++++گفتگوی خودمانی ارشدی های 93 برق

وضعیت
موضوع بسته شده است.

controlqueen

عضو جدید
خوب یک روز از شهرتون برید.هم سیاحته هم زیارت:)دی) خیلی ها همینکار رو میکنن.من خودم تهرانی نیستم ولی دو بار اومدم نمایشگاه.سال پیش نیومدم البته

مهندس بخوام این همه راهوبرم باکلی هزینه فک کنم همون24تومنوبخرم بهتره

• Like
واکنش ها: Ehi

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس نمایشگاه کتاب تهرانه ماها که اونجانیستیم دسترسی هم نداریم مجبوریم جوره گرونیشوبکشیم (چیزای خوب همیشه ماله پایتخته):cry:

سلام ملکه کنترل حال شما؟ اون آواتار اولی باحالتر بود خیلی از اون بچه هه با اون ژشت نازش خوشم میومد بهش میخورد ملکه کنترل باشه به این اصلا نمیخوره :D
خب نمایشگاه میخوای چیکار؟؟!! از وقتی که از محل دائمی انتقالش دادن دیگه نمایشگاه کتاب نمایشگاه کتاب نشد
من میگم خرید اینترنتی کن راحتتری
پوران تخفیف داره راهیان هم هزینه پست سفارشی رایگانه

niki.unique

عضو جدید

واه واه واه! این گرایش مخابرات رمز، گرایش بسیار خشکی هستش! ولی نمیدونم بعضیا چرا اینقدر علاقه دارن به این گرایش، حتی این گرایش رو به سیستم ترجیح میدن! :surprised:
برعکس! گرایش فوق العاده شیرین و پرکاربردی هست که البته باید خدمتتون عرض کنم هرکسی نمی تونه از پسش بربیاد!;)

مرسی دوست من.فک نمیکنم از ترم 6 به بعد دیگه درسی مونده باشه که توی ارشد بیاد.این ترم میخوام ریاضی مهندسی بخونم ;) کسی هس بخواد دو نفره بخونیم؟ برنامه ریزی کنیم باهم بریم جلو؟منکه خودم تنهایی حوصلشو ندارم :(
گفتم شاید شاگرد زرنگ باشی .;)

controlqueen

عضو جدید
سلام ملکه کنترل حال شما؟ اون آواتار اولی باحالتر بود خیلی از اون بچه هه با اون ژشت نازش خوشم میومد بهش میخورد ملکه کنترل باشه به این اصلا نمیخوره :D
خب نمایشگاه میخوای چیکار؟؟!! از وقتی که از محل دائمی انتقالش دادن دیگه نمایشگاه کتاب نمایشگاه کتاب نشد
من میگم خرید اینترنتی کن راحتتری
پوران تخفیف داره راهیان هم هزینه پست سفارشی رایگانه

یعنی خرید پستی کتاب پوران ازقیمت جلدش که24تومنه کمتره؟؟میشه بگیددقیقا ازکدوم سایت بخرم؟ (اواتارحالاخوب شد؟)

Piruz-68

عضو جدید
سلام.کتاب ریاضی مهندسی مومن زاده آخرین چاپش مال سال 90؟آخه تو سایت راهیان زده 90؟تو شهر ما این کتاب نیستش!فروشنده گفت که 5 ماه سفارش دادیم اما هنوز برامون نفرستادن!میخوام بینم که این کتاب اگه آخرین چاپش مال 90 اینترنتی سفارش بدم

controlqueen

عضو جدید
بچه هااین فروشگاه باشگاه که کتب همه گرایشاروداره همشون بصورت dvdاند یا خودکتاب هم بفروش میرسه؟کسی اطلاع داره؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برعکس! گرایش فوق العاده شیرین و پرکاربردی هست که البته باید خدمتتون عرض کنم هرکسی نمی تونه از پسش بربیاد!;)

این گرایش واقعا مخ میخواد.رمز شریف دیگه آخرشه.وقتی استادت پروفسور عارف باشه اونوقت زندگی شیرین میشه

