مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تنظیم شرایط عصر کنکاشو میخونم بعدشم قصد دارم جزوه قبایلکلو بخونم میدنم عقبم و یه مدت نخوندم برای فن سوال حل کردنی چند تا میاد ارزش،داره وقت بذارم؟؟برای زبانم 504تموم کردم از الان تست زدنو شروع کنم؟کتابای جدید گلابچی کدومان؟میدنم زیاد شد سولام و خیلی هاشم تپرسیدم ..ممنون میشم

تو فن سوال حل کردنی خیلی نیست ممکن 1 یا دو تا یا حتی هیچ تا پارسال هیچی نیومده بود
اگه 504 را تموم کردی برو کلمات تافل را بخون و تست زدن را در کنارش داشته باش
کتاب جدید گلابچی هم اول کتابهای قبلیشا بخون بعد برو سراغ کتابهای جدیدش اگر هم برای کنکور معماری میخونی کتبهای جدیدش خیلی مهم نیست بهتر که دوره کنی
ولی اگه کتابهای فیلی را خوب خوندی و مسلطی و وقت زیاد داری خوب جدیدا را هم بخون چون ممکن از کتاب جدیداش نهایتا 1 یا 2 سوال بیاد

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بچه ها. قسمت حذفی گرامر زبان ایناس: جملات سببی ، نقل قول غیر مستقیم ، wish ، وجه وصفی.
اگه کلمه زبان دارین میخونین حواستون باشه لغات سال های قبل اولین اولویته. که تو آزمونا ننوشته. خودتون حتماً تو برنامتون جا بدین.
برای تاریخ هم من جزوه مانا قابوسی رو داشتم میخوندم دیدم تقریباً بیشترش خلاصه کتاب ریشه ها و مفاهیم بانی مسعوده. خود کتاب بسیار گویاتر و کامل تره. اول کتاب رو بخونین. مخصوصاً اگه جزوتون کامل نیست. من با کتاب راحت تر بودم.
واسه فصل هایی هم که جز سیلابس مرکز نیست 100% وقت بذارین. چون کتاب ریشه ها و مفاهیم باید کامل خونده بشه. خیلی مهمه. مثلاً شما چیزی به اسم میراث رنسانس تو سیلابس نمیبینین. اما تو کتاب ریشه ها و مفاهیم هست پس 100% باید خونده شه.
باید سیلابس رو نگاه کنین ببینین کجاهاش سرفصلای کتابا رو پوشش میده و کجاها نه. اونجاها که از قلم می افته خودتون تو برنامتون بگنجونین. یه جورایی باید برنامه خودتون رو با سیلابس ترکیب کنین. موفق باشین.;)

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جملات انرژی بخش خاله یاسمن

جملات انرژی بخش خاله یاسمن

-
یک فکر کوچک مثبت در صبح میتواند کل روزتان را تغییر دهد

" -ما ندرتاً دربارۀ آنچه که داریم فکر می‌کنیم ، درحالیکه پیوسته در اندیشۀ چیزهایی هستیم که نداری" شوپنهاور

"-آنكه می‌تواند ، انجام می‌دهد،آنكه نمی‌تواند انتقاد می‌كند " جرج برنارد شاو

توهمین پست جواب میدم که اسپم حساب نشه:
من قرار نیست باعث بزم و نشاط باشم که با دیدن عکس یا اسمم شاد بشید!
جدا بم برخورد ..
وقتی دیگران نمیشناشید راجع بهشون قضاوت نکنید
عکسم عوض میکنم که بعید میدونم کسی دپرس کرده باشه ولی برای احترام به حرفتون ..

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستااااان به جای فیزیک 4 جزوه ای چیزی نیست؟؟؟؟همون کتابو بخونیم یعنی...:cry:
2 فصل اولشو ک خوندم ...اونم در حد روخونی...سخت نبوداااا...کتابش نسبت به اقلیمش سبک تره...ای خدا نمیدونم چرا من کلا با کتاب تنظیمش مشکل دارم.....اصلا نمی تونم باهاش کنار بیام...:wallbash:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه به دلیل ورشکستگی نتونستم کتاب نانو رو تهیه کنم به همین دلیل موفق نشدم برای این آزمون اونو بخونم...و اگه دوستان دیگه محبت کنند شبما جونو راهنمایی کنند ممنون میشم سئوال منم هست...شاید برسم بخونم از همون جزوه نانوی تو باشگاه

از نانو چه چیزایی باید واسه ازمون این هفته بخونیم ؟؟من ازش سر در نمیارم میخوام جزوه ای رو بخونم که تو باشگاه هست اما نمیدونم کجاشو باید بخونم
فصل نانو فلز و نانو چوب......خیلی نیست تو 5 دقیقه خونده میشه

کژال جون

عضو جدید
سلام بچه ها من میخوام برای ارشد بخونم ولی این ترم پایان نامه دارم خیلی گیج شدم نمیدونم باید چکار کنم کلا فکرم مشغوله دیگه خسته شدم اصلا نمیدونم تو این وقت کم از درسای فنی شروع کنم یا تاریخی؟میشه کمکم کنید :crying2:نمیدونم اگه سوالم تکراریه ببخشید
اصلا ناراحت نباش عزیزم. منم حیرون بودم اما تصمیمو گرفتمو شروع کردم . نگو وقت کمه بگو خیلیا از این به بعد درگیر امتحانا و ... میشن و تو وقت داری. استارتت با درسی باشه که بیشتر کیف می کنی . کم کم بقیه درسا رو اضافه کن ولی همه رو کنار هم بخون. نگران هیچی نباش فقط تصمیمتو بگیر و شروع کن

کژال جون

عضو جدید
ممنونم از راهنماییتون .تازه درک رفتار سازه رو چند فصلشو خوندم زیاد مسلط نشدم.بازم ممنون
نظر من اینه که درک و مبانی سازه رو با هم بخونی. یعنی فصلایی که مربوط به همن و همپوشانی میکنن مشخص کنی و بخونی. خیلی جواب میده . من همین کارو می کنمو روز بعد قبل از شروع مطالب جدید دوره می کنم. کنار بردن این دو تا کتاب کنار هم برا من خیلی مفید بوده و سریع تر پیش می ری.

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها واسه این که راحت از روی سر فصل ها متوجه بشین واستون سر فصل های نانو رو میزارم .امید وارم مفید باشه:
فصل نخست: سیر تحول مصالح و ساختمان‌سازی
فصل دوم: نانوفناوری چیست؟
فصل سوم: تاریخچه فناوری نانو
فصل چهارم: مفاهیم بنیادین نانومواد
فصل پنجم: نانومواد در ساختمان
فصل ششم: سطوح خودتمیزشونده و آسان‌تمیزشونده
فصل هفتم: نانوشیشه‌ها
فصل هشتم: نانوپوشش‌ها
فصل نهم: نانوعایق‌ها
فصل دهم: فناوری نانو و بتن
فصل یازدهم: فناوری نانو و مواد پایه‌سیمانی
فصل دوازدهم: فناوری نانو و فلزات
فصل سیزدهم: نانوفناوری و تأسیسات ساختمان
فصل پانزدهم: نانوفناوری، انرژی و پایداریزیست‌محیطی
فصل چهاردهم: سطوح ضد باکتری و میکروب کش
فصل شانزدهم: پارچه‌ها و غشاهای نانوبنیان
فصل هفدهم: تصفیه‌کننده‌های نانو
فصل هجدهم: فناوری نانو و چوب
فصل نوزدهم: مصالح خودترمیم‌شونده
فصل بیستم: مواد هوشمند و حس‌گرهای نانوبنیان

منامنا

عضو جدید
بچه ها واسه این که راحت از روی سر فصل ها متوجه بشین واستون سر فصل های نانو رو میزارم .امید وارم مفید باشه:
فصل نخست: سیر تحول مصالح و ساختمان‌سازی
فصل دوم: نانوفناوری چیست؟
فصل سوم: تاریخچه فناوری نانو
فصل چهارم: مفاهیم بنیادین نانومواد
فصل پنجم: نانومواد در ساختمان
فصل ششم: سطوح خودتمیزشونده و آسان‌تمیزشونده
فصل هفتم: نانوشیشه‌ها
فصل هشتم: نانوپوشش‌ها
فصل نهم: نانوعایق‌ها
فصل دهم: فناوری نانو و بتن
فصل یازدهم: فناوری نانو و مواد پایه‌سیمانی
فصل دوازدهم: فناوری نانو و فلزات
فصل سیزدهم: نانوفناوری و تأسیسات ساختمان
فصل پانزدهم: نانوفناوری، انرژی و پایداریزیست‌محیطی
فصل چهاردهم: سطوح ضد باکتری و میکروب کش
فصل شانزدهم: پارچه‌ها و غشاهای نانوبنیان
فصل هفدهم: تصفیه‌کننده‌های نانو
فصل هجدهم: فناوری نانو و چوب
فصل نوزدهم: مصالح خودترمیم‌شونده
فصل بیستم: مواد هوشمند و حس‌گرهای نانوبنیان
یه توصیه واسه کسایی که هنوز این کتابو شروع نکردن:نگا به حجم زیادش نکنین منم اولش دیدم چهارصد و خورده ای صفحست ترسیدم ولی بعد که خوندمش دیدم خیلی شیرینه مثل بعضی از کتابای گلابچیم ثقیل نیست

sorooshalish

عضو جدید
2 فصل اولشو ک خوندم ...اونم در حد روخونی...سخت نبوداااا...کتابش نسبت به اقلیمش سبک تره...ای خدا نمیدونم چرا من کلا با کتاب تنظیمش مشکل دارم.....اصلا نمی تونم باهاش کنار بیام...:wallbash:
کتاب ساسان مرادی رو بگیر;)

sorooshalish

عضو جدید
دوستااااان به جای فیزیک 4 جزوه ای چیزی نیست؟؟؟؟همون کتابو بخونیم یعنی...:cry:
جزو واجبات نیست و تقریبا این کتاب و فیزیک 3 فرعی هستند.اول منابع اصلی رو روشون وقت بزار بعدم اگه تونستی اینارو بخون نتونستی جزوشون کفایت می کنه.

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز

erfan4877

عضو جدید
با سلام خدمت شما . من میخوام برم یه موئسسه ثبت نام کنم و بسته آموزشی اون رو بگیرم.از کرمانشاه. 2 تا موسسه هست . یکی مرکز معماری ایران . www.iacenter.ir و دیگری آکادمی تخصصی معماری www.memarico.com اگه میشه من رو راهنمایی کنید که از بلاتکلیفی دربیام . خیلی ممنون.

n.b1987

عضو جدید
سحرجون سلام.من جزوه سروش نیا90 وکتاب ایستایی قذیمی مرکزو دارم ماله مجتبی -درک رفتار -مبانی سازه-سازه در معماری -طراحی لرزه ای- جزییات ارتقا-فناوری نانو-سازه به مثابه رو دارم
سازه فولادی وبتنی و مقاومت مصالح واستاتیک و نانو
کدوما رو حتما باید بخرم
یا اگه سروش نیا داره نخرم؟؟:w10:

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
سحرجون سلام.من جزوه سروش نیا90 وکتاب ایستایی قذیمی مرکزو دارم ماله مجتبی -درک رفتار -مبانی سازه-سازه در معماری -طراحی لرزه ای- جزییات ارتقا-فناوری نانو-سازه به مثابه رو دارم
سازه فولادی وبتنی و مقاومت مصالح واستاتیک و نانو
کدوما رو حتما باید بخرم
یا اگه سروش نیا داره نخرم؟؟:w10:

