◄ نظام مهندسی ► پرسش و پاسخ

◄ نظام مهندسی ► پرسش و پاسخ

• ضمن مطالعه کامل مطالب، با محتواي آن موافقم.

رای: 12 63.2%
  • ضمن مطالعه کامل مطالب، با محتواي آن مخالفم.

رای: 1 5.3%
  • نظر خاصي در مورد مطالب ارائه شده ندارم!

رای: 6 31.6%

• مجموع رای دهندگان
    19

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
Re: نظام مهندسی

بر اثر تقابل شديد بتن و فولاد در مغز محترم كه الان دبكه محترمه شدم نابودم شما چطور ؟

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

mostafafarahani

عضو جدید
سلام دوستای خوب من.
میخاستم بدونم توی شرایط فعلی کلا از پروانه اشتغال چه استفاده ای میشه کرد و آیا منبع درآمد هم هست یا نه؟
ممنونم از همتون

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

سلام دوستای خوب من.
میخاستم بدونم توی شرایط فعلی کلا از پروانه اشتغال چه استفاده ای میشه کرد و آیا منبع درآمد هم هست یا نه؟
ممنونم از همتون

ميتونيد حقوقي بكذاريد سالي مبلغي درياف كنيد

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
بر اثر تقابل شديد بتن و فولاد در مغز محترم كه الان دبكه محترمه شدم نابودم شما چطور ؟

از اونجایی که بنده سومین دوره هستش دارم شرکت میکنم به این نتیجه رسیدم اول باید فولاد رو کامل مطالعه کرد که حجم مباحث بیشتر هستش وبعد رفت سراغ تست زدن کلی فولاد و شروع مطالعه بتن
موفق باشید امیدوارم منم این دوره دیگه قبول بشم

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

از اونجایی که بنده سومین دوره هستش دارم شرکت میکنم به این نتیجه رسیدم اول باید فولاد رو کامل مطالعه کرد که حجم مباحث بیشتر هستش وبعد رفت سراغ تست زدن کلی فولاد و شروع مطالعه بتن
موفق باشید امیدوارم منم این دوره دیگه قبول بشم

منم دوره سومه محاسباتم اولين باره بتن و فولاد و اصلا ميخونم

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام
دوستانی که واسه محاسبات میخونن یه مجموعه کتاب از سری عمران دیدم خیلی خوب بودن خلاصه و مفید درس داده و تست حل کرده
گفتم معرفی کنم که استفاده کنید

mostafafarahani

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان
امسال واسه نظارت و اجرا ثبت نام کرم . میخواستم از دوستانی که تجربه قبولی توی نظارت دارن کمک بگیرم. از اونجایی که سر کار هستم و وقت چندانی برای مطالعه ندارم و فقط 2 ساعت در روز میتونم بخونم ،
میخواستم لطف کنید و در این خصوص راهنماییم کنید. ممنونم

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستان
امسال واسه نظارت و اجرا ثبت نام کرم . میخواستم از دوستانی که تجربه قبولی توی نظارت دارن کمک بگیرم. از اونجایی که سر کار هستم و وقت چندانی برای مطالعه ندارم و فقط 2 ساعت در روز میتونم بخونم ،
میخواستم لطف کنید و در این خصوص راهنماییم کنید. ممنونم

سلام ایشالا که با روزی 2 ساعت مطالعه جواب بگیریت از اونجایی که نصف سوالات فولاد و بتن هستش روی این 2 مبحث باید خیلی وقت بذاریت و قسمتهای اتصالات و وسایل اتصال فولا رو حسابی بخونیت و 9 فصل اول و فصلهای 18 و 20 بتنخیلی مهم هستش و تستهای سالهای گذشته رو حتما مطالعه کنید و وقتی جواب تستهارو از توی کتاب پیدا میکنید حتما شماره صفحه اون مطلب رو یاداشت کنید و این یادداشتها رو با خودتون سر جلسه ببریت
موفق باشید

hadihassani

عضو جدید
سلام به همه.
آقا من تازه میخوام پروانه نظارت بگیرم (نظام مهندسی گفته یه هفته طول میکشه) و من با یه شرکت مشاوره که قبلا یه مدت کوتاهی همکاری داشتیم ، قرارداد بستم برای استفاده از پروانه من که گفتن میخوان با مدارک من یه شرکت دیگه بزنن و بابت این قرارداد 4 تومن بدن و البته یه جایی رو برای نظارت مقیم گفتن برو و در تهران هم اگه کاری پیش اومد به من ارجاع میدن . میخواستم از دوستان بپرسم که این کار ارزش داره یا این که خودم با سهمیه خودم کار کنم بهتره و اینه ریسکش چقدره؟ اصلا اوضاع کار نظارت الان تو تهران چطوره ؟

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام حقوقی کردن پروانه از نظر ریالی نسبت به حقیقی بهتره از نظر مسئولیت هم مقداری از مسئولیت کاسته میشه ولی ریسکش بالاست چون خودتون در جریان کار نیستیت اونم تهران با این وضعیت گودبرداری. ولی اگه از شرکت و ناظرهایی که برای پروژه ها انتخاب میکنن شناخت کافی داریت حقوقیش کنید

hadihassani

عضو جدید
و اینکه میگن "پروانه رو حقوق کنی ولی برگه ها و نقشه رو مهر و امضا نکنی مسئولیتی نداره "درسته؟ یا صرف اینکه پروانه رو حقوقی کنی مسئولیت داره ؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شما حقوقیش که میکنی دیگه باهاتون کاری ندارند تا سال دیگه ، هیچ مسئولیتیم بر عهده شما نیست بخصوص اگر به عنوان شاغل پروانه رو گذاشته باشی .

hadihassani

عضو جدید
سلام. از دوستان یه راهنمایی میخواستم و اینکه من پروانمو حقوق کردم و در قرارداد داخلی شرکت به عنوان "مدیر عامل" بستم ولی توی نظام مهندسی فرم خوداظهاری رو به صورت شاغل پر کردم. میدونم این کار مسئولیت داره ولی مدیر این شرکت بارها گفته که کارهاشونو کارفرما بیمه میکنه و خودش هم در مورد سازه نگه بان و چیزای دیگه کاملا سفت و محکم میگیره و دنبال درد سر نیستو از این جور حرفا ... با من هم 4 تومن بسته 3 تومن بابت پروانه و 1 تومن بابت مدیرعاملی و به من گفت اگر میخوای قرارداد رو عوض کنیم و به صورت شاغل تنظیم کنیم این مبلغ کم میشه حالا من به نظر شما قرارداد رو عوض کنم یا بذارم همینطور باشه؟ حقوقی کردن پروانه به عنوان مدیر عامل ریسکش چقدره ؟در ضمن من پروانم یکسال اعتبار داره به خاطر اینکه من اصل مدرکمو ندادم به نظام و گفتن باید اصل مدرکتو بیاری تا تمدید کنیم. یعنی یکسال دیگه پروانم خود به خود اعتبارش تموم میشه مگر اینکه از دانشگاه اصل مدرکمو ببرم. به نظر شما این یکسالو همینطور سر کنم و بعدا قرارداد رو عوض کنم؟

lox

عضو جدید
تست مربوط به پدافند غیرعامل نظام مهندسی

تست مربوط به پدافند غیرعامل نظام مهندسی

با سلام درمورد سوال درکدام ساختمان طراحی محا فرود بالگرد الزامی است کدام گزینه را انتخاب کردید؟

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام
من امروز امتحان نظام رو دادم ، نظارت ،
انشالله که نتیجه اش خوب میشه .

سوالها در بیاد ، حتما میذارم ، به همراه کلیدشون .

برای همه ارزوی موفقیت دارم ، خصوصا دوستانی که فردا امتحان دارن .

با تشکر:gol::gol:

mm_ce1990

عضو جدید
سلام
من امروز امتحان نظام رو دادم ، نظارت ،
انشالله که نتیجه اش خوب میشه .

سوالها در بیاد ، حتما میذارم ، به همراه کلیدشون .

برای همه ارزوی موفقیت دارم ، خصوصا دوستانی که فردا امتحان دارن .

با تشکر:gol::gol:

سلام

امیدوارم شما و تمام دوستانی که در این آزمون شرکت کردید موفق باشید.

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
چون عبارت حداقل اورده شده بود / جواب گزینه 1 میشود : یعنی 14 طبقه

با سلام
بله ، گزینه صحیح 14 طبقه بود ، چون توی مبحث 21 اورده که ساختمان های 14 تا 20 طبقه ، مشمول این بند هستند .
و چون حداقل اورده بود ، میشد 14 طبقه

با تشکر

PMC

عضو جدید

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
با سلام
من تو این تاپیک
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/525141-مباحث-مربوط-به-آزمون-نظارت-(-رشته-عمران)
دارم پاسخ سوالات آزمون نظارت عمران آذر 92 رو میدم
از مدیران قسمت عمران میخوام تاپیکی که ایجاد کردم رو تو یه بخش مناسب از سایت قرار بدن تا همه استفاده کنن ازش ممنون.

با سلام
تایپیک شما در تالار معماری ایجاد شده ، درخواستتون رو به مدیران محترم تالار معماری بفرمایید تا انتقال بدن به تالار عمران ، در ضمن در این جا ، تایپیک مشابه وجود داشت .
در ضمن متاسفانه کیفیت سوالاها کم هست ، کاش مجالی میدادید تا فایل اصلی و کامل به همراه کلید سوالات میآمد.

با تشکر

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم 32 تا زدم 3 تا غلط از آب درومد ولی به سوال 24 38 و 58 اعتراض دادم امیدوارم بررسی بشه واقعا نمیتونم دیگه محاسبات شرکت کنم خدایااااااااااااااااااااا

mehdi_j2006

عضو جدید
سکته ناقص زدم رفت
بابا آخر تاپیکت یه ؟ بذار
خوب تو سایت بپرسه
دلیلی برا شرط معدلی بودنش نیس

بالا