◄ نظام مهندسی ► پرسش و پاسخ

◄ نظام مهندسی ► پرسش و پاسخ

• ضمن مطالعه کامل مطالب، با محتواي آن موافقم.

رای: 12 63.2%
  • ضمن مطالعه کامل مطالب، با محتواي آن مخالفم.

رای: 1 5.3%
  • نظر خاصي در مورد مطالب ارائه شده ندارم!

رای: 6 31.6%

• مجموع رای دهندگان
    19

bahri-d

عضو جدید
نمونه سوالات نظام مهندسی

نمونه سوالات نظام مهندسی

سلام
کسی از دوستان نمونه سوالای سالهای قبلو برای پایه 3 داره؟

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
کسی از دوستان نمونه سوالای سالهای قبلو برای پایه 3 داره؟
سلام دوست عزیز تمام نمونه سوالات رو میتونی از سایت وزارت مسکن و شهرسازی بگیری..
لینک به صفحه اصلی ازمونهای مهندسی با تفکیک نمره و اینا

آقا مهدی

عضو جدید
مهندسان و نظام مهندسی ساختمان

مهندسان و نظام مهندسی ساختمان

همکاران مهندس سلام
تاکنون چند مطلب در خصوص نظام مهندسی ساختمان در این بخش قرار داده ام
موضوعی که امروز می خواهم با شما در میان بگذارم در واقع نوعی انتقاد به خودمان است
سازمان نظام مهندسی ساختمان بزرگترین تشکل صنفی تخصصی مهندسی کشور است که فقط در تهران بیش از 47 هزار عضو مهندس دارد
ولی همواره به دلیل عدم پرداختن به مسایل اصلی سازمان که همان توسعه مهندسی و فرهنگ مهندسی و احقاق حقوق صنفی مهندسان است و سرگرم شدن به موضوعات حاشیه ای طی 12 سال گذشته ،این مجموعه ارزشمند را به یک سازمان کم اثر در تحقق قانون نظام مهندسی و سفره ای برای عده ای فرصت طلب و قدرت طلب تبدیل نموده است
آخرین موضوعی که این روزها سازمان نظام مهندسی با آن دست به گریبان است به انتخابات هیئت مدیره دوره پنجم برمیگردد که در مرداد ماه برگزار گردید.
تعدادی از اعضا خواستار اعمال مواد مصرح قانون مبنی بر متناسب بودن تعداد اعضای هیئت مدیره با تعداد اعضای هر رشته هستند در صورتیکه مجریان انتخابات برای انتخاب مجدد افراد خاصی که طی چندین سال بر صندلی هیئت مدیره تکیه زده اند از عمل به قانون مصوب استنکاف می ورزند و هنوز با گذشت بیش از سه ماه از برگزاری انتخابات نتیجه نهایی را اعلام نمی کنند
آیا این وظیفه ما مهندسین عضو نیست که در این مرحله با درخواست همه جانبه از وزارت مسکن و سازمان نظام مهندسی برای پایان دادن به این نابسامانی و اعلام نتیجه نهایی ، مستند به قانون نظام مهندسی از حقوق خود دفاع کنیم
آیا منتظر این هستیم که دیگرانی در این مرحله با زیرپا گذاشتن قانون ، همچنان به اهداف شخصی خود نظر داشته و این مجموعه ارزشمند را به یک سازمان فشل و بی خاصیت تبدیل نمایند
قول خدای تبارک و تعالی را بیا داشته باشیم که :
خدا سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آنکه خودشان برای تغییر آن همت و اقدام کنند
متشکرم منتظر نظرات شما همکاران مهندس هستم

amin_59

عضو جدید
تفاوت مهندسی تکنولوژی ساختمان با کارشناسی ساختمان

تفاوت مهندسی تکنولوژی ساختمان با کارشناسی ساختمان

تفاوت مهندسی تکنولوژی ساختمان با کارشناسی ساختمان؟
مدرک کارشناسی رو نظام قبول داره؟

morteza 20

عضو جدید
هرکی در این باره اطلاعات میخواد بیاد توی این وب
http://www.omran21.loxblog.com
سازمان نظام مهندسی ساختمان، به منظور ساماندهی به فعالیتهای مهندسی و نظم بخشیدن به عملکرد این حرفه، و با حمایتهای وزارت مسکن و شهرسازی پا به عرصه وجود گذاشت. مروری بر پرونده فعالیت این سازمان، و مقایسه آن با 10 هدف متعالی ذکر شده در ماده 2 قانون سازمان نظام مهندسی ساختمان، میتواند معیار مناسبی برای بررسی عملکرد این ارگان باشد. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا از منظر علمی و جایگاه تخصصی، عملکرد نظام مهندسی را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.
ضرورت تشکیل نظام مهندسی

سالهای قبل، به علت فقدان یک نهاد مقتدر جهت سازماندهی مهندسان و فعالیت های آنان و همچنین نبود تعرفه­های یکسان، نوعی خلا قانونی در امور مهندسی به ویژه مهندسی ساختمان که بخش بسیار بزرگی از سرمایه های کشور را نیز به خود اختصاص داده است، خود نمائی می­کرد.

در مواردی که مشکلی در اجرای پروژه­ای پیش می­آمد و به خوبی به انجام نمی­رسید، چه به دلیل عدم صلاحیت مجری و چه به دلیل نبود نظارت کافی، مرجعی برای رسیدگی وجود نداشت. این موضوع لزوم ایجاد یک تشکل سازمان یافته و کاملا حرفه­ای در هر یک از شاخه های مهندسی را بیش از پیش ضرورت می­بخشید.

بر همین اساس و با مشاهده چنین کاستی­هایی، نظام مهندسی ساختمان بوجود آمد. این سازمان پس از بررسی دوباره صلاحیت فارغ التحصیلان دانشگاهی از لحاظ مهارتهای اجرائی و همچنین برگزاری آزمون صلاحیت علمی، با اعطای رتبه و پروانه اشتغال به کار مهندسی تا حد زیادی خلاء های فوق را پوشش داد.

این تشکل حرفه ای تقریبا اغلب شاخه­های مرتبط با ساختمان، یعنی عمران، معماری، تاسیسات مکانیکی، تاسیسات برقی، شهرسازی، نقشه برداری، و ترافیک را تا حدودی تحت پوشش قرارداده است.

هادی_65

عضو جدید
شرط معدل برای آزمون نظام مهندسی

شرط معدل برای آزمون نظام مهندسی

خواستم ببسنم کسی اطلاع داره که برای اخذ مهر نظارت یا طراحی شرط معدل وجود داره یا نه.:que::que::que:

ebrahim110

عضو جدید
آزمون نظام مهندسي

آزمون نظام مهندسي

در تاريخ 20/3 /89 آزمون نظارت و در تاريخ 21 / 3 /89 آزمون محاسبات برگزار مي گردد.
دوستان نظراتشون رو ميتونن اينجا بيان كنند.

ebrahim110

عضو جدید
اعلام نتايج آزمون نظام مهندسي سال 1389

اعلام نتايج آزمون نظام مهندسي سال 1389

دوستان نتايج آزمون نظام مهندسي سال 1389 اعلام شد
براي اخذ نتيجه به سايت زير مراجعه كنيد:
http://maskan-sakhteman.ir

پیش بینی مسابقات فوتبال لیگ ایران و لیگ های معتبر جهان به صورت کاملا رایگان به همراه جوایز نقدی (هر یک امتیاز معادل یک تومان)
برای ورود به سایت و ثبت نام از لینک زیر استفاده نمائید

http://www.prematch.ir?RefID=627

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
دوستان نتايج آزمون نظام مهندسي سال 1389 اعلام شد
براي اخذ نتيجه به سايت زير مراجعه كنيد:
http://maskan-sakhteman.ir

پیش بینی مسابقات فوتبال لیگ ایران و لیگ های معتبر جهان به صورت کاملا رایگان به همراه جوایز نقدی (هر یک امتیاز معادل یک تومان)
برای ورود به سایت و ثبت نام از لینک زیر استفاده نمائید

http://www.prematch.ir?RefID=627

سلام

منم شرکت کردم نظارت قبول شدم ولی محاسبات نه. (نظارت = 70 و خرده ای ، محاسبات 40 دقیق!)

از دوستان کسی هست که امسال محاسبات قبول شده باشه؟

ebrahim110

عضو جدید
لطفا دوستان كارنامه آزمون نظارت و محاسبات خودر ا در صورت امكان اسكن كرده ودر اختيار ديگر دوستان قرار دهند.

arash1700

عضو
سلام
اولا که تبریک میگم که قبول شدین /.
و یه سوال داشتم این که چه منابعی رو مطالعه کردین شما میشه یه راهنمایی بکنید ممنون میشم /.;):)

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
سلام
اولا که تبریک میگم که قبول شدین /.
و یه سوال داشتم این که چه منابعی رو مطالعه کردین شما میشه یه راهنمایی بکنید ممنون میشم /.;):)

سلام، مرسی بچه ها

خوب منابعش همون 20 مبحث ساختمون هستش. امتحانم اپن بوک هستش هر چی کتاب بخوای می تونی با خودت بیاری.

من که خودم واسه آزمون نظارت 1 روز کامل هم نخوندم :) البته نه اینکه خیلی باهوشم، نه! امتحان نظارت سوالاش سوالای حفظیه، کتابم که باهاته، راحت میشه قبول شد فقط باید بدونی این سوال ماله کدوم مبحثه ولی برعکس سوالای امتحان محاسبات همش محاسباتی و خیلی هم سخت. من که حداقل 50 تا 60 درصد دوستام نظارت قبول شدن و لی هنوز کسی رو ندیدم که محاسبات قبول شده باشه!

دیناسیس

عضو جدید
سلام
من هم نظارت قبول شدم و هم محاسبات.
ولی هیچکدام از دوستام محاسبه قبول نشدن.

amiranis

عضو جدید
با سلام به دوستان عزيز
من در آزمون نظام مهندسي (نظارت پايه 3) امسال شركت كردم
نمره 48 رو كسب كردم

گويا 2 دوره قبل دستور العمل كسري نمره اعلام شده بود
آيا امسال هم اين دستور العمل اعلام مي شود؟

اگه راهنماييم كنيد ممنون مي شم.

با تشكر
مثل اینکه در این دوره جبران کسره نمره وجود ندارد

ebrahim110

عضو جدید
سلام دوست عزيز شما كه محاسبات قبول شديد؟
لطفا نمره آزمون محاسبات و مدت زمان و روش مطالعه خودتان رو بيان كنيد تا ديگر دوستان نيز از تجربه شما بهره ببرند.
با تشكر-يك دوست

دیناسیس

عضو جدید
بله البته نمره من 50 شد لب مرزی بودم.
من دو سال سابقه کار تو شرکت مهندسان مشاور دارم بنابراین قسمتی از معلوماتم به خاطر درگیری با مسائل طراحی بوده.
مراجع مناسب همین مباحث ذکر شده است به علاوه ی کتاب های طراحی سازه های جوشی(Design of Welded Structures) اثر Blodget که یک کتاب عالی است و همچنین کتاب طراحی سازه های بتنی اثر مک گری گو.
ضمنا کتاب طراحی پی Bowels هم بد نیست.

-civilengineer

کاربر فعال
بچه هایی که کارشناسی ناپیوسته هستن میتونن توی آزمونها شرکت کنن ؟

این آزمون توی کل ایرانه درسته؟

یکی میگفت توی مشهد ظرفیت تکمیل شده و دیگه آزمون نمیگیرن
خبری ندارین شما
؟

hadimim

عضو جدید
سلام
دوستان من تازه عمران قبول شدم
می خواستم یکی مردونگی کنه ( اگر خانوم هست خواهری کنه) به من بگه داستان این ازمون نظام مهندسی چیه؟
اخه میگن هر کی قبول بشه نونش تو روغنه!
یعنی اونایی که لیسانس میگیرن باید همشو یه جا امتحان بدن؟

amin3539

عضو جدید
منابع امتحان نظام مهندسی (نظارت و محاسبه)

منابع امتحان نظام مهندسی (نظارت و محاسبه)

با سلام خدمت دوستان عزیز
من میخوام امتحان نظام مهندسی (عمران) بدم ولی منابعش رو ندارم
Please help me

ali1362

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
من میخوام امتحان نظام مهندسی (عمران) بدم ولی منابعش رو ندارم
Please help me

محاسبات:
  • اصول و مباني بارگذاري ساختمان و مبحث ششم (1385)
  • اصول و مباني طراحي و اجراي ساختمانهاي فولادي و مبحث دهم(1387)
  • اصول و مباني طراحي و اجراي ساختمانهاي بتني، تكنولوژي بتن و مبحث نهم (1388)
  • اصول و مباني طراحي و اجراي ساختمانهاي با مصالح بنايي و مبحث هشتم(1384)
  • اصول و مباني مكانيك خاك و مهندسي پي و مبحث هفتم (1388)
  • اصول و مباني تحليل سازه‌ها (در حد سرفصل‌هاي رسمي دانشگاهي)
نظارت:
  • قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين‌نامه‌هاي اجرايي آن (1374 و 1375)
  • مبحث دوم ( نظامات اداري)(1384)
  • مبحث پنجم (مصالح و فرآورده‌هاي ساختماني) (1382)
  • مبحث ششم (بارهاي وارد بر ساختمان)( 1385)
  • مبحث هفتم (پي و پي‌سازي) (1388)
  • مبحث هشتم (طرح و اجراي ساختمانهاي با مصالح بنايي) ( 1384)
  • مبحث نهم (طرح و اجراي ساختمانهاي بتن آرمه) مصوب 1388 و تكنولوژي بتن (مطابق سرفصلهاي رسمي دانشگاهي)
  • مبحث دهم (طرح و اجراي ساختمانهاي فولادي) (1387)
  • مبحث يازدهم (اجراي صنعتي ساختمانها) ( 1383)
  • مبحث دوازدهم (ايمني و حفاظت كار در حين اجرا) (1385)
  • راهنماي جوش و اتصالات جوشي در ساختمانهاي فولادي (بخش‌هاي نظارت و اجرا) (1386)
  • راهنماي قالب‌بندي ساختمانهاي بتن‌آرمه (1382)
  • * تحليل سازه‌ها و طراحي سازه‌هاي فولادي و بتني (در حد اطلاعات دانشگاهي و كلي)
  • * روشها و جزئيات اجرايي ساختمان
منبع : http://www.inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=273

بالا