گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
ممنون.
کجاش قشنگه خانم؟ همه اش استرسه! از یه طرف نگرانی که از پس کاری که بهت دادن برمیای یا نه، از یه طرف نگرانی یه وقت سوتی ندی وسط کار، از یه طرف محیط جدیده و هنوز روت به همکارات باز نشده ... سخته خانم!
.
بزار اين جوري بگم كار جديد بهت انگيزه ميده ، هدف جديد ميده پيشرفت مي كني يعني يك جورايي آپديتت مي كنه و مجبور ميشي چيزهاي جديد يادبگيري و در مورد همكار هم خوب نشناسي هم بالاخره با ادماي جديد اشنا ميشي دوستاي جديد پيدا مي كني ، اينا خوبن در مورد سختيش هم قبول دارم سخته ولي ارزش داره و قشنگه ، من كه فعلا نمي تونم كار كنم چند جا رفتم گفتم ضوابط مون جوريه كه دانشجو نمي تونيم برداريم البته يك جايي تابستون رفته بودم و تا نصف حل شده بود و اموزش هم رفتم و خلاصه به معده ام قول داده بود كه حله ولي نشد و منم نشستم درس مي خونم و حالا حالا ها كار در قسمتم نيست و ديگه پيگير نيستم
######
راستي اقا امير يك خواهشي دارم البته مي خواستم بخش لينوكس بگم ولي چون اينجا بحث لينوكس باز كردن اينجا ميگن تا شايد دوستان هم همين مشكل رو داشتن
يعني يك راهنمايي مي خوام
من فدورا١٩ نصب كردم اين فدوراي من يك جوري بود كلا مثلا مي زدم آبديت كه بياره هيچي نمي اورد كلي گير مي كرد منم فكر كردم شايد من بلد نيستم پاك كردم ابونتو نصب كردم حالا اين ابونتو من هم باز گير مي كته و يا برنامه مي زنم باز نمي كنه يا مثلا با filezilla مشكل داره داخل پوشه رو در مسير انتخابي باز نمي كنه ، دابل كليكم كار نمي كنه آبديت هم كردم ولي حل نشد البته آپگريد مياره كه بكنم ولي چون فعلا مشكل داره موندم آبگريد كنم يا نه اصلا اينم پاك كنم slackware نصب كنم يا نه كلا نسخه سرور يعني سنت او اس نصب كنم ، نظرت چيه؟ چي بهتره؟ چرا اين هنگ مي كنه؟و هم مشكل فدورا چي بود؟
در مورد جمله ات كه نوشته بودي حالا چيزي نشده نتوني واسه همين بري ويندوز استفاده كني( دقيق كلماتت يادم نيست مفهوم اش فكر كنم اين بود ) پس واسه نگاه كردن به نمراتت در گلستان چي كار مي كردي لينوكس كه اينرنت اسكپلورر نداره و تا اونجا كه اطلاع دارم در wine هم نيست اونو چه جوري نگاه مي كردي؟
در كل راهنمايي در مورد انتخاب اين هدفم هست يك سيستم عاملي مي خوام كه تاخير نداشته باشه هر برنامه كليك كردم زود باز كنه قوي ياشه ظاهرش برام مهم نيست

آخرین ویرایش:

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
۱.خب اگه کتاب توی بازار بوده نخریدنش از نظر اقتصادی به ناشر و از نظر علمی به شما ضرر میزنه. قسمت اقتصادیش که هیچی اما کتاب علمی باید برای شما رفرنس حساب بشه، نه اینکه فقط یه دور بخونید امتحان بدید بره پی کارش. در این صورت باز هم خرید یه نسخه، به خصوص نسخه چاپی بسیار مفیدتر خواهد بود.

۲. هارد کپی همون کتاب چاپ شده اس خانم، فایل دیجیتال نیست. نمیدونم کتابهای الکترونیکی درست و حسابی رو دیدید یا نه، اما خیلی با یه پی دی اف (حتی با کیفیت) فرق داره!
شما خریدار بالقوه اون کتاب محسوب نمیشی، چون اگه به هیچ روش دیگه ای هم نتونی پیدا کنی، باز هم نمیری بخریش. در بدترین حالت قرض می‌گیری یا میری کتابخونه می‌خونی.پس واسه اون ناشر فرق زیادی نمی‌کنه. خریدار بالقوه هم وقتی واقعا یه کتاب درست حسابی بخواد میره و نسخه چاپیش رو می‌خره.

۳. در مورد ISP من ندیدم همچین چیزی (و نشنیدم). اصلا ما داریم می‌گیم Internet Service Provider یعنی ارائه دهنده خدمات اینترنت، پس خدماتی که ارائه می‌ده همون اینترنته، یعنی همون پهنای باند! بعد شما می‌گی پول اون رو نمیگیره، پول خدمات رو می‌گیره؟! کدوم خدمات؟ در مورد گوشی موبایل حرف شما تا حدی صادقه، بعضی مراکز (معمولا Carrier ها) گوشی های موبایل رو با قیمت خیلی پایین تر ارائه می‌کنن اما خب اون گوشی رو فقط با اون کریر میشه استفاده کرد و مسلما شما با خرید اون گوشی یه پلن هم می‌خرید دیگه...

