آخرین کتابی که خواندید؟

samaneh66

عضو جدید
کاربر ممتاز
:heart:حریم عشق :heart:

امروز تا نصفه خوندمش البته تا اینجا که خیلی قشنگ بود :biggrin:

hamid_gofteman

عضو جدید
سلام
من آخرین کتابی که خوندم اسمش :طوطی و شکر نویسنده:محمد کیانی تصویرگر :محمد حسین صلواتیان
کتاب خوبیه و از ادبیات کهن وقصه های عامیانه بازنویسی شده است.
از این طوطی نامه و طوطی و بازرگان و ... دیگه حالم به می خوره! این ادبیات هندم برا خودش دنیایی داره ها!:biggrin:

sahar6711

عضو جدید
نامه به كودكي كه هرگز زاده نشد
اوريانا فالاچي
هفته پيش خوندم
خوب بود حس اعتراض داشت!

hamid_gofteman

عضو جدید
دوستان میشه لطف کنید وقتی که کتابی رو که خوندید رو معرفی می کنید مشخصاتش رو تا جایی که می تونید کامل بنویسید. مرسی

mohammad 87 سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا اگه شما هم چیزی خوندید بنویسید.
چند سالیه که یه سری از کتاباش بدون سانسور چاپ میشه یه مجموعه ست. خواستید می تونید راحت تهیه کنید. فقط یه کم هزینه ش بالاست
دوست عزیز تمام اثارش رو دارم و خوندم!
این روزها مثل اینکه کسی اثارش رو نمیخونه...!

ata2009

عضو جدید
آخرین کتابی که تموم کردم:1-قلعه حیوانات(جرج اورول) 2- خاطرات روسپیان سودازده من(گابریل گارسیا مارکز)
اولی رو بهتون پیشنهاد میکنم حتما حتما بخونید
و کتابهایی که در حال خوندنشون هستم:
1- موزه معصومیت(البته کتاب به ترکی استانبولی هست و من اسمش رو براتون ترجمه کردم--نویسنده:اورهان پاموک) -- کتاب جذابیه البته به زبان اصلی،فکر کنم هنوز ترجمه نشده

2-1984(جرج اورول)
1984 خیلی قشنگ تر از قلعه حیوانات

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
معرقی کتاب (اخرین کتابی که خوندید چی بود؟)

معرقی کتاب (اخرین کتابی که خوندید چی بود؟)

سلام به همه ی دوستان فرهنگی خودم ، از چند روز دیگه نمایشگاه کتاب تهران (بخوانید فروشگاه کتاب ) شروع میشه

و خب تو این نمایشگاه میتونید کتاب هاا رو راحتتر و با قیمت بهتری بخرید.

البته همه از قبل نمیدونن میخوان چه کتابی بخرن به همین خاطر از دوستان میخوام اگه کتابی مطالعه کردن

واسه دوستامون معرفیش کنن تا بقیه هم با خریدش بتونن استفاده لازمرو ببرن...

آخرین ویرایش:

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب من خودم شروع میکنم. میخوام از رمانی بگم که من تازه خوندم ( شاید دوستان قبل من خونده باشن)

اسم کتاب funny in farsi هست که تو ایران با نام عطر سنبل عطر کاج منتشر شده

کتاب یه جور طنز اجتماعی در قالب رمان هست و اخیرا نامزد چنتا جایزه تو امریکا شده

ماجرای داستان از جنوب ایران تا پاریس و افریقا و امریکا کشیده میشه

عطر سنبل، عطر كاج
نويسنده: فيروزه جزايري دوما
مترجم: محمد سليماني‌نيا
ناشر: نشر قصه
تعداد صفحات: 192
قيمت: 2000 تومان بود :smile: الانو نمیدونم

Mesut.It

عضو جدید
من کتابهای هاروکی موراکامی بهتون توصیه می کنم من که خیلی پسندیدم
کتاب خوبی که هفته قبل خوندم به اسم نیمه تاریک وجود این کتابو حتما بگیرید

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز

Mesut.It

عضو جدید
ممنون اما میشه درباره ی ژانر کتاب ،ناشر و جزییاتشم بنویسید؟

خواهش
اگه میخواهید در مورد نویسنده و کتابهاش بیشتر بدونید این لینک رو بخونیدhttp://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%88%DA%A9%DB%8C_%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%85%DB%8C
در مورد نیمه تاریک وجود
http://thecoach.ir/tag/نیمه-تاریک-وجود/

goli69

عضو جدید
man ketabaie doctor barbara dianjeliso kheili dust daram hatman bekhunid kheili be dard mikhore

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
man ketabaie doctor barbara dianjeliso kheili dust daram hatman bekhunid kheili be dard mikhore

بله من این کتابشونو خوندم.

نام کتاب: آیا تو آن گمشده من هستی؟
نویسنده: باربارا دی آنجلیس
مترجم: هادی ابراهیمی
تعداد صفحات: 245

زبان کتاب: فارسی

توضیحات:
ما می خواهیم در زندگی احساسی خود خوشبخت باشیم و نیز می خواهیم که ازدواجمان سرانجام خوبی داشته باشد .بنابراین پرواضح است که هیچ یک از ما عمداً افرادی را انتخاب نمی کنیم که برایمان نامناسب باشند .ما حقیقتاً باور داریم که وقتی کسی را انتخاب می کنیم ، انتخابمان درست است ، اما حقیقت تلخ این است که بسیاری از اوقات این انتخاب ها به اشتباهاتی تلخ و دردناک مبدل می شوند . بسیاری از ما فرد نامناسب را بر می گزینیم و سپس می اندیشیم که چرا ازدواجمان شکست می خورد . همواره براین باور بوده ام که خواندن یک کتاب درباره ی رشد شخصی ، همچون یک ماجرای مهیج است که در آن نویسنده به عنوان راهنمای سفراست .آن لحظه که کتاب را گشوده و اولین صفحه ی آن را می خوانید ،درست گویی نویسنده دست خود را دراز کرده است و می گوید :«بیا ،بگذار بینش ، آگاهی و تجاربم را با تو قسمت کنم و راه های جدید نگاه کردن به زندگی و خودت را به تو نشان دهم .اگربه من اجازه دهید که راهنمای شما باشم ، درهایی از احساسات و ادراکاتی را به روی شما خواهم گشود که تا به حال تجربه نکرده اید .می دانم که این سفر ممکن است کمی ترسناک باشد ؛ چرا که خود نیز این راه را پیموده ام .اما به شما قول می دهم که تا سر حد ممکن سفر را برای شما ایمن کنم .در تمامی طول راه در کنارتان خواهم بود و همین که هرصفحه را ورق می زنید ، ترس تان از چیزی که درباره ی خودتان کشف خواهید کرد ، درپی اینکه درک کنید مجبور نخواهید بود که اشتباهات گذشته را تکرار کنید ، به خلاصی و رهایی تبدیل خواهد شد و ناگهان از اینکه آزاد هستید و می توانید انتخاب های بهتری بکنید به هیجان خواهید آمد . انتخاب هایی که هرگز فکر آن را هم نمی کردید .

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب دیگه ای که من خودم ازش تونستم چیزایی یاد بگیرم کتاب بازی های اریک برن بود قابل توصیه است دوستان.

در كتاب مشهور «اريك برن» به نام «بازي ها»، از حدود چهل و شش بازي مختلف كه مي‌توانند گروهي و يا تكي اعمال شوند نام برده شده و بعد از او ديگر متخصصين روانكاوي و TA به تكميل آنها و اضافه كردن ديگر بازي‌هاي مدرنتر به ساختار اين روش روانكاوي شده‌اند.

مثالي ساده‌اي براي بيشتر روشن شدن موضوع: در روحيهٔ جاري بيشتر جوانان اين روزها، بازي «كي از كي بدبخت تر است» كاملاً جاري و ملموس است. در اين بازي فرد A مي‌خواهد دائم از غم‌ها و مشكلاتش حرف بزند و ديگر افراد گروه و يا جامعه نيز مجبور مي‌شوند با او بازي كنند. فرضاً فرد B با او هم صحبت مي‌شود و فرد A طبق معمول در مورد مشكلاتش و غمهايش شروع به صحبت مي‌كند. فرد B براي مشكلات او راه حل‌هايي پشنهاد مي‌كند ولي فرد A هر كدام از راه حل‌ها را با جملهٔ «خوبه، ولي...» پاسخ مي‌دهد. در نهان اين بازي فرد A مي‌خواهد به اين بازي لذتبخش بپردازد و مقصودش حل كردن مشكلاتش نيست، براي همين تمام پاسخ‌هايي كه مي‌دهد براي رد كردن راه حل‌هاي فرد B طراحي مي‌شود و اين بازي آنقدر ادامه پيدا مي‌كند تا فرد B ديگر راه حلي نداشته باشد و فرد A به پيروزي اي كه انتظارش را داشته دست پيدا كند و آن چيزي نيست جز اين كه شخص A دوباره به خودش بگويد «كسي از من بدبخت تر نيست»

:فهرست مطالب

پیش گفتار
مقدمه
1- آمیزش اجتماعی
2- ساخت بخشیدن به زمان
بخش اول: تحلیل بازی ها
1- تحلیل ساخت
2- تحلیل تبادل
3- رویه ها و مناسک
4- وقت گذرانی ها
5- بازی ها
بخش دوم: فرهنگ بازی ها
مقدمه
6- بازی های زندگی
7- بازی های ازدواج
8- بازی های مهمانی
9- بازی های روابط جنسی
10- بازی های دنیای تبهکاری
11- بازی های اتاق مشاوره
12- بازی های خوب
بخش سوم: در فراسوی بازی ها
13- اهمیت بازی ها
14- بازیگرها
15- یک نمونه ی عالی
16- تسلط بر خود
17- تسلط بر خود چگونه به دست می آید
18- بعد از بازی ها چه؟

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه رمان خون هستید من به شما کتاب ورونیکا تصمیم میگرد بمیرد پائولو کویلیو رو پیشنهاد میکنم.
این کتاب هم مضامین روانشناختی داره و در کل یه انرژی + و یه دید جدید و امیدوارانه برای زندگی میده.

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخـــــــــــــرين كتاب كه خوندي چي بود؟ آخرين كتابي كه خوندم ديروز بود كتاب سازه هاي بتن آرمه كه كلاس داشتم:biggrin::w18:

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
اصول مهندسی صنایع غذایی / سینگ هلدمان اول ترم خوندم یه فصلشو!

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
آخرین کتابی که خوندم مدیر مدرسه از جلال آل احمد هست.
کتاب جالبیه. داستانش در مورد معلمی هست که از تدریس خسته شده و رو به سمت مدیریت مدرسه میاره و ...
جاهایی از کتاب چاشنی طنز داره ...
این اولین کتابی بود که از جلال آل احمد میخوندم ، خیلی خوشم اومد و کلا علاقه مند شدم کتابهای دیگرشو هم بخونم.
خوندنشو پیشنهاد میکنم.

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با اینکه درسام زیاده اما کتابی ک دوستم بهم هدیه داده رو دارم کم کم می خونم ، یک عاشقانه ساده از نادر ابراهیمی

reza.izadi

عضو جدید
اسمش؟ نویسندش؟ زمانش؟ چطور بود؟

اسم کتاب: مین و تله های انفجاری
یه کتاب خیلی قدیمی بودش که دو روز بیشتر دستم نبود
خیلی قشنگ بود انواع بمب های دست ساز رو یاد میداد...
زمانش هم بیست روز پیش بودش
عالی بود کتابش

بالا