·▪•●سوالات و درخواست های نرم افزاری مهندسی شیمی ●•▪·

Hermione Granger

عضو جدید
تا نسخه 7.3 محیط هایسیس تغییرات جزئی کرده که می تونید لینک این نسخه رو از تاپیک های دیگه بگیرید.
اما در نسخه 8 که جدیدا منتشر شده محیط تغییرات زیادی داشته که باید منتظر بود این تغییرات در چه حده.

اوه اوه
8 هم اومد ؟

Schneider

مدیر بازنشسته
[درخواست] نرم افزار ThermoFlow

[درخواست] نرم افزار ThermoFlow

سلام به مهندسان عزیز

نرم افزار ThermoFlow_آخرین ورژنش که تا الان v21 ه فکر میکنم_از جمله معدود نرم افزارهای بسیار معروفیه که در اینترنت هیچوقت آپلود نشد!
(به استثنای v18)

هزینه نصب v21 این نرم افزار چیزی حدود 400 هزار تومنه برای تک کامپیوتر!!

اگر کسی از دوستان خودش یا از آشنایانش شرکت مهندسی داره_ایران یا بیرون ایران_میتونه >> اینجا << در خواست دریافت CD محصولات سایت ThermoFlow.com رو بده (بصورت Trial)
و بعد از دریافت اونو برای همه آپلود کنه و شک نکنید خیلی زود کرک میشه
(اکتیویتور ورژن 21 این برنامه رو پس از آپلود فایل نصب، من برای همه قرار میدم که مجموعه تکمیل بشه )

سایت سازنده برای کاربر عادی گویا تمایل نداره CD نصبشو ارسال کنه
ولی برای شرکتهای ثبت شده_بویژه اونور آبی_ارسال میکنه

لطفا اگر تواناییشو دارید حتما فرم درخواست Trial رو پرکنید ارسال کنید و بعد از دریافت برای عموم آپلود کنید تا مثل بسیاری از نرم افزارهای دیگه مثل Hysys و ASPEN در دسترس عموم جامعه مهندسی قرار بگیره

با تشکر از همکاریتون :smile:

saiedhp

عضو جدید
Aspen MUSE

Aspen MUSE

سلام به دوستان

می خواستم بدون کسی با نرم افزار Aspen MUSE یه مبدل Plate-fin طراحی کرده یا نه؟

اگه برای کار با این نرم افزار و از اون مهمتر برای طراحی مبدل Plate-fin و اصطلاحات و تعاریف خاص این نوع مبدل رفرنسی چیزی دارین بذارین تا استفاده کنیم.

ممنون

kamalns

عضو جدید
با سلام
برای درس سنتیک و طراحی راکتور پیشرفته پروژه ای دادن که باید یک مقاله خارجی که به بررسی واکنش ها داخل راکتور با فاکتورهای تغییرات سرعت و غلظت و ...پرداخته پیدا کنیم و توسط matlab اونرو مدلسازی کنیم.
ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه نیازی فوری دارم

reza sarvi

عضو جدید
محاسبه ضریب نفوذ و مقدار انتقال جرم با نرم افزار ویژوال بیسیک

محاسبه ضریب نفوذ و مقدار انتقال جرم با نرم افزار ویژوال بیسیک

دوستان این نرم افزار را اجرا کرده در صورت نیاز جهت تکمیل آن اظهار نظر فرمایید

پیوست ها

• Mass Diffusion.rar
    1.4 مگایابت · بازدیدها: 0

un4given.1991

عضو جدید
سلام دوستان :)

پک کامل نرم افزار Process Modeling V7.2 AspenTech را روی سیستمم نصب کردم و بدون هیچ مشکلی کرک شد اما وسط نصب این

ارور ها را میداد :

و

و موقع بالا اوردن برنامه :

برنامه ها در آخر بالا میان . مثلا با Aspen HYSYS چند شبیه سازی را انجام دادم ولی نمی دونم واسه رفع این مشکل چکار کنم .

ممنون میشم کمکم کنید .

mohamad.63

کاربر فعال
سلام دوستان :)

پک کامل نرم افزار Process Modeling V7.2 AspenTech را روی سیستمم نصب کردم و بدون هیچ مشکلی کرک شد اما وسط نصب این

ارور ها را میداد :

و

و موقع بالا اوردن برنامه :

برنامه ها در آخر بالا میان . مثلا با Aspen HYSYS چند شبیه سازی را انجام دادم ولی نمی دونم واسه رفع این مشکل چکار کنم .

ممنون میشم کمکم کنید .

سلام
ابتدا aspen properties database configuration tester رو از مسیر aspentech/process modeling/aspen properties در استارت ویندوز اجرا کنید با زدن دکمه start و کمی صبر احتمالا خودش مشکلاتشو برطرف میکنه
اگه نشد چند بار امتحان کنید
و باز هم اگه نشد احتمالا این ارور مربوط به SQL Server میشه اونو دوباره و حتما در حالت Mixed Mode نصب کنید (SQL Server Express 2005) تو خود سایت مایکروسافت برا دانلود هست حجم زیادی هم نداره البته معمولا تو دی وی دی های اسپن در فولدر 3rdparty هستش
امیدوارم مشکلتون حل بشه

کیانا نامی

عضو جدید
سلام دوستان
راجع به نرم افزار اماری instat اطلاعات فوری لازم دارم.کسی میتونه کمکی بکنه. اعم از نصب و استفاده؟
متشکرم

Schneider

مدیر بازنشسته
امیدوارم هرچه زودتر این نرم افزار آماده بشه.

ورژن 18-19-20 ش رو بعضیا تو اینترنت میفروشن(با قیمتای 300-400 و به بالا!)
فایل نصب ورژن 21 شو یه فرد غیر ایرانی داشت و میفروخت
منم حساب بین المللی نداشتم ازش بگیرم متوسفانه

mosyjoon

عضو جدید
The DISTIL program is opened in the usual way. Clicking the Managers button on the top toolbar of the DISTIL window and clicking Fluid Package Manager opens the window shown at the top of Figure 1.16. Click the Add button. The window shown at the bottom of Figure 1.16 opens. On the Property Package page tab, the UNIFAC VLE package is selected with Ideal Gas. Then click the Select button on the right side of the window.

این distill کجاست تو اسپن 7.1

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
The DISTIL program is opened in the usual way. Clicking the Managers button on the top toolbar of the DISTIL window and clicking Fluid Package Manager opens the window shown at the top of Figure 1.16. Click the Add button. The window shown at the bottom of Figure 1.16 opens. On the Property Package page tab, the UNIFAC VLE package is selected with Ideal Gas. Then click the Select button on the right side of the window.

این distill کجاست تو اسپن 7.1

دوست عزیز خودتون نوشتید The DISTIL program یعنی در برنامه DISTIL کجای این متن نوشته اسپن پلاس که شما میگید اسپن؟ نرم افزار DISTIL شرکتش جمع کرد رفت دیگه نیست مگر اینکه ورژن های قدیمیش رو کسی داشته باشه.

mosyjoon

عضو جدید
Distill are available only for AES 2004 and 2004.2 ,HX-NET are are available

For AES 2006,2006.5,v70,v71 install files are missing from Conceptual Design files-only HX-NET are available.you can take in consideration Aspen Split Feature under ASPEN PLUS Environment

نه انگار aspen split دارتش .این aspen split کجاست؟

adgin

عضو جدید
با سلام دوستان عزیز
لطفا اگر کسی میتونه هر چه زودتر کمکم کنه، من کتاب "طراحی آزمایش به روش تاگوچی" رو خوندم و تقریبا
در مورد این روش مقداری اطلاعات دارم اما در مورد کار با نرم افزار design expert متاسفانه چیزی نمیدونم، یعنی
بعد از اینکه اطلاعاتمو وارد میکنم در مورد کار با نرم افزار برای گرفتن جواب و تحلیل نتایج هیچی نمیدونم.تو رو خدا کمکم کنید.ممنون میشم.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام دوستان عزیز
لطفا اگر کسی میتونه هر چه زودتر کمکم کنه، من کتاب "طراحی آزمایش به روش تاگوچی" رو خوندم و تقریبا
در مورد این روش مقداری اطلاعات دارم اما در مورد کار با نرم افزار design expert متاسفانه چیزی نمیدونم، یعنی
بعد از اینکه اطلاعاتمو وارد میکنم در مورد کار با نرم افزار برای گرفتن جواب و تحلیل نتایج هیچی نمیدونم.تو رو خدا کمکم کنید.ممنون میشم.

سلام، دوست عزیز شما باید به نمونه تمرین های حل شده که توسط شرکتش ارائه شده است مراجعه کنید.
http://www.statease.com/dx8_man.html
چندتا نمونه مثال حل شده جهت دانلود قرار دادن.

adgin

عضو جدید
سلام آقای پیرجو
ممنون از کمکتون، من قبلا این مقالات رو دیدم اما متاسفانه نتونستم
دقیقا این تمرینارو خودم توی نرم افزار اجرا کنم، مشکلم در استفاده از option های مختلف است
اینکه کجا و چه جوری ازش استفاده کنم.اگه کسی بتونه بیشتر کمکم کنه ممنون می شم.
بازم از جوابتون بی نهایت ممنونم.

sami6262

عضو
دوستان کسی نرم افزای برای شبیه سازی اسمز معکوس داره قرار بده؟
غیر از rosa

آخرین ویرایش:

Schneider

مدیر بازنشسته
کیجن ورژن 20 ش موجوده
"بعضیا" تو اینترنت دارن
یه کاربر خارجی مرام گذاشت یه لایسنس رایگان بم داد(لایسنسش قفل میشه با Hardware ID و رو سیستمهای دیگه جواب نمیده)
کدوم ایرانی همچین کاریو حاضره برا هموطنش انجام بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بدون اینکه بشناستش
بدون اینکه جنسیتشو بدونه
یه لایسنس رایگان برای یکی از کمیابترین نرم افزارهای مهندسی شیمی بده به فرد پشت یه نام کاربری!

مرجانز

عضو جدید
طراحي برج خنك كننده(cooling tower)

طراحي برج خنك كننده(cooling tower)

با سلام
آيا براي طراحي جزئيات طراحي كولينگ تاور مانند تعداد و نحوه چيدمان لوله ها، نوع و چيدمان نازل ها و ... مي توان از نرم افزار ASPEN استفاده كرد؟
در غير اين صورت آيا نرم افزاري ميشناسيد كه اين كار را انجام دهد؟

با تشكر

EhsanAkrami

عضو جدید
با سلام
آيا براي طراحي جزئيات طراحي كولينگ تاور مانند تعداد و نحوه چيدمان لوله ها، نوع و چيدمان نازل ها و ... مي توان از نرم افزار ASPEN استفاده كرد؟
در غير اين صورت آيا نرم افزاري ميشناسيد كه اين كار را انجام دهد؟

با تشكر

سلام دوست عزیز
بله شما می تونید از نرم افزار aspen exchanger design and rating استفاده کنید .

sepideh2008

عضو جدید
سلام
می خواستم تفاوت عمده ای که بین نرم افزار Aspen Plus و Hysys وجود دارد رو توضیح بدید.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
می خواستم تفاوت عمده ای که بین نرم افزار Aspen Plus و Hysys وجود دارد رو توضیح بدید.

سلام. تفاوت كه زياد دارن
هم از نظر ظاهري ، هم از نظر روش پياده سازي ، هم از نظر انعطاف پذيري و هم از نظر بانك اطلاعاتي و ....

ساحل مهتابي

عضو جدید
سلام
سال نوتون مبارک
قسمت آموزش نرم افزار ها رو میشه چک کنید هیچکدومو نمیتونم دانلود کنم:crying:

adgin

عضو جدید
سلام دوستان
من نرم افزار design-expert رو سیستمم نصب کردم که source اصلیشو ندارم و trial اونو نصب کردم اما حالا اون غیر فعال شده و کد فعالسازی ازم میخواد میشه اگه کسی sourceاین نرم افزارو داره برام بذاره
ممنون