4.شما به عنوان یه کارشناس فناوری اطلاعات باید این مدل های تجاری (Business Model ها) رو بیشتر بشناسی. الان 4shared چجوری پول در‌میاره؟ دراپ باکس چطور؟ اینا به شما اکانت رایگان می‌دن. بعد مثلا ۲ یا حتی تا ۱۰ - ۱۲ گیگابایت به شما فضای رایگان می‌دن. اما اگه بیشتر بخواید باید اکانت پولی داشته باشید. یا مثلا در مورد سرویس هایی شبیه 4shared اگه شما اکانت پولی داشته باشی دانلودت سریعتره. خب شما میگی که ای بابا مگه چند نفر میرن اکانت پولی بخرن؟ اما گزارشات مالی این شرکتها چیز دیگه ای میگه... همه اشون در حال سودآوری هستن. اصلا RedHat، غول سیستم عامل های آزاد ولی غیر رایگان، چجوری به درآمد بیلیونی (میلیاردی) رسید؟ در حالی که سورس RedHat هم توی بازار هست و نسخه رایگانش هم به اسم CentOS قابل استفاده است! حتی بعضی مدلهای تجاری هست که من و شما هنوز نفهمیدیم چجوری کار می‌کنن اما در حال سودآوری هستن!! مثلا یه سری سایت ها هست که نه اشتراکشون پولیه، نه ارائه خدمات و نه هیچ چیز دیگه، تبلیغات و غیره هم ندارن، اما در حال سودآوری هستن!!
سعی کنید این مدلهای تجاری جدید رو یاد بگیرید، فردا لازمتون می‌شه. دیگه بازار به اون شکلی که من فلان کالا یا خدمات رو قایم کنم بعد هرکی خواست انقدر بهش بفروشم کار نمیکنه...

5.در مورد GitHub چیزی می‌دونید؟ اگه نه سریعا برید و اطلاعات بگیرید! یه شبکه واسه برنامه نویس‌ها است. شما یه پروژه تعریف می‌کنی و میای کدهاتو روش میزاری. حالا در طول زمان هم اینو ممکنه تغییر بدی و با سیستم ورژن کنترلی که داره همیشه مردم جدیدترین نسخه رو می‌بینن. خیلی ها نرم افزارهای خیلی عالی روش گذاشتن، حتی خیلی ها روش Library های خیلی خوب و مفیدی طراحی کردن و گذاشتن. همه هم به رایگان! یه سری به دنیای نرم افزارهای آزاد بزنید، دیدتون عوض می‌شه.
دقت کنید، برنامه نویس های نرم افزارهای آزاد باد هوا نمیخورن! اونا هم خرج دارن و درآمد نیاز دارن، اما مدل های تجاریشون با اون چیزی که شما فکر می‌کنید فرق می‌کنه.

1. خب مسلما" اگه دیدم اینطوری باشه یه دور بخونم امتحان بدم و بعدش دیگه هیچی
کتاب و پی دی اف فرقی نداره!! کتاب تو قفسه میمونه! پی دی اف تو سیستم!!!
درباره ی نسخه ی چاپی بودنش هم بعضی ها رو دیدم با نسخه ی دیجیتالی راحت ترند:| ولی من با همون چاپی راحتم:D

2.میخواستم بپرسم هااا!! ولی گفتم چون بعدش اسکن اوردید حتما" هاردکپی میشه نسخه ی دیجیتال اصلی:sweatdrop:

3. بله شما درست میگید... چند وقت پیش یه بحثی تو کلاسمون شد درباره همین اینترنت و پهنای باند... که گفتن اینجوریه!! منم بدون تحقیق حرف رو مطرح کردم!!
الان به این ISP سر زدم!!! ولی واقعا" خدماتشون فوق العاده است :|:w22:

4.درباره ی شرکتایی مثل دراپ باکس و 4shared و از این قبیل بحث یکم فرق میکنه!! اینا فضای رایگان میدن...
ولی مثلا" نرم افزاری دیگه مثل mindmeister نسخه رو آزمایشی چند وقت میذارن استفاده کنید بعدش اگه باز بخواین استفاده کنید باید پول بدید!!!
این سیاست رو بیشتر دیدم تو نرم افزار...
آره حتما" نیاز هست که Business Model رو یاد بگیرم... انشالله بعده امتحانا میخونم بعد تاپیک میزنم اگه بقیه هم دوست داشتن سر مدل های مختلف بحث کنیم و از اطلاعات هم بهره ببریم..

