آزمون نظام مهندسی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arzess

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال بود که بازرسی دوره ایی برای دمپرهای ضد اتش و منابع انبساط رو میخواست. توی مبحث 22 که نگاه کنید در بند مربوط به دمپر ضد اتش گفته سالی یک بار ولی در جدولی که در اخر فصل تاسیسات مکانکی هست اومده ماهی یک بار. این تناقض برای منابع انبساط هم هست یه جا گفته سالی دوبار و توی اون جدول گفته سالی یک بار. به نظر میاد که سئال مشکل داشته توی امتحان؟؟؟؟؟

86110823

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال بود که بازرسی دوره ایی برای دمپرهای ضد اتش و منابع انبساط رو میخواست. توی مبحث 22 که نگاه کنید در بند مربوط به دمپر ضد اتش گفته سالی یک بار ولی در جدولی که در اخر فصل تاسیسات مکانکی هست اومده ماهی یک بار. این تناقض برای منابع انبساط هم هست یه جا گفته سالی دوبار و توی اون جدول گفته سالی یک بار. به نظر میاد که سئال مشکل داشته توی امتحان؟؟؟؟؟

سلام حرف شما درسته اما اگر دقت می کردید گزینه ها در این سوال با متن داخلی فصل مطابق بود نه جداول پس متن داخلی درست بود .

86110823

عضو جدید
در ضمن این علت سر در گمی بچه ها در این مبحث به این دلیل بود که تا حالا از این مبحث سوالی طرح نشده بود ولی امسال 3 سوال از این مبحث داشتیم و تقریبا همگی از دوره بازرسی از تجهیزات بود و با اطمینان بهتون میگم که آنچه در متن بوده مد نظر طراح می باشد. چون من خودم این مبحث رو اجمالی خوندم و قبل از امتحان این تناقض ها رو دیده بودم . این تناقض ها فقط مربوط به منبع انبساط تنها نبود از این موارد تو مبحث 22 زیاد بود.
البته اگر منطقی هم فکر کنیم به جواب درست میرسیم به نظر شما آیا باید هر ماه یک بار بازرسی از یک مخزن که تحت فشار نیست و با سیال خورنده و دما بالا هم کار نمی کند انجام شود.یعنی سالی 12 بار!!!!!
که 100 البته این طور نیست و طراح هم در گزینه ها چنین مواردی رو رعایت کرده بود.

86110823

عضو جدید
شما سوال حجم منبع انبساط رو که مسئله بود حل کردید ؟من خودم وقت نکردم ولی بچه ها می گفتند ما تا آخر هم که حل می کردیم جواب دقیق تو گزینه ها نبوده!!!:mad::mad:
و خلاصه ناراحت بودند.

arzess

عضو جدید
در ضمن این علت سر در گمی بچه ها در این مبحث به این دلیل بود که تا حالا از این مبحث سوالی طرح نشده بود ولی امسال 3 سوال از این مبحث داشتیم و تقریبا همگی از دوره بازرسی از تجهیزات بود و با اطمینان بهتون میگم که آنچه در متن بوده مد نظر طراح می باشد. چون من خودم این مبحث رو اجمالی خوندم و قبل از امتحان این تناقض ها رو دیده بودم . این تناقض ها فقط مربوط به منبع انبساط تنها نبود از این موارد تو مبحث 22 زیاد بود.
البته اگر منطقی هم فکر کنیم به جواب درست میرسیم به نظر شما آیا باید هر ماه یک بار بازرسی از یک مخزن که تحت فشار نیست و با سیال خورنده و دما بالا هم کار نمی کند انجام شود.یعنی سالی 12 بار!!!!!
که 100 البته این طور نیست و طراح هم در گزینه ها چنین مواردی رو رعایت کرده بود.

سلام
دوست عزیز بازرسی برای دمپر ضد انفجار ماهی یکبار آمده بود. برای منبع انبساط در یک جا سالی یک بار و در جای دیگه سالی دوبار ذکر شده بود. درهرصورت سوال اشتباه بوده و نشون میده طراح سوال خودش دقیق مبحث 22 رو نخونده و نفهمیده که زمان بازرسی ها در این فصل تناقض داره و به اولین جمله ایی که به چشم اش خورده سوال رو طرح کرده.همانطور که میگید شما که اجمالی خوندید به این موضوع پی بردید حالا ببیند که طراح حتی یک بار هم این مبحث رو کامل اجمالی نخونده.

arzess

عضو جدید
راستش من هم یه بار حل کردم توی جلسه اما به جوابی که توی گزینه ها بود نرسیدم و به سوال پاسخ ندادم. دوباره هم وقت نکردم مسیله رو حل کنم. فکر میکردم من فقط به جواب نرسیدم و اشتباه کردم توی محاسبات.
الان هم که اعداد سوال یادم نمیاد و متاسفانه سوال های مکانیک در نیومده که بشه چک کنه ادم پاسخ هاشو.

milad85me

عضو جدید
شما سوال حجم منبع انبساط رو که مسئله بود حل کردید ؟من خودم وقت نکردم ولی بچه ها می گفتند ما تا آخر هم که حل می کردیم جواب دقیق تو گزینه ها نبوده!!!:mad::mad:
و خلاصه ناراحت بودند.

راستش من هم یه بار حل کردم توی جلسه اما به جوابی که توی گزینه ها بود نرسیدم و به سوال پاسخ ندادم. دوباره هم وقت نکردم مسیله رو حل کنم. فکر میکردم من فقط به جواب نرسیدم و اشتباه کردم توی محاسبات.
الان هم که اعداد سوال یادم نمیاد و متاسفانه سوال های مکانیک در نیومده که بشه چک کنه ادم پاسخ هاشو.
با سلام
نکته‌ای که در مورد حجم منبع انبساط بسته وجود داشت این بود که فشار سیستم در محل نصب مخزن و نیز فشاری که شیر اطمینان در آن عمل می‌کند به صورت نسبی داده شده بود، در حالی که در رابطه‌ی مربوط به تعیین حجم منبع انبساط، فشارها باید به صورت مطلق وارد شوند. در این صورت جواب فک کنم حدود 60 لیتر می‌شد.

86110823

عضو جدید
با سلام
نکته‌ای که در مورد حجم منبع انبساط بسته وجود داشت این بود که فشار سیستم در محل نصب مخزن و نیز فشاری که شیر اطمینان در آن عمل می‌کند به صورت نسبی داده شده بود، در حالی که در رابطه‌ی مربوط به تعیین حجم منبع انبساط، فشارها باید به صورت مطلق وارد شوند. در این صورت جواب فک کنم حدود 60 لیتر می‌شد.

بله درسته من خودم نرسیدم اما دوستانم که براش وقت گذاشته بودند تمام فشارها رو مطلق گذاشتند.

parvazdj

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
امتحان تاسیسات مکانیکی واقعا مشکل بود :( من خیلی تلاش کردم ولی اصلا امید ندارم.یه هفته قبل از آزمون متوجه شدم نظام مهندسی لعنتی 3 راهنما برای مباحث 14و16و19 هم معرفی کرده واقعا استرس گرفتم. نمی دونم هدفشون از این همه سخت گیری و استرس وارد کردن و هزینه ای که به مردم وارد می کنن چیه خدا ازشون نگذره. من ارشد مکانیک از دانشگاه دولتی هستم سر جلسه امتحان هم اکثر کسایی که دیدم فارغ التحصیل دانشگاه دولتی بودن یعنی آدمای بی سوادی نبودن ولی اکثرا بد دادن.

معمار فرناز

عضو جدید
ازمون خيلي سخت بود با اينكه من خونده بودم فقط مبحث حوش اونم فرصت نشد خدااا ازشون نگذره خيلي سوالا سخت بود

mahmood5

عضو جدید
[ولی در مورد پاسخ شما باید بگویم که در مبحث 14 آنرا جزیی از مقررات در ص 69 نمی داند و در مبحث 19 حداقل مقاومت گرمایی در خارج ساختمان را 1.44 میداند اگر نظری دارید بحث کنید.

anila124

عضو جدید
من که الان فهمیدم شما میگی راهنمای مباحث داشته

یعنی چی راهنمای مباحث؟؟؟؟متوجه نشدم

بابت سوال اون دوستمونم باید از تو مبحث 19 حداقل مقاومت حرارتی رو ببینیم
تو مبحث 14 گفته حداقل باید 47 وات بر کلوین باشه که تو مبحث 19 عدد دقیق مقاومت حرارتی عایق رو گفته

حالا بقیه جوابا چی؟از سوال اول شروع کنیم

mahmood5

عضو جدید
آزمون مکانیک آبان 93

آزمون مکانیک آبان 93

مهندسین محترم مکانیک در مورد سوال 21 نظرتان را بگید.

mahmood5

عضو جدید
با سلام به همه‌ی دوستان
تا جایی که حافظه‌ام یاری میکنه چگالی گاز رو 0.5 داده بود که در این صورت ضریب تصحیح چگالی مطابق با جدول ص34 مبحث 17، 1.15 میشه.
از آنجا که 25 متر (طولانی‌ترین مسیر) در جدول ص33 مبحث 17 وجود نداره، طول لوله رو باید 26 متر در نظر گرفت.
با داشتن طول لوله و ضرب کردن 1.15 در اعداد مربوط به میزان مصرف جدول ص33، و داشتن میزان مصرف واقعی یعنی 1.4 متر مکعب در ساعت، سایز لوله 1/2 اینچ به دست می‌آید.
اما از آنجا که قطر لوله‌ی اصلی حداقل باید 1 اینچ باشد (ص29)، پاسخ همان 1 اینچ است. [/
QUOTEولی دوست عزیزمبحث 16 جزوالزامات قانونی نیست ولی در مبحث19 1.44 ذکر کرده است

parvazdj

عضو جدید
سلام

سلام

سوالا 12 رو کی حل کرده؟اعداد مقدار ورود هوا از بیرون برای تعداد نفرات تو جدول صفحه 42 نبود چه جوری باید حلش می کردیم؟

parvazdj

عضو جدید
من برای سوال 21 از مبحث 19 استفاده کردم ولی فک میکنم جواش با استفاده از جدول 4-6-14 صفحه 70 مبحث 14 به دست می آید.
کسایی که فک می کنن آزمون و خوب دادن فک می کنن جواباشون درست لطفا جوابا رو بذارن.

