گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
دارگو عمه اته!

دارگو خودش رو ناراحت نکنه :biggrin:

اولش منم وقتی پست رو خوندم خندم گرفت که طرف نوشته دارگو!!! بعدش تاسف خوردم که چرا خیلی از ماها برای یه پست ساده وقت کافی نمیذاریم، اقلا یه دور بخونیم و بعد ارسال کنیم!!

به نظر من اینقدر ها هم جدی نیست. بعضی وقت ها اشتباه پیش میاد.

تازه دارگو قشنگتر از دراگو هم هست :D

--------------

امیرحسین . حذف اسپانیا و انگلیس رو تبریک میگم :D

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
به نظر من اینقدر ها هم جدی نیست. بعضی وقت ها اشتباه پیش میاد.
--------------
امیرحسین . حذف اسپانیا و انگلیس رو تبریک میگم :D
موافقم، ماها بعضی وقتا چیزای غیر مهم رو خیلی جدی میگیریم، ولی راحت از کنار مسائل مهم و اساسی رد می شیم.
--------------
تو هم که از هفته پیش داری حال می کنی، آلمان 4تا به پرتغال زد!!!! ولی هلند رو ببین، حالشو ببر.
---------------------------

اسکوپ های کنفرانس کامپیوتر و مهندسی دانش مشهد خیلی کلیه و همه چی داره، پردازش تصویر، امنیت، محاسبات نرم، یادگیری ماشین و... . چون این اسکوپ ها کلی بود، شک داشتم که آیا مقاله من به این اسکوپ ها مربوط میشه یا نه.
یه ایمیل اونم با ایمیل دانشگاهیم، به دبیر علمی کنفرانس مشهد زدم، پرسیدم که آیا حوزه فلان جزو اسکوپ های کنفرانس هست یا نه، 2 هفته است جواب نداده. کلی هم تلفن زدم ولی قطع می کردن.
امروز بالاخره یکی گوشی رو برداشت و البته گفت نمیدونه و شماره یکی دیگه رو داد و گفت با اون حرف بزن.
نفر دوم هم گفتش: جزئیات اسکوپ ها رو نمیدونم برا همین یه ایمیل بزن به دبیر علمی تا ببینیم چی میشه. گفتم ایمیل زدم ولی جوابی نیومده.
جوابی که اینجا داد منو کشته: گفت آره احتمالا جواب ندن، آخه تصمیم ما بر اینه که به سوالات جواب ندیم تا خود شرکت کننده ها در مورد مقالاتشون و موضوعاتش تصمیم بگیرن!!!!
این احساس مسئولیت برگزار کننده های کنفرانس منو کشته.

کنفرانس های داخلی حتی اونایی که بین المللی و IEEE هستند هم خیلی مسخره است و فقط برای کسب درآمد و چاپ شدن مقاله خود اساتید برگزار کننده(برا بالا رفتن رزومه) برگزار میشه. تو یه کنفرانس بین المللی و IEEE که سال پیش برگزار شد، یکی از اساتید که از دبیرهای کنفرانس بود، 18 تا مقاله داشت!!!!

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
۱.فک نمی کردم کسی بیاد وگرنه دعوت می کردم.

۲.تو که عاشق غلط گرفتن از همه ای، بذار یه غلط ازت بگیرم. "دراگو عمه اته؟" این الفی که گذاشتی اینجا چیه؟ چرا گذاشتی؟؟؟؟
۱. :thumbsdown:
۲. من عاشق غلط گرفتن نیستم، من دوست ندارم بقیه اشتباه کنن، غلط گرفتن از بقیه برام لذت بخش نیست، اما نمی‌تونم بگذرم.
اون الف هم درسته. وقتی که «ه» بدل از کسره داریم مجبوریم که یه الف اضافه کنیم : عمه ات(عمه‌ی تو)، پرنده ات(پرنده‌ی تو)، نامه ات(نامه‌ی تو)، خانه ات(خانه‌ی تو)...

~DoMiNanT~

عضو جدید
سلام دوستان

من ترم 4 هستم و کلاس شبکه هم می روم می خواهم این تابستان تو یه شرکتی که کارای شبکه میکنه کار کنم و حقوقش هم مهم نیست فقط می خواهم کار یاد بگیرم آیا شما می تونید شرکتی در شیراز که من رو بپذیره به من معرفی کنید ؟؟؟

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من ترم 4 هستم و کلاس شبکه هم می روم می خواهم این تابستان تو یه شرکتی که کارای شبکه میکنه کار کنم و حقوقش هم مهم نیست فقط می خواهم کار یاد بگیرم آیا شما می تونید شرکتی در شیراز که من رو بپذیره به من معرفی کنید ؟؟؟
خیلیم خوب
ایشون شیرازی هستن.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعد از مدتها سلام! :gol:

میبینم که تغییر تحولاتی رخ داده. مدیر تالار بازنشسته شدند، به آپشنهای انجمن یه New Forum Posts (تو نگاه اول فکر کردم چت باکسه) اضافه شده و یه کلاس املا و انشا هم برپا شده تو تالار ما، که دقیقا مصادف شد با زمانیکه من اومدم ببینم چه خبر هست اینجا؛ :redface: و یه سری از دوستان قدیمی کم فعالیت شدند در عوض دوستان جدیدی تشریف آوردند و...

به طور اتفاقی رفتم این صفحه و قسمت انتهایی این پست رو خوندم اراده و ایده ی این شخص جالب و تحسین بر انگیز بود. نمیدونم چرا دکمه تشکر نداشت این صفحه تا به صورت آشکار تشکر کنیم. حتما این هم از آپشنهای جدید اینجا هست. ; )

دیگه که اومدم اینجا یه سلامی عرض کنم نگند چه بی معرفت هستم. :w05:

امیدوارم همه دوستان حالشون خوب باشه و هر جا هستند موفق باشیند.

آخرین ویرایش:

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
به طور اتفاقی رفتم این صفحه و قسمت انتهایی این پست رو خوندم اراده و ایده ی این شخص جالب و تحسین بر انگیز بود. نمیدونم چرا دکمه تشکر نداشت این صفحه تا به صورت آشکار تشکر کنیم. حتما این هم از آپشنهای جدید اینجا هست. ; )
پست های قدیمی دیگه دکمه تشکر ندارند. چیز جدیدی نیست

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
الان بد وضعی شده، هرکی از مامانش قهر می کنه یا می ره خواننده میشه یا شرکت کامپوتری میزنه و اگه روابطش هم خوب باشه کارای توپول میگیره!!! خداییش کلی آدم میشناسم، کشاورزی، برق، صنایع و... خوندن الان شرکت کامپیوتری زدن. در واقع در ایران هر کی بیکار میشه یکی از گزینه های اشتغالش همینه.

الان سیستم های الکترونیکی خیلی از کارهارو راحت کردن ولی موارد زیادی هم داریم که به علت اشتباه در طراحی (چه از طرف خود برنامه نویس، چه از طرف کارفرما) باعث گره خوردن کارها و بدتر شدن وضع میشن.

این مورد رو در سایت های خیلی زیادی دیدم. دیروز تو یه سایتی عضو شدم، موقع ثبت نام از شماره ملی استفاده میکرد. فعال سازی عضویت با ایمیل بود اما ایمیل فعال سازی برام نمیرسید!!! از طرفی به خاطر یکتا بودن شماره ملی، سایت اجازه ثبت نام دوباره بهم نمیداد. البته ایمیل بعد از چندین ساعت بهم رسیدو من چندین ساعت درحال فحش دادن بودم!!! تو سایتشون یه پیغام گذاشتم و بهشون گفتم که آی کیوهای عزیز اگه یکی ایمیلش رو سهواً موقع ثبت نام اشتباهی وارد کنه به خاطر طراحی پیشرفته شما و به خاطر مقایسه کد ملی افراد، اون آدم تا آخر عمر دیگه نمیتونه تو سایت شما ثبت نام کنه!!!

مورد دیگه تو نرم افزار اظهارنامه مالیاتی بود. شرکت ما تو اواخر 1390 ثبت شده و تو بخش سوالات متداول سایت سازمان مالیاتی نوشته که کسانی که شرکتشون در سال 90 یا 91 تاسیس شده نیاز به پر کردن فیلد کداقتصادی قدیم ندارند. اما نکته جالب اینه که این فیلد در داخل نرم افزار ستاره دار هست و تا زمانی که اینو پر نکنی، نرم افزار اظهارنامه رو به سازمان مالیاتی ارسال نمیکنه. حالا تکلیف ما چیه!!!

بدبختانه مرحله تست تو کشور ما در خیلی از موارد کم اهمیت دیده میشه. از طراحی سوالات کنکور که یادشون میره چک کنن و آخر سر شکل مربوط به سوال رو فراموش می کنن، تا ساخت تجهیزات و قطعات و طراحی نرم افزار. در واقع در کشور ما معمولاً مصرف کننده اصلی نقش تست کننده رو هم بازی می کنه.

سلام سلام سلام

من دو تا کنکورم رو دادم و اومدم !
امیدوارم IT تهران قبول شم :D .

چه خبرا؟
ایشالا که قبول می شین.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
بدبختانه مرحله تست تو کشور ما در خیلی از موارد کم اهمیت دیده میشه. از طراحی سوالات کنکور که یادشون میره چک کنن و آخر سر شکل مربوط به سوال رو فراموش می کنن، تا ساخت تجهیزات و قطعات و طراحی نرم افزار. در واقع در کشور ما معمولاً مصرف کننده اصلی نقش تست کننده رو هم بازی می کنه.

چهار تا سوال دینی کنکور ریاضی مشکل علمی داشت. خیر سرشون یک سال طراحی این سوالا زمان داره، مگه انتخاب سوال از بانک سوالاتی که از پیش طراحی شده چقدر کار میبره؟ دو تا دبیر کارکشته هم بزارن بالاسر کار، تا غلطای علمی رو بگیرن.

راستی یه خبر خوش هم در راه است :D . بزودی ازش رونمایی میکنم.

sarholoo

عضو جدید
[h=2]بدون شرح!!![/h] دوران قبل از دانشگاه = حسرت قبول شدن در دانشگاه = صعود
كنكور = گذرگاه كاماندارا
دوران دانشجویی = سالهای دور از خانه
خوابگاه دانشجویی = آپارتمان شماره 13
بی نصیبان از خوابگاه = اجاره نشین ها
امتحان ریاضی = كشتار بیوجرسی
امتحان میان ترم = زنگ خطر
امتحان پایان ترم = آوار
لیست نمرات دانشجویی = دیدنیها
نمره امتحان = پرنده كوچك خوشبختی
مسئولین دانشگاه = گرگها
استادان = این گروه خشن
آشپزخانه = خانه عنكبوت
سلف دانشگاه = پایگاه جهنمی
پاسخ مسئولین = شاید وقتی دیگر
دانشجوی اخراجی = مردی كه به زانو در امد
دانشجوی فارغ التحصیل = دیوانه از قفس پرید
دانشجوی سال اولی = هالوی خوش شانس
واحد گرفتن = جدال بر سر هیچ
مدرك گرفتن = پرواز بر فراز آشیانه فاخته
پاس كردن واحدها = آرزوهای بزرگ
مرگ استادها = جلادها هم میمیرند
محوطه چمن دانشگاه =حریم مهرورزی
استاد راهنما = مرد نامرئی
كمك هزینه = بر باد رفته
درخواست دانشجویان = بگذار زندگی كنم
دانشجوی دانشگاه صنعتی = بینوایان
برخورد استادان = زن بابا
اتاق رئیس دانشگاه = كلبه وحشت
شب امتحان = امشب اشكی میریزم
تقلب در امتحان = راز بقا
یادگیری = قله قاف
دانشجوی معترض = پسر شجاع
خاطرات استادها = اعترافات یك خلافكار
انصراف = فرار از كولاك
تصییح ورقه امتحان = انتقام
نمره گرفتن از استاد = دوئل مرگ
شاگرد اول = مرد ۶ میلیون دلاری
آرزوی دانشجویان = زلزله بزرگ
هیئت علمی = سامورایی ها
رئیس دانشگاه = دیكتاتور بزرگ
رفتن به خوابگاه دختران = عبور از میدان مین
رئیس آموزش = هزاردستان
معاون آموزش = دزد دریایی
برخورد مسئولین = كمیسر متهم میكند
از دانشگاه تا خوابگاه = از كرخه تا راین

rebeca20

عضو جدید
سلام
دلیل بی اهمیتی این چیزای بی اهمیت تو کشور ما اینه که :
این چیزها خیلی اهمیت ندارن
مثلا طراحی نمونه سوال کنکوری که قبول شدگان در آن از قبل مشخص هستند
و خیلی چیزای بی اهمیت دیگه

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام
دلیل بی اهمیتی این چیزای بی اهمیت تو کشور ما اینه که :
این چیزها خیلی اهمیت ندارن
و خیلی چیزای بی اهمیت دیگه

خیلی جاها قبول شدگان از پیش مشخصند‌!!!! مثلا معافیت پزشکی. به چشم دیدم طرف چهار ستون و سی و سه بند بدنش سالم بوده «معافیت پزشکی» گرفته اونم برای ایراد «جسمانی» ، طرف دیگه مشکل داشته اما چون پارتی نداشته الان تو پادگان سیرجانه (البته اگه تا الان خودکشی نکرده باشه چون این توی سیرجان معروفه!)

اما من همیشه اینو میگم «آدم یه پا نداشته باشه، ولی مرده خور نباشه». دوست ندارم هیچوقت از پارتی و ... استفاده کنم.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
کنکور مشکل داره، سوالا درست طراحی نمیشن ولی این که قبول شده ها از قبل مشخص هستند اوووج بدبینی هست. افراد بسیار بسیار زیادی میشناسم که لیاقت قبولی داشتند. از رتبه های تک رقمی تا بچه هایی که با رتبه های چندهزار تو دانشگاه های سراسری درس خوندن. خودمم دانشگاه سراسری خوندم، دوستانی بودند که سطحشون پایین بوده و مثلاً با کمی شانس و... اومدن دانشگاه ولی اینکه کسی از قبل قبول شده باشه، نهههه

خیلی جاها قبول شدگان از پیش مشخصند‌!!!! مثلا معافیت پزشکی. به چشم دیدم طرف چهار ستون و سی و سه بند بدنش سالم بوده «معافیت پزشکی» گرفته اونم برای ایراد «جسمانی» ، طرف دیگه مشکل داشته اما چون پارتی نداشته الان تو پادگان سیرجانه (البته اگه تا الان خودکشی نکرده باشه چون این توی سیرجان معروفه!)

اما من همیشه اینو میگم «آدم یه پا نداشته باشه، ولی مرده خور نباشه». دوست ندارم هیچوقت از پارتی و ... استفاده کنم.
منم با این چیزا موافق نیستم هااا ولی یه نکته ای هست. پارتی بازی همیشه مرده خوری نیست. مواردی بوده که دیدم برای گرفتن حق خودت که اگه همه چیز اصولی و عادلانه بود و طرف مقابلت طبق قانون کار میکرد، بهش میرسیدی، نیاز به پارتی هست.

پ.ن: برد دیشب رو به طرفداران آلمان مخصوصا دانیال تبریک میگم. ولی ایشالا تو فینال هلند میزنه آلمان رو له می کنه:biggrin:

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
طاها جان باهات موافقم، ولی اصولا ۹۵٪ پارتی بازیا مرده خوری داره :|

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
پ.ن: برد دیشب رو به طرفداران آلمان مخصوصا دانیال تبریک میگم. ولی ایشالا تو فینال هلند میزنه آلمان رو له می کنه:biggrin:

ممنون برای تبریکت. برد تاریخی فوق العاده ای بود. صدها سال دیگه هم از برد 7 بر 1 آلمان مقابل برزیل یاد میشه.

هلندتون هم که فینال نیومد بخواد ما رو له کنه :D

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
ممنون برای تبریکت. برد تاریخی فوق العاده ای بود. صدها سال دیگه هم از برد 7 بر 1 آلمان مقابل برزیل یاد میشه.

خواهش می کنم، برد عجیبی بود!!! من به جز یکی دو تا بازی، هیچ کدوم از بازی ها رو نگاه نکردم، اون شب هم داشتم کار می کردم و سایت ورزش 3 بالا بود که با زدن هر گل سایت یه بوق می زد. در عرض چند دقیقه سایت هی بوق بوق زد، من فک کردم شاید سایت خراب شده، رفتم تی وی رو روشن کردم دیدم نه، برزیل داغون شده.

من از آلمان خوشم نمیاد ولی تیم خوبیه و لیاقت رسیدن به این جاها رو داره. ولی حق آرژانتین اصلاً رسیدن به 4تا نبود. دیروز ظهر من یه تحلیل خوندم که آرژانتین در مقابل هلند دفاعی بازی می کنه و بازی رو به پنالتی می کشونه و همین طور هم شد. دقیقاً به سبک یونان 2004 بازی میکنن. یک بازی دفاعی و خسته کننده که در حد جام جهانی نیست. همه بازیهاشونم با تفاضل یک گل بردن!!!
امیدوارم آلمان به جای 7 تا 17 تا تو فینال به آرژانتین بزنه تا یکم حالشون سرجاش بیاد و از این بازی گند دست بردارن.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار

روایت هست بیرهوف بین دو نیمه گفته مراعات برزیل رو بکنید :D (واقعا با اون روال بازی احتمال گلهای بیشتر هم بود)

من هی وسط بازی منتظر این بودم تماشاچی ها بریزن توی زمین ..خیلی عجیب بود مردم آمریکای جنوبی ساکت نشسته بودن :D

من کلا فرانسوی هستم .. انصافا آلمان در مقابل فرانسه چیز خاصی نشون نداد و اکثرا بازی با فرانسه بود (ریبری رو کم داشت فرانسه)

البته با اینکه طرفدار فرانسه بودم ولی پیش بینیم قهرمانی آلمان یا برزیل بود ..

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
قشنگ با اتفاقی که امروز افتاد توی انجمن برنامه نویس تصمیم گرفتم دیگه توش لوگین نکنم :|

sougmad

عضو جدید
سلام به همه ي دوستاي جديد و قديم:gol:
احوالات ِ شما؟

بعد اندي اومديم سايت مهندسين دلمون گرفت اصن
چه سوت
چه کور :D

اميدوارم که همگيتون شاد و خوش و سلامت و موفق باشيد
هر جايي که هستيد

خصوصا دوستاي عزيز قديم...

راستي
جناب dzzv (درست نوشتم؟؟ :D) تبريک ميگم مديريت رو
باشد که موفق باشيد :gol:

جاي مدير قبلي ِ عزيزمون سبز :smile:

همين ديگه :D

من برم سوالمو بپرسم از بخش سوالات :D;)

قهرماااااااااان شدییییمممممممم :heart::heart::heart::heart::king:

تبريک ميگم دانيال
کليييييييي خوشحال شدم
هرچند که مسي رو دوست مي داشتم...

يادمه بازم تو سايت مهندسين آلماني داشتيم
نيستن ولي!
روحشون شاد باشه
ان شاءالله... :D

sougmad

عضو جدید
آقا ما خيلي حال گشتن نداريم
ولي يادمه قبلنا يه تاپيکي بود راجع به درخواست مقاله و کمک و اين حرفا
که الان پيداش نميکنم :|

با عرض پوزش
همينجا سوالم رو مطرح ميکنم
کسي اطلاعي از پروتکل هاي امنيتي اي که در شبکه هاي بي سيم(بي سيم خالي و نه حسگر) استفاده ميشه داره ؟!

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
کم کم دارم به دلایل پیشرفت نکردن وب فارسی پی میبرم! به زودی یه پست خیلی توپ تو وبلاگم میزنم راجع بهش....!

Drago

کاربر ممتاز
بعد اندي اومديم سايت مهندسين دلمون گرفت اصن
چه سوت
چه کور

همين ديگه

من برم سوالمو بپرسم از بخش سوالات :D;)
شما خودت فقط وقتی که سوال داری میای اینجا بعد در مورد سوت و کور بودن اظهار نظر هم می‌کنی؟

کم کم دارم به دلایل پیشرفت نکردن وب فارسی پی میبرم!!
پیشرفت نکردن یعنی چی؟ انتظار نداری که محتوای فارسی به اندازه محتوای انگلیسی موجود باشه؟ تعداد کاربر، تفاوت های تکنولوژیک و غیره همه تاثیر گذاره.
از طرفی به طور مثال خارج از فضای فارسی، آدم داریم که یکی از وظایف شغلیش «فعالیت در StackOverflow و جواب دادن به سوالات» تعریف شده، اما چند تا شرکت ایرانی (یا کلا فارسی) به کسی پول میدن که بره محتوای فنی رو به فارسی تولید کنه؟ خیلی از وبلاگ های خارجی که محتوای فنی تولید می‌کنن درآمدشون از این راهه، اما به زبان فارسی این کار درآمدی هنوز نداره، تبلیغ به سختی هزینه ها رو تامین می‌کنه.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
پیشرفت نکردن یعنی چی؟ انتظار نداری که محتوای فارسی به اندازه محتوای انگلیسی موجود باشه؟ تعداد کاربر، تفاوت های تکنولوژیک و غیره همه تاثیر گذاره.
از طرفی به طور مثال خارج از فضای فارسی، آدم داریم که یکی از وظایف شغلیش «فعالیت در StackOverflow و جواب دادن به سوالات» تعریف شده، اما چند تا شرکت ایرانی (یا کلا فارسی) به کسی پول میدن که بره محتوای فنی رو به فارسی تولید کنه؟ خیلی از وبلاگ های خارجی که محتوای فنی تولید می‌کنن درآمدشون از این راهه، اما به زبان فارسی این کار درآمدی هنوز نداره، تبلیغ به سختی هزینه ها رو تامین می‌کنه.

همه اینایی که گفتی درسته و قبولش دارم. ولی مهم تر از اونها جامعه هست، طرف اسم خودش رو گذاشته متخصص، بعد پست جبیر رو که در فورونیکس دیده اومده به من میگه «فکر کردم با اون حرف من از رو بری» !!!

به نظرت با این جامعه ما پیشرفتی میکنیم؟!

Drago

کاربر ممتاز
همه اینایی که گفتی درسته و قبولش دارم. ولی مهم تر از اونها جامعه هست، طرف اسم خودش رو گذاشته متخصص، بعد پست جبیر رو که در فورونیکس دیده اومده به من میگه «فکر کردم با اون حرف من از رو بری» !!!

به نظرت با این جامعه ما پیشرفتی میکنیم؟!
چرا فکر میکنی فقط «ما» اینجوری هستیم؟ «ما»،«جامعه ما» ، «وب فارسی» و ... . اگه منظورت از ما و جامعه ما کل اینترنت یا کل دنیا باشه، آره حق با توئه! اما اگه منظورت ایرانه، نه اشتباه می‌کنی. این حماقت ها، بچه بازی ها و در کل بگم معضلات اجتماعی همه جای دنیا هست، همه جا. نمی‌گم چون همه جا هست خوب پس باید حتما اینجا هم باشه، اما تنها دلیل وضعیت موجود ما این معضلات نیست.

بالا