اطلاعيه

Collapse

راهنمای ارسال درخواست

به نام خداوند افریننده ی خرد!

با عرض سلام خدمت کاربران و مهندسین شیمی عزیز.
به منظور متمرکز کردن درخواست های کاربران بصورتی که کاربرانی که به باشگاه سر میزنن راحت تر بتونن درخواست های بقیه رو ببینن و در صورت توان پاسخ بدن و همچنین برای تفکیک بهتر مسائل مورد بحث، همه تاپیک های پرسش و پاسخ به تالار سوالات و درخواست های مهندسی شیمی منتقل شده است.
شما عزیزان میتوانید در تالار مختلف مطالب مورد نظرتون رو مطالعه کنید اگر سوالی مختص همون تاپیک دارید که در همون تاپیک بگید. ولی سوالات کلی خودتون رو در تاپیک های تعبیه شده در تالار درخواست ها مطرح فرمایید و از ایجاد تاپیک های جدید در تالارهای دیگه خودداری کنید.

لیست تاپیک های تالار سوالات و درخواست های مهندسی شیمی:
درخواست های مرتبط با | مقاله و مطالب آموزشی
درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی
درخواست های مرتبط با | فرمولاسيون محصولات شيميايي
درخواست های مرتبط با | کتاب های مهندسی شیمی
درخواست های مرتبط با | تجهیزات فرایندی پتروشیمی و پالایشگاهی
درخواست های مرتبط با | پرسش های فرایندی و واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی
درخواست های مرتبط با | حلّ تکالیف و مسائل درسی مهندسی شیمی
درخواست های مرتبط با | پروژه‌ها و گزارش‌های کارآموزی مهندسان شیمی
درخواست های مرتبط با | طرح توجیهی و مطالعات امکان سنجی
درخواست های مرتبط با | جزوات درسی و گزارشکارهای ازمایشگاه
درخواست های مرتبط با | مجله های مهندسی شیمی
درخواست های مرتبط با | مدل سازی و کدنویسی در نرم افزار متلب - Matlab - تخصصی مهندسی شیمی
درخواست های مرتبط با | استانداردهای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
درخواست های مرتبط با | محیطزیست، تصفیه پساب و بازیافت
درخواست های مرتبط با: شبیه سازی با نرم افزار هایسیس - HYSYS
درخواست های مرتبط با: نرم افزار فلوئنت و کامسول - FLUENT & COMSOL Multiphysics
درخواست های مرتبط با: مباحث تخصصی مهندســـی پلیــمـــــر
درخواست های مرتبط با: شبیه سازی با نرم افزار اسپن پـــلاس +Aspen
درخواست های مرتبط با: نصب و اجرای مجموعه AspenONE
درخواست های مرتبط با: مدل سازی و کدنویسی در نرم افزار متلب - Matlab
درخواست های مرتبط با: مباحث تخصصی نانــوتکنـــولوژی
درخواست های مرتبط با: نرم افزار EndNote
درخواست های مرتبط با: شبیه سازی با نرم افزار Aspen B-jac
درخواست های مرتبط با | عکس پدیده ها و فرایند های پتروشیمی و پالایشگاهی

هر گونه انتقاد و پیشنهادی در رابطه با تالار مطالب ان دارید میتونید در دفتر مدیریّت تالار مهندسی شیمی با ما درمیان بذارید.
شاد باشید.
مشاهده بیشتر
See less

سوالات و مشکلات در نصب و اجرای مجموعه AspenONE

Collapse
این یک تاپیک مهم است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
Clear All
new posts

نوشته اصلي بوسيله panjareh_hossein
    روی 64بیتی کار میکنه؟
    اره کار میکنه ممنون

نظر

نوشته اصلي بوسيله eghbali66
      .2
      سلام دوست عزيز
      من اين ورژن رونصب كردم
      البته روي هرويندوزي نصب نمي شه توتوضيحات هم هست
      من ازلينكي كه يكي ازدوستان گذاشته ومستقيم هست استفاده كردم

کسی که پشت الاغ باد به غبغب بیندازد ، چون اسب
      سوار شود پاک دیوانه خواهد شد .

خداحافظی javad_arash2003

نظر

نوشته اصلي بوسيله حــامد نمايش پست
        آموزش نصب

سلام دوستان
        من فایل راهنمایی نصب رو خوندم ولی با sql مشکل دارم و نصب نمیشه. کسی هست بگه باید از کدوم ورژنش باید برا xp استفاده کنم و از چه ورژنی برا seven ؟

نظر

نوشته اصلي بوسيله motaleby نمايش پست
          سلام دوستان
          من فایل راهنمایی نصب رو خوندم ولی با sql مشکل دارم و نصب نمیشه. کسی هست بگه باید از کدوم ورژنش باید برا xp استفاده کنم و از چه ورژنی برا seven ؟
          سلام دوست من
          راهنمای اقا حامد کامل هست
          از ورژن 2005 به بالا برای هر دو ویندوز
          باز مشکلی بود مطرح کنید

کسی که پشت الاغ باد به غبغب بیندازد ، چون اسب
          سوار شود پاک دیوانه خواهد شد .

خداحافظی javad_arash2003

نظر

ممنون - مشکلم حل شد. مسئله این بود که تو صفحه 6 فایل راهنما بین دو پنجره اول و دوم باید یه توضیحی داده می شد که پس از نصب اولیه sql این پنجره ها ظاهر می شن. من فکر می کردم بلافاصله بعد از پنجره اول باید پنجره دوم ظاهر بشه

نظر

سلام به دوستان و تشکر از زحماتتون
              من V7.2 رو روی Windows 7/64bit نصب کردم. مشکلی توی نصب اصلی برنامه نبود. ولی طبق توضیحات که داده بودی برای نصب Aspen Exchanger Design and Rating, Aspen Basic Engineering اقدام کردم ولی پیغام خطایی ظاهر میشد که میگفت: Launching the MSI file directory is not supported on this Operating Sysytem... این مشکل به خاطر 64bit بودن ویندوزه؟ آیا راه حلی داره؟
              مشکل بعدی در اجرای Aspen Properties Database Configuration Tester برای نصب و اجرای تمام Databank بود. وقتی اجراش میکردم پیغام خطا میداد و برنامه رو میبست. آیا راه دیگه ای هست واسه اینکه بتونم Aspen Database دو توی Aspen-Hysys فعال کنم؟

نظر

نوشته اصلي بوسيله MohsenH نمايش پست
                سلام به دوستان و تشکر از زحماتتون
                من V7.2 رو روی Windows 7/64bit نصب کردم. مشکلی توی نصب اصلی برنامه نبود. ولی طبق توضیحات که داده بودی برای نصب Aspen Exchanger Design and Rating, Aspen Basic Engineering اقدام کردم ولی پیغام خطایی ظاهر میشد که میگفت: Launching the MSI file directory is not supported on this Operating Sysytem... این مشکل به خاطر 64bit بودن ویندوزه؟ آیا راه حلی داره؟
                مشکل بعدی در اجرای Aspen Properties Database Configuration Tester برای نصب و اجرای تمام Databank بود. وقتی اجراش میکردم پیغام خطا میداد و برنامه رو میبست. آیا راه دیگه ای هست واسه اینکه بتونم Aspen Database دو توی Aspen-Hysys فعال کنم؟
                سلام

نسخه 7.3 Aspen Exchanger Design and Rating
                را نصب و استفاده فرمائید:

http://www.filesonic.com/file/105955...dr73.part1.rar
                http://www.filesonic.com/file/105953...dr73.part2.rar
                http://www.filesonic.com/file/105951...dr73.part3.rar

OR

http://letitbit.net/download/41681.4...part1.rar.html
                http://letitbit.net/download/10527.1...part2.rar.html
                http://letitbit.net/download/25990.2...part3.rar.html

OR

http://depositfiles.com/files/v5q471zbl
                http://depositfiles.com/files/xp5ex4l47
                http://depositfiles.com/files/vdg3apekv

نظر

سوالات و مشکلات در نصب و اجرای مجموعه AspenONE

من کل مجموعه Aspen V7 رو روی ویندوز 7/64 نصب کردم و مشکلی نداشتم

نظر

نوشته اصلي بوسيله MohsenH
                    ممنون دوست عزیز. خیلی لطف کردی
                    موفق باشید
                    دوست عزیز مشکل Aspen Properties Database Configuration Tester هنوز پابرجاست میگه فایل config.aem رو میخواد تا بعدش هایسیس و اسپن رو run کنیم راه حلش چیه کسی این مشکل رو داشته؟روی وین 7 64 بیت هستم البته.

نظر

نوشته اصلي بوسيله cheeng نمايش پست
                      دوست عزیز مشکل Aspen Properties Database Configuration Tester هنوز پابرجاست میگه فایل config.aem رو میخواد تا بعدش هایسیس و اسپن رو run کنیم راه حلش چیه کسی این مشکل رو داشته؟روی وین 7 64 بیت هستم البته.
                      به نظر میاد شما یکی از مشکلات زیر را داشته باشید:

1- یا فایلهاتون مشکل دارند
                      2- یا نرم افزار بانک اطلاعاتی تان درست نصب نشده اند
                      3- یا نرم افزار بانک اطلاعاتی تان درست اجرا نمیشوند تا اسپن بتواند به بانک طالاعاتی وصل شده ارتباط را تست کند.
                      4- یا نرم افزاری که بین بانک اطلاعاتی و اسپن ایجاد ارتباط میکند مشکل دارد!

جهت اطلاع اسپن نسخه های 7.1 و 7.2 و 7.3 از بانک اطلاعاتی تحت SQL سرور مایکروسافت برای مدیریت اطلاعات خود استفاده مینماید.
                      از انجائی که این بانک اطلاعاتی نسخه ها و نگارشهای مختلفی دارد
                      شرکت اسپن برای اینکه کاربر هنگام نصب مجبور به خرید نرم افزار بانک اطلاعاتی جداگانه نباشد
                      و همچنین از انجائی که این بانک اطلاعاتی اکثرا توسط یک کاربر استفاده میشود.
                      لذا شرکت اسپن بانک اطلاعاتی نسخه اکسپرس SQL سرور را همراه نرم افزار قرار داده است.
                      که هنگام نصب اسپن ابتدا بانک اطلاعاتی نصب میشود و بعد اسپن اطلاعاتش را داخل ان میریزد.
                      همچنین به دلیل اینکه ویندوزهای جدید دارای امکانات پیشرفته ای برای ایجاد ارتباط بین بانک اطلاعاتی تراکنشی (خیلی وارد جزئیات فنی نمیشوم.)
                      میباشد بنابر این یک سری نرم افزارهائی مانند Microsoft Message Queue و Microsoft Windows Internet Information Service IIS
                      را باید نصب کرد تا بانک اطلاعاتی بتواند با نرم افزارهائی مانند SQL سرور ایجاد ارتباط داشته باشد.

اگر هر کدام از این نرم افزارها به درستی کار نکنند ارتباط بین اسپن و بانک اطلاعاتی قطع شده و error خواهد داد.

حالا چه ویندوز 32 بیت باشد چه 64 بیت و چه ویندوز ایکس پی و یا ویستا و یا هفت باشد فرقی نمیکند

البته هر چه ویندوز جدید تر باشد مشکلات نیز کمتر است و در طول سالهای تکامل نرم افزار از طریق یک میلیارد کاربر ویندوز از سراسر دنیا
                      روز به روز هوشمندی ویندوز و کاهش ایرادات و مشکلات مشهود تر است.

موفق باشید.

نظر

نوشته اصلي بوسيله mohammad.aryann نمايش پست
                        به نظر میاد شما یکی از مشکلات زیر را داشته باشید:1- یا فایلهاتون مشکل دارند 2- یا نرم افزار بانک اطلاعاتی تان درست نصب نشده اند3- یا نرم افزار بانک اطلاعاتی تان درست اجرا نمیشوند تا اسپن بتواند به بانک طالاعاتی وصل شده ارتباط را تست کند.4- یا نرم افزاری که بین بانک اطلاعاتی و اسپن ایجاد ارتباط میکند مشکل دارد!جهت اطلاع اسپن نسخه های 7.1 و 7.2 و 7.3 از بانک اطلاعاتی تحت SQL سرور مایکروسافت برای مدیریت اطلاعات خود استفاده مینماید.از انجائی که این بانک اطلاعاتی نسخه ها و نگارشهای مختلفی داردشرکت اسپن برای اینکه کاربر هنگام نصب مجبور به خرید نرم افزار بانک اطلاعاتی جداگانه نباشدو همچنین از انجائی که این بانک اطلاعاتی اکثرا توسط یک کاربر استفاده میشود.لذا شرکت اسپن بانک اطلاعاتی نسخه اکسپرس SQL سرور را همراه نرم افزار قرار داده است.که هنگام نصب اسپن ابتدا بانک اطلاعاتی نصب میشود و بعد اسپن اطلاعاتش را داخل ان میریزد.همچنین به دلیل اینکه ویندوزهای جدید دارای امکانات پیشرفته ای برای ایجاد ارتباط بین بانک اطلاعاتی تراکنشی (خیلی وارد جزئیات فنی نمیشوم.)میباشد بنابر این یک سری نرم افزارهائی مانند Microsoft Message Queue و Microsoft Windows Internet Information Service IIS را باید نصب کرد تا بانک اطلاعاتی بتواند با نرم افزارهائی مانند SQL سرور ایجاد ارتباط داشته باشد.اگر هر کدام از این نرم افزارها به درستی کار نکنند ارتباط بین اسپن و بانک اطلاعاتی قطع شده و error خواهد داد.حالا چه ویندوز 32 بیت باشد چه 64 بیت و چه ویندوز ایکس پی و یا ویستا و یا هفت باشد فرقی نمیکندالبته هر چه ویندوز جدید تر باشد مشکلات نیز کمتر است و در طول سالهای تکامل نرم افزار از طریق یک میلیارد کاربر ویندوز از سراسر دنیاروز به روز هوشمندی ویندوز و کاهش ایرادات و مشکلات مشهود تر است.موفق باشید.
                        بسیار ممنونم که وقت گذاشتید پاسخ دادید بله باید از نرم افزار بانک اطلاعاتی باشه ابتدا که خواستم نصب کنم ارور SQL 2005 داد من هم Install MSQL server backword compatibility رو که یه نسخه روسی هم بود نصب کردم(دیگه نمیدونم چی زدم!) و بعدش ارور نصب اسپن برطرف شد تا اخر کار که برای هایسیس بانک اطلاعاتی میخواست.من هم باید از Aspen Properties Database Configuration Tester برای رفع مشکل استفاده میکردم که ارور configuration file was not found.Database configuration tester can not proceed further without config.aem file"مواجه شدم.همه چیز هم نصب شد.ممکنه که از اون SQL روسی باشه مشکل؟من هیچ کدوم از Microsoft Windows Internet Information Service IIS یا Microsoft Message Queue رو نصب نکردم نمیدونم ویندوز خودش داشت یا نه اروری هم دریافت نکردم البته دراین مورد فقط همون SQL 2005 که بعد نسخه روسی رو نصب کردم.الان راه حل به نظر شما چیست؟چون تقریبا 3 ساعت برای نصب وفت گذاشتم نمی خوام دوباره اگر لازم بشه مراحل رو تکرار و دوباره به همون ارور برسم.یه دنیا ممنون
                        ویرایش شده توسط cheeng; 2011/10/20, 11:39 PM.

نظر

نوشته اصلي بوسيله cheeng نمايش پست
                          بسیار ممنونم که وقت گزاشتید پاسخ دادید بله باید از نرم افزار بانک اطلاعاتی باشه ابتدا که خواستم نصب کنم ارور SQL 2005 داد من هم Install MSQL server backword compatibility رو که یه نسخه روسی هم بود نصب کردم(دیگه نمیدونم چی زدم!) و بعدش ارور نصب اسپن برطرف شد تا اخر کار که برای هایسیس بانک اطلاعاتی میخواست.من هم باید از Aspen Properties Database Configuration Tester برای رفع مشکل استفاده میکردم که ارور configuration file was not found.Database configuration tester can not proceed further without config.aem file"
                          مواجه شدم.همه چیز هم نصب شد.ممکنه که از اون SQL روسی باشه مشکل؟من هیچ کدوم از Microsoft Windows Internet Information Service IIS یا Microsoft Message Queue رو نصب نکردم نمیدونم ویندوز خودش داشت یا نه اروری هم دریافت نکردم البته دراین مورد فقط همون SQL 2005 که بعد نسخه روسی رو نصب کردم.الان راه حل به نظر شما چیست؟چون تقریبا 3 ساعت برای نصب وفت گزاشتم نمی خوام دوباره اگر لازم بشه مراحل رو تکرار و دوباره به همون ارور برسم.
                          یه دنیا ممنون

من یک زمانی مشکل شما را داشتم
                          که SQL سرور را ان اینستال کردم و از اول نصب کردم
                          ولی هنگام نصب به تنظیماتش با دقت جواب دادم تا ارور نده
                          اگر هنگام نصب بانک اطلاعاتی مشکل پیش نیومد احتمالا جاهای دیگر را خودش اتوماتیک تنظیم کرده است.

البته برای نصب اسپن نسخه 7.1 شما باید از سرویس پک 2 بانک اطلاعاتی SQL سرور و برای اسپن 7.2 از سرویس پک 3 به بالا استفاده کنید

اخرین نسخه سرویس پک چهار هست اما مطمئن نیستم که بعد از نصب چهار اسپن بتواند با ان کنار بیاید یا نه.

در ضمن نیاز به نصب نسخه روسی ندارید چون نرم افزار SQL سرور 2005 با کلیه سرویس پک ها از سرویس پک یک تا چهار روی سایت مایکروسافت به رایگان قابل داون لود است.

حجم نصب سریع ان حدود 30 مگابایت و حجم نسخه با مخلفات ان حدود 250 مگابایت است.

لینک داون لود نرم افزارهای رایگان مایکروسافت هم این است:

http://www.microsoft.com/download/en/default.aspx

نظر

نوشته اصلي بوسيله mohammad.aryann نمايش پست
                            من یک زمانی مشکل شما را داشتم
                            که SQL سرور را ان اینستال کردم و از اول نصب کردم
                            ولی هنگام نصب به تنظیماتش با دقت جواب دادم تا ارور نده
                            اگر هنگام نصب بانک اطلاعاتی مشکل پیش نیومد احتمالا جاهای دیگر را خودش اتوماتیک تنظیم کرده است.

البته برای نصب اسپن نسخه 7.1 شما باید از سرویس پک 2 بانک اطلاعاتی SQL سرور و برای اسپن 7.2 از سرویس پک 3 به بالا استفاده کنید

اخرین نسخه سرویس پک چهار هست اما مطمئن نیستم که بعد از نصب چهار اسپن بتواند با ان کنار بیاید یا نه.

در ضمن نیاز به نصب نسخه روسی ندارید چون نرم افزار SQL سرور 2005 با کلیه سرویس پک ها از سرویس پک یک تا چهار روی سایت مایکروسافت به رایگان قابل داون لود است.

حجم نصب سریع ان حدود 30 مگابایت و حجم نسخه با مخلفات ان حدود 250 مگابایت است.

لینک داون لود نرم افزارهای رایگان مایکروسافت هم این است:

http://www.microsoft.com/download/en/default.aspx
                            البته حق با شما بود الان دیدم در خود دی وی دی اسپن برنامه SQL 2005 هم قرار داشت پس قاعدتا چون همراهش اومده باید سازگار باشه دیگه؟ورژن 7.2 رو دارم و قصد دارم sql فعلی رو ان ایستال و مال خودش رو نصب کنم.حجمش هم 18 مگابایته که من اون یکی روسی رو که دستم اومد 50 مگ دانلود کرده بودم!
                            راستی موقع نصب هم ارور دیتابیس رو میگرفتم که skip میکرد و این رو در راهنمایی نصبش ندیده بودم پس حتما مشکل ساز بوده چون من رو تو شک انداخته بود.
                            مرسی

نظر

از دوستان کسی این ورژن رو نصب کرده ببینه با ویندوز 7 ، 64 بیتی همخوانی داره یا نه ؟؟؟
                              *** [ ترجمـــه متـون تخصصــی مهندسـی شیمـی ] ***

آسمان فرصت پرواز بلندی است ، قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

نظر

Working...
                              X