parvazdj

عضو جدید
با سلام به همه‌ی دوستان
تا جایی که حافظه‌ام یاری میکنه چگالی گاز رو 0.5 داده بود که در این صورت ضریب تصحیح چگالی مطابق با جدول ص34 مبحث 17، 1.15 میشه.
از آنجا که 25 متر (طولانی‌ترین مسیر) در جدول ص33 مبحث 17 وجود نداره، طول لوله رو باید 26 متر در نظر گرفت.
با داشتن طول لوله و ضرب کردن 1.15 در اعداد مربوط به میزان مصرف جدول ص33، و داشتن میزان مصرف واقعی یعنی 1.4 متر مکعب در ساعت، سایز لوله 1/2 اینچ به دست می‌آید.
اما از آنجا که قطر لوله‌ی اصلی حداقل باید 1 اینچ باشد (ص29)، پاسخ همان 1 اینچ است. [/
QUOTEولی دوست عزیزمبحث 16 جزوالزامات قانونی نیست ولی در مبحث19 1.44 ذکر کرده است

من تمام راه و رفتم ولی به نکته صفحه 29 دقت نکردم یعنی یادم رفت اینقد سرجلسه شوکه شده بودم. خیلی نامردن طراحا
سوال 21 با استفاده از مبحث 14 دو عدد به دست میاد کدومش درست؟

آخرین ویرایش:

anila124

عضو جدید
سوال 21 که میشه 0.881
سوال 12:
6نفر * 7.5+2*25+50=145 لیتر بر ثانیه
نمیدونم این عدد درسته یا نه اما من اینو زدم

parvazdj

عضو جدید
سوال 21 که میشه 0.881
سوال 12:
6نفر * 7.5+2*25+50=145 لیتر بر ثانیه
نمیدونم این عدد درسته یا نه اما من اینو زدم
برای سوال 12 از اعداد کدوم جدول استفاده کردید؟
می شه لطف کنید دلیل اینکه جواب سوال 21 می شه 0.881 توضیح بدید.از کدو مبحث جواب و به دست آوردید 14 یا 19؟

آخرین ویرایش:

storm

عضو جدید
سلام. سوال 12 که از اعداد مبحث 14 صفحه 42 به دست میاد. اگه اشتباه نکرده باشم

tas_i_sat

عضو جدید
اشتباه ننویسید

اشتباه ننویسید

سلام بچه ها امتحان واقعا سخت بود من وقتی با آزمون خرداد مقایسه کردم واقعا سخت تر بود تازه سوال تکراری هم نداشت در حالی که آزمون خرداد9 تا سوال تکراری از آزمون 89 داشت خدا به خیر کنه من 35 تا رو زدم.

باسلام واحترام،عزیزم 9تا نبود خودم 19تاش دیدم، شاید بیشترهم بوده.

parvazdj

عضو جدید
جواب سوال 12:
7.5*6=45
50+2*25=100
که بین دو عدد 45 و 100،100 بزرگتر است پس جواب همین می شه. مشابه مثال دوم صفحه 79 راهنمای مبحث 14
امثال بیشتر سوالا رو مثل اینکه از راهنماها آوردن اونم همراه با گنگ و سخت کردن

anila124

عضو جدید
سوال ۲۱ ز بحث ۱۴ هست

از آخر مبحث ۱۴ ADDC,ADDH رشت رو بخونید میشه به ترتیب ۱۶۴۰ و ۳۲۵
حالا با مراجعه به صفحه ۷۰
برای تاسیسات گرمایی و سرمایی به ازای ADDH,ADDC به ترتیب میشه 0.581 و 0.881 که باید مقاومت حرارتی بزرگتر یعنی 0,881 در نظر گرفته شود

سوال ۱۲ رو مطمینید????یعنی باید برای نفرات جدا و برای مکان جدا محاسبه بشه و بعد ماکزیممش گرفته بشه?:que:

parvazdj

عضو جدید
می شه بگید دلیل اینکه سوال 21 عدد بزرگتر و در نظر می گیرید چیه؟چون توی صورت سوال سرمایی و گرمایی و گفته
برای سوال 12 هم شکلی و که گذاشتم نگاش کنید برداشت من این چیزی بود که نوشتم.
DSC_0522.jpg

parvazdj

عضو جدید
دوستان گروه مکانیک چرا همیشه بچه های مکانیکی غیرفعالن اینجا چقد خلوت هر 10 ساعت یکی میاد یه پیام می زاره.هنوز حتی کلید سوالات هم نیومده لاقل خودمون فعال باشیم جوابا رو بررسی کنیم.بچه های رشته های دیگه خیلی پیگیرتر و فعال ترن.من که افسردگی گرفتم حتی سوالایی و که فک می کردم درست حل کردم و روشون حساب کردم همه دارن غلط از آب درمیان خیلی امتحان نکته ای بوده:(

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا