوجب مجازات قانونی می سازد. حصول نتیجه مجرمانه و در پی آن وجود سوء نیت خاص از شرایط تحقق این جرم نمی باشد ، بنابراین صرف عدم مراعات حجاب شرعی در مناظر عمومی موجب تحقق جرم است فارغ از آنکه امنیت اخلاقی و اجتماعی جامعه به مخاطره بیفتد یا نبیفتد.

http://secularismiran.blogfa.com/post-2.aspx

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
عربی کاملترین زبان دنیاست خوب قبول ولی خدا رو شکر که اسلام در انگلیس ظهور نکرد ....
من با اسلام ناب محمدی مشکل ندارم قبول دارم واقعا کاش مسئولین الان عرضه داشتند یه قلم از کار های ÷یغمبر رو اجرا می کردند ولی مطمئنم اگر الان پیغمبر بود با این قضایا اینطوری برخورد نمی کرد .
این راهش نیست با کتک زدن و فحاشی و زور گفتن دشمناتون زیاد میشه.
تو که هی داری حرفتو پس میگیری
هی یه چیز میگه
بلاخره اسلام یا خوبه یا بده ؟ اگه خوبه همش خوبه؟اگه بده همش بده
میگم که منم با برخورد اینچنینی که شما میگی مخالفم و تا حالا هم ندیدم با کسی اینطور برخورد کنن الا یدونه کلیپ که اونم اول خودش میخاست گردن کلفت بازی دربیاره
ولی با برخورد نرم موافقم اونم تا یه زمانی نه اینکه همیشه اینجوری تذکر بدن باید کار فرهنگی شروع بشه

خوب برادر اخوی کجای قانون اساسی نوشته با بدحجابی باید به زور رفتار کرد .....

بابی چارتون کجایی بیااااااااااااااااااااا:) دلم واست تنگیدددددددددددددد
پیشنهاد میکنم کتاب قانون اساسیو یه دور دربیای تا خوب جا بیوفته قضیه برات
اینجام
قول میدم دیگه از کنارت دور نشم :)

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تبصره "زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از 10 روز تا دوماه یا از 50 هزار تا پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم خواهند شد".

کسانیکه در انظار عمومی وضع پوشیدن لباس و آرایش آنان خلاف شرع و یا موجب ترویج فساد و یا هتک عفت عمومی باشد توقیف و خارج از نوبت در دادگاه صالح محاکمه و حسب مورد به یکی از مجازات های مذکور در ماده 2 محکوم می گردند".

جرم عدم رعایت حجاب شرعی از لحاظ حصول نتیجه مجرمانه یک جرم « مطلق » بوده و صرف تحقق رفتار مجرمانه و تشکیل عنصر مادی در آن ، مرتکب را مستوجب مجازات قانونی می سازد. حصول نتیجه مجرمانه و در پی آن وجود سوء نیت خاص از شرایط تحقق این جرم نمی باشد ، بنابراین صرف عدم مراعات حجاب شرعی در مناظر عمومی موجب تحقق جرم است فارغ از آنکه امنیت اخلاقی و اجتماعی جامعه به مخاطره بیفتد یا نبیفتد.

چرا عكس آواتارت حجاب نداره...در انظار عمومي است و مجرم شناخته شديد

BaBak.Turk

اخراجی موقت

این قانون اساسی نیست عزیز . قانون اسلامی ایرانیه.
قانون اساسی رو بیا بالا خوشگل خانوم.؟
من فعلا سکوت کردم و در آخر خواهم گفت از بندهای آزادی حقوقی فردی در اجتماع ....... وای بر شما بترسین از shayvar بزرگ:biggrin:

BaBak.Turk

اخراجی موقت
تو که هی داری حرفتو پس میگیری
هی یه چیز میگه
بلاخره اسلام یا خوبه یا بده ؟ اگه خوبه همش خوبه؟اگه بده همش بده
میگم که منم با برخورد اینچنینی که شما میگی مخالفم و تا حالا هم ندیدم با کسی اینطور برخورد کنن الا یدونه کلیپ که اونم اول خودش میخاست گردن کلفت بازی دربیاره
ولی با برخورد نرم موافقم اونم تا یه زمانی نه اینکه همیشه اینجوری تذکر بدن باید کار فرهنگی شروع بشه

پیشنهاد میکنم کتاب قانون اساسیو یه دور دربیای تا خوب جا بیوفته قضیه برات
اینجام
قول میدم دیگه از کنارت دور نشم
من با اسلام ناب ایرانی کاملا مخالفم چون از ته غلطه ......:)
من کتاب قانون اساسی رو بلدم و منتظرم تو بندهای حجابشو بهم بگی من برم بخونم .

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این قانون اساسی نیست عزیز . قانون اسلامی ایرانیه.
قانون اساسی رو بیا بالا خوشگل خانوم.؟
من فعلا سکوت کردم و در آخر خواهم گفت از بندهای آزادی حقوقی فردی در اجتماع ....... وای بر شما بترسین از shayvar بزرگ:biggrin:

اینا بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامیه...

BaBak.Turk

اخراجی موقت
بابی چارتون مسعود Maenad من رفتم ..بابی اعصابم خورده این پرویز مظلومی رو میخان بدن تراختور ما هم نمی خامیش اعصابم خورده ....ما رفتیم فعلا

BaBak.Turk

اخراجی موقت

اینا بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامیه...

قانون اساسی یکی هست این حرفو پیش یکی نزن که از خنده می میرن ..:biggrin:
برو از بابی سوال کنم خوشگلم عزیزم قانون اساسی با قانون شرعی در ایران دو کتاب جداست.

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با اسلام ناب ایرانی کاملا مخالفم چون از ته غلطه ......:)
من کتاب قانون اساسی رو بلدم و منتظرم تو بندهای حجابشو بهم بگی من برم بخونم .
با اسلام ناب آمریکایی چی موافقی؟

قرانو که قبول داری :

در قرآن مجید بیش از ده آیه در مورد حجاب و حرمت نگاه به نامحرم وجود دارد.
یکی از این آیات، آیه 59 سوره احزاب است:« یا ایهاالنبی قل لازواجک و بناتک و نساءالمومنین یدنین علیهن من جلابیبهن ذلک ادنی ان یعرفن فلا یوذین و کان الله غفورا رحیما» (ای پیامبر، به زنان و دخترانت و نیز به زنان مومنین بگو خود را بپوشانند تا شناخته نشوند و مورد اذیت قرار نگیرند. و خداوند بخشنده مهربان است.)

[h=4]هدف و فلسفه حجاب[/h] هدف اصلی تشریع احکام در اسلام، قرب به خداوند است که به وسیله‌ی تزکیه‌ی نفس و تقوا به دست می‎آید:

إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاکُمْ (حجرات؛13) بزرگوار و با افتخارترین شما نزد خدا با تقواترین شماست.

-=هُوَ الَّذِی بَعَثَ فِی الْأُمِّیِّینَ رَسُولاً مِنْهُمْ یَتْلُوا عَلَیْهِمْ آیاتِهِ وَ یُزَکِّیهِمْ وَ یُعَلِّمُهُمُ الْکِتابَ وَ الْحِکْمَةَ وَ إِنْ کانُوا مِنْ قَبْلُ لَفِی ضَلالٍ مُبِینٍ؛
اوست خدایی که میان عرب امّی (قومی که خواندن و نوشتن هم نمی‎دانستند) پیغمبری بزرگوار از همان قوم برانگیخت، تا بر آنان وحی خدا را تلاوت کند و آنها را (از لوث جهل و اخلاق زشت) پاک سازد و کتاب سماوی و حکمت الهی بیاموزد؛ با آن که پیش از این، همه در ورطه‌ی جهالت و گمراهی بودند.=-
از قرآن کریم استفاده می‎شود که هدف از تشریع حکم الهی، وجوب حجاب اسلامی، دست‌یابی به تزکیه‌ی نفس، طهارت، عفت و پاکدامنی است. آیاتی هم‎چون:

قُلْ لِلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذلِکَ أَزْکى لَهُمْ؛ ای رسول ما مردان مؤمن را بگو تا چشم‎ها از نگاه ناروا بپوشند و فروج و اندامشان را محفوظ دارند، که این بر پاکیزگی جسم و جان ایشان اصلح است.

حجاب چشم
قُلْ لِلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ (نور؛30) ای رسول ما به مردان مؤمن بگو تا چشم‎ها را از نگاه ناروا بپوشند.

قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ(نور؛31) ای رسول به زنان مؤمن بگو تا چشم‎ها را از نگاه ناروا بپوشند.

حجاب در گفتار
نوع دیگر حجاب و پوشش قرآنی، حجاب گفتاری زنان در مقابل نامحرم است:

فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیَطْمَعَ الَّذِی فِی قَلْبِهِ مَرَضٌ(احزاب؛32) پس زنهار نازک و نرم با مردان سخن نگویید؛ مبادا آن که دلش بیمار (هوا و هوس) است به طمع افتد.

حجاب رفتاری
نوع دیگر حجاب و پوشش قرآنی، حجاب رفتاری زنان در مقابل نامحرم است. به زنان دستور داده شده است به گونه‎ای راه نروند که با نشان دادن زینت‎های خود باعث جلب توجه نامحرم شوند

وَ لا یَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِیُعْلَمَ ما یُخْفِینَ مِنْ زِینَتِهِنَّ(نور؛31) و آن طور پای به زمین نزنند که خلخال و زیور پنهان پاهایشان معلوم شود.

از مجموع مباحث طرح شده به روشنی استفاده می‎شود که مراد از حجاب اسلامی، پوشش و حریم قایل شدن در معاشرت زنان با مردان نامحرم در انحای مختلف رفتار، مثل نحوه‌ی پوشش، نگاه، ‌حرف زدن و راه ‎رفتن است.
بنابراین، حجاب و پوشش زن نیز به منزله‌ی یک حاجب و مانع در مقابل افراد نامحرم است که قصد نفوذ و تصرف در حریم ناموس دیگران را دارند. همین مفهوم منع و امتناع در ریشه‌ی لغوی عفت نیز وجود دارد؛

حجاب و عفت
دو واژه‌ی «حجاب» و «عفت» در اصل معنای منع و امتناع مشترک‎اند. تفاوتی که بین منع و بازداری حجاب و عفت است، تفاوت بین ظاهر و باطن است؛ یعنی منع و بازداری در حجاب مربوط به ظاهر است، ولی منع و بازداری در عفت، مربوط به باطن و درون است؛ چون عفت یک حالت درونی است، ولی با توجه به این که تأثیر ظاهر بر باطن و تأثیر باطن بر ظاهر، یکی از ویژگی‌های عمومی انسان است؛ بنابراین، بین حجاب و پوشش ظاهری و عفت و بازداری باطنی انسان، تأثیر و تأثّر متقابل است؛ بدین ترتیب که هرچه حجاب و پوشش ظاهری بیش‌تر و بهتر باشد، این نوع حجاب در تقویت و پرورش روحیه‌ی باطنی و درونی عفت، تأثیر بیش‌تری دارد؛ و بالعکس هر چه عفت درونی و باطنی بیش‌تر باشد باعث حجاب و پوشش ظاهری بیش‌تر و بهتر در مواجهه با نامحرم می‎گردد.

حجاب زنان سالمند
قرآن مجید به شکل ظریفی به این تأثیر و تأثّر اشاره فرموده است. نخست به زنان سالمند اجازه می‎دهد که بدون قصد تبرّج و خودنمایی، لباس‎های رویی خود، مثل چادر را در مقابل نامحرم بردارند، ولی در نهایت می‎گوید: اگر عفت بورزند، یعنی حتی لباس‎هایی مثل چادر را نیز بر ندارند، بهتر است.

وَ الْقَواعِدُ مِنَ النِّساءِ اللاَّتِی لا یَرْجُونَ نِکاحاً فَلَیْسَ عَلَیْهِنَّ جُناحٌ أَنْ یَضَعْنَ ثِیابَهُنَّ غَیْرَ مُتَبَرِّجاتٍ بِزِینَةٍ وَ أَنْ یَسْتَعْفِفْنَ خَیْرٌ لَهُنَّ وَ اللَّهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ.(نور؛60)

علاوه بر رابطه‌ی قبل، بین پوشش ظاهری و عفت باطنی، رابطه‌ی علامت و صاحب علامت نیز هست؛ به این معنا که مقدار حجاب ظاهری، نشانه‎ای از مرحله‌ی خاصی از عفت باطنی صاحب حجاب است. البته این مطلب به این معنا نیست که هر زنی که حجاب و پوشش ظاهری داشت، لزوماً از همه‌ی مراتب عفت و پاکدامنی نیز برخوردار است.

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
قانون اساسی یکی هست این حرفو پیش یکی نزن که از خنده می میرن ..:biggrin:
برو از بابی سوال کنم خوشگلم عزیزم قانون اساسی با قانون شرعی در ایران دو کتاب جداست.
چون دوستت دارم بهت میگم
طرز گفتارت با یه خانوم اصلا درست نیست

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقای محترم قانون اساسی چیزیه که الان مورد تاییده و داره اجرا میشه...
حتی اگه قوانین شرعی بهش اضافه شده باشه...
مغلطه رو بزارید کنار
ما حرفمون رو زدیم و کاملا معلومه چی گفتیم و حرفمون چی بود...
خود دانید...
موفق باشید همگی...
طرز گفتارت با یه خانوم اصلا درست نیست

:gol:

af.earthlover

عضو جدید

سلام دوست عزیز ... این که میگد باید به قوانین هرجور که هست احترام بزاریم و به اونا عمل کنیم و ... از بی منطق ترین جملاتی هست که تا حالا شنیدم !!!!!!!!!!
خیلی از این قوانین ، توسط نمایندگانی که منو شما وارد مجلس کردیم نوشته شده ... حالا سوال اینه ، اگر افراد این فروم را یک جامعه ی آماری در نظر بگیریم ، اکثریت با ابن نوع برخورد ها مخالف هستند ... پس چرا نظر اون اقلیت پذیرفته یا اجرا شده ؟!!؟؟؟!؟!؟!؟!

امیدوارم شما هم به این نتیجه برسید که هر قانونی ، ارزش عمل کردن نداره و اتفاقا ، خیلی از انقلاب های بزرگ دنیا در اثر عمل نکردن به این قوانین پوچ به وجود آمده :
مثلا تو آفریقای جنوبی ( حضور ذهن ندارم ، شاید آمریکا ) ، یکی از قوانین این بود که در صورتی که یه سفید پوست وارد اتوبوس میشد و جا باسه نشستن نداشت ، و اگر در همان زمان ، یه سیاه پوست رو صندلی نشسته بود ، موظف بود که بلند شه تا اون سفید پوست بشینه و جالبه بدونید اولین جرقه مخالفت با آپارتایت و نژاد پرستی با عدم بلند شدن یه خانم سیاه پوست از روی صندلی اتوبوس زده شد ...

اگر گفته های شما رو ملاک قرار بدیم ، پس تا آخرزمان ، هیچ مخالفتی در برابر آپارتایت و ... نباید صورت میگرفت ولی آیا این درسته ؟؟؟!!!

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز ... این که میگد باید به قوانین هرجور که هست احترام بزاریم و به اونا عمل کنیم و ... از بی منطق ترین جملاتی هست که تا حالا شنیدم !!!!!!!!!!
خیلی از این قوانین ، توسط نمایندگانی که منو شما وارد مجلس کردیم نوشته شده ... حالا سوال اینه ، اگر افراد این فروم را یک جامعه ی آماری در نظر بگیریم ، اکثریت با ابن نوع برخورد ها مخالف هستند ... پس چرا نظر اون اقلیت پذیرفته یا اجرا شده ؟!!؟؟؟!؟!؟!؟!

امیدوارم شما هم به این نتیجه برسید که هر قانونی ، ارزش عمل کردن نداره و اتفاقا ، خیلی از انقلاب های بزرگ دنیا در اثر عمل نکردن به این قوانین پوچ به وجود آمده :
مثلا تو آفریقای جنوبی ( حضور ذهن ندارم ، شاید آمریکا ) ، یکی از قوانین این بود که در صورتی که یه سفید پوست وارد اتوبوس میشد و جا باسه نشستن نداشت ، و اگر در همان زمان ، یه سیاه پوست رو صندلی نشسته بود ، موظف بود که بلند شه تا اون سفید پوست بشینه و جالبه بدونید اولین جرقه مخالفت با آپارتایت و نژاد پرستی با عدم بلند شدن یه خانم سیاه پوست از روی صندلی اتوبوس زده شد ...

اگر گفته های شما رو ملاک قرار بدیم ، پس تا آخرزمان ، هیچ مخالفتی در برابر آپارتایت و ... نباید صورت میگرفت ولی آیا این درسته ؟؟؟!!!

سلام...
شما که احتمالا از اول پست های بنده رو خوندین باید متوجه شده باشید که من در پاسخ به اون کاربری گفتم که ادعا میکردن عقاید هر کسی قابل احترامه و دیگران نباید دخالتی بکنن..
من هم گفتم بله اما در جایی که این عقاید به دیگران آسیبی نزنه و اذعان داشتم که با برخورد با بد حجابی کاملا مخالفم...

ببینید هر کشوری قوانین خاص خودش رو داره و تا وقتی مورد پذیرش اکثریت جامعه است بنا بر اصل دموکراسی همه حتی مخالفین باید بهش احترام بزارن
هر وقت تعداد مخالفین و اصلاح طلبین به حدی رسید که در قانون اصلاحی بشه حرف شما صحیحه...
همین...
به همین سادگی...

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
اگر اشکال نداره من پاسخ بدم به شما

بله با شما موافقم
اما بستگی داره به قانونش.مثلا یه تاپیکی هست درباره حمله پلیس آمریکا به یه خانومی که باردار بوده
خیلی از دوستان اومدن اونجا گفتن کار خوبی کرده پلیس چون اون خانومه باید به قانون احترام میذاشت.این واقعا عجیبه که کسی همچین نظری داشته باشه
اینجا هم نمایندگانی که به مجلس میرن و قوانینو تصویب میکنن توسط مردم و با رای مردم انتخاب میشن و ما میتونیم مجلس رو یک یک جامعه آماری در نظر بگیریم چون افراد مختلف با طرز فکرای مختلف نمایندشون اونجا هست
ولی این که شما میگی این فروم رو یک جامعه آماری در نظر بگیریم اشتباهه چون هنوز ظریب نفوذ اینترنت اونقدر زیاد نیست و همه هم تو اینجور بحثا شرکت نمیکنن
البته بستگی به طرح موضوع هم از طرف استارتر تاپیک داره که چطور و با چه دیدگاهی یک مسئلرو مطرح کرده و به نظر سنجی گذاشته
مثلا این مسالرو تداعی میکنه برا خواننده که برخورد بد میکنن با بد حجابا ولی این فقط چند مورد بوده و کل جریان اینطوری نیست

اینجا 98 درصد جامعه مسلمان هستند و قانون اساسی کشورمون که نمایندگان همین مردم تصویبش کردن بر اساس اسلام و شرع هست. پس بنا به رای اکثریت مردم باید قوانین اسلامی در مملکت رعایت بشه که حجاب هم یکیشه
اون مثالیم که شما زدی کاملا قضیش با این قضیه فرق داره

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه اصلا هرکس تو یه قبر میذارن!!!!!!!!!!!!

شما مگه داستان کشتی رو بلئ نیستین ؟؟ یکی نشسته بود زیر پای خودشو سوراخ می کرد و....

بهتر است بجای نقل و قول از دیگران مثل دو نمونه بالا

حرف خودتون را بزنید حرفی که واقعا بدونید چی دارید می گید و بتونید ازش دفاع کنید

=============
یعنی امیر اومد استقلال؟؟؟
پرویز میاد تراختور؟؟؟
===============

و...

بگذریم یکی بیاد تو اون تاپیک کار فرهنگی رو برای من تعریف کنه

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/378043-کار-فرهنگی-چیست؟-اصلا-کار-فرهنگی-یعنی-چی؟؟؟

af.earthlover

عضو جدید

سلام...
شما که احتمالا از اول پست های بنده رو خوندین باید متوجه شده باشید که من در پاسخ به اون کاربری گفتم که ادعا میکردن عقاید هر کسی قابل احترامه و دیگران نباید دخالتی بکنن..
من هم گفتم بله اما در جایی که این عقاید به دیگران آسیبی نزنه و اذعان داشتم که با برخورد با بد حجابی کاملا مخالفم...