عزیز دلم 90؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اوههههههههههههه اصن به درد نمی خوره اگرچه مال سال 85 سروش می ارزه به هزارتا طباطبایی و فاطمی
ولی جزوه هاش برا همون سال تنظیم میشه و خودش همیشه تاکید میکنه نرین جزوه یه قرن پیشو بخونین بد وبیراش برا من باشه تو این کنکوری که هرسال 4-5 تا کتاب اضافه میشه
مثالم میزد که مثلا چنتا مطلب تو کتابا تناقض داره و تو کنکور اگه بیاد کتاب جدیدتر و تخصصی تر ملاکه تصحیحه. کلی هم کیس استادی اضافه شده تو کتابا
ضمن اینکه اینقدر این بشر خلاقه که دوره به دوره به روشهاش اضافه میکنه مثلا برو ببین برا خرپا چنتا روش گفته اونجا؟ امسالو میدونم 7تا بوده
ریسک نکن قدیمیه. جزوه رو ول کن کتابا رو بخون مخصوصا جدیدترا (ساختمانهای بلند، مبانی سازه و طراحی لرزه ای و فولاد و بتن البته بعد از پایه ای ها مث درک و رفتار و سازه در معماری) تیماج جون بیا تایید کن حرفامو
فعلا تا اول آبان کتاب نخر چون قولشو داده یه جزوه خوب آقای باقری تهیه کنه برا همه. یه هفته صبر کن گلم
نانو هم همین جزوه ای که سارا گذاشته به همراه نمونه سوالاش بخون بس که هیچی زیادم هس مگه معماری چنتا سوال مصالح داره؟

این دکتر حیدری کدوم یونی درس می ده؟http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_razz.gif

مدیر گروه انرژی دانشگاه تهران
مدیر گروه معماری و انرژی معماری پردیس کیش دانشگاه تهران

سلام
بقیه این جزوه ها رو قرار نی دین؟

عزیز دلم فک کنم این پستم مربوط به مصالح باشه
چرا می گذارمشون من یه چن وقت نبودم
فایلاش سنگینه ولی چشم میگذارم عزیزم

آخرین ویرایش:

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت شما . من میخوام برم یه موئسسه ثبت نام کنم و بسته آموزشی اون رو بگیرم.از کرمانشاه. 2 تا موسسه هست . یکی مرکز معماری ایران . www.iacenter.ir و دیگری آکادمی تخصصی معماری www.memarico.com اگه میشه من رو راهنمایی کنید که از بلاتکلیفی دربیام . خیلی ممنون.

هیچکدوم
ببین ایوانخانه نمایندگی نداره
ولی از بین این دو تا مرکز معماری بهتره

n.b1987

عضو جدید
عزیز دلم 90؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اوههههههههههههه اصن به درد نمی خوره اگرچه مال سال 85 سروش می ارزه به هزارتا طباطبایی و فاطمی
ولی جزوه هاش برا همون سال تنظیم میشه و خودش همیشه تاکید میکنه نرین جزوه یه قرن پیشو بخونین بد وبیراش برا من باشه تو این کنکوری که هرسال 4-5 تا کتاب اضافه میشه
مثالم میزد که مثلا چنتا مطلب تو کتابا تناقض داره و تو کنکور اگه بیاد کتاب جدیدتر و تخصصی تر ملاکه تصحیحه. کلی هم کیس استادی اضافه شده تو کتابا
ضمن اینکه اینقدر این بشر خلاقه که دوره به دوره به روشهاش اضافه میکنه مثلا برو ببین برا خرپا چنتا روش گفته اونجا؟ امسالو میدونم 7تا بوده
ریسک نکن قدیمیه. جزوه رو ول کن کتابا رو بخون مخصوصا جدیدترا (ساختمانهای بلند، مبانی سازه و طراحی لرزه ای و فولاد و بتن البته بعد از پایه ای ها مث درک و رفتار و سازه در معماری) تیماج جون بیا تایید کن حرفامو
فعلا تا اول آبان کتاب نخر چون قولشو داده یه جزوه خوب آقای باقری تهیه کنه برا همه. یه هفته صبر کن گلم
نانو هم همین جزوه ای که سارا گذاشته به همراه نمونه سوالاش بخون بس که هیچی زیادم هس مگه معماری چنتا سوال مصالح داره؟

مدیر گروه انرژی دانشگاه تهران
مدیر گروه معماری و انرژی معماری پردیس کیش دانشگاه تهران

