+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
نصیر تازه دیشب رتبه ها رو توی سایت گذاشت!

درصدا و رتبه من:
زبان 42.22
رياضيات 22.22
مدار 38.89
کنترل 47.22
بررسي 75.00 (بالاترین درصد توی کل شرکت‌کنندگان!)
ماشين 13.89
مغناطيس 0.00

رتبه کل: 2 قدرت

کلا چند نفر بودن؟

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی کارنامه که ننوشته بود، معمولاً نصیر بین 400 تا 700 نفر ثبت نام میکنن. البته خودم فکر کنم به زور 300 نفر سر جلسه بودن.

چرا اینقدر دیر نتایجتون میاد با اینکه شرکت کننده ها کمترن!!:surprised:
ما همون روزی که ازمون میدیم ساعت 12 شب نتایجش میاد!

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

درصدا و رتبه من:
زبان 42.22
رياضيات 22.22
مدار 38.89
کنترل 47.22
ماشين 13.89
مغناطيس 0.00

دست ....جیغ ....هورااااااااا .....
حالا بریم باهم دیگه ،یه کارنامه ....یه کارنامه ی دیگه ببینیم !!!!

آخرین ویرایش:

hoomif

عضو جدید
سلام.
ضمن عرض تبریکات به مهران عزیز...;)چقدر تو نصیر سیاهی لشکر داره بچه ها...نه؟:surprised: البته بلانسبت بچه های فروم:smile:کسی میدونه سنجش کلا چند نفرن؟؟:redface:

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نصیر این هفته مثل اینکه مشکل فنی داشته،سالای گذشته شب بعد از آزمون نتایج رو میگفت.

آره سیاهی لشکر زیاد داره، البته پارسه هم زیاد داره و توی خود آزمون کنکور هم از 34هزار نفر تقریباً 32هزار نفرشون سیاهی لشکر هستن و وقتی ساندیس گرفتن پا میشن میرن!!!
رتبه نصیر رو که کاملاً باید واسه اعتماد به نفس کاذب گرفتن بهش نگاه کرد! ولی رتبه پارسه (مخصوصاً آزمون جامعاش) خیلی به کنکور نزدیکه.

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
نصیر این هفته مثل اینکه مشکل فنی داشته،سالای گذشته شب بعد از آزمون نتایج رو میگفت.

آره سیاهی لشکر زیاد داره، البته پارسه هم زیاد داره و توی خود آزمون کنکور هم از 34هزار نفر تقریباً 32هزار نفرشون سیاهی لشکر هستن و وقتی ساندیس گرفتن پا میشن میرن!!!
رتبه نصیر رو که کاملاً باید واسه اعتماد به نفس کاذب گرفتن بهش نگاه کرد! ولی رتبه پارسه (مخصوصاً آزمون جامعاش) خیلی به کنکور نزدیکه.

اره درسته من پارسال با اینکه هیچی نخونده بودم تا اخرش موندم دیدم از یه کلاس تقریبا 40 نفری فقط سه نفر غیر از من موندن از بقیه بچه ها هم پرسیدم گفتن 3 یا 4 نفر تا اخر موندن:confused:
در مورد نصیر هم نه درصداتون میانگینش خوب بوده انصافا حالا غیر از رتبه.

ir_majhool

عضو جدید
من چون پارسال پارسه بودم امسال اومدم نصیر
اون موقع زبان رو میزدم 20 و مدار رو 5 رتبم میشد 1800
امسال که یه نفر بیشتر درساش غیر کنترل رو منفی زده بود رتبش شد 1200 تو پارسه بخاطر همین من میگم رتبه ها مهم نیست اون درصد هایی که میزنیم مهمه که هرچقدر بیشتر بشن مسلما بهتر

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان عزیز ،آخه چرا می زنین توی ذوق بچه ؟؟!نه مهران ،از من میشنوی ادامه بده! تو می تونی !
عزیزانی که درصداشون خوب شده ولی رتبه هاشون نه !!!!از هر موسسه ای که هستن ،کارنامه هاشونو بذارن ماهم ببینیم !!:w16:

Dashpot

عضو جدید

درصدا و رتبه من:
زبان 42.22
رياضيات 22.22
مدار 38.89
کنترل 47.22
ماشين 13.89
مغناطيس 0.00

سلام.
برای درس بررسی چه منبع کنکوری پیشنهاد میکنید؟

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام.
برای درس بررسی چه منبع کنکوری پیشنهاد میکنید؟
به نظر من در حال حاضر کتاب پوران (تالیف دکتر حلم زاده) از همه روون تر توضیح داده.
من کتابای پارسه و پردازش رو هم خوندم. کتاب پارسه خیلی خیلی ساده توضیح داده، پردازش هم دیگه قدیمی شده و بیشتر به درد تستای دانشگاه آزاد میخوره.

میشه بیشتر توضیح بدید؟؟
:surprised: میانگین همشون؟؟ یا تک تکشون؟؟ :redface:راستی مغناطیس سفید گذاشتن چقدر توی تک رقمی نشدن تاثیر داره؟؟؟ :)
اگه بقیه رو خوب بزنید زیاد تاثیر منفی نداره. مثلاً یکی از دوستام مغناطیس و زبان رو صفر زده بود، بررسی 91، بقیه هم حدود 40، رتبش شده بود 25. یکی دیگه با همون درصدا فقط بررسیش 88 بود و شده بود 63.
ولی مثلاً اگه مدار یا ریاضی رو سفید بزنید و بقیه رو هر چقدر هم خوب بدید رتبتون ممکنه سه رقمی یا حتی چهاررقمی شه!

من قبلاً روی فرمول تراز و تاثیر صفر زدن و زدن و ... یکم مطالعه داشتم، اینجا یه کوچولو میگم شاید به دردتون بخوره.
فرمول تراز از روی توزیع نرمال به دست میاد، طبق این منحنی (که توی آمار خوندید) پیک نمودار زنگی شکل میشه همون میانگین، حالا به نسبت این میانگین هر چقدر تغییرات داشته باشید، به همون میزان به تراز اضافه میشه. مثلاً فرض کنید اگه میانگین 30 درصد و تراز میانگین 7000 باشه، کسی که 40 بزنه میشه 7500، کسی که 20 میزنه میشه 6500. حالا اگه کسی 80 بزنه میشه 9000 و اگه 82 درصد بزنه میشه 9500. یعنی توی درصدای بالا میزان تغییرات تراز تصاعدی بالا میره. برعکسش اگه کسی 10 درصد بزنه میشه 5000 و اگه کسی 8 درصد بزنه میشه 4500 (تصاعدی پایین میاد...)

نتیجه گیریهایی که میشه کرد:
سعی کنید همه درسا رو نزدیک به میانگین بزنید، و یک درس (یا بیشتر) رو خیلی بیشتر از میانگین.
یعنی مثلاً میانگین ریاضی اگه 30 باشه، ریاضی رو حتماً بین 25 تا 35 بزنید، (اگه بیشتر شد که چه بهتر، ولی کمتر نشه!) و مثلاً یه درسی که توش قوی هستید، مثل کنترل رو بالای 60 بزنید تا ترازتون تصاعدی بره بالا.
اگه میانگین ریاضی و کنترل هر دو 30باشه، اینکه ریاضی رو 30 بزنید و کنترل رو 60، تراز بیشتری داره نسبت به زمانی که ریاضی رو 40 بزنید و کنترل رو هم 40.

اینکه میگم مغناطیس و زبان تاثیر زیادی ندارن، دلیلش اینه که میانگینشون نزدیک به صفر هست. معنیش اینه که هر سئوال مغناطیسی که جواب میدید به اندازه (مثلاً) 3 تا سئوال کنترل تراز رو میکشه بالا.

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقین این دفعه کارنامه هامونو بذاریم؟
که کلا همه چیز مشخص باشه
میدونین قدرت یه فرق با بقیه رشته ها داره اونم این که دو درس متفاوت داره با بقیه گرایشا یعنی کنترل و الکترونیک و مخابرات تو یه درس با هم برق دارن (الکترونیک و مخابرات که فقط تو ضرایب) برای همین رتبه تو قدرت بهتر میشه چون قدرتی ها هستن که ماشین و بررسی میخونن و بقیه نمیخونن و وقتی نخونن رتبشون تو قدرت خوب نمیشه در واقع قدرتیا تقریبا فقط با خودشون رقابت میکنن در حالی که الکترونیک و مخابرات باهم و کنترل هم تا حدودی باهاشون درگیره!

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
موافقین این دفعه کارنامه هامونو بذاریم؟
که کلا همه چیز مشخص باشه
میدونین قدرت یه فرق با بقیه رشته ها داره اونم این که دو درس متفاوت داره با بقیه گرایشا یعنی کنترل و الکترونیک و مخابرات تو یه درس با هم برق دارن (الکترونیک و مخابرات که فقط تو ضرایب) برای همین رتبه تو قدرت بهتر میشه چون قدرتی ها هستن که ماشین و بررسی میخونن و بقیه نمیخونن و وقتی نخونن رتبشون تو قدرت خوب نمیشه در واقع قدرتیا تقریبا فقط با خودشون رقابت میکنن در حالی که الکترونیک و مخابرات باهم و کنترل هم تا حدودی باهاشون درگیره!

ولی دوست من ، من شنیدم نون تو قدرت و کنترل می باشد !!!!نون چرب و چیلی هم توشه !!!!!
مرجع سخن : تمامی اساتید دانشگاه امون و اکثر کارمندان گرامی دور و برمون!!!!!!

mo_ha

عضو جدید

به نظر من این چیزی که شما میگین یکی از سختیای قدرته مثلا ممکنه یکی رتبش تو الک 300 شده باشه امید داره گرایش الک تو یکی از دانشگاههای تهران قبول بشه چون ممکنه جلوش تعداد زیادی مخابراتی و کنترلی باشن که بخوان گرایش خودشون قبولشن پس جلوش خلوت تر میشه و احتمال قبولیش بالاتر میره....
اما یه قدرتی که 300میشه تقریبا مطمئنه که حدود 299 نفر جلوشن پس امیدی به دانشگاههای تهران نداره....:(

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من این چیزی که شما میگین یکی از سختیای قدرته مثلا ممکنه یکی رتبش تو الک 300 شده باشه امید داره گرایش الک تو یکی از دانشگاههای تهران قبول بشه چون ممکنه جلوش تعداد زیادی مخابراتی و کنترلی باشن که بخوان گرایش خودشون قبولشن پس جلوش خلوت تر میشه و احتمال قبولیش بالاتر میره....
اما یه قدرتی که 300میشه تقریبا مطمئنه که حدود 299 نفر جلوشن پس امیدی به دانشگاههای تهران نداره....:(
درسته من منظورم از نظر رتبه ای بود که تو این موسسات میاریم از نظر سختی یا اسونی که چیزی نگفتم!!
برا همین الکترونیک تا 1000 روزانه فردوسی قبول میکنه ولی قدرت 500 اخرین رتبه ای بوده که شبانه گرفته امسال!
ولی دوست من ، من شنیدم نون تو قدرت و کنترل می باشد !!!!نون چرب و چیلی هم توشه !!!!!
مرجع سخن : تمامی اساتید دانشگاه امون و اکثر کارمندان گرامی دور و برمون!!!!!!

خب برا اقایون اره ولی الان منظورتون چی بود؟:surprised:

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر دوستان
من تو ریاضی مهندسی زیاد خوب نیستم. میخواستم ببینم اگه مغناطیس جایگزینش کنم خوبی ؟
بعد برای مغناطیس هم کتاب معرفی کنید :دی

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
درود بر دوستان
من تو ریاضی مهندسی زیاد خوب نیستم. میخواستم ببینم اگه مغناطیس جایگزینش کنم خوبی ؟
بعد برای مغناطیس هم کتاب معرفی کنید :دی

:دی :دی :دی!!!!!
شما اگه مغناطیستون خوبه ، بسم الله !!
ولی به نظرمن ، تا جای ممکن هیچ درسی رو فدای دیگری نکنین !!!!مغناطیس یکم تخیل می خاد !!

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
احتمالا تعداد سوالات کنکور 10 تا میشه! و درس آمار حذف میشه!

اینجا رو ببینید...

اقا این سنجش بیاد مثل مرد بگه : دانشجویان عزیز کنکور ندین ، خیال همه رو راحت کنه دیگه !!:D
هی ظرفیت هارو کم و زیاد می کنن!!!کنکور رو یه روز می کنن!!!تاریخشو میندازن جلو!!!احتمال حذف می کنن!!!سوالارو ده تا می کنن!!!!
سنجش جان مرد باش !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
:دی :دی :دی!!!!!
شما اگه مغناطیستون خوبه ، بسم الله !!
ولی به نظرمن ، تا جای ممکن هیچ درسی رو فدای دیگری نکنین !!!!مغناطیس یکم تخیل می خاد !!
ممنون بابت پاسخ
والا کلا فیزیکم از ریاضی بهتره :دی
ریاضی مهدنسی هم تا الان که استاد درس داده فقط تبدیل فوریه اصلا نفهمیدم :|

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا این سنجش بیاد مثل مرد بگه : دانشجویان عزیز کنکور ندین ، خیال همه رو راحت کنه دیگه !!:D
هی ظرفیت هارو کم و زیاد می کنن!!!کنکور رو یه روز می کنن!!!تاریخشو میندازن جلو!!!احتمال حذف می کنن!!!سوالارو ده تا می کنن!!!!
سنجش جان مرد باش !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

فك كنم تا كنكوربايد خودمون تست ببريم سر جلسه حل كنيم
هرسوال 10 درصد به به چه شود چه سوالات تركيبي بدن طراحا دو سه تاشم غلط باشه هرسوال 15 % اي ول:biggrin:

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ممنون بابت پاسخ
والا کلا فیزیکم از ریاضی بهتره :دی
ریاضی مهدنسی هم تا الان که استاد درس داده فقط تبدیل فوریه اصلا نفهمیدم :|

:دی :دی :دی!!
اینکه میگین سری فوریه رو نفهمیدین !!می رسونه انتگرال رو خوب بلد نیستین !!!انتگرال رو که بلد نباشین یعنی مشتق رو خوب متوجه نشدین !!مشتق رو خوب متوجه نشدین ....آقا بی خیال !!خودت می گی که ریاضیت خوب نیس!!!
ولی از من می شنوی ریاضی رو یکم بخون !!!دوتا سوال هم حل کنی بهتر از هیچیه !!!قسمت های آسونشو بخون!!نگاشت ها !! اصلن معادلات بخون !!!خیلی هم خوبه !!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.