ببینید هر کشوری قوانین خاص خودش رو داره و تا وقتی مورد پذیرش اکثریت جامعه است بنا بر اصل دموکراسی همه حتی مخالفین باید بهش احترام بزارن
هر وقت تعداد مخالفین و اصلاح طلبین به حدی رسید که در قانون اصلاحی بشه حرف شما صحیحه...
همین...
به همین سادگی...
خب من هم همینو گفتم دیگه !!!
الآن این فروم یه جامعه ی آماریه ... ما که نمیتونیم بریم از تک تک مردم بریم بپرسیم که آیا با بد حجابی موافق هستند و یا این که مخالفن !!!
همانطور که نتیجه ی نظر سنجی نشون میده ، اکثریت مخالفن ... حالا منظور شما از به حدی رسیدن این مخالفین ، یعنی دقیقا چی ؟؟؟ یعنی باید مثلا 99 درصد جامعه رو تشکیل بدن ، بعد تازه اون موقع قانون بشه که با بد حجابی ( اصلا این کلمه را قبول ندارم ) برخورد نشه !!
اصلا هدف از این نظر سنجی چی بوده ؟؟؟؟!!!!!!!

masoud612

عضو جدید
الآن این فروم یه جامعه ی آماریه ... ما که نمیتونیم بریم از تک تک مردم بریم بپرسیم که آیا با بد حجابی موافق هستند و یا این که مخالفن !!!
همانطور که نتیجه ی نظر سنجی نشون میده ، اکثریت مخالفن ... حالا منظور شما از به حدی رسیدن این مخالفین ، یعنی دقیقا چی ؟؟؟ یعنی باید مثلا 99 درصد جامعه رو تشکیل بدن ، بعد تازه اون موقع قانون بشه که با بد حجابی ( اصلا این کلمه را قبول ندارم ) برخورد نشه !!

اگه اين نظرسنجي به همه پرسي گذاشته بشه مطمئن باش 80 درصد موافق برخوردن، مثال كشتيو mand007 خوب گفت اينم مثله همونه رعايت نكردن پوشش آثار عمومي داره تنها به خود شخص مربوط نميشه نحوه برخوردا بايد اصلاح بشه شكي درش نيس كسي اصل پوشش و حجابو نميتونه رد كنه والسلام

af.earthlover

عضو جدید
سلام
اگر اشکال نداره من پاسخ بدم به شما

بله با شما موافقم
اما بستگی داره به قانونش.مثلا یه تاپیکی هست درباره حمله پلیس آمریکا به یه خانومی که باردار بوده
خیلی از دوستان اومدن اونجا گفتن کار خوبی کرده پلیس چون اون خانومه باید به قانون احترام میذاشت.این واقعا عجیبه که کسی همچین نظری داشته باشه
اینجا هم نمایندگانی که به مجلس میرن و قوانینو تصویب میکنن توسط مردم و با رای مردم انتخاب میشن و ما میتونیم مجلس رو یک یک جامعه آماری در نظر بگیریم چون افراد مختلف با طرز فکرای مختلف نمایندشون اونجا هست
ولی این که شما میگی این فروم رو یک جامعه آماری در نظر بگیریم اشتباهه چون هنوز ظریب نفوذ اینترنت اونقدر زیاد نیست و همه هم تو اینجور بحثا شرکت نمیکنن
البته بستگی به طرح موضوع هم از طرف استارتر تاپیک داره که چطور و با چه دیدگاهی یک مسئلرو مطرح کرده و به نظر سنجی گذاشته
مثلا این مسالرو تداعی میکنه برا خواننده که برخورد بد میکنن با بد حجابا ولی این فقط چند مورد بوده و کل جریان اینطوری نیست

اینجا 98 درصد جامعه مسلمان هستند و قانون اساسی کشورمون که نمایندگان همین مردم تصویبش کردن بر اساس اسلام و شرع هست. پس بنا به رای اکثریت مردم باید قوانین اسلامی در مملکت رعایت بشه که حجاب هم یکیشه
اون مثالیم که شما زدی کاملا قضیش با این قضیه فرق داره

ممنون دوست عزیز ولی باور کن من هم یکی از اون مسلمان ها هستم ( البته اگه خدا قبول کنه !) باور کن من هم نماز میخونم ، روزه میگیرم ، زیارت امام رضا میرم ، با خدا راز و نیاز میکنم ، من هم جزوی از همون 98 درصد مسلمان این جامعه هستم !!!من و خیلی دیگه از اون هشتادو خورده ای نفر که با این جور برخوردا مخالف بودیم ، هممون جزئی از اون 98 درصد مسلمون جامعه هستیم !!!! ولی قبول کنید ، اسلام با بیرون بودن تار موی خانم ها به خطر نمی افته ... اسلام وقتی به خطر میفته که با زور ، موی اون دخترو زیر روسری کنی !!!! اون موقعست که در اول ، مردم اسلام گریز ، و پس از مدتی اسلام ستیز میشن !!!
تازه اون موقست که اسلام به خطر میفته و متاسفانه باید بگم که این جو اسلام گریزی ، کم کم داره تو جامعه به وجود میاد !!!!!!!!!!

