گفتگو و آشنایی با دیگر اعضای تالار مهندسی معماری

hadi1525

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=1]نخستین دانشجویان معماری در ایران
[/h]

[h=1]بانوان نخستین در دانشکده هنرهای زیبا
[/h]

hadi1525

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مراسم تحلیف مقدماتی ها برای ورود به دانشکده

مراسم تحلیف مقدماتی ها برای ورود به دانشکده

دانشکده هنرهای زیبای تهران به نوعی کپی از دانشکده هنرهای زیبای فرانسه بود. هر دانشجو به یک آتلیه وارد شده و تمامی سال های تحصیل خود را در آن آتلیه سپری می کرده است.
ورود دانشجویان مقدماتی به هر آتلیه رسومات ویژه خود را داشته است. به عنوان مثال؛ تصاویر مربوط به “آتلیه آندرف” در سال تحصیلی ۱۳۴۵-۴۶ است و مراسم به این قرار بوده که استخوان کله گاوری را که بر دیوار آتلیه همواره نسب بوده را بر روی میز نقشه کشی قرار میداده اند و دانشجو پس از ورود به آتلیه و گذراندن مراحلی به مرحله نهایی می رسیده و می باید بر استخوان کله گاو که سمبل آتلیه بوده است تعظیم کرده و بوسه می زده است و با یک خط کش T بر روی سر، بندگی او در قبال سال بالایی تائید می شده و مراسم به این نحو ادامه پیدا می کرده است.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: گفتگو و آشنایی با دیگر اعضای تالار

بچه ها تو وایبر یه گروه درست کردیم واسه معمارا و شهرسازا
هرکی دوس داره ادد بشه شمارشو واسم پ.خ کنه

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها تو وایبر یه گروه درست کردیم واسه معمارا و شهرسازا
هرکی دوس داره ادد بشه شمارشو واسم پ.خ کنه

جات خالی نا یکی از این گروه ها را توی واتساپ داریم اصلا یک وضعی شده به نظرم بهترین حالت استفاده از علم معماری همین سایت خودمونه بقیه اش فقط وقت اضافه گرفتن هستش ، من یکی که شاید کلا زمسون یک گوشی ساده بگیرم دستم که نهواتساپ نه هیچ برنامهدیگه نخوره والا به خدا از زندگی افتادیم :biggrin:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز

جات خالی نا یکی از این گروه ها را توی واتساپ داریم اصلا یک وضعی شده به نظرم بهترین حالت استفاده از علم معماری همین سایت خودمونه بقیه اش فقط وقت اضافه گرفتن هستش ، من یکی که شاید کلا زمسون یک گوشی ساده بگیرم دستم که نهواتساپ نه هیچ برنامهدیگه نخوره والا به خدا از زندگی افتادیم :biggrin:
عاقا ما هم نمیخوایم تبادل اطلاعات کنیم.انقد تو دانشگاه تبادل اطلاعات کردیم اطلاعات دونمون سووووخت!
میخوام دور هم باشیم.ولی جو معمارانه :D

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عاقا ما هم نمیخوایم تبادل اطلاعات کنیم.انقد تو دانشگاه تبادل اطلاعات کردیم اطلاعات دونمون سووووخت!
میخوام دور هم باشیم.ولی جو معمارانه :D
تو که شهرسازی!!! چی فاز معمارانه میای واسه من؟؟؟

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز

تو که شهرسازی!!! چی فاز معمارانه میای واسه من؟؟؟

با پنجه بوکس بیام تو صورتت؟؟
مدرک کارشناسی معماریمو بکنم تو چشت؟!

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با پنجه بوکس بیام تو صورتت؟؟
مدرک کارشناسی معماریمو بکنم تو چشت؟!
اون دانشگاه که شما درس خوندین مفت نمی ارزه!!! مدرک معماریتم قاب کن بذا کنار پنجه بوکست!!! تازه منو از پنجه بوکس نترسون!!! من خودم 1 ماهه کلاس بوکس می رم کلی کتک خوردم!!! پنجه بوکس تو واسم جنبه تفریحی داره!!!

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز

اون دانشگاه که شما درس خوندین مفت نمی ارزه!!! مدرک معماریتم قاب کن بذا کنار پنجه بوکست!!! تازه منو از پنجه بوکس نترسون!!! من خودم 1 ماهه کلاس بوکس می رم کلی کتک خوردم!!! پنجه بوکس تو واسم جنبه تفریحی داره!!!

وقتی نانچیکو رو زدم تو صورتت تفریحت معلوم میشه.بعدشم شما مثلا دانشگاه ماساچوست درس خوندی؟! همون ام آی تی خودمون رو میگم

shima 70

عضو جدید
سلام دوستان :smile:
دوستان عزیزیه کمک میخواستم میدونم این وسطیه جووووریه ولی بهترین راه همین به نظرم رسید
من برای پایان نامم به طراحی داخلی یه کلاس شعر نیاز دارم اگه امکانش هست کمکم کنین
این کلاس ، کلاس شعر گویی گروهی هستش که همهی افراد دور تا دور میشینن و برای یه موضوع واحد که وسط قرار میگیره شعر میگن.این موضوع میتونه یه نقاشی یه محجسمه یه تابلو یا هر شی و ..باشه.باید حسو حال شاعرانه و ..داشته باشه
ممنون میشم از کمکاتون در هر شکلی که باشن اگه نمونه ای دارین یا اگه اسکیسی دارین یا میزنین یا با توضیحاتتون..:gol:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز

عاقا چرا پست های دعوای من و مازیار حذف شده.خوب بودااااا :D

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

مدیریت حذفشون کرد
من شاهد اون لحظه غم انگیز بودم:||: اومدم نقل قول بگیرم دیدم نمیشه
رفرش کردم دیدم جوری حذف شدن ک انگار اصلن وجود نداشتن!!!

zahra.mlk

عضو جدید
سلااااااااااااام به همه مهندسا!!!!
هیچی دیگه همین!!!
عید همگی مبـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــارک
:D

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بیا اینجا با هم دوست باشیم سوووووووووووووفییییییییییییییییییاااااااااااااااااااااااا!!!:heart:
دعوا ها باشه واسه پیام خصوصی.... :mad:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها دوستم میخواد کنکور طراحی شهری امتحان بده البته رشته اش معماری نیست ها ولی دست ازادش خیلی خوبه از اون بابت مشکلی نیس اطلاعات معماریش هم خوبه ، اون کسی که باعث شد من برم معماری ولی متاسفانه خودش نشد که بره ، نه اینکه قبول نشد قسمتش نبود حالا هر کی اطلاعی داره ممنون میشم بگه که من بهش انتقال بدم (اخه این دوستم خیلی برام مهمه )

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها دوستم میخواد کنکور طراحی شهری امتحان بده البته رشته اش معماری نیست ها ولی دست ازادش خیلی خوبه از اون بابت مشکلی نیس اطلاعات معماریش هم خوبه ، اون کسی که باعث شد من برم معماری ولی متاسفانه خودش نشد که بره ، نه اینکه قبول نشد قسمتش نبود حالا هر کی اطلاعی داره ممنون میشم بگه که من بهش انتقال بدم (اخه این دوستم خیلی برام مهمه )

سلام گلم
جاست شادی امسال کنکور طراحی شهری شرکت کرده بود ظاهرا رتبش20 شده بود
اما اسکیسش خوب نیس فک کنم اون بتونه کمکت کنه امشب ساعتای10 میاد
بجزاونم بچه های طراحی شهری تاپیک اسکیس زدن اونجا بیشتر سرمیزنن تا اینجا

آخرین ویرایش:

من!

عضو جدید
سلام دوستانِ معمار!
بنده امسال میخام انتخاب رشته کنم،
فرق معماری داخلی با مهندسی معماری چیه؟؟؟
فک کنم مهندسی خیلی بهتر باشه نه؟؟؟

بالا