++++گفتگوی خودمانی ارشدی های 93 برق

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بالاخره من نفهمیدم کدام کتاب خوبه.یکی میگه کتاب نصیر سجادیان یکی میگه پوران پجوهشو بخون صد میزنی.یکی میگه کتاب رهیافت و بنجامین کو به همراه کنترل تقوی.اخرشم به نتیجه نرسیدم.از دوستان تمنا دارم یک روش خوب معرفی کنند.تعداد تست های تالیفی کتاب پوران چندتاست.کتاب تقوی چند تست تالیفی دارد.

دوست عزیز حتما از کتاب پوران پژوهش نوشته مهندس امین رضایی استفاده کن.این کتاب رو خوب بخون و یاد بگیر.یعد اون میتونی تستها رو یزنی.بعد مطالعه این کتاب کتاب رهیافت هم پیشنهاد میشه.از همین روش استفاده کن و دنبال کتابهای دکتر سجادیان اصلا نرو وگرنه وقتت تباه میشه.فقط برای تحلیل بهتر و بیشتر تستهای کنکور میتونی از کتاب مهندس تقوی هم بهره ببری و گرنه این کتاب درسنامه خوب و قوی ای نداره و خلاصه هست

arshad92.

اخراجی موقت
دوست عزیز حتما از کتاب پوران پژوهش نوشته مهندس امین رضایی استفاده کن.این کتاب رو خوب بخون و یاد بگیر.یعد اون میتونی تستها رو یزنی.بعد مطالعه این کتاب کتاب رهیافت هم پیشنهاد میشه.از همین روش استفاده کن و دنبال کتابهای دکتر سحادیان اصلا نرو وگرنه وقتت تباه میشه
کتاب تستش خوبه
کتاب مدرسان شریفش که اصلا نباید گفت کتاب .

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
منم مهندسی محمودکریمیوگرفتم ولی معادلات فط نیکوکارومدرسان شریف داشت که نمیدونم چی کنم

اینقد سخت نگیرید تو کتاب ....هر دل نگاری می پسنده ....من خودم روآغاسی خوندم ...یکی رو معتقدی .....یکی کریمی ....یکی نیکوکار ..... یکی مدرسان .....یکی بزبزقندی ...:D
البته کتاب خوب خودش یه نعمته ....ولی اگه از این نعمت بی بهره بودی غصه نخور ....اونچه مهمه تست هست ... و تست ....اینو هیچ وقت فراموش نکن !!

من خودم قبلا قبلنا ....تا مفاهیمو نمی فمیمدم نمی تونستم برم خط بعد ....دیگه بزرگ شدم !!خیلی وقته فهمیدم خیلی جاها باید بی خیال مفاهیم شم ...البته نه همه جا و نه تو همه درسا ...
درسی مثل ریاضییات ....اونچه توش مهمه روشه حل هست ....نه مفاهیم .... که جز با تمرین و تست زیاد به این مهارت دست پیدا نمی کنی .....

پس بدون معطلی یه کتاب بردار و بسم الله ....

mt1

عضو جدید
به نظر من بهترین منابع کنترل برای کسایی که از الان دارن میخونن و وقت زیادی دارن متن,مثال ها و شکل های رسم شده ی کتاب اگاتا و تست های کنکور سراسری هست و بهترین روش با دقت خوندن و فهمیدن تمام مثال ها و شکل های اگاتا و تست های کنکوره.
اشتباه من در کنترل کم حل کردن تست بود لطفا" شما تکرارش نکنید.

آخرین ویرایش:

پویان ط

عضو جدید
به نظر من بهترین منابع کنترل برای کسایی که از الان دارن میخونن و وقت زیادی دارن متن,مثال ها و شکل های رسم شده ی کتاب اگاتا و تست های کنکور سراسری هست و بهترین روش با دقت خوندن و فهمیدن تمام مثال ها و شکل های اگاتا و تست های کنکوره.
اشتباه من در کنترل کم حل کردن تست بود لطفا" شما تکرارش نکنید.
به من گفتند 500 تست تالیفی کتاب دکتر سجادیان را حل کن.من از کتاب اوگاتا مخصوصن ترجمه بد دیانی چیزی عایدم نشد.همش رفته تو matlab.انگار ازمایشگاه کنترله .در مورد کتاب پردازش چه نظری دارید.ایا کتاب پوران تست تالیفی هم دارد.دکتر شیرین ابادی می گفت این کتاب ضعیف است.کتاب تقوی 100 تست تالیفی دارد.فعلن تنها چیزی که به استفاده اش مطمعن شدم رهیافت است.بعضی از دوستان می گویند صبر کن تا کتاب دکتر جاهد مطلق بیاید.حسابی سر درگمم