Ehsan756

عضو جدید
مگه قرار نبود امروز سنجش کلیدا رو بزاره رو سایت؟؟؟؟
عقب افتاد باز ؟؟؟؟

mt1

عضو جدید
دوستانی که مدار زرگر رو خوندن نظرشون در موردش چیه؟مسائلش،متن درسش؟ مدرسان بهتره یا این؟
مدار زرگر یه کتاب عالیه اگر با دقت خونده بشه.به اینصورت که تمام مثال های توی متنش رو تحلیل کرد(مخصوصا" مثال های مربوط به آخر هر بحث) و روش های مختلف حل رو براشون پیدا کرد به نظر من فقط فصل فرکانس طبیعیش خوب نیست.
واسه درس مدار هم سعی کنید 1-خودتون رو نسبت به مدار علاقه مند کنید 2-روابط رو بفهمید(فقط حفظ نکنید) 3-چهار فصل اساسی مدار های مقاومتی,مدارهای مرتبه اول,مدارهای مرتبه دوم و تبدیل لاپلاس رو یادبگیرید(من خودم فقط رو این چهار فصل تسلط داشتم و به لطف خدا تونستم مدار رو 58 درصد بزنم)

در رابطه با مدرسان هم من فقط فصل تبدیل لاپلاسش رو خوندم که به نظرم همسطح با لاپلاس زرگر بود ولی در تعداد صفحات و مثال های بیشتر.

از دوستان هم خواهش میکنم به محتوای پست هاشون دقت کنن تا وقت خودشون و بقیه رو تلف نکنن.

آخرین ویرایش:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مدار زرگر یه کتاب عالیه اگر با دقت خونده بشه.به اینصورت که تمام مثال های توی متنش رو تحلیل کرد(مخصوصا" مثال های مربوط به آخر هر بحث) و روش های مختلف حل رو براشون پیدا کرد به نظر من فقط فصل فرکانس طبیعیش خوب نیست.
واسه درس مدار هم سعی کنید 1-خودتون رو نسبت به مدار علاقه مند کنید 2-روابط رو بفهمید(فقط حفظ نکنید) 3-چهار فصل اساسی مدار های مقاومتی,مدارهای مرتبه اول,مدارهای مرتبه دوم و تبدیل لاپلاس رو یادبگیرید(من خودم فقط رو این چهار فصل تسلط داشتم و به لطف خدا تونستم مدار رو 58 درصد بزنم)

در رابطه با مدرسان هم من فقط فصل تبدیل لاپلاسش رو خوندم که به نظرم همسطح با لاپلاس زرگر بود ولی در تعداد صفحات و مثال های بیشتر.

از دوستان هم خواهش میکنم به محتوای پست هاشون دقت کنن تا وقت خودشون و بقیه رو تلف نکنن.

درصد 58 برای کسی که فقط زرگر رو خونده باشه به نظر من عالیه.واقعا بهتون تبریک میگم و موفق باشید;)

mt1

عضو جدید
کسی میدونه ترتیب گرایشهای قدرت از نظر بازار کار چطوریه؟؟
کلا یه توضیحی بدین...
گرایشها:1.سیستمهای قدرت 2. الکترونیک قدرت 3.ماشین های الکتریکی 4. فشارقوی
تقریبا" همین ترتیبی که خودتون نوشتین درسته سیستم هم ساده تره هم اگه برین تو کارهای مربوط به پست(مثلا" ستینگ رله ها) حسابی نونتون تو روغنه با یکی دو روز کار میشه سه چهار تومن درآورد.
البته قدرت این خوبی رو هم داره که با داشتن کارشناسی و 3 سال تجربه میتونید یه شرکت به اسم خودتون ثبت کنید و بعد پیمانکاری کنید که از نظر درآمد قابل مقایسه با هیچ رشته ای(حتی عمران) هم نیست.

آخرین ویرایش:

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
سالار رشته های برقه از لحاظ جذابیت[/QUOTE]
اونو که خودم میدونم:D
منظورم اینه در مورد گرایش های الکترونیک تو دوره ی فوق لیسانس میخوام بدونم..که کدوم بهتره ..اصلان چیا هستن

niki.unique

عضو جدید
این گرایش واقعا مخ میخواد.رمز شریف دیگه آخرشه.وقتی استادت پروفسور عارف باشه اونوقت زندگی شیرین میشه
کاملا حق با شماست. به همین دلیل گفتم که هرکسی وارد این گرایش نمیشه و از طرفی تا جاییکه من اطلاع داشتم افرادی که در این گرایش از دانشگاه شریف دانش آموخته میشن بلافاصله جذب صنایع دفاع میشن و البته ممنوع الخروج!
در ضمن شیرینی برای یک لحظه ست!

niki.unique

عضو جدید
اولا اسم من این همه oooooo نداره دوما ببخشید این روزا یه کم هواس پرت شدم ببخشید حق باشما است
اولا من عذر میخوام که تعداد "o" در نام کاربریتون هستو نشمردم. دوما خواهش میکنم.
ببخشید بچه ها مثله اینکه تعداد اسپم هام زیاد شد.

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نظر بعضی از دوستام که الان دارن واسه ارشد میخونن یا تموم کردن رو در مورد گرایششون بهتون میگم. قبل از هر چیز، اینها نظر خودم نیست و خودم هم اطلاعاتم راجب بعضی از گرایشا کامل نیست، پس مسئولیت صحتش رو بر عهده نمیگیرم! :smile:

قدرت-سیستم
از لحاظ درسی خیلی آسونه. تقریباً مقاله خورترین گرایش هست و بیشترین مقالات برق اکثر دانشگاها از این گرایشه. یاد گرفتن متلب و دیگ سایلنت هم یکی از ارکانش هست!
از لحاظ درسی بیشتر شبیه درس بررسی و تاسیسات و بهره برداری سیستم و ... هست.
بیشترین استخدام مهندسی برق شرکتا و کارخونه های مختلف از این گرایشه.
قدرت-ماشین
این هم مثل سیستم از لحاظ درسی آسونه، البته از سیستم مشکل تره. مقاله زیاد میشه داد. واحدایی مثل ماشین 1 و2 و 3 یا طراحی ماشین و ماشین مخصوص و ... داره.

در مورد کنکور قدرت بگم که با اینکه خیلیا میگن از گرایشای دیگه بهتره، اما قبول شدن توش هم سخت تره و باید رتبه زیر 300 بیارید تا بتونید توی دانشگاهای خوب تهران بخونید.

کنترل
درسال این گرایش برخلاف قدرت، دوره ارشدش خیلیا رو اذیت میکنه. درساش بیشتر به ریاضی نزدیک میشه و روابط خیلی زیادی توش کاربرد داره،چیزی مثل درس جبرخطی یا کنترل مدرن یا کنترل غیرخطی و ...
مقاله هاش نسبت به قدرت کمتره.
توی کنکور هم تا زیر 600 میتونه کنترل توی دانشگاهای خوب تهران قبول بشه.

مخابرات-سیستم
این هم یکی از جذاب ترین گرایش های برق هست و درساش شبیه مخابرات و مدارهای مخابراتی و ... میشه.
از لحاظ بازار کار استخدامی زیاد داره، و درساش هم آسون هست. مقاله دادن توش سخت تره و قبول شدن توی کنکور هم راحت تر. (مثلاً 800 میتونه بهشتی قبول بشه)

مخابرات-میدان
سخت ترین و بدقلق ترین رشته کل دنیا به گفته هر کی که توی این گرایش تحصیل کرده!
سخت ترین درسای دوره کارشناسی برق، میدان و ماکرویو هستن که توی مخابرات-میدان، واحدا ده مرتبه از اون سخت تر میشن!
مقاله دادن توش کار حضرت فیل هست و تا الان هر کی دیدم از این رشته مینالیده. قبول شدن توی کنکور هم مثل آب خوردن. (چون معمولاً کسی میدان نمیره)

الکترونیک
دو تا از دوستام چند سال پیش ارشد الکترونیک میخوندن، اما یادم نیست چه گرایشی.
به هر حال الکترونیک از لحاظ قبولی بین کنترل و مخابرات هست، گرایش تقریباً سخت و بدقلقیه و مقاله خورش هم تقریباً مشکله.

hadaf1368

عضو جدید
نظر بعضی از دوستام که الان دارن واسه ارشد میخونن یا تموم کردن رو در مورد گرایششون بهتون میگم. قبل از هر چیز، اینها نظر خودم نیست و خودم هم اطلاعاتم راجب بعضی از گرایشا کامل نیست، پس مسئولیت صحتش رو بر عهده نمیگیرم! :smile:

قدرت-سیستم
از لحاظ درسی خیلی آسونه. تقریباً مقاله خورترین گرایش هست و بیشترین مقالات برق اکثر دانشگاها از این گرایشه. یاد گرفتن متلب و دیگ سایلنت هم یکی از ارکانش هست!
قدرت-ماشین
این هم مثل سیستم از لحاظ درسی آسونه، البته از سیستم مشکل تره. مقاله زیاد میشه داد. واحدایی مثل ماشین 1 و2 و 3 یا طراحی ماشین و ماشین مخصوص و ... داره.

در مورد کنکور قدرت بگم که با اینکه خیلیا میگن از گرایشای دیگه بهتره، اما قبول شدن توش هم سخت تره و باید رتبه زیر 300 بیارید تا بتونید توی دانشگاهای خوب تهران بخونید.

کنترل
درسال این گرایش برخلاف قدرت، دوره ارشدش خیلیا رو اذیت میکنه. درساش بیشتر به ریاضی نزدیک میشه و روابط خیلی زیادی توش کاربرد داره،چیزی مثل درس جبرخطی یا کنترل مدرن یا کنترل غیرخطی و ...

مخابرات-سیستم
این هم یکی از جذاب ترین گرایش های برق هست و درساش شبیه مخابرات و مدارهای مخابراتی و ... میشه.
از لحاظ بازار کار استخدامی زیاد داره، و درساش هم آسون هست. مقاله دادن توش سخت تره و قبول شدن توی کنکور هم راحت تر. (مثلاً 800 میتونه بهشتی قبول بشه)

مخابرات-میدان
سخت ترین درسای دوره کارشناسی برق، میدان و ماکرویو هستن که توی مخابرات-میدان، واحدا ده مرتبه از اون سخت تر میشن!
مقاله دادن توش کار حضرت فیل هست و تا الان هر کی دیدم از این رشته مینالیده. قبول شدن توی کنکور هم مثل آب خوردن. (چون معمولاً کسی میدان نمیره)

الکترونیک
به هر حال الکترونیک از لحاظ قبولی بین کنترل و مخابرات هست، گرایش تقریباً سخت و بدقلقیه و مقاله خورش هم تقریباً مشکله.

ممنون از پست خوبت
بچه ها کسی میدونه گرایشه عبدلعالی چی بوده؟

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی خرید پستی کتاب پوران ازقیمت جلدش که24تومنه کمتره؟؟میشه بگیددقیقا ازکدوم سایت بخرم؟ (اواتارحالاخوب شد؟)

آهان این اواتار عالیه خیلی از این بچه هه خوشم میاد خیلی بامزه ایستاده:smile:
خب پوران پژوهش احتمالا یه کمی کمتر از 24 تومن میشه اما راهیان قیمت پشت جلد در میاد که خوبه دیگه نیازی نیست بری تا کتابفروشی بخری!! میارن در خونت:D

shabbaran

عضو جدید

قدرت-سیستم
قدرت-ماشین

کنترل

مخابرات-سیستم

مخابرات-میدان

الکترونیک

نظرتون درباره مکاترونیک چیه؟:que:

rezarst1911

عضو جدید

قدرت-سیستم
قدرت-ماشین

کنترل

مخابرات-سیستم

مخابرات-میدان

الکترونیک

ببخشید از نظر من چرت و پرت نوشتی .قدرت کجاش آسونه :)
در ضمن هر چیزی رو بهت یادبدن و درس بخونی راحت از پسش بر میای

rezarst1911

عضو جدید
عزیز هایی که میگن چون ریاضی داره سخته آخه ریاضی کجاش سخته .تا حالا سعی کردی ساز زهی بزنی ( گیتار . ویلون ....) این قدر تمرین کنی تا از سر انگشتات خون بیاد نه فرمول میخواد نه ریاضی فقط تلاش .تلاش شماست که مشخص میکنه چه زمانی جا میزنی و میگی سخته .اگر بخوای هیچی سخت نیست میخوای بری یه رشته .میخوای خودتو بالا ببری پس میای میگی سخته اگر سخته پس نخون :) .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا