گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

iran_it

عضو جدید
خانم رضايي بيا دانشگاه ما,اونجا حضور غياب نداره!
مدير هم نداره!
هيئت علمي هم نداره!
استاد هم نداره!
كلاس هم نداره!
امكانات هم نداره!
از همه بدتر صاحب هم نداره!!
فقط يه چند تن دانشجو نما داره...
آخ اینو خوب اومدی!!!:redface:

کربلایی

مدیر بازنشسته
خانم رضايي بيا دانشگاه ما,اونجا حضور غياب نداره!
مدير هم نداره!
هيئت علمي هم نداره!
استاد هم نداره!
كلاس هم نداره!
امكانات هم نداره!
از همه بدتر صاحب هم نداره!!
فقط يه چند تن دانشجو نما داره...

فدات شم شما که پام پیام نور که تو هیچی خلاصه کردی!!!:(
آخه حیف هیچی نیست که به پیام نور نسبت بدی:surprised:

سلام به همگی.
امروز لپ تاپ دوستم رو از کمدش تو دانشکده دزدیدن. طرف با یه چیزی به قفل فشار داده و درش رو باز کرده.
هممون خیلی ناراحت شدیم. لپ تاپش یه وایو بود. بابتش 1.800000پول داده بود.
امیدوارم خدا سر هیچکس چنین بلایایی نازل نکنه، مخصوصاً سر ادمایی مثه ما که روز و شبشون کامپیوتره.
معلومه دیگه مهندسی که از الان کمد بازکنه واسه دزدی، فردا سر مردم ببین چه کلاهی می ذاره. اینانند اینده سازان این مملکت:cry:

خدا بهش صبر بده!
حتی نمی تونم تصور کنم که اگه خدای نکرده همچی اتفاقی برا من بیافته چی کار میکنم!
خودمو دادر میزنم

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همگی.
امروز لپ تاپ دوستم رو از کمدش تو دانشکده دزدیدن. طرف با یه چیزی به قفل فشار داده و درش رو باز کرده.
هممون خیلی ناراحت شدیم. لپ تاپش یه وایو بود. بابتش 1.800000پول داده بود.
امیدوارم خدا سر هیچکس چنین بلایایی نازل نکنه، مخصوصاً سر ادمایی مثه ما که روز و شبشون کامپیوتره.
معلومه دیگه مهندسی که از الان کمد بازکنه واسه دزدی، فردا سر مردم ببین چه کلاهی می ذاره. اینانند اینده سازان این مملکت:cry:

سلام
چه حالگیری بدی :w06:
اینا که آینده سازا مملکت نیستن طاها جان اینا یک سری دانشجو نما :D ی کم فرهنگ هستن.
فشار زندگی هرچقدر هم زیاد باشه نباید باعث بشه آدم عزت خودش و زیر سوال ببره.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
فدات شم شما که پام پیام نور که تو هیچی خلاصه کردی!!!:(
آخه حیف هیچی نیست که به پیام نور نسبت بدی:surprised:

خدا بهش صبر بده!
حتی نمی تونم تصور کنم که اگه خدای نکرده همچی اتفاقی برا من بیافته چی کار میکنم!
خودمو دادر میزنم

ای بابا زکریا مگه یه لپ تاپ چقدر ارزش داره که بخوای خودت و به خاطرش حلق آویز کنی؟ :w39:
جوونی کار می کنی یه بهترش و می خری.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
خوب با این حساب یعنی اینجا خیلی تحت فشار هستین نه :w24:
ای بابا امیر خان همه جا اوضاع چندان بر وفق مراد نیست و باید بسازی و بسازی و بسازی...

آخ گفتي! تحت فشار تا دلت بخواد!
ما هم فعلا مشغول ساختن هستيم و يواش يواش به سوختن هم نزديك ميشيم!

سلام و شب زیباتون بخیر . بخدا شرمنده ام

سلام و شب زیبای شما هم بخیر . مگه دانشگاهتون بی در وپیکر هستش که اینا رو میگید . مهم خودتون هستید ، با دانشگاه چه کار دارید ؟

دقيقا همينطوره!! كاملا بي در و پيكر هست!!!
وقتي من كه توي اين دانشگاه درس ميخونم رو قراره با آقاي X كه توي يه دانشگاه خوب و منطقه ي نامحروم!!!(قابل توجه Security عزيز!) درس ميخونه رو مقايسه كنن....اوضاع يه جوري ميشه,نه؟

سلام به همگی.

لپتاپ دزد آخرش سرور دزد ميشه!!
در ضمن فكر نميكنم ايشون بعدا آينده ساز بشن...
ولي بچه پولدارين ها! 1800000....

ای بابا زکریا مگه یه لپ تاپ چقدر ارزش داره که بخوای خودت و به خاطرش حلق آویز کنی؟ :w39:
گفتش كه 1800000 تومان ارزش داشته!يعني معادل 18 ميليون ريال!
در ضمن اولا كو كار؟!
دوما ديگه كار كردن خرج خورد و خوراك آدم رو هم نميده چه برسه لپتاپ...

anahita shams

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من اومدم دفاع کنم
drogoدیگه داره خیلی تند میره والا منم پیام نوریم و میدونم پیام نور به خاطر دانشجوی زیاد کاراش هماهنگی نداره ولی دیگه این طوریا نیست که بی در و پیکر باشه .والا ما که مدیر و استاد و کلاس داریم تازه تو درسای تخصصی واصلی هم حضور و غیاب داریم و اگه نریم تو نمره آخر تاثیر میدن .هر کی پیام نورو قبول کرده باید بدونه که نباید به امید دانشگاه بود و پیام نور دانشجو محور هستش و اگه بخوایم بشینیمو منتظر کلاس باشیم در کل عقب میمونیم چون تعداد جلسات ما کم هست ودر هفته دو یا سه روزه با این حساب این کلاسا فقط برای اینه که به ما راهو نشون بدن و در طول هفته باید روی اون درسا وقت بذاریم وگرنه ....
زیاد حرف زدم انگار :D

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آخ گفتي! تحت فشار تا دلت بخواد!
ما هم فعلا مشغول ساختن هستيم و يواش يواش به سوختن هم نزديك ميشيم!

گفتش كه 1800000 تومان ارزش داشته!يعني معادل 18 ميليون ريال!
در ضمن اولا كو كار؟!
دوما ديگه كار كردن خرج خورد و خوراك آدم رو هم نميده چه برسه لپتاپ...
خوب نا برده رنج , گنج میسر نمی شه
درسته حالا خیلی سختی می کشی و ناراحت هستی ولی عوضش برای ارشد خیلی راحت تری و و بعد اینکه نهایتا سختی هم کم شد و ارشدت رو گرفتی دیگه وقط خوردن نون و کره هست و می تونی ... (اینجا می خواستم یه شوخی کنم بی خیال شدم :redface:)

خوب حالا جون آدم چقدر ارزش داره؟کمتر از 1800000 که فکر نمی کنم باشه هست؟
:w20:

اوووووووو خدا داده کار شما اراده کن فقط
یادش به خیر یه استاد دیفرانسیل داشتم به نام مهندس فرهاد یکزمان که واقعا توی زندگی تک تک حرفاش من رو موقع تصمیم گیری ها و فکر کردن ها یاری می کرد .
یه روز توی کلاس وقتی که بحث همین بیکاری و اینا شد بهمون گفتم بابا جون شما لیسانس و فوق لیسانستون رو بگیرید من خودم براتون یه گاری می خرم لبو می ذارم روش برید بفروشید!!!!!!!
بهمون گفتن یک شخص درس خونده (به معنای واقعی) هر کاری رو شروع کنه توش موفق می شه و از بهترین ها می شه (البته با رعایت شرایطی )

بابا حاج امیر اینقدر نا امید نباش.
درسته مشکلات زیاده ولی اینجوری فکر کردن درست نیست
من خودم اگه بخوام نقل مشکلات بگم از همه بیشتر می تونم بگم ولی اصلا اصلا برام مهم نیستن این مشکلات و بهشونم اهمیت نمی دم
از مشکلاتی مثل بی کاری و خرج زندگی گرفته تا مسائل ازدواجی :surprised: و اینجور مسائل.
ولی من عین خیالمم نیست.چون فکر می کنم روی من اثری ندارن این مشکلات :w19:

تصمیم جدی دارم که ادامه تحصیل بدم دیگه بقیش مهم نیست ...

کربلایی

مدیر بازنشسته

امیر جون توجه نکردی، به سمت راست زیر آواتار من نگاه کن ببین محل زندگیم کجاست؟
خب اگه یکی لپ تاپمو بجازه یعنی خونه و زندگی منو با خودش برده:(
همون بهتر که برم دق کنم:surprised:

این آخرین اسپم من در دو ماه آینده بود.:gol:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
امیر جون توجه نکردی، به سمت راست زیر آواتار من نگاه کن ببین محل زندگیم کجاست؟
خب اگه یکی لپ تاپمو بجازه یعنی خونه و زندگی منو با خودش برده:(
همون بهتر که برم دق کنم:surprised:

این آخرین اسپم من در دو ماه آینده بود.:gol:
زکریا چرا اسپم می کنی؟ :w00:
مگه می خوای اخطار بهت بدم :w00: :D

اسپم چیه زکریا جان.اینجا خستگی رو از تن بیرون نکنیم کجا کنیم؟ :w19:
من یکی که ... :w22:

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
راستش یه بار هارد لپ تاپ خودم خراب شد و به هیچ وجه هم نتونستم اطلاعاتشو بردارم و تعویض شد. اون موقع خودم داشتم دیوونه می شدم. خودم نمی تونم تصور کنم که یکی لپ تاپم رو ازم بگیره. الانم به دوستم حق می دم که واقعاً ناراحت باشه.

مشکل ما تو دانشگاهه. از طرفی دانشجو های این جوری وارد قشر دانشگاهی می شن و از طرف دیگه دانشگاه امنیت نداره. همین دیروز علاوه بر لپ تاپ یه کیف و یه موبایل هم از دانشکده به سرقت رفته بود. البته اینم بگم که دانشکده ما خیلی بزرگه و فک کنم الان حدوده 1000نفر دانشجو تو مقاطع محتلفش وجود دارن. در چنین شلوغی باید یکم حراست هم درست کار کنه، که البته حراست با این کارا کاری نداره و فقط دنبال مسائل سیاسی و روابط دختر و پسره.

با مدیر عزیز موافقم. اگه کسی واقعاً بخواد کار کنه کار هست. مثلاً استاد من یه شرکت داره ازم خواست هفته ای 12 ساعت کار کنم و ماهانه 100000 تومن بده، حالا کاری ندارم که منم قبول نکردم ولی خب شما می تونین همینطوری تو چند تا شرکت کار کنین و سر ماه 300000 تومنی به جیب بزنین.

Drago جان کجا بچه پول داریم، مثلاً داریم دانشگاه سراسری درس می خونیما. اگه راستشم بخواین دوستم لپ تاپ رو قسطی گرفته بود.

vahm

عضو جدید
کاربر ممتاز
میبخشید که یهو میام وسط بحث ....ولی واقعا دلم واسه این دوست اقا طاحا سوخت اخه قسطیم گرفته بده...ایشالله اونی که دزدیدتش به خوشی ازش استفاده نکنه...!:razz:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میبخشید که یهو میام وسط بحث ....ولی واقعا دلم واسه این دوست اقا طاحا سوخت اخه قسطیم گرفته بده...ایشالله اونی که دزدیدتش به خوشی ازش استفاده نکنه...!:razz:

وسط بحث نبود 1
اگرم وسط بحث بود شما هم خوب دارید داخلش شرکت می کنید 2 ;)

نه احتمالا ازونجا که می گن از هر دست بدی از همون دست می گیری نمی تونه بخپه خوبی و خوشی ازش استفاده کنه

hazy

عضو جدید
مشکل ما تو دانشگاهه. از طرفی دانشجو های این جوری وارد قشر دانشگاهی می شن و از طرف دیگه دانشگاه امنیت نداره. همین دیروز علاوه بر لپ تاپ یه کیف و یه موبایل هم از دانشکده به سرقت رفته بود. البته اینم بگم که دانشکده ما خیلی بزرگه و فک کنم الان حدوده 1000نفر دانشجو تو مقاطع محتلفش وجود دارن. در چنین شلوغی باید یکم حراست هم درست کار کنه، که البته حراست با این کارا کاری نداره و فقط دنبال مسائل سیاسی و روابط دختر و پسره.
خوش بحالتون همش 1000تا؟؟؟ ما 14000 نفر دانشجو داره دانشگامون D:

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
تشكر

تشكر

سلام به همه ي دوستان گلتوي اين پست ميخواستم از تلاشها ،تحقيقات وراهنماييهاي دوست عزيزمون سركار خانم آناهيتا شمس تشكر كنم.شما هم بيكاريد خوب تشكر كنيد ديگه.زود باشيد ديگه

anahita shams

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ي دوستان گلتوي اين پست ميخواستم از تلاشها ،تحقيقات وراهنماييهاي دوست عزيزمون سركار خانم آناهيتا شمس تشكر كنم.شما هم بيكاريد خوب تشكر كنيد ديگه.زود باشيد ديگه

ای بابا مهندس شرمندم کردی .اصلا الان نمیدونم چی باید بگم :redface:
همتون گلید :gol::gol::gol::gol:
لطف داری شما :sweatdrop:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بحث جدید

بحث جدید

سلامی دوباره به همگی

راستش چند روزی هست حس می کنم تالار اندکی یکنواخت شده.
خودم یک برنامه ی بلند مدت دارم که توی تالار پیاده کنم ولی زمان زیادی برای شروع شدنش می بره.
تا اون موقع کسی نظری داره که چه کارهایی انجام بدیم برای پویایی بیشتر تالار؟

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلامی دوباره به همگی

راستش چند روزی هست حس می کنم تالار اندکی یکنواخت شده.
خودم یک برنامه ی بلند مدت دارم که توی تالار پیاده کنم ولی زمان زیادی برای شروع شدنش می بره.
تا اون موقع کسی نظری داره که چه کارهایی انجام بدیم برای پویایی بیشتر تالار؟

کمتر اسپم بدیم و بیشتر درباره مسائل فنی صحبت کنیم:gol:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کمتر اسپم بدیم و بیشتر درباره مسائل فنی صحبت کنیم:gol:

لابلای این اسپم پست های خیلی خوبی هم می شه پیدا کرد.
یکی یه موضوع خوب باید عنوان کنه بقیه در موردش صحبت کنن و نظر بدن

یک موضوعی که در حد اطلاعات فعلی بچه ها باشه و همه ی دانشجویای IT فعلی بتونن درش شرکت کنن.

چه طوره خودت شروع کنی زکریا ;)

vahm

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم اینجا جاش هست بپرسم یا نه ولی اگه میشه یکی به من بی سوات سرچ کردن تو گوگل رو یاد بده
مثلا من میخوام عین این عبارت رو واسم پیدا کنه ولی هر کلمه رو جدا پیدا میکنه....
برنامه مربع جادویی با ارایه
هر جا مربع جادویی پیدا کنه رو نشون میده خب چیکار کنم خود عبارتو پیدا کنه..!

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه...
خوبین؟
من یه مدت نبودم...

سلام

ببخشید که دیر جواب میدم آخه این دانشگاه نمیزاره که

آقای مدیر دست شما درد نکنه این اولین پست منه دیگه...من که همون اول که اومدم خودمو معرفی کردم...حالا

من با وحید (پاکر) تو یه دانشگاهم البته این ترم بالایی ها که مارو تحویل نمیگیرن...
:gol:

FriendlyGhost

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم اینجا جاش هست بپرسم یا نه ولی اگه میشه یکی به من بی سوات سرچ کردن تو گوگل رو یاد بده
مثلا من میخوام عین این عبارت رو واسم پیدا کنه ولی هر کلمه رو جدا پیدا میکنه....
برنامه مربع جادویی با ارایه
هر جا مربع جادویی پیدا کنه رو نشون میده خب چیکار کنم خود عبارتو پیدا کنه..!
برای این کار تو Advanced Search گوگل قسمت this exact wording or phrase عبارت رو بنویس
یا توی همون Standard Search عبارت رو توی "" بذار

"برنامه مربع جادویی با ارایه":w16:

ali_reza1989

عضو جدید
بحث جدید علمی

بحث جدید علمی

سلام من میخوام یه بحث جدید علمی رو اینجا باز کنم و به پاسخ های جزئی و دقیق نیاز دارم

برای راه اندازی یک آموزش(آموزشگاه) کاملا مجازی اما با امکانات یک کلاس واقعی به چه زیرساخت ها و ابزار هایی نیاز است
از نظر سخت افزاری و نرم افزاری و رابطه آنها با فرایند های آموزشی

به بهترین پاسخ ها جایزه ویژه تعلق میگیرد:biggrin:

8765984

عضو جدید
اره منم مي خواستم بهتون بگم كه خودتون گفتين به نظر من از معرفي رشتمون و شغل هايي كه داره شروع كنيم بهتره تا هم كسايي كه ميان تو سايت با رشتمون اشنا بشن وهم بقيه بچه ها بيشتر با رشتشون اشنا بشن و بعد با اصطلاحات و مفاهيمي كه بيشتر باهاش سر و كار داريم و بعد با همينا توسعه ش بديم وبيشتر وارد جزئيات بشيم البته اين نظر منه

hamedakbari2001

عضو جدید
سلام
همه دایم میگید نمی دونستم، حالا میدونم؛ خیلی رشتمون خوبه؛...
حالا یکی بگه این رشته چیه که ما هم بفهمیم رشتتون به چه درد میخوره، کاربردش کجاست؟ آخرش شماها قراره چی بشید؟ :smile:

8765984

عضو جدید
ديدي گفتم مدير جون استينا رو بزن بالا
اقا حامد شما هم اجازه بدين شروع كنيم بعد اگه راست ميگين اين سوالو بپرسين
چيه حسوديتون ميشه

hamedakbari2001

عضو جدید
نه حسودیم نمیشه
واقعا برام سواله!
شاید گمشده من همون IT باشه. چون من الان دو سه ساله که فقط تو شبکه میچرخم
حالا میخوام بدونم فناوری اطلاعات همونه که من بهش علاقه دارم یا نه؟!
منتظرم که توضیح بدید :biggrin:

8765984

عضو جدید
ايشالله كه همونه الان نمي تونم توضيح بدم چون خيلي وقته تو سايتم برام پول مياد ايشا لله دفعه بعد كه اومدم تو سايت برات ميگم البته اميدوارم بچه هام كمك كنن تا اطلاعات بيشتري جمع بشه
ببين خودمون بريديم خودمونم دوختيم من فعلا پيشنهاد دادم مدير جون بايد ببخشيد

Drago

کاربر ممتاز
دو روز نبوديم خب نميشه جواب ملت مشتاق و هميشه در صحنه رو نداد كه!
ببخشيد كه پست هام طولاني ميشه.
بچه ها من اومدم دفاع کنم
drogoدیگه داره خیلی تند میره والا منم پیام نوریم و میدونم پیام نور به خاطر دانشجوی زیاد کاراش هماهنگی نداره ولی دیگه این طوریا نیست که بی در و پیکر باشه .والا ما که مدیر و استاد و کلاس داریم تازه تو درسای تخصصی واصلی هم حضور و غیاب داریم و اگه نریم تو نمره آخر تاثیر میدن .هر کی پیام نورو قبول کرده باید بدونه که نباید به امید دانشگاه بود و پیام نور دانشجو محور هستش و اگه بخوایم بشینیمو منتظر کلاس باشیم در کل عقب میمونیم چون تعداد جلسات ما کم هست ودر هفته دو یا سه روزه با این حساب این کلاسا فقط برای اینه که به ما راهو نشون بدن و در طول هفته باید روی اون درسا وقت بذاریم وگرنه ....
زیاد حرف زدم انگار :D

زياد هم تند نميرم خانوم شمس! خواهر من اين ترم نميخواد بياد دانشگاه ميگه فقط وقتم تلف ميشه.
امروز جلسه ي اول ساختمان داده بود,استاد 40 دقيقه دير اومد(آخر كلاس هم هرچي التماسش كرديم حاظر نشد 5 دقيقه اضافه وايسه...).از حرفاش هم معلوم بود كه گلستان كار خودشو كرده.حس ميكرد كه استاد هيچ كاره هست.از الان ميتونم نتايج امتحانو تصور كنم!
حضور و غياب اصلا و ابدا نداريم.
اصلاح ميكنم: يك جلسه در هفته.

... عوضش برای ارشد خیلی راحت تری و و بعد اینکه نهایتا سختی هم کم شد و ارشدت رو گرفتی دیگه وقط خوردن نون و کره هست و می تونی ... (اینجا می خواستم یه شوخی کنم بی خیال شدم :redface:)

خوب حالا جون آدم چقدر ارزش داره؟کمتر از 1800000 که فکر نمی کنم باشه هست؟ :w20:

اوووووووو خدا داده کار شما اراده کن فقط

[quote/]
ما هم تموم دلمونو خوش كرديم كه مثلا احتمال قبولي ارشد ما بالاتره...(عمرا!)
آره ديگه از اون 2 نفري كه پذيرش ميكنن يكي منم يكي پاكر!!
وقط؟! psychic تو هم؟؟؟!!!
منتظرم شوخيتو بگي.شخصيش كن,در مورد من بگو.(كه كسي ناراحت نشه)
من واسه 1800000 حاضرم بميرم!!!!!
در ضمن منتظر پيشنهاد كار از شما هستم.هر كاري باشه.:D

خفن ترين smiley دنيا!!!
بسيار خنده شد!

با مدیر عزیز موافقم. اگه کسی واقعاً بخواد کار کنه کار هست. مثلاً استاد من یه شرکت داره ازم خواست هفته ای 12 ساعت کار کنم و ماهانه 100000 تومن بده، حالا کاری ندارم که منم قبول نکردم ولی خب شما می تونین همینطوری تو چند تا شرکت کار کنین و سر ماه 300000 تومنی به جیب بزنین.

Drago جان کجا بچه پول داریم، مثلاً داریم دانشگاه سراسری درس می خونیما. اگه راستشم بخواین دوستم لپ تاپ رو قسطی گرفته بود.

1.دانشگاه ما اندازه يه آپارتمان چند طبقه هم نيست ولي 1600 نفر پذيرش كرده!كمد و اينا كه سهله,حتي درِ درست و حسابي هم واسه كلاسا نداره.
2.آماده ي هر گونه همكاري در هر شركت,كارخانه,كارگاه و.... با حقوق حتي 50000 تومان در ماه ميباشيم!
3.سراسريه ديگه...شهريه نميدين,كمك هزينه هم كه ميدن ديگه!سلف و ...هم كه رايگانه ديگه.سرويس هم كه دارين.ولي بچه هاي سراسري هم بچه مايه توشون كم نيستا!
توجه به اين نكته كه قسط دادن سر ماه هم به Money نياز داره خالي از لطف نيست!

سلام به همه...
خوبین؟
من یه مدت نبودم...

هيچي ديگه,خواستم بگم كجا بودي؟! (از اون اسمايلي هايي كه طرف با چوب به نشانه ي تهديد ميزنه رو دست خودش) بعد گفتم به مدير بگم بهتره,بعد ديدم خودش گفته!

-----------------------
-----------------------
خدايي همه رو خوندي؟! خسته نباشي!

آخرین ویرایش:

Drago

کاربر ممتاز
هر گونه تلاش نموديم تا نقل قولي كه از مدير زديم درست بشه نشد.
از همين جا از شما و بقيه ي مهندسين عذر خواهي كرده,روز درخت كاري رو به شما تبريك ميگيم و شما رو به خواندن ادامه ي فرمايشات گهربار دوستان دعوت مينماييم.
(كساني كه به پست بالا امتياز ندادند و يا تشكر نكرده اند دو راه دارند:يا همين الان به سرعت به اين كارو انجام بدن و خير دنيا و آخرت خود را تامين كنند يا اينكه ...تشكر نكنند و به خواندن مطالب ادامه بدهند)

بالا