آيا با برخورد با بدحجابي موافقيد ؟(نظرسنجي)

آيا با برخورد با بدحجابي موافقيد ؟(نظرسنجي)

• مجموع رای دهندگان
    220

BaBak.Turk

اخراجی موقت
:surprised:
مگه اون قانون رو از فضا آوردن ؟
آهان زدی تو خااال ..
ولی اون قانون کلی تره و در همه جا یکسانه .
قانون اسلامی شما مختص شماست و 30 سال بیشتر سن اش نیست.
مملکت ما هم اگر جمهوری هست باید زیر تابع قوانین اساسی باشه . اگر جمهوری نیست حکومت هست حرف شما درسته.

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهان زدی تو خااال ..
مملکت ما هم اگر جمهوری هست باید زیر تابع قوانین اساسی باشه . اگر جمهوری نیست حکومت هست حرف شما درسته.
ولمون کن
بی خیال شو
ینی میگی باید قانون خاندان پهلوی رو به عنوان قانون اساسی داشته باشیم؟:eek:

BaBak.Turk

اخراجی موقت
ولمون کن
بی خیال شو
ینی میگی باید قانون خاندان پهلوی رو به عنوان قانون اساسی داشته باشیم؟:eek:

نه من کی گفتم ...قانون پهلوی..؟
می خایی چند تا از موارد در قانون اساسی رو نام ببرم که در ایران به هیچ عنوان رعایت نمیشه؟

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهان زدی تو خااال ..
[h=2]جرم عدم رعایت حجاب در قانون اساسی جمهوری اسلامی [/h]
جرم عدم رعایت حجاب شرعی از لحاظ حصول نتیجه مجرمانه یک جرم مطلق بوده و صرف تحقق رفتار مجرمانه و تشکیل عنصر مادی در آن مرتکب را مستوجب مجازات قانونی می سازد .
رکن قانونی:
1- تبصره ماده 638 قانون مجازات اسلامی تشکیل دهنده جرم عدم رعایت حجاب شرعی است . به موجب این ماده " هرکس علناً در انظار عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید علاوه بر کیفر عمل به حبس از 10 روز تا دو ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم می گردد و در صورتیکه مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نمی باشد ولی عفت عمومی را جریحه دار می نماید ، فقط به حبس از 10 روز تا دو ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد".
تبصره "زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از 10 روز تا دوماه یا از 50 هزار تا پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم خواهند شد".
برخلاف گمان برخی از مردم به خصوص زنان و دختران، از دیدگاه قانون برهنه بودن چه تمام چه بخشی از موی سر و یا هر بخش دیگر از بدن بی حجابی محسوب می شود و ما عنوان مجرمانه ای تحت نام "بد حجابی " نداریم .
2- پیش از وضع ماده 638 قانون مجازات اسلامی در سال 1375 ، ماده قانونی جرم عدم رعایت حجاب شرعی ماده چهار قانون " نحوه رسیدگی به تخلفات و مجازات فروشندگان لباسهائی که استفاده از آنها در ملاعام خلاف شرع است یا عفت عمومی را جریحه دار کند ـ مصوب 1365 " بود . برابر این ماده " کسانیکه در انظار عمومی وضع پوشیدن لباس و آرایش آنان خلاف شرع و یا موجب ترویج فساد و یا هتک عفت عمومی باشد توقیف و خارج از نوبت در دادگاه صالح محاکمه و حسب مورد به یکی از مجازات های مذکور در ماده 2 محکوم می گردند".
رکن مادی :
1 ـ شخصیت بزه دیده، سلامت روانی و امنیت اخلاقی جامعه ، حوزه هایی هستند که با تحقق جرم عدم رعایت حجاب شرعی مورد تعرض و آسیب واقع می شوند. بنابر این، جرم در حوزه ی جرایم عمومی بوده و تعقیب کردن مرتکب آن نیازمند دعوای شاکی خصوصی نمی باشد.
2- برابر ماده 3 قانون مجازات اسلامی "قوانین جزائی درباره کلیه کسانی که در قلمرو حاکمیت زمینی ، دریائی و هوائی جمهوری اسلامی ایران مرتکب جرم شوند اعمال می گردد". بنابراین با توجه به این حکم قانونی و اطلاق تبصره مذکور ، کلیه زنانی که در قلمرو حاکمیت جمهوری اسلامی هستند مکلف به رعایت حجاب شرعی می باشند و عوامل « مذهب » و « تابعیت » در تحقق این جرم مدخلیتی ندارند، لذا اگر یک زن غیر مسلمان نیز بدون حجاب شرعی در انظار عمومی ظاهر شود مرتکب جرم گشته است .
جرم عدم رعایت حجاب شرعی از جمله جرایم معاونت بردار است . بنابر ماده 43 قانون مجازات اسلامی معاون در جرم کسی است که؛ دیگری را تحریک یا ترغیب یا تهدید یا تطمیع به ارتکاب جرم نماید و یا بوسیله دسیسه و فریب و نیرنگ موجب وقوع جرم شود، با علم و عمد وسایل ارتکاب جرم را فراهم کند و یا طریق ارتکاب آن را با علم به قصد مرتکب ارائه دهد، عالما و عامدا وقوع جرم را تسهیل کند .
از جمله مصادیق بارز معاونت در جرم بحث ، تهیه وسایل ارتکاب این جرم یعنی لباس هایی است که استفاده از آن در ملاعام خلاف شرع بوده و از مصادیق فقدان حجاب شرعی موضوع ماده 638 قانون مجازات اسلامی است . بنابر این تولید کنندگان ، توزیع کنندگان و فروشندگان این نوع البسه مشمول بند 2 ماده 43 بوده و تحت تعقیب قانون قرار خواهند گرفت.
البته قانون گذار با هدف پیشگیری از جرم و جلوگیری از شیوع وسایل جرم ، این نوع معاونت در جرم را موضوع جرم مستقلی قرار داده است که مشمول قانون "نحوه رسیدگی به تخلفات و مجازات فروشندگان لباسهائی که استفاده از آنها در ملاعام خلاف شرع است یا عفت عمومی را جریحه دار می کند" می باشد.
از سویی نیز به دلیل عدمی بودن رفتار مجرمانه جرم مذکور ، وسیله در تحقق آن « موضوعیت » ندارد. به بیان دیگر ظاهر شدن در هر وضعیتی که کفایت حجاب شرعی را نکند از مصادیق جرم عدم رعایت حجاب شرعی است . هویدا و نمایان بودن تمام یا بخشی از موی سر ، آشکار بودن گردن و سینه بواسطه نحوه بستن روسری ، استفاده از لباس های تنگ و بدن نما و آرایش صورت و دستها همگی از مصادیق جرم عدم رعایت حجاب شرعی است . تشخیص مصادیق بر عهده دادگاه است .
در خصوص مکان ارتکاب جرم، مکان تحقق این جرم معابر و انظار عمومی می باشد . حکم شماره 413 ـ1316،2،31 دیوان عالی کشور ، ما را در شناخت معابر عمومی یاری می رساند "مقصود از ارتکاب عمل منافی عفت به طور علنی اعم است از اینکه عمل در مرئی و منظر عمومی واقع شود و یا در مکانی که مستعد عموم باشد و قصد مرتکب پنهان نمودن محل و احتراز از علنی بودن و آشکار شدن آن تاثیری نخواهد داشت بنابراین ارتکاب عمل منافی عفت در پس کوچه و تاریکی شب مشمول ارتکاب عمل در علن خواهد بود" ( اصول قضائی عبده ، ص 222 )
جرم عدم رعایت حجاب شرعی از لحاظ حصول نتیجه مجرمانه یک جرم « مطلق » بوده و صرف تحقق رفتار مجرمانه و تشکیل عنصر مادی در آن ، مرتکب را مستوجب مجازات قانونی می سازد. حصول نتیجه مجرمانه و در پی آن وجود سوء نیت خاص از شرایط تحقق این جرم نمی باشد ، بنابراین صرف عدم مراعات حجاب شرعی در مناظر عمومی موجب تحقق جرم است فارغ از آنکه امنیت اخلاقی و اجتماعی جامعه به مخاطره بیفتد یا نبیفتد.
جرم عدم رعایت حجاب شرعی از دیدگاه آیین دادرسی کیفری
مطابق بند یک ماده 21 آیین دادرسی کیفری جرم عدم رعایت حجاب شرعی از جمله « جرایم مشهود » محسوب می گردد. در مواجهه با جرایم مشهود ضابطین دادگستری موظف هستند هر اقدام موثر در حفظ آثار و علائم جرم و همچنین هر اقدامی جهت جلوگیری از فرار متهم را انجام دهند.
در حال حاضر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به عنوان ضابط عام دادگستری وظیفه اصلی در برخورد با جرم عدم رعایت حجاب شرعی را بر عهده دارد. « مبارزه با منکرات و فساد » برابر ماده 8 ماده چهار قانون نیروی انتظامی مصوب 1369 از جمله وظایف ذاتی نیروی انتظامی به عنوان ضابط قوه قضائیه می باشد ، بنابراین هر اقدام نیروی انتظامی در برخورد با جرم عدم رعایت حجاب شرعی که از مصادیق عمده منکرات و مفاسد اجتماعی است ، انجام تکلیف قانونی بوده که سرپیچی از آن تخطی از وظایف ذاتی این نیرو محسوب شود.

