آقایون حاضرید حق طلاق به همسر آیندتون بدین؟

لیلا مندلیف

عضو جدید
فرض کنید با یه خانومی آشنا شدین خیلی هم دوستش دارید و شخصیتشو قبول دارین و قصد دارین باهاش ازدواج کنید.اگه ازتون حق طلاق بخواد اولا چه فکری میکنید؟منظورم اینه که میگید واه واه این که از حالا حرف طلاق میزنه... یا حتما به من اعتماد نداره ....
دوما قبول میکنید یا علی رغم تمام خصوصیات خوبی که داره از ازدواج باهاش منصرف میشید؟
لطفا منطقی,مودب و خالی از هر گونه تحقیر و توهین به خانومها نظر بدین:gol:

mehrshad53

اخراجی موقت
اگه مرد و زن برابرند که همه چیز باید دوطرفه باشه...
در ضمن اون عکس اواتارت شد زن دروازه بان پرسپولیس:surprised:

nomber_van

عضو جدید
خب نه 100% چون خانوما از نظر من خیلی زود رنج و احساساتی هستن
و اینکه خب ادم تا یه دوره ای خیلی جذاب هست ولی بعد از اون وقتی حرف هاش تموم بشن یا تکراری بشن دیگه مثل سابق نیست و با کوچکترین مشکل ممکنه درخواست کنه !

raha 001

عضو جدید
فرض کنید با یه خانومی آشنا شدین خیلی هم دوستش دارید و شخصیتشو قبول دارین و قصد دارین باهاش ازدواج کنید.اگه ازتون حق طلاق بخواد اولا چه فکری میکنید؟منظورم اینه که میگید واه واه این که از حالا حرف طلاق میزنه... یا حتما به من اعتماد نداره ....
دوما قبول میکنید یا علی رغم تمام خصوصیات خوبی که داره از ازدواج باهاش منصرف میشید؟

خیییییلیییی عالی میشه ...

دیگه اون وقت نمیتونن بهمون زور بگن...:smile:

لیلا مندلیف

عضو جدید
منظور از زور گفتن چیه ؟!
اینه که هر چی دوست داشتین بپوشین و هر کاری خواستین بکنین ؟
واقعا که ...:(
عزیزم آدم باید با کسی ازدواج کنه که اینقدر قبولش داشته باشه که رفتاراش و پوشش طرف واسش قابل احترام باشه.اگه به کسی امر و نهی کنی تحقیر میشه

• Like
واکنش ها: sh85

raha 001

عضو جدید
منظور از زور گفتن چیه ؟!
اینه که هر چی دوست داشتین بپوشین و هر کاری خواستین بکنین ؟
واقعا که ...:(

نخیر من کی همچین حرفی زدم؟؟؟!!!!!!!!! :surprised:

منظورم چیزای دیگه بود...

به اطرافت خوب نگا کن تا ببینی...

NYC

عضو جدید
کاربر ممتاز
100 %، میشه به جای مهریه این امتیاز رو داد،به نظر من مهریه یک سنتی هست که از اعراب جاهل به ما رسیده اون زمان اسب و ... بوده حالا سکه طلا.
حالا این که خوبه بعضی جاها هنوز شیر بها رواج داره !

سه رتنور

عضو جدید
اولا بايدزوجين يك روح باشند در دوكالبد .دوما واكذاري حق طلاق به همسر از نظر شرعي مشكلي ندارد. اما در مملكت ما عرف نيست . وبه همين دليل براي حفظ حرمت شوهر درجامعه خانها نبايد چنين درخواستي رو داشته باشند.اگر موضوع اشكار نشود يعني بصورت قاچاق باشد از نظر من مشكلي ندارد.واز طرف ديگه اگر چنين حقي را به خانمها بدهند .شب تا صبح صد دفعه خود را طلاق مي دهند.:gol:

waffen

اخراجی موقت

اولا که به نظر من این قانون "حق طلاق" چیز فوق العاده احمقانه ای هست. اصلا یعنی چه که مرد باید به زن "اجازه ی طلاق" بده و در غیر اینصورت زن باید از همه چیز بگذره تا از اون آدم جدا بشه. اینم یکی از اون قوانین ضد زن و اسلامی هست.
حقیقت این هست که اگر زنی بخواد از مردی جدا بشه به هر حال اینکار رو میکنه و نیازی نیست کسی بیاد به اون زن "اجازه" بده. این تفکر که اگر شما به زن اجازه ی طلاق بدید اون زندگی پایدار نمی مونه خیلی مسخره و اشتباه هست.
من اگر زمانی قصد ازدواج داشته باشم (که نه میتونم و نه میخوام) دوست دارم اون زن دقیقا همون حقوقی رو داشته باشه که من دارم و اگر قانون هم این حقوق رو بهش نده من به عنوان شریک زندگی اینها رو حقش میدونم.

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه وافن در واقع طبق شرع اصولاً چیزی به نام حق طلاق نداریم و طلاق یک حق یکطرف است که بهش میگن ایقاع!

اون چیزی که مصطلح شده به نام حق طلاق در واقع وکالت نامه طلاقه!

اگر زنی در عقد نامه اش بنویسه حق طلاق داره این از نظر حقوقی کاملاً بی ارزشه!

چیزی که نوشته میشه اینه زوج به زوجه وکالت بلا عزل در طلاق با توکیل به غیر میدهد تا هر وقت که خواست از طرف وی خود را مطلقه کند!

اگر زنی مهریه داشته باشه با این روش جدایی هنوز مهریه خودش رو حفظ میکنه و همینطور زنان بدون برخوردن به مشکلات دادرسی های طولانی و اثبات یکی از شرایط متعددکه زن طبق اون میتونه درخواست طلاق بده از همسرش جدا بشه!

به نظر من این مهمترین شرطی هست که زنان ایران باید حین ازدواج در نظر بگیرند و هر حق دیگری تحت الشعاع این شرط قرار میگیره!

من و شما معتقدیم که برابری زن و مرد یک برابری ذاتی و منطقی است و بله این یک اجازه از طرف مرد است و نه یک حق ذاتی!

ولی توی این اشفته بازار دادگاه های خانواده هیچ چیز به اندازه این وکالت در طلاق مشکلات زنان رو حل نمیکنه!

گاهاً زنان بیش از 10 سال برای جدا شدن از همسرشون تلاش میکنند و د دادگاه ها دوندگی میکنند تا با وجود نگاه مرد سالارانه حاکم بر دادگاه ها و قضات مرد بتونند از همسرشون جدا بشند!

و در نهایت زنان نمیتونند امید به عدالت مردان داشته باشند! فقط یک قول لفظی و یک امید شاید واهی نمیتونه اینده زنان رو تامین کنه.

یک زن چطور میتونه به یک قول اعتماد کنه؟
شما خودت هرگز به یک قول اعتماد میکنی بدون تضمین و بدون پشتوانه؟

من به شدت توی این مملکت به این وکالت نامه پایبندم! یک بار یه بحثی در مورد هفت شین ازدواج توی همین باشگاه داشتیم میگردم تاپیکش رو میارم بالا!

اونجا خیلی مفصل بحث کردیم.

آخرین ویرایش:

لیلا مندلیف

عضو جدید
نه وافن در واقع طبق شرح اصولاً چیزی به نام حق طلاق نداریم و طلاق یک حق یکطرف است که بهش میگن ایقاع!

اون چیزی که مصطلح شده به نام حق طلاق در واقع وکالت نامه طلاقه!

اگر زنی در عقد نامه اش بنویسه حق طلاق داره این از نظر حقوقی کاملاً بی ارزشه!

چیزی که نوشته میشه اینه زوج به زوجه وکالت بلا عزل در طلاق با توکیل به غیر میدهد تا هر وقت که خواست از طرف وی خود را مطلقه کند!

اگر زنی مهریه داشته باشه با این روش جدایی هنوز مهریه خودش رو حفظ میکنه و همینطور زنان بدون برخوردن به مشکلات دادرسی های طولانی و اثبات یکی از شرایط متعددکه زن طبق اون میتونه درخواست طلاق بده از همسرش جدا بشه!

به نظر من این مهمترین شرطی هست که زنان ایران باید حین ازدواج در نظر بگیرند و هر حق دیگری تحت الشعاع این شرط قرار میگیره!

من و شما معتقدیم که برابری زن و مرد یک برابری ذاتی و منطقی است و بله این یک اجازه از طرف مرد است و نه یک حق ذاتی!

ولی توی این اشفته بازار دادگاه های خانواده هیچ چیز به اندازه این وکالت در طلاق مشکلات زنان رو حل نمیکنه!

گاهاً زنان بیش از 10 سال برای جدا شدن از همسرشون تلاش میکنند و د دادگاه ها دوندگی میکنند تا با وجود نگاه مرد سالارانه حاکم بر دادگاه ها و قضات مرد بتونند از همسرشون جدا بشند!

و در نهایت زنان نمیتونند امید به عدالت مردان داشته باشند! فقط یک قول لفظی و یک امید شاید واهی نمیتونه اینده زنان رو تامین کنه.

یک زن چطور میتونه به یک قول اعتماد کنه؟
شما خودت هرگز به یک قول اعتماد میکنی بدون تضمین و بدون پشتوانه؟

من به شدت توی این مملکت به این وکالت نامه پایبندم! یک بار یه بحثی در مورد هفت شین ازدواج توی همین باشگاه داشتیم میگردم تاپیکش رو میارم بالا!

اونجا خیلی مفصل بحث کردیم.
ممنونم از حرفهای خوبت.قربون دهنت عزیزم:gol::gol::gol:حرف من هم اینه که قانون ایران در هر حال به نفع مردهاست و با دادن حق طلاق یا به قول شما وکالت زیاد به ضرر آقایون نیست ولی خیلی به نفع زنهاست.دیگه مجبور نیست 10 سال بره دادگاه و هر روز از شوهرش آزار ببینه تا به دادگاه ثابت بشه!!!

آیاتای

عضو جدید
اولا که به نظر من این قانون "حق طلاق" چیز فوق العاده احمقانه ای هست. اصلا یعنی چه که مرد باید به زن "اجازه ی طلاق" بده و در غیر اینصورت زن باید از همه چیز بگذره تا از اون آدم جدا بشه. اینم یکی از اون قوانین ضد زن و اسلامی هست.
حقیقت این هست که اگر زنی بخواد از مردی جدا بشه به هر حال اینکار رو میکنه و نیازی نیست کسی بیاد به اون زن "اجازه" بده. این تفکر که اگر شما به زن اجازه ی طلاق بدید اون زندگی پایدار نمی مونه خیلی مسخره و اشتباه هست.
من اگر زمانی قصد ازدواج داشته باشم (که نه میتونم و نه میخوام) دوست دارم اون زن دقیقا همون حقوقی رو داشته باشه که من دارم و اگر قانون هم این حقوق رو بهش نده من به عنوان شریک زندگی اینها رو حقش میدونم.
:gol::gol::gol:

shelman_arch

عضو جدید
به نظر من باید اول همسرم رو ببینم تا بتونم بگم . ولی اگر اون ایده آلی که می خوام باشه ، با کمال میل این اجازه رو میدم .

متاسفانه هیچ وقت آدم به 100% ایده آل هاش نمیرسه ...

IranianWay

عضو جدید
درصد خطا خانم بالا میره.
بدبختانه خیلی موارد از دیگران حرف شنوی دارند برای همین ممکن است تصمیم اشتباه بگیرد.
اتفاقا اگر دوستش دارد نباید این امکان را به او بدهد.
و ممکن است بعد از طلاق پشیمان شود از کار خودش.

در صورت داشتن اختلاف اگر بهش اطمینان دارید میشه چند وقتی ازش فاصله گرفت.(در صورت پایداری هر دو نفر به زندگی)

اگر هم این مورد نباشد مجال برای فکر های نابجا پیدا می کند.
شما در یک اتاق خالی باشید کمتر امکان خطا کردن شما هست یا یک اتاق پر ؟

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا مشکلی نداره اگه اون با شرایط من راضی باشه منم این حق که سهله بیشتر از اینو میدم بهش :gol:

kazimoto

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی خوبه. ولی مگه خانومها از مهریه شون میگذرند/؟؟؟؟؟
نمیدونم پسرای سایت چرا اینقدر زود جو گیر میشند. بابا فکر بکنید بعد پست بدید.
به زنت حق طلاق بدی فرتی میره مهریه شو میذاره اجرا و بعدشم که حق طلاق هم که داره. دیگه یا ابافضل. بیا و جمعش کن.
دوست خودم بابت 800 سکه مهریه و نامردی یه خانوم هنوز داره قسط میده. بد بختی اینجاست که فقط عقد خونده بودند. بعضی از دخترا کیسه دوختند مراقب باشید

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
به زنت حق طلاق بدی فرتی میره مهریه شو میذاره اجرا و بعدشم که حق طلاق هم که داره. دیگه یا ابافضل. بیا و جمعش کن.
دوست خودم بابت 800 سکه مهریه و نامردی یه خانوم هنوز داره قسط میده. بد بختی اینجاست که فقط عقد خونده بودند. بعضی از دخترا کیسه دوختند مراقب باشید

دوست خوب اگه به اون تاپیکی که ادرس دادم رفته بودید میدید که در برابر این شروط به دختران اکیداً توصیه شده از مهریه صرف نظر کنند!

مهریه کمک و تضمینی هرچند ضعیف و غیر قابل اتکا برای زنان هست که بتونند با کمکش طلاق بگیرند!

خوب اگه حق طلاق داشه باشند نیازی به مهریه نیست!

شما با حق طلاق در صورت حذف مهریه موافقید؟

ham31

عضو جدید
اگه واقعا" از ته دلش طلاق بخواد قبول ميكنم ولي مطمئنم واسه 7،8ماهي داغونو سرخورده ميشم ولي بهتره از اينه كه تا اخر تحملم كنه.

saghar 64

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب نه 100% چون خانوما از نظر من خیلی زود رنج و احساساتی هستن
و اینکه خب ادم تا یه دوره ای خیلی جذاب هست ولی بعد از اون وقتی حرف هاش تموم بشن یا تکراری بشن دیگه مثل سابق نیست و با کوچکترین مشکل ممکنه درخواست کنه !
:biggrin::biggrin::biggrin:
خیلی خودتو .... فرض کردی:surprised:
زندگی خودشه،همسرش سعی کنه مشکلی پیش نیاد تا درخواستی صورت نگیره:mad:

اولا بايدزوجين يك روح باشند در دوكالبد .دوما واكذاري حق طلاق به همسر از نظر شرعي مشكلي ندارد. اما در مملكت ما عرف نيست . وبه همين دليل براي حفظ حرمت شوهر درجامعه خانها نبايد چنين درخواستي رو داشته باشند.اگر موضوع اشكار نشود يعني بصورت قاچاق باشد از نظر من مشكلي ندارد.واز طرف ديگه اگر چنين حقي را به خانمها بدهند .شب تا صبح صد دفعه خود را طلاق مي دهند.:gol:
پس ببین چقد قابل تحملین که 100 بار خودشونو طلاق ندن:D
خب شما مردا هم یکم خودتونو تکون بدین،تغییر کنین:redface:

کاملا موافق;)
ای مرد دمکرات:gol:

به نظر من باید اول همسرم رو ببینم تا بتونم بگم . ولی اگر اون ایده آلی که می خوام باشه ، با کمال میل این اجازه رو میدم .

متاسفانه هیچ وقت آدم به 100% ایده آل هاش نمیرسه ...
معلومه که به ایده ال نمیرسی باید خودتو با طرف مقابلت وفق بدی عزیزم
هرکدوم باید از یه چیزایی تو زندگیشون بگذرن:gol:

اصلا مشکلی نداره اگه اون با شرایط من راضی باشه منم این حق که سهله بیشتر از اینو میدم بهش :gol:
;););)

همه مث هم نیستن:gol:
مواظب باشین ولی همه رو مث هم ندونین:redface:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکنی ما میگیم شرایط پس چیه؟؟؟

sina7716

عضو جدید
حق طلاق!!!!
ادعای علم و فرهنگ و تمدنمونم میشه!!!
من که میگم آدم باید زن خارجی بگیره

kazimoto

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکنی ما میگیم شرایط پس چیه؟؟؟

انشاله هیچ وقت توی دام نیفتی شهروز جان ولی تا نبینی نمیدونی چه خبره..
دنیا پر گرگه عزیز این شعارا کابردش فقط همین تایپکه. بیرون برو ببین چه خبره. یه ده دقیقه در دادگاه وایسی مطلب دستت میاد.
همه طوری چهره عوض میکنند که خودت هنگ کنی

memareiram

عضو جدید
از نظر من تلفظ دو کلمه مرد و زن تنها در مواردی که به تفاوت جسمی این دو مربوط میشه معنی میده...
پس هیچ دلیلی وجود نداره که حقی از یکی گرفته بشه و به دیگری داده بشه... و فرقی هم نمیکنه این حق رو شارع قانونی داده باشه یا هر مقام حقیقی، حقوقی یا انتزاعی ...
هر دو باید در همه چیز مساوی باشن..

فدايي رهبر

عضو جدید
اري .اگر از روي تعقل ونه از روي احساس تصميم ميگيرد ...اري چنين كاري را انجام مدهم والا بايد برم غاز بچرم :biggrin:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
انشاله هیچ وقت توی دام نیفتی شهروز جان ولی تا نبینی نمیدونی چه خبره..
دنیا پر گرگه عزیز این شعارا کابردش فقط همین تایپکه. بیرون برو ببین چه خبره. یه ده دقیقه در دادگاه وایسی مطلب دستت میاد.
همه طوری چهره عوض میکنند که خودت هنگ کنی
تو کارایی که من میگم رو بکن کارتو سفت بگیر تا هیچوقت توی دام نیفتی
خودمم تضمینت میکنم :)