5. باید بعده امتحانا خیلی چیزا یاد بگیرم..... میخوام کلا" از ویندوز مهاجرت کنم به اوبونتو:D

=================
پ.ن : فتوشاپ آنلاین رو برای ایرانی ها فیلتر کردن:| هفته ی پیش درست بود هااا:|

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
۱.خلاصه به معده ام قول داده بود
۲.حالا حالا ها كار در قسمتم نيست و ديگه پيگير نيستم
۳. مي زدم آبديت كه بياره هيچي نمي اورد كلي گير مي كرد
۴.اين ابونتو من هم باز گير مي كته و يا برنامه مي زنم باز نمي كنه يا مثلا با filezilla مشكل داره داخل پوشه رو در مسير انتخابي باز نمي كنه
۵.دابل كليكم كار نمي كنه آبديت هم كردم ولي حل نشد
۶.اينم پاك كنم slackware نصب كنم يا نه كلا نسخه سرور يعني سنت او اس نصب كنم
۷. واسه نگاه كردن به نمراتت در گلستان چي كار مي كردي لينوكس كه اينرنت اسكپلورر نداره و تا اونجا كه اطلاع دارم در wine هم نيست اونو چه جوري نگاه مي كردي؟
۸.يك سيستم عاملي مي خوام كه تاخير نداشته باشه هر برنامه كليك كردم زود باز كنه قوي ياشه ظاهرش برام مهم نيست
۱. :eek: :surprised: به معده ات قول داده بودی؟؟ به معده ات؟ با معده ات صحبت هم می‌کنی؟ اون هم جواب می‌ده؟ زیر قولت زدی ناراحت هم شد؟ باهم قهر هم می‌کنین؟
۲. اگه منتظر قسمتی همین جوری بشین تا خودش بیاد. اصلا همه آدمهای موفق دنیا همه همینجوری بودن، همه منتظر شدن قسمت خودش بیاد سراغشون.
۳. یعنی چی میزدم آپدیت که بیاره؟ چی می‌زدی؟ انتظار داشتی چی بیاره؟ به اینترنت وصل میشد؟
۴. گیر می‌کنه یعنی چی؟ اگه یه آدم بی‌سواد به من میگفت سیستمم گیر میکنه مشکلی نداشتم، اما به مهندس آی تی بگه سیستمم گیر میکنه ... . برنامه میزنی؟ منظورت اینه برنامه رو انتخاب میکنی؟با ترمینال هم اجرا می‌کنی همینه؟ gnome داری؟ gnome-system-monitor رو چک کردی ببینی اوضاع پراسس ها و منابع (Resources) در چه حاله؟ چقدر Swap تعریف کردی؟ بحث رو در تاپیک خودش ادامه بده.
۵.دابل کلیک؟ کجا دابل کلیک کردی که میگی کار نمیکنه؟ چی رو آپدیت کردی؟ چجوری؟
۶. طرف Slackware و ArchLinux و اینا توصیه می‌کنم فعلا نری. چون اینا توزیع های حداقلی هستن، یعنی حداقل پکیج ها و برنامه های لازم یه سیستم عامل روشون نصبه. به درد کاربر تازه کار نمی خوره. من خودم اومدم ArchLinux نصب کنم گرخیدم!! گذاشتم سرفرصت. نسخه سرور فرقی به حال تو نمی‌کنه، یه سری سرویس های اضافه روش نصبه که به درد کاربر عادی نمی‌خوره.
۷.گیر دادی‌ها! اما سیستم گلستان مشکل من نبود، مشکل دانشگاه پیام نور بود. اونا یه سیستم داغون عقب افتاده داشتن. من واسه بازی کردن یه ویندوز دارم، از اون استفاده می‌کردم (توی اوبونتو هم به راحتی میشه بازی کرد، اما یه سری بازی‌ها واسه ویندوز طراحی می‌شه، دلیل اصلیش هم DirectX هست که انصافا از قوی ترین کتابخانه های گرافیکی دنیاست).
۸. تو مشکلت سیستم عامل نیست، سخت افزار قوی تر می‌خوای. اوبونتو با پردازنده ۱ گیگاهرتز، رم ۵۱۲ مگابایت و هارد ۶۰ گیگابایتی هم کار می‌کنه (ویندوز ۷ با این مشخصات بوت نمیشه)، اما انتظار نداری که همه برنامه ها سریع اجرا بشه. قوی بودن رو هم برای ما تعریف کنید لطفا!

۱. خب مسلما" اگه دیدم اینطوری باشه یه دور بخونم امتحان بدم و بعدش دیگه هیچی
کتاب و پی دی اف فرقی نداره!! کتاب تو قفسه میمونه! پی دی اف تو سیستم!!!
درباره ی نسخه ی چاپی بودنش هم بعضی ها رو دیدم با نسخه ی دیجیتالی راحت ترند:| ولی من با همون چاپی راحتم:D

۲.درباره ی شرکتایی مثل دراپ باکس و 4shared و از این قبیل بحث یکم فرق میکنه!! اینا فضای رایگان میدن...
ولی مثلا" نرم افزاری دیگه مثل mindmeister نسخه رو آزمایشی چند وقت میذارن استفاده کنید بعدش اگه باز بخواین استفاده کنید باید پول بدید!!!
این سیاست رو بیشتر دیدم تو نرم افزار...
آره حتما" نیاز هست که Business Model رو یاد بگیرم... انشالله بعده امتحانا میخونم بعد تاپیک میزنم اگه بقیه هم دوست داشتن سر مدل های مختلف بحث کنیم و از اطلاعات هم بهره ببریم..

۳. باید بعده امتحانا خیلی چیزا یاد بگیرم..... میخوام کلا" از ویندوز مهاجرت کنم به اوبونتو:D
=================
۴. فتوشاپ آنلاین رو برای ایرانی ها فیلتر کردن:| هفته ی پیش درست بود هااا:|
۱.بله دقیقا همینطوره، اگه شما می‌خواید یه بار بخونید واقعا انقدر دردسر نداره، چون همون یه بار رو می‌تونید از کتابخونه قرض بگیرید! اما اگه قراره کتابو یه بار بخونید و بعد دیگه بزارید کنار، دیگه در مورد علم و دانش صحبت نکنید. دانشمند همیشه نیاز به رفرنسش داره، با اون فرمتی که دوست داره یا براش راحت تره (نگه داشتن ۲۰۰ یا حتی ۲۰۰۰ تا کتاب دیجیتالی راحت از کتاب چاپیه).
۲. اون روش استفاده آزمایشی هم یکی از روشهای تقریبا سنتیه که خب معمولا قابل دور زدنه. یکی از بامزه ترین مواردش هم WinRAR هست که به شما ۴۰ روز فرصت آزمایش برنامه رو می‌ده و بعد از اون هر بار بهتون هشدار میده که دوره آزمایش تموم شده و باید نرم افزار رو بخرید... اما هیچ وقت نرم افزار رو از کار نمیندازه!!! خیلی کم بودن تعداد افرادی که به طور شخصی (نه برای سازمان) رفتن و لایسنس WinRAR خریدن.
۳. سنگ بزرگ علامت نزدنه. یهو تغییر کردن باعث میشه که وحشت کنید. توصیه می‌کنم اول یه اوبونتو نصب کنید و سعی کنید باهاش کار کنید. هرجا گیر کردید سعی کنید با یه تلاش کم حلش کنید، اگه نشد واسه اون کار از ویندوز استفاده کنید. اما بعدش دوباره بیاید و ببینید چطور میشه حلش کرد. به طور کل موقعی که تازه کار با سیستم رو شروع کردید توصیه نمی‌کنم که خیلی درگیر جزئیات بشید و سعی کنید به هر قیمتی که شده حتما با اوبونتو کارتون راه بیفته، نه ، اینطوری زده می‌شید.
برای کاربری عادی مشکل خاصی نخواهید داشت.
۴.این سایت محصول خود Adobe بود؟ چیکار می‌کرد؟ نرم افزار ویرایش عکس آنلاین بود؟

9shenas

عضو جدید
دوستان راهنمایی میخوام
به نظرتون بهترین کتاب(فارسی) واسه یادگیریcو c++چیه؟

kazhalbonita

عضو جدید
سلام ....
خوب حالا که همتون IT خوندین میشه یه سایت بدون فیلتر مجانی برای آپلود کردن فایل به من معرفی کنین ؟ ممنون میشم

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"فن آوری اطلاعات" یا "فناوری اطلاعات" ؟ :razz:
فن آوری: آوردن تکنولوژی (50% v)، فناوری: تکنولوژی (n).
در کاربرد تفاوت خاصی با هم ندارند. ولی عموما واژه ی "فناوری" به کار میرود.

دوستان راهنمایی میخوام
بستگی به سطح آشنائی شما با برنامه نویسی دارد.
برای زبان C، کتاب برنامه نویسی به زبان C مهندس جعفرنژاد قمی بد نیست. مباحث را به صورت جرئی توضیح داده است.

سلام ....
خوب حالا که همتون IT خوندین میشه یه سایت بدون فیلتر مجانی برای آپلود کردن فایل به من معرفی کنین ؟ ممنون میشم
سلام!
کافی است در گوگل "آپلود فایل" و... را جستجو کنید. برای مثال: PicoFile
+ فقط به خاطر اینکه IT خواندم، یک سایت بدون فـیلتر مجانی برای آپلود فایل به شما معرفی کردم! :smile:

redhood

کاربر فعال

یادم میاد تو مدرسه به ما می گفتن تا جایی که می تونید جدا بنویسید کلمه هارو، واسه همینه به نظرم از لحاظ دستور زبان "فن آوری" باید درست تر باشه
می خواستم بدونم از لحاظ کاربردی یا معنایی که فرقی نمی کنه؟

9shenas

عضو جدید

بستگی به سطح آشنائی شما با برنامه نویسی دارد.
برای زبان C، کتاب برنامه نویسی به زبان C مهندس جعفرنژاد قمی بد نیست. مباحث را به صورت جرئی توضیح داده است.

سلام!
کافی است در گوگل "آپلود فایل" و... را جستجو کنید. برای مثال: PicoFile
+ فقط به خاطر اینکه IT خواندم، یک سایت بدون فـیلتر مجانی برای آپلود فایل به شما معرفی کردم! :smile:

قمی که دور باشد ان شا الله از دنیای کامپیوتر
بهترین کتابو میخوام(البته فارسی:|)

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
۴.این سایت محصول خود Adobe بود؟ چیکار می‌کرد؟ نرم افزار ویرایش عکس آنلاین بود؟

بله ویرایش آنلاین عکس بود...
البته خیلی پیشرفته نبود.. بیشتر رو تغییر رنگها و اینا میشد کار کنی..

دوستان راهنمایی میخوام

سی ++ نوشته ی لیفور مترجم قلزم کتاب خوبی بود ما خوندیم..
برای چی میخواین؟ دانشگاه؟ یا یادگیری خودتون؟ اگه میخواین بعدا باهاش کار کنید پیشنهاد ام اینه که c++ یا c# کار کنید. که زبان شی گرا باشه..
سی ساختار یافته است و کار کردن باهاش مدت طولانی تری وقت میگیره(منظورم برای یه پروژه است..)

آخرین ویرایش:

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آغا ما یه خواستگاره it داشتیم خودشم نمی دونست رشتش به چه دردی میخوره..!!!

redhood

کاربر فعال

من خودم با قمی مشکل دارم :D ولی موندم چرا همه باهاش مشکل دارن، یعنی سوال شده برام

چرا کتاب فارسی؟ به نظر من کتاب های فارسی مطلب رو خوب نمیرسونن

Drago

کاربر ممتاز
"فن آوری اطلاعات" یا "فناوری اطلاعات" ؟ :razz:
هیچکدوم : فن‌آوری اطلاعات.
نیم‌فاصله نقش مهمی توی زبان فارسی ایفا می‌کنه که متاسفانه بیشتر وقت‌ها درست استفاده نمی‌شه. مثلا «ها»ی چسبیده (مثل اسب‌ها، درخت‌ها) رو باید با نیم‌فاصله نوشت، یا «می» در افعال استمراری (مثل می‌شد، می‌دوید).

از نظر معنایی تفاوت فاحشی نداره، اما از نظر دستور زبان بهتره که با نیم فاصله نوشته بشه (سر هم بودنش غلط نیست).
سلام ....
خیر، نمی‌شه.
آغا ما یه خواستگاره it داشتیم خودشم نمی دونست رشتش به چه دردی میخوره..!!!
شما خواستگار میاد خونتون ازش می‌پرسین رشته‌ات رو توضیح بده؟
موجودات غریبی هستند این معمار جماعت...
۱.من خودم با قمی مشکل دارم :D ولی موندم چرا همه باهاش مشکل دارن، یعنی سوال شده برام

۲.چرا کتاب فارسی؟ به نظر من کتاب های فارسی مطلب رو خوب نمیرسونن
۱.کسی مشکل شخصی باهاش نداره که! کتابهایی که به اسم ترجمه (یا از اون بدتر تالیف) ایشون منتشر می‌شه کیفیت نداره. مثلا یکپارچگی اسامی حفظ نشده، هر جاش یه جور ترجمه یا تالیف شده و دقیقا مشخصه که کار یه نفر نیست! از اون هم بگذریم درست مطالب رو نمی‌تونه بیان کنه.
اصلا مگه یه نفر در چندمورد می‌تونه صاحب نظر باشه؟! طرف رو می‌بینی ۱۵ تا کتاب چاپ شده داره، همه در مورد مثلا جاوا هست. اما ایشون از COBOL تا Ruby رو تالیف و ترجمه می‌کنه!! مشخصه که این مطالب عمیق نخواهد بود...
۲. مشکل از کتاب‌ها یا مترجم ها نیست (عموما البته! استثنا رو در مورد ۱ داریم!)، مشکل از زبان فارسیه که پتانسیلش واسه این موارد کمه. از طرفی همه چی‌ رو نمی‌شه ترجمه کرد، به جای Enumeration چی بگیم؟ «یکایک شماری»؟!! اگه هم مترجم بخواد همون کلمه انگلیسی رو بزاره از نظر ویراستاری درست نیست. کلمه انگلیسی رو با حروف فارسی هم بخواد بنویسه ناخوانا میشه، یا در بهترین حالت چند خوانش ازش خواهیم داشت (اینیومریشن؟ اینیومیریشن؟ آیا امکان نداره که کسی اینو inivmershen بخونه؟)

redhood

کاربر فعال
نیم فاصله رو هستم :D
منظورم جدا نوشتن یا چسبیده نوشتن بود، حالا جدا با space یا نیم فاصله
البته می دونم نیم فاصله درسته، ولی تو تایپ space راحت تره :-" شایدم من تنبلم

در مورد جعفر نژاد قمی من شنیدم که خودش استاد زبانِ، به دانشجو هاش میده ترجمه میکنن!
کتاب هایی که به اسم ایشونن همیشه تو ترجمه مشکل دارن

قبول دارم فارسی قدرت توضیح این جور موارد رو نداره، البته ایرادی هم وارد نیست به نظر من
یه استادی داشتیم می گفت کامپیوتر و هر چی که مربوطه بهش رو انگلیسی زبان ها ساختن، پس نمیشه به فارسی روان ترجمه اش کرد
به دانشجو هایی که تو برنامه هاشون فنگلیش استفاده می کردن نمره نمیداد :D

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما خواستگار میاد خونتون ازش می‌پرسین رشته‌ات رو توضیح بده؟
موجودات غریبی هستند این معمار جماعت...

آره جون تو پرسیدیم...اینجوری نیگا میکرد:question:
نه خیلی غریب نیستیم ...همین بغله خونمونه..

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
یک ناحیه بین مصر و سودان هست به نام بئر طویل (Bir Tawil) که نه مصر و نه سودان نمیخوانش، محل خوبی برای Human Habitat هست!

نظرتون چیه اونجا رو به عنوان کشور مستقل اعلام کنم؟

(بحث جدی ;) ).

تمام ویژگی های کشور رو داره :

۱. حداقل یک مایل طول یا عرض یا یک مایل مربع مساحت
۲. تحت حکومت هیچ کشوری نباشد.
۳. برای یکجانشینی بشری (Human Habitat) مناسب باشد.

Drago

کاربر ممتاز
منظورم جدا نوشتن یا چسبیده نوشتن بود

یه استادی داشتیم [...] به دانشجو هایی که تو برنامه هاشون فنگلیش استفاده می کردن نمره نمیداد :D
به طور کلی جدا نوشتن توصیه می‌شه، اما سر‌هم نوشتن هم غلط نیست.

خداییش یه جاهایی فینگیلیش نوشتن باعث بامزه شدن ماجرا میشه! مثلا اسم پراسیجر : fnc_get_annual_sale_discount_sarshekan !! طرف معادل سرشکن رو بلد نبوده :D

آره جون تو پرسیدیم...اینجوری نیگا میکرد:question:
نه خیلی غریب نیستیم ...همین بغله خونمونه..
غریبه نیستید، غریب هستید، عجیب و غریب درواقع.
نمونه اش همین سوالاتی که توی خواستگاری می‌پرسید.
یک ناحیه بین مصر و سودان هست به نام بئر طویل (Bir Tawil) که نه مصر و نه سودان نمیخوانش، محل خوبی برای Human Habitat هست!

نظرتون چیه اونجا رو به عنوان کشور مستقل اعلام کنم؟

(بحث جدی ;) ).

تمام ویژگی های کشور رو داره :

۱. حداقل یک مایل طول یا عرض یا یک مایل مربع مساحت
۲. تحت حکومت هیچ کشوری نباشد.
۳. برای یکجانشینی بشری (Human Habitat) مناسب باشد.
آخه مرد حسابی کجاش برای یکجا نشینی بشر مناسبه؟!! منابع طبیعی داره آخه؟ به دریا نزدیکه؟ نفت داره؟ چی داره کسی بخواد بره اونجا رو مستقل اعلام کنه؟!!
تو که داری اقدام می‌کنی حداقل مناطق بی‌صاحب جنوبگان (قاره قطب جنوب) رو برو تصاحب کن که یه سری منابع احتمالی توی خاکش هست!

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یادم میاد تو مدرسه به ما می گفتن تا جایی که می تونید جدا بنویسید کلمه هارو، واسه همینه به نظرم از لحاظ دستور زبان "فن آوری" باید درست تر باشه
بله صحیح است.
فکر نمیکنم.

:))
عرض کردم بستگی به خودتان دارد که سطح فراگیری و یا آشنائیتان با زبانهای برنامه نویسی و... چقدر باشد.
کتابهای فارسی هم طرفداران خودش را دارد. برای کسانی که زبانشان خوب نیست و میخواهند از صفر شروع کنند و کمتر به زحمت بیفتند، گزینه ی بدی نیست.
ولی معمولا منابع انگلیسی توصیه میشود.

redhood

کاربر فعال
به طور کلی جدا نوشتن توصیه می‌شه، اما سر‌هم نوشتن هم غلط نیست.

خداییش یه جاهایی فینگیلیش نوشتن باعث بامزه شدن ماجرا میشه! مثلا اسم پراسیجر : fnc_get_annual_sale_discount_sarshekan !! طرف معادل سرشکن رو بلد نبوده :D

آره خیلی :)) ماجراها داره این فینگیلیش :-j

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
۱. :eek: :surprised: به معده ات قول داده بودی؟؟ به معده ات؟ با معده ات صحبت هم می‌کنی؟ اون هم جواب می‌ده؟ زیر قولت زدی ناراحت هم شد؟ باهم قهر هم می‌کنین؟
۲. اگه منتظر قسمتی همین جوری بشین تا خودش بیاد. اصلا همه آدمهای موفق دنیا همه همینجوری بودن، همه منتظر شدن قسمت خودش بیاد سراغشون.
۳. یعنی چی میزدم آپدیت که بیاره؟ چی می‌زدی؟ انتظار داشتی چی بیاره؟ به اینترنت وصل میشد؟
۴. گیر می‌کنه یعنی چی؟ اگه یه آدم بی‌سواد به من میگفت سیستمم گیر میکنه مشکلی نداشتم، اما به مهندس آی تی بگه سیستمم گیر میکنه ... . برنامه میزنی؟ منظورت اینه برنامه رو انتخاب میکنی؟با ترمینال هم اجرا می‌کنی همینه؟ gnome داری؟ gnome-system-monitor رو چک کردی ببینی اوضاع پراسس ها و منابع (Resources) در چه حاله؟ چقدر Swap تعریف کردی؟ بحث رو در تاپیک خودش ادامه بده.
۵.دابل کلیک؟ کجا دابل کلیک کردی که میگی کار نمیکنه؟ چی رو آپدیت کردی؟ چجوری؟
۶. طرف Slackware و ArchLinux و اینا توصیه می‌کنم فعلا نری. چون اینا توزیع های حداقلی هستن، یعنی حداقل پکیج ها و برنامه های لازم یه سیستم عامل روشون نصبه. به درد کاربر تازه کار نمی خوره. من خودم اومدم ArchLinux نصب کنم گرخیدم!! گذاشتم سرفرصت. نسخه سرور فرقی به حال تو نمی‌کنه، یه سری سرویس های اضافه روش نصبه که به درد کاربر عادی نمی‌خوره.
۷.گیر دادی‌ها! اما سیستم گلستان مشکل من نبود، مشکل دانشگاه پیام نور بود. اونا یه سیستم داغون عقب افتاده داشتن. من واسه بازی کردن یه ویندوز دارم، از اون استفاده می‌کردم (توی اوبونتو هم به راحتی میشه بازی کرد، اما یه سری بازی‌ها واسه ویندوز طراحی می‌شه، دلیل اصلیش هم DirectX هست که انصافا از قوی ترین کتابخانه های گرافیکی دنیاست).
۸. تو مشکلت سیستم عامل نیست، سخت افزار قوی تر می‌خوای. اوبونتو با پردازنده ۱ گیگاهرتز، رم ۵۱۲ مگابایت و هارد ۶۰ گیگابایتی هم کار می‌کنه (ویندوز ۷ با این مشخصات بوت نمیشه)، اما انتظار نداری که همه برنامه ها سریع اجرا بشه. قوی بودن رو هم برای ما تعریف کنید لطفا!

؟
1.اين يك جمله ي تركي هست وقتي خيالت از يك چيزي راحت باشه و مطمئن باشي ميشه اونوقت ميگن به معده ات قول دادي يعني اطمينان خاطر داري كه ميشه ولي خوب تشد يعني چون چك تضميني گرفته بودن و هم اولش امتحان داده بودم و هم جند مصاحبه و اموزش فكر مي كردم حتما اكي هست و داره روال هاي اداري طي ميشه و به زودي اكي ميشه ولي نشد
٢، نه منتظر قسمت نيستم مي خوام اين درس تموم بشه و هم در اين مودت سيسكو و لينوكس رو يادبكيرم به عبارتي تخصص بلد باشم بعد پيگيري كنم
٣.يعني گزينه آپديت رو مي زدم ولي هيچ صفحه اي نمياورد و تغييري در صفحه ايجاد نمي شد، اره اينترنت وصل بود نت ام مشكل نداشت كانكت بود
٤.ببين. منظوورم اينه مثلا برنامه مسنجر رو ميزنم باز كنه ولي فقط آيكن اش رو در منوي سمت چپي نشون ميده ديگه برنامه رو باز نمي كنه كليك هم مي كنم نمياره فقط يك عكس ايكن گوشه باز هست برنامه صفحه اش رو باز نمي كنه ، اره gnome هست مشكل از سخت افزار و كمبوش نيست يعني چيزي باز نمي كنم كه بكم سيستم نمي كشه ببين خود محيط مشكل دارم كه باز نميشن ،
٥.ببين كلا هرجا مي زنم اجرا نميشه انگار دابل كليك اصلا تعريف نشده فقط برنامه ها با راست كليك انتخاب گزينه open باز ميشن ببين مثلا من filezilla رو باز مي كنم مي خوام از داخل بوشه hone يك پوشه اي رو انتخاب كنم ولي نمي تونم زيرشاخه پوشه hone رو باز كنم يعني اصلا نمي تونم مسير زيرپوشه رو باز كنم
٦ د تركي هم ياد گرفتي مباركهههه تو بترسي اونوقت ما چي بگيم نتوس امتحان كن تو مي توني اقا امير ديگه نمي خواي به ما لينوكس ياد بديمن كه خيلي دوست داشتم ازت يادبگيرم
٧.نه بحث گير دادن نيست فكر كردم شايد يك نرم افزار خاصي واسه استفاده مي كني خواستم اونو بدونم ولي اقا امير جدي برو شكر كن كه از پيام نور خلاص شدي شايد الهام مخالفت كنه ولي جدي پيام نور امسال خيلي اذيت ام كرده فقط خدا خدا مي كنم اين. يك سال هرچه زودتر تموم بشه
٨.نه سخت افزار قوي نمي خواي مي خوام از سخت افزارم بهينه ترين استفاده رو كنم وقتي لينوكس در سيستم يك گيگاهرتز و رم ٥١٢ كار مي كنه اونوقت بايد در سيستم من كه core i5 هست و رم ٤ مثل ساعت كار كنه پس چرا سيستم من گير مي كنه و اين قدر كند عمل مي كنه
تعريف قوي : سيستمي كه وقتي برنامه اي اجرا مي كني به خوبي و سريع اجرا بشه يعني تاخير اجرا خيلي كم باشه مشكلي با آپديت و ماوس و غيره نداشته باشه
من اين برنامه اي هايي كه مدنظر دارم سنگين نيستن مثل filezilla , pidgin messenger ، اگه اين مشكل در gns داشتم مي گفتم مشكل از برنامه اس ولي نه مشكل از سنگيني برنامه و كمبود منابع نيست
شرمنده طولاني شد

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
آخه مرد حسابی کجاش برای یکجا نشینی بشر مناسبه؟!! منابع طبیعی داره آخه؟ به دریا نزدیکه؟ نفت داره؟ چی داره کسی بخواد بره اونجا رو مستقل اعلام کنه؟!!
تو که داری اقدام می‌کنی حداقل مناطق بی‌صاحب جنوبگان (قاره قطب جنوب) رو برو تصاحب کن که یه سری منابع احتمالی توی خاکش هست!

طبق Antarctican Treaty (پیمان نامه جنوبگانی) بیش از ۵۰ عضو سازمان ملل اون رو به رسمیت نخواهند شناخت! از طرفی، نزدیک بودن بئر الطویل به رشته کوه جبل الطویل و مثلث حلائب و همچنین همسایگیش با مصر و سودان شمالی مفیده (میشه تجارت راه انداخت). تحمل طوفان های جنوبگانی هم خیلی مهمه.

البته از سازه های مصنوعی هم میشه کمک گرفت :
http://en.wikipedia.org/wiki/Sealand

از طرفی هم اکنون یک کشور خیالی و اینترنتی رو اداره میکنم :)D) ولی دوست دارم کشور واقعی باشه. امیدوارم جوابت رو به این پست بخونم :)

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
1.
٦ د تركي هم ياد گرفتي مباركهههه تو بترسي اونوقت ما چي بگيم نتوس امتحان كن تو مي توني اقا امير ديگه نمي خواي به ما لينوكس ياد بديمن كه خيلي دوست داشتم ازت يادبگيرم
٧.نه بحث گير دادن نيست فكر كردم شايد يك نرم افزار خاصي واسه استفاده مي كني خواستم اونو بدونم ولي اقا امير جدي برو شكر كن كه از پيام نور خلاص شدي شايد الهام مخالفت كنه ولي جدي پيام نور امسال خيلي اذيت ام كرده فقط خدا خدا مي كنم اين. يك سال هرچه زودتر تموم بشه
یعنی من!!! شنیدم که پیام نور سخت میگیره و امتحاناتش شده در حد المپیاد!!! عجیب هم نیست.
آقا امیر بیشتر تمایل دارن تا خودتون یاد بگیرید و بعد اگه جایی اشکال داشتید از ایشون بپرسید (با شناختی که از دراگو دارم).

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
یعنی من!!! شنیدم که پیام نور سخت میگیره و امتحاناتش شده در حد المپیاد!!! عجیب هم نیست.
آقا امیر بیشتر تمایل دارن تا خودتون یاد بگیرید و بعد اگه جایی اشکال داشتید از ایشون بپرسید (با شناختی که از دراگو دارم).
اره الهام جان منظورم شما بودين
اره امسال كلا شورشو دراورده استادا باز قديما هواي دانشجوها رو داشتن و ميانترم اينا سوال خوب ميدادن حداقل كسي خونده بگيره حالا ولي نه ميانترم سخت مي گيرن حتي بيشت و پنج صدم هم اضافي نميدن

redhood

کاربر فعال

پیام نور رو نگو :( پدر آدم رو در میارن، یکشنبه امتحان هوش مصنوعی داشتم، یعنی از تمام قسمت های سخت کتاب سوال داده بودن!
کلا دوست دارن اذیت کنن دیگه

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
پیام نور رو نگو :( پدر آدم رو در میارن، یکشنبه امتحان هوش مصنوعی داشتم، یعنی از تمام قسمت های سخت کتاب سوال داده بودن!
کلا دوست دارن اذیت کنن دیگه
پس شما هم هوش مصنوعي امتحان داشتين؟ راستش من خيلي خونده بودم ولي سخت بود نتونستم خوب بنويسم ولي بعضي دوستان مي گفتم راحته منم ديگه داشتم به خودم شك مي كردم اخه امارم بد دادم كه نكنه ديكه هوشم تعطيل شده هيچ امتحاني با اينكه مي خونم نمي تونم خوب بنويسم حتي يكي از دوستان نهايت لطف رو كرد برگشت گفت امسال پيام نور خيلي راحت سوال ميده كسي نتونه بنويسه خيلي گيج هست ديگه نمي دونم بايد چي فكر كنم :-(

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
بچه ها من وظیفه دارم از حال و هوای مزخرف امتحان و نمره پایین و ... بیارمتون بیرون :D .

به نظرتون از بین رفتن دو ابرقدرت آلمان نازی و اتحاد شوروی ، به نفع صهیون ها نبود؟!

بالا