Mkvisual

عضو جدید
همین الان توی تلویزیون داشت حوادث دهه 60 رو نشون میداد ...
یه عده برداشته بودند بین زن و مرد در کلاس های دانشگاه دیوار کشیده بودند، بعد امام و آقای خامنه ای اومدند گفتند که این کار یعنی چی ؟! این کجای اسلامه ؟! بعد دیوار ها رو جمعش کردند ...
توی 20:30 نشون داد،
میتونین تو ویبگردی فردا، پس فردا دانلودش کنین ...
.
.
.
البته شاید ربط کمی به موضوع حجاب داشته باشه، ولی به هر حال فکر میکنم بی ربط هم نباشه ...

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

هدف از این نظر سنجی بیان نظر راجب موافقت یا مخالفت با برخورده که من خودم هم یکی از مخالفین بودم...
اما نه به معنای اینکه نباید برخورد بشه
به معنای اینکه این راهش نیست...
وگرنه فکر میکنم حتی شما هم مخالف بد حجابی و ترویج بی حیایی و فساد تو کشور باشین.
هدف اصلی این نظر سنجی رو هم استارتر زحمت میکشن.

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز ولی باور کن من هم یکی از اون مسلمان ها هستم ( البته اگه خدا قبول کنه !) باور کن من هم نماز میخونم ، روزه میگیرم ، زیارت امام رضا میرم ، با خدا راز و نیاز میکنم ، من هم جزوی از همون 98 درصد مسلمان این جامعه هستم !!!من و خیلی دیگه از اون هشتادو خورده ای نفر که با این جور برخوردا مخالف بودیم ، هممون جزئی از اون 98 درصد مسلمون جامعه هستیم !!!! ولی قبول کنید ، اسلام با بیرون بودن تار موی خانم ها به خطر نمی افته ... اسلام وقتی به خطر میفته که با زور ، موی اون دخترو زیر روسری کنی !!!! اون موقعست که در اول ، مردم اسلام گریز ، و پس از مدتی اسلام ستیز میشن !!!
تازه اون موقست که اسلام به خطر میفته و متاسفانه باید بگم که این جو اسلام گریزی ، کم کم داره تو جامعه به وجود میاد !!!!!!!!!!

بله
منم خدای ناکرده نگفتم مسلمون نیستین
اسلام باید همه چیش جای خودش باشه و به همش رسیدگی بشه حالا امروزه میبینیم به هیچ چی نمیرسن .ولی نباید ولش کرد که
منم قبلا گفتم بازم میگم این برخوردها اگر ،اگر فقط ارامش بخش مقطعی باشد میشه پذیرفت یعنی فقط برا یه مدتی برخورد کنن تا درمان اصلی که کار فرهنگیه شروع بشه ورگنه کلا برخورد نباشه بهتره چون بعد یه مدت همین ارامش بخش آدمو سست میکنه
کار فرهنگیم باید از نوجون ها و بچه های الان شروع بشه که 5 سال دیگه وارد اجتماع میشن

masoud612

عضو جدید
هدف از این نظر سنجی بیان نظر راجب موافقت یا مخالفت با برخورده که من خودم هم یکی از مخالفین بودم...
اما نه به معنای اینکه نباید برخورد بشه
به معنای اینکه این راهش نیست...
وگرنه فکر میکنم حتی شما هم مخالف بد حجابی و ترویج بی حیایی و فساد تو کشور باشین.
هدف اصلی این نظر سنجی رو هم استارتر زحمت میکشن.
.

