[ گفت و گو ] - ارشـــد یا ســربازی

[ گفت و گو ] - ارشـــد یا ســربازی

• ارشد بخونیم

رای: 18 32.7%
  • بریم سربازی

رای: 22 40.0%
  • بریم دنبال کار (برا اونایی که سربازی ندارن)اگه پیدا شه

رای: 15 27.3%

• مجموع رای دهندگان
    55

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فرید کا همون چیزی که خودم بهت گفتم دیگه بهش فکرم نکن...
برو سربازی بعدش هر برنامه ای داشتی انجام بده...اصن ادامه تحصیل بده تا آخر عمرت...
خدمت حلقه ایه که گردنته برو خودتو آزاد کن و بعدش برو سرکار بعدش همزمان با دیترنج خودت برو ارشد ازاد بخون...
دقیقا برنامه ی من همینه...
بهترین راه همینه شک نکن...
دوستانی که میگن سربازی سخته!!بخدا من حاضر بودم بدترین جای ایران و سخت ترین جای ایران بفرستنم و بندازنم سر یه کاری متناسب با رشتمو مثه ... ازم کار بکشن تا 50 کیلو کنم ولی واسه کسی که مدرک گرفته سخت گیریه خدمت مهم نیست بی استفاده بودن مدرکش و دو سال علافیش سخته...
همه میگن بابا تو لیسانسی بهت سخت نمیگیرن و فوقش میشی منشی یه فرمانده و کار اداری بهت میدن و ...
همین حرفا از فحش بدتره واسه من...دوس دارم سخت بگیرن تا دمارم در بیاد ولی بهتر از این بلاتکلیفیه!!!!بشینی صبح تا شب به در و دیوار نگاه کنی که چی بشه؟؟؟به چه درد مملکت میخوره؟؟؟
دو سال از جوونیمون تباه میشه...

aminkhan

عضو جدید
برو سربازی بعدش هر برنامه ای داشتی انجام بده...اصن ادامه تحصیل بده تا آخر عمرت...
خدمت حلقه ایه که گردنته برو خودتو آزاد کن و بعدش برو سرکار بعدش همزمان با دیترنج خودت برو ارشد ازاد بخون...
دوستانی که میگن سربازی سخته!!بخدا من حاضر بودم بدترین جای ایران و سخت ترین جای ایران بفرستنم و بندازنم سر یه کاری متناسب با رشتمو مثه ... ازم کار بکشن تا 50 کیلو کنم ولی واسه کسی که مدرک گرفته سخت گیریه خدمت مهم نیست بی استفاده بودن مدرکش و دو سال علافیش سخته...
همه میگن بابا تو لیسانسی بهت سخت نمیگیرن و فوقش میشی منشی یه فرمانده و کار اداری بهت میدن و ...
همین حرفا از فحش بدتره واسه من...دوس دارم سخت بگیرن تا دمارم در بیاد ولی بهتر از این بلاتکلیفیه!!!!بشینی صبح تا شب به در و دیوار نگاه کنی که چی بشه؟؟؟به چه درد مملکت میخوره؟؟؟

کی میگه با لیسانس کار دفتری میدهن...کسی که گفت هیچی حالیش نیست،لابد لیسانس ندیده بوده....من دوستم با لیسانس دانشگاه شیراز انداختنش توی مرزبانی زابل(ببین چه جای آشغالی هست)با کلی چاپلوس و تملق خودش را کرد آبدارچی تا نندازنش توی عملیات مرزبانی...رفیقهای دیگه ام هم توی پلیسراه یا لب جاده وایمیستن یا گشت جاده ای که خطر 100%هست با اوضاع عالی رانندگی ملتمون و فرهنگ بالاشون که با جریمه کردن شروع به فحش و کتک و درحوالی استان شما(چون اقواممون اونجا بوده)به سنگ پرانی میپردازن...
من که از خدام هست کار دفتری بهم بدن البته در شهر خودم به چند دلیل:اول با حقوق برجی 50 هزار تومن که میشه فقط بلیط رفت و برگشت....دوم کیفیت غذای بسیار افتضاح که هرکسی توی ناجا رفته گفته غذاش افتضاح هست..سوم لااقل شب را راحت توی خونه خودم سر میگذارم و توی بیغوله ها و خراب شده های ناجا نیستم و کلی مشکلات...
دلتون خوش مملکت دارینا که میخای براش مفید هم باشین...مهم خودمون هستیم که جونیمون حروووم میشه..ملتی هم که میگه مهم نیست دیگه باید برین،از این بدتر باید سرش بیارین چون حقش هست و هنوز نمیدونه بیگاری یعنی چی!!!چون خوشش میاد مفت برای یک مشت عوضی کار کنه درصورتیکه همین کار برای نیروی استخدامی با حقوق 20 برابر یک سرباز وظیفه هست....یعنی حداقل یک میلیون تومن....واقعا خجالت میکشم که ایرانی هستم

