گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

علی121

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام در مورد قسمت دوم پست شما:نظر شما فارغ از دنبال کردن برنامه ، در مورد میزان تاثیر جوٓ اون سالن امتحان بر کاهش استرسی که ممکنه تو آزمون نهایی وجود داشته باشه چیه؟
سلام دوست عزیز..
بله کاملا صحیحه..
از مزایای آزمونها به ویژه آزمونهای جامع:

1:کاهش استرس از نظر داشتن جوی مشابه کنکور
2:بررسی وضعیت خود شما با توجه به رتبه ای که بهت میده
3:داشتن یک سری سوالات جدید که با حل اونها میتونی اعتماد به نفست رو هم بالاتر ببری از اون لحاظ که احساس میکنی علاوه بر سوالات کنکور که قبلا زدی ،سوالات آزمونهای مختلف رو هم میزنی و به قولی خیالت راحتتر میشه و احساس آرامش بیشتری داری

deer

عضو جدید
ببینید آزمونهای جامع رو که حتما باید بنویسید..در اون شکی نیست..در مورد این که آزمونهای کدوم موسسه رو هم انتخاب کنید ، زمان کوتاهی وقت بذارید و نظر چند نفرو بپرسید و به یک جمع بندیه مناسب برسید..من خودم از سنجش راضی بودم از هر لحاظ..
اما اینکه آزمونهای نخست یعنی غیر از جامع ها رو هم ثبت نام کنید یا نه ، باید بگم بستگی به خودتون داره..من خودم به چند دلیل ننوشتم..
1:یکم برام ایجاد استرس میکرد و آرامشمو به هم میزد..از این بابت که یه خورده میترسیدم نه کنه نتونم فلان مبحثو دقیق نرسونم و...و برای خودم یکم استرس ایجاد میکرد
2: میدونستم که بدون آزمون های اولیه خیلی راحت و بدون استرس میتونم سرفصلهارو برسونم
3:تفاوتی که آزمونها دارن با آزمونهایی که خودمون از خودمون میگیریم فقط در دو چیزه..یکیش شرایط و جو آزمونهاس که شرایط و جو کنکورو بهمون میدن..دومیش اینکه تو این ازمونها با توجه به رتبه ای که به ما میده میتونیم بفهمیم که با خودمون چند چندیم و بین سایر داوطلبین در چه مرحله ای قرار داریم..
من خودم دیدم که این شرایط تو همون سه تا آزمون آخر و جامع برام کافیه و بقیرو ننوشتم

در مورد همایشها:
بله امکانش هست در همایشها نکته های خوبی هم گفته بشه..ولی در صورتی که تحت تاثیر تبلیغات قرار نگیرید اعم از کلاس و آزمونهای اون موسسه و ....و باعث نشه آرامشتونو از دست بدین و استرس بگیرین و وقتتون هم زیاد گرفته نشه ، بله شرکت بفرمایید و استفاده کنید..

ممنون که وقت گذاشتین
از نظراتتون خیلی استفاده کردم سپاس;)

xzsawq21

عضو جدید
متاسفانه در استان ما ازمونهای پارسه و نصیر برگزار نمیشه سنجش نمیدونم

Sent from my C6602 using Tapatalk

juvefans

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

سنجش هم آزمون های خوبی داره . ببینید دیگه حالا اینکه فلان آزمون برگذار نمیشه نباید توی روحیه شما اثر بگذاره . از همون خوب استفاده کنید .;)

علی121

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگر اشتباه نکنم ، سنجش در مراکز استانها آزمون داره..البته تو سایتش هم میتونید بررسی کنید و یا با اونها تماس بگیرید تا مطمئن بشید...

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
سلام
به نظرتون برای کسی که الکترونیک پاس نکرده الکترونیک راهیان ارشد اقای اسلام پناه خوب هست؟

hilo

عضو جدید
آزمونا ارشد کلا فرقی نداره ، هیچکدوم به درد نمی خورن!!!

بله درسته منم قبول دارم.

شرکت کردن تو آزمونا مفید نیست و پول الکی خرج کردنه. آزمون فقط یه خوبی داره اونم اینه که مجبورتون میکنه بیشتر برنامه ریزی کنید تا سرفصل هارو سر موقع تموم کنید. ولی خودتون برنامه بریزید متناسب با وقت و حوصله خودتون. این بهتر جواب میده ;)

ولی سعی کنید اگه از دوستانتون کسی تو آزمونای خوب مثل پارسه شرکت میکنه، سوالاتش رو بگیرید ازش و دو هفته مونده به کنکور فقط تست بزنید. خیلی موثره :smile:

سلام
به نظرتون برای کسی که الکترونیک پاس نکرده الکترونیک راهیان ارشد اقای اسلام پناه خوب هست؟

بله خوبه. ولی چون وقت زیاد دارید من پیشنهادم اینه که یه جزوه خوب اول بخونید تا چارچوب درس رو تشریحی یاد بگیرید. کتابای ارشد بیشتر بر مبنای تست جلو میرن. ولی کسی که اول درسارو به صورت حل تشریحی یاد گرفته باشه تو تست زنی خیلی موفق تره ;)

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
ب

بله خوبه. ولی چون وقت زیاد دارید من پیشنهادم اینه که یه جزوه خوب اول بخونید تا چارچوب درس رو تشریحی یاد بگیرید. کتابای ارشد بیشتر بر مبنای تست جلو میرن. ولی کسی که اول درسارو به صورت حل تشریحی یاد گرفته باشه تو تست زنی خیلی موفق تره ;)

من این کتاب ندیدم به نظرتون خوبه تشریحی توضیح داده؟
در غیر این صورت کتابی هست هم برای ارشد باشه هم تشریحی توضیح داده باشه
جزوه نمی خوام

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
جزوه نمی خوام
من خودم الان دو جلد اسلام پناه رو دارم و واقعا خیلی خوب و کامل روشهای حل مساله رو یاد داده..البته من هنوز فصل 2 هستم اما در کل خیلی کامله..در ضمن من خودم تو کارشناسی پایه الکترونیکم خیلی خوب بود و الان ب راحتی دارم با کتاب پیش میرم.. اما شما که تا حالا پاس نکردین پیشنهاد میکنم اول ب قول دوستمون یه جزوه دانشگاهی از جایی تهیه کنین یا اصلا اگه براتون مقدوره برین بشینید سر یه کلاس دانشگاهی .. دیگه هزینه ای هم نمیدین.. البته ک الان فصل امتحاناته.. بهر حال اول سعی کن شرح درسو یاد بگیری با مقدمات اشنا بشی و بعدا سراغ کتاب تست برو..

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
سلام دوستان... راهکاری برا کسب حداقل درصد 50 تو درس سیگنال دارین؟؟ ایا کتاب مهندس تقدسی و تستهای داخل سایت ایشون کفایت میکنه؟؟ البته میخوام کتاب بانک تست مهندس مومن زاده رو هم تهیه کنم.. راهنمایی میخواستم ازتون..

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام دوستان... راهکاری برا کسب حداقل درصد 50 تو درس سیگنال دارین؟؟ ایا کتاب مهندس تقدسی و تستهای داخل سایت ایشون کفایت میکنه؟؟ البته میخوام کتاب بانک تست مهندس مومن زاده رو هم تهیه کنم.. راهنمایی میخواستم ازتون..

سلام. اره کافیه. بانک تست مومن زاده رو هم حتما بگیر

llvll.asoud

کاربر ممتاز
جزوه نمی خوام

به نظرم شما اول جلسه های درس الکترونیک دو دانشگاه صنعتی شریف رو نگاه کن. وقتی یه فصل رو تموم کرد همون فصلو از روی کتاب رضوی به صورت سریع بخون و بعد تمرینهای آخر فصلشو اوناییکه به درد کنکور میخورن حل کن. آخه تمرین های رضوی مخصوصا تمرین های اولش زیاد به درد نمیخورن هر چقدر به آخر میرسی بهتر میشه

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
سلام. اره کافیه. بانک تست مومن زاده رو هم حتما بگیر
تشکر بابت جوابتون..در مورد بانک تست مومن زاده چجوری پیش برم؟؟ یعنی بعد تموم شدن هر فصل از تقدسی بلافاصله برم سراغ تستهای همون فصل از کتاب بانک؟؟ یا اینکه کلا تستهای بانک رو بزارم واسه مهر به بعد ؟؟ کلا در مورد روش خوندن درس سیگنال اگه براتون مقدوره کمی توضیح بدین برام.. من پایه خوبی ندارم تو این درس اما تا اینجا که نصف فصل یک رو با کتاب مهندس تقدسی پیش رفتم احساس میکنم بخاطر نکات خوبی که ایشون توضیح دادن برام قابل فهمه و جز در روابط ریاضی و انتگرالها مشکل خاصی نداشتم تا حالا.. با این توضیحات راهنماییون چیه؟؟؟ تشکر

llvll.asoud

کاربر ممتاز
تشکر بابت جوابتون..در مورد بانک تست مومن زاده چجوری پیش برم؟؟ یعنی بعد تموم شدن هر فصل از تقدسی بلافاصله برم سراغ تستهای همون فصل از کتاب بانک؟؟ یا اینکه کلا تستهای بانک رو بزارم واسه مهر به بعد ؟؟ کلا در مورد روش خوندن درس سیگنال اگه براتون مقدوره کمی توضیح بدین برام.. من پایه خوبی ندارم تو این درس اما تا اینجا که نصف فصل یک رو با کتاب مهندس تقدسی پیش رفتم احساس میکنم بخاطر نکات خوبی که ایشون توضیح دادن برام قابل فهمه و جز در روابط ریاضی و انتگرالها مشکل خاصی نداشتم تا حالا.. با این توضیحات راهنماییون چیه؟؟؟ تشکر

سیگنال به دلیل اینکه مطالبش فراره باید تستهاش توی چند مرحله زده بشه!
اولا وقتی شما دارید متن درس رو میخونید و توی متن سوال هستش سعی نکنید که فرمول های استفاده شده رو حفظ کنید. سعی کنید فرمولو نگا کنید و بقیه سوال رو خودتون حل کنید.شما اونقدر تست خواهدی زد که خود بخود فرمولها حفظتون میشه! بعد دو روز تستهای زوج یا فردو بدون اینکه خلاصه هاتونو مرور کنید بزنید.خلاصه رو روز قبلش مرور کنید.
بعد دو الی سه روز بعدش تستهای مضارب 3 رو بزنید طبیعتا حدود نصف تستهایی که بار اول زدید رو دوباره میزنید! بعد سه روز هم تستهای فرد یا زوج باقی مونده رو بزنید. توی درس سیگنال تستهای آزاد هم به همان اندازه تستهای سراسری ارزش دارن
در مورد بانک تست هم میتونید یه هفته و نیم بعدش یا دو هفته بعدش تستها رو بزنید ولی اگه دیدید تستهای سراسری و آزاد رو خوب زدید و مشکل کمی داشتید به نظرم نگردارید بانک تست رو وقتی که یه بار کتاب رو تموم کردید میخواین واسه بار دوم سیگنال رو مرور کنید

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
سیگنال به دلیل اینکه مطالبش فراره باید تستهاش توی چند مرحله زده بشه!
اولا وقتی شما دارید متن درس رو میخونید و توی متن سوال هستش سعی نکنید که فرمول های استفاده شده رو حفظ کنید. سعی کنید فرمولو نگا کنید و بقیه سوال رو خودتون حل کنید.شما اونقدر تست خواهدی زد که خود بخود فرمولها حفظتون میشه! بعد دو روز تستهای زوج یا فردو بدون اینکه خلاصه هاتونو مرور کنید بزنید.خلاصه رو روز قبلش مرور کنید.
بعد دو الی سه روز بعدش تستهای مضارب 3 رو بزنید طبیعتا حدود نصف تستهایی که بار اول زدید رو دوباره میزنید! بعد سه روز هم تستهای فرد یا زوج باقی مونده رو بزنید. توی درس سیگنال تستهای آزاد هم به همان اندازه تستهای سراسری ارزش دارن
در مورد بانک تست هم میتونید یه هفته و نیم بعدش یا دو هفته بعدش تستها رو بزنید ولی اگه دیدید تستهای سراسری و آزاد رو خوب زدید و مشکل کمی داشتید به نظرم نگردارید بانک تست رو وقتی که یه بار کتاب رو تموم کردید میخواین واسه بار دوم سیگنال رو مرور کنید
ممنون بابت راهنمایی.. مفید بود.. تشکر;)

Joe_Bel

کاربر ممتاز

همون کتاب تقدسی با 5 بار خوندن به تنهای بالای 50 رو می تونی بزنی اما اگر وقت زیادی رو برای سیگنال اختصاص می دهی ... کتاب تست های رضا کهن هم هست به قول خودشون به درد کنکور دکتری هم میخوره

llvll.asoud

کاربر ممتاز
همون کتاب تقدسی با 5 بار خوندن به تنهای بالای 50 رو می تونی بزنی اما اگر وقت زیادی رو برای سیگنال اختصاص می دهی ... کتاب تست های رضا کهن هم هست به قول خودشون به درد کنکور دکتری هم میخوره

کتاب بانک تست کهن به درد نمیخوره. خیلی سوالاش سخته و محاله یدونه اون تیپی سوال بیاد.به جای وقت گذاشتن روی اون بهتره اول بانک تست مومن زاده حل بشه اگه وقت اضافی اورده شد کتاب تست کهن میتونه گزینه خوبی باشه ولی برای رسیدن به درصد حتی 80 به بالا همون یه کتاب اموزشی در کنارش یه کتاب تست مثل کتاب مومن زاده کافیه

llvll.asoud

کاربر ممتاز
مغناطیس رو چطوری شروع کنم ؟

اگه کتاب پارسه یا هر کتاب آموزشی دیگه ای دارید مثل مظهری اول اونو بخونید بعد بری سراغ تمرین و سوال از کتابهایی مثل مدرسان یا طاهری

sanup2006

عضو جدید
1: یک نکته ای که فک میکنم خیلی مهمه روش خوندن هست.
حتما از نمودار یادگیری قافل نشین.
مثلا یک سر رسید تهیه کنید و امروز که خوندید رو یادداشت کنید همون موقع برای فرداش هم یادداشت کنید که مرور بشه و فردا هم که مرور کردید باز برای یک هفته بعدش هم یادداشت کنید تا مرور بشه.باز دوباره سر اون یک هفته برای یک ماه بعد یادداشت کنید.
من خودم این روش رو امتحان نکردم ولی فک میکنم خیلی مهم باشه.

2: من تو مفاهیم پایه ریاضی مشکل دارم.تو تاپیک ریاضی هم پرسیدم کسی جواب نداد.
مثلا حد های ساده رو یادم رفته انتگرال هم که کلا خوب یاد نداشتم و... برای اینجور مسایل چکار کنم ؟
آیا خیلی جاها این مفاهیم ریاضی به کار میاد ؟
من برای رتبه 800 تا1000 میخوام بخونم.

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
1:

2: من تو مفاهیم پایه ریاضی مشکل دارم.تو تاپیک ریاضی هم پرسیدم کسی جواب نداد.
مثلا حد های ساده رو یادم رفته انتگرال هم که کلا خوب یاد نداشتم و... برای اینجور مسایل چکار کنم ؟
آیا خیلی جاها این مفاهیم ریاضی به کار میاد ؟
من برای رتبه 800 تا1000 میخوام بخونم.

احتمالا تمام این مصالب که شما میگی بلد نیستم رو میشه تو یک هفته یاد گرفت-
شما برا ارشد چنتا مشتق بلد باشی و انتگرال و روشهای انتگرال گیری کارت راه میفته
حد رو نیاز نداری

pause1991

عضو جدید
من کلا 16 واحد واسم مونده که اکثرش یا آزمایشگاهه یا دروس معارف یا پروژه و کارآموزی و البته دو تا سه تا درس اختصاصی.

چیزی که من از خیلیا شنیدم اینه که خب طبیعتا پاییز نقش اساسی توی موفقیت داره و باید ساعات مطالعه رو توی اون زمان بالا برد . حالا سوال من اینه :

این درس ها رو بندازم پاییز که تابستون بیشتر تمرکز کنم روی کنکور یا اینکه بندازم بخشی رو توی مهرماه؟ (در هر صورت 3 روز راحت از وقتم گرفته خواهد شد)

مشکل تا بستون اینه که با این گرمای هوا و رفت و آمد رسما 3 روزم هدر میره

مشکل پاییزم اینه که زمان نزدیک به کنکور هستش . ممنون میشم راهتمایی کنین

Armin-Z

کاربر ممتاز
من کلا 16 واحد واسم مونده که اکثرش یا آزمایشگاهه یا دروس معارف یا پروژه و کارآموزی و البته دو تا سه تا درس اختصاصی.

چیزی که من از خیلیا شنیدم اینه که خب طبیعتا پاییز نقش اساسی توی موفقیت داره و باید ساعات مطالعه رو توی اون زمان بالا برد . حالا سوال من اینه :

این درس ها رو بندازم پاییز که تابستون بیشتر تمرکز کنم روی کنکور یا اینکه بندازم بخشی رو توی مهرماه؟ (در هر صورت 3 روز راحت از وقتم گرفته خواهد شد)

چرا ترم پاییز رو مرخصی نمیگیری؟!

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

من خودمم دقیقا همین طوری بودم و مرخصی گرفتم و خیلی خوب بود. فقط اگه ی وقت میخاین برین سرکار و به فارغ اتحصیلیتون نیاز دارین این کارو نکنین. چون ممکنه موقعیتاتونو از دست بدین. یه چیزی اگ بری دانشگا چون درسات سخت نیس برات تنوعه و کلا من خودم اینطوریم که میرم دانشگا جو درس دارم. اما اینکه یه هو پارسال نرفتم خیلی رو روحیم تاثیر منفی گذاشت از این جهت که تو جو علمی خاصی نبودم. و خوب اگه مثه من جو گیر نیستین:دی همون مرخصی بگیرین.یه کم پاس کردن واحد تو ترم بهار سخت میگذره چون حس درس نیس دیگه خیلی!!! ولی از این که با این اوصاف که گفتین شکنجه بکشین خیلی بهتره. در ضمن پیشنهادم اینه که کاراموزی پروژرو یه جوری همین تابستون جمعش کنی که اگ مثه من خدایی نکرده قبول نشدی دیگه نگرانشون نباشی و سریع واحدارو پاس کنیو فارغ اتحصیل شین ایشاالا

pause1991

عضو جدید
چرا ترم پاییز رو مرخصی نمیگیری؟!

میتونم بگیرم اتفاقا خودمم بهش فکر کردم ولی بهتره نگیرم ، احتمالا یه سری برنامه واسم پیش بیاد که کلی وقتم رو بگیره ضمن اینکه فنی حرفه ای میخوام برم . کلا زودتر از شرش خلاص بشم بهتره اگه مجبور بشم همین حرف شما رو باید انجام بدم
[/B]من خودمم دقیقا همین طوری بودم و مرخصی گرفتم و خیلی خوب بود. فقط اگه ی وقت میخاین برین سرکار و به فارغ اتحصیلیتون نیاز دارین این کارو نکنین. چون ممکنه موقعیتاتونو از دست بدین. یه چیزی اگ بری دانشگا چون درسات سخت نیس برات تنوعه و کلا من خودم اینطوریم که میرم دانشگا جو درس دارم. اما اینکه یه هو پارسال نرفتم خیلی رو روحیم تاثیر منفی گذاشت از این جهت که تو جو علمی خاصی نبودم. و خوب اگه مثه من جو گیر نیستین:دی همون مرخصی بگیرین.یه کم پاس کردن واحد تو ترم بهار سخت میگذره چون حس درس نیس دیگه خیلی!!! ولی از این که با این اوصاف که گفتین شکنجه بکشین خیلی بهتره. در ضمن پیشنهادم اینه که کاراموزی پروژرو یه جوری همین تابستون جمعش کنی که اگ مثه من خدایی نکرده قبول نشدی دیگه نگرانشون نباشی و سریع واحدارو پاس کنیو فارغ اتحصیل شین ایشاالا
در مورد مرخصی همون جوابی که به آقا آرمین دادم همون رو به شما هم میگم کاملا قبول دارم حرفتون رو اگه یه روز اینا مجبور بودم برم خوب بود یه کم فضا واسم عوض بشه خوبه.

