گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه اعتراف نیست پس چیه؟؟
اگر یک نفر که ادعای دانشجویی کامپیوتر داره و بر اساس این ادعا مدت های زیاد با کامپیوتر سر وکار دارد بلد نباشد یه نرم افزار را روی لینوکس نصب کند در صورتیکه روی ویندوز آنرا مثل آب خوردن انجام میدهد پس چه انتظاری از یک کاربر ساده کامپیوتر میتوان داشت که با لینوکس کار کند آن هم به راحتی. اگر ساده بود پس چرا بالای 90 یا 95 یا 98 درصد ایران از ویندوز استفاده میکنند؟؟
اتفاقا لینوکس کاملا کاربرپسنده دوست محترم. این حرفی که زدی 1 بحث جداست. اتفاقا 1 کاربر عادی براحتی میتونه با لینوکس در تعامل باشه ، تجربه خود من اینو میگه . این جواب چرای شما 1 بحث طولانی پیش رو داره که من به گوشه ای از اون اشاره میکنم .
من مدیر 1 شرکت بزرگ نرم افزاری هستم که همه کارکنانم از ویندوز استفاده میکنن. حالا یکی از این کارکنانم تو 1 جلسه ای که با من مدیر برگزار شده ، میگه که بیاین لینوکس رو جایگزین ویندوز کنیم . من مدیر رو این پیشنهاد فکر میکنم ، میبینم که خیلی باید هزینه صرف کنم تا کارمندام به لینوکس سوییچ کنن.(خب بالاخره بحث هزینه زمان برای اموزش ، شاید هزینه مالی هم کنم) . میبینم به صرفه نیست و قاطعانه پیشنهاد کارمندم رو رد میکنم فقط به این خاطر که فکر میکنم این سوییچ کردن یعنی هزینه الکی و زیاد . از طرفی فرهنگ سوییچ باید تو سازمان جابیفته . کارمندان به شدت در مقابل تغییر مقاومت میکنن. خیلی سخته که بخوام ازشون این تغییر و سوییچ رو به راحتی قبول کنن.
ما باید قبول کنیم که تو ایران به راحتی رو هر تکنولوژی سرمایه گذاری نمیکنن. اول منافع خودشون رو میبینن بعد منافع اون تکنولوژی رو . الان فقط میگن برای من چقدر سود میکنه . کمتر ریسک پذیر هستن(بحث استثنا جدا)

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیخوام بگم که لینوکس بهتر است از ویندوز. یا بالعکس. (خودم کاربر ویندوزی هستم)

ولی اینکه 90 درصد تو جهان از ویندوز استفاده میکنن. دلیلی نیست که بگیم ویندوز از لینوکس بهتره.

میتونم با مثالی براتون اثباتش کنم :

مثلا :
مرورگر کروم از لحاظ امنیت. از لحاظ سرعت . از لحاظ کاربر پسند بودن. از لحاظ استفاده کردن کمتر از منابع سیستمی خیلی خیلی بهتر از اینترنت اکسپلورر هست (همگی تست شده و کسی تو این موارد شکی نداره )
ولی چرا درصد استفاده از کروم تو جهان مثلا 10 درصده و درصد استفاده از اینترنت اکسپلورر 50 درصده ؟؟؟؟؟

دلیلش چیه ؟؟
چه کسی گفته عمومیت داشتن چیزی به این خاطر هست که اون چیز بهتره ؟؟
الان اینکه خیلی ها از اینترنت اکسپلورر استفاده میکنن به این معنی است که اینترنت اکسپلورر از کروم و فایرفاکس بهتره ؟؟
عمومیت داشتن به هیچ وجه به معنای برتری نیست.
افرین عالی بود . گل گفتی پسر.
بمعنای راحتی طلب عموم میشه . قبول کنیم که فقط به دنبال راحت طلبی هستیم . به رسم عادت خیلی کارا رو انجام میدیم

پ.ن: تا میخوام پستی بدم میبینم قبل من 3 تا پست دیگه اومده بخاطر همین پستام جدا می افته و مجبورم پشت سر هم پست بدم

FIFA20

اخراجی موقت
نمیخوام بگم که لینوکس بهتر است از ویندوز. یا بالعکس. (خودم کاربر ویندوزی هستم)

ولی اینکه 90 درصد تو جهان از ویندوز استفاده میکنن. دلیلی نیست که بگیم ویندوز از لینوکس بهتره.

میتونم با مثالی براتون اثباتش کنم :

مثلا :
مرورگر کروم از لحاظ امنیت. از لحاظ سرعت . از لحاظ کاربر پسند بودن. از لحاظ استفاده کردن کمتر از منابع سیستمی خیلی خیلی بهتر از اینترنت اکسپلورر هست (همگی تست شده و کسی تو این موارد شکی نداره )
ولی چرا درصد استفاده از کروم تو جهان مثلا 10 درصده و درصد استفاده از اینترنت اکسپلورر 50 درصده ؟؟؟؟؟

دلیلش چیه ؟؟
چه کسی گفته عمومیت داشتن چیزی به این خاطر هست که اون چیز بهتره ؟؟
الان اینکه خیلی ها از اینترنت اکسپلورر استفاده میکنن به این معنی است که اینترنت اکسپلورر از کروم و فایرفاکس بهتره ؟؟
عمومیت داشتن به هیچ وجه به معنای برتری نیست.
این که تعداد زیادی از یک چیز استفاده میکنند یعنی آن محصول از محصولات دیگر از نظر آنها و برای آنها بهتر است.نه آنکه آن محصول بهتر است.

پس ویندوز در ایران بهتر است یعنی برای ایرانیان به علت سادگی و دلایلی که بالا گفتم بهتر است.
حالا با این شرایط asp بهتر است یا php?>??

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
بمعنای راحتی طلب عموم میشه . قبول کنیم که فقط به دنبال راحت طلبی هستیم . به رسم عادت خیلی کارا رو انجام میدیم

پ.ن: تا میخوام پستی بدم میبینم قبل من 3 تا پست دیگه اومده بخاطر همین پستام جدا می افته و مجبورم پشت سر هم پست بدم
می دونی چی جالبه من می خوام یه جمله رو بگم تو صد جمله توضیح میدم که منظورم چیه و آخر سر هم هیچ کس منظورم رو متوجه نمیشه ولی آقا امیر و آقا امیرحسین و آقا امیر دراگو کلا خلاصه یه جمله میگن همه متوجه میشه ایول کلا قدرت بیانتون محشره ;):w15:

FIFA20

اخراجی موقت
اتفاقا لینوکس کاملا کاربرپسنده دوست محترم. این حرفی که زدی 1 بحث جداست. اتفاقا 1 کاربر عادی براحتی میتونه با لینوکس در تعامل باشه ، تجربه خود من اینو میگه . این جواب چرای شما 1 بحث طولانی پیش رو داره که من به گوشه ای از اون اشاره میکنم .
من مدیر 1 شرکت بزرگ نرم افزاری هستم که همه کارکنانم از ویندوز استفاده میکنن. حالا یکی از این کارکنانم تو 1 جلسه ای که با من مدیر برگزار شده ، میگه که بیاین لینوکس رو جایگزین ویندوز کنیم . من مدیر رو این پیشنهاد فکر میکنم ، میبینم که خیلی باید هزینه صرف کنم تا کارمندام به لینوکس سوییچ کنن.(خب بالاخره بحث هزینه زمان برای اموزش ، شاید هزینه مالی هم کنم) . میبینم به صرفه نیست و قاطعانه پیشنهاد کارمندم رو رد میکنم فقط به این خاطر که فکر میکنم این سوییچ کردن یعنی هزینه الکی و زیاد . از طرفی فرهنگ سوییچ باید تو سازمان جابیفته . کارمندان به شدت در مقابل تغییر مقاومت میکنن. خیلی سخته که بخوام ازشون این تغییر و سوییچ رو به راحتی قبول کنن.
ما باید قبول کنیم که تو ایران به راحتی رو هر تکنولوژی سرمایه گذاری نمیکنن. اول منافع خودشون رو میبینن بعد منافع اون تکنولوژی رو . الان فقط میگن برای من چقدر سود میکنه . کمتر ریسک پذیر هستن(بحث استثنا جدا)
من هم همین رو میگم با توجه به دلایل بالا که گفتید و دلایل بالا که گفتم در ایران ویندوز بیشتر استفاده میشه پس نرم افزارهاش بیشتره متخصصینش بیشتره پشتیبانیش بیشتره و از تمام لحاظی که گفتم از لیتوکس برای ایرانیان بهتره.کجای حرفم مشکل داره؟اصلا" مشکل داره؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
این که تعداد زیادی از یک چیز استفاده میکنند یعنی آن محصول از محصولات دیگر از نظر آنها و برای آنها بهتر است.نه آنکه آن محصول بهتر است.

پس ویندوز در ایران بهتر است یعنی برای ایرانیان به علت سادگی و دلایلی که بالا گفتم بهتر است.
این آخرین چیزی که میگم : شما می خواین یکی براتون تعیین تکلیف کنه یعنی می خواین یکی براتون انتخاب کنه بگه برو اینو بخون باشه اگه اینو می خواین باشه با اینکه هیچ اطلاعاتی ندارم من میگم برین asp بخونین

FIFA20

اخراجی موقت

وقتی یک نفر میبینه برای یه نرم افزار کلی هزینه و وقت کنه و اذیت بشه و پشتیبانی نباشه یا خیلی کم باشه.ولی با یک دهم یه یک صدم اوم هزینه و وقت یه نرم افزار دیگه که تفاوت کمی با اون داشته باشه انتخاب کنه صد در صد براش بهتره.

FIFA20

اخراجی موقت
این آخرین چیزی که میگم : شما می خواین یکی براتون تعیین تکلیف کنه یعنی می خواین یکی براتون انتخاب کنه بگه برو اینو بخون باشه اگه اینو می خواین باشه با اینکه هیچ اطلاعاتی ندارم من میگم برین asp بخونین
نه دیگه انگار سوال من رو نخوندید اصلا".
اگه سوالم رو خونده بودید این رو نمیگفتید.
اصلا" می دونید سوال من چیه و کجا بود که جواب میدید؟

FIFA20

اخراجی موقت
سوال اصلی من این نبود که کدومش بهتره سوالم این بود که برنامه نویسی وب با طراحی وب چه فرقی با هم دارن اصلا" باهم فرقی دارن؟ اگه فرق دارن برای هرکدوم چه نرم افزارهایی استفاده میشه؟

FIFA20

اخراجی موقت
خیلی ممنون از توضیحات خوب و مفید خانم رضایی :gol:

برای کسایی که میخوان application تحت وب کار کنند asp راحتره چون در ایران قانون Copyright نداریم
و اگر کسی در مورد سایت میخواد فعالیت کنه php بهتره .. چون رو وب سرور ها همه چیز باید License داشته
(اشتباه میکنم اصلاح کنید)

در مورد مشکلی که از html5 گفتی چیزی نمیدونم در حد همین که ممکنه بعضی مرورگرها نمیتونن بخونن .. که فکر کنم جایی دیدم که داره استانداری ایجاد میشه که یه سایت میاد بالا طرف روی همه مرورگرها چک نکنه که مشکل نداشته باشه
(دانیال کجایی ؟!! )

-----------------------
نظری سازنده در مورد آواتار و امضام داشتین به گوشم :D

من که میخام هم aplication تحت وب کار کنم هم در مورد سایت کدوم بهتره؟ * عجب سوالی کردم:)*
اصلا" این دوتا چین و چه فرقی با هم دارن؟؟؟:surprised:
سوالم همین بود.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
۱.اگر ویندوز بهترین ساده ترین و در دسترین و ارزان ترین و با پشتیبانی ترین سیستم عامل نیست پس چرا بالای 90 یا 95 درصد مردم در ایران از ویندوز استفاده میکنن؟؟

۲.asp رو تا حدودی میشناسم.ولی php رو نمیشناسم چون لینوکس رو هم نمیشناسم چون 90 درصد ایرانی ها لینوکس رو نمیشناسن.
۱.قراره بحث بازاریابی و تجارت راه بندازیم؟ راحت میشه از این سوالت یه مقاله ISI با عنوان "مطالعه‌ی موردی گستردگی توزیع و به خدمت گرفتن دو سیستم عامل در ایران " درآورد! بحث خیلی گسترده ایه.
و اینکه میگی بالای ۹۰ یا ۹۵ درصد مردم از ویندوز استفاده میکنن هم بهش میگن پیشفرض.پیشفرض یعنی "بدیهی پنداری آنچه که هنوز نیاز به بررسی بیشتر دارد" یا "درست دانستن موضوعی که ممکن است با واقعیت مطابق نباشد".کدوم آمار داره میگه ۹۰ یا ۹۵ درصد؟ یه چیز دیگه : شما تا حالا چندبار از شرکت مایکروسافت "پشتیبانی" دریافت کردی؟!!

۲.این خوبه.سوال و جوابها رو توی همین خط نگه دار.اینکه میگی asp رو میشناسی یعنی چی؟ کدهاشو بلدی یا اینکه در موردش اطلاعات داری؟ خب همین شناخت رو چرا نسبت به php پیدا نمیکنی که بتونی مقایسه کنی؟
پی اچ پی هیچ ربطی به لینوکس نداره و اینکه یه عده ممکنه یه چیزی رو ندونن دلیل نمیشه تو هم خودت رو قاطی اونا بکنی.هرکسی رو توی قبر خودش میذارن.
یکی از دانشجویان کامپیوتر به ضعف یا عدم کارایی یا عدم کاربرد یا عدم سادگی لینوکس یا هر چیزی که اسمش رو بزارید اعتراف کرده و طبق گفته ی این کاربر برای نصب و استفاده از نرم افزار راحت تر نیست چون نرم افزار های تخصصی روش نصب نمیشه یا به سادگی ویندوز نصب نمیشه پس ترجیح داده در کنارش از ویندوز استفاده کنه.
اصلا چیزایی که برات مینویسن میخونی یا فقط توی این فکری که یه جوابی بدی؟ بهت گفتم،قرار نیست اینجا یه چیزی بگی که حرف من نقض بشه و روم کم بشه!
اینجا همونجاس که میگیم "هرکس باید با توجه به شرایطش انتخاب کنه".یه نفر براش نصب نرم افزار با جستجوی پکیج راحت تره،یکی با گذاشتن سی دی و Next زدن.هیچ کدوم از این روش ها بهترین نیست،حتی میتونم بگم از همدیگه بهتر هم نیستن،متفاوتن.sanamsayna براش ویندوز راحت تره،یکی دیگه لینوکس.نه این مرجعه و نه اون.نه این آدم بدیه و نه اون.نه این باسوادتره نه اون.فقط شرایطشون و نحوه‌ی رضایتشون از محصول با هم متفاوته.

یکی PHP به نظرش چرنده،یکی ASP رو نمیتونه تحمل کنه.هرکدوم با توجه به شرایطشون انتخاب میکنن.نظر بزرگترین برنامه نویس هم در مورد هرکدوم از اینها "مرجع" نیست،چه برسه به یه کاربر عادی! اگه دونالد کنوث هم برگرده بگه یکی از این دوتا به نظرش بهترینه،باز هم دلیل نمیشه کسانی اون یکی براشون مناسب تر نباشه.
شما که عادت داری پست پشت سر هم میدی! پرونده هاش توی صفحه های اولیه (حدود ۴۰-۵۰) موجوده!! :biggrin::D

پیش فرض.
ادعا.
سوال غلط.

سلام
امکانش هست که زا تسک های آوتلوک بک آپ گرفت؟

سلام
کسی است من یه سوالی داشتم
لطفا سوالاتتون رو فقط در تاپیک "سوالات و مشکلات" مطرح کنید.

.mahshad.

عضو جدید
بچه ها من نمیدونم به کدوم یکی از این مباحث علاقه دارم.
یعنی تا حالا راجعبه شبکه وامنیت و... چیزی نخوندم که بدونم علاقه دارم یا نه.
فقط چندتا کتاب برنامه نویسی خوندم که تقریبا به برنامه نویسی علاقه دارم.
الان باید برم هر کدوم از این مباحث رو بخونم؟
اینجوری که خیلی وقت میبره تا بفهمم به کدوم علاقه دارم!

...Mahan...

عضو جدید

سلام
ماشاالله!!! چند تا کتاب خوندی تا بلاخره به این نتیجه رسیدی که به برنامه نویس علاقه مندی؟!!
گوگل سرچ بزن در مورد شبکه و امنیت اگه دیدی مبحثی هست که باعث میشه جذبش بشی بسم الله

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

انصافا اگه اندازه این اواتارتون انگیزه داشتید. الان اینجوری نمیگفتید !!!

یعنی اینقدر سخته ادم بره 4 تا مطلب در مورد یه موضوعی بخونه و یه مقدماتی ازش یاد بگیره تا ببینه بهش علاقه داره یا نه ؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.mahshad.

عضو جدید
ماشاالله!!! چند تا کتاب خوندی تا بلاخره به این نتیجه رسیدی که به برنامه نویس علاقه مندی؟!!

ترم 1و2 استادبرنامه نویسیمون خیلی گیر بود بخاطره همین واسه تحویل پروژه هاش مجبور شدم 2, 3 تا کتاب بخونم.
خوشبختانه این ترم باهاش ندارم!:D

انصافا اگه اندازه این اواتارتون انگیزه داشتید. الان اینجوری نمیگفتید !!!

یعنی اینقدر سخته ادم بره 4 تا مطلب در مورد یه موضوعی بخونه و یه مقدماتی ازش یاد بگیره تا ببینه بهش علاقه داره یا نه ؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اون آواتاره این منم.!من آواتارمو برعکس خودم گذاشتم!
اخه به نظرتون با 4تا موضوع میشه فهمید به شبکه علاقه داری یا نه!!!!!!!!!!!!فک نکنم بشه!:(

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خیلی بهتره کسانی که اون 4تا مطلب رو خوندن بیان و طرف مورد نظر رو راهنمایی کنن هم وقت طرف تلف نشه هم اطلاعاتش در وقت کمی بیشتر بشه هم علاقه اش رو مشخص کنه و خیلی چیز های دیگه
هرکس که اون چهار تا رو خونده نمی تونه این راهنمایی رو بکنه چون ممکنه چیزی به نظر من جالب باشه ولی از نظر شما خسته کننده و یا برعکس ممکنه چیزی به نظر من خسته کننده باشه برا شما جالب دوما خوب از هرکسی بپرسی مطمئنا اون گرایشی که براش جالبه رو تعریف می کنه و از اون گرایشی که خوشش نیومده هم بد میگه یا حتی ممکنه اطلاعات غلط بده مثلا من شبکه دوست دارم بیام بگم شبکه خوبه اینو داره اینم داره مطمدنا شما فکر می کنی آره راست میگم خوبه و چون از برنامه نویسی چیزی نمی دونم برام خسته کننده اس و ممکنه اطلاعات غلط داده باشم در حالی که شاید برین پیش یه طراح وب یه چیزهایی بهتون نشون بده که برا شما از شبکه جالب تر باشه پس این کار رو هر شخص باید خودش بکنه حالا می تونه کتاب بخونه یا بره با اشخاصی که تو این زمینه ها فه=عالن حرف بزنه و نحوه ی کارشون رو نگاه کنه بعد مقایسه کنه ببینه کدوم رو بیشتر دوست داره اونو انتخاب کنه

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
خیلی بهتره کسانی که اون 4تا مطلب رو خوندن بیان و طرف مورد نظر رو راهنمایی کنن هم وقت طرف تلف نشه هم اطلاعاتش در وقت کمی بیشتر بشه هم علاقه اش رو مشخص کنه و خیلی چیز های دیگه

حرفاتون درسته
قصد همه ماها که اینجا هستیم همین هست

شما یک نمونه
خیلی ها بودن اینجا اومدن و سوالهاشون رو پرسیدن و بعد رفتن ..
نمیخوام بگم ما به چشم اینکه یکی هم چیزی یادمون بده اینجاییم ..

میخوام اینو بگم .. هر کس بیاد و ما هم بخواهیم کاملا روشنش کنیم نمیشه .. چون هم افراد زیادی میان (و نمیمونن) دوما ما هم یه چیزی رو یک بار .. نه دو بار .. یا نه پنج بار نهایتا میتونیم بگیم .. بقیه باید بیان و براساس نیازشون بگردن توی حرفای ما

تاپیکها خدا رو شکر یکم سرو سامون پیدا کردن
اگر شما که میخواین چیزی رو یاد بگیرین .. اول میتونین از جستجوی سایت استفاده کنید
اگر نه هم .. برین تون زیر مجموعه های خودش

و اگر هم مشکلی در قسمتیش داشتین توی تاپیک سوالات مطرح کنید

برای کسایی که گفتن شبکه چی هست .. بهترین پیشنهادم این هست کتاب network + رو بخونن .. این کتاب پایه ایی هست و یه دید کلی بهتون میده .. و درک ابتدایی رو نسبت به شبکه پیدا میکنید (شبکه نامحدود هست .. این کتاب یکی از شاید ده هزاران کتاب شبکه باشه .. پس نباید همه شبکه رو هم در اون دید)

موفق باشین :smile:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سیلام
چیطورین؟
سلام.
خوش اومدید.
فکر کنم کیبردتون یه "ی" اضافه میزنه!
من که بد نیستم،شما چطوری؟
ترم چند بودی؟
اگه ۳ و ۴ باشی خیلی هم عجیب نیست.بچه ها گفتن،یه جزوه نه چندان سنگین شبکه (مثلا +network) میخونی،اگه دیدی خوشت اومد که خوبه،اگه دیدی حوصله ات سر میره تکلیف معلومه!
در مورد پایگاه و امنیت و غیره هم وضع همینه.توی دانشگاه هم از این واحدهایی که پاس میکنی میتونی یه چیزایی بفهمی.مثلا اگه سر کلاس شبکه کلافه میشی مسلما مطالعات علمی نمیتونی روش داشته باشی (عملی شاید).
مسلمه که وقت میبره،تازه گستردگیش به این کمی هم نیست که ۳-۴ تا موضوع باشه.اگر بگم صدها شاخه هست که میتونی بری و اطلاعات بگیری شاید اغراق نکرده باشم!!

نظر شخصیمون رو میتونیم بدیم،اما اگه من اومدم گفتم اینا همه چرته برو معماری بخون چی؟!! همونطور که بچه ها گفتن من ممکنه با خوندن شبکه حوصله ام سر بره،اما امیرحسین نه.
اخه به نظرتون با 4تا موضوع میشه فهمید به شبکه علاقه داری یا نه!!!!!!!!!!!!فک نکنم بشه!:(
بله میشه :).
برای کسایی که گفتن شبکه چی هست .. بهترین پیشنهادم این هست کتاب network + رو بخونن .. این کتاب پایه ایی هست و یه دید کلی بهتون میده .. و درک ابتدایی رو نسبت به شبکه پیدا میکنید (شبکه نامحدود هست .. این کتاب یکی از شاید ده هزاران کتاب شبکه باشه .. پس نباید همه شبکه رو هم در اون دید)
همونطور که امیرحسین میگه +network واسه شروع عالیه.یه دید میده و خیلی هم الکی نیست که طرف بیخود انتظاراتش بالا بره! واسه فهمیدن علاقه خیلی مناسبه.

=============
۱.این دوستمون،fifa اخراج شده؟ چرا؟ کسی خبر داره؟

۲.اگه فکر میکنید الکامپ خیلی چیز مهمیه و چون نتونستین برین احساس ناراحتی میکنین،از همین تریبون بهتون میگم که چیز زیادی از دست ندادید!! امروز با ۲-۳ تا از دوستان رفتیم (۴ نفر از ۳ دانشگاه!!) و شرکت کردیم.بیشتر محصولات و خدمات تکراری و شبیه هم بودن.خلاقیت در معدود جاهایی به چشم میخورد.شرکت هایی که راه حل آی تی ارائه میدادن اکثرا خدمات یکسان داشتن و شرکت های شبکه هم محصولات شبیه به هم و موسسات آموزشی هم آموزش های تکراری.

پی نوشت : هر چهارتامون گول خوردیم و به جای نشون دادن کارت دانشجویی،ورودیه دادیم.

arash jon

عضو جدید
حرفاتون درسته
قصد همه ماها که اینجا هستیم همین هست

شما یک نمونه
خیلی ها بودن اینجا اومدن و سوالهاشون رو پرسیدن و بعد رفتن ..
نمیخوام بگم ما به چشم اینکه یکی هم چیزی یادمون بده اینجاییم ..

میخوام اینو بگم .. هر کس بیاد و ما هم بخواهیم کاملا روشنش کنیم نمیشه .. چون هم افراد زیادی میان (و نمیمونن) دوما ما هم یه چیزی رو یک بار .. نه دو بار .. یا نه پنج بار نهایتا میتونیم بگیم .. بقیه باید بیان و براساس نیازشون بگردن توی حرفای ما

تاپیکها خدا رو شکر یکم سرو سامون پیدا کردن
اگر شما که میخواین چیزی رو یاد بگیرین .. اول میتونین از جستجوی سایت استفاده کنید
اگر نه هم .. برین تون زیر مجموعه های خودش

و اگر هم مشکلی در قسمتیش داشتین توی تاپیک سوالات مطرح کنید

موفق باشین :smile:

من به شبکه علاقه دارم ولی به پول هم علاقه دارم نه اینکه بگم پول مهمتره نه درس مهمتره و تا گفتین network + حس خوبی پیدا کردم.
ممنون.

arash jon

عضو جدید
بچه ها من یه سوال داشتم
مدرک بین الملی برای نرم افزار ها یا شبکه و... چطوره
من چیزی نمیدونم.:cry:

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
گوگل سرچ بزن در مورد شبکه و امنیت اگه دیدی مبحثی هست که باعث میشه جذبش بشی بسم الله
به به چه اواتوری. اول خوش امد میگم . خیلی خیلی خوش اومدید. چه اواتوری دارید، یاد سریال پسران فراتر از گل افتادم. یه سریال کره ای که پیشنهاد میکنم علاقه مندان به سریال های کره ای حتما ببیننش.

۲.اگه فکر میکنید الکامپ خیلی چیز مهمیه و چون نتونستین برین احساس ناراحتی میکنین،از همین تریبون بهتون میگم که چیز زیادی از دست ندادید!! امروز با ۲-۳ تا از دوستان رفتیم (۴ نفر از ۳ دانشگاه!!) و شرکت کردیم.بیشتر محصولات و خدمات تکراری و شبیه هم بودن.خلاقیت در معدود جاهایی به چشم میخورد.شرکت هایی که راه حل آی تی ارائه میدادن اکثرا خدمات یکسان داشتن و شرکت های شبکه هم محصولات شبیه به هم و موسسات آموزشی هم آموزش های تکراری.

پی نوشت : هر چهارتامون گول خوردیم و به جای نشون دادن کارت دانشجویی،ورودیه دادیم.
1.برای منم خیلی عجیب بود که چرا اخراج شد!!!!
2. ....
پیش میاد، اشکال نداره سال بعد تکرار نشه:biggrin:

آخرین ویرایش:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
بچه ها من یه سوال داشتم
در مورد شبکه فقط اطلاع دارم در ایران بنابه تحریم ها هیچ کدوم برگزار نمیشه و اگه بخواین امتحان بدین باید برین کشورهای دیگه مثل ترکیه و دبی و.. امتحان بدین و اونا هم سطح های متفاوتی دارند که تا اونجا که می دونم دبی سطح a هست و برا امتحان سخت گیرتر و البته مدرکش هم با ارزش تر

NAZIY0

عضو جدید
اقا من كور شدم!!!!!!!!!!!!!ا:w06:ين تاپيك كمك به بچه هاي كارشناسي كو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w20:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار

1. من هم بی خبرم .. (لابد در تالاری دیگه خلاف کرده)

بچه ها من یه سوال داشتم

این مواردی که توی امضام گذاشتم رو بگرد در موردش اطلاعات کسب کن ..
برای شروع خوبه
اقا من كور شدم!!!!!!!!!!!!!ا:w06:ين تاپيك كمك به بچه هاي كارشناسي كو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w20:

کمی حوصله کنید :D.. جزو لینکهای مهم هست .. اینجا کلیک کنید

.mahshad.

عضو جدید
ترم چند بودی؟
اگه ۳ و ۴ باشی خیلی هم عجیب نیست.بچه ها گفتن،یه جزوه نه چندان سنگین شبکه (مثلا +network) میخونی،اگه دیدی خوشت اومد که خوبه،اگه دیدی حوصله ات سر میره تکلیف معلومه!
در مورد پایگاه و امنیت و غیره هم وضع همینه.توی دانشگاه هم از این واحدهایی که پاس میکنی میتونی یه چیزایی بفهمی.مثلا اگه سر کلاس شبکه کلافه میشی مسلما مطالعات علمی نمیتونی روش داشته باشی (عملی شاید).
مسلمه که وقت میبره،تازه گستردگیش به این کمی هم نیست که ۳-۴ تا موضوع باشه.اگر بگم صدها شاخه هست که میتونی بری و اطلاعات بگیری شاید اغراق نکرده باشم!!

بله ترم 3 ام.
خیلی ممنون از راهنمایی تون.:)

بالا