گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-ما بالاخره نفهمیدم بازار کار داره یا نه.
2-ولی من از یه نفر شنیدم که اگه این طرح اینترنت ملی (اینترانت کردن کل ایران) خیلی زمان میبره. خیلی پروژه بزرگیه و به احتمال زیاد عملی نمیشه.
ولی اگه بشه بازار کار کامپیوتر و IT به شدت رونق پیدا میکنه.
3-خلاصه خدا کنه که راه بیافته
شاید بعضی ها بگن دیگه ارتباط با بیرون قطع میشه ولی من معتقدم ما ایرانی ها همیشه یه راهی پیدا میکنیم.
4-تازه اگه اینکار عملی بشه خیلی خوبه.مگه ما چقدر کارامون با خارج ارتباط پیدا میکنه.. در این صورت خیلی تجارت الکترونیک - و... رونق پیدا میکنه
نظر شما چیه؟

1- بازار کار کامپیوتر و ایتی تقریبا مشابه هست.

2- این طرح که مطمئنا عملی میشه . ولی با نظرتون در مورد اینکه با عملی شدن این طرح بازار کار ایتی و کامپیوتر رونق خیلی زیادی پیدا میکنه مخالفم و به نظرم تغییر خاصی ایجاد نمیشه.

3-تا زمانی که پروژه اینترانت ملی با اینترنت (جهانی) تضاد پیدا نکنه و نخواد جایگزینی براش باشه. خیلی خوبه. ولی اگه بخواد جایگزینی باشه یا اینکه بخوان هزینه دسترسی به اینترنت رو زیاد کنن اصلا مناسب نیست .

4-اگه بخواد جایگزین بشه شما هیچکدوم از سایت هایی که دیتابیسشون در خارج از کشور باشه نخواهید داد. مثل همین باشگاه مهندسان. ضمن اینکه هزینه هاست شرکت های ایرانی معمولا گرونه و به صرفه نیست .

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
1- بازار کار کامپیوتر و ایتی تقریبا مشابه هست.

2- این طرح که مطمئنا عملی میشه . ولی با نظرتون در مورد اینکه با عملی شدن این طرح بازار کار ایتی و کامپیوتر رونق خیلی زیادی پیدا میکنه مخالفم و به نظرم تغییر خاصی ایجاد نمیشه.

3-تا زمانی که پروژه اینترانت ملی با اینترنت (جهانی) تضاد پیدا نکنه و نخواد جایگزینی براش باشه. خیلی خوبه. ولی اگه بخواد جایگزینی باشه یا اینکه بخوان هزینه دسترسی به اینترنت رو زیاد کنن اصلا مناسب نیست .

4-اگه بخواد جایگزین بشه شما هیچکدوم از سایت هایی که دیتابیسشون در خارج از کشور باشه نخواهید داد. مثل همین باشگاه مهندسان. ضمن اینکه هزینه هاست شرکت های ایرانی معمولا گرونه و به صرفه نیست .
1.خوب هر چی میریم جلو شکر خدا دارن از هم فاصله میگیرن یعنی درک نیاز به مدیران آی تی داره میره بالا
2.این موضوع جای بحث بیشتری داره چون خیلی از جوانب از جمله چگونگی این پیاده سازی هنوز کاملا مشخص نیست.
3.کشور چین الان داره یه چیزی بین این فعالیتارو انجام میده هم مستقله هم با بیرون ارتباط داره البته هک و قیلترینگ چینی واسه خودش مقوله ایه همین دعواشو با گوگل که یادتون هست....
:warn:.کسی اینجا امتحان مدیریت استراتژیک آی تی نداره؟

JUMONG360

میدونم دیر شده برای این پست ولی اهمیتش باعث شد نظرمو بگم تفکیک جنسیتی که الان مطرح شده و داره پیگیری میشه یه موضوع ریشه ایه یعنی اینکه بحث های بین ما الان(راجع به دختر و پسر و دوستی و...)مثل باید ببخشید جستجو کردن آشغال های این مردابه که متاسفانه کشورمون الان گرفتارشه برای حل این مشکل کار پایه ای و فرهنگی نیازه نه اینکه باییم صورت مساله رو پاک کنیم الان محیط دانشگاه تو ایران متاسفانه از اساس خودش یعنی علم و دانش به ... کشیده شده نگید قبول ندارید چون اینو همه جا میشه دید به هر حال من در مقامی نیستم که توی بخش فرهنگ بخوام وارد جزییات بشم ولی وقتی میبینم این موضوعاتی که تو همه جای دنیا حل شدست اینطوری داره ما رو تو دنیای علم به زیر میکشه ناسف میخورم (قضیه ی موز که میدونید چیه؟...)

sougmad

عضو جدید
:warn:.کسی اینجا امتحان مدیریت استراتژیک آی تی نداره؟

من دارم!
اونم با این استاد مزخرفمون!!

البته به شرطی که این فونتتون رو تغییر ندید. چون واقعا خوندن پست های شما با تغییر فونت عذاب اوره.

گیر دادید به فونتا!!!
به این نازی:D
بابا من عاشق این فونتم
تو کل نتم از اول هرجا هرچی نوشتم با این فونت بوده
تازه خیلی هم خوبه:D;)

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
1- فقط من به همه میگم امیرحسین جان :D

2-بحث خوبی میتونه باشه.

http://fa.wikipedia.org/wiki/سامانه_ترابری_هوشمند

http://farsi.itspersia.com/documents/document/0/11597/Home.aspx

ولی در موردش چی بگیم اخه؟؟

اول بزار یه اصلی رو بگم : اینکه دانیال خان شما هر مشکلی رو داشته باشید سریع میرید یه سرچ توی گوگل میزنید و آدرس لینک میدید
این کار خوبه ولی اینو باید در نظر بگیری که اول بهتر هست اون چیزی که خودت میدونی رو بگی بعد بری سراغ مراجع

اینو میخوام بگم که خوب هست که یکمی خلاقیت داشته باشیم و حرفایی که (هر چند غلط) رو بگیم تا بتونیم با تمام وجود مشکلات رو درک کنیم و ایده بدیم و در نهایت به مراجع و لینکها مراجعه کنیم
...................................................
من یه موضوع دادم بحث علمی راه بیاندازیم .... اگر کسی موضوع بهتری میدونه برای بحث بگه ..

البته امیرحسین جان. اینکه بخوایم مدارک مایکروسافت رو منحصرا زیر مجموعه ایتی کنیم . مخالفم و ضمن اینکه به نظرم تو هر رشته ای اطلاعات باید به روز بشه.

در مورد منحصرا بگم که من مثال آوردم پس جای هیچ مناقشه نیست

در مورد اینکه هر رشته ایی باید اطلاعاتش به روز باشه باید بگم همه رشته ها اینطور نیست مثلا در رشته تاریخ هر چی اطلاعاتت قدیمیتر باشه تحریف نشده و بهتره :D

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول بزار یه اصلی رو بگم : اینکه دانیال خان شما هر مشکلی رو داشته باشید سریع میرید یه سرچ توی گوگل میزنید و آدرس لینک میدید
این کار خوبه ولی اینو باید در نظر بگیری که اول بهتر هست اون چیزی که خودت میدونی رو بگی بعد بری سراغ مراجع

اینو میخوام بگم که خوب هست که یکمی خلاقیت داشته باشیم و حرفایی که (هر چند غلط) رو بگیم تا بتونیم با تمام وجود مشکلات رو درک کنیم و ایده بدیم و در نهایت به مراجع و لینکها مراجعه کنیم
...................................................
من یه موضوع دادم بحث علمی راه بیاندازیم .... اگر کسی موضوع بهتری میدونه برای بحث بگه ..

