گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طبق بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی:

ما اطلاع داريم كه‌ اين دفعه هم رسانه‌هاى رسمى و شناخته شده‌ى دشمن از مدتى پيش دارند طراحى ميكنند، برنامه‌ريزى ميكنند، برنامه‌سازى ميكنند، براى اينكه دل مردم را نسبت به انتخابات سرد كنند؛ شروع هم كرده‌اند، منتها برنامه‌ريزى‌شان خيلى وسيع‌تر از اين حرفها است؛ ميخواهند مردم پاى صندوق نيايند؛ ميخواهند مردم در اداره‌ى كشور و مديريت كشور سهيم نشوند؛ ميخواهند مردم در صحنه نباشند؛ لذا تلاش ميكنند.

اگر حضور مردم نباشد، "آنها" براحتى ميتوانند تهاجم خودشان را چندين برابر كنند.

حضور مردم است كه به نظام "اسلامى" و به كشور عزيز ما مصونيت ميبخشد.

منبع: Khamenei.ir

از طرفی مسئله جمله "قرمز" مطرح است و از طرفی دیگر هم جمله "آبی".

+ با این عرائض، اخطار جمعی است که به سراغمان می آید. :w05:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
اینجا قلمرو من هست .. بحث 30 یا 30 هم آزاده .. :D

من رای میدم .. و بقول طاها با رای ندادن هیچ چیزی درست نمیشه بلکه خرابتر هم میشه (آره آقا از این بدتر هم امکان داره .. )

دانیال میدونی چقدر دوستت دارم ولی از این واژه های به اصطلاح متمدن گرایانه ایی که به تمسخر میگیرن صفهای مردم رو کلا خوشم نمیاد .. :D
درست انتخاب کنیم و واقعا پشتش وایسیم .. باور کن کشورمون روز به روز آباد میشه ..
مشکل ما یک نفر نیست .. مشکل ما دست جمعی نبودن هست .. باید زیرساختها درست بشه .. تو به بچت یاد بدی من به بچم ..

مونده شناخت داشته باشی .. شک ندارم اگر با علم مردممون رای بدن رو به صعود میگیره کشور
اینکه میگن تقلب میشه من نمیتونم قطعی نظر بدم و مطمئنم شماها هم نمیتونین نظر بدین ولی از یک چیز شک ندارم اون هم این هست که هیچ وقت کسی رو با تقلب جای کسی نمیزارن (کسایی که بحثهای چند وقت پیش رو شنیدن میگیرن چی میگم)

من بین 4 شخص فعلا گیر کردم ..

امروز توی سایتش دکترعارف چیز جالبی دیدم .. میدونستم دکترا برق مخابرات داره ولی اصلا فکر نمیکردم از استنفورد مدرک گرفته باشه !!!! اون هم با معدل 4 از 4 :surprised:

یه چیز دیگه اینکه ما یکی رو میاریم فکر میکنیم طرف باید پاکترین و درستکارترین آدم دنیا باشه و باید یک نفره هم همه کارا رو درست کنه این یعنی بی منطقی
پس اگر کشورمون رو دوست داریم باید پشت نظاممون وایسیم و اولین قدممون درست انتخاب کردن هست و بی انصافی بین افرادی که هستند کسی رو هیچ صلاح ندونستن :smile:

من یه فرد عادی هستم اینجا به اندازه خودم حق میدم بحث بشه تا دوستان نظراتشون رو بدن و دید آدم رو روشن کنن ولی از اینکه کسی رو تخریب بکنیم در حالی که نیست کسی که در موردش دفاع کنه درست نیست .. پس اگر چیزی میگین تخریب کسی نباشه

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
اقای ظزفیت گفتمان کیه؟ همین اقایی رو میگید که در دولت فعلی هم هست؟
اگه اون رو میگید من هم دعا میکنم اون نشه! ولی یه سری نهاد ها بدجوری طرفش رو گرفتن!
خدا کمکمون کنه تا حداقل خون شهدا پایمال نشه. خدا بصیرت بده بهمون
اها یه سوال اساسی چرا تو محیط های مجازی جایی برای حرف زدن ۳۰یا۳۰ نیست؟
پس کجا باید این بحث ها صورت بگیره؟
بله همونه. ایشالا که اون طور نشه.
به خاطر ترس از فی لت رینگ. ادمین بیچاره هم تقریبا تقصیری نداره، کلاً سایت رو می بندن.

اینجا قلمرو من هست .. بحث 30 یا 30 هم آزاده .. :D

من رای میدم .. و بقول طاها با رای ندادن هیچ چیزی درست نمیشه بلکه خرابتر هم میشه (آره آقا از این بدتر هم امکان داره .. )

دانیال میدونی چقدر دوستت دارم ولی از این واژه های به اصطلاح متمدن گرایانه ایی که به تمسخر میگیرن صفهای مردم رو کلا خوشم نمیاد .. :D
درست انتخاب کنیم و واقعا پشتش وایسیم .. باور کن کشورمون روز به روز آباد میشه ..
مشکل ما یک نفر نیست .. مشکل ما دست جمعی نبودن هست .. باید زیرساختها درست بشه .. تو به بچت یاد بدی من به بچم ..

مونده شناخت داشته باشی .. شک ندارم اگر با علم مردممون رای بدن رو به صعود میگیره کشور
اینکه میگن تقلب میشه من نمیتونم قطعی نظر بدم و مطمئنم شماها هم نمیتونین نظر بدین ولی از یک چیز شک ندارم اون هم این هست که هیچ وقت کسی رو با تقلب جای کسی نمیزارن (کسایی که بحثهای چند وقت پیش رو شنیدن میگیرن چی میگم)

من بین 4 شخص فعلا گیر کردم ..

امروز توی سایتش دکترعارف چیز جالبی دیدم .. میدونستم دکترا برق مخابرات داره ولی اصلا فکر نمیکردم از استنفورد مدرک گرفته باشه !!!! اون هم با معدل 4 از 4 :surprised:

یه چیز دیگه اینکه ما یکی رو میاریم فکر میکنیم طرف باید پاکترین و درستکارترین آدم دنیا باشه و باید یک نفره هم همه کارا رو درست کنه این یعنی بی منطقی
پس اگر کشورمون رو دوست داریم باید پشت نظاممون وایسیم و اولین قدممون درست انتخاب کردن هست و بی انصافی بین افرادی که هستند کسی رو هیچ صلاح ندونستن :smile:

من یه فرد عادی هستم اینجا به اندازه خودم حق میدم بحث بشه تا دوستان نظراتشون رو بدن و دید آدم رو روشن کنن ولی از اینکه کسی رو تخریب بکنیم در حالی که نیست کسی که در موردش دفاع کنه درست نیست .. پس اگر چیزی میگین تخریب کسی نباشه
ممنون که بحث رو آزاد گذاشتی:gol::gol:
درست میگی، هرکس، چه رئیس جمهور و چه منی که شهروند عادیم اگه به نوبه خود به وظیفش عمل کنه، مشکل کشور حل میشه.
بین 4 نفر!!!!!!!!! چه خبره، انتخابتو محدود کن، فقط 5 روز وقت داری.

بعضی از مدارک تحصیلی واقعی هستن و بعضی ها هم با لابی و ... مثلاً اینکه آقای رضایی تو دهه 50 از مکانیک دانشگاه علم و صنعت قبول شده، نشون میده مدرک لیسانسش واقعی بوده.

تو سیاست، نمیشه کاملاً درستکار و پاک بود.این یه واقعیته. هیچ کس هم معصوم نیست. وقتی که وارد سیاست میشی، باید یه چیزایی رو قبول کنی. فیلم The Ides of March خیلی قشنگه، حتماً این فیلم رو ببینید. واقعیت حوزه سیاست رو نشون میده.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
اها یه سوال اساسی چرا تو محیط های مجازی جایی برای حرف زدن ۳۰یا۳۰ نیست؟
پس کجا باید این بحث ها صورت بگیره؟
چرا جایی نیست؟ از بحث های در سطح عامی و معمولی تا نخبه گرایانه و ریشه ای برگزار میشه،حتی مناظره.اینکه شما توش شرکت ندارید دلیل نمیشه وجود نداشته باشه!!

امروز توی سایتش دکترعارف چیز جالبی دیدم .. میدونستم دکترا برق مخابرات داره ولی اصلا فکر نمیکردم از استنفورد مدرک گرفته باشه !!!!
این گفته خیلی دقیق نیست اما بعضی ها ازش به عنوان "پدر رمزنگاری ایران" یاد می‌کنند.
از این پست نقل قول نگیرید. پاک میشه.
‍۱.باشه :D

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا جایی نیست؟ از بحث های در سطح عامی و معمولی تا نخبه گرایانه و ریشه ای برگزار میشه،حتی مناظره.اینکه شما توش شرکت ندارید دلیل نمیشه وجود نداشته باشه

‍۱:D
خب میشه لینک بدید بهم؟ من هر جا رفتم نوشته بحث ۳۰یا ۳۰ ممنوع
====================
منم مخالفم با رای ندادن. اگه رای ندیم یعنی کشور اصلا برامون مهم نیست. کار به وضعیت الان ندارم و قبول دارم خیلی مشکلات هست
ولی فکر نمیکنم راه اعتراضمون با رای ندادن باشه.

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
انتخابات یعنی انتخاب بین بد و بدتر. (میدونم عامیانه حرف زدم). امروز یه حرکت خوب تو میدون ونک واقع در شهر تهران دیدم،پلاکاردهایی از هر هفت دوره ریاست جمهوری رو کنار هم گذاشته بودن و یه سری مطالب درموردشون نوشته بودن. به نظر من حرکت جالبی بود( نه فوق جالب). مردم در تکاپو هستن ، همونایی که میگن رای نمیدیم ، تو روز انتخاب میبینید اول صف ایستادن !!!! واقعا کار اینجور افراد شاهکاره بخدا. امروز راهم از ونک سمت مطهری بود، تو مطهری منتظر سبز شدن چراغ بودم تا از خیابون رد بشم ( نشون میده ادم مقرراتی هستم ، حمل بر خودستانی نشه ولی از خط عابر پیاده هم رد شدم :biggrin: قصدم مزاح بود)، اره میگفتم منتظر سبز شدن چراغ بودم که چند نفر در مورد انتخابات صحبت میکردن، یکیشون برگشت گفت که به فلانی رای میدم ، اون یکی گفت چرا به اون ؟؟ اون که اصلا خوب نیست !! میدونید نفر اول چی جواب داد؟؟ شاید حدس زده باشید ، گقت که اقلا قیافش قابل تحمله !!!! بله خیلی از مردم هم هستن که به ظاهر توجه میکنن، تصمیم گیری اینا چجور کمکی به پیشرفت مملکت خواهد کرد؟؟؟
حالا تو شهر ما چند تا خانومم عضو شورای شهر هستن، یکیشون به شدت ارایش کرده . رو ماشین هر پسر جوونی عکس این خانوم هست!!!! اینا هم یه نمونه از افراد ظاهربین

آخرین ویرایش:

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
عجب پسر حرف گوش کنی.:D

اونایی که این دوره رأی نمیدن همونایی هستن که سال 84 با رأی ندادنشون مملکتو به این سیه روزی کشوندن و 4 سال بعدش (یعنی 88) از کارشون بدجوری پشیمون شدن و به سمت صندوقها هجوم آوردن.
جریان سال 84 فرق می کرد، اون موقع اگه بین کروبی و معین که مجموع رایشون بیش از 9 میلیون بود، ائتلاف میشد، آقای احمدی نژاد اصلاً برای دور دوم نمی موند(در دور اول رای آقای هاشمی بیشتر از ایشون بود). افرادی که سال 88 رای دادن به عشق آقای موسوی اومدن، افراد مسنی رای دادند که شاید بعد از انقلاب فقط یکی، دو دوره رای داده بودند. سال 88 سال عجیبی بود. روزای قبل از انتخابات همیشه یادم خواهد موند. مردم چه دلخوشی ها و امید و آرزوهایی داشتن، چه شور و شوقی بود، از طرفی آزادی هم زیاد بود و با کسی کاری نداشتن. واقعاً روزای قشنگی بود ولی با تلخی تموم شد. ساعت 3 نصف شب بود(بامداد روز بعد از انتخابات)، موتوری ها(لباس شخصی ها) از کنار پنجره خونم رد می شدن و جشن گرفته بودن. من با صدای اونا بیدار شدم و فهمیدم که همه چی تموم شده(البته فوراً تی وی رو روشن کردم و دیدم که رای اقای احمدی نژاد بیشتره). داشت گریم میومد. زنگ زدم به خواهرم و گفتم 4 سال از بهترین دوران زندگیم از بین رفت و الان وقتی نگاه می کنم میبینم دقیقاً همون اتفاق افتاد

( نشون میده ادم مقرراتی هستم ، حمل بر خودستانی نشه ولی از خط عابر پیاده هم رد شدم :biggrin: قصدم مزاح بود)
حالا تو شهر ما چند تا خانومم عضو شورای شهر هستن، یکیشون به شدت ارایش کرده . رو ماشین هر پسر جوونی عکس این خانوم هست!!!! اینا هم یه نمونه از افراد ظاهربین
جداً همیشه این قدر اهل مقررات هستین و مثلاً از خط عابر رد میشین؟؟؟؟؟(یکم تعجب کردم)
در دوره های قبل شورای شهر هم چنین اتفاقاتی زیاد افتاد، یه دوره یه خانم رای اورد که اسمش ماریا بود، مردم به خاطر اسمش بهش رای دادن، یه دوره دیگه هم یه خانم عکس چند سال قبلش رو با فوتوشاپ روتوش کرده بود و با کلاً آرایش چاپ کرده بود. اون موقع هم بیشتر آدما به خاطر مسخره بازی به اون رای دادن.
انتخابات شوراها مسخرست و کم کم داریم به جای میریم که از هر خونواده یک کاندید وجود داشته باشه. افراد جوون و هم سن و سال خودم کاندید شدن!!! کسایی که نه تجربه دارن نه سابقه.

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
جریان سال 84 فرق می کرد، اون موقع اگه بین کروبی و معین که مجموع رایشون بیش از 9 میلیون بود، ائتلاف میشد، آقای احمدی نژاد اصلاً برای دور دوم نمی موند(در دور اول رای آقای هاشمی بیشتر از ایشون بود). افرادی که سال 88 رای دادن به عشق آقای موسوی اومدن، افراد مسنی رای دادند که شاید بعد از انقلاب فقط یکی، دو دوره رای داده بودند. سال 88 سال عجیبی بود. روزای قبل از انتخابات همیشه یادم خواهد موند. مردم چه دلخوشی ها و امید و آرزوهایی داشتن، چه شور و شوقی بود، از طرفی آزادی هم زیاد بود و با کسی کاری نداشتن. واقعاً روزای قشنگی بود ولی با تلخی تموم شد. ساعت 3 نصف شب بود(بامداد روز بعد از انتخابات)، موتوری ها(لباس شخصی ها) از کنار پنجره خونم رد می شدن و جشن گرفته بودن. من با صدای اونا بیدار شدم و فهمیدم که همه چی تموم شده(البته فوراً تی وی رو روشن کردم و دیدم که رای اقای احمدی نژاد بیشتره). داشت گریم میومد. زنگ زدم به خواهرم و گفتم 4 سال از بهترین دوران زندگیم از بین رفت و الان وقتی نگاه می کنم میبینم دقیقاً همون اتفاق افتاد

جداً همیشه این قدر اهل مقررات هستین و مثلاً از خط عابر رد میشین؟؟؟؟؟(یکم تعجب کردم)
در دوره های قبل شورای شهر هم چنین اتفاقاتی زیاد افتاد، یه دوره یه خانم رای اورد که اسمش ماریا بود، مردم به خاطر اسمش بهش رای دادن، یه دوره دیگه هم یه خانم عکس چند سال قبلش رو با فوتوشاپ روتوش کرده بود و با کلاً آرایش چاپ کرده بود. اون موقع هم بیشتر آدما به خاطر مسخره بازی به اون رای دادن.
انتخابات شوراها مسخرست و کم کم داریم به جای میریم که از هر خونواده یک کاندید وجود داشته باشه. افراد جوون و هم سن و سال خودم کاندید شدن!!! کسایی که نه تجربه دارن نه سابقه.
مگه چمه !!! بهم نمیاد خانوم مقرراتی باشم ؟
اوه اوه عجب دوره خفنی بود، چه کارایی که نکردن . واقعا دوران ازادی بود، ازادی نه فقط پوشش ، منظورم ازادی بیان بود، ازادی فکر.
منم موافقم که مسخره ست ولی حتما یه سودی داره که هرکی از جاش پامیشه میره کاندید شورا میشه !!!

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خبر جدید رو دیدید؟ بررسی دوباره ی صلاحیت یکی از کاندیداها؟ این جوری بشه واقعا مسخره است. امیدوارم اینجوری نشه و مردم رو بدبین نکنن

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خبر جدید رو دیدید؟ بررسی دوباره ی صلاحیت یکی از کاندیداها؟ این جوری بشه واقعا مسخره است. امیدوارم اینجوری نشه و مردم رو بدبین نکنن
بله. شورای نگهبان هم شورای نگهبان قدیم!

البته این آقا همچین آش دهان سوزی هم نیستند. تعجب میکنم از حمایت عده ای از این شخص. بعید بود.

لینک تکذیبیه این خبر

آخرین ویرایش:

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

البته این آقا همچین آش دهان سوزی هم نیستند. تعجب میکنم از حمایت عده ای از این شخص. بعید بود.

من نگفتم طرفدار ایشون هستم ولی ایشون در نظرسنجی باشگاه فعلا اول هستن اینکار یعنی ناراحت کردن خیلی ها که بنظرم اگه اتفاق بیفته کار اشتباهی هست.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نگفتم طرفدار ایشون هستم ولی ایشون در نظرسنجی باشگاه فعلا اول هستن اینکار یعنی ناراحت کردن خیلی ها که بنظرم اگه اتفاق بیفته کار اشتباهی هست.
سحر جان. منظور من را اشتباه برداشت کردید. :gol:

برای مشاهده نظرسنجی شناخته شده یازدهمین دوره انتخابات هم میتوانید به دو لینک زیر بروید.

لینک 1
لینک 2

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سحر جان. منظور من را اشتباه برداشت کردید. :gol:

برای مشاهده نظرسنجی شناخته شده یازدهمین دوره انتخابات هم میتوانید به دو لینک زیر بروید.

لینک 1
لینک 2

ببخشید مریم جان نمیدونم چرا منظورتون رو اینجوری برداشت کردم که با من بودید. این روزا به خاطر امتحانا یکم بهم ریخته ام:(
به نظرتون چقد صحت داره مثلا باشگاه قانون گذاشته فقط عضو فعال میتونه رای بده این باعث میشه رای کاذب داده نشده که خیلی خوبه
اگه واقعا نفر اول طبق نظرسنجی ایشون باشن خیلی خوبه
. من بین ۳ نفر موندم به کی رای بدم:D

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید مریم جان نمیدونم چرا منظورتون رو اینجوری برداشت کردم که با من بودید. این روزا به خاطر امتحانا یکم بهم ریخته ام:(
به نظرتون چقد صحت داره مثلا باشگاه قانون گذاشته فقط عضو فعال میتونه رای بده این باعث میشه رای کاذب داده نشده که خیلی خوبه
اگه واقعا نفر اول طبق نظرسنجی ایشون باشن خیلی خوبه
. من بین ۳ نفر موندم به کی رای بدم:D

درباره این سایت اطلاعی ندارم.

من دقیقا بین 4 نفر تردید دارم. :w20:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول بگم که من کی گفتم رای نمیدم ؟؟

چه اشکالی داره، ما از خیلی از حقوق اساسیمون محرومیم، یکی هم محرومیت از صحبت کردنه.

با رای ندادنت چه تاثیری توی آینده جامعه میذاری؟

محرومیم دیگه . چی بگم بهت ؟ :D

فقط یه سوال. به نظرت اگه سال 84 معین یا کروبی یا هاشمی رییس جمهور میشدن؟؟ وضعیت الان کشور خیلی فرق خاصی میکرد؟ از کجا اینو میدونی؟
مثلا هاشمی تو سال 68 دلار رو به چه قیمتی تحویل گرفت و با چه قیمتی تو سال 78 تحویل داد ؟ تورم اون موقع چقدر بود ؟ اوضاع مردم چجوری بود ؟
ما اون موقع نبودیم. ولی امارها رو که میشه دید. از بزرگتر ها که میشه پرسید . چرا اینقدر فراموشکار هستیم ؟؟

1- با رای ندادن هیچ چیزی درست نمیشه

2- دانیال میدونی چقدر دوستت دارم ولی از این واژه های به اصطلاح متمدن گرایانه ایی که به تمسخر میگیرن صفهای مردم رو کلا خوشم نمیاد .. :D

1- با رای دادنت چی درست میشه ؟ :D

2- تمسخر!!!! دقیقا کجاش تمسخر بود ؟؟ !!!! خواب دیدی احتمالا.

من با اون جملم یه نمایی از انتخابات به تصویر کشیدم. اگه زشتی تو تصویر دیدی. به خاطر جملات نیست. به خاطر حقایقی هست که وجود داره.

اونایی که این دوره رأی نمیدن همونایی هستن که سال 84 با رأی ندادنشون مملکتو به این سیه روزی کشوندن و 4 سال بعدش (یعنی 88) از کارشون بدجوری پشیمون شدن و به سمت صندوقها هجوم آوردن.

حالام همین سیکل داره تکرار میشه. یعنی الان قهر میکنن، 4 سال بعد (یعنی 96) میبینن چه اشتباهی کردن گذاشتن آقای ظرفیت گفتمان انتخاب بشه! و زمانی دوباره دنبال یه منجی راه میفتن که دیگه دیر شده!

در یک کلام اونایی که دورۀ قبل رأی دادن و این دوره رأی نمیدن، آدمهایی احساساتی هستن که تصمیم گیری هاشون بر اساس عقل و منطق نیست. بلکه احساسشون اونها رو هدایت میکنه.

اگه منظورت منم باید بگم که من هم هر 2 دوره سال 84 رای دادم و هم سال 88

------------------------
تحلیل هات هم از نظر من کاملا اشتباهه.
اگه سال 84 احمدی نژاد رای اورد به این دلیل بود که مردم هاشمی رو نمیخواستن. مردم به احمدی نژاد رای دادن که هاشمی رای نیاره.
اون بخش دیگه جامعه که هیچوقت رای نمیداد. به نظرت اون موقع طرفدار هاشمی بود ؟ :D زهی خیال باطل

سال 88 قدرت میرحسین بود که تونست بدنه ی کسایی که رای نمیدادن رو به انتخابات بکشونه.
و البته شفاف سازی های احمدی نژاد . و مناظره بین این دو که باعث شد در بین همه خانواده ها بحث انتخابات وسط بیاد .
معنیش میشه : تبلیغات در وسعت زیاد و درگیر کردن فکر مردم به انتخابات.

به نظرت سال 92 اگه هاشمی کاندید میشد چی میشد ؟؟ با نامزد شدنش دیدی چه شور و شوقی به پا شد ؟ :D نتیجش مشخصه : مردم به خاطر اینکه طرفدارهای طیف مربوطه رای نیارن. به هاشمی رای میدادن .

تو اسم این چرخه رو چی میگذاری؟ چه تفاوتی بین سال 84 و 92 هست که نظرها رو 180 درجه بر میگردونه ؟ الان به نظرت سال 84 مردم اشتباه کردن. ولی از کجا میدونی که تو سال 96 یا 1400 نظرت عوض نمیشه؟؟
---------------------

اصلا بحث سرخوردگی و نا امیدی واسه رای ندادن کاندیدای انتخابیم نیست. یک سری دلایل دارم که از نظر خودم منطقیه
از نظر من کسایی که بعد از 88 میگفتن که ما رای نمیدیم و حالا با تبلیغات و ... تصمیم گرفتن رای بدن احساسین. و کسایی هستن که با موج های کوتاه دریا این طرف و اون طرف میرن.

به هر حال یه کسایی هستن که احساس وظیفه میکنن واسه رای دادن و حتما هم رای میدن و هنوز تصمیم هم نگرفتن. اون توصیه برای این افراد بود . حالا شما هر جور میخوای میتونی قضاوت کنی.

مطمئن باشید اگر از 8 کاندیدا . 7 نامزد محترم هم رد صلاحیت بشه. مردم بدبین نمیشن :D

----------------

راستی. باید عرض کنم که : اقای ظرفیت . گفتمان فرصت

sara.hoseini90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
وااای بالاخره امتحاناتم تموم شششد چقد طولانی بود.خدایی خیلی خسته کننده بود.
برخلاف شایئاتی که میگفتن چون ترم کوتاه شده امتحاناتو آسون تر میگیرن ولی واقعا عکس این اتفاق افتاد.(مال ما که اینطور بود)
امیدوارم همه نمرات خوبی کسب کنیم.:).

rightelpardaz

عضو جدید
پشت هر کوه بلند سبزه زاریست پر از یاد خدا و در آن باغ کسی می خواند : که خدا هست دگر غصه چرا ؟

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز

لینک خبر

لینک خبر درسته؟چرامن نمیبینمش:huh:

پشت هر کوه بلند سبزه زاریست پر از یاد خدا و در آن باغ کسی می خواند : که خدا هست دگر غصه چرا ؟

:huh:

سلام دوستان
برخلاف شایئاتی که میگفتن چون ترم کوتاه شده امتحاناتو آسون تر میگیرن ولی واقعا عکس این اتفاق افتاد.(مال ما که اینطور بود)

سلام
بله اتفاقا پیام نور هم از نظر من اکثرامتحانات سخت بود ودانشجو باید تاآخرین برگ کتاب رو میخوند بعضی وقتا هم ازیه جاهایی سوال میدادن که انتظارش نمیرفت.شایدم برای منو دوستام اینطوری بوده

آخرین ویرایش:

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
من نظرات کلی می نویسم، طرفدار هیچ کاندیدایی نیستم و تبلیغ نمیکنم.
این حرف تکذیب شد، اینک زیرو ببینید:
ww.asriran.com/fa/news/278729/تکذیب-بررسی-دوباره-صلاحیت-روحانی-در-شورای​
فقط یه سوال. به نظرت اگه سال 84 معین یا کروبی یا هاشمی رییس جمهور میشدن؟؟ وضعیت الان کشور خیلی فرق خاصی میکرد؟ از کجا اینو میدونی؟
مثلا هاشمی تو سال 68 دلار رو به چه قیمتی تحویل گرفت و با چه قیمتی تو سال 78 تحویل داد ؟ تورم اون موقع چقدر بود ؟ اوضاع مردم چجوری بود ؟
ما اون موقع نبودیم. ولی امارها رو که میشه دید. از بزرگتر ها که میشه پرسید . چرا اینقدر فراموشکار هستیم ؟؟
معیار بعضی حرفای من بزرگترها هستن، نه آمار. آمار دروغین کم ندیدیم.:razz:
آره،وضعیت متفاوت میشد.چندین دلیل داره،اولیش ایدئولوژی هست.ایدوئولوژی برخی افراد اینه که برای رسیدن به هدف(که ادعا میکنن اسلام ناب محمدی هست)هر چقدر هم مردم فدا بشن مهم نیست.مهم نیست دارو گیر نیاد،مهم نیست مردم تحت فشار باشن،مهم نیست سختی بکشن،خب عوضش به بهشت میرن.این افراد تندرو هستند،مثل همون افراد خوارجی که در زمان امام علی بودند،اونا واقعاً اهل نماز و روزه بودند اما درک درستی از اسلام نداشتند.تو تاریخ اسلام مگه کم با مخالفان و دشمنان صلح شده؟امام حسن مجبور شد خلافت معاویه و یزید رو قبول کنه.امام علی چند سال خانه نشین شد ولی حتی به خلفای وقت کمک هم کرد،فقط و فقط به خاطر مردم.در طول تاریخ اسلام،همیشه مردم مهم بوده. اون روز آقای رضایی تو تی وی می گفت، در زمان جنگ از تهران به ما میگفتند که مقاومت کنید، خب خودشون پا میشدن میومدن دیگه. حرف زدن خیلی راحت بود، اما اون شهدا بودند که یکی یکی می رفتن. مردم جنوب چقدر سختی کشیدن.
نکته دوم جایگاه فرد قبل از رسیدن به قدرته. ببین وقتی کسی از جای بسیار پایین به قدرت می رسه،وقتی خودش از قبل هیچی نداشته،زندگی بخور نمیرم مردم رو رفاه تلقی می کنه.میگه خب همه،همه چی دارن.میگه داشتن پراید،یه حقوق ثابت بخورنمیر،یه خونه اجاره ای،یعنی رفاه.
نکته بعد، ارتباط با کشورهای دیگه. در چندسال گذشته منم می تونستم امور خارجی کشورو به این شکل مدیریت کنم،چون هنر نیست که با کل دنیا قطع رابطه کنی.این راحت ترین کاره،منم بلدم.همون طور که آقای ولایتی تو مناظره گفت که دیپلماسی این طوری نیست.هنر اینه که طوری روابط خارجی رو مدیریت کنی که ارتباطت رو قطع نکنی ولی سواری هم ندی.به روابط خارجی بقیه کشورها دقت کن،آیا همه کشورهای دنیا به آمریکا سواری میدن؟بعضیا آره میدن ولی بعضی کشورا روابط خارجیشون رو مدیریت می کنن.
نکته بعد:اقتصاد.آقای هاشمی کشورو بعد از 8 سال جنگ تحویل گرفت.در 8 سال هیچ سرمایه گذاری در کشور نشد.کل پول کشور صرف سلاح میشد.نفت رو به سختی میفروختن.پدر من میگه در دوران جنگ،شاید بعضی چیزا سهمیه بندی شد(که طبیعی بود)ولی مردم از لحاظ مالی اینقدر در فشار نبودند.گرونی این قدر بیداد نمی کرد.بعد از جنگ هم همین طور.با وجود اینکه سرمایه کشور صرف ساخت زیرساخت ها میشد،بازهم پدر من که یک کارمند بود،تحت فشار نبود.تورم باید وجود داشته باشه،اگه وجود نداشته باشه اقتصاد می خوابه.اما به طور معقول.اون زمان در کشور کارای زیادی انجام شد و سرمایه های کشور هدر نرفت.در زمان آقای خاتمی هم همین طور.ببینید اون زمان دلار 800 تومن بود،نفت رو از آقای خاتمی می خریدن 8 دلار تا 40 دلار(در 8سال متفاوت بود). یعنی ما هر بشکه نفت رو بین 6400تومن تا 32000تومن می فروختیم. تولیدمون هم کم بود. فقط در دوسال گذشته، که دلار بالای 3000تومن بوده و نفت رو بالا90دلار فروختیم، برای هربشکه 270000تومن گرفتیم.در زمان آقایان خاتمی یا هاشمی مالیات و عوارض و ارزش افزوده هم نبود.دولت یارانه زیادی هم به همه چیز میداد(سوخت، کاغذ، مواد غذایی و...) یه حساب سرانگشتی بکن، ببین درآمد دولت 10ام، چند برابر دولت های قبل بوده؟ حالا خودت بگو، این دولت چند درصد از اون درآمد رو درست خرج کرده؟؟؟ از سال 69سابقه نداشته رشد اقتصادی کشور منفی بشه اما امسال رشد اقتصادیمون منفی هست.
1- با رای دادنت چی درست میشه ؟ :D
با رای دادن من به عنوان یک شهروند به وظیفم عمل کردم. اگه رای ندم، یعنی به وظیفم عمل نمی کنم و نبایدانتظار داشته باشم رئیس جمهور هم به وظیفش عمل کنه
1-تحلیل هات هم از نظر من کاملا اشتباهه.
اگه سال 84 احمدی نژاد رای اورد به این دلیل بود که مردم هاشمی رو نمیخواستن. مردم به احمدی نژاد رای دادن که هاشمی رای نیاره.
اون بخش دیگه جامعه که هیچوقت رای نمیداد. به نظرت اون موقع طرفدار هاشمی بود ؟ :D زهی خیال باطل
آره درست میگی، تحلیل ایشون اشتباه بود، چون تو سال 84 آقای هاشمی محبوبیتشو از دست داده بود، و دور دوم من خیلی ها رو دیدم که به خاطر اینکه آقای هاشمی درنیاد به آقای احمدی نژاد رای دادن.
1-به نظرت سال 92 اگه هاشمی کاندید میشد چی میشد ؟؟ با نامزد شدنش دیدی چه شور و شوقی به پا شد ؟ :D نتیجش مشخصه : مردم به خاطر اینکه طرفدارهای طیف مربوطه رای نیارن. به هاشمی رای میدادن .
تو اسم این چرخه رو چی میگذاری؟ چه تفاوتی بین سال 84 و 92 هست که نظرها رو 180 درجه بر میگردونه ؟ الان به نظرت سال 84 مردم اشتباه کردن. ولی از کجا میدونی که تو سال 96 یا 1400 نظرت عوض نمیشه؟؟
دقیقاً مردم بین بد و بدتر انتخاب می کردن. مردم وقتی این 8 سال رو دیدن، حس کردن با اومدن آقای هاشمی ممکنه وضعیت درست بشه. مردم به گذشته نگاه می کنن و در مورد آینده قضاوت می کنن.
لینک 1
لینک 2
نظر سنجی ها هیچ اعتباری نداره، چون افراد محدود وخاصی در اون شرکت میکنن. تعداد شرکت کننده ها هم کمه نهایت 300.000 نفر. آیا میشه اینو به 50میلیون بسط داد؟؟؟ نه.

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-معیار بعضی حرفای من بزرگترها هستن، نه آمار. آمار دروغین کم ندیدیم.:razz:

2- نکته بعد:اقتصاد.آقای هاشمی کشورو بعد از 8 سال جنگ تحویل گرفت.در 8 سال هیچ سرمایه گذاری در کشور نشد.کل پول کشور صرف سلاح میشد.نفت رو به سختی میفروختن.پدر من میگه در دوران جنگ،شاید بعضی چیزا سهمیه بندی شد(که طبیعی بود)ولی مردم از لحاظ مالی اینقدر در فشار نبودند.گرونی این قدر بیداد نمی کرد.بعد از جنگ هم همین طور.

آره درست میگی، تحلیل ایشون اشتباه بود، چون تو سال 84 آقای هاشمی محبوبیتشو از دست داده بود، و دور دوم من خیلی ها رو دیدم که به خاطر اینکه آقای هاشمی درنیاد به آقای احمدی نژاد رای دادن.

دقیقاً مردم بین بد و بدتر انتخاب می کردن. مردم وقتی این 8 سال رو دیدن، حس کردن با اومدن آقای هاشمی ممکنه وضعیت درست بشه. مردم به گذشته نگاه می کنن و در مورد آینده قضاوت می کنن.

3- با رای دادن من به عنوان یک شهروند به وظیفم عمل کردم. اگه رای ندم، یعنی به وظیفم عمل نمی کنم و نبایدانتظار داشته باشم رئیس جمهور هم به وظیفش عمل کنه

با بیشتر صحبت هات موافق بودم.

1- منظورم امارهای بانک مرکزی ایران و حقایقی که وجود داره هست. کاری به چیز دیگه ندارم.

2- دقیقا چه عاملی باعث شد که هاشمی سال 84 محبوبیتی نداشته باشه ؟؟
دقیقا عاملش این بود که مردم از عملکرد ایشون تو اون 8 سال راضی نبودن.

مشکل اینجاست که پدر شما الان دارن عملکرد ایشون رو با اقای احمدی نژاد مقایسه میکنن . واسه همین حس میکنن اوضاع خوب بوده. در حالیکه اوضاع خوب نبوده و فقط اوضاع نسبت به این 8 سال بهتر بوده.
دقیقا هم همین امر که هاشمی تو 8 سال ریاست جمهوری خودش اوضاع خوبی نداشت باعث شد که سال 84 هاشمی محبوبیتی نداشته باشه.

تو سال 92 هم هاشمی داره با 8 سال احمدی نژاد مقایسه میشه. و اینا همش میشه احساسات و فراموشی گذشته.
فراموشی عواملی که باعث شد سال 84 هاشمی محبوبیتی نداشته باشه

3- فکر میکنم اصل اینجاست که رای دادن امری هست اختیاری. یه حقی هست که به در قانون اساسی به شهروندان جامعه داده شده.
شهروندان جامعه میتونن در مورد حقوقی که دارن خودشون تصمیم گیری کنن.
اگه اجباری قرار باشه تو این امر وجود داشته باشه . میشه نقض حقوق شهروندی و ازادی های اساسی شهروند جامعه.

کسی که رییس جمهور میشه. یه سری وظایف داره . پیشنهاد میکنم وظایف مربوطه ای که داره رو مطالعه کن.
اگه این شخص وظایفش رو درست انجام نده . حکم ریاست جمهوریش میتونه باطل بشه (سوال و استیضاح در مجلس) . حالا چه اینکه کسی از ایشون انتظار داشته باشه و یا نداشته باشه !!!

جمله شماره 3 کاملا اشتباهه. ربط دادن اختیار به وظایف و در انتها نتیجه گیری !!!

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
تحلیل هات هم از نظر من کاملا اشتباهه.
خوب معلومه که روی تحلیل هایی که کردم فکر نکردی و اونچه رو که عوامانه است برداشت کردی!

من از هاشمی حرفی زدم؟؟؟ مگه جز هاشمی و احمدی نژاد کسی اون دوره نامزد نبود؟؟!!

اون بخشی که رأی ندادن اگه رأی میدادن رأیشون احمدی نژاد بود؟؟؟؟؟ محال ممکنه!!! هاشمی رو چیکار دارم.
اونایی که سال 84 شرکت کردن بدترین انتخابو کردن. اونایی هم که شرکت نکردن مسیر رو برای انتخاب افسد هموار کردن!
خطای کسانی که شرکت نکردن بیشتر هم هست! چرا که با آگاهی از اینکه ممکنه بدترین انتخاب صورت بگیره نیومدن جلو! ولی اونایی که رأی دادن لاأقل با تحلیل اشتباهِ خودشون اونی رو که میدونستن درست تره عمل کردن! (که از قضا بدترین از آب دراومد)

بخش خاموش اگه شرکت میکردن اصلا احمدی نژاد به دور دوم نمیرسید که بخواد دعوای شاهزاده و گدا درست کنه!

به نظرت سال 92 اگه هاشمی کاندید میشد چی میشد ؟؟ با نامزد شدنش دیدی چه شور و شوقی به پا شد ؟ :D نتیجش مشخصه : مردم به خاطر اینکه طرفدارهای طیف مربوطه رای نیارن. به هاشمی رای میدادن .

---------------------

اتفاقا شور و شوقی که دیدی بخاطر وضعیت اسفبار کنونی کشور و به تنگنا اومدن مردم هست و نوع اون کاملا با اتفاق سال 84 (که بقول شما برای رأی نیاوردن هاشمی حادث شد) متفاوته
ضمن اینکه اون دوره هم خیلی هایی که رأی ندادن میدونستن که احمدی نژاد ممکنه مملکت رو به باد بده و حتی این رو مطرح هم میکردن اما بازم شرکت نکردن! اینه که من اسمشو میزارم اشتباه و احساساتی عمل کردن.

چقدر آدمهای خبره و کارشناس و دلسوز در اون دوره وقتی انتخابات به مرحلۀ دوم رسید و خطر بدترین انتخاب رو حس کردن، با اینکه کاملا مخالف هاشمی یا حتی ضد هاشمی بودند، هشدار دادند که ای مردم!
حالا که کار به اینجا کشیده، بیاید با بی میلی هم شده به هاشمی رأی بدیم و در انتخابات شرکت کنیم و نگذاریم کشور دست یه آدمِ ناجور بیفته!
ولی بخش خاموش جامعه گوش نکردند که نکردند!

تو سال 96 و 1400 هم نظرم همینه! اگه آقای ایکس بخاطر عدم شرکت عدۀ زیادی در انتخابات پیروز بشه، بازم نظرم این خواهد بود که کسانی که شرکت نکردن و در عین حال میفهمیدن که آقای ایکس نباید انتخاب بشه اشتباه کردن! همینو بس.

منظور از اشتباه مردم در سال 84 اشتباه کسانی است که تا حدی هم شده میفهمیدن چی به چیه و باز شرکت نکردن.

وگرنه اونایی که اشتباهشون رأی به احمدی نژاد بود که اصلا طرف بحث من نیستن! از اونا که کلا توقعی نمیشه داشت!!!!

مسلما افرادی که این دوره شرکت نمیکنن هم اگه شرکت کنن رأیشون جلیلی نیست!

از نظر من کسایی که بعد از 88 میگفتن که ما رای نمیدیم و حالا با تبلیغات و ... تصمیم گرفتن رای بدن احساسین. و کسایی هستن که با موج های کوتاه دریا این طرف و اون طرف میرن.
به هر حال یه کسایی هستن که احساس وظیفه میکنن واسه رای دادن و حتما هم رای میدن و هنوز تصمیم هم نگرفتن. اون توصیه برای این افراد بود . حالا شما هر جور میخوای میتونی قضاوت کنی.

خیلیا به خاطر وضعیت اسفبار کنونی الان تصمیم گرفتن رأی بدن، نه با تبلیغات.
تبلیغات دولتی اون قدری که فکر میکنی در به حرکت درآوردن اونایی که معمولا رأی نمیدن تأثیر نداره

افرادی که بعد از 88 میگفتن دیگه رأی نمیدن و حالا بخاطر وضع کنونی تصمیمشون رأی دادنه هم تا حدی احساساتی هستن. اما بسیار کمتر از اونایی که این حس رو از اون موقع تا حالا تداوُم دادن و هنوزم در قهر به سر میبرن! چرا که لاآقل با تحلیل و عقلانیت کنونی خودشون به این نتیجه رسیدن که اگه چیزی بخواد بهتر بشه (حتی به احتمال پایین) راهش از طریق انتخاباته. اونی که هنوز میدونه با شرکت نکردنش فقط داره قهر خودشو نشون میده و هیچ فایدۀ دیگه ای واسش نداره خیلی احساساتیه. چرا که بعد از فروکش کردن حرارت اون احساسات قهر اولیه اش هم باز رو به عقلانیت نمیاره!

شما هم ظاهرا برداشتتون از حرفام اشتباه بود.
قطعا کسانی که 84 شرکت نکردن میتونستن 8 سال پیش با اومدنشون جلوی وضع کنونی رو بگیرن. حالا چه با انتخاب هاشمی و چه با انتخاب گزینه ای که واقعا از نظر خودشون (حتی کمی هم شده) بهتر از بقیه است (که این گزینه با توجه به باسواد بودن اکثریت این قشر خاموش خیلی بعیده که احمدی نژاد بوده باشه).

کلا من فقط در مورد کسانی که شرکت نکردن صحبت کردم. اصلا بحث من شرکت کننده های اون دوره و اینکه رأیشون چی بود و دلیل رأیشون به احمدی نژاد چی بود نیست.
=====================

کلام آخر اینکه فقط در یک شرایط خاص به نظر من رأی ندادن بهتر از رأی دادنه. (اونم برای یک فرد خاص و نه برای همه)

و اونم اینکه: فرد خاصی با دلیل و استدلال محکم (لاأقل از نظر خودش) به این نتیجه برسه که از بین نامزدها هیچ کدومشان بر دیگری حتی ذره ای برتری نداره.

اینکه کسی با کلی گویی و گرفتن ژست ناامیدی بخواد بگه همشون مثل همن و هیچ فرقی نداره کدومشون انتخاب بشه رو اصلا قبول ندارم.

این شرایط خاص هم واسۀ یه آدم فهمیده و باسواد خیلی بعیده که پیش بیاد.

====================

یه نکته هم در مورد تقلب: اینکه دولت کنونی حتی فکر برگزاری یه انتخابات نسبتا سالم رو هم از سر گذرونده باشه امری کاملا محاله (هم محال عقلی و هم محال تجربی!!!!).

اما شرکت کردن اکثریت مردم، دستکاری آرا رو با دشواری های زیادی روبرو میکنه و ممکنه بخاطر همین دشواری ها هم که شده آرای واقعی مردم در انتخاب نهایی به نحو چشم گیری اثر گذار باشه

samira.it

عضو جدید
حماسه حضورم احتمالن تكرار ميشه بخاطر شوراها چون اكثرا به همه صلاحيت دادن و اين يعني طايفه اي بودن انتخابات شوراها و اين بيشتر مردمو ميكشه پاي صندوق
مثلن به كسي كه هيچ شغلي نداره و فقط ليسانس ادبيات هستش صلاحيت دادن شهر ما كه اينطوريه.

سياست پدر و مادر نداره به نظر من آقاي هاشمي اومد چون شايد با نيومدنش خيلي سخت ميشد مشايي رد صلاحيت بشه كه با رد صلاحيت شدن هاشمي جاي اعتراضي براي مشايي نموند و اينكه هاشمي با رد صلاحيتش محبوبتر شد

من هنوز نميتونم دراين باره كه با راي ندادن چيزي عوض نميشه صحبتي بكنم موافق نيستم ولي مخالف 100 درصدم نيستم
دوستاني كه اين نظرو دارن اگه امكانش هست منو قانع كنن

آخرین ویرایش:

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لینک خبر درسته؟چرامن نمیبینمش:huh:
گویا تکذیب شده و خبرگزاری فارس خبر را حذف کرده است.

لینک تکذیبیه این خبر در عصر ایران

نظر سنجی ها هیچ اعتباری نداره، چون افراد محدود وخاصی در اون شرکت میکنن. تعداد شرکت کننده ها هم کمه نهایت 300.000 نفر. آیا میشه اینو به 50میلیون بسط داد؟؟؟ نه.
در میان نظرسنجی های زیادی که در فضای وب برگزار شده، حداقل این شناخته شده تر است و افراد مختلفی از مناطق مختلف در آن شرکت میکنند و نه محدود و خاص.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من هنوز نميتونم دراين باره كه با راي ندادن چيزي عوض نميشه صحبتي بكنم موافق نيستم ولي مخالف 100 درصدم نيستم
دوستاني كه اين نظرو دارن اگه امكانش هست منو قانع كنن
اینکه شما در انتخابات شرکت نکنید برای بعضی ها فقط مصداق این است که نظر خود را نگفته اید.

با عدم شرکت در انتخابات فقط نظرات یک عده ای پر رنگ تر میشود!

درست است که حضور در انتخابات این دوره از دیدگاهی یک معنی خاصی میدهد ولی اگر هم شرکت نکنیم باز هم معنی خاص دیگری میدهد که کمرنگ تر است.:thumbsdown: (اگر گنگ بیان کردم به جملات آبی و قرمز این پست توجه کنید)

و ما با عدم حضور فقط راه را برای کسانی باز کرده ایم که ممکن است برایمان خوشایند نباشند.

samira.it

عضو جدید
اینکه شما در انتخابات شرکت نکنید برای بعضی ها فقط مصداق این است که نظر خود را نگفته اید.

با عدم شرکت در انتخابات فقط نظرات یک عده ای پر رنگ تر میشود!

درست است که حضور در انتخابات این دوره از دیدگاهی یک معنی خاصی میدهد ولی اگر هم شرکت نکنیم باز هم معنی خاص دیگری میدهد که کمرنگ تر است.:thumbsdown: (اگر گنگ بیان کردم به جملات آبی و قرمز این پست توجه کنید)

و ما با عدم حضور فقط راه را برای کسانی باز کرده ایم که ممکن است برایمان خوشایند نباشند.

و اگه هيچكدوم از كانديدا مورد پسند من نبودن بايد سفيد بدم يا راي ندم؟

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
و اگه هيچكدوم از كانديدا مورد پسند من نبودن بايد سفيد بدم يا راي ندم؟
من شخصا رای سفید را منطقی نمیدانم. اگر هم نظرم تا این حد شدت داشت، شرکت نمیکردم.

ولی به هر حال با توجه به این گزینه هائی که شورای نگهبان برایمان در نظر گرفته؛ بهتر است میان بد و بدتر یک کدام را انتخاب کنیم.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
1- منظورم امارهای بانک مرکزی ایران و حقایقی که وجود داره هست. کاری به چیز دیگه ندارم.
منم به اون آمارها اعتقاد ندارم. وقتی همه چیز 3 برابر شده ولی بانک مرکزی میگه 30% هست، چطور می تونم به آمارهاشون اعتماد کنم؟(میدونم تورم برخی کالاها زیاده و برخی کم، و اونا میانگین حساب میکنن ولی بازهم نمیتونم این میانگین رو باور کنم
1-
2- دقیقا چه عاملی باعث شد که هاشمی سال 84 محبوبیتی نداشته باشه ؟؟
دقیقا عاملش این بود که مردم از عملکرد ایشون تو اون 8 سال راضی نبودن.
مشکل اینجاست که پدر شما الان دارن عملکرد ایشون رو با اقای احمدی نژاد مقایسه میکنن . واسه همین حس میکنن اوضاع خوب بوده. در حالیکه اوضاع خوب نبوده و فقط اوضاع نسبت به این 8 سال بهتر بوده.
دقیقا هم همین امر که هاشمی تو 8 سال ریاست جمهوری خودش اوضاع خوبی نداشت باعث شد که سال 84 هاشمی محبوبیتی نداشته باشه.
تو سال 92 هم هاشمی داره با 8 سال احمدی نژاد مقایسه میشه. و اینا همش میشه احساسات و فراموشی گذشته.
فراموشی عواملی که باعث شد سال 84 هاشمی محبوبیتی نداشته باشه
من نمیخوام بحث 30یا30 شدید کنم ولی نمیشه که. یه چیزایی میگم ولی خیلی ناقص تا دچار اخطار نشیم. قبل از بحث باز هم می گم که تو عالم 30یا30 خیلی چیزا از علم من و شما خارج هست و مردم از پشت پرده 30یا30 خیلی وقتها بی خبر هستند. با نظریه بازی ها آشنایی داری؟ یکی از اصلی ترین کاربردهای این نظریه تو عالم 30یاست هست.
محبوبیت آقای هاشمی در اواخر ریاست جمهوری ایشون و در 8 سال آقای خاتمی رو به نزول بود. این رو به راحتی از انتخابات مجلس شورای اسلامی سال 78 میشه فهمید که ایشون به عنوان نفر 30ام از تهران انتخاب شدن که واقعاً برای رئیس جمهور اسبق کشور، خوب نبود(البته بعدها برخی رای ها ابطال شد و ایشون شدن نفر 20ام!!!). حتی کاریکاتور ایشون رو کشیدن(ماشین فولوکسی که به طرف مجلس می رفت، یعنی به سختی وارد مجلس شدن)این کاهش مجبوبیت به خاطر مسائل اقتصادی، روابط خارجی یا معیشتی مردم در دوره ایشون نبود. بلکه به خاطر یک سری مسائل 30یا30 و حمایت هایی که از ایشون میشد، بود.(خدایا چرا نمی شه راحت حرف زد) این پایین بودن محبوبیت در سال 84 مشابه سال 76 بود که محبوبیت آقای ناطق نوری با وجود سابقه زیاد و شناخته شدگی، در مقابل آقای خاتمی پایین تر بود. سال 76 آقای خاتمی چندان شناخته شده نبود.
بعد از سال 84 اتفاقاتی پیش اومد که مردم احساس کردن آقای هاشمی در مقابل نظام،مظلوم واقع شدن،یه جورایی مردم حس کردن که آقای هاشمی محبوبیت خودشو بین مسئولین نظام از دست داده. همین عامل علاوه بر وضعیت اقتصادی نابود کشور در این 8سال، باعث شد تا محبوبیت آقای هاشمی بین مردم بالاتر بره و برخی که زیاد طرفدار نظام نبودند از ایشون خوششون اومد.(یه جورایی جریان دشمن دشمن من میشه دوستم هست). محبوبیت ایشون با رد صلاحیت حتی بیشتر هم شد.
دیگه بیشتر از این نمیشه توضیح داد:biggrin:
1-3- فکر میکنم اصل اینجاست که رای دادن امری هست اختیاری. یه حقی هست که به در قانون اساسی به شهروندان جامعه داده شده.
شهروندان جامعه میتونن در مورد حقوقی که دارن خودشون تصمیم گیری کنن.
اگه اجباری قرار باشه تو این امر وجود داشته باشه . میشه نقض حقوق شهروندی و ازادی های اساسی شهروند جامعه.
کسی که رییس جمهور میشه. یه سری وظایف داره . پیشنهاد میکنم وظایف مربوطه ای که داره رو مطالعه کن.
اگه این شخص وظایفش رو درست انجام نده . حکم ریاست جمهوریش میتونه باطل بشه (سوال و استیضاح در مجلس) . حالا چه اینکه کسی از ایشون انتظار داشته باشه و یا نداشته باشه !!!
جمله شماره 3 کاملا اشتباهه. ربط دادن اختیار به وظایف و در انتها نتیجه گیری !!!
بله از لحاظ قانونی درست می گین ولی، خیلی کارا اختیاریه اما در عمل انجام دادنش مثل وظایفمون هست اما بعضیا هم انجامش نمیدن.(الان مثال بهتری ذهنم نیست)مثلاً درس خوندن. آیا وظیفه یک بچست که درس بخونه؟نه. آیا وظیفش هست که زندگی خودش رو خوب بسازه؟نه،حقش هست ولی یک فرد آزاد و مختاره. میتونه درس نخونه، میتونه سیگار بکشه، وقتش رو هدر بده وآیندش رو تباه کنه.اما در عمل تقریبا یک فرزند این وظیفه رو نسبت به والدینش داره که اینده خودش رو خوب بسازه.رای هم چنین چیزیه.
حالا شما می تونی بری رای ندی، به یک آدم مناسب رای بدی، به یک نفر رای بدی که مطمئنی مملکت رو ویران میکنه. هر 3تاش حقتونه.
رئیس جمهور میتونی مملکت رو آباد کنه. مملکت رو به سمت سقوط ببره . آب هم از آب تکون نخوره(خودتم میدونی که بیشتر اون قوانین کشکه یعنی مثل اینه که اصلاً وجود نداره. رشد اقتصادی منفی شد،مواد غذایی ضروری مردم نایاب شدن،تورم سر به فلک کشید،کشور با کسری بودجه مواجه شد،دولت به بانک مرکزی کلی بدهی داره و... آیا اتفاقی برای رئیس جمهور افتاد؟خیر).

تو سال 96 و 1400 هم نظرم همینه! اگه آقای ایکس بخاطر عدم شرکت عدۀ زیادی در انتخابات پیروز بشه، بازم نظرم این خواهد بود که کسانی که شرکت نکردن و در عین حال میفهمیدن که آقای ایکس نباید انتخاب بشه اشتباه کردن! همینو بس.
این حرفتون رو 100% قبول دارم. اگه کسی میدونه که با انتخاب آقای فلانی مملکت به تباهی کشیده میشه. ورای نده و اجازه بده اون فرد رئیس جمهور بشه. کاملاً مقصره.
خیلیا به خاطر وضعیت اسفبار کنونی الان تصمیم گرفتن رأی بدن، نه با تبلیغات.
تبلیغات دولتی اون قدری که فکر میکنی در به حرکت درآوردن اونایی که معمولا رأی نمیدن تأثیر نداره

افرادی که بعد از 88 میگفتن دیگه رأی نمیدن و حالا بخاطر وضع کنونی تصمیمشون رأی دادنه هم تا حدی احساساتی هستن. اما بسیار کمتر از اونایی که این حس رو از اون موقع تا حالا تداوُم دادن و هنوزم در قهر به سر میبرن! چرا که لاآقل با تحلیل و عقلانیت کنونی خودشون به این نتیجه رسیدن که اگه چیزی بخواد بهتر بشه (حتی به احتمال پایین) راهش از طریق انتخاباته. اونی که هنوز میدونه با شرکت نکردنش فقط داره قهر خودشو نشون میده و هیچ فایدۀ دیگه ای واسش نداره خیلی احساساتیه. چرا که بعد از فروکش کردن حرارت اون احساسات قهر اولیه اش هم باز رو به عقلانیت نمیاره!
تبلیغات موثر بوده. خیلیا نمیخواستن رای بدن ولی وقتی حرف ها و نظرات برخی کاندیداهارو شنیدن، نظرشون عوض شده و میخوان رای بدن.
ولی قبول دارم که برخی از افراد به صورت احساسی نمیخوان رای ندن.
یه نکته هم در مورد تقلب: اینکه دولت کنونی حتی فکر برگزاری یه انتخابات نسبتا سالم رو هم از سر گذرونده باشه امری کاملا محاله (هم محال عقلی و هم محال تجربی!!!!).
اما شرکت کردن اکثریت مردم، دستکاری آرا رو با دشواری های زیادی روبرو میکنه و ممکنه بخاطر همین دشواری ها هم که شده آرای واقعی مردم در انتخاب نهایی به نحو چشم گیری اثر گذار باشه
نمیدونم چرا اون طوری فکر میکنین؟
وقتی شرکت کننده کمه اصلاً کاندیدای مورد نظر خیلی راحت انتخاب میشه. مثل سال 84.
حماسه حضورم احتمالن تكرار ميشه بخاطر شوراها چون اكثرا به همه صلاحيت دادن و اين يعني طايفه اي بودن انتخابات شوراها و اين بيشتر مردمو ميكشه پاي صندوق مثلن به كسي كه هيچ شغلي نداره و فقط ليسانس ادبيات هستش صلاحيت دادن شهر ما كه اينطوريه.
واقعاً با بچه ها فکر میکردیم که محض خنده ما هم میرفتیم ثبت نام می کردیم، خیلی مسخره است.

در میان نظرسنجی های زیادی که در فضای وب برگزار شده، حداقل این شناخته شده تر است و افراد مختلفی از مناطق مختلف در آن شرکت میکنند و نه محدود و خاص.
نظرسنجی زیاد هست ولی نظر چند صدهزار نفری که بیشترشون هم جوانان دانشجو هستن(یعنی یک قشر کاملاً مشخص)، رو به هیچ وجه نمیشه به کل کشور نسبت داد.
به نظرتون مردم روستا تو نظرسنجی اینترنتی شرکت میکنن؟یا مثلاً پدر و مادرها(افراد باسن بیشتر و دسترسی کمتر به اینترنت) تو چنین نظرسنجی هایی شرکت میکنن؟
این نظرسنجی ها بی اعتباره.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نظرسنجی زیاد هست ولی نظر چند صدهزار نفری که بیشترشون هم جوانان دانشجو هستن(یعنی یک قشر کاملاً مشخص)، رو به هیچ وجه نمیشه به کل کشور نسبت داد.
به نظرتون مردم روستا تو نظرسنجی اینترنتی شرکت میکنن؟یا مثلاً پدر و مادرها(افراد باسن بیشتر و دسترسی کمتر به اینترنت) تو چنین نظرسنجی هایی شرکت میکنن؟
این نظرسنجی ها بی اعتباره.
در مورد افراد مسن درست میفرمائید.

ولی در مورد روستاها نمیشود اینطور گفت. الان دیگر خیلی از روستائی ها در فضای وب فعال شده اند.

قشر انقلابیون هم اکثرا دانشجویان و جوانان بودند.

البته اینها اعتبار نظرسنجی را زیر سوال نمیبرد. نظر سنجی است دیگر؛ سرشماری یا آمارگیری دقیق که نیست. دقتش کم است ولی تخمین بدی هم نیست.

asirebaran

عضو جدید
سلام دوستان

سلام
بله اتفاقا پیام نور هم از نظر من اکثرامتحانات سخت بود ودانشجو باید تاآخرین برگ کتاب رو میخوند بعضی وقتا هم ازیه جاهایی سوال میدادن که انتظارش نمیرفت.شایدم برای منو دوستام اینطوری بوده

سلام

دقيقا همين طوره درساي تخصصي تقريبا اصلا مثل سوالات ترم قبل نبود.
خوش بحالتون!يه امتحان ديگه برام مونده:(

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خب تعداد کاندیداها شد 6 نفر.
دکتر عارف و آقای حداد عادل کناره گیری کردن.
دکتر عارف اعلام کرده طی نامه ای که از طرف آقای خاتمی به دستشون رسیده انصراف دادن. ولی در بیانیه انصرافشون هیچ چیزی در مورد ائتلاف یا شخص مورد تایید خودشون حرفی نزدن.
این حرف دکتر عارف جالب بود:
"اینجانب گذشتن از حق خویش به نفع ملت بزرگ و ایران سربلند را مصداق روشن اصلاح طلبی واقعی می دانم"
گذشتن از قدرت برای خیلیا سخته.

البته تقریباً همه می دونن که این کناره گیری در حمایت آقای روحانی هست. ولی فکر نمیکنم آقای روحانی بتونه رای مردم پایین جامعه رو بدست بیاره. تو جاهایی مثل روستاها، مناطق پایین شهر، آقای رضایی محبوبتره. در مستندهای تبلیغاتیشون هم بر روی این افراد تاکید داشتن ولی آقای روحانی بیشتر روی جوان ها و مثلاً دانشجوها تمرکز داشتن.

بالا