اولش يه كنجكاوي بود كه آيا تو يه محيطي كه تقريبا 100 درصد دانشگاه رفتن و خودشونم جوونن حجاب براشون چقدر مهمه ، من خودم بشخصه فكر ميكردم تعداد موافقا كمتر از 10 درصد بشه كه با ديدن نظرسنجي يكم شگفت زده شدم ، اين نشون ميده كه پوشش و حجاب خصوصا حيا براي جوانان هم مسئله مهميه ، قصد كسي تبليغ چادر يا اسلام طالباني نبود لااقل هدف من اين نيس و خود را در چنين موقعيتي هم نميبينم ، اميدورام تصميم گيرندگان فرهنگي كشور زمينه اي ايجاد كنن براي بحث بيشتر ، به قول دوستان فرهنگ سازي بشه تا نيازي به برخوردهاي اين چنيني نباشه. اصولا دخالت يه ارگان نظامي در مسئله حجاب خودش مشكل سازه كه بايد راهكار مناسبتري اتخاذ بشه

آخرین ویرایش:

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه خوب برخورد کنن من موافقم....

جوانای امروزه فهمیده هستن.....فقط گاهی جو میگیرشون...و بعضی از اعتقاداتمون رو فراموش میکنن

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله بشه ولی باید یادتون باشه تحریک شدن فقط مساوی با دوتا متلک نیست ،خیلی خیلی خیلی میتونه بدتر باشه
پلیسم نمیتونه برا هر نفر یه مامور بذاره
به نظر من وقتی یک نفر به قانون مملکتش احترام نمیذاره بعدا نباید از همون قانون انتظار داشته باشه به شکایتش رسیدگی کنه
باید دید شما بعدش از قانونی که قبولش ندارین انتظاری دارین؟

یعنی الان تو کل دنیا فقط ایران و عربستان هستند که حجاب توشون اجباریه و بقیه کشورها که مختارند...
الان تو بقیه کشورها نیاز بوده که برای هر کسی یه مامور بذارند؟؟؟؟؟
----------------------------------------
----------------------------------------
کلا من تو این تاپیک هیچ نظری ندادم. چون اصلا مساله حجاب تو ایران برام مهم نیست....
به چیزی بنام روسری اصلا اعتقاد ندارم ( ولی آدم معنوی گرایی هم هستم ...)
ولی معتقدم تو دین اسلام هم حجاب اجبار نیست ( الان جبهه نگیرید برید آیات قرآن رو بیارید ..نیازی نیست)

تا حالا فکر کردید همون امام حسین چرا حج رو ترک کرد؟ کارش بظاهرخلاف اسلام نبود؟
( فقط با این مثال خواستم بگم همه چیز رو خدا تو ظاهردین خودش نذاشته. باید زبان کائنات رو یاد بگیرید.... :) )

برای من هم مهم نیست که الان حجاب اجباریه یا نه؟
الان چیزی که مردم سرزمین ما رو پژمرده کرده فشار اقتصادیه .... ( برای خودم هم بیکاریه )

ولی باور کنید برای خالق ما چیزی بنام حجاب و روسری مهم نیست... مهم این که راه دانایی - زیبایی و نیکویی رو بریم...
بقول آقای الهی قمشه ای شما فرض کنید اصلا چیزی هم درست باشه ولی منطق شما قبولش نکرد. اگر روز قیامتی بود و شما رو بازجویی کردند که چرا خلاف کردید میتونید بگید عقل و منطق من قبول نکرد. همین کافیه . ولی اگر از تون پرسیدند چرا به فلانی کمکی نکردید نمیتونید بهانه ای بیارید چون تو ذات ما نیکویی رو نوشته شده ....

موفق باشید. بدرود
-------------------------------------
-------------------------------------
شعر زیر رو برای فرد خاصی نذاشتم ...فقط چون خیلی زیبا و پرمعناست میذارم تا بخونید :

همه روز روزه بودن، همه شب نماز کردن
همه ساله حج نمودن، سفر حجاز کردن

ز مدينه تا به کعبه ، سر و پا برهنه رفتن
دو لب از براي لبيّک ، به وظيفه باز کردن

به مساجد و معابد ، همه اعتکاف جستن
ز ملاهي و مناهي ، همه احتراز کردن

شب جمعه ها نخفتن، به خداي راز گفتن
ز وجود بي نيازش، طلب نياز کردن

بخدا که هيچ کس را، ثمر آنقدر نباشد
که به روي نا اميدي ، در بسته باز کردن

شيخ بهايي

بالا