در مورد منحصرا بگم که من مثال آوردم پس جای هیچ مناقشه نیست

در مورد اینکه هر رشته ایی باید اطلاعاتش به روز باشه باید بگم همه رشته ها اینطور نیست مثلا در رشته تاریخ هر چی اطلاعاتت قدیمیتر باشه تحریف نشده و بهتره :D

در جمیع موارد موافقم باهات امیر حسین جان

چشم . ممنون.

در بحث علمی هم منظورم این نبود که موضوع عوض بشه یا موضوع بهتری وجود داره . منظورم این بود که الان در مورد چه چیز این مطلب بحث کنیم.
منظورم این بود که موضوع باید با طرح سوال شروع بشه تا بشه از یه جایی شروع کرد.

sougmad

عضو جدید
بچه ها به نظرتون هک به درد یه مهندس آی تی میخوره؟ :D

هک؟؟

مقوله ای بود بس جالب
البته توی یه برهه ی زمانی خاص از زندگیمون:D

ولی به نظر من اونجوری که میگی نه
به کدوم درد مثلا؟؟:D

(البته به یه دردایی میخوره ها:Dولی ربط به مهندس آی تی نداره!!)

farzad.20

کاربر فعال
دوستان و سایکیک جان. نظرتون به عنوان یه زیر بخش با نام کنکور ارشد و تحصیلات تکمیلی چیه؟؟؟

تاپیک مصاحبه ها . منابع ارشد و راهنمایی های لازم برای کنکور ارشد و همچنین تاپیک دکتری و ... میتونه به این زیر بخش انتقال پیدا کنه.

و فکر میکنم خیلی هم نیاز باشه .

فکر خیلی خوبیه
واقعا لازمه

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ولی من از یه نفر شنیدم که اگه این طرح اینترنت ملی (اینترانت کردن کل ایران) خیلی زمان میبره. خیلی پروژه بزرگیه و به احتمال زیاد عملی نمیشه.
ولی اگه بشه بازار کار کامپیوتر و IT به شدت رونق پیدا میکنه.
خلاصه خدا کنه که راه بیافته
شاید بعضی ها بگن دیگه ارتباط با بیرون قطع میشه ولی من معتقدم ما ایرانی ها همیشه یه راهی پیدا میکنیم.
تازه اگه اینکار عملی بشه خیلی خوبه.مگه ما چقدر کارامون با خارج ارتباط پیدا میکنه.. در این صورت خیلی تجارت الکترونیک - و... رونق پیدا میکنه
نظر شما چیه؟
عملی که میشه به هر حال،دیگه از "هدفمند کردن یارانه ها" بزرگتر و انقلابی تره؟ خود من هیچ وقت فکر نمیکردم عملی بشه
اما اینکه بخواد روی ارتباط ما با بقیه اینترنت اثر بزاره واقعا فجیعه.اگه بخواد اینجوری بشه خود من یه نفری میرم انقلاب میکنم.اگه قراره توی یه فضای بسته باشم حداقل بزار اوین باشم.
توش هیچ رونقی هم نمیبینم،در واقع ما توی IT تقریبا هیچ حرفی برای گفتن نداریم پس هیچ آدم عاقلی حاضر نیست توی یه بستر ناامن و محدود سرمایه گذاری کنه.
قضیه ی موز که میدونید چیه؟...
نه! بگو
-----------
یه موضوع گفتی و رفتی،اینجوری که نمیشه!
خب جواب ماهارو هم بده...
گفتی سیستم حمل و نقل هوشمند.مثلا سیستم مدیریت ترافیک جزو این قسمت حساب میشه؟ چیزای دیگه اش چی هست؟ خودت چی میدونی ازش؟
-------------
حتی توی رشته تاریخ کسی که جدیدترین اطلاعات و اکتشافات رو در مورد قدیمی ترین مسائل داشته باشه بهتره!
بچه ها به نظرتون هک به درد یه مهندس آی تی میخوره؟ :D
اتفاقا یکی از دوستان به من توی یاهو مسنجر پیام داد و با هم صحبت کردیم،وسط کار گفت میخوام برم کرک کردن یاد بگیرم...
به نظر من "هک" به خودی خود چیز بدی نیست،تا وقتی مفهومش رو نادیده نگیریم.هک ایجاد یک قابلیت در موجودیتی که اون قابلیت رو قبلا نداشته است (به نظر من)
و این نیازمند چندتا چیزه : اول از همه دانش در مورد اون موجودیته که میتونه هر چیزی باشه : یه موبایل،یه سیستم نرم افزاری،یه شبکه،یه برنامه،یه آدم! نیاز بعدی یه آدم هوشمند و با پشتکاره که بتونه بفهمه چطور میتونه خواسته اشو از اون موجودیت در بیاره.
اما اگه بخواد بحث وارد چیزی که همه بهش میگن هک بشه که میشه گفت کاری نداره! شما کافیه طرز استفاده از چند نرم افزار در این مورد رو یاد بگیری و در استفاده اش اهتمام داشته باشی.
به نظر من کسی که کینکت رو به کامپیوتر وصل کرد خیلی هکرتر از کسیه که مثلا یه سایت رو Deface میکنه.

