گفتگو پیرامون آزمون های نظام مهندسی

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا 16 فروردین مهلت داره، جواب اعتراضاهم 20 اسفند میاد، فعلا ثبت نام نکنیییییدددددد
دفترچه راهنما:
مشاهده پیوست 198374
منابع آزمون نظام 93
http://inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=273
منابع رو نگاه کردین اکثر کتابا شدن 92 و یکی دیگه اضاف شده فک کنم هر دوره یه کتاب اضافه میکنن

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم تا جواب اعتراض رو ندن عمرا ثبت نام کنم . بازم خرید کتاب و خرید کارت شرو شد فردا برم یه وام کوچولو درخواست بدم

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
منابع رو نگاه کردین اکثر کتابا شدن 92 و یکی دیگه اضاف شده فک کنم هر دوره یه کتاب اضافه میکنن

آره الان داشتم همونو نگاه میکردم!!!!!! رسما یه کاری کردن که دیگه بچه ها به هم کتاباشونو ندنو برن 92 رو بخرن،،، خب به ضررشون بود دیگه الان کلی به نفعشونه!!! نون دونیه دیگه.....

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره الان داشتم همونو نگاه میکردم!!!!!! رسما یه کاری کردن که دیگه بچه ها به هم کتاباشونو ندنو برن 92 رو بخرن،،، خب به ضررشون بود دیگه الان کلی به نفعشونه!!! نون دونیه دیگه.....
. الن یه عدد 150 سانت تو کتابه شده 1.50 متر به همین خاطر باید عوض بشه .عجبا !!!

akropolis

عضو جدید
سلام .دوستان حد نصاب قبولی ازمون نظارت خرداد 93 برا کسایی که ازمون اجرا اذر 92 قبول شدن 37.5

میشه صحت و سقمشو بگید

arefeh

کاربر ممتاز
سلام .دوستان حد نصاب قبولی ازمون نظارت خرداد 93 برا کسایی که ازمون اجرا اذر 92 قبول شدن 37.5

میشه صحت و سقمشو بگید
منم توی راهنمای ثبت نام یه متنی نوشته بود ک همین برداشت رو کردم....خوب آخه مارو قبول میکردن...من حاضرم این 50 رو همین الان بهشون بدم ولی آزمون بعدی رو نرم....
تازه اطلاعیه رو از روی سابت انگار برداشتن:razz:
جدا؟؟ بعید میدونم از اینا!! اینا فقط فکر جیبشونن واسه همینم ما رو با 49 مردود کردن!!

عارفه گفتن توی همون راهنمای ثبت نام ک هیچ بخششی وجود نداره....:cry:ولی خدا کنه تا 20 تکلیف ما بدبختها خوب مشخص بشه...بابا نریم سال بعد...حداقل با امیدواری بریم برا طراحیش....:(

arefe-rad

عضو جدید
عارفه گفتن توی همون راهنمای ثبت نام ک هیچ بخششی وجود نداره....:cry:ولی خدا کنه تا 20 تکلیف ما بدبختها خوب مشخص بشه...بابا نریم سال بعد...حداقل با امیدواری بریم برا طراحیش....:([/QUOTE]

کاملا موافقم.حداقل فقط طراحی باشه
انشالله که همگی قبول میشیم....:smile:

SOMAYEH2014

عضو جدید
سلام عزیزان یه راهنمایی میخوام من تیر 90 فارغ التحصیل شدم میتونم خرداد 93 آزمون طراحی بدم با ااینکه یک ماه کم دارم ممکنه پول بریزم بعد بگن نمیتونی شرکت کنی :redface:کسی میدونه؟

mohammad azizi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام عزیزان یه راهنمایی میخوام من تیر 90 فارغ التحصیل شدم میتونم خرداد 93 آزمون طراحی بدم با ااینکه یک ماه کم دارم ممکنه پول بریزم بعد بگن نمیتونی شرکت کنی :redface:کسی میدونه؟

بله شما میتونین
توی راهنمای ثبت نامشون نوشته
کسایی که تا آخر شهریور 93 سه سالشون پر بشه میتونن در آزمون خرداد شرکت نمایند.

