◄ نظام مهندسی ► پرسش و پاسخ

◄ نظام مهندسی ► پرسش و پاسخ

• ضمن مطالعه کامل مطالب، با محتواي آن موافقم.

رای: 12 63.2%
  • ضمن مطالعه کامل مطالب، با محتواي آن مخالفم.

رای: 1 5.3%
  • نظر خاصي در مورد مطالب ارائه شده ندارم!

رای: 6 31.6%

• مجموع رای دهندگان
    19

candyjoon

عضو جدید
امروز آزمون محاسبات رو دادیم:).در کل آزمون خوبی بود به نظرم سوالات نسبت به سالهای قبل استانداردتر بود در ضمن چندتا سوال تکراری هم داده بودند.

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز اینطور هم نیست که تا مدرک بگیره بهش نظام بدن........... یک سری دستور العمل داره !!!!!
اولا حداقل 3 سال سابقه کار برای شرکت در آزمون دریافت نظام برای اشخاص کارشناسی لازم هست................... دوما عضویت بدون داشتن شماره نظام هم سر کاری هست هم بی فایده

در مورد 3 سال سابقه کار ، خیلی هم نمیشه بهش دل بست .. دلتون و نترسونم ، شما فقط باید 3 سال از تاریخ مدرکتون گذشته باشه ، یعنی 3 سال از وز فارغ التحصیلی ...میتونید امتحان بدید ، اگر قبول شدید ، تا 2 سال وقت دارید 1 برگه رو که توش ازتون 3 سال سابقه کار ممهور به دو مهندس پایه یک باشه رو تحویل بدید و عضو رسمی پروانه دارها بشید .... :)
بالاخره کدومشه؟
این قضیش چیه و چطوریه؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بالاخره کدومشه؟
این قضیش چیه و چطوریه؟

از اونجایی که من دو ساله عضوم و دارم هی امتحان محاسبات میدم و قبول نمیشم میگم اونی که من گفتم ، شما شرط امتحان دادنتون اینه که 3 سال از فراغت گذشته باشه اما شرط گرفتن پروانه داشتن 3 سال سابقه کاری ممهور به دو عضو پایه 1 هستش .

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اونجایی که من دو ساله عضوم و دارم هی امتحان محاسبات میدم و قبول نمیشم میگم اونی که من گفتم ، شما شرط امتحان دادنتون اینه که 3 سال از فراغت گذشته باشه اما شرط گرفتن پروانه داشتن 3 سال سابقه کاری ممهور به دو عضو پایه 1 هستش .
این قضیش چطوریه؟

nirgiya

عضو جدید

بعد اينكه سه سال از فارغ التحصيليتون گذشت عضو شديد؟يا بلافاصله بعد مدرك كارشناسي؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من سال 88 عضو شدم ، سال 86 فارغ ، سال 89 هم قبول شدم ، همین شنبه هم رفتم مدارکم و تکمیل کردم :)

s-a-l-i-m

عضو جدید
معدل هم مهمه ؟؟
اخه بعضی ها میگن باید معدلت بالای 14 باشه !!!
و اینکه معمولا چه کتاب هایی رو باید خوند ؟!

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نظارت قبول شدم ، محاسبات خیلی وقت گیره لعنتی ، این سری هم امتحان دادم محاسبات ولی وقت کم اوردم :) البته نخونده بودم خوب ... در مورد معدل هم مهم نیست ، من 12 معدلم :) امتحان نظارت که خیلی ساده هستش ، من واقعاً هیچی نخوندم رفتم سر جلسه :) کتابها رو باز میکردم میخوندم جواب میدادم .. البته ناپلئونی قبول شدم .

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
من سال 88 عضو شدم ، سال 86 فارغ ، سال 89 هم قبول شدم ، همین شنبه هم رفتم مدارکم و تکمیل کردم :)

نظارت قبول شدم ، محاسبات خیلی وقت گیره لعنتی ، این سری هم امتحان دادم محاسبات ولی وقت کم اوردم :) البته نخونده بودم خوب ... در مورد معدل هم مهم نیست ، من 12 معدلم :) امتحان نظارت که خیلی ساده هستش ، من واقعاً هیچی نخوندم رفتم سر جلسه :) کتابها رو باز میکردم میخوندم جواب میدادم .. البته ناپلئونی قبول شدم .
مبارک باشه
مدارک رو نگفتی و اینکه open book هست امتحانش؟

s-a-l-i-m

عضو جدید
منم معدلم همون حوالی در میاد :)))
اخه درس زیاد نمیخونم ولی سر عمل پیاده میکنم ...:">

امتحان جزوه باز هست داداش.

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مدارک برای عضویت ؟! اصل و کپی شناسنامه و مدرک و عکس و اینجور چیزها :) برای پروانه هم ایضاً .

Silence

عضو جدید
امسال دیگه امتحان برگزار نمی شه؟...
امتحان بعدیش کی می شه؟...

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به رشته های مهندسی تکنولوژی ساختمان ( کارشناسی ناپیوسته ) که از دانشگاه جامع علمی کاربردی فارغ التحصیل شده اند آیا پروانه محاسبات می دهند یا فقط نظارت حق دارند پروانه بگیرند ؟ من کاردانی ام مرتبط هست یعنی کارهای عمومی ساختمان بودم بعد لیسانس فق رو گرفتم

candyjoon

عضو جدید
امسال دیگه امتحان برگزار نمی شه؟...
امتحان بعدیش کی می شه؟...
اصلا معلوم نیست. این آزمونها ابدا حساب کتاب نداره! قرار بود امسال دو بار آزمون برگزار کنن ولی بامبول درآوردن و آزمونی که قرار بود 25 شهریور برگزار بشه 4 آذر برگزار کردن. تقریبا 2 ماه بعد آزمون هم هنوز کلید اولیه هم ندادن.من پایه 3 نظارت دارم ولی گذاشتمش دم کوزه دارم آبشو میخورم.امسال هم مطمئن هستم که پایه 3 محاسبات رو میگیرم ولی وقتی الان پایه 2 و یکش دارن مگس میپرونن من چکار کنم.

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا معلوم نیست. این آزمونها ابدا حساب کتاب نداره! قرار بود امسال دو بار آزمون برگزار کنن ولی بامبول درآوردن و آزمونی که قرار بود 25 شهریور برگزار بشه 4 آذر برگزار کردن. تقریبا 2 ماه بعد آزمون هم هنوز کلید اولیه هم ندادن.من پایه 3 نظارت دارم ولی گذاشتمش دم کوزه دارم آبشو میخورم.امسال هم مطمئن هستم که پایه 3 محاسبات رو میگیرم ولی وقتی الان پایه 2 و یکش دارن مگس میپرونن من چکار کنم.
سلام
میشه یه کم از این دم کوزه اب خوردن و مگس پروندن پایه ها بگین؟
ممنونم

candyjoon

عضو جدید
سلام
میشه یه کم از این دم کوزه اب خوردن و مگس پروندن پایه ها بگین؟
ممنونم
مهندسهای پروانه دار بسته به پایه ای که دارن در سال بهشون سهمیه تعلق میگیره مثلا پایه 3 نظارت سالی 8000 متر مربع سهمیه داره که این سهمیه در کل سال برای یه مهندس پایه 3 در سنندج حدود یک سوم پر میشه اونم با این بازار کار شاید هم پر نشه.

candyjoon

عضو جدید
در ادامه پست قبلم بگم که مهندسای معماری 130 درصد از سهمیه رو پر می کنن چون با آماری که گرفتم نظام مهندسی کردستان 1000 مهندس عمران پروانه دار داره در حالی که مهندسای معماری 50 نفر هستن. در ضمن مهندسای پایه 3 فقط ساختمونهای 2 طبقه سازه ای بهشون میدن که این در حالی هستش که اکثر مردم الان 4 طبقه به بالا درست میکنن چون با این قیمت های زمین صرف نمیکنه که 2 طبقه درست کنن.

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا متر مربعی چند به مهندس میرسه واسه نظارت و چند واسه محاسبات؟ بطور کلی داشتن این پایه ها،نون و اب داره؟

candyjoon

عضو جدید
حالا متر مربعی چند به مهندس میرسه واسه نظارت و چند واسه محاسبات؟ بطور کلی داشتن این پایه ها،نون و اب داره؟
در اینجا یعنی سنندج در قبال هر متر مربع 3500 تومان(هم محاسبات و هم نظارت پایه 3 فرقی نمی کنه) که اونم 15 درصد به دفتری که اونجا کار میکنی تعلق میگیره. برای شهرهای دیگه فکر کنم فرق میکنه ولی در همین حدود هستش.برای نان و آب داشتن باید عرض کنم بستگی به ویتامین پ شما تو نظام مهندسی داره مثلا تو نظام مهندسی اینجا یه خانوم مهندس پایه 3 محاسبات، 4500 متر مربع از سهمیه اش رو پر کرده بود در حالی که مهندس داشتیم که 500 متر هم به زور پر کرده بود.در کل در وضعیت فعلی نمیشه رو این کار به عنوان شغل فول تایم حساب کرد ولی در حد یه کمک هزینه خوبه. در ضمن این رو بگم که کار نظارت خیلی دردسر و مسئولیت داره.

candyjoon

عضو جدید
این رو یادم رفت بگم. شهرهای کوچک برای پایه 3 ایده آل تر هستن. من یه مهندس رو میشناسم تو شهر کوچک مجاور سنندج که فقط با پایه 3 نظارت سالی 7،8 میلیون در میاره.این بخاطر اینه که تو شهرها هنوز مردم به ساخت ساختمونهای چند طبقه رو نیاوردن.

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حالا یه سوال مهندس ، من شنیدم مال تهران رو شهرستان ها قبول دارن ، درسته ؟!

candyjoon

عضو جدید
اگر منظور شما انتقالی هستش که هر جای ایران بری پروانه ات معتبر هستش فقط باید از نظام مهندسی انتقالی بگیری.

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب با نگاه اجمالی به جواب سوالات محاسبات بنده 100% مردودم :) لعنتی خیلی سخت بود ...

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
در اینجا یعنی سنندج در قبال هر متر مربع 3500 تومان(هم محاسبات و هم نظارت پایه 3 فرقی نمی کنه) که اونم 15 درصد به دفتری که اونجا کار میکنی تعلق میگیره. برای شهرهای دیگه فکر کنم فرق میکنه ولی در همین حدود هستش.برای نان و آب داشتن باید عرض کنم بستگی به ویتامین پ شما تو نظام مهندسی داره مثلا تو نظام مهندسی اینجا یه خانوم مهندس پایه 3 محاسبات، 4500 متر مربع از سهمیه اش رو پر کرده بود در حالی که مهندس داشتیم که 500 متر هم به زور پر کرده بود.در کل در وضعیت فعلی نمیشه رو این کار به عنوان شغل فول تایم حساب کرد ولی در حد یه کمک هزینه خوبه. در ضمن این رو بگم که کار نظارت خیلی دردسر و مسئولیت داره.
اگه سهمیه اون سال رو کامل پرنکنه،سهمیه میسوزه یا میمونه واسه سال بعد؟؟
اگر منظور شما انتقالی هستش که هر جای ایران بری پروانه ات معتبر هستش فقط باید از نظام مهندسی انتقالی بگیری.
شرایط انتقالی چیا هست؟

candyjoon

عضو جدید
اگه سهمیه اون سال رو کامل پرنکنه،سهمیه میسوزه یا میمونه واسه سال بعد؟؟

شرایط انتقالی چیا هست؟
برای سهمیه فکر کنم که باقی میمونه برای انتقالی هم بهتر برید نظام مهندسی سوال کنید.

بالا