عزیز دلم فک کنم این پستم مربوط به مصالح باشه
چرا می گذارمشون من یه چن وقت نبودم
فایلاش سنگینه ولی چشم میگذارم عزیزم

مرسییییی خانوم طلا چن تا سوال
:w26:
عزیزم ساختمان های بلند عادلی رو دارم گلابچی منظورته؟حتما اون؟
درمورد مقاومت مصالح و استاتیک کاربردی نگفتی بخرم یا جزوه باقری بسه - البته فقط خرید که فقط نیست خوندن وتکرارو مرورشه دغدغه ام بیشتررر
جزوه فولادو بتن گلاب رو دارم کتاب کتاب حتما باشه دیگه؟
عزیزم برای تکنولوژی حتما باید جدی تر کتابایی که گفتی خونده بشن نه؟یا جزوه احسان باقری اوکیه-
میدونم ایده آل خرید همه گلاباست حالا کدوما حداقل و بسس هست واسه معماری و بعد تکنو
شرمنده ازسوالای زبادممم
:w27::w27:

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سارا جان ایوانخانه فقط تو استانهای تهران و یزد و اصفهان کلاس داره......متاسفانه ما شهرستانی ها از چیزهای خوب محرومیم:( ....مجبوریم با همینا سر کنیم:w04:
تازه خیلی ها مون اون ها رو هم نمیتونیم بریم.... نرفتن تو بعضی موسسات بهتره چون هدر دادن عمر و پول و زندگیه.........

الهی بگردم
کلاس که حتما لازم نیس پس ما اینجا چیکاره ایم؟ مگه هر اتفاقی تو تهران می افته فرداش جزوه هاش اینجا نیس؟
اما قبول دارم بعضی کلاسا اثر عجیبی رو تفکر آدم میزارن چه برسه به درس و کنکور
راس میگی من سال اولم از یه موسسه درپیتی بدجور ضربه خوردم و افتادم تو گرداب کپی پیست
ولی اگه با ایوان هماهنگ کنین و تعدادتون معقول باشه استاداشو می فرسته ها
می دونم پارسال اقای رستمی و باقری و چنتای دیگه رو یزد فرستاد

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسییییی خانوم طلا چن تا سوال
:w26:
عزیزم ساختمان های بلند عادلی رو دارم گلابچی منظورته؟حتما اون؟
درمورد مقاومت مصالح و استاتیک کاربردی نگفتی بخرم یا جزوه باقری بسه - البته فقط خرید که فقط نیست خوندن وتکرارو مرورشه دغدغه ام بیشتررر
جزوه فولادو بتن گلاب رو دارم کتاب کتاب حتما باشه دیگه؟
عزیزم برای تکنولوژی حتما باید جدی تر کتابایی که گفتی خونده بشن نه؟یا جزوه احسان باقری اوکیه-
میدونم ایده آل خرید همه گلاباست حالا کدوما حداقل و بسس هست واسه معماری و بعد تکنو
شرمنده ازسوالای زبادممم
:w27::w27:

ببین گل نازم وقتی کتاب دکتر گلابچی چاپ میشه بقیه کتابا میه کنار. کتاب دکتر گلابچی همه شکلای کتاب دکتر عادلی رو داره ولی سه بعدی و رنگی
من استاتیکو و مقاومتو نگفتما منظورم کتاب جدیدا بودش
تکنولوژی اصن کلا بحثش فرغ داره باید کل کتابای دکتر گلابچی رو قورت بدن چون منابعشون فقط همیناس عزیزم اما معماری شرایط آسون تره

وای....چه درصد زبان و فنی.............آفرین.....خوش به حالت .....من اگه درصد زبان و فن تو رو داشتم جز تک رقمی های پارسال بودم......رتبه ات چند شد سارا جون؟
مقایسه نکن عزیزم. من زبانم از بچگی خوب بود به خاطر خواهرم. بعدشم دو سه ساله قوی کار می کنم برا آیلتس و تافل (چون اپلای کردم)
فن هم مدیون سروش نیا هستم و آقایی
استاتیک و مقاومتو من نگفتما من منظورم کتاب جدیداس. استاتیک و مقاومت همون جزوه های دکتر فیروزی جونو که خودم گزاشتم قبلا بخون عسلم
تکنولوژی اصن بحثش جداس باید همه کتابای دکتر گلابچی رو قورت بدن چون منابعشون فقط همیناس ولی معماری خیلی کمتر

ایول بهت سارا جون ،کتاب بیشتر چیا رو خونده بودی ؟ چند دور دورشون کرده بودی؟ هم زبان هم فن
ایستایی کلاس سروش نیا و تنظیم و تاسیسات آقایی
کتابم فقط لرزه ای و ساختمان ها چگونه و مبانی سازه

سارا جونمی رتبه ات بگو لطفا:(
انقد فضولیم گرفت یهویی
میخوام ببینم با 2 تا درس سفید چند میشه اورد
لطفا

حدود 200

آخرین ویرایش توسط مدیر:

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سارا جان نظرت راجع به جزوات مدرسان شریف چیه؟
عزیزم اصن فکرشم نکن
ببین گلم منابع کنکور کاملا مشخصه و جزوه هم فقط جزوه طراحای سوال یا افراد نزدیک بهشون
می دونی چرا؟ چون جزوه های این موسسات رو رتبه برترای سال قبل تهیه می کنن که تجربه کافی ندارن و غلط و غولوط هم زیاد دارن
بعدشم اینا معمولا امسال چاپ میکنن و به خاطر کاهش هزینه ها هرسال همونو تجدید چاپ میکنن درصورتی که هر سال به این کنکور چنتا منبع اضافه میشه

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایول بهت سارا جون ،کتاب بیشتر چیا رو خونده بودی ؟ چند دور دورشون کرده بودی؟ هم زبان هم فن

عزیزم من خیلی درسخون نیستم
ینی تو خونه بند نمیشم که بخوام درس بخونم
زبانم خوب بود از بچگیم
فن هم سه چهارتا کتاب خوندم (طراحی لرزه ای، ساختمان ها چگونه، مبانی سازه) اما اصلش کلاس سروش نیا بود

erfan4877

عضو جدید
حالا ما ندوستیم گه بین این 2 تا کدوم رو بریم ؟؟
1_ آکادمی تخصصی معماری
2_ مرکز معماری ایران
این 2 تا مرکز در کرمانشاه نمایندگی داره. از بچه ها کسی از کرمانشاه هست؟؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا ما ندوستیم گه بین این 2 تا کدوم رو بریم ؟؟
1_ آکادمی تخصصی معماری
2_ مرکز معماری ایران
این 2 تا مرکز در کرمانشاه نمایندگی داره. از بچه ها کسی از کرمانشاه هست؟؟
سلام من کرمانشام .مرکز معماری با یه سری تبصره بهتره

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من برای معماری اسلامی اینا رو دارم جزوه نسیم عسگری.جزوه متدین.کتاب کیانی.معماری اسلامی پیر نیا.سبک شناسی پیرنیا
فعلا دارم جزوه نسیم عسگری ،متدین وسبک شناسی رو میخونم
به نظرتون لازم کتابه معماری اسلامی یا معماری کیانی رو هم بخونم؟
واسه آزمون مرکز کتاب معماریان ندارم اونم بخرم به نظرتون؟؟ از بین این کتابایی رو که گداشتم کدومشو حذف کنم(معماری کیانی و معماری اسلامی پیرنیا شبیه همند)

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها فایلی راجع به مقررات ساختمانی مثل تراکم و درصد و پارکینگ و ......ندارین که مفید باشه واسه درک عمومی
راستی اونایی که آزمون دارین حتما خطکش کوچیک واسه درک معماری همراتون باشه(برا قسمت سایه و تناسبات و پرسپکتیو خیلی میتونه کمکتون کنه) تو همه اینا حتما از خطکش استفاده کنین چون بعضی وقتها خطای دید باعث میشه اشتب بزنین
دررررررررررررررررررررررک خیلی مهمه

وضعیت
موضوع بسته شده است.