·▪•●سوالات و درخواست های نرم افزاری مهندسی شیمی ●•▪·

*Spook*

عضو
سلام
اگر بخواید متلب رو دانلود کنید تو بیشتر سایت ها فقط ورژن اخرش رو قرار دادن. وقتی ورژن جدید میاد سایت های دانلود لینک دانلود ورژن های قبلی رو برمیدارن. البته بهتر هم هست که با اخرین ورژن کار کنید چون نرم افزار قوی تری هست.
خیلی هم فرقی نمیکنه بین ورژن ها. فقط این ورژن های جدید 2015 بیشتر نرم افزارها تغییر ظاهری اساسی ای با قبلیا کردن و حالتشون به صورت جدید ویندوز 8 و 10در اومده که این یکم یادگیری رو بر اساس فایل های اموزشی ورژن های قبلی سخت میکنه.
هایسیس هم ورژن 8ش اومده که نمیدونم کرک خوبی براش هست یا نه. ولی دیدم دوستان نصب کردن و کار میکرده. ولی خب ظاهر اون هم خیلی تغییر کرده و هیچ جزوه ی اموزشی هم برای اون ورژن نیست. بهتره همین ورژن 3.2 رو نصب کنید. نسخه 7.2 هم خوبه. خیلی فرقی بینشون نیست. مطمئن باشید مشکل از طریقه نصب کردن شما بوده. ویا فایل نصبتون مشکل داشته. چون این ورژن ها روی همه ویندوز ها به خوبی کار میکنه. خودم روی ویندوز 7 و 8 و 10 نصب کردم و مشکلی نداره در اجرا.
یک سری فایل اموزشی در این تاپیک هست که خیلی خوبن. ولی نمیتونید به تنهایی با خوندن اونها نرم افزار رو یاد بگیرید. بهتره یک کلاس در موسسه ای معتبر برید. هایسیس رو کلاسش رو برید و بعد نرم افزارهای مشابه رو میتونید خودتون یادبگیرید چون در کل روند کار مشابهه.
تاپیک: [دانلود] جزوات فارسی hysys ,Aspen Plus ,petrosim ,Hysys Dyn ,HTFS ,promax (بهترین جزوه هایی که توی اینترنت هست.)

در مورد یادگیری نرم افزار و کاربردش توی کار ایندتون بگم بیشتر روی هایسیس و اینجور نرم افزارها کار کنید. متلب کاربرد تحقیقاتی داره و معمولا توی دانشگاه ها ازش استفاده میشه. توی صنعت من جای زیادی رو ندیدم که از مهندس شیمی بخوان کد متلب بنویسه. در اکثر موارد کدهای اماده ای هست که شرکت ها از همون ها استفاده میکنن.

برای متلب فقط سال 2015 تغییر کرده که با فایل های اموزشی نمیخونه؟
نسخه 2013 یا 2014 چی؟ کدومشون بهتره ؟ و اینکه تفاوت پسوند a , b چی هستش؟
استاد طراحی راکتور پیشرفته مون گفته جلسه دیگه به هر کدوم از ما یه پروژه میده که یه مسئله هستش و برای محاسبتاشون باید با برنامه هایی مثل متلب حلشون بکنیم!! تا 2 هفته بهمون وقت میده! 10 نمره هم هستش! 10 نمره دیگه امتحانه! برای همین باید هر چه سریع تر یه ورژنی از برنامه رو بگیرم که هم به روز باشه و هم با فایل های اموزشی تطابق داشته باشه!
برای هایسیس هم من 5 بار از جاهای مختلف و یکیش هم اینجا بود ورژنی 3.2 رو که حدود 200 مگ هستش دانلود کردم! تاریخ کامپیوتر هم درسته ! ولی وقتی میزنم برای نصب وسط کار نصب رو میبنده و میگه مشکل تاریخ کامپیوتر داری و درست نیست!! ویندوز هم 8.1 64 بیتی هستش! یه بار دیگه بردمش 2009 یه بار دیگه 2010 یه بار 2011 هیچ جوره نصب نمیشه! و اینکه از قسمت تنظیماتش هم 2-3 بار بردمش رو ویندوز xp ولی هیچ فرقی نکرد! هیچ جوره نصب نمیشه! نمیدونم دیگه باید چکار بکنم!
این فایل های اموزشی فقط تا همین ورژن 3.2 رو پشتیبانی میکنن؟

آخرین ویرایش:

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستان از نرم افزارهای تصفیه پساب کسی نرم افزاری داره؟
کسی نرم افزار AQUA DESIGNER رو داره ؟
ممنون از محبت همه شما دوستان

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
برای متلب فقط سال 2015 تغییر کرده که با فایل های اموزشی نمیخونه؟
نسخه 2013 یا 2014 چی؟ کدومشون بهتره ؟ و اینکه تفاوت پسوند a , b چی هستش؟
استاد طراحی راکتور پیشرفته مون گفته جلسه دیگه به هر کدوم از ما یه پروژه میده که یه مسئله هستش و برای محاسبتاشون باید با برنامه هایی مثل متلب حلشون بکنیم!! تا 2 هفته بهمون وقت میده! 10 نمره هم هستش! 10 نمره دیگه امتحانه! برای همین باید هر چه سریع تر یه ورژنی از برنامه رو بگیرم که هم به روز باشه و هم با فایل های اموزشی تطابق داشته باشه!
برای هایسیس هم من 5 بار از جاهای مختلف و یکیش هم اینجا بود ورژنی 3.2 رو که حدود 200 مگ هستش دانلود کردم! تاریخ کامپیوتر هم درسته ! ولی وقتی میزنم برای نصب وسط کار نصب رو میبنده و میگه مشکل تاریخ کامپیوتر داری و درست نیست!! ویندوز هم 8.1 64 بیتی هستش! یه بار دیگه بردمش 2009 یه بار دیگه 2010 یه بار 2011 هیچ جوره نصب نمیشه! و اینکه از قسمت تنظیماتش هم 2-3 بار بردمش رو ویندوز xp ولی هیچ فرقی نکرد! هیچ جوره نصب نمیشه! نمیدونم دیگه باید چکار بکنم!
این فایل های اموزشی فقط تا همین ورژن 3.2 رو پشتیبانی میکنن؟
سلام
ببخشید. الان پیامتون رو دیدم!
از ورژن 2013 خیلی از نرم افزارهای تغییر ظاهری زیادی دیدن! (همزمان با ورود ویندوز 8) برای همین خیلی از اموزش های قدیمی رو سخت میشد استفاده کرد برای ورژن های جدید!
ورژن های جدیدتر خب مسلما بهتر هستن! قوی تر و دقیقتر هستن! ولی کاری که من و شما با این نرم افزارها میکنیم خیلی ساده ست و فرقی نمیکنه چه ورژنی رو استفاده کنیم! قابلیت این نرم افزارها بسیار بسیار بالاتر از این حرفاست! ولی خب ممکنه شما از fanction ی بخوای استفاده کنی که توی ورژن های قبلی تعریف نشده و اونوقت مجبوری خودت از اول کدش رو بنویسی! که باز اینجوری بهتره چون کدنویسیت تقویت میشه! ورژن های a و b فرق شایانی با هم ندارن!
این مشکل نصبت هم من تا حالا ندیده ام! از هر سایتی دانلود کنی راهنمای نصبش هم نوشته! خیلی ساده نصب میشه! نمیدونم چرا مشکل تاریخ گرفته برای شما.
فایل های اموزشی چون قدیمی هستن با ظاهر ورژن های قبل 2013 تطابق داره. ولی خب اگر میخوای کدنویسی توی این نرم افزار رو یادبگیری فرقی نمیکنه! نحوه کدنویسی یکسانه! فقط دسته بندی نوارابزار بالای متلب تغییر کرده که یکم بگردی جای جدیدش رو پیدا میکنی.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
نرم افزار طراحی و شبیه ساز سیستمهای تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی GPS-X

نرم افزار طراحی و شبیه ساز سیستمهای تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی GPS-X

سلام
دوستان از نرم افزارهای تصفیه پساب کسی نرم افزاری داره؟
کسی نرم افزار AQUA DESIGNER رو داره ؟
ممنون از محبت همه شما دوستان
سلام
این نرم افزار هست که تا حالا خودم باهاش کار نکردم!
- نرم افزار طراحی و شبیه ساز سیستمهای تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی GPS-X :
با استفاده از نرم افزار GPS-X به سادگی میتوانید طراحی فرایند، کنترل و شبیه سازی (Simulation) کلیه سیستم های تصفیه فاضلاب بهداشتی، تصفیه فاضلاب شهری و تصفیه فاضلاب صنعتی از جمله تصفیه فاضلاب های صنعتی صنایع نفت و پتروشیمی را انجام دهید.

GPS-X
GPS-X is the most advanced tool available for the mathematical modeling, simulation, optimization and management of wastewater treatment plants. The user-friendly drag and drop interface and comprehensive database of unit processes allows users to quickly and easily assemble a treatment plant model, enter characterization data, and run simulations​
Untitled-1(3).jpg

که میتونید از لینک زیر دانلود کنید:
http://s5.picofile.com/file/8153210900/gpsx633install.exe.html

Hadie89

عضو جدید
سلام
ایا دستگاه معادلات که غیر خطی باشد را می شود با روش رانگ کاتا حل کرد؟
بعد دوستان یه سوالی که من داشتم میخام برنامم رو دیباگ کنم بعد از setbeeakpoint هم استفاده میکنم اما نمیفهمم چوری باید نشونم بده که اشکال کار کجاست؟

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
پاسخ مهندس EDRIS_KIA

شما ویندوز شبیه ساز رو روی سیستمتون نصب کنین و روی اون XP بریزین و تاریخشو بیارین روی 2006 و 7 و اینا جواب میده من خودم ویندوزم 8.1 هست و با شبیه ساز ، هایسیس رو دارم

آخرین ویرایش:

*Spook*

عضو
سلام به دوستان عزیز!
بنده در حال حاضر برنامه متلب 2015 b رو نصب کردم کامل و اجرا هم کردم و پروژه ای هم که داشتم هم انجام و تحویل دادم!
و همچنین مجموعه برنامه Aspen One رو هم گرفتم و نصب کردم ولی وقتی خواستم برنامه هاش رو نصب بکنم فقط Aspen Plus , Aspen Hysys رو داشت فکر کنم چونکه زده بودم برای 64 بیتی! ولی خب خدا رو شکر کامل نصب و اجرا هم شدن!البته حالا بعدا به بقیه برنامه هاش نیاز دارم که فکر کنم باید 32 بیتی نصب بکنم!
سوالم اینه که میشه بقیه شون روورژن 32 بیتی رو ویندوز 64 بیتی 8.1 نصب بکنم؟
این ورژن جدید ها با این کلی دردسر برای نصب دارن ولی ارزشش رو هم دارن!
ممنون از شما دوستان به خاطر راهنمایی هایی که کردین !:smile:

آخرین ویرایش:

KABIR KOH

عضو جدید
سلام دوستان
ازتون ممنون میشم اگه جزوه ای خوبی از HTRI در اختیار من قرار بدهید.
چون الان عسلویه هستم و به کتاب دسترسی ندارم.
باسپاس فراوان

jadeye paeezi

کاربر بیش فعال
سلام دوستان

میخوام برج تقطیر اتمسفریک را شبیه سازی کنم اما هیچ دیتایی از نفت خام ندارم.
ممنون میشم از دوستان پالایشگاهی که assay dataنفت خام یا درصد ترکیب اجزا را به عنوان نمونه برام بفرستن. (و شرایط عملیاتی)

mohammad aghaei

عضو جدید
سلام دوستان
کسی اطلاعی در مورد نرم افزار pipeline studio داره؟ و اینکه کجا فابل آموزشیشو گیر بیارم؟

afshin_ipe

عضو جدید
سلام دوستان مهندس
من نیاز شدید به نرم افزار aspen HX NET دارم ولی اصن نمیتونم گیرش بیارم یا دانلودش کنم
اگر کسی میتونه کمکم کنه یا نرم افزار رو برام بفرسته ممنون میشم
حتی یه لینک یا سایتی برای خرید هم معرفی کنید لطف بزرگیه.

h.m.b

عضو جدید
سلام به مهندسین عزیز ؛
از دوستان کسی اموزشی برای aspen v9 یا مثال های ساده با این نرم افزار سراغ نداره؟؟
برای یک پروژه کوچیک میخوام ممنون میشم کمک کنید.

mataa

کاربر فعال
سلام دوستان .خسته نباشید

دوستان من دنبال aspen one V8.3 هستم . اگه امکانش هست یه لینک برای دانلودش قرار بدید .

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
به نرم افزار Nova برای آنالیز خوردگی نیاز دارم، از دوستان کسی این نرم افزار روداره؟
یه سوال دیگه اینکه چطوری میتونم فایل اکسل که تو سه تا ردیف اعداد جریان خوردگی، پتانسیل خوردگی و زمان قید شده رو با نرم افزار corrview باز کنم؟
ممنون

maede_chem

عضو جدید
سلام.دوستان کسی هست به نرم افزار RSM مسلط باشه؟برای طراحی آزمایش میخوام.برای هر متغیر 3 سطح دارم اما در روش مکعب مرکزی فقط میشه سطح بالا و پایین رو به نرم افراز داد.کسی میدونه چطور میشه سطح وسط رو هم اضافه کرد؟

roshanshab

کاربر فعال
سلام
من در هنگام استفاده از help نرم افزار HTRI با یک خطایی مواجه میشم که نمیدونم چطور میشه حلش کرد. ممنون میشم اگر کسی بتونه کمک کنه

A topic id was specified but the help system does not contain an alias file. The help system's default starting topic will be used.

HTRI.jpg

pouyazz

عضو جدید
پروژه

پروژه

سلام
ایا کسی هست برای انجام پروژه LNG یا PRO ll انجام بده در سطح ابتدایی هستش ؟

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی فیلم آموزشی در خصوص نحوه ترسیم فنر و بلبرینگ توی محیط کتیا داره؟
ممنونم