اما چون قطعا بیشتر از یه روزه میتونه یه کم اذیت کنه .در مورد کارآموزی و پروژه اصلا نگران نیستم میتونم راحت بپیچونمش (وقتی ازم نمیگیره)

اما اگه مجبور شم میخوام بدونم منطقی هست تابستون یه کم بیشتر فشار بیارم که مهرماه تقریبا بیشتر وقتم به تست و اینجور چیزا بگذره ؟(مطلب جدید کمتر بخونم)

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
میتونم بگیرم اتفاقا خودمم بهش فکر کردم ولی بهتره نگیرم ، احتمالا یه سری برنامه واسم پیش بیاد که کلی وقتم رو بگیره ضمن اینکه فنی حرفه ای میخوام برم . کلا زودتر از شرش خلاص بشم بهتره اگه مجبور بشم همین حرف شما رو باید انجام بدم

در مورد مرخصی همون جوابی که به آقا آرمین دادم همون رو به شما هم میگم کاملا قبول دارم حرفتون رو اگه یه روز اینا مجبور بودم برم خوب بود یه کم فضا واسم عوض بشه خوبه.

اما چون قطعا بیشتر از یه روزه میتونه یه کم اذیت کنه .در مورد کارآموزی و پروژه اصلا نگران نیستم میتونم راحت بپیچونمش (وقتی ازم نمیگیره)

اما اگه مجبور شم میخوام بدونم منطقی هست تابستون یه کم بیشتر فشار بیارم که مهرماه تقریبا بیشتر وقتم به تست و اینجور چیزا بگذره ؟(مطلب جدید کمتر بخونم)

بدیهیه خوب. اگ بخای بری دانشگا باید درساتو خونده باشی چون سه رووووووووز میخای بری دیگ حالا اگ آز نبود میشد ی کاریش کرد!!! در ضمن در نظر بگیریدامتحاناتِ یونی تو اوج درسا و جمع بندیه ها!!! والا اینجور که من فهمیدم تا اخر تابستون چ بری چ نری یونی باید درساتو تموم کنی!!! این جمع بندی من از نظرات مختلف بوده!!! پس دیگ شما نهایت تلاشتو برای تابستون بکن و خصوصا درسای اصلی مثه مدار و ریاضی رو جمع کنید که خیلی مهم ان.

llvll.asoud

کاربر ممتاز

اگه واقعا میخوای درس بخونی مرخصی بگیر.اگه مثل من تو جو بودی ولی نمیخوندی حتما برو که زودتر از شر دانشگا خلاص شی.من خودم ترم پاییز 10 واحد این ترمم 10 واحد دارم. یعنی میتونستم همون ترم پاییز 15 تا بردارم 5 تا معرفی به استاد ولی اشتباه کردم 10 تا برداشتم به امید اینکه میخوام واسه ارشد بخونم که نخوندم!

pause1991

عضو جدید
دوستان لطفا راهنمایی کنین :

1- برای تست زدن بهتره اول تالیفی بزنم بعد آزاد بعدش سراسری یا اصلا فرقی نمیکنه ؟

2-برای مدار یه کتاب میخوام که تست تالیفی دزست حسابی تقریبا واسه هر فصل زیاد داشته باشه چه کتابی پیشنهاد میکنین ؟

در ضمن تعریف کتاب نارنجی دکتر زرگر را شنیدم ولی تا حالا ندیدمش من 2 جلد مدار ایشون را دارم میخوام بدونم تست های این دو تا کتاب را توی اون کتاب نارنجی آورده یا نه ؟

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا