مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

rozi_1368

عضو جدید
چی دو جلد:eek:......وای خدا.....پس کارمون در اومده تازه خوشحال شده بودم که کم کم دارم یه دور درسها رو تموم میکنم.....با این اوصاف همین 1 دور میشه دور اول و آخر با وجود اینهمه کتابهای جدید و ماشالله کم حجم:D........بابا امسال شانس ماست اینهمه کتاب جدید و قطور نوشتن.....ای بابا هیچ جا شانس نیاوردیم:(.....مثل اینکه گلابچی امسال دوپینگ کرده.....یکی به کمیته ملی المپیک خبر بده جلوشو بگیرن:biggrin:
نه دوجلد نیستش
یکیش طبیعت منبع الهامه که پارسال چاپ شده و دومی تعامل تکنولوژی و معماری که امسال

qazal.

عضو جدید
نه دوجلد نیستش
یکیش طبیعت منبع الهامه که پارسال چاپ شده و دومی تعامل تکنولوژی و معماری که امسال

ببخشید مثل اینکه من با کتاب دکتر محسن وفامهر اشتباه گرفتم که دو جلده....دقیقا جلدش شبیه کتابای دکتر گلابچیه و آبی هستش...به اسم مولف هم دقت نکردم فکر نمیکردم کس دیگه ای به این اسم کتابی چاپ کرده باشه..واسه همین فک کردم واسه دکتر گلابچیه....سرچو که زدم همینو آورد ...

این جلدشه....image_21037_1_11670.jpg

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستای گلم مگه طاق و قوس فشاری نیستند؟پس چرا تو درک رفتار سازه ها جزء سازه های کششیه.یه نگاه به سرفصلش بندازین

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چی دو جلد:eek:......وای خدا.....پس کارمون در اومده تازه خوشحال شده بودم که کم کم دارم یه دور درسها رو تموم میکنم.....با این اوصاف همین 1 دور میشه دور اول و آخر با وجود اینهمه کتابهای جدید و ماشالله کم حجم:D........بابا امسال شانس ماست اینهمه کتاب جدید و قطور نوشتن.....ای بابا هیچ جا شانس نیاوردیم:(.....مثل اینکه گلابچی امسال دوپینگ کرده.....یکی به کمیته ملی المپیک خبر بده جلوشو بگیرن:biggrin:
نه بابا من این کتابو دارم
یه جلده اصلش همون فصل 5 و نمونه کارای فاستره که 95 درصدش تو کتابای دیگه گلاب تکرار شده.ولی فک کنم تکنو و انرژی باید حتما بخونن.از همه کتابای گلاب راحتتره

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستای گلم مگه طاق و قوس فشاری نیستند؟پس چرا تو درک رفتار سازه ها جزء سازه های کششیه.یه نگاه به سرفصلش بندازین

منظورش عناصری هستند که با توجه به منحنی طنابی بارهارها را تحمل میکنند و از اونجایی که طاق و قوس حالت برعکس شده طنابیه به خاطر اون تو این زیر مجموعه آورده.
وگر نه همون فشاریه.

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من نتونستم ازمون این هفته مرکز رو ثبت نام کنم ..دیر شد.ولی با سیلابس پیش رفتم.خیلی ضرر می کنم نمی تونم ازمون بدم:(؟

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها من برا زبان عمومی کتاب بابک رستمی رو بخونم خوبه؟ اخه باید سفارش بدم و اصلا نمیدونم چطوریه و فقط اینجا تعریفشو شنیدم.زودتر کمکم کنین
آره خوبه. شاید کامل کامل نباشه. اما خب واسه زبان هیچ کتابی کامل نیست. چون هرچی بخونین بهتره. اما این کتاب لغات سال های قبل رو داره و 504 و گرامر. همه ی فصل های گرامرش هم مهم نیست. بعضیاش مهمه. حتماٌ بگیرینش اما خوندنش اولویت داره. از لغات سال های قبل شروع کنین همراه تست هاش. گرامر هم اول فصل زمان افعال روبخونین.

بچه ها من نتونستم ازمون این هفته مرکز رو ثبت نام کنم ..دیر شد.ولی با سیلابس پیش رفتم.خیلی ضرر می کنم نمی تونم ازمون بدم:(؟
نه عزیزم. چرا ضرر کنی؟ خودتو ناراحت نکن. مهم اینه که طبق سیلابس بخونی و برسونی. 4تا سوال و تست دیگه این حرفارو نداره. بعداً از یه جا گیر میاری تستشو میزنی دیگه.:D

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کمک به مدیریت تاپیک و سوالات مطرح شده و اسپم ها

کمک به مدیریت تاپیک و سوالات مطرح شده و اسپم ها

سلام بچه ها. الان اومدم دیدم حدود 12 ساعته که سر نزدم به این تاپیک اما حدود 5 صفحه پیش رفته!!!
سوالات خیلی از بچه ها هم کلاً نادیده گرفته میشه.:razz: حواستون هست اون بنده خدایی که با هزار امید و استرس میاد اینجا سوال مینویسه چشم انتظار جوابه؟؟؟:evil:
از همین الان هر سوالی که تکراری بوده و جوابشو گرفتین یا هر جوابی که به سوالی دادین و طرف متوجه جواب شده (منظورم جواب های خاص و فردیه ، نه اون سوال جوابایی که ممکنه به درد تازه واردها بخوره) اینارو یه زحمت بکشین و پاک کنین که هرکی میاد اینجا اینجوری نشه :confused:
خود من جزو اسپم سازها هستم اینجا البته :D که الان پستامو مدیریت میکنم. شما هم هرکی پستای خودش رو مدیریت کنه و غیر مهم هاشو پاک کنه.
الان میدونین حسم به اینجا مث چیه؟ احساس میکنم مث یه پارک یا سالن سینمای شلوغ بعد از اتمام فیلم یا ساعت خاموشی و شبه :biggrin: البته ببخشین منظور بدی ندارم. فقط دلم واسه تازه وارد ها و اونایی که اینجا آشنا نیستن میسوزه.
لطفاً مدیران محترم سایت رو دریابین و خودتون به این تاپیک سروسامون بدین.
من فردا یا پس فردا همین پست هم پاک میکنم.;)
واسه پاک کردن پستاتون شمارشونو یادداشت کنین و به یکی از مدیران سایت بدین تا پاک کنه. پست های جدید رو میشه پاک کرد. اما قدیمی تر هارو فقط مدیرا میتونن پاک کنن.

آخرین ویرایش:

sorooshalish

عضو جدید
سلام بچه ها. الان اومدم دیدم حدود 12 ساعته که سر نزدم به این تاپیک اما حدود 5 صفحه پیش رفته!!!
سوالات خیلی از بچه ها هم کلاً نادیده گرفته میشه.:razz: حواستون هست اون بنده خدایی که با هزار امید و استرس میاد اینجا سوال مینویسه چشم انتظار جوابه؟؟؟:evil:
از همین الان هر سوالی که تکراری بوده و جوابشو گرفتین یا هر جوابی که به سوالی دادین و طرف متوجه جواب شده (منظورم جواب های خاص و فردیه ، نه اون سوال جوابایی که ممکنه به درد تازه واردها بخوره) اینارو یه زحمت بکشین و پاک کنین که هرکی میاد اینجا اینجوری نشه :confused:
خود من جزو اسپم سازها هستم اینجا البته :D که الان پستامو مدیریت میکنم. شما هم هرکی پستای خودش رو مدیریت کنه و غیر مهم هاشو پاک کنه.
واسه این کار رو اسم یوزر خودتون برید و همه پستاتون رو بیارین. دونه دونه چک کنین اگه مهم نیستن پاک کنین. باور کنین اینجا گلستان میشه.
الان میدونین حسم به اینجا مث چیه؟ احساس میکنم مث یه پارک یا سالن سینمای شلوغ بعد از اتمام فیلم یا ساعت خاموشی و شبه :biggrin: البته ببخشین منظور بدی ندارم. فقط دلم واسه تازه وارد ها و اونایی که اینجا آشنا نیستن میسوزه.
لطفاً مدیران محترم سایت رو دریابین و خودتون به این تاپیک سروسامون بدین.
من خودم الان شروع میکنم. هرکی این کارو کرد پایین این پست لایک بزنه فقط. لایکشم فردا برداره که من امتیاز الکی نگیرم :biggrin:
من فردا یا پس فردا همین پست هم پاک میکنم.;)
خبadroit جان حالا که اومدی یه سوالی داشتم .من رفتم این کتاب بابک رستمی رو خریدم.برا لغاتش می دونم باید چی کارکنم.ولی برا گرامرش کدوم فصلاش مهمن و باید کامل خونده بشه (مثلا می دونیم که فصل دومش که زمان فعلاس خیلی مهمه مثلا).و کدوم فصلاش لازم نیست کامل خونده بشه و زیاد مهم نیست؟

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خبadroit جان حالا که اومدی یه سوالی داشتم .من رفتم این کتاب بابک رستمی رو خریدم.برا لغاتش می دونم باید چی کارکنم.ولی برا گرامرش کدوم فصلاش مهمن و باید کامل خونده بشه (مثلا می دونیم که فصل دومش که زمان فعلاس خیلی مهمه مثلا).و کدوم فصلاش لازم نیست کامل خونده بشه و زیاد مهم نیست؟
والا من خودم چون هنوز خوب نخوندم کامل نمیدنم. کاملشو بپرسم میذارم اینجا. اما اینا مهم تریناس: زمان افعال ، وارونگی ، جملات شرطی، صفت و قید

آخرین ویرایش:

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز

زمان افعال و موصول ها

nahidavanloo

عضو جدید
سلام بر همه دوستان گلم که دارن برای ارشد میخونن من هم میخوام درس بخونم تازه درسم تموم شده و از الان میخوام شروع کنم به نظرتون چی باید مطالعه کنم ؟ آیا وقتم خیلی کممه ؟ چه کتابهایی و چه سر فصل هایی مهم تر هست ؟ مرسی از دوستانی که لطف می کنن جواب بنده رو می دهند

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بر همه دوستان گلم که دارن برای ارشد میخونن من هم میخوام درس بخونم تازه درسم تموم شده و از الان میخوام شروع کنم به نظرتون چی باید مطالعه کنم ؟ آیا وقتم خیلی کممه ؟ چه کتابهایی و چه سر فصل هایی مهم تر هست ؟ مرسی از دوستانی که لطف می کنن جواب بنده رو می دهند
سلام خوش اومدی//باید زود دست به کار بشی و شروع کنی به خوندن اگه درست برنامه ریزی کنی میرسی
این منابع یکی از دوستانه که نتیجه خوبی پارسال گرفته>>>#7
ما یکی از سیلابس های موسسات رو در نظر میگیریم و با اون پیش میریم بسته به نظر خودتونه که کدومو انتخاب کنی

سیلابس ایوانخانه #798

سیلابس مرکز معماری #716

زهر ا

عضو جدید
سلام کژال جون اگه رشته ات قبلا معماری نبوده اما پیش زمینه داری می تونی موفق شی معماری خلاقتیت وسلیقه اس اما اگه تلاش دوستامون و دیدی و جذب شدی نمی تونی فرد موفقی باشی - چون صدای دهل شنیدن از دور خوش است ونا آشنایی با هر رشته ایی می تونه تو رو به یک راه غلطی سوق بده بخصوص که برای ارشد ه- چون دیگه جز تحصیلات تکمیلی حساب می شه و باید حرفی واسه ی گفتن توی کار ت داشته باشی . ناراحتم نباش . هر کاری شروعش سخته- ماهایی که از تابستان شروع کردیم اگه مفید نخونده باشیم یعنی اول راهیم زمان کافی داری- اگه تاپیکو و پستها رو کامل خونده باشی منابع هم دستت اومده ........توجه و کلید همه روی کتابهای گلابچیه- من منبعی رو برات میذارم که از یک رتبه 9 و مشاوره های رتبه های برتر گرفتم از همین حالا هم شروع کنی میرسی بخونی -

منابع کنکور معماری
اقلیم و معماری ........مرتصی کسمایی
بررسی اقلیمی ابنیه سنتی ایران........وحید قبادیان
تاسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری.......محمدرضا سلطاندوست
آشنایی با معماری جهان.......ابراهیم زارعی
سبک شناسی معماری.........محمدکریم پیرنیا
معماری اسلامی ایران........محمدکریم پیرنیا
مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب..........وحید قبادیان
از زمان و معماری............منوچهر مزینی
فضا.زمان.معماری ..............منوچهر مزینی
معماری معاصر ایران............امیر بانی مسعود
زیبایی شناسی در معماری..............گروتر
معماری مدرن از 1900....................ویلیام.جی آر.کرتیس
معماری، فرم،فضا ،نظم........................فرانسیس دی کی چینگ
درک عمومی معماری............علی عسگری
مبادی سواد بصری...........دونیس داندیس
زبان تصویر.....................جئورگی کپس
سازه در معماری...................محمود گلابچی
درک رفتار سازه....................... محمود گلابچی
پوسته ها و سازه های ورق تا شده.................... محمود گلابچی
فناوری های نوین ساختمانی.............................. محمود گلابچی
ساختمان ها چگونه عمل می کنند.......................... محمود گلابچی
استاتیک کاربردی برای دانشجویان عمران و معماری............... محمود گلابچی
مقاومت مصالح کاربردی برای دانشجویان عمران و معماری................. محمود گلابچی
طراحی لرزه ای برای معماران................................ محمود گلابچی
مبانی سازه برای معماران............... محمود گلابچی
سازه به مثابه معماری..................... محمود گلابچی
سیستم های ساختمانی آینده............... محمود گلابچی
سازه های مشبک فضایی................... محمود گلابچی

shahmirzadi

عضو جدید
بچه ها من خیلی استرس دارم من فک میکنم منابعی که واسه سازه انتخاب کردم خیلی کم داره
. مبانی سازه .سازه در معماری.درک رفتار سازه ها.ایستایی فاطمی.
فناوری های نوین. جزییات ارتقا دهنده.
یه راهنمایی کننین منو.فناوری های نوین نظرتون چیه؟

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اون موقع که داشتم واسه کنکور می خوندم از کتاب های عمرانی پدرم استفاده کردم که یه چیز عجیب توجه منو جلب کرد.
این گلابچی گلابچی که می گن دو سه تا کتاب رو دقیقا کپی کرده!!!!باورتون می شه؟؟استاد اون موقع پدرم که تو دانشگاه تبریز و تهران درس میداد(از آمریکا اومده بود واسه درس دادن به ایرانی ها -قدرشم ندونستند!!_) که خدابیامرز اسمش پروفسور حجت الله عادلی است ، کتابهایی با نام های سازه ساختمان بلند و درک رفتار سازه ای و ... داره که وقتی ورق می زنی متوجه می شی بهمون ترتیبیه که کتاب های گلابچی فصل بندی شدند.
حالا نمی دونم چی بگم اون کتاب ها ترجمه هستند و شبیه بودن امری غیرقابل اجتنابه ولی شباهت اون سرفصل ها و با اون توضیح ها با کتب پروفسور عادلی نامردیه!!

بچه ها من خیلی استرس دارم من فک میکنم منابعی که واسه سازه انتخاب کردم خیلی کم داره

در پاسخ به این دوستمون باید بگم که هر قدر استرس داشته باشی کنکور رو بدتر فرض می کنی و امتحان بد می دی!!من خودم با 40 روز بکوب خوندن 320 آوردم(که بعدا به دردم نخورد و یکی با رتبه 800 رفت روزانه تهران و من رفتم دارغوز آباد!!)
کتاب زیاد ، مهم نیست ، مهم توجه به سرفصل هاست که تو چند صفحه قبل پیدا می کنی و مثل اونا برو.(نکات رو پیدا کن)
کتاب های جدید همیشه مد نظر طراحان می باشد.

mon-@-rchitect

عضو جدید
سلام بچه ها من میخوام برای ارشد بخونم ولی این ترم پایان نامه دارم خیلی گیج شدم نمیدونم باید چکار کنم کلا فکرم مشغوله دیگه خسته شدم اصلا نمیدونم تو این وقت کم از درسای فنی شروع کنم یا تاریخی؟میشه کمکم کنید :crying2:نمیدونم اگه سوالم تکراریه ببخشید

morteza2010

عضو جدید
من اون موقع که داشتم واسه کنکور می خوندم از کتاب های عمرانی پدرم استفاده کردم که یه چیز عجیب توجه منو جلب کرد.
این گلابچی گلابچی که می گن دو سه تا کتاب رو دقیقا کپی کرده!!!!باورتون می شه؟؟استاد اون موقع پدرم که تو دانشگاه تبریز و تهران درس میداد(از آمریکا اومده بود واسه درس دادن به ایرانی ها -قدرشم ندونستند!!_) که خدابیامرز اسمش پروفسور حجت الله عادلی است ، کتابهایی با نام های سازه ساختمان بلند و درک رفتار سازه ای و ... داره که وقتی ورق می زنی متوجه می شی بهمون ترتیبیه که کتاب های گلابچی فصل بندی شدند.
حالا نمی دونم چی بگم اون کتاب ها ترجمه هستند و شبیه بودن امری غیرقابل اجتنابه ولی شباهت اون سرفصل ها و با اون توضیح ها با کتب پروفسور عادلی نامردیه!!
.
سلام والا تا اونجای که من میدونم حجت جان هنوز در کنار ماست
بخصوص الان که زلزله می خونم

sorooshalish

عضو جدید
سلام بچه ها من میخوام برای ارشد بخونم ولی این ترم پایان نامه دارم خیلی گیج شدم نمیدونم باید چکار کنم کلا فکرم مشغوله دیگه خسته شدم اصلا نمیدونم تو این وقت کم از درسای فنی شروع کنم یا تاریخی؟میشه کمکم کنید :crying2:نمیدونم اگه سوالم تکراریه ببخشید
منابع رو به نظرم زیاد نکن که گیج نشی و منابع اصلی رو بخون. خیلی هم دیدی وقت نداری و منابع اصلی رو هم نمی تونی بخونی جزوه بخون مثلا نسیم عسگری-مانا قابوسی و ایزدی(برا صوت وروشنایی)و سروش نیا.
به نظرم همرو با هم حتما بخون مثلا فقط فنی نخون که تاریخت بمونه.و راندمانتم وقتی که فقط یه درس بخونی میاد پایین .کسی رو می شناسیم که کلا زیاد منبع نخوند مثلا برا ایستایی فقط سروش نیا رو خوند و یا خیلی از کتابای مهمم فقط جزوه خوند و زیاد وقت نذاشت ولی مفید خوند و رتبشم 240 شد پس نگران نباش .مهم اینه که بدونی چه جوری درس بخونی. کیفیت هم همیشه از کمیت بهتره.هر مطلبی رو که می خونی خلاصه نویس کن و خلاصه هات هم به مدت:1 روز-یه هفته بعد -یک ماه بعد دوره کن که تو ذهنت بمونه.
ما هم زیاد جلو نیستیم یه خورده بخونی به ما میرسی.

qazal.

عضو جدید

شما منابع اصلی و پایه و بعد از اون دوتا کتاب مفید رو دارین...فناوری های نوین. جزییات ارتقا دهنده.....پس این نگرانی نداره...

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما منابع اصلی و پایه و بعد از اون دوتا کتاب مفید رو دارین...فناوری های نوین. جزییات ارتقا دهنده.....پس این نگرانی نداره...

به جای ایستایی فاطمی بهتره طراحی لرزه ای و استاتیک و مقاومت کاربردی رو هم مطالعه کنن

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز

نگران نباش اگه منابع اصلی رو بخونی و خوب بخونی درصد بالایی میاری
خواهر من فقط با خوندن 1 کتاب تو کنکور دکترا رتبه 2 رو آورد:D

shima jo0on

عضو جدید
بچه ها تاریخای معماری جهان مهمن؟؟مثلا اینکه نوشته غار لاسکو در سال 1941کشف شد و دیرینه سنگی مال دوران فلان است و ...؟؟؟؟من یادم نمیمونه اینارو:cry::(

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها تاریخای معماری جهان مهمن؟؟مثلا اینکه نوشته غار لاسکو در سال 1941کشف شد و دیرینه سنگی مال دوران فلان است و ...؟؟؟؟من یادم نمیمونه اینارو:cry::(
معماری جهان فقط عکس هاش مهمن!;)

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تنظیم شرایط عصر کنکاشو میخونم بعدشم قصد دارم جزوه قبایلکلو بخونم میدنم عقبم و یه مدت نخوندم برای فن سوال حل کردنی چند تا میاد ارزش،داره وقت بذارم؟؟برای زبانم 504تموم کردم از الان تست زدنو شروع کنم؟کتابای جدید گلابچی کدومان؟میدنم زیاد شد سولام و خیلی هاشم تپرسیدم ..ممنون میشم

وضعیت
موضوع بسته شده است.