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
اولا سلام به کوکای خودوم فرید...
این مسئله ای بود که من قبل ازینکه برم ترم 7 یعنی پارسال بهش دچار شدمو قید ارشدو زدم...
این یه چیزه کاملا شخصیه...
به نظر من هرکی پدرپولدار داره که حمایتش کنه بره دنبال درس بهتره...
یکی مثه من فقط دنبال اینم که خودم یه روز زودتر مستقل بشم و شاید کس دیگه مثه من فک نکنه...
من نمیتونم ببینم که برم ارشد و بعدش سربازی و بعدشم یه مدت دنبال کار و بشه 28 سالم و هنوز یه ریالم از خودم ندارم!!!!
واسه همین تصمیم گرفتم ارشدو بیخیال بشمو اول برم سرکار با لیسانس بعدش یه دانشگاه ازاد دم دستی ارشدمم بگیرم دقیقا کاری که داداشم انجام داد...
به اینشم فک کنین که اوضاع مملکت ما هر روز داره خرابتر میشه...اصن معلوم نیست که تا 5 سال دیگه کی به کیه ولی سربازی که بریم دو سال دیگه میتونیم بریم دنبال کار...
دو سال دیگه شاید کار پیدا بشه ولی 5 سال دیگه عمرا!!!!!
راستی دوستان مسئله ی مشکل ساز اصن سربازی نیست و سربازی باید باشه به نظر من ولی مشکل اصلی از دوره ی راهنمایی آب میخوره!!!دوره ای کاملا مزخرف که فقط 3 سال ما پسرای بدبخت رو عقب انداخت از زندگی...

فرید جون ما مخلصیم سالار...
شک نکن سربازی بری و کارت پایان خدمتت بیاد دستت 100000تا راه جلوت باز میشه...
اگه بخوای میتونی بعدش بخونی واسه ارشد
خواستی میتونی بری کار آزاد
خواستی میتونی بری خارج!!!
اینم در نظر بگیر که وقتی رفتی سربازی و برگشتی و خواستی واسه ارشدم بخونی چون پایان خدمت داری هرجا استخدامی زدن تو میتونی شرکت کنی ولی اگه بری ارشد و استخدامی بزنن باید با حسرت به آگهی ها نگاه کنی و بگی ووووو من هنوز دو سال سربازی جلومه!!!!
ولی اگه بری سربازی و بعدشم بری ارشد در حین تحصیلتم میتونی استخدامی شرکت کنی...
سالار من تموم این چیزا رو بررسی کردم...
ولی بازم میگم ارشد واسه کسیه که پدر پولدار داشته باشه یا اینکه نخبه باشه و بازم پدر پولدار داشته باشه!!!!!اصن کل پول شده همه چیز...
فقط حیف این استعدادا که فدای پول بشن بخدا...

آناهیتا تو هم نفست از جای گرم بلند میشه
به قول دوستمون کارت پایان خدمت از صدتا مدرک باارزشتره

با نظراتت کاملا" موافقم بهتره که اول بری سربازی و بعد ارشد کاری که من الان انجام دادم
وخوشحالم که اون موقع تصمیم درست رو گرفتم الان میتونم واسه ارشد بخونم و کاری که میخوام رو انجام بدم
فقط حسرت اینو میخورم چرا قبل از اینکه برم دانشگاه نرفتم سربازی یعنی همون 18 سالگی میرفتم بهتر بود و اصلا" واسه کنکور امتحان نمیدادم
بعد خدمت برمیگشتم و کنکور میدادم ولی گذشت و واسه ارشد این اشتباه رو تکرار نکردم و اصلا" واسه ارشد امتحان ندادم

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کی میگه با لیسانس کار دفتری میدهن...کسی که گفت هیچی حالیش نیست،لابد لیسانس ندیده بوده....من دوستم با لیسانس دانشگاه شیراز انداختنش توی مرزبانی زابل(ببین چه جای آشغالی هست)با کلی چاپلوس و تملق خودش را کرد آبدارچی تا نندازنش توی عملیات مرزبانی...رفیقهای دیگه ام هم توی پلیسراه یا لب جاده وایمیستن یا گشت جاده ای که خطر 100%هست با اوضاع عالی رانندگی ملتمون و فرهنگ بالاشون که با جریمه کردن شروع به فحش و کتک و درحوالی استان شما(چون اقواممون اونجا بوده)به سنگ پرانی میپردازن...
من که از خدام هست کار دفتری بهم بدن البته در شهر خودم به چند دلیل:اول با حقوق برجی 50 هزار تومن که میشه فقط بلیط رفت و برگشت....دوم کیفیت غذای بسیار افتضاح که هرکسی توی ناجا رفته گفته غذاش افتضاح هست..سوم لااقل شب را راحت توی خونه خودم سر میگذارم و توی بیغوله ها و خراب شده های ناجا نیستم و کلی مشکلات...
دلتون خوش مملکت دارینا که میخای براش مفید هم باشین...مهم خودمون هستیم که جونیمون حروووم میشه..ملتی هم که میگه مهم نیست دیگه باید برین،از این بدتر باید سرش بیارین چون حقش هست و هنوز نمیدونه بیگاری یعنی چی!!!چون خوشش میاد مفت برای یک مشت عوضی کار کنه درصورتیکه همین کار برای نیروی استخدامی با حقوق 20 برابر یک سرباز وظیفه هست....یعنی حداقل یک میلیون تومن....واقعا خجالت میکشم که ایرانی هستم

اولا شما خیلی تند میرین...
دوست من ایرانی بودن افتخار منه و به خودم میبالم که ایرانی هستم...درسته اوضاع مملکتم الان نا بسامانه و خدا باعث و بانیشو نابود کنه ولی مرد واقعی اونه که تو این اوضاع بد به وطنش پشت نکنه...ماهم مثه شما از شرایط ناراضی هستیم ولی نمیگیم مملکتتون میگیم مملکتمون...
نمک میخوریم و نمکدون رو نمیشکنیم..
من میگم کار دفتری هست واسه سرباز خدا هم داده...
دوستای خودم که لیسانس بودن و رفتن سرابازی واسه اینکه راحت باشن رفتن موسسه ی دارالقرآن و مثه اینها امریه گرفتن و کارشون تو تایم اداریه...
من دوس ندارم ایطور باشم میخواستم امریه بم بدن تو شرکت نفت که ندادن چون پارتی نداشتم!!!پارتی صنعتی دارما!!!پارتی حکومتی نداشتم...باید یه سپاهی گردن کلفتی پارتیت بشه تا امریه بهت بدن...
سربازی همیشه سخت بوده ولی من از فشار جسمانیش نمیترسم از فشار روحیش و دو سال علاف بودنش متنفرم...

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با نظراتت کاملا" موافقم بهتره که اول بری سربازی و بعد ارشد کاری که من الان انجام دادم
وخوشحالم که اون موقع تصمیم درست رو گرفتم الان میتونم واسه ارشد بخونم و کاری که میخوام رو انجام بدم
فقط حسرت اینو میخورم چرا قبل از اینکه برم دانشگاه نرفتم سربازی یعنی همون 18 سالگی میرفتم بهتر بود و اصلا" واسه کنکور امتحان نمیدادم
بعد خدمت برمیگشتم و کنکور میدادم ولی گذشت و واسه ارشد این اشتباه رو تکرار نکردم و اصلا" واسه ارشد امتحان ندادم

خوبه که شماکه تجربش کردین حرفامو تأیید کردین...داداشمم دقیقا مثه شما عمل کرد و الان راضیه...
منم میخوام همین کارو بکنم...
فرید کا دیدی مهندس چی گفت؟؟؟برو سربازی بعدش کار و ارشد همزمان...

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
اولا شما خیلی تند میرین...
دوست من ایرانی بودن افتخار منه و به خودم میبالم که ایرانی هستم...درسته اوضاع مملکتم الان نا بسامانه و خدا باعث و بانیشو نابود کنه ولی مرد واقعی اونه که تو این اوضاع بد به وطنش پشت نکنه...ماهم مثه شما از شرایط ناراضی هستیم ولی نمیگیم مملکتتون میگیم مملکتمون...
نمک میخوریم و نمکدون رو نمیشکنیم..
من میگم کار دفتری هست واسه سرباز خدا هم داده...
دوستای خودم که لیسانس بودن و رفتن سرابازی واسه اینکه راحت باشن رفتن موسسه ی دارالقرآن و مثه اینها امریه گرفتن و کارشون تو تایم اداریه...
من دوس ندارم ایطور باشم میخواستم امریه بم بدن تو شرکت نفت که ندادن چون پارتی نداشتم!!!پارتی صنعتی دارما!!!پارتی حکومتی نداشتم...باید یه سپاهی گردن کلفتی پارتیت بشه تا امریه بهت بدن...
سربازی همیشه سخت بوده ولی من از فشار جسمانیش نمیترسم از فشار روحیش و دو سال علاف بودنش متنفرم...
دقیقا" همینطوره
منم میخواستم امریه بگیرم که به علت بعضی مسائل(پ) نتونستم و افتادم تو یکی از مرزهای کشور که شب و روزش نگهبان بودم و دنبال اشرار و ... میدویدیم
ولی بازم به کشورمون خدمت کردیم و از خدمت کردن به کشورم راضیم به نظر خودم از پشت میز نشستن بهتر بود حداقل کار مفیدی انجام دادیم و از مملکتمون دفاع کردیم
خوبه که شماکه تجربش کردین حرفامو تأیید کردین...داداشمم دقیقا مثه شما عمل کرد و الان راضیه...
منم میخوام همین کارو بکنم...
فرید کا دیدی مهندس چی گفت؟؟؟برو سربازی بعدش کار و ارشد همزمان...

داداشت خیلی فهمیده هستش
باور کن سربازی رو که بری خیالت راحت میشه و انگار همه درا به روت باز شده

aminkhan

عضو جدید
بابا شما هم خیلی دلتون خوشه،به کی خدمت بکنی به ملتی که اصلا قدرت را نمیدونن یا اونهایی که من و شما به اندازه پشیزی براشون ارزش نداریم!!!!!!چون اگه ارزش داشتیم عمرمون را با این کارهای بیهوده تلف نمیکردن..خوب شما که خوشحال از خدمت کردن هستی، من بجای 50 تومن 100 تومن حقوق سربازی بهتون میدهم جای من هم برید خدمت کنین...دمتون گرم...ممنون

والا من تازه شنیدم که با لیسانس مثلا م-شیمی بشه رفت توی دارالقران،اگه حافظ قران باشی،شاید بشه ولی بدون بسیج و پ و.. بنظرم عمرا نمیشه...من پسر دایی ام 3 دوره خدمتش را انداخت عقب تا امریه گیرش بیاد هیچ جای خوبی با این شرایطی که شما میفرمایید گیرش نیومد،آخرش هم افتاد پلیسراه و حالا هم حسابی اعصابش خورده چون مثل .. ازش کار میکشن... لابد دوروبر شما امریه ریخته وگرنه اطراف ما هیچی نیست...و به این راحتی ها هم که میگین نیست.....

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
بابا شما هم خیلی دلتون خوشه،به کی خدمت بکنی به ملتی که اصلا قدرت را نمیدونن یا اونهایی که من و شما به اندازه پشیزی براشون ارزش نداریم!!!!!!چون اگه ارزش داشتیم عمرمون را با این کارهای بیهوده تلف نمیکردن..خوب شما که خوشحال از خدمت کردن هستی، من بجای 50 تومن 100 تومن حقوق سربازی بهتون میدهم جای من هم برید خدمت کنین...دمتون گرم...ممنون

والا من تازه شنیدم که با لیسانس مثلا م-شیمی بشه رفت توی دارالقران،اگه حافظ قران باشی،شاید بشه ولی بدون بسیج و پ و.. بنظرم عمرا نمیشه...من پسر دایی ام 3 دوره خدمتش را انداخت عقب تا امریه گیرش بیاد هیچ جای خوبی با این شرایطی که شما میفرمایید گیرش نیومد،آخرش هم افتاد پلیسراه و حالا هم حسابی اعصابش خورده چون مثل .. ازش کار میکشن... لابد دوروبر شما امریه ریخته وگرنه اطراف ما هیچی نیست...و به این راحتی ها هم که میگین نیست.....
داداش من واسه ایران خدمت کردم نه کسی دیگه
که اگه واسه شخص خاصی بود دارم میزدن هم نمیرفتم
تو چه بخوای و چه نخوای باید بری پس زودتر بری بهتره
حالا ما که خدمت کردیم باید دلمون به یه حرفی خوش کنیم که حداقل این همه مدت که از زندگی عقب افتادیم واسمون عذاب آور نباشه

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من احساس میکنم شما دنبال حقوق 50 تومن سربازی هستین!!!!؟؟؟
کسی به خاطر حقوق سربازی نمیره امین خان انگار تو باغ نیستیا!!!!؟؟؟
ما نمیگیم که به خاطر کسی میخوایم بریم سربازی...به خاطر خودمون میریم...
این همه سرباز رفتن واسه این خاک جنگیدن دو طول این چند هزار سال شما بیا همشو نادیده بگیر عیب نداره...شما اگه دلت پره ماهم دلمون پره ولی شما داری خیلی زیاده روی میکنی...
من شما رو نمیشناسم و نمیدونم چطور زندگی کردین ولی خود من هرجای ایران بیفتمو تو هر شرایط سختی برام مهم نیست و دووم میارم و از نظر جسمی طاقتم زیاده ولی بحث من اینه که از نظر روحی نابود میشم...
اینکه آدم دو سال منتظر باشه تا ولش کنن و بره تو بازار کار و درامد زایی کنه ادمو نابود میکنه...پلیسراه که خیلی خوبه تو ایقد ازش میترسی!!!!کاش من بیفتم پلیس راه!!!
داداش من خدمت سربازی یه حلقه ایه که گردن مرده باید زود بره و خودشو آزاد کنه...

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا" همینطوره
منم میخواستم امریه بگیرم که به علت بعضی مسائل(پ) نتونستم و افتادم تو یکی از مرزهای کشور که شب و روزش نگهبان بودم و دنبال اشرار و ... میدویدیم
ولی بازم به کشورمون خدمت کردیم و از خدمت کردن به کشورم راضیم به نظر خودم از پشت میز نشستن بهتر بود حداقل کار مفیدی انجام دادیم و از مملکتمون دفاع کردیم

داداشت خیلی فهمیده هستش
باور کن سربازی رو که بری خیالت راحت میشه و انگار همه درا به روت باز شده

دقیقا...
داداشم با لیسانس رفت سربازی...تو وزارت دفاع و صایران شیرازم بود...بعدشم اومد رفت سرکار الان ارشدم تو دانشگاه آزاد شهر خودمون با در امد خودش گذروند و میخواد بره مدرک ارشدشو تحویل بده و براش ثبتش کنن...خلاص...
بهترین راه همینه منکه شک ندارم...
هم پتانسیل و استعداد و هم پشتکارشو دارم درس بخونم واسه ارشد و مطمئنم بخونم زیر 400 میارم ولی چون میترسم برم ارشد و بعدشم سربازیو بعدش دیگه شاید بازار کار ایقد خراب بشه که کار گیرم نیاد مجبورم قید ارشد رو بزنم و اول برم دنبال سربازی و کار بعدش ادامه تحصیل...

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
داداش من واسه ایران خدمت کردم نه کسی دیگه
که اگه واسه شخص خاصی بود دارم میزدن هم نمیرفتم
تو چه بخوای و چه نخوای باید بری پس زودتر بری بهتره
حالا ما که خدمت کردیم باید دلمون به یه حرفی خوش کنیم که حداقل این همه مدت که از زندگی عقب افتادیم واسمون عذاب آور نباشه

خیلی جالب نوشتی..
خوش بحالت که رفتی و تمومش کردی...
ماها که هنوز سربازی نرفتیم خدایا وقتی رفتیمو برگشتیم اوضاع بازار کار چطوره؟؟؟خدایا خودت رحم کن...

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
دقیقا...
داداشم با لیسانس رفت سربازی...تو وزارت دفاع و صایران شیرازم بود...بعدشم اومد رفت سرکار الان ارشدم تو دانشگاه آزاد شهر خودمون با در امد خودش گذروند و میخواد بره مدرک ارشدشو تحویل بده و براش ثبتش کنن...خلاص...
بهترین راه همینه منکه شک ندارم...
هم پتانسیل و استعداد و هم پشتکارشو دارم درس بخونم واسه ارشد و مطمئنم بخونم زیر 400 میارم ولی چون میترسم برم ارشد و بعدشم سربازیو بعدش دیگه شاید بازار کار ایقد خراب بشه که کار گیرم نیاد مجبورم قید ارشد رو بزنم و اول برم دنبال سربازی و کار بعدش ادامه تحصیل...
بهترین کاری رو که تو این شرایط میشه انجام داد همینه ایشالله موفق باشی

aminkhan

عضو جدید
عزیز جان شما توی باغ نیستی...من گفتم شما که خیلی ذوق میکنی که خدمت کردی من درعوض حقوق 50 تومن دولت 100 تومن خودم بهت میدهم،گفتم شاید دلگرمیت بیشتر بشه...من خیلی ها از شما وطن پرست تر دیدم که وقتی رفتن همه حرفاشون را پس گرفتن و پشیمون از رفتنشون بودن..من هم نگفتم که از پلیسراه میترسم،گفتم پسردایی ام رفته ناراضی هست نمیدونم چرا علاقه داری حرف را به نفع خودت تغییر بدهی....درضمن تو کار اداری آماده داری دیگه چی کار پلیسراه داری!!!!!فکر کنم که اونهایی که با دکترا رفتن خدمت،لابد طبق نظرشما یک جای کارشون میلنگیده و اصلا فکر نکرده بودن!!!! خوبه خودت میگی 2 سال خوب نیست آدم را بکنن توی قفس و بعد میگی خوبه که به ایران خدمت میکنی!!!!حرفات حسابی تناقض داره..
ادامه بحث فکر نکنم به جای خوبی برسه

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
ممنون از حرفات تو تصمیمی که گرفتم مطمئن ترم کردی...

خوشحالم
باور کن هر چقدر سنت کمتر باشه خدمت سربازی واست راحت تره واسه همینه که میگم کاش همون 18 سالگی میرفتم
من تو خدمت کسای رو میدیدم که از لحاظ روحی داشتن نابود میشدن
وقتی سن آدم پایین باشه به زندگی و مشکلات بعد خدمت و خود خدمت زیاد فکر نمیکنه و خدمت واسش راحت تر و سریعتر میگذره

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
من احساس میکنم شما دنبال حقوق 50 تومن سربازی هستین!!!!؟؟؟
کسی به خاطر حقوق سربازی نمیره امین خان انگار تو باغ نیستیا!!!!؟؟؟
ما نمیگیم که به خاطر کسی میخوایم بریم سربازی...به خاطر خودمون میریم...
این همه سرباز رفتن واسه این خاک جنگیدن دو طول این چند هزار سال شما بیا همشو نادیده بگیر عیب نداره...شما اگه دلت پره ماهم دلمون پره ولی شما داری خیلی زیاده روی میکنی...
من شما رو نمیشناسم و نمیدونم چطور زندگی کردین ولی خود من هرجای ایران بیفتمو تو هر شرایط سختی برام مهم نیست و دووم میارم و از نظر جسمی طاقتم زیاده ولی بحث من اینه که از نظر روحی نابود میشم...
اینکه آدم دو سال منتظر باشه تا ولش کنن و بره تو بازار کار و درامد زایی کنه ادمو نابود میکنه...پلیسراه که خیلی خوبه تو ایقد ازش میترسی!!!!کاش من بیفتم پلیس راه!!!
داداش من خدمت سربازی یه حلقه ایه که گردن مرده باید زود بره و خودشو آزاد کنه...

آقا فکر نمیکنی داری شعار میدی؟من از خدمت معاف شدم.چه خوبه آدم سختی بکشه که ارزش داشته باشه.مثلا در درس خوندن یا کار کردن جون بکنه و گر نه شستن مستراح و کل کل با یک فرمانده زیر دیپلم و زبون نفهم چیزی به آدم اضافه نمیکنه.

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
عزیز جان شما توی باغ نیستی...من گفتم شما که خیلی ذوق میکنی که خدمت کردی من درعوض حقوق 50 تومن دولت 100 تومن خودم بهت میدهم،گفتم شاید دلگرمیت بیشتر بشه...من خیلی ها از شما وطن پرست تر دیدم که وقتی رفتن همه حرفاشون را پس گرفتن و پشیمون از رفتنشون بودن..من هم نگفتم که از پلیسراه میترسم،گفتم پسردایی ام رفته ناراضی هست نمیدونم چرا علاقه داری حرف را به نفع خودت تغییر بدهی....درضمن تو کار اداری آماده داری دیگه چی کار پلیسراه داری!!!!!فکر کنم که اونهایی که با دکترا رفتن خدمت،لابد طبق نظرشما یک جای کارشون میلنگیده و اصلا فکر نکرده بودن!!!! خوبه خودت میگی 2 سال خوب نیست آدم را بکنن توی قفس و بعد میگی خوبه که به ایران خدمت میکنی!!!!حرفات حسابی تناقض داره..
تا نری خدمت نمیدونی من چی میگم
من حاضر بودم ماهی 500 هزار میدادم و نمیرفتم خدمت چون قبل خدمت واسم کار جور شد با بهترین شرایط
هر کسی یه نظری داره شاید اون آقا دوست داشته با دکترا بره خدمت
ما که شانس نداشتیم با لیسانس بافتادم صفر مرزی ولی حداقلش این بود که ورزیده شدیم
الانشم میگم خدمت سربازی واسه کسی خوبه که از خانواده دور نشده و سختی ندیده واسه اینجور آدمی خدمت خوبه
کاش پست قبلیم که واست گذاشتمو میخوندی

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
آقا فکر نمیکنی داری شعار میدی؟من از خدمت معاف شدم.چه خوبه آدم سختی بکشه که ارزش داشته باشه.مثلا در درس خوندن یا کار کردن جون بکنه و گر نه شستن مستراح و کل کل با یک فرمانده زیر دیپلم و زبون نفهم چیزی به آدم اضافه نمیکنه.

درسته بهتر آدم سختی بکشه واسه چیزی که ارزششو داره ولی خدمت آش کسک خاله ست بخوری پاته نخوری پاته
شما معاف شدی ما چی که باید میرفتیم خدمت
در ضمن اینو الان میگی که لیسانس گرفتی و واسه خودت کسی هستی اگه توهم با مدرک زیر دیپلم و سن کم بری خدمت دیگه به اینجور مسائل فک نمیکنی و خدمت از لحاظ روحی واست سخت نیست

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

آقا امین من نمیدونم چه هدفی رو میخوای دنبال کنی ؟؟؟حرفای معلومه و تناقضی ندارن!!!
تو اگه دوس داری سربازی نرو...چیکارت دارم؟؟؟!!!!
اصن میتونی سربازی نری!!!مثه پسر داییم...هیشکیم نیومد دنبالش که ببرنش...
من میخوام برم سربازی و برم کار دولتی...شاید شما بخوای کار آزاد راه بندازی...
من تو این مملکت تا نرم سربازی هیچکاری نمیتونم کنم ولی ظاهرا شما اگه نری میتونی کاری کنی!!!منکه نمیتونم...
من نه واسه حقوق سربازی میخوام برم نه هم علاقه ای دارم...فقط میخوام برم تا آزاد بشم...همین...خوب و بد...سخت و آسون هر چی هست گردنمه باید برم...هرجا هرجور هر مدلی باشه باید سربازی از گردنم ورداشته بشه تا ازاد بشم...تو اگه راه دیگه ای داری به ما هم بگو داداش خوشحالمون میکنی بخدا...

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوشحالم
باور کن هر چقدر سنت کمتر باشه خدمت سربازی واست راحت تره واسه همینه که میگم کاش همون 18 سالگی میرفتم
من تو خدمت کسای رو میدیدم که از لحاظ روحی داشتن نابود میشدن
وقتی سن آدم پایین باشه به زندگی و مشکلات بعد خدمت و خود خدمت زیاد فکر نمیکنه و خدمت واسش راحت تر و سریعتر میگذره

آره زودتر برم مثه اینه که زودتر میرم سرکار و زودتر مستقل میشمو زودتر دستم میره تو جیب خودم...من اصن به سربازی فک نمیکنم به کار بعدش فک میکنم...

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

شعار کجا بود؟؟؟
شماکه معاف شدی خوش بحالت...
برای بار هزارم من به سربازی فک نمیکنم و علاقه ای هم به این چیزایی که گفتین مثه کل کل با فرمانده و... ندارم...مجبورم برم سربازی تا بتونم بعدش برم سرکار اگه شماهم راه دیگری سراغ دارین بگین خوشحال میشم...شاید من دارم اشتباه فک میکنم و میشه نرفت سربازی و کار هم پیدا کرد!!!!
شما که بیشتر میدونین بگین...

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیدوارم همتون معاف بشید هر جوری که میتونید.من اومدن کارت معافیت خدمتم با قبولی ارشدم در یک روز اتفاق افتاد و لذت دیگری داشت.;)

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
شعار کجا بود؟؟؟
شماکه معاف شدی خوش بحالت...
برای بار هزارم من به سربازی فک نمیکنم و علاقه ای هم به این چیزایی که گفتین مثه کل کل با فرمانده و... ندارم...مجبورم برم سربازی تا بتونم بعدش برم سرکار اگه شماهم راه دیگری سراغ دارین بگین خوشحال میشم...شاید من دارم اشتباه فک میکنم و میشه نرفت سربازی و کار هم پیدا کرد!!!!
شما که بیشتر میدونین بگین...

درسته.برای کار دولتی نیاز به پایان خدمت هست.من بعضی از دوسام باباشون مایه داره سربازی نرفتن ول میچرخن.

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امیدوارم همتون معاف بشید هر جوری که میتونید.من اومدن کارت معافیت خدمتم با قبولی ارشدم در یک روز اتفاق افتاد و لذت دیگری داشت.;)

خدا بده شانس...
والا منکه خدا باهام دشمنه...
یه بند معافی بهم میخوره ببینم چی میشه...پارتی میخواد...خیلی سخت شده...
اگه معاف بشم خیلی خوب میشه...
سریع میرم سرکار...بعدش ارش آزاد ثبت نام میکنم و میرم...
اگه معافم نشدم میرم سربازی بدون معطلی...

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته.برای کار دولتی نیاز به پایان خدمت هست.من بعضی از دوسام باباشون مایه داره سربازی نرفتن ول میچرخن.

خوشا به سعادتشون...
من از سربازی متنفرم نه بخاطر سخت گیریاش....نه بخدا...فقط از علافیش متنفرم...اصن آدم دیپلم داشته باشه بره بهش سختم بگیرن خیالیش نیست میگه خودم درس نخوندم...
ولی کسیکه لیسانس داشته باشه بهشم سخت نگیرن بهش سخت میگذره چون میگه خدایا من اینهمه درس خوندم و عمرمو جوونیمو گذاشتم رو درس حالا باید بیام اینجا الکی دو سال منتظر وایسم تا بتونم برم سر کار؟؟؟
منم الان برام کار پیدا شده اگه برم سربازی میپره!!؟؟؟اینو کجای دلم بذارم خدا؟؟؟

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا بده شانس...
والا منکه خدا باهام دشمنه...
یه بند معافی بهم میخوره ببینم چی میشه...پارتی میخواد...خیلی سخت شده...
اگه معاف بشم خیلی خوب میشه...
سریع میرم سرکار...بعدش ارش آزاد ثبت نام میکنم و میرم...
اگه معافم نشدم میرم سربازی بدون معطلی...

آره بعضی وقتا اتفاقاتی می افته که اصلا فکرشم نیمشه کرد.منم شانس آوردم معاف شدم.حالا سربازی نرفتم که بدونم چطوریه ولی این دید آدم هم خیلی تاثیر داره.رفیقم لیسانس برق گرفت و الان داره خدمت میکنه میگه به قدری بهم خوش میگذره که نگو.از بس در دوران دانشجویی به خاطر درسا اذیت شدم اینجا فکرم آزاده .مشکلی ندارم.بسیجی نیستی کسر خدمت بخوری؟

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره بعضی وقتا اتفاقاتی می افته که اصلا فکرشم نیمشه کرد.منم شانس آوردم معاف شدم.حالا سربازی نرفتم که بدونم چطوریه ولی این دید آدم هم خیلی تاثیر داره.رفیقم لیسانس برق گرفت و الان داره خدمت میکنه میگه به قدری بهم خوش میگذره که نگو.از بس در دوران دانشجویی به خاطر درسا اذیت شدم اینجا فکرم آزاده .مشکلی ندارم.بسیجی نیستی کسر خدمت بخوری؟

حتی یه ثانیه بسیجی ندارم!!!!!

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتی یه ثانیه بسیجی ندارم!!!!!

خوشا به سعادتت.منم خدا رو شکر ندارم.یکی از بچه ها بسیجی نمونه هست (از فعال خیلی بالاتره) .انتخابات میره رای سفید میده.حالا شیطنتاش به کنار!حتما سربازی هم معاف میشه.

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوشا به سعادتت.منم خدا رو شکر ندارم.یکی از بچه ها بسیجی نمونه هست (از فعال خیلی بالاتره) .انتخابات میره رای سفید میده.حالا شیطنتاش به کنار!حتما سربازی هم معاف میشه.

من حاضرم 26 ماه سربازی برم اما بسیج نرم...با روحیاتم نمیسازه...نه اینکه بده نه من بدم...ولی بدرده بسیج نمیخورم...

SCIENSE

عضو جدید
من الان حین خدمتم دارم با یگانم تسویه می کنم تا ارشد بخونم .
اول از همه بگم این تصوراتی که شما داری ما هم داشتیم ولی بعده خدمت فهمیدیم که چیه .
اگه شانس بیاری می افتی ارتش اونجا می شی افسر و دیگه درجه دار ریر دیپلم بهت دستور نمی ده . ولی جاهای دیگه حتی مثل سپاه رانندگی یا حتی شستن ظرفای فرمانده و امر بری هم به لیسانس می دن .
کسی گفت که خو ش بحالت بسیجی نداری منم نداشتم الانم مثل خر پشیمونم . همه ی کساییم که طرز فکر شما رو داشتن الان دنبال پارتی برای جور کردن سابقه و گرفتن کسری هستن تو خدمت.
عمرت هدر می ره اگه واقعا می تونی نری و بپیچونی این کارو بکن . ارشد بخون 17 معدل بیار 2 تا isi بده بشو نخبه سربازیت با طرح نخبگان بگذرون

آخرین ویرایش:
بالا