BaBak.Turk

اخراجی موقت
آخه بابی چطور بهت بگم کجای قانون اساسی ما اینجور چیزها هست ..(اصول قضائی عبده ، ص 222 یا شرع و .....)
بابام کتاب قانون اساسی .. کتابی که تو فرانسه اولین بار نگاشته شد و کشورهایی که جمهوری میشن باید قوانین شون زیر تابع اون قانون اساسی باشه . تا سازمان ملل و کشورهای دیگه اونو به عنوان یه جمهوری بدونند.

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه بابی چطور بهت بگم کجای قانون اساسی ما اینجور چیزها هست ..(اصول قضائی عبده ، ص 222 یا شرع و .....)
بابام کتاب قانون اساسی .. کتابی که تو فرانسه اولین بار نگاشته شد و کشورهایی که جمهوری میشن باید قوانین شون زیر تابع اون قانون اساسی باشه . تا سازمان ملل و کشورهای دیگه اونو به عنوان یه جمهوری بدونند.
بابات قانون اساسی ؟! فکر کردم میگی بابام قانون اساسیو نوشته :)
یعنی ما باید قوانینمون تابعی از قوانین فرانسه باشه ؟!

BaBak.Turk

اخراجی موقت
بابات قانون اساسی ؟! فکر کردم میگی بابام قانون اساسیو نوشته
یعنی ما باید قوانینمون تابعی از قوانین فرانسه باشه ؟!
هی هی .. بابی خودتو نزن اونراه وگرنه من هم بلدم خودمو بزنم کوچه علی چپ و ....چپ
همه کشورها جمع شدن و اون کتاب رو نوشتند و فرانسه اولین کشور اجرا کننده بود ...
به شوخی مثل خودت جواب بدم این میشه:
نه می خایی قوانین 2000 سال قبل عرب رو اجرا کنیم؟:)

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
هی هی .. بابی خودتو نزن اونراه وگرنه من هم بلدم خودمو بزنم کوچه علی چپ و ....چپ
همه کشورها جمع شدن و اون کتاب رو نوشتند و فرانسه اولین کشور اجرا کننده بود ...
به شوخی مثل خودت جواب بدم این میشه:
نه می خایی قوانین 2000 سال قبل عرب رو اجرا کنیم؟:)
:biggrin:
ایول دمت گرم
همینه دیگه
قرار نیست قوانینیو که اونا نوشتن ما اجرا کنیم
شانس اوردی زیاد نرفتم تو نخ و قانونو این چیزا وگرنه حالتو میگرفتم :)
الانم نمیدونم اینایی که داری میگی رو راست میگی یا یه چیزی همینطوری داری از خودت میگی
ولی به هر حال اگه اینیم که میگی به فرض محال درست باشه هر کشوری قانون خودشو داره و هر جای دنیا بری قوانین یکی نیست
در یکسری از کشورها هم مثل آمریکا هر ایالتش قانون مختص به خودشو داره و همه جا قوانین یکی نیست
اینم یه امر عادیه هر کشوری قوانین خودشو داشته باشه
نکنه انتظار داری تو ایران قانون اون زمان که تو فرانسه نوشته شدرو اجرا کنیم؟ خوب اونا بیان قانون مارو اجرا کنن. والا

ahmadpashaei

عضو جدید
بابا نمیشه که حجاب تو مملکتی که بین شمال و جنوب یک شهرش اینقدر اختلاف فرهنگی هست و تازه مهمتر اینکه مسلمان هستن آزاد باشه،این قانون اسلام هست و مستقیم از طرف خدا وحی شده پس با عقل انسانی خودتون نقدش نکنید،آدم کار خدا رو که نقد نمیکنه!!!!!!!!!!!!!! شده قضیه طالوت و جالوت،وقتی خدا میگه یکاری نکنید حتی اگر عیبی نداشته باشه هم باید قبول کنید چرا که ایمان شما رو میخواد بسنجه و میخواد بهتون ثابت کنه میتونید جلوی وسوسه رو بگیرید یا نه!وگرنه قضیه آب خوردن اون مردم در زمان طالوت و یا سر بریدن گوساله سامری کجاش غیر منطقی و یا حرام بود! فکر کردین راجع به این؟ خدا چون خدا بود گفت نخورید،نکشید،چون من میگم و من قدرت مطلق هستم.تمام:smile:حالا ساخته دست خدا هم باید براش شاخ بشه و مناظره بذاره با خدا؟!! این حجاب برای مصونیت زن هست نه برای محدودیت،من امروز تو متروی صادقیه دو تا خانم دیدم که یکی مانتوی کرم نازک تنش بود و از زیر فقط سوتین تنش بود و میدونید چقدر فجیع خود سوتین یا زیرپوش از زیر این نوع مانتوهای نازک معلومه،ملت نگاه می کردن،صاف اومدن جلوی من با وجود بیش از 100 نفر که بیشتر مرد بودن ازم سوال کرد و پیش من که از جمعیت فاصله داشتم و نشسته بودم یجایی نشست،من واقعا جهتم رو عوض کردم که خودم راحت باشم و دوست نداشتم جلوی اونهمه آدم که همه سیخ خیره بودن جلب توجه بشه! نه که من ندید بدید باشما،اصلا اینجوری نیستیم خانوادگی ولی آدم تو محیط پاک راحت تره دیگه،نیست؟(اوتوبوس به برکت خصوصی سازی در روزهای تعطیل نایاب هست) میخواین پلیس به این تذکر نده؟!!!!! بابا تمام بدنش معلوم بود... مگه میشه به اختیار مردم باشه؟باید به اختیار خدا باشه نه مردم و نه حکومت!

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای من خوندن پست بعضی از کاربرها واقعا برام شوک آور بود....
من هم دور برم آدم های خیلی مذهبی دارم که براشون حجاب و .... خیلی مهمه. ولی همه ی اونها هم به این نتیجه رسیدند که هر کی خودش باید لباس خودش رو انتخاب کنه و روشی که تو ایران اجرا میشه ثابت شده اصلا درست نیست..... ولی برای من خیلی جای تعجبه که هنوز افرادی تو این باشگاه هستند که میگن زور باید باشه !!!

نظر آیت الله طالقانی در سال 58 در مورد اجباری بودن حجاب :
آقای طالقانی از مخالفین اجباری نمودن حجاب در ایران پس از انقلاب بودند. کیهان به نقل از ایشان در شماره ۲۰ اسفند ۱۳۵۷ نوشت:
«حتی برای زن‌های مسلمان هم در حجاب اجباری نیست چه برسد به اقلیت‌های مذهبی...ما نمی‌گوییم زنها به ادارات نروند و هیچ کس هم نمیگوید...زنان عضو فعال اجتماع ما هستند...اسلام و قرآن و مراجع دین میخواهند شخصیت زن حفظ شود. هیچ اجباری هم در کار نیست. مگر در دهات ما از صدر اسلام تا کنون زنان ما چگونه زندگی می‌کردند؟ مگر چادر می‌پوشیدند؟...کی در این راهپیمایی‌ها زنان ما را مجبور کرده که با حجاب یا بی حجاب بیایند؟ این‌ها خودشان احساس مسئولیت کردند. اما حالا اینکه روسری سر کنند یا نکنند باز هم هیچکس در آن اجباری نکرده است.»
----------------------------------------------------------------------------
یادم هست یه بار داشتم سایت یه مسجدی تو آمریکا رو میخوندم ( فکر کنم برای محدوده واشنگتن ) بود در مورد حجاب و فوایدش نوشته شده بود .... یه خورده رفتم جلوتر خوندم که نوشته بود حجاب برای زن زور نیست و زنان آزادند که خود انتخاب کنند و روشی که در برخی از مکان ها حجاب رو برای زنان اجباری کرده اند مانند کشور ایران روشی اسلامی نیست .... ( حالا ببینید مسلمانان کشورهای دیگر در مورد حجاب تو ایران چه فکری میکنند .... شماها آبروی هر چی اسلام و مسلمان رو تو جهان بردید ... )

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای من خوندن پست بعضی از کاربرها واقعا برام شوک آور بود....
من هم دور برم آدم های خیلی مذهبی دارم که براشون حجاب و .... خیلی مهمه. ولی همه ی اونها هم به این نتیجه رسیدند که هر کی خودش باید لباس خودش رو انتخاب کنه و روشی که تو ایران اجرا میشه ثابت شده اصلا درست نیست..... ولی برای من خیلی جای تعجبه که هنوز افرادی تو این باشگاه هستند که میگن زور باید باشه !!!

نظر آیت الله طالقانی در سال 58 در مورد اجباری بودن حجاب :
آقای طالقانی از مخالفین اجباری نمودن حجاب در ایران پس از انقلاب بودند. کیهان به نقل از ایشان در شماره ۲۰ اسفند ۱۳۵۷ نوشت:
«حتی برای زن‌های مسلمان هم در حجاب اجباری نیست چه برسد به اقلیت‌های مذهبی...ما نمی‌گوییم زنها به ادارات نروند و هیچ کس هم نمیگوید...زنان عضو فعال اجتماع ما هستند...اسلام و قرآن و مراجع دین میخواهند شخصیت زن حفظ شود. هیچ اجباری هم در کار نیست. مگر در دهات ما از صدر اسلام تا کنون زنان ما چگونه زندگی می‌کردند؟ مگر چادر می‌پوشیدند؟...کی در این راهپیمایی‌ها زنان ما را مجبور کرده که با حجاب یا بی حجاب بیایند؟ این‌ها خودشان احساس مسئولیت کردند. اما حالا اینکه روسری سر کنند یا نکنند باز هم هیچکس در آن اجباری نکرده است.»
----------------------------------------------------------------------------
یادم هست یه بار داشتم سایت یه مسجدی تو آمریکا رو میخوندم ( فکر کنم برای محدوده واشنگتن ) بود در مورد حجاب و فوایدش نوشته شده بود .... یه خورده رفتم جلوتر خوندم که نوشته بود حجاب برای زن زور نیست و زنان آزادند که خود انتخاب کنند و روشی که در برخی از مکان ها حجاب رو برای زنان اجباری کرده اند مانند کشور ایران روشی اسلامی نیست .... ( حالا ببینید مسلمانان کشورهای دیگر در مورد حجاب تو ایران چه فکری میکنند .... شماها آبروی هر چی اسلام و مسلمان رو تو جهان بردید ... )

من قبلا آیات قرآنی که مربوط به حجاب بود خوندم و چیزی از اجبار پیدا نکردم ولی به خودم گفتم من که متخصص دین نیستم شاید اشتباه برداشت میکنم ولی حالا دیدم متخصص دین هم گفته اجباری نیست- پس اینا چی میخوان از مردم؟؟ با حجاب زوری به اسلام هم ضربه میخوره

آخرین ویرایش:

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جرم عدم رعایت حجاب در قانون اساسی جمهوری اسلامی
جرم عدم رعایت حجاب شرعی از لحاظ حصول نتیجه مجرمانه یک جرم مطلق بوده و صرف تحقق رفتار مجرمانه و تشکیل عنصر مادی در آن مرتکب را مستوجب مجازات قانونی می سازد .

رکن قانونی:

1- تبصره ماده 638 قانون مجازات اسلامی تشکیل دهنده جرم عدم رعایت حجاب شرعی است . به موجب این ماده " هرکس علناً در انظار عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید علاوه بر کیفر عمل به حبس از 10 روز تا دو ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم می گردد و در صورتیکه مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نمی باشد ولی عفت عمومی را جریحه دار می نماید ، فقط به حبس از 10 روز تا دو ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد".

تبصره "زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از 10 روز تا دوماه یا از 50 هزار تا پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم خواهند شد".

برخلاف گمان برخی از مردم به خصوص زنان و دختران، از دیدگاه قانون برهنه بودن چه تمام چه بخشی از موی سر و یا هر بخش دیگر از بدن بی حجابی محسوب می شود و ما عنوان مجرمانه ای تحت نام "بد حجابی " نداریم .

2- پیش از وضع ماده 638 قانون مجازات اسلامی در سال 1375 ، ماده قانونی جرم عدم رعایت حجاب شرعی ماده چهار قانون " نحوه رسیدگی به تخلفات و مجازات فروشندگان لباسهائی که استفاده از آنها در ملاعام خلاف شرع است یا عفت عمومی را جریحه دار کند ـ مصوب 1365 " بود . برابر این ماده " کسانیکه در انظار عمومی وضع پوشیدن لباس و آرایش آنان خلاف شرع و یا موجب ترویج فساد و یا هتک عفت عمومی باشد توقیف و خارج از نوبت در دادگاه صالح محاکمه و حسب مورد به یکی از مجازات های مذکور در ماده 2 محکوم می گردند".

رکن مادی :

1 ـ شخصیت بزه دیده، سلامت روانی و امنیت اخلاقی جامعه ، حوزه هایی هستند که با تحقق جرم عدم رعایت حجاب شرعی مورد تعرض و آسیب واقع می شوند. بنابر این، جرم در حوزه ی جرایم عمومی بوده و تعقیب کردن مرتکب آن نیازمند دعوای شاکی خصوصی نمی باشد.

2- برابر ماده 3 قانون مجازات اسلامی "قوانین جزائی درباره کلیه کسانی که در قلمرو حاکمیت زمینی ، دریائی و هوائی جمهوری اسلامی ایران مرتکب جرم شوند اعمال می گردد". بنابراین با توجه به این حکم قانونی و اطلاق تبصره مذکور ، کلیه زنانی که در قلمرو حاکمیت جمهوری اسلامی هستند مکلف به رعایت حجاب شرعی می باشند و عوامل « مذهب » و « تابعیت » در تحقق این جرم مدخلیتی ندارند، لذا اگر یک زن غیر مسلمان نیز بدون حجاب شرعی در انظار عمومی ظاهر شود مرتکب جرم گشته است .

جرم عدم رعایت حجاب شرعی از جمله جرایم معاونت بردار است . بنابر ماده 43 قانون مجازات اسلامی معاون در جرم کسی است که؛ دیگری را تحریک یا ترغیب یا تهدید یا تطمیع به ارتکاب جرم نماید و یا بوسیله دسیسه و فریب و نیرنگ موجب وقوع جرم شود، با علم و عمد وسایل ارتکاب جرم را فراهم کند و یا طریق ارتکاب آن را با علم به قصد مرتکب ارائه دهد، عالما و عامدا وقوع جرم را تسهیل کند .

از جمله مصادیق بارز معاونت در جرم بحث ، تهیه وسایل ارتکاب این جرم یعنی لباس هایی است که استفاده از آن در ملاعام خلاف شرع بوده و از مصادیق فقدان حجاب شرعی موضوع ماده 638 قانون مجازات اسلامی است . بنابر این تولید کنندگان ، توزیع کنندگان و فروشندگان این نوع البسه مشمول بند 2 ماده 43 بوده و تحت تعقیب قانون قرار خواهند گرفت.

البته قانون گذار با هدف پیشگیری از جرم و جلوگیری از شیوع وسایل جرم ، این نوع معاونت در جرم را موضوع جرم مستقلی قرار داده است که مشمول قانون "نحوه رسیدگی به تخلفات و مجازات فروشندگان لباسهائی که استفاده از آنها در ملاعام خلاف شرع است یا عفت عمومی را جریحه دار می کند" می باشد.

از سویی نیز به دلیل عدمی بودن رفتار مجرمانه جرم مذکور ، وسیله در تحقق آن « موضوعیت » ندارد. به بیان دیگر ظاهر شدن در هر وضعیتی که کفایت حجاب شرعی را نکند از مصادیق جرم عدم رعایت حجاب شرعی است . هویدا و نمایان بودن تمام یا بخشی از موی سر ، آشکار بودن گردن و سینه بواسطه نحوه بستن روسری ، استفاده از لباس های تنگ و بدن نما و آرایش صورت و دستها همگی از مصادیق جرم عدم رعایت حجاب شرعی است . تشخیص مصادیق بر عهده دادگاه است .

در خصوص مکان ارتکاب جرم، مکان تحقق این جرم معابر و انظار عمومی می باشد . حکم شماره 413 ـ1316،2،31 دیوان عالی کشور ، ما را در شناخت معابر عمومی یاری می رساند "مقصود از ارتکاب عمل منافی عفت به طور علنی اعم است از اینکه عمل در مرئی و منظر عمومی واقع شود و یا در مکانی که مستعد عموم باشد و قصد مرتکب پنهان نمودن محل و احتراز از علنی بودن و آشکار شدن آن تاثیری نخواهد داشت بنابراین ارتکاب عمل منافی عفت در پس کوچه و تاریکی شب مشمول ارتکاب عمل در علن خواهد بود" ( اصول قضائی عبده ، ص 222 )

جرم عدم رعایت حجاب شرعی از لحاظ حصول نتیجه مجرمانه یک جرم « مطلق » بوده و صرف تحقق رفتار مجرمانه و تشکیل عنصر مادی در آن ، مرتکب را مستوجب مجازات قانونی می سازد. حصول نتیجه مجرمانه و در پی آن وجود سوء نیت خاص از شرایط تحقق این جرم نمی باشد ، بنابراین صرف عدم مراعات حجاب شرعی در مناظر عمومی موجب تحقق جرم است فارغ از آنکه امنیت اخلاقی و اجتماعی جامعه به مخاطره بیفتد یا نبیفتد.

جرم عدم رعایت حجاب شرعی از دیدگاه آیین دادرسی کیفری

مطابق بند یک ماده 21 آیین دادرسی کیفری جرم عدم رعایت حجاب شرعی از جمله « جرایم مشهود » محسوب می گردد. در مواجهه با جرایم مشهود ضابطین دادگستری موظف هستند هر اقدام موثر در حفظ آثار و علائم جرم و همچنین هر اقدامی جهت جلوگیری از فرار متهم را انجام دهند.

در حال حاضر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به عنوان ضابط عام دادگستری وظیفه اصلی در برخورد با جرم عدم رعایت حجاب شرعی را بر عهده دارد. « مبارزه با منکرات و فساد » برابر ماده 8 ماده چهار قانون نیروی انتظامی مصوب 1369 از جمله وظایف ذاتی نیروی انتظامی به عنوان ضابط قوه قضائیه می باشد ، بنابراین هر اقدام نیروی انتظامی در برخورد با جرم عدم رعایت حجاب شرعی که از مصادیق عمده منکرات و مفاسد اجتماعی است ، انجام تکلیف قانونی بوده که سرپیچی از آن تخطی از وظایف ذاتی این نیرو محسوب شود.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تن های هرزه را سنگسار می کنند ،غافل از آنکه شهر پر از فاحشه های مغزی است!! بحث توی این باشگاه فایده نداره مشکل جای دیگس.

شما مشکلو کجا می بینید؟
منم به این نتیجه رسیدم بعد از حدود 400 تا پست!

helya.azad

عضو جدید
ا

این همه که میگی براشون قابل درکه کیان؟!!
مخالفینه برخورد که تو این نظر سنجی که رای دادن؟!
یا همه کشورهای دنیا که توشون حجاب اجباری نیست؟!:)
من به شخصه زن یا دختر ندارم که تو این موردی که گفتی برا خودم توضیح بدم اما اگه هیچکس با بی حجابیا نوامیسه خودش موافق نیست و باماله بقیه موافقه
بس اینایی که چند تاری موهاشون بیرونه و از نظر شما بی حجابن کیان!!!؟
اوایل قرن بیستم و زمانی که نیمی از دنیا مستعمره و بقیه تحت لوای کمونیست و کشورهای قدرتمند تو جنگ و کشمکش بودن با الان مقایسه کردنش عاقلانه است؟!!
هرچند زمانه رضا خان هم بیشرفت بسیاری نسبت به قاجار(احداث راه اهن و دانشگاه) انجام شد اما من حرکت کشف حجابش را تایید نمی کنم اما در قرن بیست و یکم
ما با عکسه این موضوع مواجهیم!!!
این که میگی اونجارو مقایسه نکن مسلمون نیستن باید بگم که بسیاری در جامعه ما طرفدار ازادیه حجاب هستن صرف نظر ازمسلمان بودن یا نبودنشان بس
قابل قیاس هست
برا شما قابل درك نيست كه حجاب اجتماعيه شخصي نيست؟
اگه نميتوني درك كني قوه ي دركتو ببر دكتر يه چيزيش ميشه!
من مخالف برخورد با بدحجابي ام و تو پست قبلي م هم نوشتم!كلا با اجبار مخالفم
جامعه جوري شده كه ديگه اختيار زنها دست پدر يا شوهرشون نيست و خودشون تصميم ميگيرن چه جوري لباس بپوشن
اكثر مردايي كه ميدونن غيرت يعني چي با بي حجابي مخالفن!
اگه قراره از گذشته عبرت نگيريم و دوباره اشتباهات گذشته رو تكرار كنيم چرا تاريخ مي خونيم؟نبايد از گذشته عبرت گرفت؟يا تاريخ مصرف عبرت از گذشته تموم شده و مسمومت ميكنه!
وقتي ميگي زمان رضاخان نسبت به زمان قاجار پيشرفت شده خب زمان جمهوري اسلامي هم پيشرفته تر از زمان پهلوي هست اين مقتضاي زمانه نه اينكه رضاشاه بهتر بوده!
منم با اجبار حجاب مخالفم ولي دلايل شما رو قبول ندارم

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
نههههههههههههههههههههههههه
متاسفانه ما به جای حل مسئله صورت مسئله رو پاک می کنیم!!!!!!!!!!

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینین دوستان برخورد داریم تا برخورد
بله هییچکس با برخورد خشن موافق نیست
اما یک سری دیگه وضعیت رو خیلی خراب کردن که نمیشه از کنارش گذشت که باز با اونم نمیشه برخورد خشن و زننده کرد
و تقریبا همه هم قبول دارن که حجاب یک امر شخصی نیست و اجتماعیه.شخصی اونیه که تو خونست
من ایه قرآن آوردم که توش گفته هم مردان و هم زنان باید حجاب داشته باشن و تقریبا همه هم میدونیم بی حجابی یکی از گناهانه.دیگه نمیدونم قرآن باید چطور بگه یه چیزیو؟
قانون ایرانو آوردم که گفته باید هم مردان و هم زنان باید حجاب داشته باشن
از نظر اجتماعی مشکلات بد اخلاقیها و بدحجابیهارو اوردم و با کشورای دیگه مقایسه کردم
تقریبا همه اینا نشون دهنده ایکه که حجاب برای یک جامعه الزامیه
ولی باز بعضیا میگن هیچ جا نگفته اجباره
ولی باز یک سری بهانه های بنی اسرائیلی میارن که دیگه اونو نمیشه کاریش کرد
حتما باید زور بالا سرتون باشه؟

helya.azad

عضو جدید
اونایی که تحریک می کنن چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه ما چه گناهی کردیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
كاملا باهاتون موافقم
اوني كه ميگه آموزش ببينن تا تحريك نشن معلومه در مورد تفاوتهاي زن و مرد هيچ چي نميدونه!
اون خودش بايد آموزش ببينه تا بدونه مرد طالبه و زن مطلوب
اگه قراره مرد به اين راحتي زن رو بدست بياره ديگه زن مطلوبيتي نداره و در ضمن اين از ويژگيهاي مرده كه تحريك بشه!
دست خودش نيست
طبيعتش اينجوريه!
مگه ميشه شير رو آموزش داد تا شكار نكنه؟مگر اينكه اونو از اصليتش دور كني!اون ديگه شير نيست!از گربه هم ترسوتره!
مرد رو هم نميشه آموزش داد تا مثل يه خانوم با خانوماي محترم بي حجاب!برخورد كنه!چون اون يه مرده!

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونایی که تحریک می کنن چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه ما چه گناهی کردیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

كاملا باهاتون موافقم
اوني كه ميگه آموزش ببينن تا تحريك نشن معلومه در مورد تفاوتهاي زن و مرد هيچ چي نميدونه!
اون خودش بايد آموزش ببينه تا بدونه مرد طالبه و زن مطلوب
اگه قراره مرد به اين راحتي زن رو بدست بياره ديگه زن مطلوبيتي نداره و در ضمن اين از ويژگيهاي مرده كه تحريك بشه!
دست خودش نيست
طبيعتش اينجوريه!
مگه ميشه شير رو آموزش داد تا شكار نكنه؟مگر اينكه اونو از اصليتش دور كني!اون ديگه شير نيست!از گربه هم ترسوتره!
مرد رو هم نميشه آموزش داد تا مثل يه خانوم با خانوماي محترم بي حجاب!برخورد كنه!چون اون يه مرده!