tariran

عضو جدید
منظور من از رونق عملی کردن این پروژست
به هر حال خود دولت که نمی تونه همچین کاری بکنه. باید شرکتای کامپیوتری این کار رو عملی کنن و خیلی بازار کار خوب میشه.
اما اینکه بخواد روی ارتباط ما با بقیه اینترنت اثر بزاره واقعا فجیعه.اگه بخواد اینجوری بشه خود من یه نفری میرم انقلاب میکنم.اگه قراره توی یه فضای بسته باشم حداقل بزار اوین باشم
.
اینا همش حرفه. اگه اینه که شما بگید اتفاق بیافته ، عین بچه خوب میشینی خونت و صدات هم در نمیاد.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بابا سرورهای لینوکس همه تنظیماش گرافیکیه! باور کن واسه بار اول هم بشینی پشتش میتونی کارتو راه بندازی.
لینوکس الان اوبونتو دارم،که خب میدونی زیر مجموعه دبیانه.راستش هنوز به مدرک فکر نکردم،باید بینم چی پیش میاد.
برنامه نویسی .... :D از اون موقع تا حالا فقط یه کم پی اچ پی یاد گرفتم :D اونم یه کوچولو! خودت که نظرمو میدونی در مورد برنامه نویسی ، اما باید یاد بگیرم

۱+
==================
به مدیر :
۱.اول از همه پست های این دوستمون sepina رو لطفا جمع و جور کن.زیر تمام تاپیکا تبلیغ زده.
۲.اجازه بده توی امضا از کد (حداقل HTML) یا عکس استفاده کنیم...مردیم بابا!

نه بابا حاج امیر ، من tutorial مربوط به LPIC رو که نگاه می کردم همش command base بود ، یعنی جز شلی که جلوش بود من ندیدم جای دیگه ای بره :D
کلا می گن لینوکس کارا برنامه نویسای خوبی هستن اگه شنیده باشی ، به خاطر همین Command Base بودنش هست دیگه

-------
Okay ,
والله امضا ها دست من نیست ، باید ادمین درسش کنه ، تا جایی هم که می دونم فقط مدیرا می تونن عکس و اینجور چیزا بذارن

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان و سایکیک جان. نظرتون به عنوان یه زیر بخش با نام کنکور ارشد و تحصیلات تکمیلی چیه؟؟؟

تاپیک مصاحبه ها . منابع ارشد و راهنمایی های لازم برای کنکور ارشد و همچنین تاپیک دکتری و ... میتونه به این زیر بخش انتقال پیدا کنه.

و فکر میکنم خیلی هم نیاز باشه .

تو فکرش بودم قبلا، ازونجا که محدودیت داریم و اینکه خیلی مطالب زیادی در این مورد وجود نداره فعلا کاری نکردیم
اگر بشه جامع تر بحثش رو کنیم یعنی با یه سری موارد دیگه بیاریمش مثل ادامه تحصیل در رشته IT خارج از کشور یکم باز ایجاد زیر بخش معقول تره

Maryam.m.89

عضو جدید
من خیلی دوس دارم یه هکر حرفه ای بشم...
خیلی دوس دارم...
نرم افزارهایی که مخصوصه هک هست دارم توی اینترنت در موردشون تحقیق میکنم
ولی نمیدونم هیمنطوری میشه طرز استفاده از اون نرم افزار ها رو از طریق همین سایتای اینترنتی یاد بگیرم یا کلاسی چیزی میخواد ؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو فکرش بودم قبلا، ازونجا که محدودیت داریم و اینکه خیلی مطالب زیادی در این مورد وجود نداره فعلا کاری نکردیم
اگر بشه جامع تر بحثش رو کنیم یعنی با یه سری موارد دیگه بیاریمش مثل ادامه تحصیل در رشته IT خارج از کشور یکم باز ایجاد زیر بخش معقول تره

خب ادامه تحصیل برای خارج از کشور هم میتونه یکی از تاپیک های زیر بخش کنکور ارشد و تحصیلات تکمیلی باشه.

در مورد راهنمایی برای اپلای کردن هم من مطالعات زیادی داشتم . چند تا پست هم تو سایت های دیگه دارم . میتونیم تاپیک مورد نظر رو تو همون زیر بخش ادامه بدیم.

با مصاحبه هایی که شده و تاپیک منابع و تاپیک نتایج فکر میکنم یه حداقلی تشکیل شده. به نظرم اگه راه بیوفته میتونه پربارتر بشه و کاستی هاش هم خیلی زود بر طرف بشه.

به هر حال صاحب نظر شما و بقیه اعضای سایت .من فقط پیشنهاد دادم.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی دوس دارم...
ولی نمیدونم هیمنطوری میشه طرز استفاده از اون نرم افزار ها رو از طریق همین سایتای اینترنتی یاد بگیرم یا کلاسی چیزی میخواد ؟

چی رو میخوای هک کنی؟؟

Maryam.m.89

عضو جدید
خب چیز خاصی که مد نظرم نیس...فقط دلم میخواد بدونم...چطوری میتونن یه فرومو هک کنن به راحتی؟

JUMONG360

خب ادامه تحصیل برای خارج از کشور هم میتونه یکی از تاپیک های زیر بخش کنکور ارشد و تحصیلات تکمیلی باشه.

در مورد راهنمایی برای اپلای کردن هم من مطالعات زیادی داشتم . چند تا پست هم تو سایت های دیگه دارم . میتونیم تاپیک مورد نظر رو تو همون زیر بخش ادامه بدیم.

با مصاحبه هایی که شده و تاپیک منابع و تاپیک نتایج فکر میکنم یه حداقلی تشکیل شده. به نظرم اگه راه بیوفته میتونه پربارتر بشه و کاستی هاش هم خیلی زود بر طرف بشه.

به هر حال صاحب نظر شما و بقیه اعضای سایت .من فقط پیشنهاد دادم.
خیلی عالیه به شخصه امیدوارم راه اندازی بشه چون این موضوع چالش خیلی ها از جمله خودم هستش افراد زیادی تو 2راهی رفتن یا نرفتن هستن که نیاز به چنین زیر بخشی رو بیش از پیش میکنه.منم اطلاعاتی تو این زمینه دارم که خوشحال میشم با دوستام تبادل کنم.

خب چیز خاصی که مد نظرم نیس...فقط دلم میخواد بدونم...چطوری میتونن یه فرومو هک کنن به راحتی؟

نکنه میخوای این جا رو هک کنی:warn:ببین دوست عزیز این هدفی که واسه هک کردن داری اگه دراین حده یه سر به سایت آشیانه هک بزن کلی راه و روش یاد میگیری توی تخصص جمع ما فکر نمیکنم باشه. تو دنیای هک افرادی مثل شما رو با عنوان کلاه سفید میشناسن.

آخرین ویرایش:

mandana_f

عضو جدید
خیلی عالیه به شخصه امیدوارم راه اندازی بشه چون این موضوع چالش خیلی ها از جمله خودم هستش افراد زیادی تو 2راهی رفتن یا نرفتن هستن که نیاز به چنین زیر بخشی رو بیش از پیش میکنه.منم اطلاعاتی تو این ضمینه دارم که خوشحال میشم با دوستام تبادل کنم.

زمینه :D

میبخشید البته !

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

هک کردن فروم های vBulletin مثل اینجا که فکر نمیکنم اصلا کار راحتی باشه . چون امنیتش رو شرکت مذکور به عهده داره. و با اکسپلویت و ... فکر نمیکنم به این راحتی هک بشه.

راحت ترین کار برای هک مثلا این فروم , فکر میکنم هک ادمین سایت هست که براش تروجان بفرستید که اونم نیاز به ارتباط باهاش رو دارید.

و بعد از اون با دسترسی ادمین میتونید سایت رو به دلخواه مدل بدید

و یا هک یوزر و پسورد هاست .

معمولا برای اینکه این نوع سایت ها رو به طور موقت از دسترس خارج کنن از حملات ddos استفاده میکنن که اینا هم موقته و فکر نمیکنم اصلا هک کردن به حساب بیاد.

آخرین ویرایش:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
منظور من از رونق عملی کردن این پروژست
به هر حال خود دولت که نمی تونه همچین کاری بکنه. باید شرکتای کامپیوتری این کار رو عملی کنن و خیلی بازار کار خوب میشه.
.
اینا همش حرفه. اگه اینه که شما بگید اتفاق بیافته ، عین بچه خوب میشینی خونت و صدات هم در نمیاد.
ببینید وقتی توی جامعه ای هستید که هیچ بازار رقابتی ای نداره پیاده سازی این طرح ها هم میفته دست شرکت ها دولتی یا نیمه دولتی یا شبه دولتی.نه اینکه بگم شرکت های توانایی که بتونن انجامش بدن نیستن ها،هستن ولی برنده مناقصه نمیشن.
و در اون مورد هم که گفتم مطمئن باش وارد عمل میشم.
اول از همه به یه مقدار دانش نیاز داری توی زمینه شبکه،برنامه نویسی وب و پایگاه داده.بعدش هم نرم افزارها رو میتونی نصب کنی استفاده کنی،هرجا مشکل داشتی از بقیه کمک بگیری.یه هکر خوب میتونه بقیه هکرها رو پیدا کنه :D
زمینه :D

میبخشید البته !
متن کوت شده بعد از ویرایش متن اصلی عوض نمیشه؟! اوه!
غیر از روش هایی که دانیال گفت میشه از SQL Injection هم نام برد.یا اینکه با Keyloggerی که واسه مدیر میفرستی پسوردشو بزنی.یا با sniff کردن بسته ها به جایی برسی،مخصوصا که اینجا SSL نیست.
نه بابا حاج امیر ، من tutorial مربوط به LPIC رو که نگاه می کردم همش command base بود
اشتباه تایپی بود! منظورم سرور های ویندوز بود که همه اش گرافیکیه و راحته!! (گفتی که MSCE و سرورهای ویندوز رو باید واسه استفاده ابزاری بلد باشیم)

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
در جمیع موارد موافقم باهات امیر حسین جان

چشم . ممنون.

در بحث علمی هم منظورم این نبود که موضوع عوض بشه یا موضوع بهتری وجود داره . منظورم این بود که الان در مورد چه چیز این مطلب بحث کنیم.
منظورم این بود که موضوع باید با طرح سوال شروع بشه تا بشه از یه جایی شروع کرد.
یه موضوع گفتی و رفتی،اینجوری که نمیشه!
خب جواب ماهارو هم بده...
گفتی سیستم حمل و نقل هوشمند.مثلا سیستم مدیریت ترافیک جزو این قسمت حساب میشه؟ چیزای دیگه اش چی هست؟ خودت چی میدونی ازش؟

مدیریت ترافیک هم جزئ سیستم حمل و نقل هوشمند میشه ...

در واقع توی سیستم حمل و نقل هوشمند ما میاییم سیستم حمل و نقل مکانیزه میکنیم

یه چند تا مثال :

• مدیریت و بهینه سازی جریان ترافیک و روانسازی حرکت
  • مدیریت و کنترل حوادث
  • مدیریت و پشتیبانی وسائل نقلیه امدادی
  • مدیریت اخذ الکترونیکی عوارض، هزینه پارکینگ، خرید و رزرواسیون بلیط و...
  • مانیتورینگ و کنترل حمل و نقل سبک و سنگین
  • مدیریت و پشتیبانی عابر پیاده و ...

اما سوال من : بنظرتون چه خدماتی دیگری رو میشه توی سیستم حمل و نقل بصورت مکانیزه در بیاریم ؟!!

خیلی دوس دارم...

اگر اول راه هستی قبل از اینکه شروع به یادگیری هک کنی پیشنهاد میکنم اینا رو هم یاد بگیر :
اول از هر چیزی زبان انگلیسیت رو قوی کن
بعد زبان c رو خوب خوب یاد بگیر
بعد باید توی زمینه ریاضیات هم خیلی مخ بشی
و...

آخرین ویرایش:

mandana_f

عضو جدید
مدیریت ترافیک هم جزئ سیستم حمل و نقل هوشمند میشه ...

اما سوال من : بنظرتون چه خدماتی دیگری رو میشه توی سیستم حمل و نقل بصورت مکانیزه در بیاریم ؟!!.

دوتا موضوع به ذهنم رسید در مورد حمل و نقل هوشمند .

اول اینکه این سیستمی که شنیدم روی خودرو های سنگین پیاده میشه تا بیشتر از سرعت مجاز نرن و اگه برن به مرکز نظارتیشون اطلاع داده بشه توی این حوزه است ؟

دوم اینکه سیستمی هست که مثلا اگر راننده ای به هر دلیلی توانایی رانندگی توی زمان خاصی رو نداشته باشه بشه از طریق یه مرکز از راه دور کنترل بشه ؟ البته برای حمل و نقل عمومی و سنگین

JUMONG360

دوتا موضوع به ذهنم رسید در مورد حمل و نقل هوشمند .

اول اینکه این سیستمی که شنیدم روی خودرو های سنگین پیاده میشه تا بیشتر از سرعت مجاز نرن و اگه برن به مرکز نظارتیشون اطلاع داده بشه توی این حوزه است ؟

سیستمی هست که مثلا اگر راننده ای به هر دلیلی توانایی رانندگی توی زمان خاصی رو نداشته باشه بشه از طریق یه مرکز از راه دور کنترل بشه ؟ البته برای حمل و نقل عمومی و سنگین
1.الان توی ایران کم و بیش اجرا میشه البته من توی اتوبوسا دیدم بعضی جاها جالبه بعضیاشون زمان سنج داشتن که توی پلیس راه اونو چک میکرد تا سرعتو تخمین بزنه:warn:.
2.این مورد چون برمیگرده به عوامل انسانی باید بیشتر از بعد هوش مصنوعی بهش پرداخته بشه.سیستم های خبره ای براش طراحی بشه تا بتونه تحلیل کنه اطلاعاتو و تصمیم بگیره که حداقل به این زودی ها سیستمی پیاده سازی نمیشه که این کارو با دقت انجام بده .

بالا