گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

shadi shadi

عضو جدید
بخون حتمأ قبول میشی،فقط برنامه ریزی کن ی دانشگاه خوب قبول شی.آزمونم ک اردیبهشت برگزار میشه وقت زیاده

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ترم ششم 20واحد دارم و تا شهریور درسم تموم میشه به نظرتون امسال واسه ارشد بخونم یا بذارم واسه سال دیگه و امسال بیشتر روی ریاضی و زبان
کار کنم؟

با سلام
شما درباره این موضوع میبایستی 4 ماه قبل یعنی اول تیرماه مشاوره میگرفتید.اگر از الان میخواهید شروع کنید به خوندن + واحدهای دانشگاه یکم کار مشکل دار خواهد شد اونم با 20 واحد دانشگاهی.شما هدفت رو بزار کنکور96 اما از الان استارت بزن اگر هم 95 نتیجه نگرفتی نه تنها ضرر نکردی بلکه از دیگران جلو افتادید.البته بستگی به این دارد شما در چه دانشگاهی تحصیل میکنی دوست من 4 ماهه خوند شد رتبه 150 البته بهترین دانشگاه دولتی رده اول تهران بود!الان هم همونجا داره ادامه میده!
موید باشید

jeneral_dj

عضو جدید
سلام دوستانِ عزیزتر از گل:gol:

دوستانی که پارسال ریاضی مهندسی مدرسان کتاب (روش رد گزینه) رو خوندن براشون سودی داشت یا نه؟

یکی از دوستان بهم گفته که سولات رو جوری داده بودن امسال که انگار ظراح رفته بود این کتاب رو خونده آیا شما هم چنین بودید ؟
والا من فکر نمیکنم طراح اون کتابو خونده باشه ولی الان با توجه به رقابت شدید بر سر کنکور ارشد طراحای سنجش دیگه خیلی حواسشون جمعه که سوالی ندن که به رد گزینه یا نکته خاص بشه زد !!! البته استثنا همیشه هست ، و ممکنه بازم باشه ، تو خود کتاب مدرسانم گفته با این کتاب نهایتش 2 تا تست مثلا بشه زد !! که خب همین دو تا هم لزوما قطعی نیست!!!!

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من ترم ششم 20واحد دارم و تا شهریور درسم تموم میشه به نظرتون امسال واسه ارشد بخونم یا بذارم واسه سال دیگه و امسال بیشتر روی ریاضی و زبان
کار کنم.

امسال حتما آزمون رو شرکت کنید شاید نتوان بازدهی خوبی داشته باشید اما طبعا به تجربه شما اضافه خواهد شد و خدا نکرده امسال رتبه مطلوب خود را نیاوردید برای سال بعد یک قدم جلوتر هستید.
اگر قصد ادامه تحصیل دارید زبان رو حتما باید بخونید

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

کار کنم.
من جای شما باشم به معدلم بیشتر توجه میکردم چون تو ارشد و دکترا معدل کارشناسی و بعضی از دروس حائز اهمیته والبته معدل تو خوده کنکور هم تاثیر داره پس الویت رو بذارین رو درساتون و صد البته هیچ کس نمیتونه سال اینده رو پیش بینی کنه پس بهتره از همین الان استارت بزنید وتمام تلاشتونو بکنید که همین امسال قبول شید

Sent from my HTC Desire 816 dual sim using Tapatalk

rahada

عضو
من جای شما باشم به معدلم بیشتر توجه میکردم چون تو ارشد و دکترا معدل کارشناسی و بعضی از دروس حائز اهمیته والبته معدل تو خوده کنکور هم تاثیر داره پس الویت رو بذارین رو درساتون و صد البته هیچ کس نمیتونه سال اینده رو پیش بینی کنه پس بهتره از همین الان استارت بزنید وتمام تلاشتونو بکنید که همین امسال قبول شید

نمره ی کدوم درس ها تو ارشد مهمه؟(یا دکترا)

یه سوال دیگه : پیش نیاز هایی که تو ارشد بهمون می خوره(بدون این که تغییر گرایش داده باشیم) بر چه اساسیه؟کدوم درس ها؟ مثلا اگه یه درس رو تو کارشناسی زیر 14 پاس کرده باشیم چی میشه؟

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

یه سوال دیگه : پیش نیاز هایی که تو ارشد بهمون می خوره(بدون این که تغییر گرایش داده باشیم) بر چه اساسیه؟کدوم درس ها؟ مثلا اگه یه درس رو تو کارشناسی زیر 14 پاس کرده باشیم چی میشه؟
اطلاعاتم زیاد نیس
ولی تا جاییکه میدونم با توجه به گرایشتون چند تا درس محدود ملاکه که اگه زیر 12باشه پیش میخوره

rahada

عضو
اطلاعاتم زیاد نیس
ولی تا جاییکه میدونم با توجه به گرایشتون چند تا درس محدود ملاکه که اگه زیر 12باشه پیش میخوره

نمی دونید از کجا میشه این درس های مهم برای هر گرایش رو فهمید؟ تو سایتی جایی ننوشته؟

Pencil

عضو جدید

معدل مهمه؛ اما تاثیر مثبت داره؛ نه تاثیر منفی طوری نیست که باعث بشه کنکور دادن بی اثر بشه

rahada

عضو
معدل مهمه؛ اما تاثیر مثبت داره؛ نه تاثیر منفی طوری نیست که باعث بشه کنکور دادن بی اثر بشه

نه من منظورم چیز دیگه ای بود. کلا با پروسه قبول شدن و معدل کار ندارم.بعد از قبول شدن تو ارشد رو میگم

Pencil

عضو جدید
نه من منظورم چیز دیگه ای بود. کلا با پروسه قبول شدن و معدل کار ندارم.بعد از قبول شدن تو ارشد رو میگم

والا دانشگاه با دانشگاه فرق میکنه؛ مثلا تو دانشگاه ما کسایی که تغییر گرایش بدن به قدرت حتما الک صنعتی پیش میخورن اصلا ربطی نداره قبلا هم پاس کردن یا نکردن
ولی به نظرم این موضوع مهمی نیست چندان...

rahada

عضو
والا دانشگاه با دانشگاه فرق میکنه؛ مثلا تو دانشگاه ما کسایی که تغییر گرایش بدن به قدرت حتما الک صنعتی پیش میخورن اصلا ربطی نداره قبلا هم پاس کردن یا نکردن
ولی به نظرم این موضوع مهمی نیست چندان...

آخه این موضوع که به نمرات بعضی از دروس کارشناسی بعد ها ممکنه گیر بدن رو من چند جا شنیدم. می خواستم ببینم اصن راهی هست که بشه تا زمانی که مدرک کارشناسی رو نگرفتیم, درس هایی که نمره اشون بد شده(مثلآ زیر 14 پاس کردیم) رو یه جوری جبران و بهتر کنیم نمره شو؟

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه این موضوع که به نمرات بعضی از دروس کارشناسی بعد ها ممکنه گیر بدن رو من چند جا شنیدم. می خواستم ببینم اصن راهی هست که بشه تا زمانی که مدرک کارشناسی رو نگرفتیم, درس هایی که نمره اشون بد شده(مثلآ زیر 14 پاس کردیم) رو یه جوری جبران و بهتر کنیم نمره شو؟

با سلام
نمیدونم شما کنکوری هستید یا صرفا به عنوان دانشجو این سوال رو دارید مطرح میکنید اگر هم اکنون دانشجو هستید و واحدهای الکترونیک3 و فیزیک الکترونیک رو در گرایش الکترونیک پاس نکردید شایان ذکر است که اگر نمرات شما در این دو درس زیر 12 قید شود مجدد در دانشگاه پذیرفته شده ارشد ملزم به گذراندن این دو درس هستید البته برای رفتن به گرایش مدارهای مجتمع که اکثریت برقی ها در این گرایش ادامه تحصیل میدهند چون بعد از دیجیتال بهتر از همه همین گزینه است!البته اینو من درباره گرایش الکترونیک عرض کردم.شما اگر گرایشتون چیز دیگر است قید بفرمایید دوستان در خدمتتون هستند.

اگر این دو دروس رو با نمره زیر12 پاس کردید هیچ نگران نباشید و فقط به دانشگاه از این به بعد فکر کنید و به فکرهای اینچنینی بها ندهید چون بیشتر استرسشو خواهید گرفت!
موید باشد!

rahada

عضو
با سلام
نمیدونم شما کنکوری هستید یا صرفا به عنوان دانشجو این سوال رو دارید مطرح میکنید اگر هم اکنون دانشجو هستید و واحدهای الکترونیک3 و فیزیک الکترونیک رو در گرایش الکترونیک پاس نکردید شایان ذکر است که اگر نمرات شما در این دو درس زیر 12 قید شود مجدد در دانشگاه پذیرفته شده ارشد ملزم به گذراندن این دو درس هستید البته برای رفتن به گرایش مدارهای مجتمع که اکثریت برقی ها در این گرایش ادامه تحصیل میدهند چون بعد از دیجیتال بهتر از همه همین گزینه است!البته اینو من درباره گرایش الکترونیک عرض کردم.شما اگر گرایشتون چیز دیگر است قید بفرمایید دوستان در خدمتتون هستند.

اگر این دو دروس رو با نمره زیر12 پاس کردید هیچ نگران نباشید و فقط به دانشگاه از این به بعد فکر کنید و به فکرهای اینچنینی بها ندهید چون بیشتر استرسشو خواهید گرفت!
موید باشد!

خیلی ممنون که جواب دادید. من دانشجوی سال آخر(در اصل ترم آخر) م.پزشکی هستم. ولی برای ارشد هم این رشته هم الکترونیک مد نظر هست. ترم های اول زیاد نمرات جالبی نگرفتم مخصوصآ تو 4تا درس. فیزیک2 - مدار1- مدار2 - سیگنال که این 3 تای آخر دروس مهمی اند ک تو کنکور هم هستند. الان هم کلا گیج شدم که چه کنم باهاشون. اصن نمی دونم تا چه حد دردسر میشن واسم بعد ها

Pencil

عضو جدید
خیلی ممنون که جواب دادید. من دانشجوی سال آخر(در اصل ترم آخر) م.پزشکی هستم. ولی برای ارشد هم این رشته هم الکترونیک مد نظر هست. ترم های اول زیاد نمرات جالبی نگرفتم مخصوصآ تو 4تا درس. فیزیک2 - مدار1- مدار2 - سیگنال که این 3 تای آخر دروس مهمی اند ک تو کنکور هم هستند. الان هم کلا گیج شدم که چه کنم باهاشون. اصن نمی دونم تا چه حد دردسر میشن واسم بعد ها

دردسرش فکر میکنی چیه؟ کلا باید 4 واحد بیشتر بگذرونی:Dوگرنه اون جوری نیست که مانع ارشد دادنت بشه؛ چون دانشگاه ها حق گزینش کردن بین دانشجو های ورودی رو ندارن و هرچیزی که سازمان سنجش گفته رو انجام میدن.
به هرحال به جای اینکه فکر خودتو درگیر کنی یه بسم الله بگو و استارت بزن چون تمام این مشکلات به وقت خودش قابل حل هست:)

rahada

عضو
دردسرش فکر میکنی چیه؟ کلا باید 4 واحد بیشتر بگذرونی:Dوگرنه اون جوری نیست که مانع ارشد دادنت بشه؛ چون دانشگاه ها حق گزینش کردن بین دانشجو های ورودی رو ندارن و هرچیزی که سازمان سنجش گفته رو انجام میدن.
به هرحال به جای اینکه فکر خودتو درگیر کنی یه بسم الله بگو و استارت بزن چون تمام این مشکلات به وقت خودش قابل حل هست:)

کلآ یه چند وقتیه بیرون,دانشگاه,اینترنت راجع به این موضوع صحبت میشه. نمی دونم چرا! منم حساس شدم روش:confused: گفتم بپرسم ببینم اگه راهی واسه جبرانش هست تا وقتی کارشناسی رو نگرفتم یه کاریش کنم!!
ممنون که جواب دادید.

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز

با سلام
خواهش می کنم.
دوستانه این حرفارو میزنم چون به حد کافی جلسات مشاوره و صحبت با رتبه های تک رقمی و دو رقمی را تجربه کردم.
ابتدا یک هدفی برای خودتون مشخص کنید اگر واقعا به دنباله یک دانشگاه خوبی هستید از هیچی هراس نداشته باشید مطمین باشید خواستن توانستن است.
من یه چند ماه پیش با رتبه زیر 25 ارشد برق صحبت کردم ایشون معدلی در حدود 14 از دانشگاه شهرستان داشتند ایشون میگفت من همه درسا 13 و14 و همین صورت پاس کردم ولی با اعتمادی که داشتند و خواستن توانستند این رتبه رو بدست بیارن.شما متاسفانه خیال میکنید کسانی دیگر که از دانشگاه فارغ التحصیل شدند خیلی حالیشونه نه اینطور نیست و شاید بدتر شما باشند .بنابراین هر زمان که تصیم به خواندن کنکور داشتید در اینجا مطرح بفرمایید تا دوستان و بنده بتوانیم یه برنامه خوب برای شما بچینیم.شما خیالت راحت دانش کنکوری هیچ ربطی به دانش دانشگاهی ندارد فقط کافیه یه بار دیده باشید که کی وی ال چیست یا ترانزیستور چیه در همین حد من بهتون قول میدم اگر بخواهید با معرفی چند کتاب کنکوری نه دانشگاهی بهترین رتبه را کسب خواهی نمود بنابراین فعلا اگر تصمیم بر کنکور ندارید برای95 زیاد وسوسه به خرج ندید و اگر هم خواستید برای 96 بخونید نرم نرم از الان اغاز کنید.و به معدل هم توجهی نکنید به هیچ دردی نمیخوره من میشناسم طرفایی که معدل 19 بودن الان برفرض خواجه میخونن و معدل 14 شریف!فقط موفقیت شما در کنکور مشخص خواهد شد نه معدل بالا از این بابت نگران نباشید
موفق و موید باشید

rahada

عضو

با سلام
خواهش می کنم.
دوستانه این حرفارو میزنم چون به حد کافی جلسات مشاوره و صحبت با رتبه های تک رقمی و دو رقمی را تجربه کردم.
ابتدا یک هدفی برای خودتون مشخص کنید اگر واقعا به دنباله یک دانشگاه خوبی هستید از هیچی هراس نداشته باشید مطمین باشید خواستن توانستن است.
من یه چند ماه پیش با رتبه زیر 25 ارشد برق صحبت کردم ایشون معدلی در حدود 14 از دانشگاه شهرستان داشتند ایشون میگفت من همه درسا 13 و14 و همین صورت پاس کردم ولی با اعتمادی که داشتند و خواستن توانستند این رتبه رو بدست بیارن.شما متاسفانه خیال میکنید کسانی دیگر که از دانشگاه فارغ التحصیل شدند خیلی حالیشونه نه اینطور نیست و شاید بدتر شما باشند .بنابراین هر زمان که تصیم به خواندن کنکور داشتید در اینجا مطرح بفرمایید تا دوستان و بنده بتوانیم یه برنامه خوب برای شما بچینیم.شما خیالت راحت دانش کنکوری هیچ ربطی به دانش دانشگاهی ندارد فقط کافیه یه بار دیده باشید که کی وی ال چیست یا ترانزیستور چیه در همین حد من بهتون قول میدم اگر بخواهید با معرفی چند کتاب کنکوری نه دانشگاهی بهترین رتبه را کسب خواهی نمود بنابراین فعلا اگر تصمیم بر کنکور ندارید برای95 زیاد وسوسه به خرج ندید و اگر هم خواستید برای 96 بخونید نرم نرم از الان اغاز کنید.و به معدل هم توجهی نکنید به هیچ دردی نمیخوره من میشناسم طرفایی که معدل 19 بودن الان برفرض خواجه میخونن و معدل 14 شریف!فقط موفقیت شما در کنکور مشخص خواهد شد نه معدل بالا از این بابت نگران نباشید
موفق و موید باشید

خیلی خیلی ممنون , با جوابتون آروم شد استرسم:gol:

Pencil

عضو جدید

با سلام
خواهش می کنم.
موفق و موید باشید

آقا حالا خواجه نصیر و شریف هم زیاد باهم فرقی ندارنا :D نزن تو سر مال :biggrin:

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا حالا خواجه نصیر و شریف هم زیاد باهم فرقی ندارنا :D نزن تو سر مال :biggrin:

با سلام
بنده فقط گفتم معدل زیاد مهم نیست به نظر من اصلا مهم نیست
بین شریف و خواجه خیلی فرقه خیلی ...;)

آخرین ویرایش:

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]تفاوت فهمیدن درس با حفظ کردن درس[/h]

همیشه شنیده ایم که به ما گفتند که به جای حفظ کردن دروس ، در وهله اول سعی کنید دروس را بفهمید. اما واقعا چگونه دریابیم که ما مشغول حفظ هستیم یا دروس را فهمیده ایم؟

چند علامت می تواند به شما نشان دهد که مطالب را فهمیده اید و یادگیری شما کامل ومطلوب است:

[h=2]نشانه های فهمیدن درس :[/h]
  1. بتوانید آن موضوع را به زبان خود بیان کنید .
  2. بتوانید در جاهای ضروری علت ها را ذکر کنید و موضوع را تحلیل و تفسیر کنید .
  3. بتوانید سوالات خوبی از آنها طرح کنید .
  4. بتوانید به خوبی به سوالات مربوط به آن پاسخ دهید.
  5. با گذشت زمان به راحتی آن را فراموش نکنید و در صورت فراموشی با یک نگاه و مرور سریع آن را یه یاد آورید.
  6. در حل تمرینات و تستها تسلط و سرعت عمل بیشتری داشته باشید.

[h=2]یک روش عالی برای بهتر فهمیدن[/h] یک روش موثر برای بهتر فهمیدن و بهتر حفظ کردن مفاهیم و اطلاعات کلیدی روش PQRST است که در زبان فارسی به آن روش «پس خبا» می گویند.
نام این روش برگرفته از نخستین حرف نام هر یک از مراحل پنگانه مطالعه متون است. در این مطلب هم پنج مرحله این روش را توضیح داده ایم و هم روش های دیگر درس خواندن را پیشنهاد کرده ایم.

۱- پیشخوانی یا مرور اجمالی (PREVIEW)
در قدم اول، باید فصل معین و مورد نظر کتاب را به طور کلی مرور کنید تا با موضوعات کلی مطرح در آن آشنا شوید. برای این منظور، به فهرست و عناوین بخش های مختلف و تصاویر و نمودارها نگاهی بیندازید و در نهایت چکیده فصل را با دقت مطالعه کنید. این مرحله تصویر کلی از مطالب فصل و سازمان بندی آن را برای شما نمایش می دهد.

۲- سوال کردن (QUESTING)
قبل از مطالعه مطالب هر بخش، نخست عناوین آن بخش (عناوین اصلی و فرعی) را بخوانید. سپس در حین خواندن مطالب هر بخش، موضوعات مهم آن را به صورت یک یا چند سوال در نظر بگیرید که بعدا باید به آنها پاسخ دهید.

۳- خواندن (READING)
در این مرحله، مطالب را کامل بخوانید و سعی کنید به سوالاتی که در مرحله قبل مطرح شده بود پاسخ دهید. زیر قسمت های مهم هم خط بکشید.

۴- به خود پس دادن(SELF-RECITATION)
بعد از خواندن هر فصل، سعی کنید مطالب مهم آن قسمت را به یاد بیاورید و اطلاعات را از حفظ بگویید. چنانچه تنها هستید، آنچه یاد گرفته اید را بلند بگویید؛ بعد با متن کتاب تطبیق دهید تا مطمئن شوید درست به یاد آورده اید. این کار به سازماندهی ذهن تان کمک می کند.

۵- آزمون (TEST)
پس از خواندن مطالب فصل، باید به آزمون و مرور مطالب پرداخت. نخستین مرور فصل باید بلافاصله پس از خواندن آن انجام شود.

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
بی حوصله ام ، کنکور دارم

بی حوصله ام ، کنکور دارم.. حوصله درس خوندن ندارم.. حوصله کنکور ندارم.. وای کی میشه این کنکور تموم بشه.. خیلیامون شاید خیلی وقتا اینا رو به خودمون گفتیم..
.
وقتی پای سرنوشت در میان باشد و آدم حس کند لحظه لحظه هایش ارزشمند هستند ولی دارند به هدر می روند احساس سرخوردگی وجود آدم را فرا می گیرد و ساعات ارزشمندی را از انسان می گیرد و همین باز هم بیشتر و بیشتر آدم را در « اینرسی تنبلی » فرو می برد و باز احساس بد و بدتر ، تا بالاخره طاقتمان تمام می شود و با خود می گوییم « بس است دیگر ، داری بیچاره می شوی، شروع کن! زمان را از دست نده ! » و باز کار زجرآور خواندن درس ها و

مبارزه با عدم تمرکز حواس را شروع می کنیم ، واقعاً که شرایط سختی است

کنکور و بی حوصلگی

البته قبل از هر چیز یادآوری این نکته که « مسئولیت هر رفتارمان با خودمان است» را نباید فراموش کنیم برای مثال در آخر سؤال شما آمده است « آخر این چه مشکلیه که من دارم ؟! » مسئولیت پرسیدن هر نوع سؤال از خودمان با خودمان است ، وقتی چنین سؤالی از خود می پرسیم در حقیقت داریم می پذیریم که « مشکل من یک مشکل عجیب و غریب و غیرقابل حل است » و این بهانه راحت و خوبی می تواند برای مغز راحت طلب و لذت دوست ما باشد و تحت تأثیر این فکر حالا هرچه بیشتر و بیشتر بی حوصله می شویم تا آنکه بزرگ مصیبتی که با این اهمالکاری گریبانمان را می گیرد ما را به خودمان می آورد و به کسالت و ناراحتی دوباره به درس بر می گردیم و همین چرخه دوباره تکرار می شود پس :.
۱- ما مسئول گفتگوی درونی خود هستیم : این ما هستیم که لحظه های حساسی تصمیم می گیریم که چه سؤالاتی از خود بپرسیم و جواب آن هاست که احساس ما را می سازد ، وقتی از خود می پرسیم امروز اگر بتوانم به تعهد ۱۰۰ % خود عمل کنم و ۲ ساعتی را که باید صرف خواندن درسی کنم ، انجام دهم ، آخر روز چه احساسی دارم؟همین سؤال را می شود به گونه ی دیگری هم پرسید : وای امروز باید ۲ ساعت مدار بخونم ، مطمئنم که حواسم پرت میشه ، آخه یادگیری این همه فرمول به چه درد زندگی می خوره ؟! آخه این چه کنکور لعنتیه ؟!!! آخه … ؟ به نظر شما احساس حاصله از چنین پاسخی چه خواهد بود ؟ ترس ! استرس ! بی حوصلگی ! بی قراری ! بله ، همه ی اینها .
.موضوع خیلی ساده است ، ما هستیم که در لحظه ی حساس و کلیدی تصمیم می گیریم ، بله خود ما هستیم که تصمیم می گیریم که چه سؤالی از خودمان بپرسیم ، شاید بهتر باشد بگویم که خود ما هستیم که تصمیم می گیریم که به اولین سؤال ( حال چه مثبت و چه منفی ) که در ذهنمان ایجاد می شود پاسخ دهیم در حالی که ما این قدرت را داریم که آن سؤال را به نفع خودمان و به گونه ای که در ما ایجاد انرژی کند تغییر دهیم ولی غالباً بی درنگ به آن جواب می دهیم . پس :
.۲- باید مواظب لحظه های کلیدی تصمیم گیری باشیم : این « لحظه های کلیدی تصمیم گیری » فقط منحصر به پرسیدن سؤال از خودمان نمی شود ، هر تصمیم می تواند تصمیم کلیدی باشد مثلاً تازه گرم مطالعه ی درس الکترونیک شده اید که یک sms برایتان می آید ، تصمیم می گیرید ( توجه کنید این شمایید که دارید تصمیم می گیرید ) که آن را باز کنید ( این شمایید که تصمیم گرفتید و آن را باز کردید ) و آن را بخوانید ( این شمایید که تصمیم گرفته اید آن را بخوانید ) ، حس لحظه ای خوبی به شما می دهد ( و این شمایید که تصمیم می گیرید یک جواب توپ در جواب آن بفرستید ) و این شمایید که تصمیم می گیرید به این sms بازی ادامه دهید ، البته این تصمیمات آنقدر اتوماتیک وار شده اند که شما اصلاً احساس نمی کنید که « شما حق انتخاب » دارید و می توانید به گونه ی دیگر انتخاب کنید ، نتیجه ی این انتخاب چیست ؟.چشم باز می کنید می بینید ، دقایق زیادی را از دست داده اید ، آن گرم شدن و غرق مطالعه شدنی را که به دست آورده بودید از دست داده اید و حالا عصبانی و دلخور از خودتان و شاید هم دیگران مجدداً به مطالعه باز می گردید ولی با یک « احساس بد » و مغزتان هم که منتظر بهانه است تا از هر « احساس بدی » فرار کند ، بدون اینکه متوجه شویم راه های فرار دیگری جلوی پایمان می گذارد و باز این ما هستیم که تصمیم می گیریم به یک یا چند راه حل فرار ارائه شده فکر کنیم و در دام تصمیم های ضعیف بیفتیم ،

آخرین ویرایش:

manhunt26

عضو جدید
كتاب هاي كارشناسي ارشد

كتاب هاي كارشناسي ارشد

سلام به همه
از دانشجويان كارشناسي ارشد برق مي خوام راهنماييم كنن برا منابع كنكور كارشناسي به كارشناسي ارشد الكترونيك براي هر درس چه كتابي تهيه كنم ؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه
از دانشجويان كارشناسي ارشد برق مي خوام راهنماييم كنن برا منابع كنكور كارشناسي به كارشناسي ارشد الكترونيك براي هر درس چه كتابي تهيه كنم ؟

با سلام.تمامی منابع به تفضیل در این تاپیک بررسی و معرفی شده اند

jeneral_dj

عضو جدید
با سلام
بنده فقط گفتم معدل زیاد مهم نیست به نظر من اصلا مهم نیست
بین شریف و خواجه خیلی فرقه خیلی ...;)

بین شریف و خواجه خیلی فرقه خیلییییییییییییییییی ، آقا تفاتهاشون بیشماره !!!! خواجه یعنی آشغال !! من خواجه میخونم الان!! فقط کنترلش خوبه ، همین !!!! عین دبیرستان میمونه خراب شده!!:mad:

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستانِ عزیزتر از گل:gol:

دوستانی که پارسال ریاضی مهندسی مدرسان کتاب (روش رد گزینه) رو خوندن براشون سودی داشت یا نه؟

یکی از دوستان بهم گفته که سولات رو جوری داده بودن امسال که انگار ظراح رفته بود این کتاب رو خونده آیا شما هم چنین بودید ؟

سلام
منم با این حرف موافقم! فکر کنم فقط ی سوالای مشتق جزئی رو میشد از روش رد گزینه زد

بالا