احیانا شما از شهر قم نیستید؟
آخه واقعا مردهای قم تمام فکر و ذهنشون این جوریه.

روزي شخصي در حال نماز خواندن در راهي بود و مجنون بدون اين که متوجه شود از بين او و سجاده اش عبور کرد مرد نمازش را قطع کرد و داد زد هي چرا بين من و خدايم فاصله انداختي مجنون به خود آمد و گفت من که عاشق ليلي هستم تورا نديدم تو که عاشق خداي ليلي هستي چگونه مرا ديدي؟؟ !!

تازه دارم میفهمم چقدر افرادی مانند آقای دکتر حسین الهی قمشه ای و پدر ایشون ( مهدی الهی قمشه ای ) .... چقدر بزرگ بودند و هستند ...

khanum gol

عضو جدید
به نظرم این رویه ای که خواهران ارشادی درپیش گرفتن نه تنها کمکی به حجاب نمیکنه بلکه جوونا برای اینکه بیشتر خودشونو نشون بدن بدتر به سمت بی حجابی میرن.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو وصیت نامه یه شهید خوندم : اکثر فساد جوانان از بد حجابی زنهاست.
این وصیت یه جوون 17 ساله به خواهرش بوده مبنی بر رعایت حجاب.
خون اون شهید و امثال او ریخته شد برای حفظ آرمان های اسلامی ،یکی از مهمترین آرمان هایی که انقلاب ما بر پایه اون شکل گرفت همین حجاب بود به دلیل ملعبه شدن زنان ما قبل از انقلاب بود که غیرت مردان این سرزمین به جوش آمد و تصمیم به حفظ آبروشون گرفتن.
می خوام بگم برای این که زن ها حجاب داشته باشند یا نداشته باشن دست خودشون نیست اتفاقا باید اول جواب خون شهدا رو بدن و دینشون رو به اون ها عدا کنند. ولی در کل با خشونت برای هدایت کاملا مخالفم.
شهيدان فقط براي حجاب به ميدان جنگ رفتن و شهيد شدن...فقط با يه حجاب خون شهيد پايمال نمي شه...به نظر خودت علت اين همه بي حجابي چيه؟ همه شهدا كه از روز ازل پاك و بهشتي نبودن خودشون به اين واقعيت رسيدن...اين شهدائي كه شما نام برديد همانهائي نبودن كه در حكومت فاسد پهلوي بودند ؟ من نمي گم حجاب بده ولي حجابي كه با زور و توهين همراه باشه همان بهتر كه نباشه

masoud612

عضو جدید
احیانا شما از شهر قم نیستید؟
آخه واقعا مردهای قم تمام فکر و ذهنشون این جوریه.

روزي شخصي در حال نماز خواندن در راهي بود و مجنون بدون اين که متوجه شود از بين او و سجاده اش عبور کرد مرد نمازش را قطع کرد و داد زد هي چرا بين من و خدايم فاصله انداختي مجنون به خود آمد و گفت من که عاشق ليلي هستم تورا نديدم تو که عاشق خداي ليلي هستي چگونه مرا ديدي؟؟ !!

تازه دارم میفهمم چقدر افرادی مانند آقای دکتر حسین الهی قمشه ای و پدر ایشون ( مهدی الهی قمشه ای ) .... چقدر بزرگ بودند و هستند ...

تو يه جامعه همه جور آدم زندگي ميكنن ،همه مثل مجنون ، مجنون نيستن! و نه همه الهي قمشه اين ، يه

جامعه اسلامي بايد از شرايط و الگو هاي اسلامي تبعيت كنه ، ما با اين فرض ميتونيم برهنگي رو رواج بديم كه

همه مثله اماما معصوم باشن، تو جامعه همه اعتقادات يكساني ندارن و برهنگي عامل انحراف و فساد جامعه

ميشه، دقت كنيد كه كسي چادرو تبليغ نميكنه و با اسلام طالباني هم موافق نبوده و نيستيم ولي نبايد به يه

عده معدود اجازه داده بشه كه حجاب رو مسخره كنن ، و لباسهاي زننده در ظاهر حفظ حجاب باشه در صورتيكه

اين حجاب آرايشي بيش نيس براي خودنمايي ،چون اين رو توهين به خود مسئله حجاب ميدونيم، در كشوري

مثله تركيه بي حجاب داريم و با حجاب ، لااقل اينجوري صره از ناصره مشخص ميشه .

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو يه جامعه همه جور آدم زندگي ميكنن ،همه مثل مجنون ، مجنون نيستن! و نه همه الهي قمشه اين ، يه

جامعه اسلامي بايد از شرايط و الگو هاي اسلامي تبعيت كنه ، ما با اين فرض ميتونيم برهنگي رو رواج بديم كه

همه مثله اماما معصوم باشن، تو جامعه همه اعتقادات يكساني ندارن و برهنگي عامل انحراف و فساد جامعه

ميشه، دقت كنيد كه كسي چادرو تبليغ نميكنه و با اسلام طالباني هم موافق نبوده و نيستيم ولي نبايد به يه

عده معدود اجازه داده بشه كه حجاب رو مسخره كنن ، و لباسهاي زننده در ظاهر حفظ حجاب باشه در صورتيكه

اين حجاب آرايشي بيش نيس براي خودنمايي ،چون اين رو توهين به خود مسئله حجاب ميدونيم، در كشوري

مثله تركيه بي حجاب داريم و با حجاب ، لااقل اينجوري صره از ناصره مشخص ميشه .

دوست گرامی
کسی که با دو تار موی یه زن تحریک میشه مشکلات روحی روانی داره .... نیازی نیست آدم مجنون یا عارف باشه.
این فرد پاشو از ایران بذاره بیرون که دیگه ......
اینها اگر یه خانم با نقاب هم جلوشون باشه ذهنش منحرف میشه ...

مثال زدنم از آقای الهی قمشه ای این بود که شما ببینید افرادی مانند دکتر و پدرشون در چه عوالمی سیر میکنند
اینها هستند که قرآن رو درک کرده اند و سعی میکنند زیبایی های اون رو به دیگران نشون بدهند نه افرادی که دم از مومن بودن میزنند و تمام مشکلتشون اینکه دارند تحریک میشن...

ما تو این دنیا گوسفند نیستیم که فقط به خوردن و خوابیدن فکر کنیم یه خرده به اون بالا هم نگاه کنید.... تا ذره ای از زیبایی خداوند رو هم درک کنید و شاید از این همه لذت های دنیوی ذهنتون دور شه ....

آخرین ویرایش:

masoud612

عضو جدید
دوست گرامی
کسی که با دو تار موی یه زن تحریک میشه مشکلات روحی روانی داره .... نیازی نیست آدم مجنون یا عارف باشه.

مثال زدنم از آقای الهی قمشه ای این بود که شما ببینید افرادی مانند دکتر و پدرشون در چه عوالمی سیر میکنند
اینها هستند که قرآن رو درک کرده اند و سعی میکنند زیبایی های اون رو به دیگران نشون بدهند نه افرادی که دم از مومن بودن میزنند و تمام مشکلتشون اینکه دارند تحریک میشن...

ما تو این دنیا گوسفند نیستیم که فقط به خوردن و خوابیدن فکر کنیم یه خرده به اون بالا هم نگاه کنید.... تا ذره ای از زیبایی خداوند رو هم درک کنید و شاید از این همه لذت های دنیوی ذهنتون دور شه ....

البته كسي كه با دو تار مو تحريك بشه مشكل داره ! اين دنيا فاني ست ........ اما ما فعلا داريم تو اين دنيا زندگي ميكنيم و هيچ كسم زهدگرايي رو تاييد نكرده نمونش امامان معصوم و حتي عالمان معاصر مثله شريعتي ،.... ما اگه شعار نديم و فقط به خود قران عمل كنيم به خيلي چيزا ميرسيم كه هم زندگي دنيوي رو لحاظ كرده هم اخروي ، من فكر ميكنم با عمل به قران بشه به همه زيبايي هاي كه شما مدنظرتونه رسيد.

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گرامی

شما مثل اینکه خوب درک نکردین موضوع رو!!!
کسی از دوتا تار مو حرف نزد.کسیم با دوتا تار مو تحریک نمیشه
قضیه فراتر از تار مو شده
یارو طوری لباس میپوشه که اصلا اونو نپوشه بهتره
شما کجا دیدی یه نفر دوتا تار موش بیرون باشه بهش تذکر بدن؟
اینهمه از اقای قمشه ای مثال میزنین و قبولشون دارین حرفای دیگشونم قبول دارین؟
اگر اینها قرآن رو درک کردند و اینها برای شما محترم هستند که همون قرانی که اینا درک کردن گفته هم مردا هم زنا حجاب داشته باشین که

بله هیچکس با برخورد خشن موافق نیست
اما یک سری دیگه وضعیت رو خیلی خراب کردن که نمیشه از کنارش گذشت که باز با اونم نمیشه برخورد خشن و زننده کرد
و تقریبا همه هم قبول دارن که حجاب یک امر شخصی نیست و اجتماعیه.شخصی اونیه که تو خونست
من ایه قرآن آوردم که توش گفته هم مردان و هم زنان باید حجاب داشته باشن و تقریبا همه هم میدونیم بی حجابی یکی از گناهانه.دیگه نمیدونم قرآن باید چطور بگه یه چیزیو؟
قانون ایرانو آوردم که گفته باید هم مردان و هم زنان باید حجاب داشته باشن
از نظر اجتماعی مشکلات بد اخلاقیها و بدحجابیهارو اوردم و با کشورای دیگه مقایسه کردم
تقریبا همه اینا نشون دهنده ایکه که حجاب برای یک جامعه الزامیه
ولی باز بعضیا میگن هیچ جا نگفته اجباره
ولی باز یک سری بهانه های بنی اسرائیلی میارن که دیگه اونو نمیشه کاریش کرد
حتما باید زور بالا سرتون باشه؟

sanam_el

عضو جدید
دوستان حجاب در جامعه جزء حقوقه اجتماعیه نه فردی. موضوع شخصی نیست که بگید به دیگران ربطی نداره.
از طرفی هم در دین حق الله محسوب نمیشه یعنی بازم ربطی نداره که اگر شما یا شوهرتون یا...راضی باشن شما بتونید حجاب نداشته باشید.
به این مساله فکر کنید

natashkooh

عضو جدید
دوستان حجاب در جامعه جزء حقوقه اجتماعیه نه فردی. موضوع شخصی نیست که بگید به دیگران ربطی نداره. از طرفی هم در دین حق الله محسوب نمیشه یعنی بازم ربطی نداره که اگر شما یا شوهرتون یا...راضی باشن شما بتونید حجاب نداشته باشید. به این مساله فکر کنید
نميدونم من بد متوجه شدم؟؟ حجاب موضوع اجتماعيه يعني طرز لباس پوشيدن دختر همسايمون به من ربط داره؟؟؟

بالا