http://www.inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=260

sheitonak

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی امسال خرداد برگزار می شه؟ چه زود...
کسی که 23شهریور 90 هم فارق التحصیل شده می تونه امتحان بده دیگه؟ ثبت نام کنم.

faza@bana

عضو جدید
دوستان وقت به خیر یه سوال داشتم لطفا راهنمایی کنید .قبولی تو اجرا به چه دردمون میخوره ؟میتونیم حقوقیش کنیم ؟

mana_memari

عضو جدید
دوستان وقت به خیر یه سوال داشتم لطفا راهنمایی کنید .قبولی تو اجرا به چه دردمون میخوره ؟میتونیم حقوقیش کنیم ؟
قبولی تو ازمون اجرا به تنهایی به درد نمی خوره. باید نظارت هم قبول بشید که اونوقت یه پروانه بهتون می دن که هم صاحیت اجرا و هم نظارت توش درج شده. و بعد از اون می تونید پروانتون رو مجری حقوقی کنید. ولی در اون صورت دیگه نه حق طراحی و نه حق نظارت حقیقی ندارید. کلا پروانتون و می گیرن و یه پروانه حقوقی اجرا واسه کل افراد صادر می شه.

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
agin جان یعنی هر سال باید سهمیه مون رو بیمه کنیم یا فقط بار اول که می خواهیم پروانه اجرا بگیریم؟
میشه بگی هزینه بیمه ات چقدر شد؟

بله شبنم جان
مجبور نیستین بیمه بکنین اما به نفع خودتونه اینجوری خیالتون بابت همه کارهایی که مهر می کنین راحته ، البته بستگی به این داره که بیمه چقدر تقبل میکنه
شما هر سال سهمیه همون سالتون رو بیمه می کنین ، و چون کارنظارت ممکنه بیشتر از یه سال طول بکشه پس میتونین سهمیه سال قبلتون رو تمدید بیمه بکنین
من 160 تومن بیمه سهمیه امسالم شد و برای تمدیدش گفتن 10 درصد بیمه رو برای هر سال می گیرن و تا 5 سال میتونین تمدید بکنین.
تعهدات بیمه من:
هزینه پزشکی هر نفردر هر حادثه4 میلیون
فوت و نقص عضو برای 5 نفر
هزینه پزشکی برای همه اشخاص 20میلیون
خسارت مالی وارده به اشخاص ثالث150میلیون
که مربوط به اشخاص ثالثه. اگر میخواین باید خودتون رو جداگانه بیمه حوادث بکنین
واقعا خوبه خیال آدم راحت میشه
البته من بیمه های دیگه رو پرسیده بودم که حدود 500-700 میگرفتن اما این بیمه ایران بود شعبه نظام مهندسی ، که برای اعضا تخفیف ویژه داشت

آخرین ویرایش:

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهندس این ها سابقه کار میخوان.
یعنی من مثلا تو پروژه پل طبقاتی صدر مدیر پروژه بودم..سابقه بیمم به درد اجرا نمیخوره!
نه بیمه مسئولیت.
پرینت لیست بیمه تامین اجتماعی رو میخوان ..اونم مرتبط.
تا پارسال بدون لیست بیمه هم می پذیرفتند. اما امسال نمیدونم ...
من این بیمه مسئولیت رو میپرسم نتیجشو همین جا میزارم.
بازم ممنونم از جوابتون

بله سابقه کار هم میخوان
من توی فرمم پروژه هایی که برای نظارت داشتم نوشتم و کارهایی که انجام داده بودم مثل همون پروژه هایی که خودتون مثال زدین!

به منم همینها رو گفتن اما وقتی پرسیدم گفتن بیمه مسئولیت هم قبول می کنن

sheitonak

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای امتحان نظام همه ی منابع آزمون را باید خوند؟ غیر از مباحث مقررات ملی، منابع دیگر را هم نظام داره؟ باید از اونجا گرفت؟

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای امتحان نظام همه ی منابع آزمون را باید خوند؟ غیر از مباحث مقررات ملی، منابع دیگر را هم نظام داره؟ باید از اونجا گرفت؟

سلام

نظارت و اجرا جزوه بازه.همه مباحث رو می برید از روش پیدا میکنید. فقط باید بدونید که سوال از کدوم مبحثه. خیلی آسونه.خیلی.همه هم قبولن.
اگر میخواین براش آماده بشید همه مباحث و باقی کتابایی که منبع معرفی میشه رو بخرید(به حز مباحث و قانون نظام... راهنمای مبحث 19 و جوش و گودبرداری مهمه بقیش نه) بعد 5 سال آزمون های قبلی رو بشینید پیدا کنید...
من شب امتحان اینکارو کردم فرداش چند سوال مشابه رو دیدم به علاوه دقیق میدونستم چی از کجا آمده .

در مورد طراحی هم نمی دونم.
من کاملا شانسی قبول شدم.یکی شبیهش رو قبلا طراحی کرده بودم اتفاقی.
قوانین شهرداری کمی با نظام فرق داره.اما ظاهرا شیب رامپ ها و تمهیداتشون.جک معلول ( نباید مستقیم به پیاده رو باشه باید از یک فضایی به پیاده رو بره).نورگیر ها .سازه (فقط جانمایی ستون. من برای آزمون دیوار برشی و 6 شمع اصطکاکی به عمق 15 متر ودهانه 90 با سرشمع طرح کرده بودم و فرضم زمین تیپ 3 بود... بعدا فهمیدم که اینا اصلا مهم نیست.) مساحت نوگیر ها .بالکن . سرگیر نبودن.راه داشتن موتور خانه به هوای آزاد . اینا مهمن.

کلا هرکی یه کار رو تونسته تو شهرداری حل کنه قبوله دیگه...

sepideh2727

عضو جدید
سلام دوستان ببخشيد براي چندمين بار ميپرسم
من فقط اجرا قبول شدم بايد كاري انجام بدم يا تا ازمون بعدي و قبولي صبر كنم؟
من تو سايت پيدا نميكنم كجا نوشته... ممنون ميشم كه كمكم كنيد. من سابقه كار و بيمه هم ندارم:(

مهديه مقدم

عضو جدید
سلام دوستان ببخشيد براي چندمين بار ميپرسم
من فقط اجرا قبول شدم بايد كاري انجام بدم يا تا ازمون بعدي و قبولي صبر كنم؟
من تو سايت پيدا نميكنم كجا نوشته... ممنون ميشم كه كمكم كنيد. من سابقه كار و بيمه هم ندارم:(
سلام دوست عزیز،تا جایی که من میدونم قبولی فقط تو اجرا(بدون نظارت)رو 4 سال برات رزرو میکنن تا نظارت رو قبول شی،سابقه هم اکثر بچه ها ندارن با 3 روش میتونی کاربرگ خواسته شده برا سابقه رو پر کنی فک کنم اینو بخونی کمی کمکت کنه،معمولا مشکل سابقه با 2 تا مهندس آشنا که 10 سال سابقه کار داره و عضو نظام حل میشهمشاهده پیوست مدارك لازم جهت صدور پروانه اشتغال به كار براي اولين ب.PDF

sepideh2727

عضو جدید
سلام دوست عزیز،تا جایی که من میدونم قبولی فقط تو اجرا(بدون نظارت)رو 4 سال برات رزرو میکنن تا نظارت رو قبول شی،سابقه هم اکثر بچه ها ندارن با 3 روش میتونی کاربرگ خواسته شده برا سابقه رو پر کنی فک کنم اینو بخونی کمی کمکت کنه،معمولا مشکل سابقه با 2 تا مهندس آشنا که 10 سال سابقه کار داره و عضو نظام حل میشهمشاهده پیوست 198803
مممنوووون
پس فعلا كاري نكنم تا جواب اعتراض نظارتم بياد يا دوباره ازمون بدم نه؟

simin_sm

کاربر فعال
بچه ها دفتر راهنماشو نتونستم دانلود کنم...من دی 90 درسم تموم شده میتونم شرکت کنم؟

holooooooo

کاربر ممتاز
بچه ها دفتر راهنماشو نتونستم دانلود کنم...من دی 90 درسم تموم شده میتونم شرکت کنم؟

دانلود دفترچه
شما دی 93، 3 سالتون پر میشه طراحی رو نمیتونید شرکت کنید، ولی به نظرم نظارتو میتونید، چون چند تا از دوستام 3 سالشون پر نشده بود که نظارتو امتحان دادن اما طراجی افتاد سال بعدش

بالا