یادگیری C# (بررسی سئوالات و مشکلات)

RIG

متخصص C#.net
سلام
من میخوام یاد بگیرم با C# اپلیکیشن های ویندوزی بنویسم. یعنی هر برنامه ای ازم بخوان بتونم به راحتی بنویسم برای شرکت ها و ...
مهندسی نرم خوندم و برنامه نویسیم تا حدودی خوبه ولی C# زیاد کار نکردم. یه سی دی آموزشی دارم که میخوام با اون شروع کنم. یه بار دیگه هم سی شارپ رو شروع کردم ولی چون برنامه م رو سیستم دیگه اجرا نشد و خیلی هم سرچ کردم و به نتیجه نرسیدم بی خیال شدم.
با دستورات SQL هم آشنا هستم ولی نمیدونم چه جوری باید تو سی شارپ با SQL ارتباط برقرار بشه و جدولهای پایگاه داده کجا طراحی میشه و کجا دستورات SQL نوشته میشه.
ممنون میشم یه راهنمایی کلی بکنین تا دستم بیاد و ببینم از کجا باید شروع کنم.
شما ado.net و linq و Ef میتونی به عنوان رابط بین زبان برنامه نویسی و دیتابیس استفاده کنی./
اول در مورد این سه یاد بگیر .
اپلیکیش اونقدر دیگه بازاری نداره . سعی کن به سمت asp.net mvc بری.

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
شما ado.net و linq و Ef میتونی به عنوان رابط بین زبان برنامه نویسی و دیتابیس استفاده کنی./
اول در مورد این سه یاد بگیر .
اپلیکیش اونقدر دیگه بازاری نداره . سعی کن به سمت asp.net mvc بری.

دوست عزیز
الام منم برم سمت asp؟
با لینک و ado بلدم به پایگاه وصل شم. میخام EF رو هم یاد بگیرم.

تکلیف من چیه؟

RIG

متخصص C#.net
دوست عزیز الام منم برم سمت asp؟ با لینک و ado بلدم به پایگاه وصل شم. میخام EF رو هم یاد بگیرم. تکلیف من چیه؟
c c#-winform c#-asp.net classic or mvc c# generetor -ado.net -linq -ef تو فعلا asp رو با ado کار کن و بعد.... اگه ado رو بلدی یا لینک رو میتونی به راحتی ef یاد بگیری. به نظرم سی شارپ رو asp.net mvc کار کن و با ef تلاش کن به این مهم برسی

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
كاملا حق با دوستمون است
الان دينا داره به سمت وب و حتي ساختارهاي ابري مي ره... سعي كن تكنولوژيهاي جديد رو ياد بگيري
ما متاسفانه خيلي توي كشورمون عقب هستيم... بيشتر مردم دنيا براي جابحايي اطلاعات از تكنولوژي روز استفاده مي كنن و چون سرعت مناسبي دارن خيلي راحت اينكارو انجام مي دن ولي ما همچنان مجبوريم از فلش و هارد و...

ولي كلام آخر اينكه بايد آماده بشيم براي يه تحول بزرگ و تبديل همه برنامه ها و گذر از اپليكيشن هاي فعلي ...

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
c c#-winform c#-asp.net classic or mvc c# generetor -ado.net -linq -ef تو فعلا asp رو با ado کار کن و بعد.... اگه ado رو بلدی یا لینک رو میتونی به راحتی ef یاد بگیری. به نظرم سی شارپ رو asp.net mvc کار کن و با ef تلاش کن به این مهم برسی

كاملا حق با دوستمون است
الان دينا داره به سمت وب و حتي ساختارهاي ابري مي ره... سعي كن تكنولوژيهاي جديد رو ياد بگيري
ما متاسفانه خيلي توي كشورمون عقب هستيم... بيشتر مردم دنيا براي جابحايي اطلاعات از تكنولوژي روز استفاده مي كنن و چون سرعت مناسبي دارن خيلي راحت اينكارو انجام مي دن ولي ما همچنان مجبوريم از فلش و هارد و...

ولي كلام آخر اينكه بايد آماده بشيم براي يه تحول بزرگ و تبديل همه برنامه ها و گذر از اپليكيشن هاي فعلي ...

شاید کمی در این زمینه کمک کنه :gol:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/604287-%D9%81%D9%8A%D9%84%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%A7%D9%8A%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%AA?p=7784699&viewfull=1#post7784699

شهریاری 2

کاربر ممتاز

سلام به مدیر قدیمی!
اینا انگلیسین! من اگه انگلیسیم خوب بود که اینجا اینهمه سوال الکی پلکی و پیش پا افتاد نمیپرسیدم آبجی!

negin17h

مدیر تالار
سلام به مدیر قدیمی!
اینا انگلیسین! من اگه انگلیسیم خوب بود که اینجا اینهمه سوال الکی پلکی و پیش پا افتاد نمیپرسیدم آبجی!

بله انگلیسی هست. واقعیت اینه که فیلم های آموزشی فارسی مفید به نظر من به تعداد انگشتان دست شما هم نیست!
من پیشنهاد میکنم یکبار یکی از این فیلم ها رو ببینید، فیلم های برنامه ویسی و کلاً زمینه کامپ اگر وارد حطیه های تئوری مثل بحث های هوش نشه، بدلیل استفاده زیاد از لغاتی که شما هم میشناسید در نهایت قابل فهمه. با دیدن این فیلم ها زبانتون ه رفته رفته تقویت میشه :gol:

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام. دنبال ی منبع میگردم که همه کلاس های c# رو معرفی کرده باشه سراغ دارین؟ همراه ی آموزش مناسب از آخرین ورژن

Sent from my GLX G5 using Tapatalk

sepide25

عضو جدید
سلام به همگی...
من یه برنامه ارسال اس ام اس نوشتم با c# با کامپوننت Kylix.... وصل میشه به گوشی ولی وقتی که می خوام ارسال کنم خطای شبکه میده...
کسی می تونه کمکم کنه آیا؟؟؟؟ ممنون می شم....

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام به همه اساتید.
من یه برنامه با ویژوال استودیو نوشتم بعد با فایل setup خود ویژوال نصبش کردم روی سیستمم. الان یه تغییراتی دادم در برنامه ، و میخام همون برنامه رو که قبلا نصب کردم، به روزش کنم. ولی با این ارور مواجه میشم:

نمیدونم باید چکار کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

negin17h

مدیر تالار
سلام به همگی...
من یه برنامه ارسال اس ام اس نوشتم با c# با کامپوننت Kylix.... وصل میشه به گوشی ولی وقتی که می خوام ارسال کنم خطای شبکه میده...
کسی می تونه کمکم کنه آیا؟؟؟؟ ممنون می شم....

من با این کامپوننت کار کردم. یکی اینکه باید اون ocx رو رجیستر کنی و بعد گاهی نیاز هست که کد رجیستر رو تو فایل program بنویسی :gol:

negin17h

مدیر تالار
سلام به همه اساتید.
من یه برنامه با ویژوال استودیو نوشتم بعد با فایل setup خود ویژوال نصبش کردم روی سیستمم. الان یه تغییراتی دادم در برنامه ، و میخام همون برنامه رو که قبلا نصب کردم، به روزش کنم. ولی با این ارور مواجه میشم:

نمیدونم باید چکار کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

من که ارور نمی بینم :(
با InstallShield راحت تر نیست؟ اگر solution اش رو نگه دارید خودش آپدیت نصب میکنه و یا میتونید بصورت پچ نصب کنید :gol:

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام به همه اساتید
من میخام یه برنامه برای ارسال و دریافت اس ام اس بنویسم. ولی نمیدونم از چه راهی استفاده کنم. kylix که مشکل داره.
از gsmcommunitcation هم استفاده میکنم ولی خب به هیچ پورتی وصل نمیشه.
از دستوارت AT Command هم که استفاده میکنم، توی ارسال پیامک فارسی مشکل دارم.

دارم دیوونه میشم. ممنون میشم کمک کنید.
فقط اینو بگم که از kylix نمیخام استفاده کنم.

SHRP

کاربر ممتاز
سلام به همه اساتید
من میخام یه برنامه برای ارسال و دریافت اس ام اس بنویسم. ولی نمیدونم از چه راهی استفاده کنم. kylix که مشکل داره.
از gsmcommunitcation هم استفاده میکنم ولی خب به هیچ پورتی وصل نمیشه.
از دستوارت AT Command هم که استفاده میکنم، توی ارسال پیامک فارسی مشکل دارم.

دارم دیوونه میشم. ممنون میشم کمک کنید.
فقط اینو بگم که از kylix نمیخام استفاده کنم.

از كامپوننت KDTel استفاده كردي تا حالا...؟

myoosef

عضو جدید
خانما آقایون سام علیک ببشخید من یه سوال داشتم ازتون یه بانک اطلاعاتی از نوعsqlداریم یه جدول ثبت کاربر هم داره تو این جدول یه فیلد برای ذخیره عکس داریم عکس رو هم توش به صورت byte[]ذخیره فرمودم .البته بگم این کد رو کپی کردم و ازش چیزی سر در نیاوردم (گفتم که یه وقت گناهی مرتکب نشده باشم )
حالا میخوام عکسم رو از بانک استخراج کنم قربان همگی

RIG

متخصص C#.net
خانما آقایون سام علیک ببشخید من یه سوال داشتم ازتون یه بانک اطلاعاتی از نوعsqlداریم یه جدول ثبت کاربر هم داره تو این جدول یه فیلد برای ذخیره عکس داریم عکس رو هم توش به صورت byte[]ذخیره فرمودم .البته بگم این کد رو کپی کردم و ازش چیزی سر در نیاوردم (گفتم که یه وقت گناهی مرتکب نشده باشم )
حالا میخوام عکسم رو از بانک استخراج کنم قربان همگی
http://www.codeproject.com/Articles/15460/C-Image-to-Byte-Array-and-Byte-Array-to-Image-Conv

شهریاری 2

کاربر ممتاز
از كامپوننت KDTel استفاده كردي تا حالا...؟

نه استفاده نکردم ولی الان رفتم گشتم ببینم چیه، میبینم باید خریداریش کرد.
شما کامپوننت سالمی که لااقل ایرانی باشه بشه خریدش و راحت بشه باهاش کار کرد و از همه مهمتر ، سالم باشه، سراغ ندارید؟
راستی

SHRP

کاربر ممتاز
نه استفاده نکردم ولی الان رفتم گشتم ببینم چیه، میبینم باید خریداریش کرد.
شما کامپوننت سالمی که لااقل ایرانی باشه بشه خریدش و راحت بشه باهاش کار کرد و از همه مهمتر ، سالم باشه، سراغ ندارید؟
راستی
توی اینترنت بگرید نسخه کرک شده هم داره....بیشتر توی سایتهای چینی و روسی می تونی پیدا کنی

moradaliyan

عضو جدید
آموزش Linq در 30 دقیقه

آموزش Linq در 30 دقیقه

با وجود زبان برنامه نویسی محبوبی مثل سی شارپ و مفاهیم شیء گرایی آن ،که امکانات فوق العاده ای را در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد، نبود روشی آسان برای اتصال با منابع داده همیشه احساس می شد. مثلا اشاره کنیم به دستیابی به اطلاعات با ADO.NET برای ارتباط با بانک اطلاعاتی یا دیتا سورس از شیء SQL Connection استفاده می شد. به عبارت دیگر SQL Connection برنامه ای را که ما به وسیله زبان C#.Net یا هر زبان دیگری نوشته ایم را به بانک اطلاعاتی مورد نظر متصل می کند.

زمانی که ما به وسیله ی SQLConnection به بانک مورد نظر وصل شدیم ممکن است در داخل بانک چندین جدول ، و در هر جدول تعداد زیادی فیلد داشته باشیم . به وسیله ی SQLDataAdapter به برنامه می گفتیم که به کدامین داده های داخل بانک احتیاج داریم . در حقیقت مقدار دهی اشیای نامبرده شده برای دسترسی به آبجکت DataSet مقدار دهی می شوند ساده تر بگم ما برای انجام هر کاری به DataSet نیاز داریم به عنوان مثال افزودن ، ویرایش ، حذف و خواندن اطلاعات تنها بوسیله ی آبجکت DataSet قابل انجام است ، آن هم با زبان T-SQL که برای دات نت بیگانه است و این بیگانگی باعث شد تا در سال ۲۰۰۵ تکنولوژی جدیدی که بوسیله ی آن بتوان با هر منبع داده ای اتصال برقرار کرد به نام LINQ معرفی شد.
معرفی این روش برنامه نویسان را به سمت استفاده از این زبان کوئرینگ ساده و سطح بالا حرکت داد تا جایی که LINQ برای کوئری گرفتن از منابع داده بیشتر مورد توجه قرار گرفت و دلایل زیر برای استفاده از لینک ارائه شد :
۱. ارائه یک رابط پرس و جو برای بسیاری از منابع داده.
۲. اگر هدف در برنامه کوئری گرفتن از دیتابیس باشد ، لینک با زبان C# یا VB یک پارچه است در نتیجه از بین بردن عدم تطبیق بین زبان های برنامه نویسی و دیتابیس را خواهیم داشت.
۳. لینک یک زبان Querying ساده و سطح بالاست.
۴. لینک یک زبان سازمان یافته است.
۵. لینک به جای Object های ADO.NET استفاده می شود.
۶. تمام ویژگی های ADO.Net در لینک نیز قابل دسترس هستند.
برای دریافت لینک دانلود ویدیوی آموزشی به این آدرس مراجعه کنید.

moradaliyan

عضو جدید
آموزش Entity Frame Work

آموزش Entity Frame Work

ویدیو آموزش کامل و کاربردی استفاده از Entity Frame Work :
در این دوره هدف ما آشنایی شما با یک O/RM متن بازِ ارائه شده توسط ماکروسافت به نام Entity Frame Work و قابلیت های آن برای از بین بردن شکاف بین زبان برنامه نویسی و پایگاه داده است. به گونه ای که شما با استفاده از Entity Frame Work به این توانایی دست پیدا کنید تا در مقابل مدل های مفهومی ، از یک مدل جدید با امکان دسترسی و برنامه نویسی مستقیم بر اساس ساختار یک پایگاه داده استفاده نمایید . در نتیجه شاهد کاهش میزان کد نویسی ، راحتی در گسترش ، بهبود و نگهداری برنامه باشید. پس به طور کلی در این دوره هدف های زیر را دنبال خواهیم کرد :

1. آموزش Entity Frame Work به افرادی که تا کنون با این تکنولوژی آشنایی نداشته اند.
  2. تعریف Entity Frame Work به عنوان تکنولوژی جدید دسترسی به داده ها و آمادگی ذهن مخاطب برای استفاده از آن در برنامه های کاربردی.
  3. معرفی قابلیت های نسخه جدید Entity Frame Work به افرادی که قبلا با این تکنولوژی آشنایی داشته اند.
  4. آموزش نسخه ی Entity Frame Work ۵.۰ به عنوان نسخه ی مهم ارائه شده توسط ماکروسافت و در نهایت بررسی ویژگی های اضافه شده به نسخه ی Entity Frame Work ۶ همراه با مثال های کاربردی.

برای دریافت لینک های دانلود این آموزش می توانید به این آدرس مراجعه کنید

naimi ali

عضو جدید
listBox1.Items.Clear();
int num = Convert.ToInt32(textBox1.Text, 10);
if(checkBox1.Checked)
for (int i = 2; i <= num; i++)
{
bool prime = true;
for (int j = 2; j <= (int)i / 2 && prime == true; j++)
if (i %j == 0) prime = false;
if (prime) listBox1.Items.Add(i.ToString());
}
else
{
for(int i=2;i<=num;i++)
{
int sum=0;
for(int j=1;j<=i;j++)
if(i%j==0)sum+=j;
if(sum==i)
listBox1.Items.Add(i.ToString());

}
}
}

کسی می تونه توضیح بده اونجا که بولد شده if چی بشه که i در لیست باکس add بشه ؟
اصلا این چنین if چه معنایی داره ؟
گیر کردم سریع پاسخ میخوام لطفا

آخرین ویرایش:

شهریاری 2

کاربر ممتاز
PHP:
listBox1.Items.Clear();
if(checkBox1.Checked)
{
bool prime = true;
}
else
{
for(int i=2;i<=num;i++)
{
int sum=0;
for(int j=1;j<=i;j++)
if(i%j==0)sum+=j;
if(sum==i)

}
}
}

سلام دوست عزیز
نمیدونم قصدت از نوشتن این برنامه چیه ولی اشکالت این هست که توی حلقه اول، prime رو true میکنی. بعد توی حلقه بعد، اگر شرط برقرار باشه، false میشه. خب وقتی که false شد، دیگه شرط بعدیت انجام نمیشه و به لیستت اضاف نمیشه.
باید شرطی که درون if هست ، true باشه تا دستوراتش اجرا بشه.
افتاااااااد؟؟(با لحن فردوس توی فیلم ستایش:D)

آخرین ویرایش:

naimi ali

عضو جدید
PHP:
listBox1.Items.Clear();
if(checkBox1.Checked)
{
bool prime = true;
}
else
{
for(int i=2;i<=num;i++)
{
int sum=0;
for(int j=1;j<=i;j++)
if(i%j==0)sum+=j;
if(sum==i)

}
}
}

سلام دوست عزیز
نمیدونم قصدت از نوشتن این برنامه چیه ولی اشکالت این هست که توی حلقه اول، prime رو true میکنی. بعد توی حلقه بعد، اگر شرط برقرار باشه، false میشه. خب وقتی که false شد، دیگه شرط بعدیت انجام نمیشه و به لیستت اضاف نمیشه.
باید شرطی که درون if هست ، true باشه تا دستوراتش اجرا بشه.
افتاااااااد؟؟(با لحن فردوس توی فیلم ستایش:D)

برنامه که قراره عدد کامل و اول رو حساب کنه.مهم نیست.مهم اینه که من می خواستم بدونم در حالت پیش فرض در اون if که prime رو در نظر گرفته شاید مثلا یه حالت پیش فرض داشته باشه که نوع boolean رو همیشه true در نظر می گیره.همه ی if ها درسته و همش هم درست اجرا میشه.
مرسی از اینکه راهنمایی کردی دوست عزیز

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام به همه اساتیدم!
وقت همگی بخیر باشه.
راستش من یه مشکل پیدا کردم و نمیدونم چطوری باید توی اینترنت سرچ کنم. گفتم که بیام از شما سوالم رو بپرسم.
من میخام برای جلوگیری از کپی رایت کردن، برای هر سی دی که خودم رایت میکنم، یه شماره درون خود نرم افزار قرار بگیره که بعدا اگه خاستم رمز فعالسازی رو براشون ارسال کنم، بفهمم کدوم سی دی رایت شده و یک شماره ، دوبار برامون ارسال شده.
حالا به جزییاتش زیاد کاری ندارم.
میخاستم بگم چطوری برای هر سی دی ای که رایت میکنم، یه شماره منحصر به فرد اختصاص بدم به این سی دی؟طوری که اگر یکی دیگه خواست رایت کنه، شمارش تغییر نکنه.
ممنون

naimi ali

عضو جدید
سلام چطوری می تونم در سی شارپ برنامه نویسی سوکت کنم؟
در ویژوال 2010 که برنامه نویسی می کنم دستورات رو ناشناس میزنه؟

شهریاری 2

کاربر ممتاز

david777

عضو جدید
حرکت دایره

حرکت دایره

سلام خدمت دوستان
یه سوال داشتم یه برنامه نوشتم که وقتی روی دکمه کلیک انجام میدی یه دایره کوچک مثل نقطه ایجاد می کند بعد وقتی با موس روی نقطه دیگه از صفحه کلیک می کنم دایره میره همون نقطه ای که کلیک کردم ولی حرکتش خیلی سریعه من میخواستم این حرکت آروم باشه که قابل دیدن باشه کسی میدونه باید چیکار کنم؟

کد:
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            Graphics g;
            g = pictureBox1.CreateGraphics();
            g.Clear(BackColor);
            Pen p = new Pen(Color.Black);
            p.Width = 2.0f;
            g.DrawEllipse(p, 10, 20, 4, 4);

}
        int x1 = 10;
        int y1 = 20;
        private void pictureBox1_MouseUp(object sender, MouseEventArgs e)
        {

if (x1 < e.X)
            {
                x1 = e.X;

}
            else
            {
                x1 = e.X;
            }
            if (y1 < e.Y)
            {
                y1 = e.Y;

}
            else
            {
                y1 = e.Y;

}
            Graphics g;
            g.Clear(BackColor);
            p.Width = 2.0f;
            g.DrawEllipse(p, x1, y1, 4, 4);
        }

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان
یه سوال داشتم یه برنامه نوشتم که وقتی روی دکمه کلیک انجام میدی یه دایره کوچک مثل نقطه ایجاد می کند بعد وقتی با موس روی نقطه دیگه از صفحه کلیک می کنم دایره میره همون نقطه ای که کلیک کردم ولی حرکتش خیلی سریعه من میخواستم این حرکت آروم باشه که قابل دیدن باشه کسی میدونه باید چیکار کنم؟

کد:
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            Graphics g;
            g.Clear(BackColor);
            p.Width = 2.0f;
            g.DrawEllipse(p, 10, 20, 4, 4);

}
        int x1 = 10;
        int y1 = 20;
        private void pictureBox1_MouseUp(object sender, MouseEventArgs e)
        {

if (x1 < e.X)
            {
                x1 = e.X;

}
            else
            {
                x1 = e.X;
            }
            if (y1 < e.Y)
            {
                y1 = e.Y;

}
            else
            {
                y1 = e.Y;

}
            Graphics g;
            g.Clear(BackColor);
            p.Width = 2.0f;
            g.DrawEllipse(p, x1, y1, 4, 4);
        }

سلام دوست عزیز
راستش من گرافیک کار نکردم ولی گفتم تا دوستان میان جواب بدن، یه چی بگم شاید بدردت بخوره، ببین با استفاده از تایمر میتونی زمان رو تعیین کنی یا نه!