آزمون نظام مهندسی مرداد 94

دیاکو95

عضو جدید
کلا که ما مکانیکی ها خیلییییییییییییییییییی بی حالیم
پاسخنامه تشزیحی رو هم دارن میدن بیرون
اونوقت ما حتی سوالم نداریم

خوب من دفعه اول بود ترسیدم حرکتی کنم
تازه یه n73 داغون دارم که نمیشه باهاش عکس گرفت.

anila124

عضو جدید
ماهم که کلا 7 تا خانوم بودیم
نمیشد حرکتی زد
خیلی تو چشم بودیم

من احساس میکنم تعداد مکانیک کمی این سایت رو میشناسن

دیاکو95

عضو جدید
ماهم که کلا 7 تا خانوم بودیم
نمیشد حرکتی زد
خیلی تو چشم بودیم

من احساس میکنم تعداد مکانیک کمی این سایت رو میشناسن

موافقم، من خودم به دوستام میگم که بیان ولی اصلا اسم این سایت هم نمیدونن
چند تا رو جواب دادید شما؟ا

FARZAD79

عضو جدید
1. دمای 60 درجه آب مصرفی: اون گزینه که بحث سلامتی داشت رو زدم. (یادمه یه جا این واژه سلامتی رو خوندم)

2. غلظت گاز هیدروزن 1 درصد
3. کمپرسور ضربه ای
4. فاصله تاسیسات از ملک 3متر
5. فاصله موتورخانه تبرید ازملک 6متر
6. ذرات معلق سرعت ثابت
7. شکل هواکشا که دوهواکش الزامی نیست (دلیلم این بود که یکی از اون نقاط که جاش مناسب نبود و نقطه پایین هم که به لوله افقی متصل می شد قطر لوله کمتر از 3 اینچ بود).
8. برای رطوبت نسبی کویل دوباره گرم کن (توی سوالات سال های قبل بوده)

9. حجم ذخیره مخزن سوخت (9700 در امد که 10000 رو زدم)
10. نردبونم 8.42 (چون یه متر باید بالاتر باشه و از طرفی هم یه زاویه داشته باشه که دقیقاً با کوسینوس حساب کردم به این عدد رسیدم)
11. افت فشار 12.7 (توی کتاب هست)
12. یک چی هم بود میشد محدودیت ندارد. (این رو هم زدم محدودیت ندارد البته در یه حالتی 20 در صد بود که وقتی یه شرط داشت می شد محدودیت ندارد، (هر چند سر جلسه هر چقدر گشتم نتونستم پیداش کنم اما یه چیزایی یادم بود و زدم))
13. علت اصلی اختلاف مکش طبیعی (یادم نیست زدم یا نه، چون جزء دو به شکی هام بود اگه زده باشم این گزینه رو زدم)
14. کمینه غلظت مایعات قابل اشتعال هم 25 درصد درست بود.
15. سوال مقاومت گرمایی نهبندان (گروه 2 و ساختمان مستقل ) نمی دونم درست زدم یا نه
16. قطرلوله گاز (گزینش یادم نیست اما فک می کنم درست زدم)
17. حداکثر سرعت گاز که 20 میشد (اینم زدم)
18. حداکثر ناشاقولی که 50 میشد (هر طبقه رو 3 متر در نظر گرفتم و بریا 75 متر ناشاقولی رو زدم)
19. سه پله ورودی و 3 تا خروجی پلکان برقی (درسته)
20. توان ترمزی فن که مکعب میشد (درسته)
21. راه شیب دار که عرض 4 متر و طول 50 (عرض رمپ در گود برداری ها برای وسایل نقلیه 4 متره و وقتی هم با زاویه 11.5 درجه 10 متر رو حساب می کردیم 50 بدست می امد)
22. سوال پناهگاه که اجرای دریچه پشت فن بود (درسته)
23. لوله کشی فولاد گالوانیزه تا قطر 50 که از جنس برنج و برنز و اتصال دندهای (درسته)
24. ساختمان 2 طبقه 8 واحدی مخزن ذخیره آب نیاز ندارد . (اولش منم اشتباه کردم و زدم 3000 متر مکعب بعدش یه بار دیگه سوال رو خوندم و دیدم که سوال انحرافی هست و جواب همون نیاز نداشتن هست (این سوال اولین سوال گروه D بود و من از همون جا حدس زدم که سوالات انحراف زیاد خواهد داشت))
25. سر ریز مخزن 2 اینچ و تخلیه 2و1/2 (اینم درسته)
26. آزمایش ضدعفونی پس از نشت و پیش از نصب (اینم که توی کتاب هست)
27. فاضلاب سینک آشپزخانه تجاری (اینو یادم نمیاد چی هست اما فک می کنم که زدم)
28. چیلر کمپرسور ضربهای (اینم دو به شک بودم و فک می کنم که زدم شایدم نزدم یادم نمیاد) (تکراری بالا یه بار گفتم)
29. لوله کشی آب باران و فاضلاب با سیفون خارج از ملک درسته
30. در مورد معبر دود هم که 450*850 زدم و دقتی روی قطر داخلی و خارجیش نداشتم، آیا وقتی با قطر داخلی حساب کنیم عدد هاش توی گزینه بود؟؟؟؟؟
31. ازمایش یک ساعت ده بار
من 37 تا تست زدم که فقط این 30 یادم بود،
دوستان لطف می کنید نظرتون رو در باره تعداد درست و غلط این 30 بگید.

دیاکو95

عضو جدید
من 36-37 تا اما واقعل نمیدونم کوما غلط هستند
شما چی؟

من 44 ت زدم وی از بعضیا به شرح زیر مشکوکم
1- اعضای هیئت مدیره که انتخاباتلازم بو
2- مهنس پایه یک که 70 درصد ظرفیاشتغال زیاد میشه زدم 1800
3 شیرسه طرفه دو ورودی و یک خروجی در مسیر رفت؟
4 - چرخه کارنو 5.7
5- معبر دود 850*450
6- نردبان 8.2
7- هواکش دوخم افقی که زدم هردو الزامی
8- سفون سینک کهزدم سیفون لازمه
9-نهبندان که گروه سه رو زدم.
به نظر شما چند تاشون غلطه؟
قبول میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

anila124

عضو جدید
1. دمای 60 درجه آب مصرفی: اون گزینه که بحث سلامتی داشت رو زدم. (یادمه یه جا این واژه سلامتی رو خوندم)

2. غلظت گاز هیدروزن 1 درصد
3. کمپرسور ضربه ای
4. فاصله تاسیسات از ملک 3متر
5. فاصله موتورخانه تبرید ازملک 6متر
6. ذرات معلق سرعت ثابت
7. شکل هواکشا که دوهواکش الزامی نیست (دلیلم این بود که یکی از اون نقاط که جاش مناسب نبود و نقطه پایین هم که به لوله افقی متصل می شد قطر لوله کمتر از 3 اینچ بود).
8. برای رطوبت نسبی کویل دوباره گرم کن (توی سوالات سال های قبل بوده)

9. حجم ذخیره مخزن سوخت (9700 در امد که 10000 رو زدم)
10. نردبونم 8.42 (چون یه متر باید بالاتر باشه و از طرفی هم یه زاویه داشته باشه که دقیقاً با کوسینوس حساب کردم به این عدد رسیدم)
11. افت فشار 12.7 (توی کتاب هست)
12. یک چی هم بود میشد محدودیت ندارد. (این رو هم زدم محدودیت ندارد البته در یه حالتی 20 در صد بود که وقتی یه شرط داشت می شد محدودیت ندارد، (هر چند سر جلسه هر چقدر گشتم نتونستم پیداش کنم اما یه چیزایی یادم بود و زدم))
13. علت اصلی اختلاف مکش طبیعی (یادم نیست زدم یا نه، چون جزء دو به شکی هام بود اگه زده باشم این گزینه رو زدم)
14. کمینه غلظت مایعات قابل اشتعال هم 25 درصد درست بود.
15. سوال مقاومت گرمایی نهبندان (گروه 2 و ساختمان مستقل ) نمی دونم درست زدم یا نه
16. قطرلوله گاز (گزینش یادم نیست اما فک می کنم درست زدم)
17. حداکثر سرعت گاز که 20 میشد (اینم زدم)
18. حداکثر ناشاقولی که 50 میشد (هر طبقه رو 3 متر در نظر گرفتم و بریا 75 متر ناشاقولی رو زدم)
19. سه پله ورودی و 3 تا خروجی پلکان برقی (درسته)
20. توان ترمزی فن که مکعب میشد (درسته)
21. راه شیب دار که عرض 4 متر و طول 50 (عرض رمپ در گود برداری ها برای وسایل نقلیه 4 متره و وقتی هم با زاویه 11.5 درجه 10 متر رو حساب می کردیم 50 بدست می امد)
22. سوال پناهگاه که اجرای دریچه پشت فن بود (درسته)
23. لوله کشی فولاد گالوانیزه تا قطر 50 که از جنس برنج و برنز و اتصال دندهای (درسته)
24. ساختمان 2 طبقه 8 واحدی مخزن ذخیره آب نیاز ندارد . (اولش منم اشتباه کردم و زدم 3000 متر مکعب بعدش یه بار دیگه سوال رو خوندم و دیدم که سوال انحرافی هست و جواب همون نیاز نداشتن هست (این سوال اولین سوال گروه D بود و من از همون جا حدس زدم که سوالات انحراف زیاد خواهد داشت))
25. سر ریز مخزن 2 اینچ و تخلیه 2و1/2 (اینم درسته)
26. آزمایش ضدعفونی پس از نشت و پیش از نصب (اینم که توی کتاب هست)
27. فاضلاب سینک آشپزخانه تجاری (اینو یادم نمیاد چی هست اما فک می کنم که زدم)
28. چیلر کمپرسور ضربهای (اینم دو به شک بودم و فک می کنم که زدم شایدم نزدم یادم نمیاد) (تکراری بالا یه بار گفتم)
29. لوله کشی آب باران و فاضلاب با سیفون خارج از ملک درسته
30. در مورد معبر دود هم که 450*850 زدم و دقتی روی قطر داخلی و خارجیش نداشتم، آیا وقتی با قطر داخلی حساب کنیم عدد هاش توی گزینه بود؟؟؟؟؟
31. ازمایش یک ساعت ده بار
من 37 تا تست زدم که فقط این 30 یادم بود،
دوستان لطف می کنید نظرتون رو در باره تعداد درست و غلط این 30 بگید.
1.طبق مبحث 16 به منظور صرفه جویی و جلوگیری از خوردگی 16-4-4-2
7. من طبق شکل کتاب هادیزاده زدم جفتش الزامیه
10.من از راه سینوس 7.42 رو دراوردم که چون تو گزینه ها نبود زدم 7.7!!! اصلا حواسم به اون یه متر اضافه نبود
12. نمیدونم سوال چی بود اما یادمه یه چی رو 20% زدم
13.به دلیل طول دودکش و اختلاف دمای محصولات احتراق و دمای بیرون
21.نمیدونم باید بر اساس عبور وسایط نقلیه زد 3.5 متر یا بر اساس گودبردلاری 4 متر!
27. باید با سیفون و فاصله هوایی 100 میلیمتر باشه
29. خارج ملک و سیفون روی لوله آب باران
30. اگر قطر داخلی گفته باشه که منطقیه ضخامت بهش اضافه بشه! امت منم مثه شما حساب کردم

anila124

عضو جدید
4 - چرخه کارنو 5.7
5- معبر دود 850*450
6- نردبان 8.2
قبول میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
3.منم زدم دو ورودی و یه خروجی روی خط برگشت
هم کتاب هادیزاده گفته بود(تو شکل) هم تو نشریه 172

سوالای نظامات اداری رو هم نزدم
چون اصلا کتابشو نگرفتم

دیاکو95

عضو جدید
1.طبق مبحث 16 به منظور صرفه جویی و جلوگیری از خوردگی 16-4-4-2
7. من طبق شکل کتاب هادیزاده زدم جفتش الزامیه
10.من از راه سینوس 7.42 رو دراوردم که چون تو گزینه ها نبود زدم 7.7!!! اصلا حواسم به اون یه متر اضافه نبود
12. نمیدونم سوال چی بود اما یادمه یه چی رو 20% زدم
13.به دلیل طول دودکش و اختلاف دمای محصولات احتراق و دمای بیرون
21.نمیدونم باید بر اساس عبور وسایط نقلیه زد 3.5 متر یا بر اساس گودبردلاری 4 متر!
27. باید با سیفون و فاصله هوایی 100 میلیمتر باشه
29. خارج ملک و سیفون روی لوله آب باران
30. اگر قطر داخلی گفته باشه که منطقیه ضخامت بهش اضافه بشه! امت منم مثه شما حساب کردم
این سیفون و فاصله هوایی ک میگی مطمنی؟ 120 سانت بود یا 150؟ اگه 120 باشه غلط زدی منم مثل تو.

دوستان زیاد به این آزمون دل نبندین مهم اینه شما زحمت خودتونو کشیدین،من یکی که زیاد برام مهم نیست چراکه خودم شرکت تاسیساتی دارم دوستانم 4 تاشون ناظرن اغلب کارارو به من میدن اونا تو یه ساختمون چند طبقه 700 هزار تومان میگیرن ولی من چند برابر بیشتر،لوله کشی گاز هم اونا 65 هزار میگیرن ولی من بیشتر،در ضمن برید یه فروشگاه باز کنید کلا وسایل لوله کشی و اتصالات بفروشید.اگه قبول بشید که از مجری بودن میمونید.بذار مصلحت چی هست اون باشه زیاد اعصابتونو داغون نکنید.ممنون

anila124

عضو جدید
یعنی اگر طراحیو نظارت قبول بشیم دیگه نمیتونیم مجری بشیم؟اینو بر چه اساس میگین؟

arzess

عضو جدید
دوستان شاید یه خرده سوالم ابتدایی و ساده باشه اما میخواستم بدونم که اگر قبول شیم توی این امتحان بعدش باید چه کار کنیم و چه توی چه بازارهای کاری میتونیم از این طریق فعال بشیم؟
اصلن قبولی توی آزمون چه مزیت هایی برامون داره؟ میدونم بعدش میتونیم پروانه اشتغال بگیریم. اما نمیدونم این پروانه چه استفاده هایی داره و چه کارها میشه باهاش کرد؟ ممنون میشم جواب بدین و قضیه رو روشن کنید برام. که پس فردا اشتباهی نکنم که باعث ضرر بشه یا اینکه بشه ازش سودی دراورد و بی خبر باشم از انجامش.

baranj

عضو جدید
نه توی مباحث بود. ارتفاعتوی سقف کاذب 400 میل بود. ا

می شه آدرس ارتفاع دقیق سقف کاذب و تو کتاب بدید؟
چندبار این سوال و پرسیدم کسی جواب نداد ممنون می شم جواب بدید چرا ارتفاع گودبرداری و 10 گرفتید کجای کتاب اومده می شه توضیح بدید؟

FARZAD79

عضو جدید
دوستان شاید یه خرده سوالم ابتدایی و ساده باشه اما میخواستم بدونم که اگر قبول شیم توی این امتحان بعدش باید چه کار کنیم و چه توی چه بازارهای کاری میتونیم از این طریق فعال بشیم؟
اصلن قبولی توی آزمون چه مزیت هایی برامون داره؟ میدونم بعدش میتونیم پروانه اشتغال بگیریم. اما نمیدونم این پروانه چه استفاده هایی داره و چه کارها میشه باهاش کرد؟ ممنون میشم جواب بدین و قضیه رو روشن کنید برام. که پس فردا اشتباهی نکنم که باعث ضرر بشه یا اینکه بشه ازش سودی دراورد و بی خبر باشم از انجامش.

نا امید نمی کنم اما تازه بعد این مرحله نزدیک یه ملیون باید پول دوره بدیم تا پروانه اشتغالمون رو بگیریم، توی بازار الان که هیچی، باید بزاریم در کوزه آبشو بخوریم (چون دوستای پارسال حتی یه امضاء هم نزدن) اما اگه اوضاع ساخت و ساز رو به راه بشه میشه با اون پروانه در قسمت طراحی و نظارت تاسیسات مکانیکی ساختمان فعالیت کرد و یعنی زیر نظر یه دفتر فنی ، کار طراحی و تایید و نظارت در این حوزه رو انجام داد. والبته بیشتر در آمد زایی از طریق تایید لوله کشی گاز هست که واسه اون هم علاوه بر گذروندن دوره و پرداخت پول باید یه دوره کارآموزی هم بگذرونیم . در کل تا به پول ربسه خیلی زمان می بره. اما در هر حال داشتن پروانه از نداشتنش بهتره.
چند سال پیش اوضاع خیلی فرق می کرد مخصوصاً بریا بچه های عمران
الان همه مهندسای عمران شرکت ما وضعشون خوبه و سه چهار دست خونه دارن و همشو هم از طریق نظام مهندسی بدست آوردن، مثلاً سال 90 در آمد سالیانه نظامشون سالی 25-30 تومان بوده . اما الان اصلاً کار ندارن.

baranj

عضو جدید
4 - چرخه کارنو 5.7
5- معبر دود 850*450
6- نردبان 8.2
قبول میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1-منم انتخابات اعضای هیات مدیره رو مثل شما زدم.
3-معبر دود 450*850.
7-هواکش دو خم افقی هم زدم هر دو لازم.

دیاکو95

عضو جدید
چندبار این سوال و پرسیدم کسی جواب نداد ممنون می شم جواب بدید چرا ارتفاع گودبرداری و 10 گرفتید کجای کتاب اومده می شه توضیح بدید؟

من گودبرداری رو نزدم

برا سقف کاذب هم حداقل درچه هواگش هود نوع یک 200*200 باید باشه، ضخامت عایق باید دستکم 50 میل باشه، ضخامت ورق فولادی هم 1.5 میل که جمعا ارتفاع بازی که توی سقف کاذب برا عبور هواکش لازمه میشه 303 میل که توی گزینهها 300 و 400 میل بود و من 400 روزدم.
به نظرتون درست زدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

anila124

عضو جدید

یبار جوابتونو دادم دوست عزیز
گفتم اول همون بخش راه شیبدار گفته که با شیب 20% یا زاویه 11.5 درجه
صورت سوال هم گفته بود گودبرداری به ارتفاع 10 متر

baranj

عضو جدید
یبار جوابتونو دادم دوست عزیز
گفتم اول همون بخش راه شیبدار گفته که با شیب 20% یا زاویه 11.5 درجه
صورت سوال هم گفته بود گودبرداری به ارتفاع 10 متر
ممنون دوست عزیز من اصلا سوالش یادم نیست اون شیب 20 درصد و متوجه شدم ولی یادم نبود که 10 متر تو صورت سوال داده

baranj

عضو جدید
من گودبرداری رو نزدم

برا سقف کاذب هم حداقل درچه هواگش هود نوع یک 200*200 باید باشه، ضخامت عایق باید دستکم 50 میل باشه، ضخامت ورق فولادی هم 1.5 میل که جمعا ارتفاع بازی که توی سقف کاذب برا عبور هواکش لازمه میشه 303 میل که توی گزینهها 300 و 400 میل بود و من 400 روزدم.
به نظرتون درست زدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر محاسباتتون درست ولی 303 نمی دونم 300 می شه یا 400!

انیشتن

عضو جدید
اگه باز بعد این آزمون باز بایس هزینه کنیم و اخرش هیچی و بیکار پس الکی داریم غصه امتحان رو میخوریم.فقط حواستون باشه بچه ها اعتراض کنیم

انیشتن

عضو جدید
بچه ها من خیلی داغونم همه جوره احساس میکنم الکی وقت گذاشتم برا آزمون وقتم تلف شده

انیشتن

عضو جدید
این همه درس بخون این همه درسای به این سختی بخون اخرشم برا زندگی بایس سگ دو زد.این چه وضعیه.بیخود نیس خارجیا پیشرفت میکنن.چون همه چیشون مشخصه.ماها چی این همه مغزمون رو خسته میکنیم آخرشم برا پسرا فقط کار هست .دخترا تو ایران بایس بمیرن.ایشاالاه خیر نبینن که دلمو شکوندن

بالا