EECi

مدیر بازنشسته
به من گفتند 500 تست تالیفی کتاب دکتر سجادیان را حل کن.من از کتاب اوگاتا مخصوصن ترجمه بد دیانی چیزی عایدم نشد.همش رفته تو matlab.انگار ازمایشگاه کنترله .در مورد کتاب پردازش چه نظری دارید.ایا کتاب پوران تست تالیفی هم دارد.دکتر شیرین ابادی می گفت این کتاب ضعیف است.کتاب تقوی 100 تست تالیفی دارد.فعلن تنها چیزی که به استفاده اش مطمعن شدم رهیافت است.بعضی از دوستان می گویند صبر کن تا کتاب دکتر جاهد مطلق بیاید.حسابی سر درگمم
به نظر من سوالات کنکور به تنهایی کافیه به شرط اینکه در تحلیل سوالات استاد باشید
کتاب های خوبی در بازار برای کنترل وجود داره
مثل کتاب مهندس تقوی راهیان ارشد
و کتاب اقای برادرانی( برای تست های هسته ای و مکانیک)

از کتاب اوگاتا هم فقط مثال های متنش رو حل کنید سپس برید سراغ کتاب تست
کتاب رهیافت خوبه ولی لزومی به خوندنش نیست برای کنکور

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بالاخره من نفهمیدم کدام کتاب خوبه.یکی میگه کتاب نصیر سجادیان یکی میگه پوران پجوهشو بخون صد میزنی.یکی میگه کتاب رهیافت و بنجامین کو به همراه کنترل تقوی.اخرشم به نتیجه نرسیدم.از دوستان تمنا دارم یک روش خوب معرفی کنند.تعداد تست های تالیفی کتاب پوران چندتاست.کتاب تقوی چند تست تالیفی دارد.

منم میگم علوی !!!:)
واقعا کتاب خوبیه !! اونی که من دارم خیلی قدیمه ،مولفش دکتر الفی هست .......

ضمن اینکه درسنامه ی خوبی داشت ... قربونش برم تست تالیفی هم نداشت .....تمام تست های سال گذشته روهم داشت و نه فقط برق رو سایر رشته ها هم تا جایی که از دستش بر اومده بود رو تو کتاب جا داده بود !بعضی از روش هاش هم واقعا خوب بود ....فکر کنم کتاب تقریبا کاملی بود .....

الان دستم نیست ...چاپ سال 86 بود ....برا مکان هندسی اگه اشتباه نکنم 90 تایی تست داشت ......شایدم بیشتر .....

البته به نظرمن کنترل رو باید حداقل رو دو کتاب خوند!!!!...

من خودم مدرسان داشتم .....بعضی وقتا نکات خوبی توش بود که تو هیچ کدوم از کتابام نبود .....ضمن اینکه خیلی هم خلاصه بود .....

جهش هم داشتم ......خوب بود ولی نه به تنهایی .....تست هاش کم بود به نسبت علوی !!!!
ولی خوبیش تو دسته بندی مطالبش بود .....مثلا می گفت این فرمول تابع تبدیل هست از رو نمودار میسون ....اینم فرمول تابع تبدیل توی معادلات حالت ...اینم فرمول تابع تبدیل تو یه چی دیگه و .....اینش خوب بود ....
خیلی هم روون بود و زودی هم تموم شد ...

پارسه هم داشتم .... بپا گولت نزنه ....
آریازم داشتم ...ولی روش نخوندم ....:cool:
بقیه رو نداشتم ......حالا شاید برا سال بعد خریدم که کامل شن :biggrin:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

جاهد مطلق کلاسش چی بود که کتابش چی باشه!
اینقد وسواس نداشته باش.دکتر شیرین آبادی فقط ضعف و ایراد از این کتاب و اون کتاب میگیرن.خودشون بیان یه کتاب بنویسن ببینیم چیکار میکنن؟ البته اگر کتابی بنویسن به احتمال بسیار زیاد نوع نگارش به سمت چذب داوطلب به کلاسش خواهد بود همونطور که در پاسخ سوالات آزمونهای بینش در کنترل در بسیاری از سوالات فقط کلید رو میدادن!!!
اگر ایشون بگن کتاب مهندس رضایی ضعیفه یعنی دارن میگن جزوه دکتر جبه دار ضعیفه در حالی که اینچنین نیست و فقط حرفه! شما هم سعی کن از همین الان بتونی قدرت تصمیم گیریت رو ببری بالا و حرف هر کسی رو گوش ندی

mt1

عضو جدید
من واسه کنکور سه کتاب اگاتا ,پردازش و آریاز برادرانی رو داشتم و فقط میتونم راجع به اینا اظهار نظر کنم
به نظر من کتاب اگاتا رو اگه خوب خوند(حتی مثال های متلبش حداقل به شکل هاش دقت کرد کاری که متاسفانه من نکردم) پایه تون قوی میشه.
کتاب پردازش متنش خلاصه ی اگاتاست چندتا شکل اضافه هم داره که خوبن ولی تو بحث فضای حالت و نایکوییست ضعیفه.(تست هاش رو هم خوب دسته بندی نکردن)
کتاب آریاز برادرانی فصل های اولش رو خوب گفته ولی هرچی جلوتر برین متوجه اشتباهات علمی زیادی توش میشین که بر اساس همین اشتباهات تست های کنکور رو هم اشتباه حل کرده.

پویان ط

عضو جدید
من واسه کنکور سه کتاب اگاتا ,پردازش و آریاز برادرانی رو داشتم و فقط میتونم راجع به اینا اظهار نظر کنم
به نظر من کتاب اگاتا رو اگه خوب خوند(حتی مثال های متلبش حداقل به شکل هاش دقت کرد کاری که متاسفانه من نکردم) پایه تون قوی میشه.
کتاب پردازش متنش خلاصه ی اگاتاست چندتا شکل اضافه هم داره که خوبن ولی تو بحث فضای حالت و نایکوییست ضعیفه.(تست هاش رو هم خوب دسته بندی نکردن)
کتاب آریاز برادرانی فصل های اولش رو خوب گفته ولی هرچی جلوتر برین متوجه اشتباهات علمی زیادی توش میشین که بر اساس همین اشتباهات تست های کنکور رو هم اشتباه حل کرده.
امیدوارم بقیه دوستان نظر بدهند تا از سردرگمی بیرون بیاییم.و بهترین روش را پیدا کنم.کنترل دکتر سجادیان 500 تست تالیفی دارد.پوران را نمیدونم ظاهرن بقیه هم اطلاعی ندارند .اگر کسی می داند اعلام کند .کتاب رهیافت فکر کنم خوب باشد.در سردرگمی کامل به سر می برم

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
------------
سلام
آقا وقتي ديدم كليد اعلام شده واسه درس كنترل در 4 مورد مخالف گزينه هاي اعلام شده توسط آقاي شيرين آبادي است تازه فهميدم درس كنترل چقدر سخت بوده!!!
البته واي به حال موسسه .... كه ادعا داره استاد كنترلش ....
اشتباهاتش توی چه سوالاتی بود؟

hadaf1368

عضو جدید
می بنم که بلاخره کلید اومد!!
بچه ها خواهش می کنم هرکس با توجه به کلید درصدای خودش رو بنویسه، حتی شمایی که همیشه مطلاب فروم رو دنبال میکنی اما هیچوقت پیام نمیدی ;)
لطفا همه همکاری کنید اینجوری کلی کارنامه داریم و برای هممون و تصمیمی که میخوایم واسه سال آیندمون بگیریم مفیده.. کی شروع میکنه؟

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
می بنم که بلاخره کلید اومد!! بچه ها خواهش می کنم هرکس با توجه به کلید درصدای خودش رو بنویسه، حتی شمایی که همیشه مطلاب فروم رو دنبال میکنی اما هیچوقت پیام نمیدی ;) لطفا همه همکاری کنید اینجوری کلی کارنامه داریم و برای هممون و تصمیمی که میخوایم واسه سال آیندمون بگیریم مفیده.. کی شروع میکنه؟

آقا هدف واقعا نمیشه مگر سوالورو با جوابها یه گوشه نوشته باشی میتونی درصد واقعتو بگی من گاها بعضی از جوابهارو یادم نیست:gol:

mohsen067

عضو جدید

ببین دوست من ، کنترل درس بدقلقی هستش . و اصلا هیچ تضمینی نیست که شما با خواندن حتی چندین جلد کتاب رفرنس و کتاب تستی بتونید نتیجه مطلوبتون بگیرد . البته درصد 100 که برای کنترل مضحک به نظر میرسد ولی اگه خوب بخوانید احتمال اینکه درصدی در حدود 40 تا 50 بزنید هست (البته اگر کلاس اساتید برتر بروید قضیه متفاوت می باشد.)
برای کنترل کتاب انتشارات پوران میشه گفت بهترین کتاب تستی در بازار به نظر میرسد البته کتاب انتشارات راهیان ارشد نیز خوب می باشد
سعی کنید یکی از این کتابها را بیس قرار دهید و در مباحث نکته دار که روشهای حل متفاوت است از کتابهای مشابه نیز کمک بگیرید
نیازی نیست که همزمان همه متن و تست ها را از روی چند منبع بخوانید چون در این صورت سردرگم میشوید.
کتاب اوگاتا که یک کتاب رفرنس دانشگاهی و متوسط این درس است که لازمه زدن تست ها این است که این کتاب را بلد باشید
معمولا خیلی از کتابهای کنترل درسنامه ای دقیقا کپی شده اوگاتا دارند که میتوانید بجای اوگاتا از این قبیل کتابها نیز کمک بگیرید
چیزی که بسیار اهمیت دارد در این درس ، مفهوم مفهوم و مفهوم
بچه هایی که تو تاپیک کنترل 92 فعال بودند ، یاد دارند که چقدر سوالات پاسخ فرکانسی سختی را تحلیل کردیم حتی سوالات دکتری سالهای اخیر را نیز بررسی کردیم . اما طراح امسال کاری کرد که همه رودست خوردیم بجای اینکه عدد بدهد بصورت پارامتری ان را طراحی کرد و یه جورایی این سوال را که اکثر بچه ها امید زیادی به زدن ان داشتن چنان مفهومی کرد که کم کسی از عهده ان بر بیاید.
پس سعی کنید از روی هر چه میخوانید عمیق بخوانید و سرسری از روی مطالب رد نشوید
از کتاب رهیافت حل مسئله غافل نباشید ، لازم نیست که همه مسائل را حل کنید همنطور که درسنامه کنکوری را میخوانید و تست میزنید ، نگاهی به مسائل این کتاب بیاندازید ، گاهی اوقات حتی ورق زدنش هم خالی از لطف نیست و به دانش شما میافزاید
مثلا در بحث مکان و دیاگرام بود و نایکویست مسائل متنوع باعث میشه که شما به نتایجی هم برسید که در زدن تست ها کمکتان کند

rezatorki

عضو جدید
درسته در کلید اولیه که اقای شیرین ابادی ارائه کرد 2 تا غلط داره ولی فکر بکنم بعدا اصلاحیه داده باشه بنده خدا:
http://h-shirinabadi.blogfa.com/post-83.aspx
حق با تو بود آيدين من دفترچه ها رو قاطي كرده بودم. واسه اينكه موجب بد شدن چهره اين استاد دوست داشتني نشم پست هاي خود را حذف كردم. خواهش ميكنم شما هم در صورت صلاحديد پست هاي مرتبط با موضوع را حذف كنيد

rezatorki

عضو جدید
اشتباهاتش توی چه سوالاتی بود؟

حق با آيدين بود من دفترچه ها رو قاطي كرده بودم. واسه اينكه موجب بد شدن چهره اين استاد دوست داشتني نشم پست هاي خود را حذف كردم. خواهش ميكنم شما هم در صورت صلاحديد پست هاي مرتبط با موضوع را حذف كنيد

pes

عضو جدید
جاهد مطلق کلاسش چی بود که کتابش چی باشه! اینقد وسواس نداشته باش.دکتر شیرین آبادی فقط ضعف و ایراد از این کتاب و اون کتاب میگیرن.خودشون بیان یه کتاب بنویسن ببینیم چیکار میکنن؟ البته اگر کتابی بنویسن به احتمال بسیار زیاد نوع نگارش به سمت چذب داوطلب به کلاسش خواهد بود همونطور که در پاسخ سوالات آزمونهای بینش در کنترل در بسیاری از سوالات فقط کلید رو میدادن!!! اگر ایشون بگن کتاب مهندس رضایی ضعیفه یعنی دارن میگن جزوه دکتر جبه دار ضعیفه در حالی که اینچنین نیست و فقط حرفه! شما هم سعی کن از همین الان بتونی قدرت تصمیم گیریت رو ببری بالا و حرف هر کسی رو گوش ندی
من سر کلاس دکتر شیرین آبادی بودم و از ایشون هم پرسیدم چرا کتاب نمی نویسید؟ که جوابشون این بود که معتقد هستند که باید حداقل 15 سال سابقه تدریس داشته باشند تا بتونند مطالبی رو از خودشان داشته باشند تا در کتابی بنویسند که اسمشان به عنوان مولف قید شود ایشون معتقد بودن که اکثر بچه های کلاسشون می تونند جزوشون رو تبدیل به کتاب کنند ولی این فایده ای نداره که آدم اول کتاب بنویسه بعد تدریس کنه و می گفتند چرا اساتید بزرگ کنترل کشور که انقدر بر کنترل تسلط دارند کتاب نمی نویسند ؟ چون که اون اساتید آنقدر بزرگ هستند که با این تسلط بر مطلبشون هنوز خودشان را به عنوان مولف قبول ندارند و توصیه می کردند که ما نیز دیدمان را به آن سمت ببریم خلاصه اینکه دکتر شیرین آبادی هنوز خودشان را از لحاظ علمی به عنوان یک مولف قبول ندارند .

آخرین ویرایش:

pes

عضو جدید
مثلا همین اساتید تقوی یا رضایی بدون سابقه تدریس کتاب نوشتند یا اول کتاب نوشتند بعد تدریس کردند هیچکدام هم کلید سوالات رو ندادند بعد از کنکور با این حال بنده نیز معتقدم بهترین کتاب کنکور کتاب مهندس رضایی هست

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مثلا همین اساتید تقوی یا رضایی بدون سابقه تدریس کتاب نوشتند یا اول کتاب نوشتند بعد تدریس کردند هیچکدام هم کلید سوالات رو ندادند بعد از کنکور با این حال بنده نیز معتقدم بهترین کتاب کنکور کتاب مهندس رضایی هست
البته خود تقوی توی همین فوروم گفته بودن که کتاب حاصل بیش از هزار ساعت (یا چند هزار دقیقاً یادم نیست) تدریس و تجربه ایشون هست.
رضایی هم تا اونجا که شاگرداش میگفتن، کتابش شبیه همون جزوه ای بوده که قبل از چاپ توی کلاس تدریس میکرده.
به نظر من زیاد به این چیزا نباید توجه کرد و باید دید که کتاب مورد نظر چقدر بار علمی داره. مثلاً دوستی داشتم که مبحث نایکوئیست رو بهتر از هر کتابی توضیح میداد و هر کس به حرفاش گوش میکرد درس رو کاملاً درک میکرد، در حالی که اکثر استادا توی توضیح این مبحث عاجز هستن!

در مورد کنترل من کتابای آریاز، پارسه، جهش، مدرسان و راهیان (تقوی) رو کامل خوندم و پوران رو هم نظری دیدم و میتونم مقایسه ای بین اینها داشته باشم.
* اول از همه کتاب جاهد مطلق (پارسه) به نظر من اصلاً نباید راجبش صحبت کنیم و باید بوسید و گذاشتش کنار.
* کتاب پوران کتاب خوبیه، اما یه ایراد اساسی داره و اونم اینه که واقعاً مباحث رو بیش از حد مفصل گفته و خیلی از مطالبش کاربرد آنچنانی توی کنکور نداره. به نظر من این کتاب میتونه منبع مفیدی واسه افرادی باشه که کنترلشون صفر یا خیلی ضعیف هست. اما اگه کنترلتون خوب باشه شاید حوصلتون رو سر ببره.
* کتاب جهش (چاهه) کتاب خلاصه و روانی هست و من ازش راضی بودم. ایرادی که میتونم بگیرم اینه که بعضی از سئوالا رو درست حل نکرده، اما از لحاظ درسی خوب عمل کرده.
* کتاب مدرسان (سجادیان) به نظر من دیگه قدیمی شده و سبک درس دادنش خیلی خشکه. از لحاظ سئوالی میتونه منبع خوبی باشه، از لحاظ درسی هم تقریباً کامله، اما شاید خیلیا از روش درس دادنش خوششون نیاد.
* کتاب آریاز هم خیلی قدیمی هست و نمیشه از نظر درسی روش تکیه کرد، اما من به عنوان منبع سئوالی ازش استفاده میکردم، چون سئوالای مکانیک و هسته ای هم داخلش هست و انصافاً از نظر تست کامل هست. (اکثر مکانیکیا از روی آریاز میخونن چون فصل مکانیک رو تقریباً مفصل تر از کتابای دیگه توضیح داده)
* و در نهایت کتاب تقوی (راهیان) کتابیه که به درد افراد ضعیف نمیخوره ولی به شدت واسه افراد متوسط و قوی مفید هست. من پارسال کتابای زیادی خونده بودم، اما امسال فقط از روی این کتاب مطالعه کردم و بس. چند بار اون رو خوندم و از نکته های مفیدش استفاده کردم که توی هیچ کتابی نیست.
و این هم بگم کتاب جامع دانشگاه تهران (خاکی صدیق) هم سئوالات کنترل رو خیلی زیبا حل کرده و ایده های جالبی رو از حلشون میتونید دربیارید.

این رو هم اضافه کنم که درصد کنترلم 25 شد.

آخرین ویرایش:

pes

عضو جدید
من کامل با بررسی کتاب های کنترل آقای mehranvp موافقم توصیه من به همه اونهای که می خوان ارشد شرکت کنند این هست که در کلاس ها شرکت کنند اگه شهرستانی هستند بیاند تهران یه سه ماه تابستان یا پاییز خوابگاه بگیرند و در کلاس ها حضور داشته باشند اگه از لحاظ مالی مشکل دارند دیگه منابع خوب معرفی شدند و واقعا اونهارو خوب مسلط بشند من خودم پارسال الک و کنترل رو منفی زدم ولی امسال این دوتارو کلاس رفتم و الک 81 و کنترل 47 زدم الان هم پشیمونم چرا بقیه رو کلاس نرفتم حتی اونهای که شاگرد اول هستند کلاس ها براشون مفیده

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد از امتحان کنترل خطی تو دانشگاه
و با اون نمره کهکشانی که استاد به برگه من داد :exclaim::mad:
کلا نسبت به کنترل سرد شده بودم . اصلا کتابشو میدیدم حالم بد میشد :hate:
ولی امروز دوباره شروع کردم به خوندم :w10: دیدم نه هنوز اون حس عشق نسبت به کنترل تو وجودم هست :D
خلاصه جاتون خالی کلی حال کردیم با کنترل خطی :D

mojtaba93

عضو جدید
دوستانی که مدار زرگر رو خوندن نظرشون در موردش چیه؟مسائلش،متن درسش؟ مدرسان بهتره یا این؟

مدار 1 اش خيلى خوبه ، و مثال خيلى زياد داره و همش رو هم درست حل كرده ، ولى كامل توضيح نداده

• Like
واکنش ها: Ehi

پویان ط

عضو جدید
البته خود تقوی توی همین فوروم گفته بودن که کتاب حاصل بیش از هزار ساعت (یا چند هزار دقیقاً یادم نیست) تدریس و تجربه ایشون هست.
رضایی هم تا اونجا که شاگرداش میگفتن، کتابش شبیه همون جزوه ای بوده که قبل از چاپ توی کلاس تدریس میکرده.
به نظر من زیاد به این چیزا نباید توجه کرد و باید دید که کتاب مورد نظر چقدر بار علمی داره. مثلاً دوستی داشتم که مبحث نایکوئیست رو بهتر از هر کتابی توضیح میداد و هر کس به حرفاش گوش میکرد درس رو کاملاً درک میکرد، در حالی که اکثر استادا توی توضیح این مبحث عاجز هستن!

در مورد کنترل من کتابای آریاز، پارسه، جهش، مدرسان و راهیان (تقوی) رو کامل خوندم و پوران رو هم نظری دیدم و میتونم مقایسه ای بین اینها داشته باشم.
* اول از همه کتاب جاهد مطلق (پارسه) به نظر من اصلاً نباید راجبش صحبت کنیم و باید بوسید و گذاشتش کنار.
* کتاب پوران کتاب خوبیه، اما یه ایراد اساسی داره و اونم اینه که واقعاً مباحث رو بیش از حد مفصل گفته و خیلی از مطالبش کاربرد آنچنانی توی کنکور نداره. به نظر من این کتاب میتونه منبع مفیدی واسه افرادی باشه که کنترلشون صفر یا خیلی ضعیف هست. اما اگه کنترلتون خوب باشه شاید حوصلتون رو سر ببره.
* کتاب جهش (چاهه) کتاب خلاصه و روانی هست و من ازش راضی بودم. ایرادی که میتونم بگیرم اینه که بعضی از سئوالا رو درست حل نکرده، اما از لحاظ درسی خوب عمل کرده.
* کتاب مدرسان (سجادیان) به نظر من دیگه قدیمی شده و سبک درس دادنش خیلی خشکه. از لحاظ سئوالی میتونه منبع خوبی باشه، از لحاظ درسی هم تقریباً کامله، اما شاید خیلیا از روش درس دادنش خوششون نیاد.
* کتاب آریاز هم خیلی قدیمی هست و نمیشه از نظر درسی روش تکیه کرد، اما من به عنوان منبع سئوالی ازش استفاده میکردم، چون سئوالای مکانیک و هسته ای هم داخلش هست و انصافاً از نظر تست کامل هست. (اکثر مکانیکیا از روی آریاز میخونن چون فصل مکانیک رو تقریباً مفصل تر از کتابای دیگه توضیح داده)
* و در نهایت کتاب تقوی (راهیان) کتابیه که به درد افراد ضعیف نمیخوره ولی به شدت واسه افراد متوسط و قوی مفید هست. من پارسال کتابای زیادی خونده بودم، اما امسال فقط از روی این کتاب مطالعه کردم و بس. چند بار اون رو خوندم و از نکته های مفیدش استفاده کردم که توی هیچ کتابی نیست.
و این هم بگم کتاب جامع دانشگاه تهران (خاکی صدیق) هم سئوالات کنترل رو خیلی زیبا حل کرده و ایده های جالبی رو از حلشون میتونید دربیارید.

این رو هم اضافه کنم که درصد کنترلم 25 شد.
ولی کتاب سجادیان انتشارات نصیر 500 تست تالیفی دارد

پویان ط

عضو جدید
برای مغناطیس این کار را می کنم کتاب الکترومغناطیس نایفه را می خوانم.کتاب کاملی است.بعد کتاب رهیافت را می خوانم.سپس تست های الکترومغناطیس برق را حل و مرور می کنم.سپس کتاب جهش را کار می کنم. کتاب مغناطیس اشرفیان هم وقتی چاپ شد مطمعنن مفیدست.

SHR776

عضو جدید
بچه ها به نظرتون بهتر نیست با توجه اینکه این همه بچه ها کنترل میخوننو بازم نمیتونن از پس سوالاش بر بیان آدم وقتشو بذار روی مغناطیس؟.بهتر نیست به جای حذف مغناطیس کنترلو حذف کنیم یا وقت کم تری بذاریم براش؟

mojtaba93

عضو جدید
بچه ها به نظرتون بهتر نیست با توجه اینکه این همه بچه ها کنترل میخوننو بازم نمیتونن از پس سوالاش بر بیان آدم وقتشو بذار روی مغناطیس؟.بهتر نیست به جای حذف مغناطیس کنترلو حذف کنیم یا وقت کم تری بذاریم براش؟

من شنيدم ، مغناطيس رو بالا بزنى واسه كنكور رتبت خيلى خوب مى شه ، پس چرا كسى وقتش رو واسه اين درس نمى ذاره؟

shabbaran

عضو جدید
اینجا کسی هست که احیانا به مکاترونیک علاقه مند باشه؟:cry:
واسه مدار منطقی و ریزپردازنده یه منبع خوب میخوام.
اصلا چرا کمتر روی این گرایش صحبت میشه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا