گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
پس وپس وپس و.....زیاده اگه بخوایم فقط فکر کنیم درسته میگن آدم عاقل از تجربیات خودش درس میگیره آدم باهوش از تجربه دیگران اما بعضی وقتها باید عاقل باشیم. میگن تهران کار زیاده اما شرایط داره 1-مجرد باشی 2-سابقه کاری حداقل 3سال 3-بند پ قوی داشته باشی 4-بیمه نداریم
بیمه رو نخواستیم اما سابقه کاری کجابود متاهل بدبخت چی کار کنه؟نه آقا امیر خیلی وقتها باید کار راه انداخت تنهایی نه .چندتا جون باهم میتونن سخته اما با پشتکار زیاد میشه.مگه همه بابای پول دار داشتن .من خودم 1سال دنبال کارم اما برا من نیست چون متاهلم سابقه کاری ندارم وبند پ ندارم بیمه که نخواستم

قبول دارم اوضاع کار خیلی خرابه و برای کسی که خودش هست سخت کار گیر میاد
ولی چیکارش میشه کرد!!

واقعا خیلی سخته این همه درس بخونی .. بی خوابی بکشی .. آخرش هم هیچی
یک ساله دنبال کار هستین .. واقعا سخته .. من هم بعد خدمت شاید مثل شما (و یا اطرافیانم که دیدم) باید مدت زیادی رو دنبال کار بدوم ..

چیزی ندارم بگم فقط نقل قول گرفتم بگم خب این یک سال که دنبال کار بودین میدونید معمولا چه تخصص هایی بیشتر مورد نیاز هست .. تا خالا چقدر سعی کردین برید و این تخصص ها رو یاد بگیرین .. ؟!!

راستش حقیقت خیلی تلخه و من سعی میکنم جلوی بچه های ترم پایینی این چیزا رو نگم،اما خب بدونن هم بد نیست!
شما رو نمیدونم،اما در مورد خودم میگم.من چی دارم که ارائه بدم موقع پر کردن رزومه یا درخواست کار؟ بیشتر مدارکی که دارم چیزهای عادی هستن.سابقه‌ی کاری هم که ندارم،چیزهایی که دارم به صورت اطلاعات هست نه "دوره تخصصی" و "مدرک".برای پیدا کردن کار خوب باید روی حداقل یک مهارت تخصصی تمرکز کنید و تا آخرش برید.مثلا برنامه نویسی،یه زبان رو تا آخرش برید.یا شبکه،یه تخصص (مثلا سیسکو) رو تو آخرش برید.
باید یه چیزی واسه ارائه کردن داشته باشید : اینکه با SQL Server کار کردید،اما در حد ابتدایی،برنامه نویسی بلدید،اما در حد ابتدایی،شبکه بلدید،اما در حد ابتدایی،تحلیل نرم افزار بلدید،اما در حد ابتدایی...اینا به درد نمیخوره.آشنا بودن با همه اش رو به همه ترم پایینی ها توصیه میکنم،اما بعدش باید انتخاب کنید.باید برید،پول بدید،دوره تخصصی بگذرونید،چیز یاد بگیرید،مدرک معتبر بگیرید.اینها رو که انجام دادید میتونید یه کار در سطح "ورودی" یا "مقدماتی" پیدا کنید.

مثل همیشه عالی توضیح دادی امیر جان .. ممنون

جملت قشنگ بود .. اگر تخصص داشته باشیم .. تازه توی لیست ورودی ها قلمداد میشیم .. !!

:smile:

MOJI11258

عضو جدید
راستش حقیقت خیلی تلخه و من سعی میکنم جلوی بچه های ترم پایینی این چیزا رو نگم،اما خب بدونن هم بد نیست!
شما رو نمیدونم،اما در مورد خودم میگم.من چی دارم که ارائه بدم موقع پر کردن رزومه یا درخواست کار؟ بیشتر مدارکی که دارم چیزهای عادی هستن.سابقه‌ی کاری هم که ندارم،چیزهایی که دارم به صورت اطلاعات هست نه "دوره تخصصی" و "مدرک".برای پیدا کردن کار خوب باید روی حداقل یک مهارت تخصصی تمرکز کنید و تا آخرش برید.مثلا برنامه نویسی،یه زبان رو تا آخرش برید.یا شبکه،یه تخصص (مثلا سیسکو) رو تو آخرش برید.
باید یه چیزی واسه ارائه کردن داشته باشید : اینکه با SQL Server کار کردید،اما در حد ابتدایی،برنامه نویسی بلدید،اما در حد ابتدایی،شبکه بلدید،اما در حد ابتدایی،تحلیل نرم افزار بلدید،اما در حد ابتدایی...اینا به درد نمیخوره.آشنا بودن با همه اش رو به همه ترم پایینی ها توصیه میکنم،اما بعدش باید انتخاب کنید.باید برید،پول بدید،دوره تخصصی بگذرونید،چیز یاد بگیرید،مدرک معتبر بگیرید.اینها رو که انجام دادید میتونید یه کار در سطح "ورودی" یا "مقدماتی" پیدا کنید.
واقعا دنبال کار رفتی؟کار توی اداره وشرکت .نه کار تخصصی. همین شرکتها واداره هایی که دفتر رسمی it دارن اونها تخصص از شما نمیخوانن در حد آشنایی به شبکه و سخت افزار نرم افزار کامپیوتر .مشکل همینه همه تخصص هارو در حد معمول میخوان درسته سخت نیست اما تا فرم پر میکنی میبینی نیرو از قبل انتخاب شده .توی ایران اونقدر سخت نمیگیرن برا تخصص آقا امیر وگرنه اینقدر متخصص بیکار نداشتیم ودیپلمه مدیر.با یه دوره کوچک همه چیه رو یاد میگیره پسر عمه من سال 67 انواع مدرکهای رسمی کامپیوترش رو گرفت از نرم تا سخت وشبکه بعضی هاشم از آلمان گرفت اما تا یه شرکت قطعات کامپیوتر نزد نتونست ازش استفاده ای ببره که انتظار داشت.
من دنبال کارهای خصوصی نرفتم چون تمام وقته منم نمیتونم اما انواع شرکت ودفاتر رسمی وخصوصی ورفتم ونبودحتی مراکز آموزشی

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به ببین کی اینجاست . چطوری دبیر عزیز؟؟ خوش گذشت ؟؟؟
چه بحث های داغی . فعلا نظری نمیدم تا ببینم نتیجه چی میشه .
صنم جان سوال شما چی شد؟؟ با برنامه نویسی چه کردی؟؟

پ.ن : من چند روز مهمون اقوام بودم ، کلا به نت دسترسی نداشتم

dzzv_13

مدیر تالار
به به ببین کی اینجاست . چطوری دبیر عزیز؟؟ خوش گذشت ؟؟؟
چه بحث های داغی . فعلا نظری نمیدم تا ببینم نتیجه چی میشه .
صنم جان سوال شما چی شد؟؟ با برنامه نویسی چه کردی؟؟

پ.ن : من چند روز مهمون اقوام بودم ، کلا به نت دسترسی نداشتم

کجایین سوختیم ؟!! :d (بحث داغ نبود .. داغی از جای دیگه بود .. بگردی میابی )

شکر خدا
ممنون خانم مهندس:gol:

دانشگاه جدید و دوره جدید چظوره ؟؟؟ خوب هست ؟!!

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
کجایین سوختیم ؟!! :d (بحث داغ نبود .. داغی از جای دیگه بود .. بگردی میابی )

شکر خدا
ممنون خانم مهندس:gol:

دانشگاه جدید و دوره جدید چظوره ؟؟؟ خوب هست ؟!!
والا چی بگم !!! همین جملم خبر از همه چی میده . نمیخوام مثل بقیه بگم سخت هست ، خب سخت بودنش بدیهی هستش ولی به قول بزرگان مهم اینه که برای چی اومدیم ارشد ( بحث فلسفی شد، بیخیال)
ولی در کل مهم اینه که چی بدست بیاریم .تو کولمون چی از این 2 سال جمع کنیم .
روز دانشجو 1 پیام تبریک برام اومد که نوشته بود:
الاف دیروز ، دانشجوی امروز ، بیکار فردا روزت مبارک !!!!
واقعا درسته ؟؟؟
راستی شبکه دوستان جاتون خالی 1 سمیناری تو دانشکده برق برگزار شد که مربوط به شبکه بود . دید کلی از شبکه میداد و اخرشم بحث تبلیغات بود اخه 1 موسسه این سمینار رو برگزار کرده بود . حرفم اینجاست که
1 مهندسی که بقول خودشون یکی از بهترین(دراگو به کلمه بهترین گیر ندی ، حرف خودشون رو اینجا نقل قول زدم) مهندسان شبکه ایران بود !!! کاش اسمش یادم میموند، حیف . 1 حرفی زد که الان به بحث شما هم مربوطه ، گفت : اگه کسی تو ایران 1 مدرک تخصصی شبکه بگیره ، اصلا بیفته تو مسیر شبکه من گارانتی شاغل شدن بهش میدم . میگفت گارانتیتون با من !!!!
شبکه دوستان ، اگه اسم مهندس رو پیدا کردم حتما میگم تا برید ازش گارانتی بگیرید.

پ.ن : ببینید اصلا حرف من مسخره کردن حرف این شخص بزرگ نبود. مهم برداشت شما از حرف ایشون هستش . من فقط شما رو مطلع کردم . شاید جاده شبکه گارانتی داره ولی برگردید پست #9272 رو حتما بخونید

FIFA20

اخراجی موقت
یعنی برنامه نویسی کشک؟؟
یه مدته میخام برنامه نویسی رو تخصصی شروع کنم ولی موندم بین php و asp.net ؟؟

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی برنامه نویسی کشک؟؟
یه مدته میخام برنامه نویسی رو تخصصی شروع کنم ولی موندم بین php و asp.net ؟؟
همینه دیگه . 1 جمله یا پاراگراف رو همینجوری میخونیم و اخرش مثل این دوست محترم 1 چیزی میگیم . برداشتی بهتر از این نداشتید !!!!؟؟
اخه من کجای حرفم گفتم برنامه نویسی کشک !!!!! اصلا حرف من با شبکه بود چه ربطی به برنامه نویسی داشت ؟؟!!!!

در مورد سوالتونم اگه خواستیدتو 1 پست دیگه اطلاعات جزئی بدید تا کامل توضیح بدم والا جواب این سوالتون تو گوگل داده شده .

FIFA20

اخراجی موقت
شبکه که بازار کارش خوبه.اگه واقعا" شبکه بلد باشی.
من C# رو دارم کار میکنم.برای برنامه نویسی وب موندم بین asp.net و php. از نظر بازار کار کدومش بهتره که ادامه بدم.
با تشکر

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خوبه سرچ زدی. بیا دقیق شیم رو قضیه :
ببین اولا طراحی صفحات وب یه پیش نیاز داره(الکی که نیست این تخصص!!!) اونم یادگیری زبان html هستش که اگه سرچ بزنی با دنیایی از اطلاعات مواجه میشی .
اگه با asp راحتی بذار نکته ای رو بهت بگم : برای یادگیری asp یا سی شارپ باید بلد باشی یا ویژوال بیسیک .
تو زبان برنامه نویسی باید پایگاه داده بخونی . تو مطالعاتت حتما بهشون برخورد کردی که پایگاه داده پی اچ پی mysql و برای ای اس پی sqlserver هستش.

نتیجه اینکه شما باید فعلا پیش نیاز رو بدونی که اچ تی ام ال هستش و بعد در کنار هر زبان برنامه نویسی که انتخاب میکنی باید پایگاه داده رو هم یاد بگیری (بهتره به موازات هم باشه ولی میتونی وقتی به بحث کانکت شدن به پایگاه داده رسیدی ، اونجا اموزش پایگاه داده رو هم یادبگیری که همشون بستگی به نوع فایل اموزشی داره که ازش یاد میگیری).
حالا بگو که پیش نیاز رو تا چه حد بلدی ؟؟

پ.ن: 1 پیش نیاز دیگه هم هستش که برای اشفته نشدن ذهنت در ادامه بحثامون میگم .
به صنم هم گفتم علت اینکه در این تاپیک با صنم بحث میکنیم و به همدیگه پیام خصوصی نمیدیم ، شاید دوستان علاقه مندی ، به بحثمون باشن اینجا و شاید تو حرفای من اشتباهی باشه که خوشحال میشم راهنماییم کنید. اگه دوستانی با این بحث ما در این تاپیک مشکل دارن حتما بگن تا ادامه بحثمون رو با پیام خصوصی پیش ببریم.

شاد و پیروز باشید
راستش این پستت رو ندیده بودم :biggrin: خوب اون پیش نیازها رو هیچی بلد نیستم :redface: یه کمی فقط visual studio کار کردم واسه پروژه پایگاه اونم خیلی کم :( سی شارپ هم یه زمانی شروع کرده بودم کتاب دیتل رو می خوندم یه کمی خوندم بعد نتونستم ادامه بدم فقط لطفا زیاد جزییات نرو یعنی من نمی خوام یه برنامه نویس و یا طراح وب حرفه ای باشم یعنی وقت هم ندارم اون قدر رو این تمرکز کنم

راستی شبکه دوستان جاتون خالی 1 سمیناری تو دانشکده برق برگزار شد که مربوط به شبکه بود . دید کلی از شبکه میداد و اخرشم بحث تبلیغات بود اخه 1 موسسه این سمینار رو برگزار کرده بود . حرفم اینجاست که
1 مهندسی که بقول خودشون یکی از بهترین(دراگو به کلمه بهترین گیر ندی ، حرف خودشون رو اینجا نقل قول زدم) مهندسان شبکه ایران بود !!! کاش اسمش یادم میموند، حیف . 1 حرفی زد که الان به بحث شما هم مربوطه ، گفت : اگه کسی تو ایران 1 مدرک تخصصی شبکه بگیره ، اصلا بیفته تو مسیر شبکه من گارانتی شاغل شدن بهش میدم . میگفت گارانتیتون با من !!!!

پ.ن : ببینید اصلا حرف من مسخره کردن حرف این شخص بزرگ نبود. مهم برداشت شما از حرف ایشون هستش . من فقط شما رو مطلع کردم . شاید جاده شبکه گارانتی داره ولی برگردید پست #9272 رو حتما بخونید
در مورد این جمله شون نظرم اینه که از حرف تا عمل فرسنگ ها فاصله اس
من خودم وقتی mcitp رو شروع می کردم استادمون گفت کورس اول رو که تموم کردین می تونین کار کنین حالا من کلا 5 تا رو تموم کردم کم مونده ccna هم تموم یشه ولی هنوزم خیلی راه دارم تا بتونم کار کنم کلا وقتی وارد مسیر یادگیری شبکه میشی می بینی هیچی بلد نیستی و یه مسیر چند ساله جلوت:biggrin:

آخرین ویرایش:

FIFA20

اخراجی موقت
پست های زیادی در مورد این سوال که پرسیدم در باشگاه هست.که میخان بدونن بین شبکه و برنامه نویسی کدوم بهتره و بین php , asp.net کدوم بهتره؟

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
شبکه که بازار کارش خوبه.اگه واقعا" شبکه بلد باشی.
من C# رو دارم کار میکنم.برای برنامه نویسی وب موندم بین asp.net و php. از نظر بازار کار کدومش بهتره که ادامه بدم.
با تشکر
اگه بحث بازار ایران باشه که الان دات نت فعلا پیشرو هستش . پس بنظر من اگه سی شارپ بلدید، بدون شک asp رو انتخاب کنید.
اینکه برنامه نویسی بهتره یا شبکه که اولا به قول دراگو بهتری وجود نداره دوما بستگی به علاقه خودتون داره . ببینید به کدوم علاقه مند هستید.
راستش این پستت رو ندیده بودم :biggrin: خوب اون پیش نیازها رو هیچی بلد نیستم :redface: یه کمی فقط visual studio کار کردم واسه پروژه پایگاه اونم خیلی کم :( سی شارپ هم یه زبانی شروع کرده بودم کتاب دیتل رو می خوندم یه کمی خوندم بعد نتونستم ادامه بدم فقط لطفا زیاد جزییات نرو یعنی من نمی خوام یه برنامه نویس و یا طراح وب حرفه ای باشم یعنی وقت هم ندارم اون قدر رو این تمرکز کنم

فدر مورد این جمله شون نظرم اینه که از حرف تا عمل فرسنگ ها فاصله اس
من خودم وقتی mcitp رو شروع می کردم استادمون گفت کورس اول رو که تموم کردین می تونین کار کنین حالا من کلا 5 تا رو تموم کردم کم مونده ccna هم تموم یشه ولی هنوزم خیلی راه دارم تا بتونم کار کنم کلا وقتی وارد مسیر یادگیری شبکه میشی می بینی هیچی بلد نیستی و یه مسیر چند ساله جلوت:biggrin:
خیلی تعجب کردم که پست رو ندیدی . منظور من از جزییات مربوط به حرفا و سوالات خودته . پس فعلا با html شروع کن .
استارت رو از اینجا بزن. سوالی بود در خدمتم .

FIFA20

اخراجی موقت
خوب پس مسیر آموزش من این جوری میشه : html بعد سی شارپ بعد sql ؟؟یعنی درست متوجه شدم؟
یکی هم نگفتی دوره ام چند ساعته است تقریبا چند ساعت می کشه هر دوره ام یعنی بعد چند ماه می تونم طراحی کنم؟:D
یکی هم فرق اون html ها در همون سایت که دادی نوشته چیه؟:confused:
باشه پس من از هفته یبعد شروع می کنم مرسی عزیزم :w30:
html میشه 20 ساعته
c# میشه 120 ساعته
asp میشه 80 ساعته
sql هم میشه 50 ساعته
:surprised:درسته؟

dzzv_13

مدیر تالار
1. روز دانشجو 1 پیام تبریک برام اومد که نوشته بود:
الاف دیروز ، دانشجوی امروز ، بیکار فردا روزت مبارک !!!!
واقعا درسته ؟؟؟

2. راستی شبکه دوستان جاتون خالی 1 سمیناری تو دانشکده برق برگزار شد که مربوط به شبکه بود . دید کلی از شبکه میداد و اخرشم بحث تبلیغات بود اخه 1 موسسه این سمینار رو برگزار کرده بود . حرفم اینجاست که

1. درست میتونه باشه در صورتی که مدرکمون رو کشکی گرفته باشیم و واقعا براش تلاش نکرده باشیم

(توضیح ببخشید یکم طولانی هست .. ولی همه دوستان بخونن)

2. در مورد شبکه من هم از چند نفر شنیدم که اگر واقعا کار بلد باشی بیکار نمیمونی
تقریبا 3 سال پیش بود استادمون میگفت یه سیسکو کار واقعی توی شهرمون نداریم
و اوایل امسال هم که دوره ccna رو میرفتم استاد میگفت واقعا سطح دانش شبکه کاران پایین هست

نظر من : قطعا نیرو متخصص کم هست ولی مشکل جای دیگه هست .. اینکه باید نسلی بگذره .. نسلی که دوره icdl براشون ته تخصص های دنیاس .. نسلی که زبان بلد نیستن .. و از چند روش رایت کردن سی دی حیران میمانند !!
نمیخوام بی ادبی کنم .. ولی سرعت علم خیلی زیاده .. و ماها نمیخوایم قبول کنیم برای بقا باید با سرعت پیش بریم .. (+ فعلا با فرهنگ کاری ندارم)

و این نسل قدیم ریشه ایی مشکل دارند .. و حاضر نیستن که کمی سختی رو تحمل کنن و برای کار خود در ساعات غیر کاری وقت بگذارند و نتیجه این میشه که نسل ما باید منتظر بمونه که نسل قبل بره کنار و سرعت این کار خیلی کمتر از سرعت تغییر علم هست

بنظرم اگر 5 تا فردی که واقعا پرتلاش باسواد و مسئولیت پذیر باشن .. میتونن به اندازه یه ارگان 200 نفری مفیدتر کار کنند

نتیجه حرفای من » خیلی خوبه این همه مهندس داریم و واقعا نیاز هست این همه دانشمند .. ولی مشکل تنها ساخت مهندس نیست .. مهمتر از اون بکارگیری اونها در چرخه اقتصاد هست .. حالا توی این همه ارگانی که فقط نامه بازی هست یه ارگانی باشه که وظیفه این کار رو بر عهده داشته باشه واقعا عالی میشه (میگم من رئیس جمهور بشم خوبه هااااااhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/biggrin.gif .. دو هفته بهم وقت و امکانات بدن میتونم برآورد کنم با چقدر پول میتونم کشور رو از این رو به اون رو بکنم .. که نرخ بیکاری به پایینتر سطح خود برسه .. و یک ماه هم وقت با امکانات میخوام که برآورد کنم چه موقع این هزینه ایی که میکنم بازگشت داره )

آخرین ویرایش:

FIFA20

اخراجی موقت
خیلی ممنون از توضیحات خوب و مفید خانم رضایی :gol:

برای کسایی که میخوان application تحت وب کار کنند asp راحتره چون در ایران قانون Copyright نداریم
و اگر کسی در مورد سایت میخواد فعالیت کنه php بهتره .. چون رو وب سرور ها همه چیز باید License داشته
(اشتباه میکنم اصلاح کنید)

در مورد مشکلی که از html5 گفتی چیزی نمیدونم در حد همین که ممکنه بعضی مرورگرها نمیتونن بخونن .. که فکر کنم جایی دیدم که داره استانداری ایجاد میشه که یه سایت میاد بالا طرف روی همه مرورگرها چک نکنه که مشکل نداشته باشه
(دانیال کجایی ؟!! )

-----------------------
نظری سازنده در مورد آواتار و امضام داشتین به گوشم :D
من که میخام هم aplication تحت وب کار کنم هم در مورد سایت کدوم بهتره؟ * عجب سوالی کردم:)*
اصلا" این دوتا چین و چه فرقی با هم دارن؟؟؟:surprised:
1-عینکت رو بردار قشنگ تر میشی 2-کراواتت روهم بردار منافی فرهنگ اسلامی هست 3- بقیه اش بعدا":cool:

dzzv_13

مدیر تالار
من که میخام هم aplication تحت وب کار کنم هم در مورد سایت کدوم بهتره؟ * عجب سوالی کردم:)*
اصلا" این دوتا چین و چه فرقی با هم دارن؟؟؟:surprised:
1-عینکت رو بردار قشنگ تر میشی 2-کراواتت روهم بردار منافی فرهنگ اسلامی هست 3- بقیه اش بعدا":cool:

اطلاعاتم در مورد برنامه نویسی کمه ..

اینجا رو بخون تا فرقشون رو دریابی .. اینجا کلیک کن

عینک رو وقتی لیزیک کردم برمیدارم
کراوات هم به قطعیت نرسیدم که بد هست .. جز اینکه منو مرتب میکنه و یقه ام رو کامل میبنده .. (یادم میره از یه عالمی این علت رو بپرسم .. دیدم میپرسم ..قانع شدم برمیدارم)

بقیه اش هم منتظریم :smile:

FIFA20

اخراجی موقت
اطلاعاتم در مورد برنامه نویسی کمه ..

اینجا رو بخون تا فرقشون رو دریابی .. اینجا کلیک کن

عینک رو وقتی لیزیک کردم برمیدارم
کراوات هم به قطعیت نرسیدم که بد هست .. جز اینکه منو مرتب میکنه و یقه ام رو کامل میبنده .. (یادم میره از یه عالمی این علت رو بپرسم .. دیدم میپرسم ..قانع شدم برمیدارم)

بقیه اش هم منتظریم :smile:
پيام سيستم

چيزي براي نمايش پيدا نشد . لطفا مجدد سعي كنيد

اطلاعات سوخته میفرستی:mad::razz:
پس شبکه کار هستی؟ ازت سوالات شبکه ای بپرسیم

dzzv_13

مدیر تالار
پيام سيستم

چيزي براي نمايش پيدا نشد . لطفا مجدد سعي كنيد

اطلاعات سوخته میفرستی:mad::razz:
پس شبکه کار هستی؟ ازت سوالات شبکه ای بپرسیم

اصلاحش کردم ..

فقط سوالتتون رو اینجا نپرسین .. توی تاپیک مخصوص خودش بپرسین
اگر بتونم و بدونم .. حتما کمک میکنم .. ;)

dzzv_13

مدیر تالار
موهات رو هم اصلاح کن :) امضات هم بسی شلوغ می باشد.:confused:

پنج شنبه آرایشگاه بودم ..
شلوغ بودن معنی نداره .. قدرت تمرکزت رو بیشتر کن (از قصد شلوغش کردم .. هدفی دارم بس عجیب:smile:)
دلایل قانع کننده بیار ..

dzzv_13

مدیر تالار
micro tik . L. چین؟

L :
موسسه LPI سرواژه (Linux Professional Institute) یک موسسه غیر انتفاعی کانادایی است که در 25 اکتبر سال 1999تاسیس شد و دفتر مرکزی آن نزدیک شهر تورنتو کانادا قرار داد. این موسسه به کمک سرشناسان و شرکتهای فعال در دنیای متن باز و لینوکس، انجمنی تاسیس کرد که هدف آن اشاره به نقش تخصص در دنیای سیستم عامل لینوکس و برنامه های متن باز بود.

مؤسسه LPI متعهد به توسعه و استاندارد سازی بین المللی مدارک تخصصی لینوکس در سطح جهان است. این مؤسسه بر این باور است که برای صدور مدارک می باید هم الزامات متخصصان فناوری اطلاعات و هم الزامات سازمان هایی که این متخصصان را جذب می‌کنند رافراهم سازد.

Mikro Tik:
میکروتیک نام یک شرکت لتوانیایی تولید کننده محصولات شبکه است. معروفیت این شرکت به واسطه محصولاتی به نام RouterBoard و RouterOSهای آن می باشد. RouteBoard در واقع یک محصول سخت افزاری است که نرم افزار خاصی به نام RouterOS روی آن نصب گردیده که امکانات متعددی را فراهم می سازد. امکاناتی از قبیل روتینگ، تانلینگ، سرویس های DNS، DHCP و چندین امکان دیگر را فراهم می سازد. (این رو هم بخون .. کلیک کن )

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
چیزی ندارم بگم فقط نقل قول گرفتم بگم خب این یک سال که دنبال کار بودین میدونید معمولا چه تخصص هایی بیشتر مورد نیاز هست .. تا خالا چقدر سعی کردین برید و این تخصص ها رو یاد بگیرین .. ؟!!
نکته‌ی خیلی مهم! یعنی به قول فرنگی ها : سوال میلیون دلاری!!
واقعا دنبال کار رفتی؟کار توی اداره وشرکت .نه کار تخصصی. همین شرکتها واداره هایی که دفتر رسمی it دارن اونها تخصص از شما نمیخوانن در حد آشنایی به شبکه و سخت افزار نرم افزار کامپیوتر .مشکل همینه همه تخصص هارو در حد معمول میخوان درسته سخت نیست اما تا فرم پر میکنی میبینی نیرو از قبل انتخاب شده .توی ایران اونقدر سخت نمیگیرن برا تخصص آقا امیر وگرنه اینقدر متخصص بیکار نداشتیم ودیپلمه مدیر.با یه دوره کوچک همه چیه رو یاد میگیره پسر عمه من سال 67 انواع مدرکهای رسمی کامپیوترش رو گرفت از نرم تا سخت وشبکه بعضی هاشم از آلمان گرفت اما تا یه شرکت قطعات کامپیوتر نزد نتونست ازش استفاده ای ببره که انتظار داشت.
من دنبال کارهای خصوصی نرفتم چون تمام وقته منم نمیتونم اما انواع شرکت ودفاتر رسمی وخصوصی ورفتم ونبودحتی مراکز آموزشی
من به دلیل مسئله‌ی سربازی فقط شرکت های خصوصی رو میتونم برم،نه ادارات و سازمانهای دولتی.
اما متوجه اون جمله های اول شما نمیشم.کار غیر تخصصی؟ شبکه و سخت افزار غیرتخصصیه؟! اگر منظورتون از غیرتخصصی در حد منشی و فلانه که نه اقدام نکردم.اما در بقیه موارد،اقدام کردم.هرچیزی که نیازی به تخصص داشته (از پشتیبان به بالا) رو اقدام کردم.البته عموما فرآیند پذیرش چند ماه طول میکشه،انتظار ندارم امروز رزومه بدم فردا زنگ بزنن که بیا!
اون متخصص بیکار کیه؟ متخصص بیکار منم که ادعا میکنم مهندس IT هستم اما فقط مدرکشو دارم.شبکه؟ ccna ، سیستم های اطلاعاتی؟ هیچی! نرم افزار؟ هیچی! برنامه نویسی؟ هیچی! پایگاه داده؟ هیچی! بعد انتظار هم دارم شرکت ها واسه استخدام من از همدیگه سبقت بگیرن؟!! نه،تا وقتی که واقعا تخصص نداری کاری نمیتونی بکنی.اما اگه تخصص داری مطمئنا بیکار نمیمونی.

پسرعمه شما چه اون موقع و چه امروز (اگه مدرک هاش رو آپدیت کرده) میتونه یه درآمد خوب ( امروز بین ۲ تا ۵ میلیون تومن درماه) داشته باشه.
یکی از بهترین(دراگو به کلمه بهترین گیر ندی ، حرف خودشون رو اینجا نقل قول زدم)

اگه کسی تو ایران 1 مدرک تخصصی شبکه بگیره ، اصلا بیفته تو مسیر شبکه من گارانتی شاغل شدن بهش میدم . میگفت گارانتیتون با من !!!!
"یکی از بهترین" عبارت قابل قبولیه،اما "بهترین" نه!

یک مدرک تخصصی شبکه؟ نه! بیفته توی مسیر شبکه؟ بله!
با یک مدرک در یک حوزه خاص هیچکس نمیتونه چیزی رو تضمین کنه،اما اگر شما شبکه رو از جنبه های مختلف (دوره های زیرساخت مثل سیسکو،دوره های سرور مثل مایکروسافت و لینوکس و سایر دوره ها) بررسی کنه و پیش بره،مسلما بیکار نمیمونه.اون گارنتی که اون آقا میده منم زیرشو امضا میکنم،خوبه؟!
البته این با حرف دانیال در تناقض نیست،همه کسایی که میرن یک دوره خاص،دلیلی نداره علاقه داشته باشن یا به قول اون آقا "در مسیر شبکه" افتاده باشن و ادامه بدن و موفق بشن.

نظری سازنده در مورد آواتار و امضام داشتین به گوشم :D
آواتار خیلی هم خوب!
امضات عکسه.این چندتا بدی داره:
۱.باعث میشه من حسودیم بشه که نمیتونم عکس بزارم توی امضام.
۲.عکس هر دفعه که لود میشه حجم ما رو میخوره برادر!
۳.یه جوری تبلیغاتی طوره!

نکته مثبتش هم اینه که ساده و واضحه.
البته برای بیشتر این تخصص ها نیاز به کار در تهران است.
شخصا تو شهر خودمون کمتر دیدم یا اصلا ندیدم جایی رو که اطلاعیه زده باشه نیاز به فلان متخصص تو این زمینه داریم.

به هر حال اگه استادی هست که میگه تو شهر ما فلان متخصص نداریم. باید ببینه اصلا جایی هست که یه متخصص کار کرده باشه و تجربه اموخته باشه و به تخصص رسیده باشه.
وقتی یه نفر کار نکرده باشه و تجربه نداشته باشه که دیگه تو هیچ زمینه ای متخصص نمیشه .
حداقل باید اون شخص یه سری چیزها رو تجربه کرده باشه که به درجه تخصص رسیده باشه.
هیچ کس که نمیتونه ادعا کنه کسی فقط با کلاس رفتن و یه دوره دیدن به درجه تخصص در کاری رسیده باشه؟؟؟
قسمت اول حرفات یه حقیقت تلخه! هم کلاس ها و دوره های تخصصی (در سطوح بالاتر و جدیدتر) گاهی اختصاصا توی تهران برگزار میشه،هم اینکه فرصت های شغلی در تهران خیلی بیشتره.فرصت های رشد در شغل هم اینجا بیشتره و درآمد هم بالاتر...میتونم بگم تبعیض آمیزه.

دقیقا! دوره های کارآموزی رو عموما خود بچه ها هم "دور میزنن".شرکت ها و سازمان ها هم جدی نمیگیرن این دوره رو،سعی میکنن هرچه بیشتر کارآموز رو از کار دور کنن و بفرستن دنبال نخود سیاه (یکی از دوستامون رو گذاشته بودن نامه تایپ میکرد...).
پیشنهاد من وجود دوره های مقدماتی و ورودی برای فارغ التحصیلان با پرداختی بسیار پایین (مثلا ۱۰۰-۱۵۰ هزار تومن یا حتی هیچی) برای کسب تجربه است.

آخرین ویرایش:

.mahshad.

عضو جدید
سلام به همه ی مهندسین آی تی

من ترم 3 ام رشته ام رو هنوز خوب نمی شناسم.
تو این 3 ترم فقط چندتا برنامه بازی نوشتم!!
امیدوارم بتونم اینجا چیز های جدید یاد بگیرم و کلا" دید جدیدی نسبت به رشتم پیدا کنم.

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

امیدوارم بتونم اینجا چیز های جدید یاد بگیرم و کلا" دید جدیدی نسبت به رشتم پیدا کنم.

سلام
خوش اومدید دوست عزیز
منم ترم 3 هستم!
مطالب برای یادگرفتن زیاد هست.
مهم اینه که شما اول راهتون رو مشخص کنید ببیند تو کدوم شاخه میخواین قدم بذارید.
بعد متناسب با این انتخاب میتونید هم در این سایت و هم جاهای دیگه چیزهای مفیدی یاد بگیرید.
اینجا هم دوستان باتجربه و عالی هستن که میتونن در این رشته کمکتون کنن.

FIFA20

اخراجی موقت
سلام
خوش اومدید دوست عزیز
منم ترم 3 هستم!
مطالب برای یادگرفتن زیاد هست.
مهم اینه که شما اول راهتون رو مشخص کنید ببیند تو کدوم شاخه میخواین قدم بذارید.
بعد متناسب با این انتخاب میتونید هم در این سایت و هم جاهای دیگه چیزهای مفیدی یاد بگیرید.
اینجا هم دوستان باتجربه و عالی هستن که میتونن در این رشته کمکتون کنن.
سلام
4 حالت داره
1- شبکه
2-برنامه نویسی
3-سخت افزار
4- نرم افزار
به کدوم علاقه دارید انتخاب منید و ادامه بدید و این شاخه اون شاخه نپرید

FIFA20

اخراجی موقت
چجوری میشه بدون پست دادن در یه تاپیک در اون تاپیک مشترک شد؟

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز

سلام.
خوش اومدید.
خب،اینی که به نظر شما "فقط" هست،به نظر من یه چیز خوبه.اینکه چندتا برنامه بازی نوشتی از هیچی بهتره.
راستشو بخوای اینجا چیز جدیدی یاد نمیگیری،درست تر بگم چیزی یاد نمیگیری.اما ممکنه چیزهای بشنوی یا ببینی که باعث بشه بری یه چیزی رو یاد بگیری.

البته ممکنه "املا و انشای فارسی" یا "فنون سخنوری" یا "روش پرسش و پاسخ درست" یا همچین چیزایی اینجا یاد بگیری،اما مهارت تخصصی نه.به هرحال اینکه با یه عده هم رشته و هم وضع خودت باشی خوب و مفیده.
سلام
4 حالت داره
1- شبکه
2-برنامه نویسی
3-سخت افزار
4- نرم افزار
به کدوم علاقه دارید انتخاب منید و ادامه بدید و این شاخه اون شاخه نپرید
نه دقیقا.
مباحث مدیریت سازمان های فناوری اطلاعات,تجارت الکترونیک،پایگاه داده،سیستمهای اطلاعاتی،مدیریت پروژه های اطلاعاتی،امنیت و ... رو نادیده گرفتید.
سخت افزار هم در رشته آی تی کلا بهش پرداخته نمیشه،به جز در درس "مدارهای الکترونیک" که چیز بیخودی و بی ربطیه.
برنامه نویسی هم برای بچه های گروه کامپیوتر و آی تی یه چیزیه در حد ICDL اگه بلد نیستن باید هرچه سریعتر یاد بگیرن.اما براشون تخصص حساب نمیشه (شاید ICDL برای رشته های انسانی یه امتیاز باشه اما برای ما یه چیزیه که اگه بلد نیستی باید دور بزنی برگردی).
لطفا فقط فقط فقط در مورد مطالب درسی و علمی باهام کاری داشتین پیام بزنین و برای احوالپرسی و معرفی و تبلیغ تاپیک و..... پیام نفرستید ممنون :gol:
بابا علمی! بابا درسی! بابا ضد اسپم! دکتر این پایینا رو هم نگاه کن! ما که سوادمون به شما نمیرسه،حداقل از حضور مبارک بهره ببریم!!
اون گلت تو حلقم!
==================
اگر منو از قدیم بشناسید،اگر با نظریات کم و بیش رادیکال من آشنا باشید،اگر در نوشته های من کاوش کنید،یه چیزی میبینید که با جوابی که به fifa20 دادم متفاوته.البته چون عقیده دارم که نظر و عقیده ی انسانها در گذر زمان و با به دست آمدن تجربه های جدید و موقعیت های جدید عوض میشه،بهش نمیگم تناقض.

اگر هم یادتون نمیاد یا انقدر صرف نمیکنه براتون که به این تفاوت برسید خودم میگمش : همیشه در مورد برنامه نویسی چی میگفتم؟ از ترم 3 (سال 1387) تا دیروز میگفتم که "برنامه نویسی برای بجه های نرم افزار یه چیزیه که خوبه بدونن ولی لازم نیست،برای بچه های آی تی فقط در حد فهمیدن کد و اینکه چه اتفاقی داره میفته لازمه،کدنویسی اصلا لازم نیست." اما الان چی میگم؟ "برنامه نویسی برای بچه های نرم افزار و آی تی یه چیزیه که باید حتما بلد باشن.باید حتما یه زبان برنامه نویسی رو بلد باشن،مهم نیست چه زبانی،اما خب در نظر داشتن نیاز و کشش بازار مسلما این انتخاب رو هوشمندانه تر میکنه."

دلیل این عوض شدن نظر هم 1.دیدن بازار و پیش نیازهای اون و 2.انتظارات اساتید در مقطع ارشد بود.

استاد بدون اینکه بپرسه کی برنامه نویسی بلده و کی نیست،تمرین داده که "برنامه ای بنویسید (ترجیحا به زبان سی شارپ) که فلان کار را انجام بدهد".یعنی چی؟ یعنی استاد انتظار داره که همه ما حداقل یه زبان برنامه نویسی رو بلد باشیم.

البته لازمه بگم که هنوز عقیده دارم که پول درآوردن از کدنویسی،یعنی بسنده کردن به اینکه فقط یه زبان برنامه نویسی رو بلد باشیم،دقیقا مشابه کار کارگریه.کار کارگری سخته و مزدش نسبت به زحمتش بسیار کم و ناچیزه.(کدنویسی خالی هم همینه،اما به طور مثال تحلیلگر نرم افزار که تسلط بر زبان فلان هم داره کارش و به طبع درآمدش فرق میکنه).

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام.

بابا علمی! بابا درسی! بابا ضد اسپم! دکتر این پایینا رو هم نگاه کن! ما که سوادمون به شما نمیرسه،حداقل از حضور مبارک بهره ببریم!!
اون گلت تو حلقم!

==================
اگر منو از قدیم بشناسید،اگر با نظریات کم و بیش رادیکال من آشنا باشید،اگر در نوشته های من کاوش کنید،یه چیزی میبینید که با جوابی که به fifa20 دادم متفاوته.البته چون عقیده دارم که نظر و عقیده ی انسانها در گذر زمان و با به دست آمدن تجربه های جدید و موقعیت های جدید عوض میشه،بهش نمیگم تناقض.

اگر هم یادتون نمیاد یا انقدر صرف نمیکنه براتون که به این تفاوت برسید خودم میگمش : همیشه در مورد برنامه نویسی چی میگفتم؟ از ترم 3 (سال 1387) تا دیروز میگفتم که "برنامه نویسی برای بجه های نرم افزار یه چیزیه که خوبه بدونن ولی لازم نیست،برای بچه های آی تی فقط در حد فهمیدن کد و اینکه چه اتفاقی داره میفته لازمه،کدنویسی اصلا لازم نیست." اما الان چی میگم؟ "برنامه نویسی برای بچه های نرم افزار و آی تی یه چیزیه که باید حتما بلد باشن.باید حتما یه زبان برنامه نویسی رو بلد باشن،مهم نیست چه زبانی،اما خب در نظر داشتن نیاز و کشش بازار مسلما این انتخاب رو هوشمندانه تر میکنه."

دلیل این عوض شدن نظر هم 1.دیدن بازار و پیش نیازهای اون و 2.انتظارات اساتید در مقطع ارشد بود.

استاد بدون اینکه بپرسه کی برنامه نویسی بلده و کی نیست،تمرین داده که "برنامه ای بنویسید (ترجیحا به زبان سی شارپ) که فلان کار را انجام بدهد".یعنی چی؟ یعنی استاد انتظار داره که همه ما حداقل یه زبان برنامه نویسی رو بلد باشیم.

البته لازمه بگم که هنوز عقیده دارم که پول درآوردن از کدنویسی،یعنی بسنده کردن به اینکه فقط یه زبان برنامه نویسی رو بلد باشیم،دقیقا مشابه کار کارگریه.کار کارگری سخته و مزدش نسبت به زحمتش بسیار کم و ناچیزه.(کدنویسی خالی هم همینه،اما به طور مثال تحلیلگر نرم افزار که تسلط بر زبان فلان هم داره کارش و به طبع درآمدش فرق میکنه).
نه راستش بعضی چیزها اذیتم کرده و یه جورایی خسته ام کرده که اینجا نمی تونم بگم ولی مخاطب ام شما چند نفر که دوستای صمیمیم هستین منظورم نبود ( هیچ وقت به اطلاعات نداشتم مغرور نبودم و نخواهم شد فقط صرف اینکه گفتم این بود که فعالیت مفید داشته باشم یعنی بحث درسی رو دوست دارم
به قول امضای چند ماه پیشم : مغرور نشو به خود که خواندی ورقی / زان رو حذر کن ورق برگردد
)
اون جمله ات رو هم منم از چند تا استادام شنیدم که میگن حتما یه زبان برنامه نویسی بلد باشین

آخرین ویرایش:
بالا